Football ResultsSunday, 4th June 2017
Argentina: Primera Division
FT
Atletico Tucuman
1 - 2
San Martin de San Juan
FT
Belgrano Cordoba
1 - 2
Arsenal Sarandi
FT
Boca Juniors
3 - 0
Independiente
FT
Gimnasia LP
1 - 2
Banfield
FT
Olimpo Bahia Blanca
3 - 1
Huracan
FT
San Lorenzo
2 - 1
River Plate
Argentina: Primera B Nacional
FT
Crucero del Norte
0 - 0
All Boys
FT
Gimnasia Jujuy
1 - 0
Santamarina
FT
Los Andes
1 - 1
Flandria
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
0 - 0
Defensores de Belgrano
FT
Talleres Remedios
1 - 0
San Telmo
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
1 - 2
Gungahlin United
Australia: NPL New South Wales
FT
Sydney United 58
2 - 2
Rockdale City Suns
FT
Wollongong Wolves
2 - 1
Sydney Olympic
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Edgeworth Eagles
0 - 2
Lambton Jaffas
FT
Hamilton Olympic
3 - 0
Adamstown Rosebud
FT
Maitland
1 - 1
Charlestown City
FT
Weston Workers Bears
1 - 4
Broadmeadow Magic
Australia: NPL Queensland
FT
Sunshine Coast
1 - 6
SWQ Thunder
Australia: NPL Victoria
FT
St Albans Saints
1 - 4
Heidelberg United
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
2 - 1
Dnepr Mogilev
FT
Dinamo Brest
2 - 0
Naftan
FT
Minsk
0 - 0
Torpedo Zhodino
FT
Shakhter Soligorsk
2 - 0
Vitebsk
FT
Slavia Mozyr
0 - 2
Dinamo Minsk
Bolivia: Play Off Final
FT
Aurora
1 - 0
Club Destroyers
Brazil: Serie A
FT
Avai
1 - 0
Sport Recife
FT
Cruzeiro
0 - 2
Chapecoense
FT
Flamengo
0 - 0
Botafogo
FT
Gremio
2 - 0
Vasco da Gama
FT
Palmeiras
0 - 0
Atletico Mineiro
FT
Ponte Preta
1 - 0
Sao Paulo
Brazil: Serie C Group A
FT
Botafogo PB
1 - 0
Salgueiro
FT
CSA
2 - 1
Moto Club
Brazil: Serie C Group B
FT
Botafogo SP
3 - 0
Joinville
FT
Ypiranga PE
1 - 1
Macae
Bulgaria: UEFA Play Offs Final
PEN
Levski Sofia
9 - 8
Vereya Stara Zagora
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
2 - 1
Vihar Slavyanovo
FT
Bdin Vidin
6 - 1
Pavlikeni
FT
Levski 2007
0 - 0
Tryavna
FT
Litex Lovech
6 - 0
Juventus Malchika
FT
Partizan Cherven Bryag
6 - 1
Kom Berkovitsa
FT
Sevlievo
2 - 2
Miziya 2005
FT
Yantra Gabrovo
2 - 6
Botev Kozloduy
CAF: Champions League Group Stage
FT
Al Ahly Cairo (EGY)
2 - 0
Wydad Casablanca (MAR)
FT
Saint George (ETH)
1 - 0
Vita Club (COD)
CAF: Confederation Cup Group Stage
FT
CS Sfaxien (TUN)
3 - 0
Platinum Stars (RSA)
FT
TP Mazembe (COD)
2 - 2
Supersport United (RSA)
FT
ZESCO United (ZAM)
1 - 0
Recreativo Do Libolo (ANG)
Cameroon: Division 1
FT
Aigle Royal
2 - 1
Unisport Bafang
FT
Canon Yaounde
0 - 0
Les Astres
FT
Cotonsport
0 - 0
Racing de Bafoussam
FT
Eding Sport
3 - 2
UMS de Loum
FT
New Star
2 - 1
Colombe
FT
New Star
3 - 0
Dragon de Yaounde
China: Super League
FT
Changchun Yatai
1 - 1
Guizhou Zhicheng
China: League One
FT
Dalian Yifang
2 - 2
Shanghai Shenxin
FT
Meizhou Hakka
2 - 2
Xinjiang Tianshan
FT
Shijiazhuang Yongchang
2 - 1
Nei Mongol Zhongyou
FT
Wuhan Zall
1 - 0
Hangzhou Greentown
Colombia: Apertura Play Off Quarter Final
FT
Atletico Nacional Medellin
3 - 2
Jaguares
FT
Millonarios
2 - 0
Bucaramanga
Colombia: Apertura 2 Play Off Semi Final
FT
Cucuta
4 - 2
Chico
Croatia: Prva NHL Relegation Play Off
FT
Gorica
0 - 2
Cibalia
Denmark: Superligaen Relegation Play Offs 3rd Round
FT
Vendsyssel
1 - 3
AC Horsens
AET
Viborg
2 - 2
FC Helsingor
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Clan Juvenil
2 - 0
Deportivo Cuenca
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
LDU Portoviejo
0 - 0
Deportivo Colon
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
3 - 4
Maardu Linnameeskond
FT
Levadia Tallinn II
0 - 0
Kuressaare
FT
Santos Tartu
1 - 2
Tallinna Kalev
FIFA: U20 World Cup Quarter Final
PEN
Portugal (U20)
4 - 5
Uruguay (U20)
AET
Venezuela (U20)
2 - 1
USA (U20)
FYR Macedonia: Play Off Prva MFL Relegation
FT
Shkupi 1927
4 - 1
Novaci
Finland: Veikkausliiga
FT
HIFK
0 - 1
Ilves Tampere
FT
KuPS Kuopio
1 - 2
Mariehamn
FT
RoPS
1 - 4
HJK Helsinki
Finland: Ykkonen
FT
GrIFK
2 - 1
Gnistan
FT
Jaro
2 - 2
Haka
Finland: Kakkonen Group A
FT
MIPK
2 - 1
Keski-Uusimaa
Finland: Kakkonen Group C
FT
Kajha
0 - 1
Villiketut
FT
OTP
3 - 3
Narpes Kraft
Friendly: International
FT
Armenia
5 - 0
St Kitts & Nevis
FT
Gabon
0 - 0
Zambia
FT
Luxembourg
2 - 1
Albania
FT
Moldova (U21)
0 - 1
Armenia (U21)
FT
Montenegro
1 - 2
Iran
FT
Netherlands
5 - 0
Ivory Coast
FT
Republic of Ireland
3 - 1
Uruguay
FT
Togo
2 - 0
Comoros
FT
USA
1 - 1
Venezuela
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
1 - 1
Inter Allies
FT
Asante Kotoko
1 - 1
Great Olympics
FT
Ashanti Gold
3 - 0
Ebusua Dwarfs
FT
Bechem United
2 - 0
All Stars
FT
Elmina Sharks
2 - 0
Medeama
FT
Tema Youth
0 - 0
Liberty Pro
FT
WAFA
5 - 0
Hearts of Oak
Greece: Football League
FT
Agrotikos Asteras
3 - 0
Kalloni AEL
FT
Aiginiakos
3 - 1
Acharnaikos
FT
Anagennisi Karditsa
0 - 2
OFI Crete
FT
Apollon Smirnis
3 - 0
Chania
FT
Kallithea
0 - 1
Trikala
FT
Kissamikos
1 - 1
Panserraikos
FT
Panegialios
4 - 0
Panelefsiniakos
FT
Panthrakikos
0 - 3
Aris Thessalonikis
FT
Sparti
0 - 1
Lamia
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
1 - 0
Kisvarda
FT
Budaorsi
2 - 3
Puskas Academy
FT
Cegledi
1 - 0
Soproni VSE
FT
Dorogi
6 - 0
Szeol
FT
MTE 1904
2 - 1
Vac
FT
Nyiregyhaza
3 - 1
Cigand SE
FT
Siofok
3 - 3
Csakvar
FT
Soroksar
1 - 2
Szolnoki Mav
FT
Szeged 2011
1 - 4
Bekescsaba 1912
FT
Zalaegerszegi
0 - 0
Kozarmisleny
Iceland: Urvalsdeild
FT
FH Hafnarfjordur
3 - 0
Stjarnan
FT
Valur Reykjavik
2 - 1
IBV
Indonesia: Liga 1
FT
Bhayangkara Surabaya
2 - 0
Persib Bandung
FT
Perseru Serui
1 - 3
Bali United Pusam
International Tournaments: International Toulon Youth Festival Group Stage
FT
Angola (U20)
5 - 1
Cuba (U20)
FT
Japan (U19)
1 - 2
England (U18)
Italy: Serie B Promotion Play Offs Final
FT
Carpi
0 - 0
Benevento
Italy: Promotion Play Offs Quarter Final
PEN
Alessandria
5 - 4
Lecce
FT
Cosenza
0 - 0
Pordenone
FT
Lucchese
1 - 2
Parma
AET
Reggiana
2 - 2
Livorno
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
4 - 0
Albirex Niigata
FT
Consadole Sapporo
1 - 2
Vissel Kobe
FT
Jubilo Iwata
3 - 0
Gamba Osaka
FT
Kashiwa Reysol
1 - 0
Urawa Red Diamonds
FT
Omiya Ardija
1 - 1
Sagan Tosu
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 3
Kashima Antlers
FT
Shimizu S Pulse
0 - 2
FC Tokyo
FT
Vegalta Sendai
3 - 0
Ventforet Kofu
FT
Yokohama F Marinos
2 - 0
Kawasaki Frontale
Japan: J2 League
FT
Machida Zelvia
1 - 2
Ehime
FT
Matsumoto Yamaga
1 - 1
Tokyo Verdy
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 0
Giravanz Kitakyushu
FT
Fukushima United
1 - 2
Fujieda MYFC
FT
Kagoshima United
2 - 1
Gainare Tottori
FT
Tochigi SC
0 - 1
Blaublitz Akita
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
FC Osaka
1 - 2
Honda FC
FT
Honda Lock
0 - 0
Tochigi Uva
FT
Mio Biwako Shiga
2 - 2
Nara Club
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 1
Verspah Oita
Kosovo: Superliga Relegation Play Offs
FT
Drita
1 - 2
Dukagjini
Montenegro: Prva CFL Relegation Play Offs Prva CFL Relegatoin Play Offs
FT
Ibar
1 - 1
Petrovac
FT
Rudar Pljevlja
3 - 0
Otrant Olympic
Norway: Eliteserien
FT
Aalesund
0 - 1
Haugesund
FT
Odd Ballklubb
0 - 0
Brann
FT
Rosenborg
3 - 1
Stromsgodset
FT
Sarpsborg 08
1 - 0
Molde
FT
Sogndal
3 - 2
Sandefjord
FT
Viking
2 - 1
Kristiansund BK
Norway: 1. Division
FT
Arendal
1 - 2
Tromsdalen
FT
Floro
3 - 1
Sandnes Ulf
FT
Jerv
2 - 0
Elverum
FT
Levanger
3 - 0
Asane
FT
Mjondalen
2 - 1
Start
FT
Ranheim
2 - 1
Bodo/Glimt
FT
Strommen
4 - 1
Fredrikstad
FT
Ullensacker/Kisa
0 - 3
Kongsvinger
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
1 - 0
Finnsnes
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Byasen
2 - 2
Bryne
FT
Egersund
0 - 1
Vard Haugesund
FT
Honefoss
0 - 2
Fram Larvik
FT
Nest-Sotra
0 - 0
Nardo
FT
Notodden
3 - 0
Hodd
Norway: Toppserien
FT
Grand Bodo
1 - 5
Sandvikens (W)
FT
Medkila (W)
1 - 6
Valerenga (W)
FT
Roa (W)
3 - 3
Avaldsnes (W)
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Olimpia Asuncion
0 - 0
Club Nacional
FT
Sportivo Trinidense
2 - 2
Sol de America
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
1 - 2
Sportivo Iteno
FT
3 de Febrero
1 - 1
Fulgencio Yegros
FT
Deportivo Caaguazu
3 - 1
Olimpia de Ita
FT
Deportivo Liberacion
3 - 3
Ovetense
FT
Deportivo Santani
4 - 2
Resistencia
Peru: Primera Division Apertura
FT
Comerciantes Unidos
4 - 2
Sporting Cristal
FT
Juan Aurich
1 - 0
Academia Cantolao
FT
Real Garcilaso
1 - 0
FBC Melgar
FT
Universitario
1 - 2
Alianza Lima
Peru: Segunda Division
FT
Alfredo Salinas
2 - 0
Carlos Mannucci
FT
Cesar Vallejo
5 - 2
Cultural Santa Rosa
FT
Defensor La Bocana
6 - 0
Serrato Pacasmayo
FT
Deportivo Hualgayoc
5 - 1
Sport Loreto
FT
Los Caimanes
0 - 3
Sport Boys
FT
Sport Victoria
2 - 0
Union Huaral
Philippines: Philippines Football League
FT
JP Voltes
2 - 0
Davao Aguilas
FT
Kaya
1 - 0
Stallion
Poland: Ekstraklasa
FT
Jagiellonia
2 - 2
Lech Poznan
FT
Legia Warszawa
0 - 0
Lechia Gdansk
FT
Pogon Szczecin
3 - 0
Korona Kielce
FT
Wisla Krakow
1 - 2
Termalica Nieciecza
Poland: I Liga
FT
Chojniczanka Chojnice
2 - 2
Chrobry Glogow
FT
Katowice
1 - 1
Bytovia Bytow
FT
Miedz Legnica
2 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT
Podbeskidzie
3 - 1
MKS Kluczbork
FT
Stal Mielec
1 - 2
Pogon Siedlce
FT
Stomil Olsztyn
1 - 4
Wigry Suwalki
FT
Wisla Pulawy
0 - 1
Gornik Zabrze
FT
Zaglebie Sosnowiec
2 - 1
Tychy
FT
Znicz Pruszkow
0 - 1
Olimpia Grudziadz
Romania: Liga I
FT
Botosani
2 - 1
Pandurii Targu Jiu
FT
Gaz Metan Medias
2 - 2
ACS Poli Timisoara
FT
Voluntari
0 - 1
Concordia
Russia: PFL West
FT
Dinamo Moscow II
1 - 4
Tekstilshtik Ivanovo
FT
Dinamo St Petersburg
4 - 0
Znamya Truda
FT
Dolgoprudny
5 - 1
Solyaris Moscow
FT
Pskov 747
2 - 0
Kolomna
FT
Spartak Kostroma
1 - 1
CRFSO Smolensk
FT
Torpedo Vladimir
4 - 0
Domodedovo Moscow
FT
Volga Tver
2 - 3
Strogino Moscow
Russia: PFL South
FT
Angusht
0 - 1
Afips
FT
Armavir
2 - 0
Druzhba Maykop
FT
Chayka
5 - 1
Biolog-Novokubansk
FT
Dinamo Stavropol
1 - 1
Chernomorets Novorossiysk
FT
Kuban II
0 - 2
Spartak Vladikavkaz
FT
Legion
1 - 0
SKA Rostov
FT
Mashuk KMV
1 - 2
Rotor Volgograd
FT
Sochi
0 - 1
Krasnodar II
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
2 - 0
Dinamo Kirov
FT
Lada Togliatti
1 - 3
Chelyabinsk
FT
Nosta
1 - 2
Volga Ulyanovsk
FT
Syzran 2003
0 - 1
Olimpiyets Nizhny Novgorod
South Korea: K League Challenge
FT
Gyeongnam
2 - 1
Bucheon 1995
Spain: Segunda Division
FT
Cadiz
2 - 1
Elche
FT
Getafe
4 - 0
Almeria
FT
Girona
0 - 0
Zaragoza
FT
Huesca
0 - 0
Numancia
FT
Mirandes
2 - 2
Mallorca
FT
Oviedo
1 - 0
Sevilla Atletico
FT
Rayo Vallecano
1 - 2
Cordoba
FT
Reus
2 - 0
Valladolid
FT
Tenerife
0 - 1
Gimnastic
FT
UCAM Murcia
0 - 1
Alcorcon
Spain: Segunda Division B Promotion Play Offs Final
FT
Cultural Leonesa
3 - 1
La Hoya Lorca
Spain: Segunda Division B Promotion Play Offs 2nd Round
FT
Atletico Baleares
1 - 1
Albacete
FT
Cartagena
1 - 2
Barcelona B
FT
Valencia Mestalla
2 - 1
Murcia
FT
Villanovense
2 - 0
Racing Santander
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
1 - 3
AIK
FT
Hammarby
3 - 1
Djurgarden
FT
Norrkoping
2 - 0
IFK Goteborg
FT
Sirius
2 - 1
Halmstad
Sweden: Superettan
FT
Falkenbergs
1 - 1
Helsingborg
FT
Gefle
0 - 1
Orgryte
Sweden: Division 1 North
FT
IFK Lulea
0 - 0
Vasteras
FT
Nykoping
0 - 1
Syrianska Botkyrka
FT
Sandvikens
1 - 1
Assyriska
FT
Team TG
1 - 1
Sollentuna
Sweden: Division 1 South
FT
Husqvarna
3 - 0
Angelholms
FT
Landskrona BoIS
3 - 0
Qviding FIF
Sweden: Damallsvenskan
FT
KIF Orebro DFF (W)
0 - 0
Vittsjo (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
3 - 3
Hammarby DFF (W)
FT
Pitea (W)
0 - 1
Linkopings (W)
FT
Rosengard (W)
1 - 0
Kristianstads (W)
Turkey: Promotion Play Off Final
PEN
Eskisehirspor
2 - 3
Goztepe
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
2 - 1
Columbus Crew
FT
Dallas
6 - 2
Real Salt Lake
FT
Orlando City
0 - 0
Chicago Fire
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Carolina Railhawks
0 - 1
New York Cosmos
FT
San Francisco Deltas
2 - 2
Indy Eleven
USA: National Womens Soccer League
FT
Chicago Red Stars (W)
1 - 0
Seattle Reign (W)
Uruguay: Primera Division Torneo Intermedio
FT
Club River Plate
0 - 2
Sud America
FT
El Tanque Sisley
0 - 0
Plaza Colonia
FT
Rampla Juniors
1 - 2
Defensor Sporting
Venezuela: Apertura Play Off Quarter Final
FT
Aragua
1 - 0
Carabobo
Vietnam: FA Cup Round of 16
FT
Becamex Binh Duong
3 - 2
Viettel
PEN
Hanoi T&t
3 - 4
Song Lam Nghe An
FT
QNK Quang Nam
2 - 1
Hai Phong
FT
Than Quang Ninh
2 - 0
Binh Phuoc