Football ResultsSaturday, 4th November 2017
Albania:
FT
Kamza
1 - 0
Partizani Tirana
FT
Luftetari Gjirokaster
2 - 0
Lushnja
FT
Teuta Durres
1 - 1
Laci
Algeria:
FT
CS Constantine
4 - 2
JS Saoura
FT
USM El Harrach
0 - 0
Hussein Dey
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
4 - 1
Aviacao
FT
Desportivo Huila
0 - 1
Progresso Lunda Sul
FT
Onze Bravos
1 - 1
Inter Luanda
FT
Recreativo Caala
0 - 1
Desportivo JGM
FT
Sagrada Esperanca
1 - 0
Recreativo Do Libolo
FT
Santa Rita de Cassia
2 - 1
Progresso Associacao
Argentina:
FT
Barracas Central
2 - 2
San Miguel
FT
Platense
1 - 1
Villa San Carlos
FT
Tristan Suarez
0 - 2
Estudiantes BA
FT
UAI Urquiza
0 - 1
Comunicaciones
Argentina:
FT
Agropecuario
2 - 0
Aldosivi
FT
Estudiantes SL
1 - 1
Sarmiento Junin
FT
Instituto Cordoba
0 - 0
Racing Club
FT
Los Andes
1 - 1
Gimnasia Jujuy
FT
Nueva Chicago
1 - 1
Boca Unidos
FT
San Martin Tucuman
0 - 2
Atletico de Rafaela
FT
Santamarina
3 - 2
Quilmes
Argentina:
FT
Colon Santa Fe
3 - 3
San Martin de San Juan
FT
Godoy Cruz
2 - 1
Huracan
FT
Lanus
0 - 2
Olimpo Bahia Blanca
FT
Rosario Central
0 - 1
Atletico Tucuman
FT
San Lorenzo
0 - 1
Banfield
Armenia:
FT
Pyunik Yerevan
0 - 0
Gandzasar
Australia:
FT
Newcastle Jets
3 - 0
Wellington Phoenix
FT
Perth Glory
1 - 0
Adelaide United
Australia:
FT
Newcastle Jets (W)
2 - 0
Sydney FC (W)
Austria:
FT
Alberschwende
1 - 1
Worgl
FT
Grodig
0 - 1
Dornbirn 1913
FT
Hohenems
0 - 0
Schwaz
FT
Kufstein
2 - 3
USK Anif
FT
Wacker Innsbruck II
3 - 0
Hard
FT
Wals Grunau
1 - 1
SCR Altach II
Austria:
FT
St Polten II
1 - 1
First Vienna 1894
FT
Stadlau
2 - 3
Karabakh
Austria:
FT
Admira Wacker
0 - 0
Wolfsberger AC
FT
SCR Altach
2 - 4
LASK Linz
FT
Sturm Graz
0 - 0
Rapid Vienna
Azerbaijan:
FT
Qabala
3 - 1
Sabail
FT
Sumqayit
3 - 1
Inter Baku
Bahrain:
FT
Isa Town Club
0 - 4
Riffa
FT
Malkiya
3 - 2
Busaiteen
Belarus: Division 1
FT
Krumkachy
0 - 1
Gomel
FT
Naftan
1 - 5
Shakhter Soligorsk
FT
Neman Grodno
0 - 2
Dinamo Brest
Belgium:
FT
Genk
0 - 0
Lokeren
FT
Mechelen
2 - 0
Kortrijk
FT
St Truiden
4 - 4
Eupen
FT
Waasland-Beveren
2 - 0
Mouscron-Peruwelz
Belgium:
FT
Heist (W)
0 - 14
Anderlecht (W)
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
San Jose
1 - 0
Petrolero
FT
The Strongest
2 - 1
Nacional Potosi
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Ramiro Castillo
5 - 2
Escuela Enrique Happ
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Atletico Sucre
1 - 3
Quebracho Villa Montes
FT
Wilstermann Cooper.
0 - 2
CA Bermejo
Bosnia and Herzegovina:
FT
Celik Zenica
1 - 4
Siroki Brijeg
FT
Mladost Doboj Kakanj
2 - 1
Borac Banja Luka
FT
Sloboda Tuzla
2 - 2
Krupa
FT
Vitez
1 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Zrinjski
3 - 0
Radnik Bijeljina
Brazil: Serie A
FT
Atletico Goianiense
0 - 1
Sao Paulo
FT
Botafogo
1 - 2
Fluminense
FT
Coritiba
4 - 0
Avai
FT
Santos
3 - 1
Atletico Mineiro
Brazil: Serie B
FT
BOA
0 - 1
Londrina
FT
Figueirense
2 - 0
Brasil de Pelotas
FT
Guarani Campinas
0 - 1
America Mineiro
FT
Santa Cruz
2 - 3
Nautico Recife
Bulgaria:
FT
Beroe
1 - 1
Dunav Ruse
FT
Etar Veliko Tarnovo
2 - 0
Vitosha Bistritsa
FT
Levski Sofia
1 - 0
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria:
FT
Botev Novi Pazar
0 - 0
Suvorovo
FT
Septemvri Tervel
3 - 0
Benkovski Byala
FT
Svetkavitsa
1 - 1
Kaliakra
Bulgaria:
FT
Belasitsa Petrich
1 - 0
Elin Pelin
FT
Botev Ihtiman
0 - 1
Vihren
FT
Marek
2 - 1
Balkan Botevgrad
FT
Pirin Gotse Delchev
1 - 0
Minyor Pernik
FT
Rilski Sportist
2 - 1
Chavdar Etropole
FT
Septemvri Simitli
1 - 2
Hebar Pazardzhik
FT
Slivnishki Geroy
2 - 1
Bansko
FT
Svoboda Peshtera
2 - 1
Germanea
Bulgaria:
FT
Asenovets 2005
2 - 0
Gigant Saedinenie
FT
Borislav Parvomay
4 - 0
Dimitrovgrad
FT
Minyor Radnevo
1 - 1
Zagorets Nova Zagora
FT
Rakovski 2011
0 - 4
Arda Kardzhali
FT
Svilengrad 1921
2 - 3
Rozova Dolina
FT
Uragan Boyadzhik
1 - 1
Eurocollege
FT
Vereya Stara Zagora II
2 - 4
Karnobat
Bulgaria:
FT
Botev Galabovo
1 - 1
Maritsa Plovdiv
FT
Botev Vratsa
1 - 0
Oborishte
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
3 - 0
Chernomorets Balchik
FT
Sozopol
0 - 0
Lokomotiv Sofia
FT
Strumska Slava
1 - 2
Pomorie
FT
Tsarsko Selo
5 - 1
Neftochimic Burgas
CAF: Champions League Final
FT
Wydad Casablanca (MAR)
1 - 0
Al Ahly Cairo (EGY)
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
2 - 0
Curico Unido
FT
Huachipato
1 - 2
Everton de Vina
FT
Santiago Wanderers
0 - 1
Universidad de Chile
FT
Universidad Catolica
0 - 2
San Luis
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Coquimbo Unido
4 - 0
Santiago Morning
FT
Rangers de Talca
1 - 1
Magallanes
China: Super League
FT
Beijing Guoan
1 - 2
Changchun Yatai
FT
Chongqing Lifan
0 - 2
Guangzhou R&F
FT
Guangzhou Evergrande
1 - 2
Tianjin Quanjian
FT
Liaoning Whowin
1 - 4
Shanghai Shenhua
FT
Shandong Luneng
5 - 4
Hebei China Fortune
FT
Shanghai SIPG
2 - 3
Jiangsu Suning
FT
Tianjin Teda
1 - 0
Henan Jianye
FT
Yanbian Funde
3 - 0
Guizhou Zhicheng
Colombia: Primera B PB Cl Play Off Quarter-Final
FT
Orsomarso
1 - 0
Leones
FT
Real Cartagena
3 - 0
Pereira
Costa Rica:
FT
Universidad de Costa Rica
0 - 1
Perez Zeledon
Croatia:
FT
Cibalia
1 - 4
Istra 1961
FT
Hajduk Split
2 - 3
Rudes
Croatia:
FT
Gorica
5 - 2
Novigrad
FT
Kustosija
0 - 1
Dinamo Zagreb II
FT
Lucko
1 - 1
Hrvatski Dragovoljac
FT
Sesvete
3 - 2
Varazdin
FT
Solin
0 - 1
Dugopolje
Cyprus:
FT
Anorthosis Famagusta
5 - 1
Olympiakos Nicosia
FT
Aris Limassol
2 - 2
Omonia Nicosia
FT
Doxa Katokopias
4 - 2
Ethnikos Achnas
Cyprus:
FT
Anagennisi Derynias
2 - 1
Karmiotissa Polemidion
FT
Asil Lisis
1 - 2
Zakakiou
FT
Digenis Oroklinis
2 - 1
Ethnikos Assias
FT
EN Paralimniou
3 - 0
Chalkanoras Idaliou
FT
Omonia Aradippou
2 - 1
Xylotympou 2006
FT
Othellos Athienou
1 - 1
PAEEK
Cyprus:
FT
Ahironas Liopetriou
0 - 1
Onisilos
FT
Elpida Astromeriti
2 - 1
ENAD
FT
Eny Digenis Ipsonas
3 - 1
Digenis Akritas Morphou
FT
Livadiakos/Salamina
1 - 0
Akritas Chlorakas
FT
MEAP Nisou
1 - 1
Ethnikos Latsion
FT
Olympias Limpion
2 - 1
Finikas Agia Marina
FT
Ormidias
0 - 0
APEP Pitsilias
FT
Pegia 2014
1 - 2
Apea Akrotiriu
Czech Republic:
FT
Frydek-Mistek
0 - 0
Sokolov
FT
Hradec Kralove
2 - 0
Vitkovice
FT
Olympia Hradec
1 - 3
Usti Nad Labem
FT
Pribram
3 - 1
Opava
Czech Republic:
FT
Banik Ostrava
0 - 1
Mlada Boleslav
FT
Bohemians 1905
1 - 1
Sigma Olomouc
FT
Dukla Praha
3 - 2
Karvina
FT
Teplice
3 - 0
Slovacko
FT
Vysocina Jihlava
3 - 1
Slovan Liberec
Denmark:
FT
Jammerbugt
1 - 1
Lyseng
FT
Kjellerup
2 - 3
FT
Ringkobing
2 - 0
Odder IGF
FT
Sydvest 05
3 - 1
Aarhus Fremad
Denmark:
FT
AB Copenhagen
3 - 3
Skovshoved
FT
B93 Copenhagen
4 - 1
Hvidovre
FT
Frem
3 - 3
Bronshoj
FT
Hillerod Fodbold
2 - 2
Naestved
Denmark:
FT
Greve
1 - 1
Avarta
FT
HIK Hellerup
0 - 0
Middelfart
FT
Kolding IF
2 - 0
Marienlyst
FT
Naesby
1 - 4
Dalum
Denmark:
FT
BSF (W)
3 - 2
KoldingQ (W)
FT
Odense (W)
1 - 2
Brondby (W)
FT
VSK Aarhus (W)
6 - 0
Varde (W)
Denmark:
FT
Nordsjaelland
2 - 2
Lyngby
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Deportivo Cuenca
1 - 0
Independiente del Valle
FT
Emelec
0 - 0
Delfin
FT
Guayquil City
1 - 2
Barcelona
FT
LDU Quito
0 - 3
El Nacional
FT
Universidad Catolica
2 - 0
Fuerza Amarilla
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Deportivo Colon
0 - 2
Aucas
FT
Imbabura
0 - 1
LDU Loja
FT
Manta
1 - 0
America de Quito
FT
Mushuc Runa
0 - 2
CDS Santa Rita
Egypt:
FT
Al Assiouty
3 - 1
El Entag El Harby
FT
Al Ittihad Alexandria
0 - 1
Al Masry
FT
El Geish
0 - 0
Wadi Degla
England:
FT
Eastleigh
2 - 2
Chester City
England:
FT
Bradford Park Avenue
4 - 1
Blyth Spartans
FT
Darlington 1883
0 - 3
Brackley Town
FT
Leamington
0 - 2
Boston United
FT
Nuneaton
0 - 1
Spennymoor Town
FT
Salford City
1 - 0
Alfreton Town
FT
Southport
2 - 2
North Ferriby United
FT
Stockport County
4 - 1
United Of Manchester
FT
York City
2 - 1
Curzon Ashton
England:
FT
Braintree
3 - 0
Bognor Regis
FT
Concord Rangers
1 - 1
Gloucester City
FT
East Thurrock United
3 - 4
Weston Super Mare
FT
Eastbourne Borough
0 - 4
Poole Town
FT
Hampton & Richmond
1 - 0
Chippenham
FT
Hungerford Town
0 - 1
Havant & Waterlooville
FT
St Albans
1 - 2
Welling United
FT
Whitehawk
1 - 1
Bath City
England:
FT
AFC Wimbledon
1 - 0
Lincoln City
FT
Blackburn Rovers
3 - 1
Barnet
FT
Boreham Wood
2 - 1
Blackpool
FT
Bradford City
2 - 0
Chesterfield
FT
Carlisle United
3 - 2
Oldham Athletic
FT
Cheltenham Town
2 - 4
Maidstone United
FT
Colchester United
0 - 1
Oxford City
FT
Crewe Alexandra
2 - 1
Rotherham United
FT
Ebbsfleet United
2 - 6
Doncaster Rovers
FT
Forest Green
1 - 0
Macclesfield Town
FT
Fylde
4 - 2
Kidderminster Harriers
FT
Gainsborough
0 - 6
Slough Town
FT
Gateshead
2 - 0
Chelmsford City
FT
Gillingham
2 - 1
Leyton Orient
FT
Hereford United
1 - 0
Telford United
FT
Luton Town
1 - 0
Portsmouth
FT
Morecambe
3 - 0
Hartlepool United
FT
Newport County
2 - 1
Walsall
FT
Northampton Town
0 - 0
Scunthorpe United
FT
Peterborough United
1 - 1
Tranmere Rovers
FT
Plymouth Argyle
1 - 0
Grimsby Town
FT
Rochdale
4 - 0
Bromley
FT
Shaw Lane
1 - 3
Mansfield Town
FT
Shrewsbury Town
5 - 0
Aldershot Town
FT
Stevenage
5 - 0
Nantwich Town
FT
Wigan Athletic
2 - 1
Crawley Town
FT
Yeovil Town
1 - 0
Southend United
England:
FT
Aston Villa
1 - 2
Sheffield Wednesday
FT
Barnsley
2 - 0
Birmingham City
FT
Bolton Wanderers
2 - 1
Norwich City
FT
Brentford
3 - 1
Leeds United
FT
Bristol City
2 - 1
Cardiff City
FT
Derby County
2 - 4
Reading
FT
Ipswich Town
3 - 0
Preston North End
FT
Millwall
0 - 1
Burton Albion
FT
Nottingham Forest
4 - 0
Queens Park Rangers
FT
Sheffield United
4 - 1
Hull City
England:
FT
Banbury United
1 - 2
Tiverton
FT
Dorchester Town
2 - 1
Biggleswade Town
FT
Dunstable
1 - 2
Frome
FT
Farnborough
3 - 4
Kettering
FT
Gosport Borough
0 - 1
St Neots
FT
Hitchin
3 - 1
Weymouth
FT
Kings Langley
1 - 1
Basingstoke
FT
Kings Lynn
0 - 1
Chesham United
FT
Redditch
1 - 1
Merthyr Tydfil
FT
Stratford
3 - 1
Bishops Stortford
England:
FT
Brightlingsea Regent
3 - 1
Harlow Town
FT
Burgess Hill Town
2 - 1
Leiston
FT
Folkestone
3 - 1
Dorking Wanderers
FT
Hendon
1 - 3
Kingstonian
FT
Lowestoft Town
1 - 3
Metropolitan Police
FT
Margate
2 - 0
Staines Town
FT
Needham Market
0 - 2
Worthing
FT
Thurrock
0 - 1
Dulwich Hamlet
FT
Tooting & Mitcham
5 - 2
Harrow Borough
England:
FT
Altrincham
1 - 1
Buxton
FT
Barwell
1 - 1
Hednesford Town
FT
Coalville Town
1 - 2
Ashton United
FT
Farsley Celtic
3 - 3
Workington
FT
Grantham Town
3 - 2
Lancaster City
FT
Rushall Olympic
3 - 1
Halesowen Town
FT
Stalybridge Celtic
0 - 5
Mickleover Sports
FT
Stourbridge
0 - 0
Witton Albion
FT
Warrington Town
2 - 1
Sutton Coldfield
FT
Whitby Town
0 - 0
Stafford Rangers
England:
FT
Huddersfield Town
1 - 0
West Bromwich Albion
FT
Newcastle United
0 - 1
Bournemouth
FT
Southampton
0 - 1
Burnley
FT
Stoke City
2 - 2
Leicester City
FT
Swansea City
0 - 1
Brighton Hove Albion
FT
West Ham United
1 - 4
Liverpool
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Tallinn
1 - 1
Tammeka Tartu
FT
Kalju Nomme
8 - 1
Trans Narva
FT
Levadia Tallinn
0 - 0
Flora Tallinn
FT
Paide LM
3 - 2
Parnu Linnameeskond
FT
Sillamae Kalev
0 - 1
Tulevik Viljandi
FYR Macedonia:
FT
Belasica
6 - 0
Plackovica
FT
Borec Veles
3 - 0
Sasa
FT
Osogovo
0 - 4
Tikves
FT
Pobeda Valandovo
1 - 1
Bregalnica Stip
FYR Macedonia:
FT
Makedonija GP
1 - 0
Zajazi Zajas
FT
Novaci
1 - 2
Gostivar
FT
Struga
1 - 0
Gorno Lisice
FT
Teteks
0 - 0
Labunishta
FT
Vellazerimi 77
1 - 1
Lokomotiva Skopje
Finland: Veikkausliiga Relegation Play Off
FT
HIFK
1 - 1
Honka
France:
FT
Nancy
1 - 1
Lens
France:
FT
Angers
0 - 5
Paris St Germain
FT
Monaco
6 - 0
Guingamp
FT
Montpellier
1 - 1
Amiens
FT
Nantes
2 - 1
Toulouse
FT
Troyes
3 - 0
Strasbourg
France:
FT
Lyon Duchere
2 - 4
Grenoble
France:
FT
ASPTT Albi (W)
0 - 5
Lyon (W)
FT
Bordeaux (W)
2 - 3
Paris FC (W)
FT
Paris St Germain (W)
3 - 1
Montpellier (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Kolkheti Poti
1 - 0
Dila Gori
FT
Lokomotivi Tbilisi
2 - 2
Shukura
Germany:
FT
63 Luckenwalde
0 - 2
Budissa Bautzen
FT
Altglienicke
2 - 0
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Viktoria Berlin
4 - 1
Neustrelitz
FT
Wacker Nordhausen
1 - 1
Energie Cottbus
Germany:
FT
Alemannia Aachen
1 - 2
Wattenscheid 09
FT
Erndtebruck
0 - 2
Rot-Weiss Essen
FT
Fortuna Dusseldorf II
1 - 3
Bonner
FT
Rodinghausen
0 - 2
Borussia Monchengladbach II
FT
Viktoria Koln
6 - 1
Westfalia Rhynern
FT
Wuppertaler
0 - 1
Uerdingen 05
Germany:
FT
Drochtersen/Assel
4 - 0
Eintracht Norderstedt
FT
Eutin 08
3 - 1
Eintracht Braunschweig II
FT
Hamburg II
2 - 0
Altona 93
FT
Hannover 96 II
2 - 3
Oldenburg
FT
Jeddeloh
1 - 2
Germania Egestorf/Langreder
FT
Lubeck
0 - 0
06 Hildesheim
Germany:
FT
1860 Rosenheim
2 - 2
Buchbach
FT
Garching
2 - 0
Augsburg II
FT
Greuther Furth II
1 - 2
Pipinsried
FT
Illertissen
2 - 2
Bayreuth
FT
Schalding-Heining
2 - 1
Wacker Burghausen
FT
Unterfohring
0 - 1
Eichstatt
Germany:
FT
1899 Hoffenheim II
1 - 1
Saarbrucken
FT
Elversberg
3 - 1
Astoria Walldorf
FT
Rochling Volklingen
2 - 0
Wormatia Worms
FT
Schott Mainz
2 - 0
Stuttgart II
FT
Steinbach
0 - 2
Waldhof Mannheim
FT
Stuttgarter Kickers
1 - 2
Mainz 05 II
FT
Ulm 1846
2 - 2
Eintract Stadtallendorf
Germany:
FT
Eintracht Braunschweig
2 - 2
Darmstadt 98
FT
Jahn Regensburg
3 - 2
Greuther Furth
FT
Union Berlin
1 - 0
St Pauli
Germany:
FT
Augsburg
1 - 1
Bayer Leverkusen
FT
Borussia Dortmund
1 - 3
Bayern Munich
FT
Borussia Monchengladbach
1 - 1
Mainz 05
FT
Freiburg
0 - 1
Schalke 04
FT
Hamburg
3 - 1
Stuttgart
FT
Leipzig
2 - 1
Hannover 96
Germany:
FT
Aalen
3 - 1
Carl Zeiss Jena
FT
Magdeburg
0 - 0
Wehen
FT
Meppen
3 - 2
Chemnitzer
FT
Paderborn 07
3 - 0
Osnabruck
FT
Wurzburger Kickers
1 - 0
Hallescher
FT
Zwickau
1 - 3
Unterhaching
Germany:
FT
Freiburg (W)
1 - 0
Wolfsburg (W)
Greece:
FT
Asteras Tripolis
1 - 0
Panathinaikos
FT
Atromitos Athinon
0 - 0
Panionios
FT
Panetolikos
1 - 3
Xanthi
Greece:
FT
Apollon 1926
0 - 0
Sparti
Greece:
FT
Rodos
2 - 2
Diagoras Rodou
Guatemala:
FT
Comunicaciones
2 - 1
Xelaju
FT
Deportivo Petapa
0 - 1
Malacateco
Honduras:
FT
CD Marathon
1 - 0
CD Honduras
FT
Lobos UPNFM
4 - 2
CD Real Sociedad
Hong Kong:
FT
Southern
0 - 1
Wofoo Tai Po
FT
Sun Pegasus
1 - 3
BC Rangers
Hong Kong:
FT
Eastern District
1 - 2
South China FC
FT
Shatin
3 - 1
Sun Hei
FT
Tung Sing
2 - 2
Hoi King
Hungary:
FT
Budapest Honved
4 - 3
Puskas Academy
FT
Diosgyori
1 - 2
Balmazujvaros
FT
Ferencvaros
2 - 1
Debrecen
FT
Szombathelyi Haladas
1 - 2
PAKS
FT
Vasas
0 - 1
Ujpest
FT
Videoton
4 - 0
Mezokovesd-Zsory
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
5 - 3
Semen Padang
FT
PS TNI
2 - 1
Persipura Jayapura
FT
Perseru Serui
3 - 2
Pusamania Borneo
International Tournaments:
FT
Manchester United (U23)
2 - 1
Swansea City (U23)
Israel:
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
3 - 2
Beitar Jerusalem
FT
Hapoel Akko
1 - 0
Ashdod
FT
Maccabi Netanya
2 - 0
Hapoel Haifa
Italy:
FT
Brescia
1 - 2
Unione Venezia
FT
Carpi
4 - 2
Ascoli
FT
Cittadella
1 - 1
Ternana
FT
Foggia
2 - 3
Cremonese
FT
Frosinone
2 - 1
Parma
FT
Novara
0 - 1
Pro Vercelli
FT
Salernitana
2 - 2
Bari
FT
Virtus Entella
2 - 2
Cesena
Italy:
FT
Fiorentina (W)
2 - 4
Brescia (W)
FT
Juventus (W)
1 - 0
AGSM Verona (W)
FT
Mozzanica (W)
0 - 1
Empoli (W)
FT
Ravenna (W)
2 - 0
Sassuolo (W)
FT
Tavagnacco (W)
2 - 1
Res Roma (W)
FT
Valpolizella (W)
2 - 0
Bari Pink (W)
Italy:
FT
Olbia
3 - 0
Giana Ermino
FT
Robur Siena
1 - 2
Livorno
Italy:
FT
Casertana
0 - 0
Reggina
FT
Catania
4 - 1
Bisceglie
FT
Cosenza
1 - 1
Fondi
FT
Fidelis Andria
1 - 1
Lecce
FT
Matera
1 - 1
Juve Stabia
FT
Rende
1 - 0
Sicula Leonzio
FT
Siracusa
2 - 3
Paganese
FT
Trapani
1 - 0
Akragas
FT
Virtus Francavilla
1 - 0
Catanzaro
Italy:
FT
Bologna
2 - 3
Crotone
FT
Genoa
0 - 2
Sampdoria
Japan: League Cup Final
FT
Cerezo Osaka
2 - 0
Kawasaki Frontale
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Imabari
7 - 2
Ryutsu Keizai
Jordan:
FT
Al Yarmouk
1 - 2
That Ras
Kenya: Division 1
FT
Homeboyz
2 - 2
Chemelil Sugar
FT
Kariobangi Sharks
7 - 0
Muhoroni Youth
Kosovo:
FT
Falmurtari
1 - 1
Drita
FT
Liria
1 - 0
Prishtina
FT
Vllaznia Pozheran
1 - 2
Vellaznimi
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
1 - 0
Rigas Futbola Skola
FT
Liepaja
1 - 0
FS Metta/Lu
FT
Ventspils
2 - 3
Spartaks
Lebanon:
FT
Al Akhaa Al Ahli
2 - 0
Nabi Sheet
FT
Salam Zgharta
3 - 1
Racing Beirut
Lithuania: Division 1
FT
Atlantas
2 - 2
Utenis Utena
FT
Trakai
1 - 0
Suduva Marijampole
FT
Zalgiris Vilnius
2 - 4
Lietava Jonava
Lithuania: Division 1 D1 Relegation Play Off
FT
Stumbras
3 - 0
Banga Gargzdai
Luxembourg:
FT
Progres Niederkorn
1 - 3
RM Hamm Benfica
Malaysia: League Cup Final
FT
Kedah
0 - 2
Johor Darul Takzim
Malta:
FT
Balzan
2 - 1
Birkirkara
FT
Gzira United
2 - 2
Mosta
FT
Hamrun Spartans
2 - 0
Naxxar Lions
FT
Tarxien Rainbows
2 - 3
Lija Athletic
Mexico:
FT
Atlante
0 - 1
Cimarrones
FT
Mineros de Zacatecas
3 - 0
Correcaminos UAT
FT
Universidad Guadalajara
0 - 1
Celaya
FT
Venados
2 - 1
Potros UAEM
Mexico:
FT
Club Tijuana
2 - 1
Leon
FT
Lobos BUAP
2 - 1
Monterrey
FT
Monarcas
1 - 2
Cruz Azul
Moldova: Division 1 2017
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
0 - 3
Speranta
FT
Petrocub
1 - 1
Zaria Balti
Montenegro:
FT
Grbalj
3 - 2
Kom
FT
Mladost Podgorica
0 - 2
Sutjeska
FT
Petrovac
1 - 0
Decic
FT
Rudar Pljevlja
2 - 0
Buducnost Podgorica
FT
Zeta
1 - 2
Iskra Danilovgrad
Morocco:
FT
Ittihad Tanger
2 - 2
Hassania Agadir
FT
Kawkab Marrakech
1 - 1
Olympique Safi
Morocco:
FT
AS Sale
1 - 1
Wydad Temara
FT
JSM Laayoune
1 - 0
Raja Beni Mellal
FT
Jeunesse Ben Guerir
1 - 1
Mouloudia Oujda
FT
Kasba Tadla
0 - 2
Sidi Kacem
Netherlands:
FT
AZ Alkmaar
3 - 2
Willem II
FT
Excelsior
1 - 0
Roda
FT
Heracles
2 - 1
Groningen
FT
VVV Venlo
0 - 0
NAC Breda
New Zealand:
FT
Eastern Suburbs
2 - 1
Wanderers SC
Northern Ireland:
FT
Ards
2 - 4
Crusaders
FT
Ballinamallard United
0 - 6
Linfield
FT
Cliftonville
3 - 0
Carrick Rangers
FT
Glenavon
2 - 2
Coleraine
FT
Warrenpoint Town
1 - 2
Dungannon Swifts
Northern Ireland:
FT
Ballyclare Comrades
1 - 0
Dergview
FT
Institute
2 - 2
Portadown
FT
Larne
1 - 1
Loughgall
FT
Limavady United
3 - 1
Knockbreda
FT
PSNI
2 - 0
Lurgan Celtic
Norway: Eliteserien
FT
Molde
0 - 1
Kristiansund BK
Norway: 2. Divisjon Promotion Play Off
PEN
Notodden
5 - 4
Raufoss
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
5 - 0
Medkila (W)
FT
Klepp (W)
0 - 0
Arna-Bjornar (W)
FT
Kolbotn (W)
2 - 0
Grand Bodo
FT
Sandvikens (W)
0 - 2
Roa (W)
FT
Stabaek (W)
5 - 2
Trondheims-Orn (W)
FT
Valerenga (W)
2 - 5
Lillestrom (W)
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Rubio Nu
3 - 3
Sportivo Luqueno
FT
Sol de America
3 - 1
Independiente FBC
Poland:
FT
Chojniczanka Chojnice
0 - 0
Miedz Legnica
FT
Katowice
2 - 0
Olimpia Grudziadz
FT
Odra Opole
1 - 0
Tychy
FT
Puszcza Niepolomice
2 - 3
Pogon Siedlce
FT
Rakow Czestochowa
3 - 1
Gornik Leczna
FT
Wigry Suwalki
3 - 0
Podbeskidzie
Poland:
FT
Belchatow
1 - 0
Gryf Wejherowo
FT
Blekitni Stargard
1 - 0
MKS Kluczbork
FT
Jastrzebie
2 - 1
Row 1964 Rybnik
FT
LKS Lodz
1 - 0
Rozwoj Katowice
FT
Warta Poznan
1 - 0
Garbarnia Krakow
FT
Wisla Pulawy
1 - 0
Radomiak Radom
Poland:
FT
Gornik Zabrze
3 - 1
Lech Poznan
FT
Wisla Krakow
3 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT
Wisla Plock
1 - 2
Jagiellonia
Portugal:
FT
Estoril
0 - 2
Rio Ave
FT
Moreirense
1 - 1
Portimonense
FT
Porto
2 - 0
Belenenses
FT
Tondela
3 - 2
Boavista
Qatar:
FT
Al Kharaitiyat
1 - 1
Al Arabi
FT
Al Sailiya
3 - 2
Umm Salal
Romania:
FT
Avantul Valea Marului
3 - 4
Sanatatea Darabani
FT
Cetate Rasnov
0 - 1
Otelul Galati
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
2 - 0
Odorheiu Secuiesc
FT
Sporting Liesti
1 - 0
Harman
FT
Targu Secuiesc
0 - 2
Bucovina Radauti
Romania:
FT
Delta Tulcea
0 - 2
Axiopolis Cernavoda
FT
Inainte Modelu
4 - 3
Olimpia Ramnicu Sarat
FT
Metalul Buzau
1 - 2
Progresul Spartac
FT
Oltenita
2 - 1
Victoria Traian
FT
Unirea 2004 Slobozia
4 - 2
Voluntari II
Romania:
FT
ASC Recea
2 - 0
Unirea Tasnad
FT
Avantul Reghin
3 - 1
Unirea Dej
FT
Industria Galda
2 - 1
Ecomax Cluj II II
FT
Minerul J Matasari
1 - 3
Performanta Ighiu
Romania:
FT
Gloria Popesti Leordeni
3 - 1
Flacara Moreni
FT
Sporting Rosiori
0 - 2
Aninoasa
Romania:
FT
Ghiroda
2 - 3
Soimii Pancota
FT
Gloria Cermei
7 - 2
Hermannstadt II
FT
Scolar Resita
4 - 1
Millenium Giarmata
FT
Universitatea Craiova II
1 - 0
Filiasi
Romania:
FT
Gaz Metan Medias
0 - 3
Dinamo Bucuresti
FT
Viitorul Constanta
3 - 0
Sepsi OSK
Romania:
FT
Afumati
2 - 0
Dacia Unirea Braila
FT
Balotesti
1 - 0
SCM Pitesti
FT
Clinceni
2 - 1
Sportul Snagov
FT
Dunarea Calarasi
3 - 0
Targu Mures
FT
Mioveni
0 - 1
Metaloglobus
FT
Olimpia Satu Mare
1 - 1
Ripensia Timisoara
FT
Pandurii Targu Jiu
0 - 1
Foresta Suceava
FT
Politehnica Timisoara
1 - 0
Stiinta Miroslava
FT
UTA Batrana Doamna
2 - 3
Luceafarul Oradea
Russia:
FT
Akhmat Grozny
1 - 0
Rostov
FT
Tosno
1 - 3
Krasnodar
Russia:
FT
Energomash Belgorod
2 - 1
Saturn Ramenskoye
FT
Kaluga
0 - 0
Zenit Penza
FT
Khimik Nobomoskovsk
0 - 0
Ararat Moscow
FT
Rotor Volgograd II
0 - 1
Ryazan
FT
Sokol Saratov
1 - 0
Dinamo Bryansk
FT
Strogino Moscow
2 - 2
Torpedo Moscow
Russia:
FT
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 0
Orenburg II
FT
Neftekhimik
2 - 3
KAMAZ Naberezhnye Chelny
FT
Nosta
5 - 0
Krylya Sovetov II
FT
Syzran 2003
2 - 0
Zenit-Izhevsk
FT
Volga Ulyanovsk
1 - 0
Ural 2 II
Russia:
FT
Chernomorets Novorossiysk
5 - 0
Biolog-Novokubansk
FT
Druzhba Maykop
0 - 2
Afips
FT
Legion
1 - 0
Chayka
FT
Mashuk KMV
2 - 0
Anzhi II
FT
Spartak Nalchik
3 - 0
Akademiya Futbola
FT
Spartak Vladikavkaz
3 - 0
Dinamo Stavropol
Russia:
FT
Kolomna
1 - 3
Lokomotiv Moscow II
FT
Luki-Energiya
2 - 0
Znamya Truda
FT
Murom
0 - 1
CRFSO Smolensk
FT
Pskov 747
3 - 0
Dinamo St Petersburg II
FT
Tekstilshtik Ivanovo
2 - 0
Spartak Kostroma
FT
Torpedo Vladimir
1 - 0
Veles Moscow
Russia:
FT
Avangard Kursk
2 - 4
Krylya Sovetov
FT
Baltika
0 - 1
Orenburg
FT
Enisey
0 - 0
Sibir
FT
Fakel Voronezh
0 - 0
Dinamo St Petersburg
FT
Kuban
1 - 1
Volgar Astrakhan
FT
Luch-Energiya
1 - 1
Khimki
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
0 - 0
Tom Tomsk
FT
Rotor Volgograd
1 - 1
Shinnik Yaroslavl
FT
Spartak Moscow (2)
0 - 3
Tambov
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 2
Tyumen
Saudi Arabia:
FT
Al Draih
1 - 1
Al Adalah
FT
Hetten
5 - 1
Al Badaya
Saudi Arabia:
FT
Al Jeel
3 - 0
Al Hjazz
Saudi Arabia:
FT
Ohod
1 - 3
Al Faisaly
Scotland:
FT
Hamilton Academical
2 - 2
Aberdeen
FT
Hibernian
2 - 1
Dundee
FT
Rangers
3 - 0
Partick
FT
Ross County
3 - 2
Motherwell
FT
St Johnstone
0 - 4
Celtic
Scotland:
FT
Albion Rovers
3 - 4
Forfar Athletic
FT
Alloa Athletic
1 - 0
Airdrieonians
FT
Arbroath
1 - 4
Ayr United
FT
Raith Rovers
1 - 0
East Fife
FT
Stranraer
3 - 0
Queens Park
Scotland:
FT
Brechin
0 - 1
Dumbarton
FT
Dundee United
2 - 1
St Mirren
FT
Falkirk
1 - 1
Dunfermline
FT
Livingston
0 - 0
Inverness CT
FT
Morton
1 - 2
Queen of the South
Scotland:
FT
Annan Athletic
0 - 0
Berwick
FT
Cowdenbeath
1 - 3
Montrose
FT
Edinburgh City
1 - 2
Stirling Albion
FT
Elgin City
0 - 2
Peterhead
FT
Stenhousemuir
1 - 1
Clyde
Serbia:
FT
Backa
0 - 2
Spartak Subotica
FT
Borac Cacak
2 - 1
Javor Ivanjica
FT
Rad
1 - 0
Napredak
FT
Radnik Surdulica
1 - 0
Vozdovac
Serbia:
FT
Indjija
2 - 0
Sloboda Uzice
FT
Jagodina
0 - 0
Dinamo Vranje
FT
Radnicki 1923
0 - 0
Radnicki Pirot
Singapore: S League
FT
Home United
2 - 1
Geylang International
Slovenia:
FT
Aluminij
0 - 1
Domzale
FT
Krsko
0 - 5
Maribor
FT
ND Gorica
0 - 3
Triglav Kranj
South Africa:
FT
Bidvest Wits
1 - 0
Baroka
PEN
Orlando Pirates
2 - 4
Polokwane City
FT
Platinum Stars
1 - 2
Bloem Celtic
South Africa:
FT
Cape Town All Stars
0 - 1
Royal Kings
FT
Highlands Park
3 - 0
Stellenbosch
FT
Mthatha Bucks
1 - 1
Super Eagles
FT
Richards Bay
0 - 0
Mbombela United
FT
Tshakhuma Madzivhadila
1 - 0
Ubuntu Cape Town
FT
Witbank Spurs
1 - 1
Royal Eagles
South Korea: K League
FT
Daegu
2 - 0
Gwangju
FT
Gangwon FC
4 - 0
Seoul
FT
Sangju Sangmu
3 - 4
Pohang Steelers
Spain:
FT
La Hoya Lorca
1 - 0
Cordoba
FT
Rayo Vallecano
1 - 1
Albacete
FT
Reus
1 - 0
Sporting Gijon
FT
Sevilla Atletico
1 - 1
Tenerife
Spain:
FT
Coruxo
1 - 2
Atletico Madrid B
Spain:
FT
Betis B
1 - 2
Granada B
Spain:
FT
Amorebieta
5 - 0
CD Izarra
FT
Real Sociedad B
2 - 0
Real Union
Spain:
FT
Alaves
1 - 0
Espanyol
FT
Barcelona
2 - 1
Sevilla
FT
Deportivo La Coruna
0 - 1
Atletico Madrid
FT
Valencia
3 - 0
Leganes
Spain:
FT
Barcelona (W)
3 - 0
Sporting Huelva (W)
FT
Levante (W)
5 - 1
Zaragoza (W)
FT
Madrid CFF (W)
0 - 3
Atletico Madrid (W)
Sweden: Superettan
FT
Atvidabergs
0 - 1
Norrby
FT
Brommapojkarna
4 - 1
Gefle
FT
Degerfors
3 - 1
Syrianska
FT
Falkenbergs
3 - 1
Frej
FT
GAIS
3 - 0
Varbergs BoIS
FT
Helsingborg
0 - 2
Osters
FT
Trelleborgs
2 - 2
Dalkurd
FT
Varnamo
2 - 1
Orgryte
Sweden: Division 1 North
FT
Assyriska
1 - 2
Nykoping
FT
Carlstad United
2 - 0
Brage
FT
Enskede
3 - 2
Syrianska Botkyrka
FT
Sandvikens
3 - 1
Vasteras
FT
Sollentuna
2 - 1
Akropolis
FT
Team TG
4 - 0
IFK Lulea
FT
Vasalunds
1 - 1
Umea
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska BK
1 - 2
Utsiktens
FT
Husqvarna
1 - 2
Skovde AIK
FT
Kristianstad
5 - 2
Qviding FIF
FT
Landskrona BoIS
2 - 0
Karlskrona
FT
Ljungskile
2 - 2
Mjallby
FT
Oskarshamns AIK
1 - 1
Oddevold
FT
Rosengard
1 - 5
Angelholms
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kvarnsvedens (W)
1 - 3
Rosengard (W)
FT
Linkopings (W)
0 - 6
Eskilstuna United (W)
FT
Vittsjo (W)
2 - 2
KIF Orebro DFF (W)
Switzerland:
FT
Grasshopper Club
2 - 0
Lausanne-Sport
FT
Sion
1 - 1
FC Zurich
Switzerland:
FT
Servette
1 - 1
Winterthur
FT
Wil 1900
2 - 3
Chiasso
Syria:
FT
Al Wahda Damascus
6 - 2
Nawair
FT
Al Wathba
1 - 0
Al Karamah
Thailand: League Cup Semi Final
FT
Muangthong United
2 - 1
BEC Tero Sasana
FT
Ratchaburi
0 - 1
Chiangrai United
Tunisia:
FT
Zarzis
1 - 3
ES Metlaoui
Turkey:
FT
Denizlispor
2 - 0
Altinordu
FT
Elazigspor
2 - 0
Gaziantepspor
FT
Giresunspor
2 - 0
Erzurumspor
FT
Umraniyespor
1 - 0
Adana Demirspor
Turkey:
FT
Bucaspor Izmir
3 - 1
Tuzlaspor
FT
Eyupspor
0 - 2
Hatayspor
FT
Menemen Belediye
4 - 0
Mersin Idman Yurdu
FT
Sancaktepe Belediye
1 - 1
Amedspor
Turkey:
FT
Karsiyaka
3 - 2
Sanliurfaspor
FT
Pendikspor
1 - 0
Gumushanespor
FT
Polatli Bugsasspor
1 - 0
Kahramanmarasspor
Turkey:
FT
Antalyaspor
2 - 1
Kardemir Karabukspor
FT
Kasimpasa
2 - 2
Bursaspor
FT
Kayserispor
0 - 0
Trabzonspor
FT
Osmanlispor
1 - 1
Fenerbahce
UAE:
FT
Al Dhafra
0 - 0
Ajman
FT
Al Wahda Abu Dhabi
0 - 1
Al Ain
Uganda:
FT
Jinja SSS
0 - 1
Soana
FT
KCCA
6 - 0
Masavu
FT
URA
0 - 0
SC Villa
Ukraine:
FT
Helios Kharkiv
3 - 0
Zhemchuzhyna Odesa
FT
Kolos Kovalivka
1 - 0
Hirnyk-Sport
FT
Kremen Kremenchug
0 - 2
Sumy
FT
Obolon-Brovar Kyiv
3 - 2
Naftovyk-Ukrnafta
Ukraine:
FT
Oleksandriya
0 - 0
Chornomorets Odesa
FT
Veres
0 - 0
Zirka Kirovohrad
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Club River Plate
1 - 2
Sud America
FT
Liverpool Montevideo
1 - 4
Nacional de Football
FT
Plaza Colonia
1 - 0
Juventud
FT
Racing Montevideo
0 - 0
Rampla Juniors
Uruguay: Segunda Division
FT
Atletico Torque
0 - 0
Progreso
FT
Canadian
1 - 2
Sportivo Huracan
FT
Cerrito
0 - 1
Atenas
FT
Deportivo Maldonado
2 - 0
Cerro Largo
FT
Miramar
3 - 1
Rentistas
FT
Oriental
1 - 1
Villa Teresa
FT
Villa Espanola
2 - 0
Tacuarembo
Uzbekistan: PFL
FT
Buxoro
2 - 2
Kokand 1912
FT
Nasaf Qarshi
2 - 0
Metallurg Bekabad
FT
Obod Tashkent
0 - 3
Mash Al Mubarek
FT
Olmaliq
3 - 1
Shurtan Guzar
FT
Qizilqum Zarafshon
1 - 0
Dinamo Samarqand
Venezuela: Primera Division Cl Play Off Quarter-Final
FT
Deportivo La Guaira
1 - 1
AC Mineros
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Angostura
0 - 1
Petrolero de Anzoategui
FT
ULA FC
1 - 3
Gran Valencia
FT
Union Atletico Falcon
2 - 1
UCV
Vietnam: V League 1
FT
Hai Phong
2 - 0
Da Nang
FT
Sai Gon
1 - 2
Hoang Anh Gia Lai
FT
Song Lam Nghe An
3 - 2
Dong Tam Long An
Wales:
FT
Cardiff Metropolitan
5 - 0
Carmarthen Town
FT
Newtown AFC
1 - 2
Bangor City
FT
The New Saints
0 - 1
Barry Town