Football ResultsSunday, 1st October 2017
Albania:
FT
Kamza
1 - 1
Teuta Durres
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
1 - 0
Progresso Associacao
FT
Desportivo Huila
2 - 0
Petro Atletico
FT
Onze Bravos
1 - 0
Santa Rita de Cassia
FT
Primeiro de Agosto
1 - 0
Recreativo Do Libolo
Argentina:
FT
Comunicaciones
2 - 0
Talleres Remedios
FT
Fenix
0 - 0
Acassuso
FT
UAI Urquiza
2 - 1
Sacachispas
Argentina:
FT
Gimnasia Jujuy
2 - 0
Quilmes
FT
Juventud Unida
1 - 1
Brown de Adrogue
FT
San Martin Tucuman
0 - 0
Aldosivi
Argentina:
FT
Boca Juniors
1 - 0
Chacarita Juniors
FT
Independiente
1 - 0
Velez Sarsfield
FT
San Martin de San Juan
3 - 1
Rosario Central
FT
Talleres Cordoba
1 - 0
Patronato
FT
Tigre
1 - 1
River Plate
Armenia:
FT
Shirak
1 - 1
Gandzasar
Austria:
FT
SCR Altach II
5 - 0
Alberschwende
FT
Schwaz
3 - 1
Dornbirn 1913
Austria:
FT
Admira Wacker II
2 - 3
Rapid Vienna II
Austria:
FT
Austria Vienna
2 - 0
SCR Altach
FT
Red Bull Salzburg
2 - 1
Wolfsberger AC
Azerbaijan:
FT
Qarabag
0 - 0
Zira
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
0 - 1
BATE Borisov
FT
Slutsk
0 - 2
Shakhter Soligorsk
FT
Torpedo Zhodino
3 - 2
Gorodeya
Belgium:
FT
Anderlecht
1 - 0
Standard Liege
FT
Club Brugge
2 - 1
Gent
FT
Zulte Waregem
1 - 3
Lokeren
Belgium:
FT
Beershot Wilrijk
4 - 0
Lierse
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Escuela Enrique Happ
1 - 1
Universitario de Vinto
Bolivia: Nacional B Group B
FT
San Lorenzo del Beni
0 - 4
Club Destroyers
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Atletico Sucre
2 - 3
Wilstermann Cooper.
FT
Quebracho Villa Montes
1 - 0
Ciclon
FT
Stormers San Lorenzo
0 - 1
CA Bermejo
Bosnia and Herzegovina:
FT
Borac Banja Luka
1 - 0
Sloboda Tuzla
FT
Sarajevo
2 - 3
Krupa
Brazil: Serie A
FT
Atletico Paranaense
0 - 2
Atletico Mineiro
FT
Avai
0 - 2
Atletico Goianiense
FT
Botafogo
2 - 3
Vitoria
FT
Cruzeiro
1 - 1
Corinthians
FT
Gremio
1 - 0
Fluminense
FT
Sao Paulo
1 - 0
Sport Recife
Brazil: Serie B
FT
America Mineiro
1 - 2
Oeste
Brazil: Serie C Play-Off Semi-Final
FT
Sao Bento
0 - 1
CSA
Bulgaria:
FT
Levski Sofia
1 - 0
Cherno More Varna
FT
Ludogorets
2 - 0
Beroe
Bulgaria:
FT
Bdin Vidin
6 - 0
Yantra Gabrovo
FT
Botev Kozloduy
2 - 1
Partizan Cherven Bryag
FT
Pavlikeni
1 - 0
Akademik Svishtov
FT
Sevlievo
5 - 0
Miziya 2005
FT
Spartak Pleven
1 - 2
Levski 2007
FT
Tryavna
1 - 0
Yantra Polski Trambesh
FT
Vihar Slavyanovo
1 - 1
Kariana Erden
FT
Yantra Gabrovo
2 - 1
Botev Lukovit
Bulgaria:
FT
Kubrat
0 - 2
Svetkavitsa
FT
Lokomotiv Ruse
1 - 1
Hitrino
FT
Spartak Varna
1 - 7
Suvorovo
Bulgaria:
FT
Levski Karlovo
5 - 1
Svilengrad 1921
FT
Tundja 2006 Yagoda
1 - 1
Vereya Stara Zagora II
Bulgaria:
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1 - 1
Montana
FT
Sozopol
1 - 2
Botev Vratsa
FT
Tsarsko Selo
2 - 0
Oborishte
CAF: Champions League Semi Final
FT
Etoile du Sahel (TUN)
2 - 1
Al Ahly Cairo (EGY)
CAF: Confederation Cup Semi Final
FT
Supersport United (RSA)
1 - 1
Club Africain (TUN)
FT
TP Mazembe (COD)
1 - 0
FUS Rabat (MAR)
Cameroon: Division 1
FT
Apejes
1 - 0
Bamboutos
FT
Colombe
1 - 1
New Star
FT
Dragon de Yaounde
1 - 2
New Star
FT
Les Astres
2 - 1
Canon Yaounde
FT
Lion Blesse
0 - 2
Union Douala
FT
Racing de Bafoussam
2 - 0
Cotonsport
FT
UMS de Loum
2 - 1
Eding Sport
FT
Unisport Bafang
1 - 0
Aigle Royal
FT
Young Sports Academy
1 - 2
Cotonsport
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
3 - 0
Everton de Vina
FT
Palestino
2 - 2
Deportes Temuco
FT
Universidad Catolica
0 - 1
Colo Colo
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Cobreloa
4 - 2
Iberia
FT
Nublense
1 - 1
Deportivo La Serena
FT
Rangers de Talca
2 - 0
Cobresal
FT
Union San Felipe
2 - 2
Coquimbo Unido
Colombia: Primera A Clausura
FT
America de Cali
2 - 1
Cortulua
FT
Junior
1 - 0
Deportivo Cali
FT
La Equidad
4 - 1
Patriotas
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Barranquilla
1 - 2
Llaneros
FT
Leones
1 - 0
Real Santander
FT
Orsomarso
2 - 1
Popayan
FT
Real Cartagena
2 - 1
Valledupar
FT
Union Magdalena
1 - 1
Bogota FC
Costa Rica:
FT
Alajuelense
3 - 0
Municipal Grecia
FT
Cartagines
1 - 1
Universidad de Costa Rica
FT
Guadalupe FC
1 - 2
CS Herediano
FT
Municipal Liberia
3 - 1
Limon
FT
Perez Zeledon
4 - 1
Santos de Guapiles
Croatia:
FT
NK Osijek
2 - 1
Istra 1961
FT
Rudes
1 - 5
Rijeka
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 0
Novigrad
FT
Hajduk Split II
1 - 1
Gorica
FT
Kustosija
0 - 0
Lucko
Cyprus:
FT
Alki Oroklinis
0 - 1
APOEL
FT
Apollon Limassol
5 - 0
Nea Salamis
FT
Doxa Katokopias
2 - 1
Aris Limassol
FT
Ethnikos Achnas
0 - 1
AEL Limassol
Cyprus:
FT
Onisilos
5 - 0
Livadiakos/Salamina
Czech Republic:
FT
Ceske Budejovice
6 - 0
Vitkovice
FT
Varnsdorf
0 - 1
Sokolov
FT
Vlasim
2 - 1
Usti Nad Labem
Czech Republic:
FT
Banik Ostrava
2 - 2
Zlin
FT
Jablonec
3 - 1
Mlada Boleslav
FT
Slavia Praha
2 - 0
Brno
FT
Viktoria Plzen
2 - 1
Bohemians 1905
FT
Vysocina Jihlava
0 - 1
Sigma Olomouc
Denmark:
FT
Ringkobing
3 - 1
Jammerbugt
Denmark:
FT
Odense (W)
0 - 2
BSF (W)
FT
VSK Aarhus (W)
0 - 4
Fortuna Hjorring (W)
Denmark:
FT
Brondby
4 - 0
Sonderjyske
FT
Lyngby
3 - 1
FC Copenhagen
FT
Midtjylland
4 - 1
Aalborg
FT
Silkeborg
2 - 4
Nordsjaelland
Denmark:
FT
HB Koge
0 - 0
Fredericia
FT
Roskilde
2 - 0
Nykobing
FT
Skive
1 - 2
Thisted
FT
Vejle
1 - 0
Fremad Amager
FT
Viborg
4 - 0
Brabrand
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Gualaceo
0 - 1
CD Olmedo
FT
LDU Portoviejo
1 - 1
America de Quito
FT
Mushuc Runa
2 - 0
Deportivo Colon
England:
FT
Sheffield Wednesday
3 - 0
Leeds United
England:
FT
Arsenal
2 - 0
Brighton Hove Albion
FT
Everton
0 - 1
Burnley
FT
Newcastle United
1 - 1
Liverpool
England:
FT
Birmingham City (W)
2 - 1
Everton (W)
Estonia: Esiliiga
FT
Flora Tallinn II
4 - 2
FCI Tallinn II
FT
Rakvere Tarvas
2 - 1
Levadia Tallinn II
FT
Santos Tartu
2 - 0
Kuressaare
FYR Macedonia:
FT
Vardar Skopje
1 - 0
Shkupi 1927
FYR Macedonia:
FT
Belasica
3 - 1
Pobeda Valandovo
FT
Osogovo
1 - 3
Horizont Turnovo
FT
Sasa
1 - 3
Kozhuf Miravci
FT
Tikves
2 - 3
Bregalnica Stip
FYR Macedonia:
FT
Gorno Lisice
2 - 1
Zajazi Zajas
FT
Gostivar
1 - 2
Vellazerimi 77
FT
Lokomotiva Skopje
3 - 0
Labunishta
FT
Novaci
1 - 0
Makedonija GP
FT
Struga
1 - 0
Teteks
Faroe Islands: Premier League
FT
07 Vestur
2 - 3
NSI Runavik
FT
Fuglafjordur
1 - 5
Vikingur Gota
FT
Skala
2 - 3
B36 Torshavn
FT
TB/FCS/ROYN
0 - 0
KI Klaksvik
FT
Torshavn
2 - 3
EB/Streymur
Finland: Veikkausliiga
FT
Mariehamn
2 - 1
SJK
Finland: Naisten Liga
FT
GBK (W)
0 - 1
JyPK (W)
FT
Honka (W)
1 - 1
Ilves Tampere (W)
France:
FT
Angers
3 - 3
Lyon
FT
Nice
2 - 4
Marseille
FT
Troyes
2 - 1
St Etienne
France:
FT
Paris FC (W)
4 - 0
Rodez Aveyron (W)
FT
Soyaux (W)
2 - 1
Fleury Merogis (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
1 - 0
Chikhura Sachkhere
Germany:
FT
Uerdingen 05
0 - 0
Alemannia Aachen
Germany:
FT
Altona 93
0 - 3
06 Hildesheim
FT
Havelse
3 - 2
Eutin 08
FT
Luneburger Hansa
2 - 0
Wolfsburg II
FT
Oldenburg
1 - 1
Drochtersen/Assel
FT
St Pauli II
2 - 1
Lubeck
Germany:
FT
Eintracht Braunschweig
0 - 2
St Pauli
FT
Heidenheim
0 - 2
Dynamo Dresden
FT
Sandhausen
2 - 0
Jahn Regensburg
Germany:
FT
Freiburg
3 - 2
1899 Hoffenheim
FT
Hertha Berlin
2 - 2
Bayern Munich
FT
Koln
1 - 2
Leipzig
Germany:
FT
Magdeburg
2 - 0
Carl Zeiss Jena
FT
Meppen
2 - 0
Karlsruher
FT
Zwickau
1 - 3
Paderborn 07
Germany:
FT
1899 Hoffenheim (W)
0 - 4
Bayern Munich (W)
FT
Duisburg (W)
0 - 1
Wolfsburg (W)
FT
Koln (W)
0 - 7
Freiburg (W)
FT
SC Sand (W)
1 - 3
SGS Essen (W)
FT
USV Jena (W)
0 - 1
Eintracht Frankfurt (W)
Ghana: FA Cup Semi Final
FT
All Stars
1 - 2
Hearts of Oak
Greece:
FT
Agrotikos Asteras
3 - 2
Kampaniakos
FT
Aris Paleohoriou
1 - 0
Filippos Alexandrias
FT
Edessaikos
2 - 2
Lagkadas
FT
Kardia
1 - 2
Pierikos
FT
Karitsas
2 - 0
AEP Iraklis
FT
Makedonikos
1 - 3
Almopos Aridaia
FT
Megas Alexandros Trikalon
1 - 0
Naousa
Greece:
FT
Digenis Neohoriou
0 - 1
Amvrisseas
FT
Niki Volou
0 - 1
Rigas Fereos
FT
Opountios Martinou
1 - 0
Achilleas Farsalon
FT
Thiva
1 - 1
AO Sellanon
FT
Velouhi
1 - 0
Olympiakos Volou
Greece:
FT
Doxa Neou Sidirohoriou
0 - 5
Apollon Paralimniou
FT
Elpis Skoutareos
2 - 0
Megas Alexndros Xiropotamou
FT
Kavala
3 - 1
Aris Avatou
FT
Megas Alexandros Karperis
2 - 2
Aetos Orfanou
FT
Orfeas Xanthi
2 - 1
Doxa Proskiniton
Greece:
FT
Doxa Kranoulas
0 - 2
Tilikratis
FT
Karagiannion
2 - 1
Asteras Parapotamou
FT
Kastoria
0 - 1
Ermis Amynteou
FT
Lfekimni
0 - 0
Thesprotos
FT
Makedonikos Foufas
2 - 1
Mpoukas Amfilohias
FT
Pankefkadios
1 - 1
Skoufas Kompotiou
Greece:
FT
Asteras Tripolis
2 - 0
AEK Athens
FT
Kerkyra
0 - 2
Xanthi
FT
Levadiakos
2 - 1
Apollon Smirnis
FT
Olympiakos Piraeus
0 - 1
Atromitos Athinon
Greece:
FT
Asteras Amaliadas
4 - 1
Pallixouriakos
FT
Asteras Vlahioti
1 - 1
Paniliakos Pyrgou
FT
Diagoras Vrahneikon
3 - 1
Panarkadikos
FT
Kalamata
1 - 0
Achaiki
FT
Leonidio
0 - 1
Zakynthiakos
FT
Pylos
0 - 0
Pao Vardas
Greece:
FT
Ethnikos Piraeus
4 - 0
Zevgolatio
FT
Panaspropyrgiakos Doxa
1 - 0
Rodos
FT
Pelopas Kiatou
0 - 5
Pao Loutrakiou
FT
Proodeftiki
1 - 0
Ionikos Nikeas
Greece:
FT
Aittitos Spaton
3 - 0
Diagoras Agias Parasekvi
FT
Eolikos
0 - 1
Ermionida
FT
Panargiakos
1 - 2
Chalkis
FT
Panthiraikos
0 - 0
Ermis Kiveriou
FT
Tamynaikos
3 - 0
Triglia Rafinas
Greece:
FT
Agios Ierotheos
3 - 3
Mylopotamou
FT
Egaleo
1 - 0
Fostiras
FT
Ermis Zonianon
2 - 1
Atsalenios
FT
Irodotos
2 - 1
Ierapetra
FT
Paleohora
1 - 1
Kifsia
Guatemala:
FT
Coban Imperial
4 - 2
Guastatoya
FT
Deportivo Marquense
2 - 2
Antigua GFC
FT
Sanarate
1 - 0
Siquinala
FT
Suchitepequez
3 - 1
Malacateco
FT
Xelaju
2 - 2
CSD Municipal
Honduras:
FT
CD Olimpia
3 - 0
CD Honduras
FT
CD Real Sociedad
0 - 2
CD Motagua
FT
Lobos UPNFM
3 - 1
Juticalpa
Hong Kong:
FT
BC Rangers
0 - 1
I-Sky Yuen Long
FT
Hong Kong Sapling
4 - 2
Southern
Hong Kong:
FT
Double Flower
1 - 2
Sun Hei
FT
Kwun Tong
0 - 3
Eastern District
FT
Tung Sing
1 - 3
Shatin
FT
Wong Tai Sin
3 - 6
Mutual
Hungary:
FT
Bekescsaba 1912
6 - 2
Cegledi
FT
Budafoki LC
0 - 3
Kisvarda
FT
Budaorsi
1 - 2
Zalaegerszegi
FT
Dorogi
0 - 0
MTE 1904
FT
Gyirmot
1 - 0
Szeged 2011
FT
Kazincbarcika
0 - 1
MTK Budapest
FT
Nyiregyhaza
0 - 1
Gyori Eto
FT
Soroksar
1 - 0
Soproni VSE
FT
Vac
5 - 1
Csakvar
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
2 - 1
Pusamania Borneo
FT
Persiba Balikpapan
2 - 2
Persib Bandung
FT
Persipura Jayapura
0 - 1
Madura United
Israel:
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
1 - 0
Hapoel Raanana
FT
Hapoel Ashkelon
2 - 2
Maccabi Tel Aviv
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 1
Hapoel Haifa
FT
Maccabi Haifa
1 - 0
Ashdod
Italy:
FT
Foggia
2 - 2
Novara
Italy:
FT
Alessandria
0 - 1
Arezzo
FT
Arzachena
1 - 0
Monza
FT
Carrarese
1 - 2
Robur Siena
FT
Gavorrano
0 - 3
Viterbese Castrense
FT
Lucchese
0 - 1
Piacenza
FT
Pisa
2 - 0
Prato
FT
Pistoiese
1 - 1
Cuneo
FT
Pontedera
2 - 3
Livorno
FT
Pro Piacenza
1 - 3
Olbia
Italy:
FT
Bassano Virtus
1 - 0
Albinoleffe
FT
Fano Alma Juventus
0 - 1
Ravenna
FT
Gubbio
1 - 0
Sudtirol
FT
Padova
3 - 0
Santarcangelo
FT
Teramo
0 - 0
Fermana
FT
Triestina
0 - 1
Renate
Italy:
FT
Atalanta
2 - 2
Juventus
FT
Benevento
1 - 2
Internazionale
FT
Chievo
2 - 1
Fiorentina
FT
Lazio
6 - 1
Sassuolo
FT
Milan
0 - 2
Roma
FT
Napoli
3 - 0
Cagliari
FT
Spal
1 - 1
Crotone
FT
Torino
2 - 2
Verona
Japan: J1 League
FT
Vegalta Sendai
2 - 3
Urawa Red Diamonds
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 3
Oita Trinita
FT
Gifu
2 - 6
Nagoya Grampus
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 0
Tokushima Vortis
FT
Roasso Kumamoto
2 - 1
Ehime
FT
Thespakusatsu Gunma
1 - 1
Yokohama FC
FT
Tokyo Verdy
3 - 1
Machida Zelvia
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 1
YSCC
FT
FC Tokyo (U23)
3 - 1
Grulla Morioka
FT
Fukushima United
2 - 0
Nagano Parceiro
FT
Gamba Osaka (U23)
1 - 6
Fujieda MYFC
FT
Giravanz Kitakyushu
3 - 0
Sagamihara
FT
Kataller Toyama
1 - 2
Tochigi SC
Japan: L1 League Women
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
3 - 0
Elfen Sayama (W)
FT
JEF United Chiba (W)
0 - 1
Urawa Red Diamonds (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Taraz
1 - 0
Aktobe
FT
Tobol Kostanay
1 - 1
Astana
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
1 - 1
Mathare United
FT
Posta Rangers
0 - 0
Sony Sugar
FT
Sofapaka
2 - 0
AFC Leopards
FT
Thika United
1 - 0
Kariobangi Sharks
FT
Ulinzi Stars
0 - 1
Homeboyz
Kosovo:
FT
Besa
0 - 2
Drenica
FT
Llapi
3 - 0
Prishtina
FT
Vellaznimi
0 - 0
Trepca 89
FT
Vllaznia Pozheran
0 - 0
Liria
Lebanon:
FT
SAFA
1 - 2
Tripoli
Luxembourg:
FT
RM Hamm Benfica
2 - 0
Hostert
Mexico:
FT
Alebrijes de Oaxaca
2 - 1
Atlante
FT
Dorados
1 - 0
Murcielagos
FT
Juarez
1 - 0
Tampico Madero
FT
Universidad Guadalajara
2 - 0
Cimarrones
Mexico:
FT
Pachuca
0 - 0
Necaxa
FT
Santos Laguna
0 - 0
Puebla
FT
Toluca
1 - 2
Club America
FT
UANL Tigres
1 - 0
Guadalajara Chivas
FT
UNAM Pumas
1 - 4
Cruz Azul
Moldova: Division 1 2017
FT
Zimbru Chisinau
1 - 2
Sheriff Tiraspol
Montenegro:
FT
Sutjeska
1 - 0
Buducnost Podgorica
Montenegro:
FT
Bokelj
0 - 0
Ibar
FT
Cetinje
1 - 2
Mladost Ljeskopolje
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 3
Lovcen
FT
Mornar
3 - 1
Igalo
FT
Otrant Olympic
3 - 1
Berane
Morocco:
FT
Ittihad Tanger
1 - 1
Raja Casablanca
FT
Rapide Oued Zem
2 - 0
Moghreb Tetouan
Morocco:
FT
Ittihad Khemisset
1 - 1
Olympique Dcheira
FT
USM Oujda
1 - 2
Wydad Temara
Netherlands:
FT
AZ Alkmaar
0 - 4
Feyenoord
FT
Heerenveen
0 - 4
Ajax
FT
Sparta Rotterdam
1 - 2
Roda
FT
Vitesse Arnhem
1 - 1
Utrecht
Norway: Eliteserien
FT
Odd Ballklubb
1 - 0
Haugesund
FT
Rosenborg
1 - 1
Sarpsborg 08
FT
Sandefjord
2 - 0
Aalesund
FT
Sogndal
2 - 2
Molde
FT
Tromso
2 - 1
Lillestrom
FT
Viking
0 - 1
Stromsgodset
Norway: 1. Division
FT
Arendal
3 - 0
Kongsvinger
FT
Asane
1 - 0
Elverum
FT
Bodo/Glimt
4 - 1
Floro
FT
Jerv
0 - 1
Mjondalen
FT
Levanger
0 - 3
Tromsdalen
FT
Ranheim
0 - 1
Sandnes Ulf
FT
Strommen
1 - 2
Start
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Raufoss
8 - 0
Follo
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
1 - 6
Egersund
FT
Hodd
3 - 2
Vindbjart
FT
Nest-Sotra
4 - 2
Vidar
Palestine:
FT
Markaz Balata
3 - 1
Jabal Al Mukaber
Panama:
FT
Independiente
1 - 0
Chorrillo
FT
Tauro
4 - 1
Atletico Veraguense
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
2 - 1
Libertad
FT
Sol de America
0 - 0
Cerro Porteno
FT
Sportivo Luqueno
1 - 0
Sportivo Trinidense
Peru: Primera Division Clausura
FT
Ayacucho
5 - 3
Sporting Cristal
FT
FBC Melgar
2 - 2
Sport Rosario
FT
Real Garcilaso
1 - 0
Academia Cantolao
Peru: Segunda Division
FT
Cesar Vallejo
8 - 1
Sport Ancash
FT
Cienciano
2 - 1
Cultural Santa Rosa
FT
Defensor La Bocana
0 - 2
Sport Boys
FT
Deportivo Hualgayoc
4 - 0
Carlos Mannucci
FT
Los Caimanes
2 - 4
Union Huaral
FT
Sport Victoria
1 - 0
Sport Loreto
Poland:
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 0
Gornik Leczna
FT
Wigry Suwalki
0 - 2
Chojniczanka Chojnice
Poland:
FT
Radomiak Radom
1 - 1
Jastrzebie
Poland:
FT
Gornik Zabrze
1 - 0
Piast Gliwice
FT
Lech Poznan
3 - 0
Legia Warszawa
FT
Wisla Plock
1 - 0
Termalica Nieciecza
Portugal:
FT
Braga B
5 - 4
Nacional
Portugal:
FT
Belenenses
1 - 0
Guimaraes
FT
Braga
6 - 0
Estoril
FT
Maritimo
1 - 1
Benfica
FT
Sporting CP
0 - 0
Porto
Republic of Ireland: FA Cup Semi Final
FT
Dundalk
1 - 1
Shamrock Rovers
Romania:
FT
CFR Cluj
2 - 0
Juventus Bucuresti
FT
Sepsi OSK
0 - 4
Steaua Bucuresti
Russia:
FT
Anzhi
2 - 2
Zenit St Petersburg
FT
CSKA Moscow
0 - 0
FC UFA
FT
Lokomotiv Moscow
3 - 0
Dinamo Moscow
Russia:
FT
Strogino Moscow
1 - 2
Ararat Moscow
Russia:
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
1 - 2
Chelyabinsk
FT
Neftekhimik
2 - 0
Anzhi-Junior Zelenodolsk
FT
Nosta
3 - 0
Lada Togliatti
FT
Orenburg II
1 - 0
Ural 2 II
FT
Syzran 2003
0 - 1
Mordovia Saransk
FT
Zenit-Izhevsk
0 - 1
Volga Ulyanovsk
Russia:
FT
Chita
0 - 1
Sakhalin
FT
Irtysh Omsk
0 - 0
Dinamo Barnaul
FT
Zenit Irkutsk
2 - 1
Smena
Russia:
FT
Dinamo St Petersburg II
2 - 3
Veles Moscow
Serbia:
FT
Napredak
1 - 0
Crvena Zvezda
FT
Partizan
0 - 0
Cukaricki
Serbia:
FT
Radnicki Pirot
0 - 3
Metalac GM
FT
Teleoptik
0 - 0
Novi Pazar
Slovakia:
FT
Ruzomberok
3 - 1
Tatran Presov
Slovenia:
FT
Olimpija Ljubljana
2 - 1
ND Gorica
South Africa:
FT
Bloem Celtic
1 - 0
Bidvest Wits
FT
Platinum Stars
0 - 1
Mamelodi Sundowns
South Africa:
FT
Jomo Cosmos
1 - 1
Uthongathi
FT
Tshakhuma Madzivhadila
2 - 2
Witbank Spurs
South Korea: K League
FT
Gangwon FC
1 - 1
Ulsan Hyundai
FT
Jeju United
1 - 1
Gwangju
FT
Suwon Bluewings
1 - 1
Jeonbuk Motors
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
1 - 0
Gyeongnam
FT
Busan I Park
0 - 0
Seongnam Ilhwa
Spain:
FT
Alcorcon
1 - 2
Granada
FT
Huesca
2 - 1
Rayo Vallecano
FT
Lugo
1 - 0
Tenerife
FT
Osasuna
2 - 0
Sporting Gijon
FT
Sevilla Atletico
0 - 1
Reus
Spain:
FT
CD Toledo
1 - 0
Atletico Madrid B
FT
Coruxo
0 - 0
Talavera
FT
Fuenlabrada
1 - 1
Union Adarve
FT
Ponferradina
0 - 1
Deportivo Fabril
FT
Racing de Ferrol
1 - 2
Pontevedra
FT
Rayo Majadahonda
2 - 1
Navalcarnero
FT
San Sebastian de los Reyes
0 - 2
Gimnastica Segoviana
FT
Valladolid B
1 - 1
Rapido de Bouzas
Spain:
FT
Badajoz
1 - 1
Villanovense
FT
Betis B
1 - 0
UCAM Murcia
FT
Cartagena
0 - 0
Cordoba B
FT
Ecija
0 - 0
Recreativo Huelva
FT
Extremadura
1 - 0
Granada B
FT
Jumilla
1 - 1
Marbella
FT
Las Palmas B
0 - 1
San Fernando
FT
Lorca
0 - 0
Melilla
FT
Murcia
1 - 1
Merida
FT
Real Linense
2 - 0
Ejido
Spain:
FT
Athletic Club B
1 - 1
Sporting Gijon B
FT
Barakaldo
2 - 0
Gernika
FT
Burgos
0 - 0
Real Union
FT
CD Lealtad
2 - 1
UD Logrones
FT
CD Vitoria
1 - 2
Mirandes
FT
Caudal Deportivo
0 - 0
Real Sociedad B
Spain:
FT
Alcoyano
0 - 2
Mallorca
FT
Atletico Baleares
1 - 1
Olot
FT
Cornella
4 - 1
Formentera
FT
Ebro
2 - 2
Villarreal B
FT
Hercules
3 - 1
Deportivo Aragon
FT
Pena Deportiva
1 - 1
Sabadell
FT
Peralda
2 - 0
Badalona
Spain:
FT
Barcelona
3 - 0
Las Palmas
FT
Real Madrid
2 - 0
Espanyol
FT
Real Sociedad
4 - 4
Betis
FT
Valencia
3 - 2
Athletic Club
FT
Villarreal
3 - 0
Eibar
Spain:
FT
Betis (W)
1 - 0
Zaragoza (W)
FT
Espanyol (W)
0 - 1
Rayo Vallecano (W)
FT
Granada Tenerife (W)
0 - 5
Fundacion Albacete (W)
FT
Sevilla (W)
5 - 5
Levante (W)
FT
Valencia (W)
1 - 0
Sporting Huelva (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
5 - 2
Elfsborg
FT
GIF Sundsvall
0 - 5
Djurgarden
FT
Hammarby
0 - 2
Norrkoping
FT
Malmo
2 - 0
Halmstad
FT
Orebro
1 - 0
Kalmar
FT
Ostersunds
0 - 0
Hacken
Sweden: Superettan
FT
Atvidabergs
1 - 3
Degerfors
FT
Dalkurd
4 - 2
Syrianska
Sweden: Division 1 North
FT
Assyriska
0 - 4
Vasteras
FT
Enskede
1 - 7
Nykoping
FT
Sandvikens
2 - 1
IFK Lulea
FT
Umea
0 - 4
Brage
FT
Vasalunds
0 - 1
Team TG
Sweden: Division 1 South
FT
Angelholms
2 - 1
Husqvarna
FT
Mjallby
4 - 1
Assyriska BK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
1 - 2
Linkopings (W)
FT
Hammarby DFF (W)
1 - 0
Eskilstuna United (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
2 - 2
Kvarnsvedens (W)
FT
Pitea (W)
2 - 0
KIF Orebro DFF (W)
Switzerland:
FT
FC Zurich
3 - 0
Lugano
FT
Thun
2 - 0
Luzern
FT
Young Boys
6 - 1
St Gallen
Switzerland:
FT
Vaduz
0 - 0
Wil 1900
Thailand: League Cup 2nd Round
AET
Air Force Central
2 - 1
Port FC
PEN
Chonburi
4 - 5
Buriram United
FT
Muangthong United
2 - 1
Bangkok United
PEN
Nong Bua Lamphu
2 - 3
Ubon UMT
FT
PTT Rayong
1 - 2
Ratchaburi
PEN
Prachuap
3 - 4
BEC Tero Sasana
FT
Rayong
0 - 4
Chiangrai United
PEN
Sukhothai
4 - 2
Pattaya United
Turkey:
FT
Adanaspor
2 - 1
Erzurumspor
FT
Elazigspor
3 - 1
Rizespor
FT
Giresunspor
1 - 1
Umraniyespor
FT
Samsunspor
2 - 1
Balikesirspor
Turkey:
FT
Afjet Ayfonspor
2 - 1
Menemen Belediye
FT
Amedspor
2 - 2
Etimesgut Belediyespor
FT
Hatayspor
0 - 0
Sivas Belediyespor
FT
Inegolspor
1 - 1
Kocaeli Birlikspor
FT
Kastamonuspor
3 - 1
Bodrumspor
FT
Keciorengucu
4 - 0
Tuzlaspor
FT
Sancaktepe Belediye
1 - 0
Eyupspor
FT
Sariyer
3 - 1
Bucaspor Izmir
FT
Tokatspor
2 - 0
Mersin Idman Yurdu
Turkey:
FT
Altay
2 - 0
Fatih Karagumruk
FT
Gumushanespor
4 - 1
Silivrispor
FT
Hacettepe
1 - 1
Karsiyaka
FT
Kahramanmarasspor
1 - 2
Kirklarelispor
FT
Nazilli Belediyespor
1 - 1
Anadolu Selcukluspor
FT
Pendikspor
2 - 3
Bandirmaspor
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 2
Nigde Belediyespor
FT
Sanliurfaspor
3 - 0
Fethiyespor
FT
Zonguldak Komurspor
1 - 4
Sakaryaspor
Turkey:
FT
Alanyaspor
4 - 1
Genclerbirligi
FT
Besiktas
2 - 2
Trabzonspor
FT
Goztepe
1 - 2
Istanbul Basaksehir
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Konyaspor
USA: MLS
FT
Chicago Fire
1 - 1
New York City
FT
Colorado Rapids
2 - 1
Montreal Impact
FT
Houston Dynamo
2 - 1
Minnesota United
FT
Los Angeles Galaxy
1 - 1
Real Salt Lake
FT
Philadelphia Union
2 - 0
Seattle Sounders
FT
San Jose Earthquakes
2 - 1
Portland Timbers
FT
Sporting Kansas City
0 - 1
Vancouver Whitecaps
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Carolina Railhawks
5 - 0
Indy Eleven
FT
Edmonton
0 - 1
San Francisco Deltas
FT
Miami FC
1 - 0
Jacksonville Armada
FT
New York Cosmos
1 - 0
Puerto Rico FC
USA: National Womens Soccer League
FT
Kansas City (W)
1 - 1
Houston Dash (W)
Ukraine:
FT
Arsenal Kyiv
1 - 0
Cherkaskyi Dnipro
Ukraine:
FT
Chornomorets Odesa
0 - 3
Vorskla Poltava
FT
Shakhtar Donetsk
2 - 0
Karpaty Lviv
FT
Veres
1 - 1
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Zorya Luhansk
4 - 4
Dynamo Kyiv
Uzbekistan: PFL
FT
Navbahor Namangan
2 - 0
Pakhtakor Tashkent
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
3 - 0
Atletico Venezuela
FT
Caracas
1 - 1
Deportivo Tachira
FT
Deportivo Anzoategui
0 - 0
Atletico Socopo
FT
Estudiantes FC
0 - 0
Portuguesa FC
FT
Metropolitanos
2 - 1
Deportivo La Guaira
FT
Monagas
2 - 1
Deportivo JBL
FT
Zamora
1 - 1
Deportivo Lara
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico Guanare
0 - 2
Atletico el Vigia
FT
Estudiantes Caracas
0 - 0
Angostura
FT
Petare
1 - 1
Union Atletico Falcon
FT
Tucanes
0 - 2
Margarita
FT
Urena
2 - 0
Llaneros
Vietnam: V League 1
FT
Hanoi T&t
4 - 0
Dong Tam Long An
FT
Ho Chi Minh City
1 - 1
Da Nang
FT
QNK Quang Nam
1 - 1
Becamex Binh Duong
FT
Sanna Khanh Hoa
4 - 2
Hoang Anh Gia Lai
FT
Song Lam Nghe An
2 - 0
Sai Gon
FT
Than Quang Ninh
0 - 0
Can Tho