Football ResultsWednesday, 4th October 2017
Argentina:
FT
Tristan Suarez
1 - 1
Atlanta
Argentina: FA Cup Round of 16
FT
Olimpo Bahia Blanca
3 - 2
Quilmes
PEN
Union Santa Fe
4 - 5
Deportivo Moron
Belgium:
FT
Tubize
0 - 1
Beershot Wilrijk
FT
Westerlo
0 - 3
Union St Gilloise
Brazil: Serie B
FT
Brasil de Pelotas
1 - 0
Juventude
Croatia:
FT
Gorica
3 - 0
GOSK Dubrovnik
PEN
Rudes
4 - 2
Vinogradar
Czech Republic:
FT
Pisek
0 - 2
Zlin
FT
Usti Nad Labem
0 - 2
Slovacko
Denmark:
FT
Odense (W)
5 - 0
Varde (W)
England:
FT
Tranmere Rovers
2 - 1
Leyton Orient
England:
FT
Bournemouth (U23)
3 - 2
Norwich City (U23)
England:
FT
Worthing
1 - 1
Leatherhead
Friendly:
FT
Indonesia
3 - 1
Cambodia
FT
Jordan
1 - 1
Oman
FT
Uganda
1 - 2
Madagascar
Friendly:
FT
Admira Wacker
1 - 2
Wiener Neustadt
FT
Wolfsburg
2 - 0
Utrecht
Germany:
FT
Babelsberg 03
1 - 1
Neustrelitz
Germany:
FT
Schott Mainz
0 - 1
Wormatia Worms
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
1 - 0
WAFA
FT
All Stars
2 - 1
Hearts of Oak
FT
Berekum Chelsea
2 - 0
Bechem United
FT
Ebusua Dwarfs
3 - 1
Inter Allies
FT
Great Olympics
4 - 2
Aduana Stars
FT
Tema Youth
0 - 2
Elmina Sharks
International Tournaments:
FT
West Ham United (U23)
0 - 3
Villarreal (U23)
Iran:
FT
Naft Masjed Soleyman
0 - 1
Gostaresh
Iran:
FT
AS Bargh Shiraz
2 - 1
Saba Qom
FT
Aluminium Arak
0 - 0
Fajr Sepasi
FT
Gol Gohar
0 - 0
Baderan Tehran
FT
Khoneh Be Khoneh
3 - 1
Iranjavan Bushehr
FT
Oxin Alborz
1 - 0
Nassaji Mazandaran
FT
Shahdari Manshahr
0 - 0
Mes Kerman
FT
Shahrdari Tabriz
0 - 1
Machine Sazi Tabriz
Italy:
FT
Arezzo
2 - 1
Pontedera
FT
Cuneo
0 - 3
Lucchese
FT
Monza
1 - 1
Alessandria
FT
Olbia
0 - 0
Pistoiese
FT
Piacenza
3 - 0
Gavorrano
FT
Pisa
1 - 0
Arzachena
FT
Prato
2 - 5
Carrarese
FT
Robur Siena
0 - 0
Giana Ermino
FT
Viterbese Castrense
1 - 0
Pro Piacenza
Italy:
FT
Albinoleffe
0 - 0
Triestina
FT
Fermana
0 - 1
Bassano Virtus
FT
Mestre
1 - 2
Sambenedettese
FT
Ravenna
0 - 2
Padova
FT
Santarcangelo
1 - 1
Reggiana
FT
Sudtirol
3 - 1
Modena
FT
Vicenza
2 - 1
Fano Alma Juventus
Japan: League Cup Semi Final
FT
Cerezo Osaka
2 - 2
Gamba Osaka
FT
Vegalta Sendai
3 - 2
Kawasaki Frontale
Norway: Toppserien
FT
Arna-Bjornar (W)
6 - 0
Medkila (W)
Russia:
FT
Strogino Moscow
6 - 2
Dinamo Bryansk
Russia:
FT
Irtysh Omsk
0 - 1
Dinamo Barnaul
Saudi Arabia:
FT
Al Kawkab
2 - 3
Al Khaleej Saihat
FT
Al Taee
3 - 1
Jeddah Club
FT
Dhamk
0 - 1
Najran
Slovakia:
FT
FK Sol
0 - 1
Sport Podbrezova
PEN
Snina
2 - 4
Zemplin Michalovce
UEFA:
FT
Azerbaijan (U19)
0 - 0
Republic of Ireland (U19)
FT
Estonia (U19)
0 - 4
Sweden (U19)
FT
Germany (U19)
5 - 1
Belarus (U19)
FT
Hungary (U19)
2 - 1
Slovenia (U19)
FT
Italy (U19)
4 - 0
Moldova (U19)
FT
Netherlands (U19)
3 - 0
Malta (U19)
FT
Northern Ireland (U19)
1 - 2
Poland (U19)
FT
Norway (U19)
3 - 0
Montenegro (U19)
FT
Serbia (U19)
1 - 0
Cyprus (U19)
FT
Ukraine (U19)
1 - 0
Albania (U19)
UEFA:
FT
Ajax (W)
1 - 0
Brescia (W)
FT
Apollon Limassol (W)
0 - 1
Linkopings (W)
FT
Atletico Madrid (W)
0 - 3
Wolfsburg (W)
FT
Avaldsnes (W)
0 - 4
Barcelona (W)
FT
BIIK Kazygurt (W)
3 - 0
Glasgow City (W)
FT
Chelsea (W)
1 - 0
Bayern Munich (W)
FT
Fiorentina (W)
2 - 1
Fortuna Hjorring (W)
FT
Gintra Universitetas (W)
1 - 1
FC Zurich (W)
FT
Lillestrom (W)
0 - 0
Brondby (W)
FT
Medyk Konin (W)
0 - 5
Lyon (W)
FT
Minsk (W)
1 - 3
Slavia Praha (W)
FT
Montpellier (W)
0 - 1
Zvezda Perm (W)
FT
PAOK (W)
0 - 5
Sparta Praha (W)
FT
St Polten (W)
0 - 3
Manchester City (W)
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Indy Eleven
2 - 1
Puerto Rico FC
FT
Miami FC
1 - 1
San Francisco Deltas
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Atletico Socopo
2 - 2
Aragua
FT
Atletico Venezuela
0 - 1
Caracas
FT
Carabobo
0 - 0
Estudiantes FC
FT
Deportivo JBL
3 - 1
Zamora
FT
Deportivo La Guaira
1 - 2
Zulia
FT
Deportivo Lara
2 - 0
Monagas
FT
Portuguesa FC
1 - 2
AC Mineros
FT
Trujillanos
1 - 1
Metropolitanos