Football ResultsSaturday, 2nd September 2017
Angola: Division 1
FT
Onze Bravos
0 - 0
Desportivo Huila
FT
Petro Atletico
3 - 0
Recreativo Caala
FT
Sagrada Esperanca
2 - 1
Academica do Lobito
Argentina:
FT
Barracas Central
2 - 0
Acassuso
FT
Platense
2 - 0
Defensores de Belgrano
FT
Talleres Remedios
0 - 1
Sacachispas
FT
Tristan Suarez
2 - 0
Fenix
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Atletico de Rafaela
2 - 4
Banfield
PEN
Defensores VR
5 - 6
Belgrano Cordoba
FT
Huracan
1 - 0
Colon Santa Fe
Australia: NPL ACT Play-Off Promotion Final
FT
Canberra Olympic
2 - 0
Gungahlin United
Australia: NPL NSW PR Final
PEN
Rockdale City Suns
4 - 5
Manly United
Australia: NPL NSW Play-Off Final
AET
Edgeworth Eagles
0 - 2
Lambton Jaffas
Australia: NPL Queensland Play-Off Final
FT
Western Pride
2 - 1
Moreton Bay United
Australia: NPL SA Play-Off Promotion Final
FT
NE Metrostars
1 - 2
Croydon Kings
Australia: NPL WA Play-Off Semi Final
FT
Bayswater City
4 - 1
Inglewood United
FT
Perth SC
4 - 1
Sorrento
Austria:
FT
Kalsdorf
3 - 1
Wolfsberger AC II
FT
Lafnitz
1 - 0
Vorwarts Steyr
FT
Union Gurten
2 - 2
Weiz
Austria:
FT
SCR Altach II
3 - 1
Pinzgau
FT
USK Anif
0 - 2
Schwaz
FT
Wals Grunau
0 - 0
Dornbirn 1913
Austria:
FT
Karabakh
1 - 0
Traiskirchen
Belgium:
FT
Cercle Brugge
2 - 0
Lierse
FT
Westerlo
2 - 2
Leuven
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Universitario de Sucre
1 - 1
Guabira
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Deportivo Kala
5 - 1
Deportivo Escara
FT
Ramiro Castillo
0 - 0
Club Always Ready
FT
Tiquipaya
1 - 1
Universitario de Vinto
Brazil: Serie A
FT
Gremio
5 - 0
Sport Recife
Brazil: Serie C Group A
FT
Botafogo PB
0 - 0
ASA
FT
Moto Club
1 - 0
Cuiaba
FT
Remo
1 - 2
Sampaio Correa
Brazil: Serie C Group B
FT
Mogi Mirim
3 - 0
Macae
FT
Tombense
2 - 1
Botafogo SP
Bulgaria:
FT
Dobrudzha
3 - 0
Septemvri Tervel
Bulgaria:
FT
Belasitsa Petrich
0 - 4
Septemvri Simitli
FT
Botev Ihtiman
1 - 2
Minyor Pernik
FT
CSKA Sofia
3 - 2
Rilski Sportist
FT
Chavdar Etropole
2 - 1
Hebar Pazardzhik
FT
Elin Pelin
3 - 5
Slivnishki Geroy
FT
Germanea
1 - 3
Bansko
FT
Pirin Razlog
1 - 1
Balkan Botevgrad
FT
Svoboda Peshtera
2 - 0
Pirin Gotse Delchev
FT
Vihren
4 - 2
Marek
Bulgaria:
FT
Asenovets 2005
3 - 0
Vereya Stara Zagora II
FT
Atletik Kuklen
4 - 0
Dimitrovgrad
FT
Minyor Radnevo
3 - 2
Karnobat
FT
Rozova Dolina
1 - 0
Gigant Saedinenie
FT
Sokol Markovo
2 - 0
Eurocollege
FT
Svilengrad 1921
2 - 4
Borislav Parvomay
FT
Zagorets Nova Zagora
0 - 0
Arda Kardzhali
Chile:
FT
Palestino
1 - 2
Curico Unido
FT
Universidad de Chile
1 - 0
Audax Italiano
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Barnechea
4 - 2
Rangers de Talca
FT
Deportivo La Serena
3 - 1
Magallanes
FT
Santiago Morning
4 - 2
San Marcos de Arica
FT
Union La Calera
1 - 0
Deportes Puerto Montt
China: League One
FT
Beijin BG
1 - 2
Shanghai Shenxin
FT
Hangzhou Greentown
1 - 0
Zhejiang Yiteng
FT
Meizhou Hakka
3 - 1
Dalian Transcendence
FT
Qingdao Huanghai
2 - 1
Nei Mongol Zhongyou
FT
Shijiazhuang Yongchang
2 - 2
Xinjiang Tianshan
Colombia: Primera A Clausura
FT
Deportivo Cali
2 - 1
Bucaramanga
FT
Huila
3 - 3
Jaguares
FT
Millonarios
1 - 0
Alianza Petrolera
FT
Tigres
1 - 1
Deportes Tolima
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Fortaleza
2 - 2
Chico
FT
Valledupar
2 - 1
Cucuta
Costa Rica:
FT
Carmelita
3 - 1
Guadalupe FC
Denmark:
FT
0 - 1
Aarhus Fremad
FT
Kjellerup
2 - 0
Jammerbugt
FT
Odder IGF
2 - 0
Lyseng
Denmark:
FT
B93 Copenhagen
1 - 5
Naestved
FT
Bronshoj
0 - 1
AB Copenhagen
FT
Frem
0 - 2
Hvidovre
FT
Hillerod Fodbold
1 - 3
Skovshoved
Denmark:
FT
Dalum
3 - 2
Naesby
FT
HIK Hellerup
1 - 0
Marienlyst
FT
Middelfart
2 - 0
Kolding IF
Denmark:
FT
KoldingQ (W)
2 - 2
VSK Aarhus (W)
FT
Odense (W)
1 - 1
Vejle (W)
FT
Varde (W)
0 - 1
BSF (W)
Denmark:
FT
Roskilde
0 - 2
Vendsyssel
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Fuerza Amarilla
1 - 2
Independiente del Valle
FT
Macara
1 - 1
Deportivo Cuenca
FT
Universidad Catolica
3 - 1
Emelec
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Manta
2 - 0
CD Olmedo
England:
FT
Aldershot Town
1 - 0
Solihull Motors
FT
Barrow
2 - 1
Boreham Wood
FT
Dagenham & Redbridge
3 - 1
Gateshead
FT
Ebbsfleet United
2 - 2
Eastleigh
FT
Halifax Town
2 - 1
Fylde
FT
Hartlepool United
3 - 1
Maidstone United
FT
Leyton Orient
4 - 1
Guiseley
FT
Macclesfield Town
1 - 3
Woking
FT
Sutton United
0 - 2
Maidenhead
FT
Torquay United
1 - 1
Chester City
FT
Tranmere Rovers
0 - 1
Dover Athletic
FT
Wrexham
2 - 0
Bromley
England:
FT
Chorley
2 - 0
York City
FT
Curzon Ashton
1 - 1
Salford City
FT
Harrogate Town
1 - 1
Brackley Town
FT
Kidderminster Harriers
1 - 1
Boston United
FT
North Ferriby United
0 - 0
Tamworth
FT
Nuneaton
2 - 2
Alfreton Town
FT
Southport
2 - 0
Darlington 1883
FT
Spennymoor Town
1 - 1
Gainsborough
FT
Stockport County
0 - 0
Bradford Park Avenue
FT
Telford United
2 - 3
Blyth Spartans
FT
United Of Manchester
1 - 2
Leamington
England:
FT
Bath City
1 - 1
Welling United
FT
Chelmsford City
0 - 0
Bognor Regis
FT
East Thurrock United
1 - 1
Wealdstone
FT
Eastbourne Borough
4 - 2
Chippenham
FT
Hampton & Richmond
2 - 2
Dartford
FT
Hemel Hempstead Town
1 - 2
Truro City
FT
Hungerford Town
2 - 0
Concord Rangers
FT
Oxford City
1 - 2
Braintree
FT
St Albans
2 - 3
Gloucester City
FT
Weston Super Mare
1 - 4
Havant & Waterlooville
FT
Whitehawk
2 - 2
Poole Town
England:
FT
Blackpool
1 - 0
AFC Wimbledon
FT
Bradford City
3 - 1
Bristol Rovers
FT
Bury
0 - 1
Scunthorpe United
FT
Doncaster Rovers
0 - 0
Peterborough United
FT
Gillingham
1 - 2
Shrewsbury Town
FT
Milton Keynes Dons
1 - 1
Oxford United
FT
Oldham Athletic
3 - 4
Charlton Athletic
FT
Southend United
0 - 0
Rochdale
FT
Walsall
2 - 1
Plymouth Argyle
England:
FT
Cambridge United
1 - 0
Colchester United
FT
Carlisle United
1 - 1
Mansfield Town
FT
Cheltenham Town
0 - 1
Stevenage
FT
Chesterfield
0 - 0
Coventry City
FT
Crawley Town
2 - 0
Yeovil Town
FT
Exeter City
1 - 0
Newport County
FT
Grimsby Town
1 - 0
Crewe Alexandra
FT
Lincoln City
0 - 0
Luton Town
FT
Morecambe
1 - 2
Accrington Stanley
FT
Port Vale
0 - 1
Notts County
FT
Swindon Town
1 - 4
Barnet
FT
Wycombe Wanderers
3 - 1
Forest Green
FIFA: World Cup Russia 2018 3rd Round
FT
Gabon
0 - 3
Ivory Coast
FT
Senegal
0 - 0
Burkina Faso
FT
Zambia
3 - 1
Algeria
FIFA: World Cup Russia 2018 5th Round
FT
Mexico
1 - 0
Panama
FT
Trinidad & Tobago
1 - 2
Honduras
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers 1st Round
FT
Albania
2 - 0
Liechtenstein
FT
Finland
1 - 0
Iceland
FT
Georgia
1 - 1
Republic of Ireland
FT
Israel
0 - 1
FYR Macedonia
FT
Serbia
3 - 0
Moldova
FT
Spain
3 - 0
Italy
FT
Ukraine
2 - 0
Turkey
FT
Wales
1 - 0
Austria
Finland: Naisten Liga
FT
GBK (W)
1 - 4
Aland United (W)
FT
HJK Helsinki (W)
4 - 0
Ilves Tampere (W)
FT
Honka (W)
3 - 2
TPS (W)
FT
ONS (W)
1 - 1
JyPK (W)
France:
FT
Dunkerque
1 - 1
Laval
Friendly:
FT
Canada
2 - 0
Jamaica
Friendly:
FT
Besiktas
1 - 1
Kayserispor
FT
CSKA Sofia
3 - 1
Maritsa Plovdiv
FT
Dinamo Minsk
1 - 1
Neman Grodno
FT
Dynamo Kyiv
7 - 0
Dinamo Brest
FT
Kortrijk
2 - 1
Lens
FT
Sparta Rotterdam
5 - 2
Meppen
Germany:
FT
Alemannia Aachen
0 - 0
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Rodinghausen
4 - 3
Fortuna Dusseldorf II
FT
Viktoria Koln
2 - 2
Erndtebruck
FT
Wattenscheid 09
1 - 0
Koln II
FT
Wegberg-Beeck
0 - 0
Bonner
FT
Westfalia Rhynern
1 - 3
Uerdingen 05
Germany:
FT
Eutin 08
2 - 4
Lubeck
FT
Hannover 96 II
0 - 1
Jeddeloh
FT
SW Rehden
3 - 1
Weiche Flensburg
Germany:
FT
Illertissen
3 - 1
Seligenporten
FT
Schalding-Heining
1 - 3
Garching
Germany:
FT
FSV Frankfurt
0 - 2
Waldhof Mannheim
FT
Freiburg II
5 - 1
Kickers Offenbach
FT
Hessen Kassel
3 - 0
Steinbach
FT
Rochling Volklingen
0 - 0
Schott Mainz
FT
Stuttgarter Kickers
1 - 5
Stuttgart II
FT
Wormatia Worms
2 - 3
Eintract Stadtallendorf
Germany:
FT
SGS Essen (W)
0 - 3
Bayern Munich (W)
FT
Wolfsburg (W)
6 - 0
1899 Hoffenheim (W)
Hong Kong:
FT
Citizen
3 - 0
Kwun Tong
FT
Eastern District
2 - 0
Double Flower
Hungary:
FT
Bekescsaba 1912
0 - 3
Zalaegerszegi
FT
Budafoki LC
1 - 0
Soproni VSE
FT
Budaorsi
0 - 2
MTK Budapest
FT
Cegledi
1 - 1
Kisvarda
FT
Csakvar
2 - 2
Siofok
FT
Dorogi
0 - 1
Kazincbarcika
FT
Nyiregyhaza
0 - 0
Szeged 2011
FT
Szolnoki Mav
1 - 0
MTE 1904
FT
Vac
2 - 0
Gyori Eto
Iceland: 1. Deild
FT
Throttur Reykjavik
2 - 0
Leiknir Faskrudsfjordor
Iran:
FT
AS Bargh Shiraz
1 - 0
Shahrdari Tabriz
FT
Baderan Tehran
3 - 1
Aluminium Arak
FT
Machine Sazi Tabriz
1 - 1
Iranjavan Bushehr
FT
Mes Kerman
3 - 1
Gol Gohar
FT
Mes Rafsanjan
1 - 0
Shahdari Manshahr
FT
Naft Masjed Soleyman
1 - 0
Fajr Sepasi
FT
Nassaji Mazandaran
1 - 0
Khoneh Be Khoneh
FT
Oxin Alborz
2 - 0
Rah Ahan
FT
Saba Qom
1 - 1
Malavan
Italy:
FT
Brescia
0 - 0
Palermo
Italy:
FT
Giana Ermino
2 - 3
Arezzo
Italy:
FT
Akragas
2 - 3
Rende
FT
Bisceglie
2 - 1
Virtus Francavilla
FT
Casertana
1 - 0
Catania
FT
Cosenza
0 - 2
Paganese
FT
Fondi
0 - 1
Monopoli
FT
Lecce
2 - 1
Trapani
FT
Reggina
2 - 1
Catanzaro
FT
Sicula Leonzio
2 - 1
Matera
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
2 - 2
Tokyo Verdy
FT
Kamatamare Sanuki
2 - 2
Avispa Fukuoka
FT
Kyoto Sanga
1 - 2
Renofa Yamaguchi
FT
Matsumoto Yamaga
3 - 1
Tokushima Vortis
FT
Mito Hollyhock
1 - 1
Nagoya Grampus
FT
Montedio Yamagata
1 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Oita Trinita
1 - 0
Thespakusatsu Gunma
FT
Roasso Kumamoto
0 - 1
Machida Zelvia
FT
Shonan Bellmare
2 - 2
Yokohama FC
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 2
V-Varen Nagasaki
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
5 - 0
FC Tokyo (U23)
FT
Fujieda MYFC
1 - 1
Kagoshima United
FT
YSCC
1 - 1
Kataller Toyama
Japan: L1 League Women
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
2 - 0
Nagano Parceiro (W)
FT
Nojima Stella (W)
2 - 2
Albirex Niigata (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
2 - 0
Iga Kunoichi (W)
Kenya: Division 1
FT
Muhoroni Youth
0 - 1
Western Stima
FT
Nzoia Sugar
0 - 0
Chemelil Sugar
Netherlands:
FT
Waalwijk
0 - 0
De Graafschap
Northern Ireland:
FT
Ballymena United
1 - 0
Cliftonville
FT
Coleraine
4 - 2
Glenavon
FT
Dungannon Swifts
2 - 0
Ballinamallard United
FT
Glentoran
2 - 0
Warrenpoint Town
Northern Ireland:
FT
Ballyclare Comrades
1 - 1
Newry City
FT
Dergview
1 - 1
Harland & Wolff Welders
FT
Limavady United
1 - 0
Larne
FT
Loughgall
0 - 1
Knockbreda
FT
Lurgan Celtic
3 - 0
PSNI
FT
Portadown
1 - 2
Institute
Northern Ireland:
FT
Armagh City
4 - 1
Annagh United
FT
Banbridge Town
2 - 2
Donegal Celtic
FT
Lisburn Distillery
1 - 0
Dundela
FT
Moyola Park
1 - 2
Queens University
FT
Sport & Leisure Swifts
2 - 1
Newington Youth Club
FT
Tobermore United
2 - 2
Portstewart
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Asker
4 - 0
Alta
FT
Brumunddal
2 - 1
Baerum
FT
Grorud
0 - 1
Skeid
FT
KFUM Oslo
1 - 3
Ham-Kam
FT
Kjelsas
2 - 1
Raufoss
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Egersund
0 - 0
Honefoss
FT
Fana
1 - 1
Nest-Sotra
FT
Fram Larvik
3 - 1
Vindbjart
Norway: Toppserien
FT
Kolbotn (W)
0 - 2
Stabaek (W)
FT
Medkila (W)
0 - 6
Lillestrom (W)
FT
Roa (W)
4 - 1
Trondheims-Orn (W)
Panama:
FT
Alianza
0 - 0
Santa Gema
FT
Arabe Unido
4 - 1
Atletico Veraguense
FT
Chorrillo
2 - 1
Sporting San Miguelito
FT
San Francisco
1 - 2
Tauro
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Capiata
0 - 0
Sportivo Trinidense
Paraguay: Segunda Division
FT
3 de Febrero
0 - 0
Caacupe FBC
FT
Deportivo Santani
3 - 1
Sportivo Iteno
FT
Fernando de la Mora
2 - 2
Fulgencio Yegros
Peru: Segunda Division
FT
Deportivo Coopsol
2 - 1
Cesar Vallejo
Poland:
FT
Bytovia Bytow
4 - 1
Pogon Siedlce
FT
Odra Opole
2 - 1
Chojniczanka Chojnice
FT
Stomil Olsztyn
2 - 1
Gornik Leczna
Poland:
FT
Garbarnia Krakow
3 - 1
Gawrdia Koszalin
FT
LKS Lodz
1 - 1
Jastrzebie
FT
Siarka Tarnobrzeg
2 - 1
Row 1964 Rybnik
FT
Warta Poznan
1 - 2
Blekitni Stargard
FT
Wisla Pulawy
1 - 1
Gryf Wejherowo
FT
Znicz Pruszkow
2 - 1
Belchatow
Portugal:
FT
Portimonense
3 - 1
Chaves
FT
Rio Ave
2 - 0
Cova de Piedade
Romania:
FT
Cetate Rasnov
1 - 2
Avantul Valea Marului
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
5 - 0
Targu Secuiesc
FT
Harman
0 - 0
Focsani
FT
Metalosport Galati
0 - 8
Petrotub Roman
FT
Otelul Galati
3 - 1
Odorheiu Secuiesc
FT
Sporting Liesti
4 - 0
Kosarom Pascani
Romania:
FT
Agricola Borcea
7 - 0
Victoria Traian
FT
Axiopolis Cernavoda
4 - 2
Inainte Modelu
FT
Oltenita
5 - 0
Delta Tulcea
FT
Steaua Bucuresti II
0 - 0
Metalul Buzau
FT
Unirea 2004 Slobozia
6 - 1
Olimpia Ramnicu Sarat
Romania:
FT
ASC Recea
3 - 0
Unirea Alba Iulia
FT
Avantul Reghin
1 - 1
Minerul J Matasari
FT
Industria Galda
2 - 1
Sanatatea Cluj
FT
Metalurgistul Cugir
2 - 1
Iernut
FT
Performanta Ighiu
4 - 0
Gaz Metan Medias II
FT
Unirea Dej
0 - 4
Universitatea Cluj
Romania:
FT
Aninoasa
0 - 2
Concordia II
FT
Gloria Popesti Leordeni
1 - 3
Vointa Saelele
FT
Sporting Rosiori
0 - 1
Petrolul Ploiesti
FT
Urban Titu
0 - 1
Mioveni II
Romania:
FT
Gloria Cermei
3 - 0
Soimii Pancota
FT
International Balesti
2 - 3
Cetate Deva
Romania:
FT
Foresta Suceava
1 - 1
Metaloglobus
FT
Luceafarul Oradea
2 - 1
Chindia Targoviste
FT
Olimpia Satu Mare
0 - 2
Afumati
FT
Politehnica Timisoara
1 - 0
Mioveni
FT
Ripensia Timisoara
1 - 1
SCM Pitesti
FT
Sportul Snagov
0 - 1
Dunarea Calarasi
FT
Stiinta Miroslava
1 - 2
Clinceni
FT
UTA Batrana Doamna
2 - 2
Balotesti
Russia:
FT
Kaluga
0 - 2
Dinamo Bryansk
FT
Metallurg Lipetsk
1 - 1
Ararat Moscow
Russia:
FT
Angusht
0 - 0
Spartak Nalchik
FT
Armavir
2 - 0
Chernomorets Novorossiysk
FT
Biolog-Novokubansk
4 - 0
Druzhba Maykop
FT
Chayka
1 - 0
Mashuk KMV
FT
Kuban II
0 - 2
Afips
FT
Legion
1 - 3
Krasnodar II
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 2
SKA Rostov
Russia:
FT
Murom
0 - 0
Lokomotiv Moscow II
Russia:
FT
Baltika
5 - 1
Kuban
FT
Dinamo St Petersburg
2 - 2
Volgar Astrakhan
FT
Enisey
1 - 0
Rotor Volgograd
FT
Orenburg
3 - 2
Krylya Sovetov
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 0
Avangard Kursk
FT
Sibir
1 - 0
Tom Tomsk
FT
Spartak Moscow (2)
1 - 3
Luch-Energiya
FT
Tambov
2 - 1
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Tyumen
2 - 2
Khimki
FT
Zenit St Petersburg II
4 - 1
Fakel Voronezh
Scotland:
FT
Aberdeen (U20)
2 - 4
Inverness CT
FT
Berwick
0 - 5
Queen of the South
FT
Buckie Thistle
0 - 3
Dunfermline
FT
Crusaders
3 - 2
Motherwell (U20)
AET
Dumbarton
2 - 1
Connahs Quay
FT
Dundee United
3 - 1
Alloa Athletic
FT
Elgin City
2 - 0
Bray Wanderers
FT
Hamilton Academical (U20)
1 - 3
Cove Rangers
FT
Peterhead
2 - 0
Annan Athletic
FT
Raith Rovers
4 - 0
Ross County (U20)
FT
Sligo Rovers
1 - 2
Falkirk
FT
Spartans
1 - 2
Linfield
FT
St Mirren
3 - 1
Heart of Midlothian (U20)
South Korea: K League
FT
Gwangju
0 - 1
Jeju United
South Korea: K League Challenge
FT
Anyang
1 - 4
Gyeongnam
FT
Seongnam Ilhwa
1 - 0
Ansan Greeners
FT
Suwon City
3 - 1
Seoul E-Land
Spain:
FT
Gimnastic
0 - 4
Sporting Gijon
FT
La Hoya Lorca
0 - 0
Rayo Vallecano
FT
Lugo
0 - 1
Cadiz
FT
Numancia
1 - 0
Almeria
FT
Osasuna
1 - 1
Huesca
Spain:
FT
Fuenlabrada
2 - 2
Navalcarnero
FT
Valladolid B
1 - 2
Atletico Madrid B
Spain:
FT
Granada B
1 - 0
Merida
Spain:
FT
Amorebieta
1 - 2
Tudelano
FT
Athletic Club B
4 - 0
Real Union
FT
CD Vitoria
1 - 0
Real Sociedad B
Spain:
FT
Atletico Baleares
0 - 0
Mallorca
FT
Llagostera
1 - 2
Ebro
Spain:
FT
Espanyol (W)
1 - 0
Betis (W)
FT
Fundacion Albacete (W)
1 - 3
Atletico Madrid (W)
FT
Real Sociedad (W)
0 - 1
Valencia (W)
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
3 - 2
Brommapojkarna
FT
Falkenbergs
0 - 4
Gefle
Sweden: Division 1 North
FT
Sandvikens
2 - 2
Sollentuna
Sweden: Division 1 South
FT
Angelholms
2 - 1
Skovde AIK
FT
Assyriska BK
2 - 1
Oskarshamns AIK
FT
Kristianstad
4 - 1
Husqvarna
FT
Ljungskile
0 - 2
Oddevold
FT
Qviding FIF
1 - 1
Utsiktens
Sweden: Damallsvenskan
FT
KIF Orebro DFF (W)
3 - 3
Kvarnsvedens (W)
USA: MLS
FT
Montreal Impact
0 - 1
Chicago Fire
FT
New England Revolution
4 - 0
Orlando City
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Carolina Railhawks
1 - 1
Edmonton
FT
Indy Eleven
0 - 2
San Francisco Deltas
FT
Miami FC
1 - 0
Puerto Rico FC
USA: National Womens Soccer League
FT
Orlando Pride (W)
4 - 2
Boston Breakers (W)
FT
Portland Thorns (W)
4 - 0
Washington Spirit (W)
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Fenix
0 - 1
Danubio
FT
Montevideo Wanderers
2 - 2
Club River Plate
FT
Nacional de Football
1 - 0
Plaza Colonia
FT
Rampla Juniors
2 - 1
Juventud
Uruguay: Segunda Division
FT
Atletico Torque
4 - 0
Deportivo Maldonado
FT
Oriental
1 - 0
Villa Espanola
FT
Progreso
2 - 2
Rentistas
FT
Sportivo Huracan
2 - 1
Tacuarembo
FT
Villa Teresa
5 - 1
Central Espanol
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Carabobo
1 - 1
Deportivo La Guaira
FT
Deportivo JBL
0 - 0
Atletico Venezuela
FT
Deportivo Lara
3 - 0
Deportivo Tachira
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico Venezuela B
1 - 3
Diamantes de Guayana
FT
Lala
2 - 1
Angostura
FT
Real Frontera
2 - 0
Titanes
FT
ULA FC
0 - 1
Llaneros