Football ResultsSaturday, 4th March 2017
Albania: Superliga
FT
Korabi Peshkopi
1 - 1
Tirana
FT
Luftetari Gjirokaster
0 - 0
Vllaznia
FT
Skenderbeu Korce
1 - 1
Teuta Durres
Algeria: Ligue 1
FT
CS Constantine
2 - 1
CR Belouizdad
FT
Hussein Dey
2 - 1
Olympique Medea
FT
JS Saoura
3 - 0
USM Bel Abbes
FT
Tadjenant
1 - 0
USM El Harrach
FT
USM Alger
2 - 2
MC Alger
Algeria: Ligue 2
FT
JSM Bejaia
1 - 1
ASO Chlef
Angola: Division 1
FT
Desportivo JGM
1 - 1
Onze Bravos
FT
Inter Luanda
1 - 1
Progresso Associacao
FT
Kabuscorp
2 - 0
Sagrada Esperanca
FT
Progresso Lunda Sul
0 - 1
Petro Atletico
FT
Recreativo Do Libolo
3 - 0
Primeiro de Maio
Armenia: Premier League
FT
Banants Yerevan
1 - 2
Alashkert
Australia: A League
FT
Wellington Phoenix
3 - 3
Perth Glory
FT
Western Sydney
0 - 0
Adelaide United
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Roar (Youth)
4 - 3
Western Pride
FT
Brisbane Strikers
4 - 0
Moreton Bay United
FT
Gold Coast City
2 - 1
Brisbane City
FT
Northern Fury
2 - 0
FNQ Heat
FT
SWQ Thunder
2 - 2
Sunshine Coast
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide United II
1 - 7
Adelaide City
FT
Croydon Kings
1 - 0
Cumberland United
FT
NE Metrostars
4 - 1
Adelaide Olympic
FT
Para Hills Knights
2 - 4
Campbelltown City
FT
West Adelaide
1 - 1
West Torrens Birkalla
Australia: NPL Inter Island Cup
FT
Heidelberg United
1 - 0
South Melbourne
FT
Hume City
2 - 3
Bentleigh Greens
FT
North Geelong
0 - 2
Bulleen Lions
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
0 - 1
Balcatta
FT
Cockburn City
2 - 1
Bayswater City
FT
Inglewood United
3 - 1
Subiaco
FT
Perth SC
3 - 1
Floreat Athena
FT
Sorrento
5 - 0
Perth SC
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
1 - 0
St Polten
FT
Ried
0 - 3
Austria Vienna
FT
Sturm Graz
3 - 0
SCR Altach
FT
Wolfsberger AC
1 - 1
Admira Wacker
Austria: Regional League East
FT
Ritzing
0 - 5
First Vienna 1894
FT
Stadlau
1 - 1
Neusiedl am See
FT
Traiskirchen
2 - 0
Admira Wacker (AM)
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
0 - 2
Qabala
FT
Sumqayit
0 - 4
Qarabag
Belgium: Division 1A Copa del Sol
FT
Charleroi
1 - 1
Kortrijk
FT
Genk
2 - 1
Club Brugge
FT
Mechelen
3 - 2
Anderlecht
FT
Mouscron-Peruwelz
1 - 0
Standard Liege
FT
Oostende
0 - 0
Lokeren
FT
St Truiden
2 - 1
Eupen
FT
Waasland-Beveren
2 - 3
Gent
FT
Zulte Waregem
2 - 2
Westerlo
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Guabira
3 - 1
Nacional Potosi
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Club Destroyers
2 - 1
CA Bermejo
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Olimpik
0 - 1
Sarajevo
FT
Siroki Brijeg
2 - 2
Radnik Bijeljina
FT
Sloboda Tuzla
2 - 1
Metalleghe BSI
FT
Vitez
0 - 0
Celik Zenica
FT
Zeljeznicar Sarajevo
1 - 0
Mladost Doboj Kakanj
FT
Zrinjski
3 - 1
Krupa
Brazil: State Football Leagues CL 2 Play Off
FT
Cabofriense
3 - 1
Tigres Brasil
FT
Campos
1 - 1
Bonsucesso
Brazil: State Football Leagues Atlantic Cup
FT
Coritiba
3 - 0
Prudentopolis
FT
Foz Do Iguacu
1 - 0
Atletico Paranaense
Brazil: State Football Leagues Clausura
FT
Corinthians
1 - 0
Santos
FT
Linense
3 - 2
Novorizontino
FT
Red Bull Brasil
1 - 3
Palmeiras
FT
Sao Bernardo
3 - 1
Gremio Osasco Audax
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
Atletico Mineiro
2 - 1
Villa Nova MG
FT
Tombense
2 - 0
Democrata GV
FT
Tricordiano
1 - 1
URT
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Gremio
2 - 2
Internacional
Bulgaria: First PFL
FT
Levski Sofia
2 - 1
CSKA Sofia
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 1
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Montana
1 - 2
Dunav Ruse
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Balkan Botevgrad
3 - 0
Chavdar Etropole
FT
Chepinets Velingrad
1 - 0
Germanea
FT
Rilski Sportist
0 - 1
Minyor Pernik
FT
Septemvri Simitli
3 - 0
Hebar Pazardzhik
FT
Slivnishki Geroy
4 - 2
Botev Ihtiman
FT
Strumska Slava
0 - 0
Marek
FT
Svoboda Peshtera
2 - 1
Pirin Gotse Delchev
FT
Velbazhd
2 - 2
Belasitsa Petrich
FT
Vihren
0 - 0
Pirin Razlog
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Arda Kardzhali
3 - 1
Rakovski 2011
FT
Atletik Kuklen
0 - 1
Minyor Radnevo
FT
Dimitrovgrad
2 - 0
Eurocollege
FT
Gigant Saedinenie
1 - 0
Uragan Boyadzhik
FT
Karnobat
5 - 1
Asenovets 2005
FT
Rozova Dolina
2 - 1
Lyubimets 2007
FT
Svilengrad 1921
1 - 0
Elhovo
FT
Zagorets Nova Zagora
1 - 0
Maritsa Plovdiv
CONMEBOL: South American U17 Championship First Stage
FT
Brazil (U17)
2 - 0
Argentina (U17)
FT
Paraguay (U17)
2 - 0
Peru (U17)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Cobresal
1 - 2
Deportes Temuco
FT
Colo Colo
2 - 0
Universidad Catolica
FT
Everton de Vina
2 - 2
Santiago Wanderers
Chile: Primera B
FT
Coquimbo Unido
0 - 0
Deportes Copiapo
FT
Iberia
1 - 2
Deportes Puerto Montt
FT
Union San Felipe
2 - 2
Curico Unido
China: Super League
FT
Guangzhou R&F
2 - 0
Tianjin Quanjian
FT
Shandong Luneng
2 - 0
Tianjin Teda
FT
Shanghai SIPG
5 - 1
Changchun Yatai
Colombia: Primera A Apertura
FT
Bucaramanga
0 - 1
Tigres
FT
Deportivo Pasto
1 - 0
Alianza Petrolera
FT
Santa Fe
0 - 0
Patriotas
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Bogota FC
0 - 1
Llaneros
FT
Orsomarso
1 - 0
Quindio
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
2 - 0
Inter Zapresic
FT
Rijeka
2 - 1
Lokomotiva Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
2 - 1
Lucko
FT
Imotski
2 - 0
Rudes
FT
NK Zagreb
0 - 0
Hrvatski Dragovoljac
FT
Novigrad
3 - 0
Solin
FT
Sesvete
2 - 3
Dinamo Zagreb II
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
2 - 1
Omonia Nicosia
FT
Aris Limassol
3 - 1
Ethnikos Achnas
FT
Nea Salamis
1 - 3
Karmiotissa Polemidion
FT
Zakakiou
0 - 4
Doxa Katokopias
Cyprus: Division 2
FT
Asil Lisis
2 - 2
PAEEK
FT
EN Paralimniou
3 - 2
ENAD
FT
Olympiakos Nicosia
2 - 0
Akritas Chlorakas
FT
Omonia Aradippou
1 - 1
Ethnikos Assias
FT
Othellos Athienou
3 - 3
Alki Oroklinis
Cyprus: Division 3
FT
Ahironas Liopetriou
3 - 0
Olympias Limpion
FT
Digenis Oroklinis
3 - 2
Xylotympou 2006
FT
Ethnikos Latsion
3 - 1
APEP Pitsilias
FT
Livadiakos/Salamina
3 - 2
AEN Georgiou Vrysoullon
FT
MEAP Nisou
3 - 4
Iraklis Gerolakkou
Czech Republic: Division 1
FT
Hradec Kralove
0 - 0
Mlada Boleslav
FT
Jablonec
0 - 0
Bohemians 1905
FT
Slovacko
0 - 0
Brno
FT
Sparta Praha
1 - 0
Dukla Praha
FT
Teplice
1 - 0
Vysocina Jihlava
Czech Republic: Division 2
FT
Banik Ostrava
3 - 0
Usti Nad Labem
FT
Pardubice
0 - 3
Sigma Olomouc
FT
Prostejov
1 - 0
Sokolov
FT
Taborsko
3 - 2
Vitkovice
FT
Vlasim
3 - 1
Frydek-Mistek
Denmark: Superligaen
FT
Aarhus
1 - 2
Sonderjyske
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Clan Juvenil
1 - 1
Barcelona
FT
Delfin
5 - 1
Fuerza Amarilla
FT
Emelec
2 - 0
Macara
FT
River Ecuador
0 - 2
Universidad Catolica
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
CDS Santa Rita
2 - 0
Manta
FT
LDU Loja
0 - 1
CD Olmedo
FT
Mushuc Runa
1 - 0
Imbabura
Egypt: Division 1
FT
Al Nasr Taa'den
1 - 4
Al Masry
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Dragon
0 - 2
Aguila
FT
Pasaquina
2 - 0
UES
England: Premier League
FT
Leicester City
3 - 1
Hull City
FT
Liverpool
3 - 1
Arsenal
FT
Manchester United
1 - 1
Bournemouth
FT
Stoke City
2 - 0
Middlesbrough
FT
Swansea City
3 - 2
Burnley
FT
Watford
3 - 4
Southampton
FT
West Bromwich Albion
0 - 2
Crystal Palace
England: Championship
FT
Blackburn Rovers
1 - 0
Wigan Athletic
FT
Bristol City
0 - 0
Burton Albion
FT
Derby County
2 - 1
Barnsley
FT
Fulham
3 - 1
Preston North End
FT
Huddersfield Town
1 - 3
Newcastle United
FT
Ipswich Town
1 - 1
Brentford
FT
Nottingham Forest
3 - 0
Brighton Hove Albion
FT
Queens Park Rangers
2 - 1
Cardiff City
FT
Reading
2 - 1
Wolverhampton Wanderers
FT
Rotherham United
0 - 2
Aston Villa
FT
Sheffield Wednesday
5 - 1
Norwich City
England: League One
FT
Bolton Wanderers
1 - 1
AFC Wimbledon
FT
Bradford City
1 - 0
Peterborough United
FT
Bury
1 - 2
Gillingham
FT
Millwall
2 - 1
Milton Keynes Dons
FT
Northampton Town
2 - 1
Charlton Athletic
FT
Oxford United
0 - 2
Bristol Rovers
FT
Rochdale
3 - 3
Sheffield United
FT
Scunthorpe United
0 - 2
Fleetwood Town
FT
Shrewsbury Town
0 - 0
Coventry City
FT
Southend United
1 - 1
Port Vale
FT
Swindon Town
0 - 1
Chesterfield
FT
Walsall
2 - 0
Oldham Athletic
England: League Two
FT
Accrington Stanley
1 - 0
Barnet
FT
Blackpool
3 - 1
Morecambe
FT
Cambridge United
1 - 1
Colchester United
FT
Cheltenham Town
0 - 0
Mansfield Town
FT
Crawley Town
0 - 0
Doncaster Rovers
FT
Grimsby Town
1 - 2
Wycombe Wanderers
FT
Hartlepool United
3 - 1
Exeter City
FT
Newport County
0 - 4
Leyton Orient
FT
Plymouth Argyle
2 - 0
Carlisle United
FT
Portsmouth
0 - 1
Crewe Alexandra
FT
Stevenage
3 - 0
Notts County
FT
Yeovil Town
0 - 4
Luton Town
England: National League
FT
Aldershot Town
0 - 0
Lincoln City
FT
Barrow
0 - 0
Sutton United
FT
Boreham Wood
0 - 0
Bromley
FT
Braintree
1 - 2
Wrexham
FT
Dover Athletic
0 - 0
Solihull Motors
FT
Forest Green
3 - 0
Macclesfield Town
FT
Gateshead
1 - 0
Dagenham & Redbridge
FT
Maidstone United
4 - 2
Southport
FT
North Ferriby United
2 - 1
Woking
FT
Torquay United
1 - 2
Guiseley
FT
York City
3 - 1
Eastleigh
England: National League North
FT
Bradford Park Avenue
0 - 1
Gloucester City
FT
Curzon Ashton
0 - 0
Brackley Town
FT
Halifax Town
0 - 0
Boston United
FT
Harrogate Town
3 - 3
Fylde
FT
Nuneaton
2 - 1
Gainsborough
FT
Stockport County
0 - 0
Chorley
FT
Tamworth
2 - 0
Salford City
FT
Telford United
1 - 0
Altrincham
FT
United Of Manchester
1 - 0
Kidderminster Harriers
FT
Worcester
2 - 2
Darlington 1883
England: National League South
FT
Concord Rangers
0 - 0
Margate
FT
Dartford
2 - 0
Bath City
FT
Eastbourne Borough
2 - 0
Truro City
FT
Ebbsfleet United
6 - 1
East Thurrock United
FT
Hemel Hempstead Town
2 - 2
Chelmsford City
FT
Maidenhead
0 - 0
Hampton & Richmond
FT
St Albans
0 - 1
Bishops Stortford
FT
Wealdstone
2 - 1
Gosport Borough
FT
Weston Super Mare
3 - 0
Oxford City
FT
Whitehawk
1 - 0
Welling United
England: Northern Premier League
FT
Barwell
0 - 1
Buxton
FT
Coalville
0 - 0
Marine
FT
Corby
3 - 0
Skelmersdale United
FT
Frickley Athletic
0 - 1
Hednesford Town
FT
Ilkeston Town
0 - 2
Warrington Town
FT
Nantwich Town
1 - 1
Grantham Town
FT
Stourbridge
5 - 3
Matlock Town
FT
Sutton Coldfield
3 - 2
Blyth Spartans
England: Southern Premier League
FT
Biggleswade Town
2 - 5
Merthyr Tydfil
FT
Chesham United
1 - 0
Cinderford Town
FT
Chippenham
1 - 0
Dunstable
FT
Cirencester Town
1 - 2
Hayes & Yeading
FT
Frome
1 - 2
Banbury United
FT
Kings Lynn
2 - 0
Stratford
FT
Leamington
2 - 0
St Neots
FT
Redditch
4 - 2
Dorchester Town
FT
Slough Town
3 - 2
Basingstoke
FT
Weymouth
3 - 2
Kettering
England: Isthmian Premier League
FT
Bognor Regis
1 - 0
Leatherhead
FT
Burgess Hill Town
1 - 3
Lowestoft Town
FT
Enfield Town
1 - 4
Havant & Waterlooville
FT
Grays Athletic
0 - 2
Metropolitan Police
FT
Harlow Town
0 - 2
Billericay
FT
Hendon
2 - 1
Leiston
FT
Kingstonian
2 - 3
Harrow Borough
FT
Merstham
0 - 0
Staines Town
FT
Sudbury
3 - 1
Folkestone
FT
Tonbridge Angels
3 - 4
Needham Market
FT
Wingate & Finchley
1 - 2
Canvey Island
FT
Worthing
0 - 1
Dulwich Hamlet
Estonia: Meistriliiga Euro 2016
FT
Flora Tallinn
1 - 1
Levadia Tallinn
FT
Paide LM
1 - 5
Trans Narva
FT
Parnu Linnameeskond
2 - 6
Kalju Nomme
FT
Tulevik Viljandi
1 - 0
Sillamae Kalev
Estonia: Esiliiga
FT
Santos Tartu
1 - 2
FCI Tallinn II
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Rabotnicki
0 - 0
Renova
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Metalurg Skopje
0 - 0
Gorno Lisice
FT
Novaci
0 - 1
Akademija Pandev
FT
Teteks
0 - 0
Skopje
FT
Vellazerimi 77
0 - 2
Vardar Negotino
Faroe Islands: Super Cup
FT
Vikingur Gota
2 - 1
KI Klaksvik
Finland: FA Cup Group Stage
FT
AC Oulu
1 - 2
KPV
FT
GrIFK
2 - 0
Gnistan
FT
Jaro
6 - 1
Jazz
FT
KTP
0 - 2
Honka
FT
MuSa
1 - 3
SJK Akatemia
FT
OPS
3 - 2
HauPa
FT
P-IIrot
3 - 3
Legirus Inter
France: Ligue 1
FT
Bastia
0 - 0
St Etienne
FT
Caen
2 - 3
Angers
FT
Dijon
0 - 1
Nice
FT
Metz
1 - 1
Rennes
FT
Montpellier
1 - 1
Guingamp
FT
Paris St Germain
1 - 0
Nancy
France: Ligue 2
FT
Orleans
1 - 1
Niort
FT
Troyes
4 - 0
Amiens
France: Championnat National
FT
Avranches
2 - 1
Beziers
FT
Epinal
1 - 2
Quevilly
Friendly: Club
FT
Asane
1 - 2
Brann
FT
Stromsgodset
2 - 0
Lillestrom
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Samtredia
1 - 1
Shukura
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
5 - 2
Ingolstadt 04
FT
Borussia Dortmund
6 - 2
Bayer Leverkusen
FT
Borussia Monchengladbach
4 - 2
Schalke 04
FT
Koln
0 - 3
Bayern Munich
FT
Mainz 05
1 - 1
Wolfsburg
FT
Werder Bremen
2 - 0
Darmstadt 98
Germany: 2. Bundesliga
FT
1860 Munich
1 - 2
St Pauli
FT
Karlsruher
2 - 0
Hannover 96
Germany: 3. Liga
FT
Hansa Rostock
1 - 1
Aalen
FT
Holstein Kiel
2 - 1
Paderborn 07
FT
Jahn Regensburg
2 - 0
SF Lotte
FT
Magdeburg
1 - 2
Mainz 05 II
FT
Preussen Munster
1 - 1
Hallescher
FT
Rot-Weiss Erfurt
1 - 3
Zwickau
FT
Sonnenhof Grossaspach
3 - 1
FSV Frankfurt
FT
Wehen
2 - 1
Osnabruck
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
6 - 0
SW Rehden
FT
Wolfsburg II
2 - 1
Drochtersen/Assel
Germany: Regional League Northeast
FT
Schonberg 95
2 - 0
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Viktoria Berlin
2 - 1
Wacker Nordhausen
Germany: Regional League West
FT
Fortuna Dusseldorf II
4 - 3
Rodinghausen
FT
Rot-Weiss Oberhausen
3 - 1
Koln II
FT
Sprockhovel
1 - 0
Schalke 04 II
FT
Viktoria Koln
3 - 1
Rot-Weiss Ahlen
FT
Wattenscheid 09
3 - 0
SF Siegen
FT
Wiedenbruck 2000
1 - 1
Borussia Dortmund II
FT
Wuppertaler
0 - 0
Verl
Germany: Regional League Southwest
FT
Elversberg
2 - 0
Hessen Kassel
FT
Kaiserslautern II
3 - 0
Steinbach
FT
Stuttgarter Kickers
0 - 1
Koblenz
FT
Waldhof Mannheim
3 - 1
Ulm 1846
FT
Watzenborn-Steinberg
3 - 2
Astoria Walldorf
Germany: Regional League Bavaria
FT
Augsburg II
0 - 1
Unterhaching
FT
Bayern Hof
0 - 1
Illertissen
FT
Garching
0 - 2
1860 Rosenheim
FT
Memmingen
0 - 1
1860 Munich II
FT
Schalding-Heining
0 - 0
Buchbach
Greece: Super League
FT
Larisa
1 - 1
PAS Giannina
FT
Panathinaikos
5 - 0
Veria
FT
Panetolikos
2 - 0
Levadiakos
Greece: Football League
FT
Apollon Smirnis
1 - 0
Sparti
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Apollon Paralimniou
2 - 3
Makedonikos Foufas
Hong Kong: Premier League
FT
I-Sky Yuen Long
1 - 4
Kitchee
Hong Kong: Division 1
FT
Double Flower
1 - 3
Sun Hei
FT
Eastern District
4 - 2
Yau Tsim Mong
FT
Wanchai
1 - 3
Tung Sing
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
3 - 0
Diosgyori
FT
Gyirmot
1 - 2
Szombathelyi Haladas
FT
MTK Budapest
1 - 2
PAKS
FT
Mezokovesd-Zsory
0 - 2
Vasas
FT
Ujpest
0 - 1
Ferencvaros
FT
Videoton
3 - 0
Budapest Honved
India: I League
FT
Aizawl
2 - 0
Mumbai FC
FT
Churchill Brothers
2 - 1
Mohun Bagan
FT
Shillong Lajong
1 - 2
East Bengal
International Tournaments: Shebelieves Cup
FT
France (W)
0 - 0
Germany (W)
FT
USA (W)
0 - 1
England (W)
Iran: Pro League
FT
Esteghlal FC
1 - 1
Mashhad
FT
Esteghlal Khuzestan
1 - 0
Machine Sazi Tabriz
Israel: Division 1
FT
Ashdod
0 - 1
Hapoel Beer Sheva
FT
Hapoel Haifa
1 - 2
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Raanana
0 - 1
Bnei Sakhnin
FT
Hapoel Tel Aviv
1 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Milan
3 - 1
Chievo
FT
Roma
1 - 2
Napoli
FT
Sampdoria
3 - 1
Pescara
Italy: Serie B
FT
Ascoli
1 - 2
Novara
FT
Avellino
0 - 5
Perugia
FT
Carpi
1 - 0
Spezia
FT
Cesena
1 - 1
Vicenza
FT
Spal
1 - 1
Pisa
FT
Ternana
1 - 2
Pro Vercelli
FT
Trapani
1 - 1
Latina
FT
Virtus Entella
2 - 0
Bari
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group A
FT
Livorno
0 - 2
Robur Siena
FT
Lupa Roma
1 - 3
Pontedera
FT
Olbia
1 - 3
Cremonese
FT
Pistoiese
0 - 0
Alessandria
FT
Pro Piacenza
2 - 0
Prato
FT
Racing Roma
1 - 1
Arezzo
FT
Renate
1 - 0
Carrarese
FT
Tuttocuoio
1 - 4
Piacenza
FT
Viterbese Castrense
3 - 4
Giana Ermino
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Modena
1 - 1
Lumezzane
Japan: FA Cup
FT
FC Tokyo
2 - 0
Omiya Ardija
FT
Jubilo Iwata
0 - 1
Vegalta Sendai
FT
Sanfrecce Hiroshima
0 - 1
Shimizu S Pulse
FT
Urawa Red Diamonds
3 - 1
Cerezo Osaka
FT
Ventforet Kofu
0 - 1
Kashima Antlers
FT
Vissel Kobe
2 - 1
Albirex Niigata
FT
Yokohama F Marinos
3 - 0
Consadole Sapporo
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
1 - 1
Montedio Yamagata
FT
Kyoto Sanga
1 - 0
Tokushima Vortis
FT
Mito Hollyhock
4 - 0
Zweigen Kanazawa
FT
Nagoya Grampus
1 - 1
Gifu
FT
Shonan Bellmare
3 - 1
Thespakusatsu Gunma
Jordan: Pro League
FT
Shabab Al Ordon
0 - 0
Mansheyat Bani Hasan
Kazakhstan: Super Cup
FT
Astana
0 - 2
Kairat Almaty
Kosovo: Superliga
FT
Llapi
1 - 0
Gjilani
FT
Trepca
1 - 1
Ferizaj
Lebanon: Premier League
FT
Al Ahed
1 - 0
Salam Zgharta
FT
Nabi Sheet
1 - 2
Al Ansar
Lithuania: Division 1
FT
Atlantas
1 - 2
Zalgiris Vilnius
FT
Suduva Marijampole
3 - 3
Lietava Jonava
Malaysia: Super League
FT
Felda United
2 - 0
Sarawak
FT
Kedah
4 - 0
Melaka United
FT
Kelantan
4 - 2
PBDKT T-Team
FT
PKNS
1 - 1
Penang
FT
Selangor
0 - 1
Perak
Malta: Premier League
FT
Hamrun Spartans
1 - 3
Gzira United
FT
Sliema Wanderers
1 - 2
Hibernians
FT
St Andrews
0 - 0
Floriana
FT
Tarxien Rainbows
0 - 1
Birkirkara
Mexico: Liga MX Senior Shield
FT
Club Tijuana
2 - 3
Pachuca
FT
Cruz Azul
2 - 0
Chiapas
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Cimarrones
1 - 5
Dorados
FT
Coras de Tepic
0 - 1
Alebrijes de Oaxaca
FT
Lobos BUAP
2 - 1
Zacatepec 1948
FT
Murcielagos
1 - 1
Venados
FT
Potros UAEM
1 - 1
Correcaminos UAT
Moldova: Division 1
FT
Sheriff Tiraspol
4 - 0
Petrocub
FT
Speranta
0 - 1
Zaria Balti
Montenegro: Prva CFL
FT
Bokelj
2 - 1
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Grbalj
3 - 0
Decic
FT
Mladost Podgorica
0 - 0
Lovcen
FT
Rudar Pljevlja
1 - 0
Buducnost Podgorica
FT
Sutjeska
2 - 1
Iskra Danilovgrad
Morocco: Botola Pro
FT
Difaa El Jadida
1 - 0
Kawkab Marrakech
FT
Renaissance Berkane
1 - 0
Moghreb Tetouan
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
2 - 1
Raja Beni Mellal
FT
Rachad Bernoussi
1 - 0
Ittihad Khemisset
Netherlands: Eredivisie
FT
PEC Zwolle
3 - 1
Vitesse Arnhem
FT
PSV Eindhoven
4 - 0
Roda
FT
Twente
2 - 1
Willem II
New Zealand: Premiership
FT
Wellington Phoenix II
0 - 2
Waitakere United
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Annagh United
1 - 2
Harland & Wolff Welders
FT
Armagh City
3 - 0
Lurgan Celtic
FT
Larne
2 - 1
Knockbreda
FT
Loughgall
4 - 2
Ballyclare Comrades
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Donegal Celtic
0 - 5
Limavady United
FT
Dundela
1 - 1
Sport & Leisure Swifts
FT
Lisburn Distillery
2 - 3
Newington Youth Club
Northern Ireland: FA Cup Quarter Final
FT
Ballymena United
0 - 4
Coleraine
FT
Crusaders
0 - 2
Linfield
AET
Dungannon Swifts
2 - 1
Warrenpoint Town
FT
Portadown
0 - 5
Glenavon
Palestine: Premier League
FT
Markaz Balata
1 - 0
Taraji Wadi Al Nes
FT
Shabab Dora
0 - 1
Shabab Alsamu
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Alianza
1 - 2
Arabe Unido
FT
Atletico Nacional Medellin
1 - 1
Sporting San Miguelito
FT
Chorrillo
1 - 1
Atletico Veraguense
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Olimpia Asuncion
2 - 0
Deportivo Capiata
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Alianza Atletico
1 - 1
Ayacucho
FT
Sport Huancayo
4 - 2
Comerciantes Unidos
FT
Universidad San Martin
3 - 0
Union Comercio
Poland: Ekstraklasa
FT
Cracovia Krakow
1 - 1
Arka Gdynia
FT
Piast Gliwice
1 - 2
Wisla Krakow
FT
Termalica Nieciecza
0 - 0
Ruch Chorzow
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
0 - 1
Wisla Pulawy
FT
Chojniczanka Chojnice
2 - 2
Katowice
FT
Chrobry Glogow
1 - 1
Znicz Pruszkow
FT
MKS Kluczbork
0 - 1
Stal Mielec
FT
Olimpia Grudziadz
2 - 1
Miedz Legnica
FT
Sandecja Nowy Sacz
4 - 0
Pogon Siedlce
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 1
Stomil Olsztyn
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
2 - 2
Row 1964 Rybnik
FT
Kotwica Kolobrzeg
1 - 3
Gryf Wejherowo
FT
Odra Opole
2 - 1
Olimpia Elblag
FT
Olimpia Zambrow
1 - 5
Legionovia Legionowo
FT
Rozwoj Katowice
0 - 0
Siarka Tarnobrzeg
Portugal: Primeira Liga
FT
Braga
3 - 1
Arouca
FT
Feirense
0 - 1
Benfica
FT
Porto
7 - 0
Nacional
Portugal: Segunda Liga
FT
Cova de Piedade
0 - 2
Sporting CP B
Qatar: Stars League
FT
Al Kharaitiyat
0 - 3
Lekhwiya
FT
Al Rayyan
4 - 0
Al Wakrah
Qatar: Q League
FT
Al Ahli Doha II
1 - 7
Muaither II
FT
Al Markhiya
4 - 1
Al Arabi II
FT
Al Shahaniya II
2 - 5
Al Shamal
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Sligo Rovers
0 - 4
Dundalk
Republic of Ireland: Division 1 International Toulon Youth Festival
FT
Longford Town
1 - 3
Cobh Ramblers
Romania: Liga I
FT
ACS Poli Timisoara
1 - 1
Concordia
FT
Steaua Bucuresti
1 - 1
Targu Mures
Romania: Liga II
FT
Balotesti
2 - 0
Rapid Suceava
FT
Chindia Targoviste
3 - 1
Clinceni
FT
Dunarea Calarasi
1 - 1
Brasov
FT
Juventus Bucuresti
2 - 1
Luceafarul Oradea
FT
Politehnica Timisoara
1 - 1
Dacia Unirea Braila
FT
Sepsi OSK
3 - 0
Afumati
FT
Unirea Tarlungeni
0 - 3
Mioveni
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bacau
0 - 1
Avantul Valea Marului
FT
Sporting Liesti
0 - 1
Cetate Rasnov
FT
Stiinta Miroslava
3 - 3
Harman
Romania: Liga III Serie 2
FT
Delta Tulcea
2 - 2
Gloria Popesti Leordeni
FT
Dinamo Bucuresti II
2 - 2
Axiopolis Cernavoda
FT
Petrolistul Boldesti
1 - 2
Unirea 2004 Slobozia
FT
Tunari
3 - 0
Arsenal Malu
FT
Viitorul Domnesti
0 - 1
Oltenita
Romania: Liga III Suruga Bank Championship
FT
Aninoasa
1 - 1
Alexandria
FT
Urban Titu
0 - 2
Sporting Rosiori
Romania: Liga III Serie 4
FT
Industria Galda
1 - 0
Cetate Deva
FT
Performanta Ighiu
0 - 0
Lugoj
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
0 - 0
Recolta Dorolt
Russia: Football Premier League
FT
CSKA Moscow
0 - 0
Zenit St Petersburg
FT
Gazovik Orenburg
3 - 0
Arsenal Tula
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Fateh
1 - 1
Al Shabab Riyadh
FT
Al Khaleej Saihat
2 - 2
Al Ahli Jeddah
FT
Al Taawon
1 - 3
Al Qadisiyah
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Orobah
0 - 1
Al Shoalah
FT
Al Qaisoma
3 - 2
Al Najoom
FT
Dhamk
2 - 1
Al Jeel
Saudi Arabia: Play Off Division 2 Final
FT
Al Rabeea
1 - 2
Al Kawkab
Scotland: Premiership
FT
Kilmarnock
1 - 2
Motherwell
Scotland: Championship
FT
Dunfermline
5 - 1
Dumbarton
FT
Queen of the South
0 - 2
Falkirk
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
1 - 2
Stranraer
FT
East Fife
2 - 0
Albion Rovers
FT
Queens Park
1 - 1
Livingston
FT
Stenhousemuir
3 - 1
Peterhead
Scotland: League Two
FT
Clyde
2 - 2
Forfar Athletic
FT
Cowdenbeath
0 - 2
Stirling Albion
FT
Elgin City
0 - 0
Arbroath
FT
Montrose
2 - 3
Annan Athletic
Scotland: FA Cup Malta
FT
Hibernian
3 - 1
Ayr United
FT
Rangers
6 - 0
Hamilton Academical
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
1 - 1
Partizan
FT
Metalac GM
0 - 1
Backa
FT
Mladost Lucani
0 - 1
Novi Pazar
FT
Napredak
1 - 2
Radnicki Nis
FT
Rad
1 - 1
Javor Ivanjica
FT
Spartak Subotica
0 - 1
Cukaricki
FT
Vozdovac
3 - 0
Radnik Surdulica
Serbia: Prva Liga
FT
BSK Borca
1 - 1
Sindjelic Beograd
Singapore: S League
FT
Garena Young Lions
0 - 5
Albirex Niigata (S)
FT
Geylang International
2 - 0
Balestier Khalsa
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
1 - 1
Ruzomberok
FT
Tatran Presov
1 - 2
Trencin
FT
Vion Zlate Moravce
0 - 0
Spartak Trnava
Slovenia: Prva Liga
FT
CM Celje
1 - 0
Radomlje
FT
Domzale
0 - 1
Luka Koper
South Africa: Premier Soccer League
FT
Golden Arrows
1 - 0
Maritzburg United
FT
Kaizer Chiefs
1 - 1
Orlando Pirates
FT
Supersport United
0 - 0
Ajax Cape Town
South Africa: National 1st Division
FT
Magesi FC
1 - 0
Milano United
FT
Mbombela United
0 - 1
Amazulu
FT
Royal Eagles
4 - 1
Santos FC
FT
Royal Kings
3 - 2
University Of Pretoria
FT
Stellenbosch
2 - 1
Black Leopards
FT
Witbank Spurs
2 - 2
Jomo Cosmos
South Korea: K League
FT
Gwangju
1 - 0
Daegu
FT
Sangju Sangmu
1 - 2
Gangwon FC
FT
Ulsan Hyundai
2 - 1
Pohang Steelers
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
2 - 1
Daejeon Citizen
FT
Seongnam Ilhwa
0 - 1
Busan I Park
Spain: Primera Division
FT
Barcelona
5 - 0
Celta Vigo
FT
Eibar
1 - 4
Real Madrid
FT
Leganes
1 - 0
Granada
FT
Villarreal
2 - 0
Espanyol
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
0 - 0
Sevilla Atletico
FT
Girona
5 - 1
Getafe
FT
Oviedo
2 - 1
Cadiz
FT
Rayo Vallecano
0 - 0
Reus
Spain: Segunda B Group 1
FT
Osasuna B
3 - 1
Palencia
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
3 - 1
Albacete
FT
Leioa
1 - 1
Gernika
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
1 - 1
Levante B
FT
Gava
1 - 0
Sabadell
Sweden: FA Cup Group Stage
FT
Degerfors
1 - 4
Brommapojkarna
FT
Djurgarden
1 - 0
Helsingborg
FT
IFK Goteborg
2 - 2
Sirius
FT
Kalmar
3 - 0
Gefle
FT
Ljungskile
2 - 0
Syrianska Botkyrka
FT
Norrkoping
7 - 0
Halmstad
FT
Orgryte
1 - 3
Vanersborgs FK
FT
Trelleborgs
2 - 1
Landskrona BoIS
Switzerland: Super League
FT
Lugano
2 - 1
Lausanne-Sport
FT
Young Boys
3 - 2
Thun
Switzerland: Challenge League
FT
Neuchatel Xamax
0 - 2
Schaffhausen
FT
Wohlen
0 - 2
Servette
Syria: Premier League
FT
Al Fotuwa
2 - 0
Al Shorta Damascus
Thailand: Premier League
FT
Nakhon Ratchasima
2 - 2
Pattaya United
FT
Port FC
1 - 0
Navy FC
FT
Sisaket
3 - 1
Sukhothai
FT
Super Power Samut Prakan
1 - 2
BEC Tero Sasana
FT
Thai Honda
1 - 5
Buriram United
Turkey: Super Lig
FT
Besiktas
1 - 0
Rizespor
FT
Bursaspor
2 - 1
Gaziantepspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Boluspor
2 - 2
Eskisehirspor
FT
Elazigspor
5 - 2
Goztepe
FT
Gaziantep BB
1 - 2
Mersin Idman Yurdu
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Erciyesspor
0 - 3
Nigde Belediyespor
UAE: Pro League
FT
Al Ahli Club
2 - 1
Al Jazira
FT
Al Ain
2 - 0
Hatta
FT
Al Ittihad Kalba
3 - 4
Al Wahda
FT
Dibba Al Fujairah
1 - 1
Al Shabab Dubai
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
1 - 0
New England Revolution
FT
Columbus Crew
1 - 1
Chicago Fire
FT
Los Angeles Galaxy
1 - 2
Dallas
FT
Portland Timbers
5 - 1
Minnesota United
FT
Real Salt Lake
0 - 0
Toronto FC
Uganda: Premier League
FT
Proline
0 - 0
SC Villa
FT
Sadolin Paints
3 - 0
Bright Stars
Ukraine: Premier League
FT
Dnipro Dnipropetrovsk
1 - 1
Chornomorets Odesa
FT
Dynamo Kyiv
1 - 0
Olimpik Donetsk
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro
2 - 1
Liverpool Montevideo
FT
Club River Plate
0 - 0
Fenix
FT
Juventud
2 - 2
Sud America
Uzbekistan: PFL
FT
Bunyodkor
1 - 0
Sogdiana Jizzakh
FT
Buxoro
1 - 0
Olmaliq
FT
Kokand 1912
1 - 2
Nasaf Qarshi
FT
Navbahor Namangan
2 - 1
Obod Tashkent
FT
Shurtan Guzar
1 - 0
Neftchi Fargona
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
AC Mineros
2 - 1
Metropolitanos
FT
Deportivo La Guaira
0 - 0
Deportivo Lara
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Angostura
2 - 2
Tucanes
FT
Atletico Venezuela B
0 - 0
Petrolero de Anzoategui
FT
Caracas B
0 - 0
Petare
FT
Gran Valencia
4 - 2
Yaracuyanos
FT
Real Frontera
2 - 0
Zamora B
FT
Titanes
1 - 1
Atletico el Vigia
FT
ULA FC
2 - 0
Urena
FT
Yaracuyanos
1 - 0
Puerto Cabello
Vietnam: V League 1
FT
Hoang Anh Gia Lai
0 - 1
Ho Chi Minh City
FT
Sanna Khanh Hoa
1 - 0
Dong Tam Long An
FT
Thanh Hoa
1 - 0
Can Tho
Wales: Premier League
FT
Cardiff Metropolitan
2 - 2
Carmarthen Town
FT
Newtown AFC
4 - 1
Airbus UK Broughton
FT
The New Saints
4 - 0
Bangor City