Football ResultsSaturday, 1st April 2017
Albania: Superliga
FT
Flamurtari Vlore
6 - 0
Korabi Peshkopi
FT
Teuta Durres
2 - 0
Laci
Algeria: FA Cup Quarter Final
PEN
MC Alger
3 - 1
JS Kabylie
FT
USM Bel Abbes
4 - 0
Hussein Dey
Angola: Division 1
FT
Desportivo JGM
0 - 1
Progresso Associacao
FT
Kabuscorp
2 - 2
Recreativo Do Libolo
FT
Progresso Lunda Sul
2 - 0
Primeiro de Maio
Argentina: Primera Division
FT
Atletico Tucuman
0 - 1
Gimnasia LP
FT
Belgrano Cordoba
0 - 1
Colon Santa Fe
FT
Boca Juniors
1 - 0
Defensa y Justicia
FT
Independiente
1 - 1
Velez Sarsfield
FT
Newells Old Boys
1 - 0
Atletico de Rafaela
FT
Quilmes
2 - 3
Racing Club
FT
Temperley
1 - 0
Aldosivi
Argentina: Primera B Nacional
FT
All Boys
2 - 2
Independiente Rivadavia
FT
Atletico Parana
0 - 0
Juventud Unida
FT
Brown de Adrogue
1 - 1
Flandria
FT
Douglas Haig
1 - 0
Gimnasia Jujuy
FT
Estudiantes SL
1 - 1
Nueva Chicago
FT
Ferro Carril Oeste
2 - 1
Boca Unidos
FT
Villa Dalmine
2 - 0
Los Andes
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Almirante Brown
1 - 2
Platense
FT
Estudiantes BA
0 - 1
Villa San Carlos
Armenia: Premier League
FT
Shirak
0 - 2
Pyunik Yerevan
Australia: A League
FT
Newcastle Jets
0 - 3
Western Sydney
FT
Sydney FC
3 - 0
Melbourne City
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Belconnen United
4 - 0
Gungahlin United
FT
Canberra FC
7 - 0
Canberra FC
FT
Centre of Excellence
3 - 1
Woden Valley
Australia: NPL New South Wales
FT
Blacktown City
2 - 0
Wollongong Wolves
FT
Hakoah Sydney City
2 - 3
Rockdale City Suns
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Lambton Jaffas
2 - 3
Valentine Phoenix
FT
Newcastle Jets (Youth)
1 - 4
Charlestown City
Australia: NPL Queensland
FT
FNQ Heat
1 - 0
Olympic FC
FT
Northern Fury
2 - 1
SWQ Thunder
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
0 - 3
Croydon Kings
FT
Adelaide Comets
2 - 1
West Torrens Birkalla
FT
Adelaide Olympic
3 - 2
Cumberland United
FT
Adelaide United II
3 - 1
West Adelaide
FT
Campbelltown City
2 - 0
NE Metrostars
FT
Cumberland United
2 - 3
Para Hills Knights
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
1 - 3
South Hobart
FT
Devonport City
0 - 3
Olympia
FT
Kingborough Lions
0 - 6
Hobart Zebras
FT
Northern Rangers
2 - 1
Launceston City
Australia: NPL Victoria
FT
Bulleen Lions
0 - 2
Pascoe Vale
FT
Green Gully
4 - 4
South Melbourne
FT
Heidelberg United
8 - 0
North Geelong
Australia: NPL Western Australia
FT
Balcatta
1 - 2
Bayswater City
FT
Cockburn City
0 - 4
ECU Joondalup
FT
Perth Glory (Youth)
0 - 0
Stirling Lions
FT
Sorrento
2 - 1
Perth SC
FT
Subiaco
1 - 4
Floreat Athena
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
0 - 2
Admira Wacker
FT
Mattersburg
2 - 1
Ried
FT
St Polten
1 - 1
Rapid Vienna
FT
Sturm Graz
4 - 0
Wolfsberger AC
Austria: Regional League East
FT
Ritzing
1 - 1
Mannsdorf
Austria: Regional League Central
FT
Stadl-Paura
0 - 4
Lafnitz
FT
Sturm Graz II
1 - 0
ATSV Wolfsberg
FT
Weiz
1 - 3
Union Gurten
Austria: Regional League West
FT
Eugendorf
0 - 3
Dornbirn 1913
FT
Hard
0 - 0
Seekirchen
FT
Hohenems
3 - 1
St Johann
FT
Pinzgau
2 - 2
Kufstein
FT
SAK 1914
1 - 0
Worgl
FT
Schwaz
1 - 2
Grodig
FT
USK Anif
6 - 1
SCR Altach II
Belarus: Division 1
FT
Dnepr Mogilev
0 - 3
Dinamo Minsk
FT
Gomel
1 - 1
BATE Borisov
FT
Gorodeya
0 - 1
Shakhter Soligorsk
FT
Minsk
2 - 2
Dinamo Brest
FT
Naftan
0 - 1
Slutsk
FT
Torpedo Zhodino
2 - 1
Isloch Minsk
Belgium: Play Off Relegation
FT
Lommel United
2 - 1
Leuven
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Charleroi
1 - 1
Oostende
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Eupen
2 - 2
Roeselare
FT
Genk
4 - 0
Lokeren
FT
Kortrijk
2 - 1
Mouscron-Peruwelz
FT
St Truiden
3 - 0
Waasland-Beveren
FT
Union St Gilloise
3 - 0
Mechelen
Belgium: Super League Women
FT
Genk (W)
3 - 0
Heist (W)
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
3 - 1
Nacional Potosi
FT
San Jose
4 - 0
Guabira
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Club Always Ready
3 - 2
Universitario Beni
FT
Fancesa
3 - 2
Real America
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Mladost Doboj Kakanj
3 - 3
Celik Zenica
FT
Vitez
1 - 1
Metalleghe BSI
FT
Zeljeznicar Sarajevo
4 - 2
Sloboda Tuzla
FT
Zrinjski
4 - 0
Krupa
Brazil: Brasileiro Women
FT
Foz Cataratas (W)
1 - 2
Rio Preto (W)
Brazil: Paulista Final Phase Quarter Final
FT
Botafogo SP
0 - 0
Corinthians
FT
Ponte Preta
1 - 0
Santos
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Cruzeiro
2 - 1
Atletico Mineiro
FT
Tricordiano
0 - 1
Caldense
Brazil: Gaucho Final Phase Quarter Final
FT
Sao Jose RS
0 - 1
Novo Hamburgo
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
3 - 2
Lokomotiv Plovdiv
FT
CSKA Sofia
0 - 2
Ludogorets
FT
Cherno More Varna
1 - 0
Levski Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Galabovo
0 - 5
Septemvri Sofia
FT
Botev Vratsa
2 - 1
Pomorie
FT
Etar Veliko Tarnovo
3 - 1
Lokomotiv Sofia
FT
Sozopol
4 - 0
Levski Karlovo
FT
Tsarsko Selo
4 - 0
Bansko
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Juventus Malchika
1 - 3
Sevlievo
FT
Litex Lovech
6 - 0
Bdin Vidin
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Botev Novi Pazar
3 - 0
Svetkavitsa
FT
Dorostol
0 - 2
Suvorovo
FT
Hitrino
3 - 0
Kaliakra
FT
Septemvri Tervel
0 - 3
Chernomorets Balchik
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Balkan Botevgrad
0 - 1
Hebar Pazardzhik
FT
Chepinets Velingrad
0 - 0
Pirin Razlog
FT
Germanea
3 - 1
Pirin Gotse Delchev
FT
Marek
0 - 0
Belasitsa Petrich
FT
Slivnishki Geroy
2 - 2
Septemvri Simitli
FT
Strumska Slava
3 - 0
Botev Ihtiman
FT
Svoboda Peshtera
2 - 1
Chavdar Etropole
FT
Velbazhd
0 - 1
Minyor Pernik
FT
Vihren
0 - 0
Rilski Sportist
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Arda Kardzhali
3 - 1
Vereya Stara Zagora II
FT
Atletik Kuklen
2 - 1
Eurocollege
FT
Dimitrovgrad
0 - 2
Zagorets Nova Zagora
FT
Elhovo
0 - 0
Uragan Boyadzhik
FT
Gigant Saedinenie
1 - 0
Maritsa Plovdiv
FT
Karnobat
2 - 1
Lyubimets 2007
FT
Minyor Radnevo
4 - 1
Asenovets 2005
FT
Rozova Dolina
2 - 0
Borislav Parvomay
FT
Svilengrad 1921
1 - 0
Rakovski 2011
Chile: Primera Division Clausura
FT
Cobresal
1 - 1
Everton de Vina
FT
Santiago Wanderers
5 - 2
Palestino
FT
Universidad Catolica
2 - 1
Deportes Temuco
FT
Universidad de Concepcion
0 - 0
Universidad de Chile
Chile: Primera B
FT
Coquimbo Unido
3 - 0
Deportes Valdivia
FT
Deportes Puerto Montt
1 - 1
Deportes Copiapo
FT
Rangers de Talca
1 - 1
Cobreloa
FT
Union San Felipe
1 - 1
Deportivo La Serena
China: Super League
FT
Guangzhou Evergrande
3 - 2
Shanghai SIPG
FT
Hebei China Fortune
1 - 0
Guizhou Zhicheng
FT
Tianjin Quanjian
1 - 0
Henan Jianye
FT
Yanbian Funde
0 - 1
Guangzhou R&F
China: League One
FT
Hangzhou Greentown
0 - 0
Shanghai Shenxin
FT
Nei Mongol Zhongyou
0 - 1
Dalian Transcendence
FT
Qingdao Huanghai
1 - 0
Xinjiang Tianshan
FT
Shenzhen
3 - 2
Boading Yingli Yitong
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Ming Chuan University
4 - 0
Taipower
FT
NSTC
0 - 1
Tatung
FT
NTUS
5 - 2
Fu Jen University
FT
Tainan City
0 - 12
Royal Blues
Colombia: Primera A Apertura
FT
America de Cali
2 - 0
Envigado
FT
Atletico Nacional Medellin
2 - 1
Deportivo Pasto
FT
Deportes Tolima
3 - 0
Tigres
FT
La Equidad
2 - 0
Once Caldas
FT
Rionegro
2 - 1
Patriotas
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Leones
1 - 0
Real Santander
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
2 - 1
NK Osijek
FT
Slaven Belupo
1 - 1
Lokomotiva Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
0 - 0
Sibenik
FT
Gorica
2 - 1
Hrvatski Dragovoljac
FT
Novigrad
0 - 1
Lucko
FT
Sesvete
4 - 2
Dinamo Zagreb II
FT
Solin
1 - 0
NK Zagreb
Cyprus: Division 1
FT
Aris Limassol
0 - 1
Ethnikos Achnas
FT
Doxa Katokopias
3 - 0
Karmiotissa Polemidion
FT
Kition Larnaca
2 - 1
APOEL
Cyprus: Division 3
FT
Chalkanoras Idaliou
0 - 0
APEP Pitsilias
FT
Digenis Oroklinis
0 - 0
Ahironas Liopetriou
FT
Ethnikos Latsion
2 - 1
Xylotympou 2006
FT
Iraklis Gerolakkou
4 - 0
AEN Georgiou Vrysoullon
FT
Livadiakos/Salamina
0 - 2
Olympias Limpion
FT
MEAP Nisou
1 - 1
Pegia 2014
Czech Republic: Division 1
FT
Brno
0 - 0
Dukla Praha
FT
Pribram
1 - 0
Bohemians 1905
FT
Slovan Liberec
2 - 0
Karvina
FT
Viktoria Plzen
2 - 2
Teplice
FT
Vysocina Jihlava
0 - 0
Slovacko
FT
Zlin
1 - 3
Hradec Kralove
Czech Republic: Division 2
FT
Frydek-Mistek
1 - 3
Taborsko
FT
Opava
1 - 2
Pardubice
FT
Sokolov
0 - 5
Viktoria Zizkov
Denmark: Superligaen
FT
Silkeborg
0 - 0
Aalborg
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
B93 Copenhagen
4 - 0
Dalum
FT
Hvidovre
2 - 0
Kjellerup
FT
Kolding IF
0 - 2
Thisted
FT
Marienlyst
4 - 1
Bronshoj
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
HIK Hellerup
1 - 2
Sydvest 05
FT
Jammerbugt
3 - 0
Naesby
FT
Odder IGF
0 - 0
Holbaek
FT
Svendborg
0 - 1
Frem
FT
VSK Arhus
3 - 0
Fredensborg
FT
Vejgaard B
0 - 1
Middelfart
Denmark: Elitedivisionen Play Out Relegation Round
FT
ASA Aarhus (W)
2 - 3
Sundby (W)
FT
Odense (W)
1 - 2
Naesby (W)
FT
Sonderjyske (W)
0 - 1
Varde (W)
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Aucas
2 - 0
Deportivo Colon
FT
LDU Loja
1 - 0
Imbabura
FT
LDU Portoviejo
1 - 0
Gualaceo
Egypt: Division 1
FT
Al Ahly Cairo
4 - 0
El Dakhleya
FT
Smouha
2 - 0
Zamalek
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Pasaquina
4 - 1
Santa Tecla
England: Premier League
FT
Burnley
0 - 2
Tottenham Hotspur
FT
Chelsea
1 - 2
Crystal Palace
FT
Hull City
2 - 1
West Ham United
FT
Leicester City
2 - 0
Stoke City
FT
Liverpool
3 - 1
Everton
FT
Manchester United
0 - 0
West Bromwich Albion
FT
Southampton
0 - 0
Bournemouth
FT
Watford
1 - 0
Sunderland
England: Championship
FT
Aston Villa
2 - 0
Norwich City
FT
Barnsley
1 - 1
Sheffield Wednesday
FT
Brentford
2 - 0
Bristol City
FT
Brighton Hove Albion
1 - 0
Blackburn Rovers
FT
Huddersfield Town
0 - 1
Burton Albion
FT
Ipswich Town
1 - 1
Birmingham City
FT
Newcastle United
2 - 1
Wigan Athletic
FT
Preston North End
1 - 1
Nottingham Forest
FT
Reading
1 - 0
Leeds United
FT
Rotherham United
0 - 1
Fulham
FT
Wolverhampton Wanderers
3 - 1
Cardiff City
England: League One
FT
Bolton Wanderers
0 - 0
Chesterfield
FT
Bradford City
1 - 0
Walsall
FT
Bristol Rovers
2 - 0
Shrewsbury Town
FT
Fleetwood Town
0 - 1
Swindon Town
FT
Millwall
3 - 1
Scunthorpe United
FT
Milton Keynes Dons
3 - 2
Gillingham
FT
Peterborough United
2 - 0
Charlton Athletic
FT
Port Vale
2 - 0
AFC Wimbledon
FT
Rochdale
1 - 1
Northampton Town
FT
Southend United
3 - 0
Oldham Athletic
England: League Two
FT
Cheltenham Town
3 - 1
Morecambe
FT
Crewe Alexandra
1 - 2
Cambridge United
FT
Grimsby Town
1 - 5
Doncaster Rovers
FT
Hartlepool United
0 - 2
Portsmouth
FT
Leyton Orient
0 - 2
Wycombe Wanderers
FT
Luton Town
1 - 0
Blackpool
FT
Mansfield Town
1 - 2
Exeter City
FT
Newport County
1 - 0
Crawley Town
FT
Notts County
3 - 1
Colchester United
FT
Plymouth Argyle
0 - 1
Accrington Stanley
FT
Stevenage
1 - 0
Barnet
FT
Yeovil Town
0 - 2
Carlisle United
England: National League
FT
Boreham Wood
2 - 4
Macclesfield Town
FT
Dagenham & Redbridge
4 - 0
Eastleigh
FT
Dover Athletic
2 - 0
Gateshead
FT
Forest Green
0 - 1
North Ferriby United
FT
Lincoln City
1 - 0
Bromley
FT
Maidstone United
2 - 1
Barrow
FT
Solihull Motors
0 - 2
Aldershot Town
FT
Southport
0 - 1
Guiseley
FT
Torquay United
0 - 1
Chester City
FT
Woking
2 - 1
Sutton United
FT
Wrexham
0 - 1
Tranmere Rovers
FT
York City
3 - 0
Braintree
England: National League North
FT
Alfreton Town
0 - 1
Bradford Park Avenue
FT
Brackley Town
0 - 0
Boston United
FT
Chorley
4 - 0
Gainsborough
FT
Curzon Ashton
0 - 0
Gloucester City
FT
Fylde
4 - 1
Darlington 1883
FT
Kidderminster Harriers
1 - 2
Halifax Town
FT
Salford City
2 - 1
Altrincham
FT
Stockport County
1 - 1
Nuneaton
FT
Tamworth
3 - 2
Harrogate Town
FT
Telford United
1 - 0
Worcester
FT
United Of Manchester
2 - 2
Stalybridge Celtic
England: National League South
FT
Bath City
1 - 5
Maidenhead
FT
Bishops Stortford
0 - 2
Oxford City
FT
East Thurrock United
2 - 3
Whitehawk
FT
Eastbourne Borough
5 - 1
Wealdstone
FT
Ebbsfleet United
5 - 1
Welling United
FT
Gosport Borough
1 - 1
Weston Super Mare
FT
Hampton & Richmond
0 - 2
Chelmsford City
FT
Hemel Hempstead Town
2 - 2
Dartford
FT
Hungerford Town
0 - 0
St Albans
FT
Margate
2 - 1
Truro City
FT
Poole Town
2 - 1
Concord Rangers
England: Northern Premier League
FT
Ashton United
3 - 1
Corby
FT
Barwell
0 - 2
Warrington Town
FT
Buxton
1 - 1
Stourbridge
FT
Frickley Athletic
0 - 2
Grantham Town
FT
Halesowen Town
1 - 0
Skelmersdale United
FT
Matlock Town
2 - 1
Rushall Olympic
FT
Mickleover Sports
0 - 1
Hednesford Town
FT
Spennymoor Town
1 - 1
Nantwich Town
FT
Stafford Rangers
0 - 1
Blyth Spartans
FT
Whitby Town
1 - 1
Coalville Town
England: Southern Premier League
FT
Basingstoke
3 - 2
Chesham United
FT
Cambridge City
1 - 0
Cinderford Town
FT
Chippenham
2 - 0
Biggleswade Town
FT
Dorchester Town
2 - 2
Hitchin
FT
Dunstable
1 - 1
Weymouth
FT
Hayes & Yeading
0 - 1
Banbury United
FT
Kettering
3 - 1
Cirencester Town
FT
Kings Langley
2 - 2
Merthyr Tydfil
FT
Leamington
0 - 1
Frome
FT
Redditch
0 - 2
St Ives
FT
Slough Town
3 - 0
Kings Lynn
FT
St Neots
1 - 1
Stratford
England: Isthmian Premier League
FT
Billericay
2 - 0
Leiston
FT
Canvey Island
3 - 0
Harrow Borough
FT
Enfield Town
1 - 0
Bognor Regis
FT
Folkestone
2 - 0
Metropolitan Police
FT
Harlow Town
2 - 2
Burgess Hill Town
FT
Havant & Waterlooville
2 - 1
Dulwich Hamlet
FT
Hendon
1 - 2
Tonbridge Angels
FT
Kingstonian
1 - 2
Leatherhead
FT
Merstham
1 - 0
Lowestoft Town
FT
Staines Town
4 - 1
Needham Market
FT
Wingate & Finchley
1 - 0
Grays Athletic
FT
Worthing
0 - 0
Sudbury
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
4 - 0
Tammeka Tartu
FT
Kalju Nomme
1 - 0
Paide LM
FT
Parnu Linnameeskond
1 - 3
Sillamae Kalev
FT
Trans Narva
2 - 1
Tulevik Viljandi
Estonia: Esiliiga
FT
Tallinna Kalev
4 - 1
Santos Tartu
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Gorno Lisice
2 - 0
Tikves
FT
Horizont Turnovo
0 - 0
Teteks
FT
Novaci
1 - 1
Vardar Negotino
FT
Skopje
1 - 1
Vellazerimi 77
Finland: FA Cup Semi Final
PEN
Honka
4 - 5
SJK
FT
Ilves Tampere
0 - 1
HJK Helsinki
France: Ligue 1
FT
Bastia
0 - 1
Lille
FT
Marseille
1 - 1
Dijon
France: Ligue 2
FT
Lens
0 - 2
Stade Brestois 29
France: Championnat National
FT
Quevilly
1 - 0
Creteil
France: League Cup Final
FT
Monaco
1 - 4
Paris St Germain
France: Division 1 Women
FT
Montpellier (W)
5 - 0
Marseille (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
0 - 1
Saburtalo
FT
Lokomotivi Tbilisi
1 - 1
Torpedo Kutaisi
FT
Shukura
2 - 4
Kolkheti Poti
Germany: Bundesliga
FT
Bayern Munich
6 - 0
Augsburg
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 0
Borussia Monchengladbach
FT
Freiburg
2 - 5
Werder Bremen
FT
Hamburg
2 - 1
Koln
FT
Leipzig
4 - 0
Darmstadt 98
FT
Schalke 04
1 - 1
Borussia Dortmund
Germany: 2. Bundesliga
FT
Hannover 96
2 - 0
Union Berlin
FT
Sandhausen
0 - 0
Bochum
FT
Wurzburger Kickers
1 - 1
Arminia Bielefeld
Germany: 3. Liga
FT
Duisburg
1 - 1
Jahn Regensburg
FT
Fortuna Koln
0 - 0
FSV Frankfurt
FT
Magdeburg
2 - 0
Rot-Weiss Erfurt
FT
Paderborn 07
1 - 2
Sonnenhof Grossaspach
FT
SF Lotte
0 - 2
Aalen
FT
Werder Bremen II
0 - 2
Holstein Kiel
Germany: Regional League North
FT
Eichede
3 - 0
St Pauli II
FT
Eintracht Braunschweig II
3 - 0
SW Rehden
FT
Hannover 96 II
0 - 1
Germania Egestorf/Langreder
FT
Lupo-Martini Wolfsburg
1 - 0
06 Hildesheim
Germany: Regional League Northeast
FT
Hertha Berlin II
2 - 3
Union Furstenwalde
FT
Oberlausitz Neugersdorf
0 - 0
ZFC Meuselwitz
FT
Wacker Nordhausen
0 - 2
Auerbach
Germany: Regional League West
FT
Bonner
4 - 2
SF Siegen
FT
Borussia Monchengladbach II
4 - 0
Rot-Weiss Ahlen
FT
Fortuna Dusseldorf II
3 - 2
Borussia Dortmund II
FT
Rodinghausen
5 - 2
Verl
FT
Sprockhovel
2 - 3
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Viktoria Koln
2 - 0
Schalke 04 II
FT
Wiedenbruck 2000
3 - 0
Wattenscheid 09
FT
Wuppertaler
1 - 3
Koln II
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
5 - 1
Hessen Kassel
FT
Eintracht Trier
0 - 4
Saarbrucken
FT
Nottingen
2 - 1
Watzenborn-Steinberg
FT
Steinbach
0 - 0
Ulm 1846
FT
Stuttgarter Kickers
1 - 0
Astoria Walldorf
FT
Waldhof Mannheim
2 - 2
Wormatia Worms
Germany: Regional League Bavaria
FT
Augsburg II
4 - 1
1860 Rosenheim
FT
Bayern Hof
0 - 1
Wacker Burghausen
FT
Greuther Furth II
0 - 1
Memmingen
FT
Illertissen
3 - 3
Unterhaching
FT
Nurnberg II
0 - 6
Ingolstadt 04 II
FT
Schalding-Heining
1 - 3
1860 Munich II
Ghana: Division 1
FT
Elmina Sharks
1 - 1
Liberty Pro
Greece: Super League
FT
Levadiakos
3 - 1
Veria
FT
Olympiakos Piraeus
2 - 1
Platanias
FT
PAS Giannina
1 - 1
Xanthi
Greece: Football League
FT
Panserraikos
1 - 2
Apollon Smirnis
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Ilisiakos
0 - 0
Thiella Rafinas
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Honduras
0 - 0
CD Real Sociedad
Hong Kong: Premier League
FT
Guangzhou R&F (U19)
0 - 5
Southern
FT
HKFC
1 - 6
South China FC
FT
Sun Pegasus
3 - 5
Eastern Salon
Hong Kong: Division 1
FT
Citizen
3 - 1
Tai Chung
FT
Sun Hei
3 - 0
Kwai Tsing
FT
Tung Sing
2 - 3
Kwun Tong
FT
Wanchai
3 - 1
Yau Tsim Mong
Hungary: Division 1
FT
Budapest Honved
2 - 1
Ferencvaros
FT
Diosgyori
3 - 1
Ujpest
FT
Gyirmot
1 - 0
MTK Budapest
FT
PAKS
0 - 0
Videoton
FT
Szombathelyi Haladas
4 - 2
Mezokovesd-Zsory
FT
Vasas
2 - 3
Debrecen
India: I League
FT
Mohun Bagan
3 - 0
Bengaluru
Iran: Pro League
FT
Esteghlal FC
1 - 0
Foolad FC
FT
Sanat Naft
1 - 0
Persepolis
FT
Sepahan
3 - 1
Saipa
FT
Tractor Sazi
1 - 1
Gostaresh
Iraq: Premier League
FT
Al Hussein
1 - 0
Samawa
Israel: Division 1
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 0
Maccabi Tel Aviv
FT
Hapoel Tel Aviv
2 - 0
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 2
Hapoel Haifa
FT
Maccabi Haifa
3 - 2
Beitar Jerusalem
Italy: Serie A
FT
Roma
2 - 0
Empoli
FT
Sassuolo
1 - 2
Lazio
Italy: Serie B
FT
Ascoli
1 - 2
Carpi
FT
Brescia
2 - 2
Virtus Entella
FT
Latina
0 - 2
Cittadella
FT
Novara
1 - 2
Ternana
FT
Perugia
1 - 0
Vicenza
FT
Pisa
0 - 1
Salernitana
FT
Pro Vercelli
1 - 0
Bari
FT
Spezia
1 - 3
Benevento
FT
Trapani
0 - 2
Verona
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Alessandria
2 - 4
Giana Ermino
FT
Como
2 - 2
Carrarese
FT
Livorno
1 - 1
Lupa Roma
FT
Olbia
1 - 2
Viterbese Castrense
FT
Piacenza
1 - 2
Arezzo
FT
Pistoiese
3 - 1
Tuttocuoio
FT
Pontedera
1 - 0
Prato
FT
Racing Roma
0 - 1
Pro Piacenza
FT
Renate
0 - 0
Lucchese
FT
Robur Siena
0 - 2
Cremonese
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Modena
0 - 0
Forli
FT
Teramo
2 - 1
Sambenedettese
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Fidelis Andria
0 - 1
Messina
FT
Reggina
2 - 1
Melfi
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
2 - 3
Gamba Osaka
FT
Cerezo Osaka
2 - 0
Yokohama F Marinos
FT
FC Tokyo
3 - 3
Sagan Tosu
FT
Jubilo Iwata
3 - 1
Shimizu S Pulse
FT
Omiya Ardija
0 - 1
Kashima Antlers
FT
Sanfrecce Hiroshima
0 - 2
Kashiwa Reysol
FT
Vegalta Sendai
0 - 2
Kawasaki Frontale
FT
Vissel Kobe
1 - 3
Urawa Red Diamonds
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
2 - 2
Kyoto Sanga
FT
Machida Zelvia
0 - 1
Gifu
FT
Mito Hollyhock
1 - 1
Renofa Yamaguchi
FT
Nagoya Grampus
5 - 1
Roasso Kumamoto
FT
Oita Trinita
1 - 1
Ehime
FT
Tokushima Vortis
0 - 2
Matsumoto Yamaga
Japan: J3 League
FT
Ryukyu
3 - 0
Gamba Osaka (U23)
FT
Sagamihara
1 - 0
Giravanz Kitakyushu
FT
YSCC
2 - 2
Cerezo Osaka (U23)
Jordan: Pro League
FT
Al Faisaly Amman
5 - 0
Shabab Al Ordon
FT
Al Hussein
0 - 2
Ramtha
FT
Sahab SC
0 - 2
That Ras
Kazakhstan: Premier League
FT
Akzhayik
2 - 2
Atyrau
FT
Shakhter Karagandy
1 - 2
Astana
FT
Tobol Kostanay
1 - 0
Taraz
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
2 - 1
Nzoia Sugar
FT
Homeboyz
1 - 1
Posta Rangers
FT
Kariobangi Sharks
0 - 1
Ulinzi Stars
FT
Nakumatt
2 - 0
Muhoroni Youth
Kosovo: Superliga
FT
Feronikeli
1 - 3
Drenica
Latvia: Virsliga
FT
Liepaja
3 - 1
Babite
FT
Ventspils
1 - 2
Jelgava
Lebanon: FA Cup Semi Final
PEN
Al Ahed
6 - 7
Al Ansar
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
5 - 2
Zalgiris Kaunas
Malaysia: FA Cup Quarter Final
FT
Kedah
6 - 1
PKNP
FT
Pahang
3 - 1
Johor Darul Takzim
FT
Sabah
0 - 1
Negeri Sembilan
FT
Terengganu
1 - 1
Sarawak
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
3 - 0
Mosta
FT
Gzira United
5 - 1
Pembroke Athleta
FT
St Andrews
1 - 4
Sliema Wanderers
FT
Tarxien Rainbows
1 - 1
Hamrun Spartans
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Chiapas
0 - 3
UNAM Pumas
FT
Veracruz
3 - 1
Cruz Azul
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Cimarrones
0 - 1
Zacatepec 1948
FT
Coras de Tepic
1 - 1
Venados
FT
Lobos BUAP
3 - 1
Mineros de Zacatecas
FT
Murcielagos
1 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Potros UAEM
2 - 0
Celaya
Moldova: Division 1
FT
Dacia Chisinau
1 - 0
Zaria Balti
FT
Zimbru Chisinau
1 - 0
Milsami Orhei
Montenegro: Prva CFL
FT
Buducnost Podgorica
2 - 2
Bokelj
FT
Decic
0 - 0
Petrovac
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 1
Lovcen
FT
Mladost Podgorica
1 - 2
Iskra Danilovgrad
FT
Sutjeska
0 - 0
Grbalj
FT
Zeta
1 - 0
Rudar Pljevlja
Morocco: Botola Pro
FT
FUS Rabat
2 - 1
Kasba Tadla
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
0 - 0
Groningen
FT
Heracles
4 - 1
Heerenveen
FT
PEC Zwolle
1 - 1
Excelsior
FT
Sparta Rotterdam
0 - 2
PSV Eindhoven
FT
Utrecht
2 - 0
Willem II
Netherlands: Eredivisie Women
FT
Twente (W)
3 - 4
PSV Eindhoven (W)
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Annagh United
1 - 2
Knockbreda
FT
Armagh City
0 - 3
Harland & Wolff Welders
FT
Larne
3 - 0
Lurgan Celtic
FT
Loughgall
1 - 0
Dergview
FT
PSNI
1 - 0
Ballyclare Comrades
FT
Warrenpoint Town
3 - 2
Institute
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Moyola Park
3 - 0
Lisburn Distillery
FT
Newry City
0 - 1
Donegal Celtic
FT
Queens University
0 - 3
Limavady United
FT
Tobermore United
1 - 0
Bangor FC
Northern Ireland: FA Cup Semi Final
FT
Coleraine
2 - 1
Glenavon
FT
Dungannon Swifts
0 - 1
Linfield
Norway: Eliteserien
FT
Kristiansund BK
0 - 1
Molde
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Alianza
0 - 1
Atletico Nacional Medellin
FT
Arabe Unido
0 - 1
Plaza Amador
FT
San Francisco
2 - 0
Sporting San Miguelito
FT
Tauro
0 - 1
Chorrillo
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
2 - 1
Deportivo Capiata
FT
Club Nacional
1 - 2
Independiente FBC
Paraguay: Segunda Division
FT
General Caballero
2 - 1
Fulgencio Yegros
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
2 - 4
Gornik Leczna
FT
Legia Warszawa
2 - 0
Pogon Szczecin
FT
Wisla Plock
4 - 1
Cracovia Krakow
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
1 - 3
Pogon Siedlce
FT
Chojniczanka Chojnice
0 - 0
Miedz Legnica
FT
MKS Kluczbork
2 - 1
Gornik Zabrze
FT
Stomil Olsztyn
3 - 2
Wisla Pulawy
FT
Zaglebie Sosnowiec
0 - 3
Znicz Pruszkow
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
0 - 2
Rozwoj Katowice
FT
Kotwica Kolobrzeg
3 - 1
Radomiak Radom
FT
Odra Opole
1 - 1
Legionovia Legionowo
FT
Olimpia Elblag
1 - 2
Belchatow
FT
Olimpia Zambrow
1 - 2
Puszcza Niepolomice
FT
Rakow Czestochowa
4 - 2
Siarka Tarnobrzeg
FT
Stal Stalowa Wola
0 - 1
Warta Poznan
Portugal: Primeira Liga
FT
Benfica
1 - 1
Porto
FT
Boavista
0 - 1
Rio Ave
FT
Tondela
0 - 2
Estoril
Portugal: Segunda Liga
FT
Aves
1 - 0
Santa Clara
FT
Braga B
4 - 2
Freamunde
Qatar: Stars League
FT
Al Ahli Doha
0 - 2
Al Kharaitiyat
FT
Al Arabi
1 - 4
Al Shahaniya
FT
Al Wakrah
0 - 2
Al Khor
FT
Muaither
1 - 1
Al Sailiya
Republic of Ireland: Division 1
FT
Cobh Ramblers
1 - 0
UCD
FT
Longford Town
0 - 0
Waterford United
Romania: Liga I
FT
CSMS Iasi
1 - 0
ACS Poli Timisoara
FT
CSU Craiova
1 - 4
CFR Cluj
Romania: Liga II
FT
Balotesti
2 - 2
Brasov
FT
Chindia Targoviste
4 - 0
Metalul Resita
FT
Olimpia Satu Mare
1 - 3
Juventus Bucuresti
FT
Ramnicu Valcea
0 - 3
Dacia Unirea Braila
FT
Rapid Suceava
2 - 0
Clinceni
FT
Unirea Tarlungeni
0 - 3
Afumati
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bacau
3 - 1
Kosarom Pascani
FT
Cetate Rasnov
1 - 1
Avantul Valea Marului
FT
Sporting Liesti
5 - 0
Odorheiu Secuiesc
FT
Sportul Chiscani
0 - 1
Metalosport Galati
Romania: Liga III Serie 2
FT
Arsenal Malu
0 - 3
Unirea 2004 Slobozia
FT
Petrolistul Boldesti
2 - 5
Inainte Modelu
FT
Tunari
1 - 1
Gloria Popesti Leordeni
FT
Viitorul Constanta II
1 - 2
Oltenita
FT
Viitorul Domnesti
5 - 1
Delta Tulcea
Romania: Liga III Serie 3
FT
Alexandria
3 - 3
Podari
FT
Aninoasa
0 - 2
Flacara Moreni
FT
Concordia II
3 - 2
Sirineasa
FT
Steaua Bucuresti II
2 - 2
Filiasi
FT
Urban Titu
1 - 3
Mioveni II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Performanta Ighiu
1 - 0
Cetate Deva
FT
Ripensia Timisoara
1 - 1
Scolar Resita
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
4 - 2
Avantul Reghin
FT
Hermannstadt
3 - 0
FC Bistrita
Russia: Football Premier League
FT
Arsenal Tula
3 - 0
Tom Tomsk
FT
FC UFA
0 - 1
Lokomotiv Moscow
Russia: Football National League
FT
Baltika
0 - 2
Tosno
FT
Dinamo Moscow
3 - 0
Tambov
FT
Enisey
3 - 1
Khabarovsk
FT
Fakel Voronezh
2 - 2
Kuban
FT
Luch-Energiya
2 - 2
Volgar Astrakhan
FT
Neftekhimik
0 - 1
Spartak Nalchik
FT
Shinnik Yaroslavl
3 - 0
Sibir
FT
Sokol Saratov
0 - 0
Mordovia Saransk
FT
Tyumen
1 - 1
Khimki
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 2
Spartak Moscow (2)
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Feiha
5 - 0
Al Qaisoma
FT
Al Watani
0 - 0
Al Najoom
FT
Ohod
2 - 1
Al Hazm
Saudi Arabia: Champions Cup Quarter Final
FT
Al Faisaly
2 - 1
Al Adalah
FT
Al Nasr Riyadh
0 - 2
Al Hilal Saudi
Scotland: Premiership
FT
Hamilton Academical
1 - 0
St Johnstone
FT
Inverness CT
1 - 1
Kilmarnock
FT
Partick
2 - 1
Ross County
FT
Rangers
1 - 1
Motherwell
Scotland: Championship
FT
Dumbarton
1 - 0
Morton
FT
Dunfermline
1 - 1
Hibernian
FT
Falkirk
1 - 0
Raith Rovers
FT
Queen of the South
4 - 2
Dundee United
FT
St Mirren
6 - 2
Ayr United
Scotland: League One
FT
Alloa Athletic
1 - 1
Albion Rovers
FT
Brechin
0 - 2
Livingston
FT
East Fife
0 - 0
Queens Park
FT
Peterhead
1 - 1
Airdrieonians
FT
Stranraer
3 - 0
Stenhousemuir
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
2 - 5
Arbroath
FT
Cowdenbeath
1 - 0
Clyde
FT
Elgin City
2 - 2
Berwick
FT
Montrose
3 - 0
Edinburgh City
FT
Stirling Albion
0 - 3
Forfar Athletic
Serbia: Superliga
FT
Borac Cacak
0 - 1
Rad
FT
Crvena Zvezda
2 - 1
Spartak Subotica
FT
Mladost Lucani
1 - 0
Javor Ivanjica
FT
Napredak
3 - 0
Novi Pazar
FT
Radnicki Nis
0 - 2
Partizan
FT
Radnik Surdulica
1 - 0
Backa
FT
Vozdovac
4 - 1
Vojvodina
Serbia: Prva Liga
FT
BSK Borca
0 - 0
Dinamo Vranje
FT
Celarevo
1 - 1
Jagodina
FT
Indjija
3 - 1
OFK Beograd
FT
Kolubara
1 - 2
Macva
FT
Odzaci
3 - 1
Bezanija
FT
Proleter Novi Sad
1 - 3
Zemun
FT
Radnicki Pirot
0 - 0
Sloboda Uzice
Singapore: S League
FT
Home United
2 - 2
Albirex Niigata (S)
FT
Tampines Rovers
0 - 1
Warriors
Slovakia: Division 1
FT
Senica
1 - 0
Zemplin Michalovce
FT
Sport Podbrezova
2 - 3
Slovan Bratislava
FT
Vion Zlate Moravce
0 - 2
Trencin
Slovenia: Prva Liga
FT
CM Celje
1 - 1
Domzale
FT
Krsko
1 - 1
Maribor
FT
ND Gorica
0 - 0
Luka Koper
South Africa: Premier Soccer League
FT
Bidvest Wits
2 - 0
Platinum Stars
FT
Free State Stars
3 - 2
Orlando Pirates
FT
Golden Arrows
2 - 1
Highlands Park
FT
Kaizer Chiefs
2 - 1
Mamelodi Sundowns
FT
Maritzburg United
2 - 1
Ajax Cape Town
FT
Supersport United
0 - 1
Baroka
South Africa: National 1st Division
FT
FC Cape Town
1 - 2
Black Leopards
FT
Magesi FC
4 - 2
Royal Eagles
FT
Mbombela United
1 - 1
Mthatha Bucks
FT
Royal Kings
5 - 1
Milano United
FT
Stellenbosch
1 - 2
Amazulu
FT
Witbank Spurs
4 - 0
University Of Pretoria
South Korea: K League
FT
Incheon United
3 - 3
Suwon Bluewings
FT
Jeonnam Dragons
1 - 3
Pohang Steelers
FT
Sangju Sangmu
1 - 1
Daegu
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
2 - 4
Bucheon 1995
FT
Daejeon Citizen
0 - 2
Anyang
FT
Seoul E-Land
0 - 0
Seongnam Ilhwa
Spain: Primera Division
FT
Malaga
0 - 2
Atletico Madrid
FT
Osasuna
1 - 2
Athletic Club
FT
Real Sociedad
1 - 1
Leganes
FT
Villarreal
2 - 3
Eibar
Spain: Segunda Division
FT
Girona
1 - 3
Rayo Vallecano
FT
Huesca
0 - 0
Getafe
FT
Levante
2 - 1
Mirandes
FT
UCAM Murcia
1 - 1
Cadiz
Spain: Segunda B Group 2
FT
Sestao River
1 - 0
Real Madrid Castilla
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
12 - 0
CD Eldense
FT
Llagostera
2 - 0
Levante B
FT
Villarreal B
2 - 0
Ebro
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
3 - 2
Levante (W)
FT
Fundacion Albacete (W)
0 - 2
Rayo Vallecano (W)
FT
Oiartzun (W)
1 - 4
Atletico Madrid (W)
FT
Valencia (W)
2 - 0
Santa Teresa (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Halmstad
1 - 0
Ostersunds
FT
IFK Goteborg
1 - 1
Malmo
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
0 - 0
Brommapojkarna
FT
Helsingborg
1 - 0
Trelleborgs
Switzerland: Super League
FT
Sion
2 - 1
Thun
FT
St Gallen
0 - 3
Basel 1893
Switzerland: Challenge League
FT
FC Zurich
2 - 1
Schaffhausen
FT
Winterthur
1 - 1
Wil 1900
FT
Wohlen
0 - 0
Le Mont Lausanne
Syria: Premier League
FT
Al Hurriya
0 - 0
Al Shorta Damascus
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
Avenir de la Marsa
2 - 2
CS Hammam-Lif
FT
CA Bizertin
1 - 1
JS Kairouanaise
FT
Stade Gabesien
2 - 1
Zarzis
FT
Tataouine
1 - 1
Gabes
Turkey: Super Lig
FT
Akhisar Belediye
2 - 1
Istanbul Basaksehir
FT
Alanyaspor
3 - 1
Kasimpasa
FT
Antalyaspor
2 - 1
Kayserispor
FT
Kardemir Karabukspor
0 - 1
Fenerbahce
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Bandirmaspor
0 - 1
Eskisehirspor
FT
Gaziantep BB
1 - 2
Boluspor
FT
Mersin Idman Yurdu
3 - 2
Sanliurfaspor
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 0
Elazigspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Tepecikspor
5 - 1
Fethiyespor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
1461 Trabzon
0 - 0
Hatayspor
UAE: League Cup Final
FT
Al Ahli Club
2 - 0
Al Shabab Dubai
USA: MLS
FT
Chicago Fire
2 - 2
Montreal Impact
FT
Columbus Crew
2 - 0
Orlando City
FT
DC United
2 - 1
Philadelphia Union
FT
New York City
2 - 1
San Jose Earthquakes
FT
Seattle Sounders
0 - 0
Atlanta United
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Indy Eleven
3 - 3
Puerto Rico FC
FT
New York Cosmos
0 - 3
Miami FC
Uganda: Premier League
FT
JMC Hippos
1 - 1
Onduparaka
FT
Proline
2 - 0
Sadolin Paints
FT
SC Villa
1 - 0
BUL
FT
URA
2 - 0
The Saints
Ukraine: Premier League
FT
Chornomorets Odesa
0 - 0
Olimpik Donetsk
FT
Dnipro Dnipropetrovsk
1 - 0
Zirka Kirovohrad
FT
Vorskla Poltava
2 - 0
Volyn Lutsk
Ukraine: First League
FT
Cherkaskyi Dnipro
0 - 2
Ingulets Petrove
FT
Helios
0 - 1
Hirnyk-Sport
FT
Illichivets Mariupol
3 - 0
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Kolos Kovalivka
0 - 0
Sumy
FT
Naftovyk-Ukrnafta
0 - 0
Arsenal Kyiv
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Boston River
3 - 1
Nacional de Football
FT
Liverpool Montevideo
2 - 1
Fenix
FT
Penarol
4 - 0
Sud America
FT
Plaza Colonia
0 - 0
Danubio
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Aragua
1 - 1
Portuguesa FC
FT
Deportivo JBL
1 - 0
Deportivo La Guaira
FT
Deportivo Lara
2 - 3
Atletico Venezuela
FT
Metropolitanos
1 - 0
Zulia
FT
Monagas
1 - 1
Deportivo Tachira
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Angostura
0 - 2
Lala
FT
Caracas B
0 - 1
Gran Valencia
FT
Estudiantes Caracas
1 - 0
Margarita
FT
Petrolero de Anzoategui
3 - 0
Tucanes
FT
Puerto Cabello
3 - 1
Petare
FT
Titanes
0 - 1
Real Frontera
FT
Urena
1 - 1
Atletico el Vigia
FT
Yaracuyanos
5 - 1
Union Atletico Falcon
FT
Zamora B
2 - 2
Atletico Guanare
Vietnam: V League 1
FT
Sai Gon
4 - 0
Dong Tam Long An
Wales: FA Cup Semi Final
FT
Caernarfon Town
1 - 3
Bala Town
FT
Connahs Quay
0 - 3
The New Saints