Football ResultsSunday, 3rd September 2017
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
1 - 0
Aviacao
FT
Primeiro de Maio
2 - 1
Progresso Lunda Sul
FT
Santa Rita de Cassia
1 - 1
Primeiro de Agosto
Argentina:
FT
Estudiantes BA
0 - 0
UAI Urquiza
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Rosario Central
2 - 1
Deportivo Riestra
Austria:
FT
Kufstein
0 - 3
Worgl
Belgium:
FT
Tubize
0 - 0
Union St Gilloise
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Atletico Sucre
3 - 0
Flamengo de Sucre
FT
CA Bermejo
2 - 0
Ciclon
Brazil: Serie C Group B
FT
Bragantino
1 - 1
Joinville
Bulgaria:
FT
Bdin Vidin
4 - 0
Akademik Svishtov
FT
Botev Kozloduy
3 - 0
Vihar Slavyanovo
FT
Levski 2007
0 - 2
Yantra Polski Trambesh
FT
Pavlikeni
2 - 0
Botev Lukovit
FT
Sevlievo
2 - 0
Yantra Gabrovo
FT
Spartak Pleven
6 - 0
Miziya 2005
FT
Tryavna
0 - 0
Kariana Erden
FT
Yantra Gabrovo
1 - 0
Partizan Cherven Bryag
Bulgaria:
FT
Benkovski Byala
0 - 1
Svetkavitsa
FT
Lokomotiv Ruse
1 - 0
Kubrat
FT
Spartak Varna
1 - 6
Botev Novi Pazar
FT
Suvorovo
4 - 0
Hitrino
Bulgaria:
FT
Levski Karlovo
3 - 1
Rakovski 2011
FT
Tundja 2006 Yagoda
0 - 4
Uragan Boyadzhik
Cameroon: Division 1
FT
Aigle Royal
0 - 1
Cotonsport
FT
Apejes
4 - 1
Lion Blesse
FT
Colombe
2 - 0
Unisport Bafang
FT
Cotonsport
0 - 2
Les Astres
FT
Dragon de Yaounde
1 - 1
Union Douala
FT
Eding Sport
0 - 0
Bamboutos
FT
New Star
0 - 2
UMS de Loum
FT
New Star
4 - 2
Racing de Bafoussam
FT
Young Sports Academy
3 - 0
Canon Yaounde
Chile:
FT
Colo Colo
0 - 2
Iberia
FT
Santiago Wanderers
2 - 0
O'Higgins
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Cobreloa
3 - 2
Deportes Copiapo
FT
Cobresal
5 - 0
Nublense
FT
Deportes Valdivia
1 - 0
Union San Felipe
China: League One
FT
Boading Yingli Yitong
5 - 1
Lijiang Jiayunhao
FT
Dalian Yifang
0 - 2
Beijin Renhe
FT
Wuhan Zall
0 - 2
Shenzhen
Colombia: Primera A Clausura
FT
Cortulua
1 - 0
Junior
FT
Envigado
2 - 1
America de Cali
FT
Independiente Medellin
0 - 1
Santa Fe
FT
Once Caldas
0 - 0
La Equidad
FT
Patriotas
1 - 0
Rionegro
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Leones
2 - 3
Barranquilla
FT
Orsomarso
2 - 0
Bogota FC
FT
Popayan
1 - 1
Real Santander
FT
Union Magdalena
2 - 1
Atletico FC
Costa Rica:
FT
Alajuelense
3 - 3
Perez Zeledon
FT
Cartagines
1 - 0
Municipal Liberia
FT
Santos de Guapiles
2 - 2
Limon
FT
Universidad de Costa Rica
0 - 0
CS Herediano
Croatia:
FT
Dugopolje
1 - 0
Solin
FT
Hrvatski Dragovoljac
2 - 2
Lucko
FT
Novigrad
0 - 1
Gorica
FT
Sibenik
0 - 3
Hajduk Split II
FT
Varazdin
0 - 2
Sesvete
Denmark:
FT
Ringkobing
3 - 2
Sydvest 05
Denmark:
FT
Avarta
2 - 1
Greve
Denmark:
FT
Fortuna Hjorring (W)
3 - 1
Brondby (W)
Denmark:
FT
Fremad Amager
1 - 0
Esbjerg
FT
Nykobing
1 - 0
Brabrand
FT
Thisted
2 - 0
HB Koge
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Delfin
1 - 0
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
LDU Loja
FT
Deportivo Colon
0 - 0
LDU Portoviejo
FT
Gualaceo
0 - 0
Aucas
FT
Imbabura
1 - 1
Tecnico Universitario
FT
Mushuc Runa
1 - 1
America de Quito
El Salvador:
FT
Aguila
1 - 0
Santa Tecla
FT
Alianza
4 - 1
Audaz
FT
Chalatenango
0 - 1
FAS
FT
Firpo
0 - 0
Pasaquina
FT
Sonsonate
2 - 0
Dragon
England:
FT
Portsmouth
0 - 1
Rotherham United
FIFA: World Cup Russia 2018 1st Round Group Stage
FT
Belarus
0 - 4
Sweden
FT
Croatia
1 - 0
Kosovo
FT
Estonia
1 - 0
Cyprus
FT
Faroe Islands
1 - 0
Andorra
FT
France
0 - 0
Luxembourg
FT
Gibraltar
0 - 4
Bosnia & Herzegovina
FT
Greece
1 - 2
Belgium
FT
Hungary
0 - 1
Portugal
FT
Latvia
0 - 3
Switzerland
FT
Netherlands
3 - 1
Bulgaria
Finland: Ykkonen
FT
Honka
3 - 1
KPV
FT
Jaro
5 - 2
GrIFK
FT
OPS
3 - 1
Gnistan
Finland: Kakkonen Group A
FT
JaPS
2 - 2
KTP
FT
Keski-Uusimaa
0 - 0
Sudet
FT
Legirus Inter
1 - 2
Kultsu
FT
Pepo
3 - 1
Lahti Akatemia
Finland: Kakkonen Group B
FT
MuSa
2 - 0
KaPa
FT
Peimari United
2 - 4
Viikingit
Finland: Kakkonen Group C
FT
GBK
4 - 0
AC Kajaani
FT
KuFu 98
1 - 1
TP-47 Tornio
FT
Narpes Kraft
3 - 2
JBK
FT
PK-37
1 - 0
OTP
FT
Villiketut
0 - 1
VIFK
Finland: Naisten Liga
FT
PK-35 (W)
1 - 1
Pallokissat (W)
France:
FT
ASPTT Albi (W)
0 - 7
Montpellier (W)
FT
Fleury Merogis (W)
1 - 5
Paris FC (W)
FT
Lille (W)
3 - 0
Bordeaux (W)
FT
Lyon (W)
7 - 0
Rodez Aveyron (W)
FT
Marseille (W)
0 - 0
Guingamp (W)
FT
Paris St Germain (W)
1 - 1
Soyaux (W)
Germany:
FT
Havelse
0 - 0
06 Hildesheim
FT
Luneburger Hansa
0 - 1
Germania Egestorf/Langreder
FT
Oldenburg
2 - 2
Eintracht Norderstedt
FT
St Pauli II
1 - 1
Drochtersen/Assel
Germany:
FT
Mainz 05 II
0 - 3
Saarbrucken
Germany:
FT
Eintracht Frankfurt (W)
2 - 0
Koln (W)
FT
Freiburg (W)
1 - 0
Duisburg (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
4 - 1
USV Jena (W)
FT
Werder Bremen (W)
0 - 3
SC Sand (W)
Guatemala:
FT
CSD Municipal
0 - 0
Guastatoya
FT
Malacateco
3 - 0
Deportivo Petapa
FT
Sanarate
0 - 1
Coban Imperial
FT
Siquinala
3 - 2
Antigua GFC
FT
Suchitepequez
3 - 1
Deportivo Marquense
FT
Xelaju
2 - 0
Comunicaciones
Hong Kong:
FT
Dreams Metro Gallery
1 - 1
Shatin
FT
Hoi King
1 - 3
Wong Tai Sin
FT
Mutual
1 - 0
Tung Sing
FT
Sun Hei
1 - 0
South China FC
FT
Tai Chung
1 - 4
HKFC
FT
Wing Yee
5 - 1
Wanchai
Indonesia: Liga 1
FT
Bali United Pusam
5 - 1
Persela Lamongan
FT
Mitra Kukar
2 - 1
Madura United
FT
PS TNI
0 - 1
Bhayangkara Surabaya
FT
Perseru Serui
0 - 1
Barito Putera
Italy:
FT
Ascoli
1 - 0
Pro Vercelli
FT
Cesena
0 - 0
Unione Venezia
FT
Cremonese
3 - 1
Avellino
FT
Empoli
3 - 2
Bari
FT
Foggia
1 - 1
Virtus Entella
FT
Frosinone
2 - 1
Cittadella
FT
Novara
0 - 1
Parma
FT
Perugia
4 - 2
Pescara
FT
Spezia
0 - 1
Carpi
Italy:
FT
Arzachena
1 - 3
Viterbese Castrense
FT
Carrarese
1 - 0
Pro Piacenza
FT
Gavorrano
1 - 2
Olbia
FT
Lucchese
1 - 0
Pontedera
FT
Piacenza
0 - 1
Cuneo
FT
Pisa
0 - 0
Robur Siena
FT
Pistoiese
1 - 0
Monza
FT
Prato
1 - 1
Livorno
Italy:
FT
Albinoleffe
1 - 3
Mestre
FT
Bassano Virtus
2 - 1
Ravenna
FT
Feralpisalo
0 - 1
Renate
FT
Gubbio
1 - 2
Santarcangelo
FT
Padova
2 - 1
Fano Alma Juventus
FT
Pordenone
3 - 1
Sudtirol
FT
Triestina
1 - 1
Reggiana
Japan: League Cup Quarter Final
FT
FC Tokyo
1 - 5
Kawasaki Frontale
FT
Gamba Osaka
2 - 0
Vissel Kobe
FT
Kashima Antlers
3 - 2
Vegalta Sendai
FT
Urawa Red Diamonds
2 - 2
Cerezo Osaka
Japan: J2 League
FT
Gifu
2 - 1
Ehime
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
1 - 1
Tochigi SC
FT
Grulla Morioka
0 - 3
Giravanz Kitakyushu
FT
Nagano Parceiro
3 - 0
Gainare Tottori
FT
Sagamihara
2 - 1
Fukushima United
Japan: L1 League Women
FT
Elfen Sayama (W)
1 - 1
JEF United Chiba (W)
FT
NTV Beleza (W)
3 - 1
Sony Sendai (W)
Mexico:
FT
UNAM Pumas
1 - 0
Celaya
Montenegro:
FT
Bokelj
4 - 2
Cetinje
FT
Celik Niksic
2 - 3
Igalo
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 2
Mornar
FT
Jezero
2 - 0
Ibar
FT
Lovcen
2 - 2
Berane
FT
Otrant Olympic
1 - 1
Mladost Ljeskopolje
Netherlands:
FT
Volendam
0 - 1
Cambuur
Netherlands:
FT
Ajax (W)
2 - 0
Achilles 29 (W)
Norway: 1. Division
FT
Floro
1 - 1
Tromsdalen
FT
Fredrikstad
2 - 1
Asane
FT
Jerv
1 - 3
Start
FT
Ranheim
1 - 0
Kongsvinger
FT
Strommen
0 - 0
Elverum
FT
Ullensacker/Kisa
0 - 1
Mjondalen
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Finnsnes
2 - 1
Follo
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Nardo
1 - 1
Hodd
FT
Vard Haugesund
2 - 1
Byasen
Norway: Toppserien
FT
Arna-Bjornar (W)
5 - 2
Grand Bodo
FT
Sandvikens (W)
2 - 0
Valerenga (W)
Panama:
FT
Independiente
1 - 3
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Libertad
3 - 0
Independiente FBC
Paraguay: Segunda Division
FT
Club River Plate
1 - 2
Resistencia
FT
Deportivo Caaguazu
2 - 1
Guairena
FT
Martin Ledesma
0 - 3
General Caballero
Peru: Segunda Division
FT
Alfredo Salinas
1 - 1
Sport Boys
FT
Carlos Mannucci
1 - 1
Union Huaral
FT
Defensor La Bocana
1 - 2
Cienciano
FT
Los Caimanes
2 - 1
Cultural Santa Rosa
FT
Sport Victoria
0 - 1
Sport Ancash
Poland:
FT
Chrobry Glogow
1 - 2
Miedz Legnica
Poland:
FT
Olimpia Elblag
2 - 2
Stal Stalowa Wola
Portugal:
FT
Guimaraes B
4 - 3
Real
FT
UD Oliveirense
2 - 2
Sporting Covilha
Portugal:
FT
Boavista
1 - 2
Braga
Romania:
FT
Pandurii Targu Jiu
1 - 3
Hermannstadt
Scotland:
PEN
The New Saints
6 - 5
Livingston
Serbia:
FT
Indjija
1 - 0
Buducnost Dobanovci
FT
Novi Pazar
2 - 1
Jagodina
FT
Radnicki 1923
1 - 0
Celarevo
FT
Radnicki Pirot
1 - 2
Proleter Novi Sad
FT
Sloboda Uzice
1 - 0
Dinamo Vranje
FT
Temnic 1924
3 - 1
Bezanija
South Korea: K League Challenge
FT
Bucheon 1995
3 - 0
Ansan Mugunghwa
FT
Busan I Park
4 - 2
Daejeon Citizen
Spain:
FT
Cordoba
1 - 2
Zaragoza
FT
Oviedo
3 - 0
Reus
FT
Sevilla Atletico
1 - 2
Cultural Leonesa
FT
Valladolid
2 - 0
Tenerife
Spain:
FT
CD Toledo
1 - 1
Guijuelo
FT
Celta Vigo B
3 - 1
Union Adarve
FT
Cerceda
1 - 0
Pontevedra
FT
Racing de Ferrol
1 - 1
Deportivo Fabril
FT
Rapido de Bouzas
2 - 1
Gimnastica Segoviana
FT
Rayo Majadahonda
1 - 2
Coruxo
FT
Real Madrid Castilla
1 - 1
Ponferradina
FT
San Sebastian de los Reyes
0 - 0
Talavera
Spain:
FT
Badajoz
1 - 1
Recreativo Huelva
FT
Betis B
3 - 3
Ecija
FT
Cartagena
2 - 1
Melilla
FT
Extremadura
3 - 0
Marbella
FT
Jumilla
1 - 2
UCAM Murcia
FT
Las Palmas B
2 - 1
Villanovense
FT
Lorca
0 - 2
Real Linense
FT
Murcia
4 - 1
Ejido
FT
San Fernando
1 - 1
Cordoba B
Spain:
FT
Barakaldo
0 - 0
UD Logrones
FT
Burgos
1 - 0
Osasuna B
FT
CD Izarra
2 - 2
Arenas Club
FT
Caudal Deportivo
1 - 0
CD Lealtad
FT
Leioa
1 - 2
Sporting Gijon B
FT
Pena Sport
0 - 1
Gernika
FT
Racing Santander
0 - 1
Mirandes
Spain:
FT
Alcoyano
1 - 2
Cornella
FT
Atletico Saguntino
0 - 0
Formentera
FT
Badalona
1 - 0
Olot
FT
Deportivo Aragon
0 - 4
Elche
FT
Hercules
2 - 0
Sabadell
FT
Ontinyent
0 - 1
Villarreal B
FT
Pena Deportiva
1 - 0
Valencia Mestalla
FT
Peralda
0 - 1
Lleida Esportiu
Spain:
FT
Levante (W)
1 - 1
Madrid CFF (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
1 - 1
Granada Tenerife (W)
FT
Santa Teresa (W)
1 - 2
Athletic Club (W)
FT
Sporting Huelva (W)
2 - 1
Sevilla (W)
FT
Zaragoza (W)
0 - 9
Barcelona (W)
Sweden: Superettan
FT
Syrianska
0 - 2
Trelleborgs
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
4 - 1
Enskede
FT
Brage
3 - 2
Syrianska Botkyrka
FT
IFK Lulea
1 - 4
Assyriska
FT
Vasalunds
1 - 3
Nykoping
FT
Vasteras
1 - 2
Carlstad United
Sweden: Division 1 South
FT
Mjallby
3 - 0
Karlskrona
FT
Rosengard
0 - 2
Landskrona BoIS
Sweden: Damallsvenskan
FT
Eskilstuna United (W)
4 - 0
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Pitea (W)
2 - 1
Kristianstads (W)
FT
Rosengard (W)
2 - 2
Vittsjo (W)
USA: MLS
FT
Dallas
2 - 2
New York Red Bulls
FT
Los Angeles Galaxy
3 - 0
Colorado Rapids
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
New York Cosmos
0 - 2
Jacksonville Armada
USA: National Womens Soccer League
FT
Chicago Red Stars (W)
2 - 1
North Carolina Courage (W)
FT
Kansas City (W)
4 - 1
Sky Blue (W)
Ukraine:
FT
Avanhard Kramatorsk
6 - 2
Zhemchuzhyna Odesa
FT
Balkany Zorya
1 - 3
Arsenal Kyiv
FT
Desna Chernihiv
3 - 0
Cherkaskyi Dnipro
FT
Hirnyk-Sport
0 - 0
Naftovyk-Ukrnafta
FT
Kolos Kovalivka
1 - 0
Ingulets Petrove
FT
Poltava
2 - 0
Kremen Kremenchug
FT
Rukh Vynnyky
0 - 1
Sumy
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Boston River
0 - 1
Penarol
FT
Defensor Sporting
3 - 2
Sud America
FT
El Tanque Sisley
2 - 1
Cerro
FT
Liverpool Montevideo
1 - 1
Racing Montevideo
Uruguay: Segunda Division
FT
Atenas
2 - 1
Cerro Largo
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
1 - 0
AC Mineros
FT
Caracas
1 - 2
Estudiantes FC
FT
Metropolitanos
0 - 0
Deportivo Anzoategui
FT
Monagas
3 - 1
Atletico Socopo
FT
Trujillanos
1 - 0
Portuguesa FC
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Margarita
2 - 2
Estudiantes Caracas