Football ResultsSaturday, 3rd June 2017
Argentina: Primera Division
FT
Godoy Cruz
0 - 2
Atletico de Rafaela
FT
Lanus
1 - 0
Estudiantes LP
FT
Rosario Central
0 - 0
Colon Santa Fe
FT
Temperley
2 - 1
Talleres Cordoba
FT
Tigre
0 - 3
Velez Sarsfield
FT
Union Santa Fe
2 - 1
Newells Old Boys
Argentina: Primera B Nacional
FT
Chacarita Juniors
3 - 0
Almagro
FT
Douglas Haig
1 - 2
Brown de Adrogue
FT
Instituto Cordoba
3 - 2
Central Cordoba
FT
Nueva Chicago
0 - 1
Independiente Rivadavia
FT
San Martin Tucuman
0 - 1
Ferro Carril Oeste
FT
Villa Dalmine
2 - 0
Atletico Parana
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Atlanta
1 - 1
Tristan Suarez
FT
Comunicaciones
0 - 0
Deportivo Riestra
FT
Excursionistas
0 - 0
Fenix
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Belconnen United
0 - 1
Centre of Excellence
FT
Woden Valley
2 - 4
Cooma
Australia: NPL New South Wales
FT
Bonnyrigg White Eagles
0 - 3
Manly United
FT
Hakoah Sydney City
1 - 4
Apia Leichhardt Tigers
FT
Sutherland Sharks
0 - 2
Blacktown City
FT
Sydney FC (Youth)
3 - 2
Parramatta
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Valentine Phoenix
1 - 0
Weston Workers Bears
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
2 - 3
Gold Coast City
FT
FNQ Heat
6 - 0
Northern Fury
FT
Moreton Bay United
0 - 1
Brisbane Strikers
FT
Olympic FC
6 - 0
Redlands United
FT
Western Pride
6 - 0
Brisbane Roar (Youth)
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide United II
2 - 2
Adelaide Comets
FT
Campbelltown City
0 - 2
West Adelaide
FT
Croydon Kings
0 - 2
West Torrens Birkalla
FT
Cumberland United
2 - 0
Adelaide Olympic
FT
NE Metrostars
5 - 0
Cumberland United
FT
Para Hills Knights
0 - 2
Adelaide City
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
0 - 5
South Hobart
FT
Hobart Zebras
0 - 1
Devonport City
FT
Launceston City
1 - 2
Northern Rangers
Australia: NPL Victoria
FT
Green Gully
1 - 1
Bulleen Lions
FT
Hume City
0 - 0
Pascoe Vale
FT
North Geelong
0 - 2
Kingston City
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
1 - 4
ECU Joondalup
FT
Balcatta
0 - 1
Cockburn City
FT
Floreat Athena
1 - 0
Perth Glory (Youth)
FT
Mandurah City
2 - 0
Joondalup United
FT
Perth SC
2 - 0
Stirling Lions
FT
Sorrento
0 - 2
Inglewood United
FT
Subiaco
3 - 2
Bayswater City
Belarus: Division 1
FT
Gomel
2 - 2
Neman Grodno
FT
Gorodeya
1 - 1
Krumkachy
FT
Isloch Minsk
1 - 2
Slutsk
Brazil: Serie A
FT
Corinthians
2 - 0
Santos
FT
Coritiba
1 - 0
Atletico Paranaense
FT
Fluminense
2 - 1
Vitoria
Brazil: Serie B
FT
Ceara
1 - 0
Londrina
FT
Internacional
1 - 1
Juventude
FT
Luverdense
0 - 0
Criciuma
FT
Santa Cruz
2 - 1
ABC
FT
Vila Nova
3 - 1
Guarani Campinas
Brazil: Serie C Group A
FT
Fortaleza
3 - 0
ASA
FT
Sampaio Correa
1 - 1
Cuiaba
Brazil: Serie C Group B
FT
Mogi Mirim
2 - 4
Bragantino
FT
Tupi
1 - 0
Sao Bento
FT
Volta Redonda
2 - 0
Tombense
Bulgaria: First League Relegation Play Offs 3rd Round
FT
Montana
1 - 2
Septemvri Sofia
Bulgaria: 3rd AFL Southwest 3 AFL
FT
Balkan Botevgrad
2 - 3
Germanea
FT
Chepinets Velingrad
0 - 3
Svoboda Peshtera
FT
Hebar Pazardzhik
2 - 1
Minyor Pernik
FT
Pirin Gotse Delchev
0 - 1
Strumska Slava
FT
Rilski Sportist
6 - 1
Botev Ihtiman
FT
Septemvri Simitli
2 - 2
Pirin Razlog
FT
Slivnishki Geroy
2 - 0
Belasitsa Petrich
FT
Velbazhd
3 - 6
Marek
FT
Vihren
3 - 0
Chavdar Etropole
CAF: Champions League Group Stage
FT
Etoile du Sahel (TUN)
1 - 1
Al Hilal Omdurman (SUD)
FT
Ferroviario Beira (MOZ)
1 - 0
Al Merreikh (SUD)
FT
Zanaco (ZAM)
2 - 1
Cotonsport (CMR)
CAF: Confederation Cup Group Stage
FT
KCCA (UGA)
2 - 1
Rivers United (NGA)
FT
Mounana (GAB)
0 - 1
Horoya (GUI)
FT
Smouha (EGY)
1 - 1
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
China: Super League
FT
Jiangsu Suning
1 - 2
Hebei China Fortune
FT
Shandong Luneng
1 - 2
Tianjin Quanjian
FT
Shanghai SIPG
4 - 1
Liaoning Whowin
FT
Yanbian Funde
1 - 3
Guangzhou Evergrande
China: League One
FT
Beijin BG
4 - 2
Boading Yingli Yitong
FT
Qingdao Huanghai
3 - 1
Dalian Transcendence
FT
Shenzhen
0 - 0
Beijin Renhe
FT
Zhejiang Yiteng
0 - 0
Lijiang Jiayunhao
Colombia: Apertura Play Off Quarter Final
FT
Deportivo Pasto
0 - 1
America de Cali
Denmark: Elitedivisionen Play Offs Championship Round
FT
Brondby (W)
5 - 0
BSF (W)
FT
Fortuna Hjorring (W)
1 - 1
Vejle (W)
FT
Skovbakken (W)
2 - 1
KoldingQ (W)
Denmark: Elitedivisionen Play Out Relegation Round
FT
Naesby (W)
3 - 1
ASA Aarhus (W)
FT
Odense (W)
10 - 0
Sonderjyske (W)
FT
Varde (W)
3 - 0
Sundby (W)
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
El Nacional
2 - 0
Macara
FT
Emelec
1 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Guayquil City
0 - 0
Barcelona
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
America de Quito
0 - 0
Mushuc Runa
FT
Aucas
4 - 3
Gualaceo
FT
CD Olmedo
2 - 0
Manta
FT
LDU Loja
3 - 0
CDS Santa Rita
FT
Tecnico Universitario
4 - 1
Imbabura
England: Womens Super League
FT
Birmingham City (W)
0 - 2
Chelsea (W)
FT
Bristol Academy (W)
0 - 5
Arsenal (W)
FT
Liverpool (W)
1 - 3
Manchester City (W)
FT
Sunderland (W)
1 - 1
Reading (W)
Estonia: Meistriliiga
FT
Paide LM
0 - 1
Kalju Nomme
FT
Tammeka Tartu
0 - 2
Flora Tallinn
Faroe Islands: Premier League
FT
07 Vestur
1 - 4
Torshavn
FT
B36 Torshavn
3 - 5
Vikingur Gota
FT
EB/Streymur
0 - 3
NSI Runavik
FT
Fuglafjordur
0 - 4
TB/FCS/ROYN
Finland: Veikkausliiga
FT
Lahti
0 - 0
VPS
FT
PS Kemi
1 - 1
JJK
FT
SJK
0 - 3
FC Inter Turku
Finland: Ykkonen
FT
Honka
4 - 0
AC Oulu
FT
KPV
2 - 1
Ekranas IF
FT
OPS
1 - 2
TPS
Finland: Kakkonen Group A
FT
JaPS
1 - 0
Kiffen
FT
Kultsu
1 - 0
MP
FT
Sudet
3 - 2
Lahti Akatemia
Finland: Kakkonen Group B
FT
Jazz
2 - 3
NuPS
FT
Peimari United
2 - 2
Salpa
FT
Tampere United
0 - 3
MuSa
FT
Viikingit
2 - 1
EsPa
Finland: Kakkonen Group C
FT
JBK
0 - 3
AC Kajaani
FT
VIFK
1 - 0
GBK
Friendly: International
FT
Chile
3 - 0
Burkina Faso
FT
Ethiopia
0 - 0
Uganda
FT
Nicaragua
0 - 1
Bolivia
FT
Portugal
4 - 0
Cyprus
Ghana: Division 1
FT
Berekum Chelsea
3 - 2
Aduana Stars
Iceland: 1. Deild
FT
IR
2 - 1
Thor Akureyri
FT
Leiknir Faskrudsfjordor
1 - 2
Fram Reykjavik
FT
Selfoss
1 - 0
Kopavogur
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
3 - 1
Semen Padang
FT
PSM Makassar
5 - 1
Persipura Jayapura
FT
Persiba Balikpapan
3 - 2
Pusamania Borneo
International Tournaments: International Toulon Youth Festival Group Stage
FT
Czech Republic (U19)
2 - 0
Indonesia (U19)
FT
Scotland (U20)
1 - 0
Brazil (U20)
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
3 - 1
Kamatamare Sanuki
FT
Fagiano Okayama Next
2 - 1
JEF United Chiba
FT
Gifu
1 - 1
Montedio Yamagata
FT
Mito Hollyhock
2 - 0
Oita Trinita
FT
Nagoya Grampus
2 - 3
Zweigen Kanazawa
FT
Shonan Bellmare
1 - 1
V-Varen Nagasaki
FT
Thespakusatsu Gunma
0 - 2
Tokushima Vortis
FT
Yokohama FC
1 - 0
Renofa Yamaguchi
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
1 - 2
Ryukyu
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 0
Gamba Osaka (U23)
FT
Grulla Morioka
0 - 1
YSCC
FT
Kataller Toyama
2 - 0
Sagamihara
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Honda Lock
1 - 3
Imabari
FT
Maruyasu Okazaki
1 - 1
Yokogawa Musashino
FT
Ryutsu Keizai
0 - 0
Briobecca Urayasu
FT
Sony Sendai
0 - 0
Reinmeer Aomori
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
4 - 0
Atyrau
FT
Irtysh Pavlodar
0 - 0
Okzhetpes
FT
Kairat Almaty
4 - 1
Shakhter Karagandy
FT
Ordabasy
3 - 0
Taraz
FT
Tobol Kostanay
0 - 0
FC Kaysar
Kosovo: Superliga Relegation Play Offs
PEN
Ferizaj
2 - 3
Vllaznia Pozheran
Latvia: Virsliga
FT
Rigas Futbola Skola
2 - 0
Liepaja
Norway: Eliteserien
FT
Stabaek
2 - 4
Lillestrom
FT
Tromso
2 - 4
Valerenga
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
4 - 0
Grorud
FT
Follo
0 - 1
Kjelsas
FT
Nybergsund Il Trysil
0 - 0
Brumunddal
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Vidar
4 - 0
Fana
Norway: Toppserien
FT
Arna-Bjornar (W)
1 - 1
Stabaek (W)
FT
Klepp (W)
1 - 0
Trondheims-Orn (W)
FT
Lillestrom (W)
0 - 0
Kolbotn (W)
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Guarani
4 - 2
Deportivo Capiata
FT
Independiente FBC
1 - 2
Cerro Porteno
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
2 - 2
General Caballero
FT
Martin Ledesma
0 - 0
Guairena
Peru: Primera Division Apertura
FT
Alianza Atletico
1 - 3
Union Comercio
FT
Deportivo Municipal
0 - 1
UTC
Philippines: Philippines Football League
FT
Ceres
1 - 0
Global FC
FT
Meralco Manila
2 - 0
Davao Aguilas
Poland: II Liga
FT
Belchatow
0 - 2
Blekitni Stargard
FT
Gryf Wejherowo
0 - 1
Rozwoj Katowice
FT
Legionovia Legionowo
1 - 2
Puszcza Niepolomice
FT
Odra Opole
3 - 0
Polonia Bytom
FT
Olimpia Elblag
1 - 1
Kotwica Kolobrzeg
FT
Polonia Warszawa
1 - 2
Rakow Czestochowa
FT
Row 1964 Rybnik
1 - 1
Radomiak Radom
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 0
Siarka Tarnobrzeg
FT
Warta Poznan
2 - 2
Olimpia Zambrow
Portugal: Segunda Liga Relegation Play Offs
FT
Leixoes
1 - 1
Praiense
FT
Merelinense
0 - 1
Academico de Viseu
Romania: Liga II
FT
Afumati
2 - 1
Brasov
FT
Sepsi OSK
1 - 1
Mioveni
FT
UTA Arad
2 - 2
Chindia Targoviste
Russia: PFL East
FT
Chita
2 - 0
Sakhalin
FT
Zenit Irkutsk
3 - 1
Smena
South Africa: Premier Soccer League Relegation Play Offs
FT
Black Leopards
0 - 0
Stellenbosch
South Korea: K League Challenge
FT
Anyang
0 - 0
Suwon City
FT
Seongnam Ilhwa
0 - 0
Ansan Greeners
Sweden: Allsvenskan
FT
Jonkopings Sodra
1 - 2
Malmo
FT
Kalmar
0 - 1
Orebro
FT
Ostersunds
3 - 1
GIF Sundsvall
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
1 - 0
Degerfors
FT
Osters
2 - 1
Norrby
FT
Varnamo
3 - 0
Frej
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
3 - 0
Vasalunds
FT
Enskede
0 - 1
Brage
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska BK
1 - 4
Mjallby
FT
Karlskrona
0 - 2
Skovde AIK
FT
Kristianstad
0 - 2
Ljungskile
FT
Oskarshamns AIK
3 - 2
Rosengard
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kvarnsvedens (W)
5 - 0
Limhamn Bunkeflo (W)
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
2 - 0
Neuchatel Xamax
FT
FC Zurich
3 - 0
Wohlen
FT
Le Mont Lausanne
0 - 1
Servette
FT
Wil 1900
2 - 1
Schaffhausen
FT
Winterthur
3 - 1
Chiasso
Tunisia: Ligue 1 Relegation Play Off
FT
Avenir de la Marsa
2 - 0
CO Medenine
Turkey: Super Lig
FT
Adanaspor
1 - 3
Fenerbahce
FT
Besiktas
4 - 0
Osmanlispor
FT
Galatasaray
2 - 1
Konyaspor
FT
Kayserispor
0 - 1
Istanbul Basaksehir
FT
Rizespor
1 - 0
Alanyaspor
FT
Trabzonspor
1 - 2
Bursaspor
UEFA: Champions League Final
FT
Juventus
1 - 4
Real Madrid
USA: MLS
FT
DC United
0 - 0
Los Angeles Galaxy
FT
Montreal Impact
1 - 0
New York Red Bulls
FT
New England Revolution
3 - 0
Toronto FC
FT
New York City
2 - 1
Philadelphia Union
FT
Portland Timbers
2 - 0
San Jose Earthquakes
FT
Sporting Kansas City
3 - 0
Minnesota United
FT
Vancouver Whitecaps
3 - 1
Atlanta United
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Jacksonville Armada
0 - 1
Miami FC
FT
Puerto Rico FC
3 - 0
Edmonton
USA: National Womens Soccer League
FT
North Carolina Courage (W)
2 - 0
Kansas City (W)
FT
Orlando Pride (W)
2 - 0
Boston Breakers (W)
FT
Sky Blue (W)
0 - 2
Portland Thorns (W)
FT
Washington Spirit (W)
2 - 0
Houston Dash (W)
Uruguay: Primera Division Torneo Intermedio
FT
Danubio
1 - 2
Nacional de Football
FT
Fenix
1 - 1
Liverpool Montevideo
FT
Montevideo Wanderers
1 - 0
Cerro
FT
Racing Montevideo
1 - 0
Juventud
Vietnam: FA Cup Round of 16
FT
Da Nang
5 - 1
Thanh Hoa
FT
Dong Tam Long An
0 - 2
Can Tho
PEN
Sai Gon
4 - 3
Hoang Anh Gia Lai
PEN
Sanna Khanh Hoa
2 - 3
Ho Chi Minh City