Football ResultsSunday, 5th November 2017
Albania:
FT
Flamurtari Vlore
1 - 1
Kukesi
FT
Vllaznia
0 - 2
Skenderbeu Korce
Angola: Division 1
FT
Primeiro de Agosto
1 - 2
Kabuscorp
FT
Primeiro de Maio
1 - 0
Petro Atletico
Argentina:
FT
Acassuso
5 - 0
Colegiales
FT
Sacachispas
0 - 3
Atlanta
Argentina:
FT
Almagro
2 - 2
Deportivo Moron
FT
Flandria
2 - 2
Independiente Rivadavia
FT
Guillermo Brown
3 - 0
Ferro Carril Oeste
Argentina:
FT
Belgrano Cordoba
0 - 0
Independiente
FT
Estudiantes LP
1 - 0
Argentinos Juniors
FT
Racing Club
1 - 1
Talleres Cordoba
FT
River Plate
1 - 2
Boca Juniors
FT
Temperley
1 - 4
Defensa y Justicia
Armenia:
FT
Shirak
0 - 1
Banants Yerevan
Australia:
FT
Brisbane Roar
0 - 0
Central Coast Mariners
Australia:
FT
Brisbane Roar (W)
1 - 4
Perth Glory (W)
Austria:
FT
Austria Vienna
1 - 3
Mattersburg
FT
St Polten
1 - 3
Red Bull Salzburg
Azerbaijan:
FT
Kapaz
0 - 2
Qarabag
FT
Zira
1 - 0
Neftchi Baku
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
2 - 0
Slutsk
FT
Gorodeya
1 - 1
Minsk
Belgium:
FT
Anderlecht
0 - 0
Club Brugge
FT
Antwerp
1 - 3
Charleroi
FT
Oostende
4 - 2
Zulte Waregem
Belgium:
FT
Cercle Brugge
3 - 1
Westerlo
FT
Lierse
2 - 1
Leuven
FT
Roeselare
1 - 0
Tubize
FT
Union St Gilloise
0 - 3
Beershot Wilrijk
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Blooming
2 - 2
Oriente Petrolero
FT
Jorge Wilstermann
2 - 2
Bolivar
FT
Real Potosi
1 - 1
Universitario de Sucre
FT
Sport Boys Warnes
1 - 1
Guabira
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Club Always Ready
2 - 0
Deportivo Escara
FT
Deportivo Kala
2 - 3
Tiquipaya
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Flamengo de Sucre
3 - 4
Stormers San Lorenzo
Bosnia and Herzegovina:
FT
GOSK Gabela
0 - 2
Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Bahia
2 - 0
Ponte Preta
FT
Chapecoense
1 - 1
Sport Recife
FT
Corinthians
3 - 2
Palmeiras
FT
Cruzeiro
1 - 0
Atletico Paranaense
FT
Gremio
3 - 1
Flamengo
FT
Vasco da Gama
1 - 1
Vitoria
Bulgaria:
FT
Cherno More Varna
1 - 2
Vereya Stara Zagora
FT
Ludogorets
1 - 2
CSKA Sofia
Bulgaria:
FT
Akademik Svishtov
2 - 2
Vihar Slavyanovo
FT
Levski 2007
2 - 1
Yantra Gabrovo
FT
Miziya 2005
0 - 0
Bdin Vidin
FT
Partizan Cherven Bryag
2 - 0
Botev Lukovit
FT
Pavlikeni
0 - 0
Tryavna
FT
Spartak Pleven
2 - 0
Botev Kozloduy
FT
Yantra Gabrovo
2 - 3
Sevlievo
FT
Yantra Polski Trambesh
1 - 5
Kariana Erden
Bulgaria:
FT
Kubrat
2 - 2
Spartak Varna
FT
Lokomotiv Ruse
1 - 1
Dobrudzha
Bulgaria:
FT
CSKA Sofia
2 - 1
Pirin Razlog
Bulgaria:
FT
Levski Karlovo
3 - 1
Sokol Markovo
FT
Tundja 2006 Yagoda
0 - 2
Atletik Kuklen
Bulgaria:
FT
Litex Lovech
1 - 0
Nesebar
Chile: Primera Division
FT
Colo Colo
5 - 2
Union Espanola
FT
Deportes Temuco
1 - 0
Antofagasta
FT
Iquique
0 - 1
O'Higgins
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Cobreloa
4 - 0
Deportivo La Serena
FT
Cobresal
3 - 0
Iberia
FT
Deportes Valdivia
0 - 2
Deportes Copiapo
FT
Nublense
2 - 0
Deportes Puerto Montt
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
2 - 2
Jaguares
FT
Cortulua
2 - 1
Huila
FT
Deportes Tolima
2 - 2
Junior
FT
Independiente Medellin
3 - 1
Alianza Petrolera
FT
Patriotas
1 - 2
Millonarios
FT
Santa Fe
0 - 0
America de Cali
FT
Tigres
0 - 0
Envigado
Colombia: Primera B PB Cl Play Off Quarter-Final
FT
Llaneros
5 - 0
Quindio
Costa Rica:
FT
Alajuelense
3 - 0
Municipal Liberia
FT
Cartagines
0 - 0
Guadalupe FC
FT
Deportivo Saprissa
1 - 1
CS Herediano
FT
Limon
1 - 2
Municipal Grecia
FT
Santos de Guapiles
3 - 2
Carmelita
Croatia:
FT
Lokomotiva Zagreb
1 - 0
Rijeka
FT
Slaven Belupo
0 - 1
Dinamo Zagreb
Croatia:
FT
Hajduk Split II
0 - 1
Sibenik
Cyprus:
FT
AEL Limassol
3 - 0
Alki Oroklinis
FT
APOEL
4 - 0
Pafos
FT
Kition Larnaca
1 - 1
Apollon Limassol
FT
Nea Salamis
1 - 1
Ermis
Czech Republic:
FT
Ceske Budejovice
0 - 0
Pardubice
FT
Varnsdorf
3 - 0
Znojmo
FT
Viktoria Zizkov
0 - 2
Taborsko
FT
Vlasim
2 - 3
Trinec
Czech Republic:
FT
Jablonec
1 - 0
Brno
FT
Viktoria Plzen
1 - 0
Slavia Praha
FT
Zlin
2 - 2
Sparta Praha
Denmark:
FT
Fortuna Hjorring (W)
6 - 0
Vejle (W)
Denmark:
FT
FC Copenhagen
0 - 1
Brondby
FT
Hobro
0 - 1
Aalborg
FT
Odense
0 - 3
Sonderjyske
FT
Randers
1 - 0
Aarhus
Denmark:
FT
Brabrand
1 - 2
Vejle
FT
Esbjerg
2 - 4
Vendsyssel
FT
HB Koge
4 - 0
Fremad Amager
FT
Nykobing
3 - 2
Roskilde
FT
Thisted
2 - 1
Skive
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CD Olmedo
1 - 0
Tecnico Universitario
FT
Gualaceo
0 - 2
LDU Portoviejo
Egypt:
FT
Misr El Makasa
2 - 0
Smouha
El Salvador:
FT
Audaz
2 - 3
Alianza
FT
FAS
1 - 1
Chalatenango
FT
Isidro Metapan
2 - 1
Municipal Limeno
FT
Pasaquina
0 - 0
Firpo
FT
Santa Tecla
3 - 1
Aguila
England:
FT
Liverpool (U23)
7 - 0
Bristol City (U23)
England:
FT
Cambridge United
1 - 0
Sutton United
FT
Charlton Athletic
3 - 1
Truro City
FT
Coventry City
2 - 0
Maidenhead
FT
Dartford
1 - 5
Swindon Town
FT
Exeter City
3 - 1
Heybridge Swifts
FT
Guiseley
0 - 0
Accrington Stanley
FT
Leatherhead
1 - 1
Billericay
FT
Solihull Motors
0 - 2
Wycombe Wanderers
FT
Woking
1 - 1
Bury
England:
FT
Middlesbrough
1 - 0
Sunderland
England:
FT
Chelsea
1 - 0
Manchester United
FT
Everton
3 - 2
Watford
FT
Manchester City
3 - 1
Arsenal
FT
Tottenham Hotspur
1 - 0
Crystal Palace
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
1 - 4
Santos Tartu
FT
Levadia Tallinn II
2 - 5
Elva
FT
Maardu Linnameeskond
2 - 1
Tallinna Kalev
FT
Rakvere Tarvas
3 - 0
Kuressaare
FT
Tartu Welco
0 - 4
Flora Tallinn II
FYR Macedonia:
FT
Akademija Pandev
0 - 1
Pobeda
FT
Pelister
2 - 1
Renova
FT
Shkendija
2 - 1
Rabotnicki
FT
Shkupi 1927
0 - 1
Sileks
FT
Vardar Skopje
3 - 0
Skopje
France:
FT
Marseille
5 - 0
Caen
FT
Metz
0 - 3
Lille
FT
Nice
1 - 0
Dijon
FT
St Etienne
0 - 5
Lyon
France:
FT
Fleury Merogis (W)
2 - 1
Marseille (W)
FT
Lille (W)
0 - 2
Rodez Aveyron (W)
FT
Soyaux (W)
1 - 2
Guingamp (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
4 - 0
Dinamo Batumi
FT
Saburtalo
1 - 2
Chikhura Sachkhere
FT
Torpedo Kutaisi
2 - 0
Samtredia
Germany:
FT
Berliner AK 07
3 - 0
Chemie Leipzig
FT
Lokomotive Leipzig
2 - 1
Germania Halberstadt
FT
Union Furstenwalde
2 - 0
Auerbach
Germany:
FT
St Pauli II
2 - 1
SW Rehden
FT
Wolfsburg II
1 - 2
Weiche Flensburg
Germany:
FT
Freiburg II
2 - 1
FSV Frankfurt
FT
Hessen Kassel
1 - 1
Koblenz
Germany:
FT
Erzgebirge Aue
1 - 1
Arminia Bielefeld
FT
Fortuna Dusseldorf
2 - 2
Heidenheim
FT
Holstein Kiel
3 - 0
Dynamo Dresden
Germany:
FT
Koln
0 - 3
1899 Hoffenheim
FT
Wolfsburg
3 - 3
Hertha Berlin
Germany:
FT
Hansa Rostock
0 - 3
Karlsruher
FT
Rot-Weiss Erfurt
2 - 3
SF Lotte
Germany:
FT
1899 Hoffenheim (W)
1 - 0
SC Sand (W)
FT
Bayern Munich (W)
3 - 1
Duisburg (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
4 - 0
Werder Bremen (W)
FT
Koln (W)
1 - 0
USV Jena (W)
FT
SGS Essen (W)
0 - 0
Turbine Potsdam (W)
Greece:
FT
AEP Iraklis
5 - 1
Kilkisiakos
FT
Almopos Aridaia
1 - 0
Edessaikos
FT
Aris Paleohoriou
3 - 1
Agrotikos Asteras
FT
Kampaniakos
0 - 1
Kardia
FT
Megas Alexandros Trikalon
0 - 4
Karitsas
FT
Naousa
2 - 0
Makedonikos
FT
Pierikos
0 - 1
Filippos Alexandrias
Greece:
FT
AO Sellanon
1 - 0
Almyros
FT
Amvrisseas
1 - 0
Niki Volou
FT
Asteras Iteas
3 - 0
Digenis Neohoriou
FT
Olympiakos Volou
0 - 0
Thiva
FT
Opountios Martinou
2 - 3
Volos NPS
FT
Rigas Fereos
1 - 2
Velouhi
Greece:
FT
Aetos Orfanou
0 - 0
Apollon Paralimniou
FT
Aris Avatou
1 - 0
Nestos Chrisoupolis
FT
Didymotiho
0 - 0
Orfeas Xanthi
FT
Doxa Proskiniton
2 - 2
Doxa Neou Sidirohoriou
FT
Elpis Skoutareos
1 - 1
Kavala
FT
Megas Alexndros Xiropotamou
0 - 2
Megas Alexandros Karperis
Greece:
FT
Ermis Amynteou
1 - 1
Pankefkadios
FT
Karagiannion
2 - 0
Lfekimni
FT
Mpoukas Amfilohias
4 - 1
Kastoria
FT
Skoufas Kompotiou
0 - 0
Ethnikos Filippiadas
FT
Thesprotos
0 - 1
Doxa Kranoulas
FT
Tilikratis
4 - 0
Makedonikos Foufas
Greece:
FT
AEK Athens
1 - 0
PAOK
FT
Apollon Smirnis
4 - 3
PAS Giannina
FT
Kerkyra
1 - 1
Larisa
FT
Olympiakos Piraeus
5 - 1
Platanias
Greece:
FT
Aiginiakos
0 - 2
Doxa Dramas
FT
Anagennisi Karditsa
0 - 0
OFI Crete
FT
Apollon Larissa
1 - 3
Veria
FT
Ergotelis
1 - 1
Kissamikos
FT
Kallithea
0 - 3
Panachaiki 2005
FT
Karaiskakis
1 - 0
Acharnaikos
FT
Panegialios
3 - 2
Panserraikos
FT
Trikala
0 - 1
Aris Thessalonikis
Greece:
FT
Achaiki
2 - 0
Diagoras Vrahneikon
FT
Leonidio
1 - 6
Asteras Amaliadas
FT
Pallixouriakos
3 - 2
Pao Vardas
FT
Paniliakos Pyrgou
0 - 1
Panarkadikos
FT
Pylos
0 - 0
Kalamata
FT
Zakynthiakos
2 - 2
Asteras Vlahioti
Greece:
FT
Ialysos
1 - 0
Ethnikos Piraeus
FT
Keratsini
2 - 1
Pelopas Kiatou
FT
Pao Loutrakiou
1 - 0
Ionikos Nikeas
FT
Proodeftiki
4 - 0
Panaspropyrgiakos Doxa
Greece:
FT
Aittitos Spaton
1 - 0
Tamynaikos
FT
Chalkis
0 - 0
Diagoras Agias Parasekvi
FT
Eolikos
1 - 1
Panargiakos
FT
Ermionida
0 - 0
Panthiraikos
FT
Triglia Rafinas
1 - 2
Thiella Rafinas
Greece:
FT
Atsalenios
2 - 0
Ierapetra
FT
Egaleo
2 - 0
Ermis Zonianon
FT
Fostiras
1 - 0
Agios Ierotheos
FT
Irodotos
3 - 1
Paleohora
FT
Kifsia
0 - 0
Ilisiakos
Guatemala:
FT
Antigua GFC
2 - 0
Siquinala
FT
Coban Imperial
2 - 0
Sanarate
FT
Deportivo Marquense
2 - 0
Suchitepequez
FT
Guastatoya
1 - 2
CSD Municipal
Honduras:
FT
CD Olimpia
3 - 0
Platense
FT
Juticalpa
2 - 3
Real Espana
FT
Vida
2 - 1
CD Motagua
Hong Kong:
FT
Guangzhou R&F (U19)
2 - 1
Hong Kong Sapling
FT
I-Sky Yuen Long
0 - 3
Eastern Salon
Hong Kong:
FT
Double Flower
2 - 1
Citizen
FT
Dreams Metro Gallery
2 - 5
Mutual
FT
HKFC
2 - 0
Kwun Tong
FT
Wong Tai Sin
0 - 1
Wing Yee
Hungary:
FT
Bekescsaba 1912
0 - 0
Budaorsi
FT
Cegledi
2 - 1
Nyiregyhaza
FT
Csakvar
2 - 2
Dorogi
FT
Gyori Eto
2 - 1
MTK Budapest
FT
Kisvarda
1 - 1
Kazincbarcika
FT
MTE 1904
1 - 0
Soproni VSE
FT
Siofok
2 - 1
Soroksar
FT
Szolnoki Mav
3 - 1
Gyirmot
FT
Vac
1 - 1
Budafoki LC
FT
Zalaegerszegi
1 - 1
Szeged 2011
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
3 - 1
Barito Putera
FT
Persela Lamongan
2 - 2
Persiba Balikpapan
FT
Sriwijaya
10 - 2
Gresik United
Israel:
FT
Hapoel Raanana
0 - 1
Maccabi Tel Aviv
FT
Maccabi Haifa
2 - 0
Bnei Sakhnin
FT
Maccabi Petah Tikva
0 - 2
Hapoel Beer Sheva
Italy:
FT
Empoli
1 - 1
Spezia
Italy:
FT
Cuneo
0 - 1
Arzachena
FT
Monza
2 - 2
Gavorrano
FT
Pisa
3 - 3
Pistoiese
FT
Prato
1 - 4
Piacenza
FT
Pro Piacenza
0 - 1
Pontedera
Italy:
FT
Feralpisalo
2 - 2
Padova
FT
Fermana
0 - 3
Albinoleffe
FT
Mestre
1 - 0
Bassano Virtus
FT
Pordenone
2 - 4
Triestina
FT
Renate
2 - 1
Gubbio
FT
Teramo
0 - 0
Sudtirol
FT
Vicenza
2 - 1
Sambenedettese
Italy:
FT
Atalanta
1 - 1
Spal
FT
Cagliari
2 - 1
Verona
FT
Chievo
0 - 0
Napoli
FT
Fiorentina
2 - 4
Roma
FT
Internazionale
1 - 1
Torino
FT
Juventus
2 - 1
Benevento
FT
Sassuolo
0 - 2
Milan
Japan: J1 League
FT
Kashima Antlers
1 - 0
Urawa Red Diamonds
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
2 - 1
Shonan Bellmare
FT
Ehime
1 - 3
Tokushima Vortis
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 1
Nagoya Grampus
FT
JEF United Chiba
2 - 1
Machida Zelvia
FT
Kamatamare Sanuki
1 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Mito Hollyhock
0 - 2
V-Varen Nagasaki
FT
Oita Trinita
1 - 1
Montedio Yamagata
FT
Thespakusatsu Gunma
1 - 1
Kyoto Sanga
FT
Tokyo Verdy
1 - 2
Renofa Yamaguchi
FT
Yokohama FC
2 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 1
Gifu
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
0 - 0
Sagamihara
FT
Cerezo Osaka (U23)
2 - 0
Gainare Tottori
FT
Fujieda MYFC
4 - 2
Nagano Parceiro
FT
Gamba Osaka (U23)
4 - 3
FC Tokyo (U23)
FT
Giravanz Kitakyushu
3 - 2
Tochigi SC
FT
Kagoshima United
1 - 0
Grulla Morioka
FT
Kataller Toyama
0 - 4
Blaublitz Akita
FT
Ryukyu
2 - 1
YSCC
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Briobecca Urayasu
1 - 0
Verspah Oita
FT
Honda Lock
1 - 2
Honda Lock
FT
Maruyasu Okazaki
2 - 1
Mio Biwako Shiga
FT
Nara Club
0 - 0
FC Osaka
FT
Reinmeer Aomori
0 - 1
Honda FC
FT
Sony Sendai
7 - 0
Tochigi Uva
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 0
Yokogawa Musashino
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
2 - 0
Akzhayik
FT
Irtysh Pavlodar
1 - 0
Shakhter Karagandy
FT
Kairat Almaty
3 - 2
Aktobe
FT
Ordabasy
3 - 2
Okzhetpes
FT
Taraz
0 - 1
FC Kaysar
FT
Tobol Kostanay
2 - 0
Atyrau
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
1 - 0
Nakumatt
FT
Mathare United
1 - 0
Nzoia Sugar
FT
Nakumatt
0 - 0
Posta Rangers
FT
Nzoia Sugar
0 - 1
Thika United
FT
Sony Sugar
1 - 0
Sofapaka
FT
Western Stima
2 - 2
Ulinzi Stars
FT
Zoo Kericho
1 - 1
Gor Mahia
Kosovo:
FT
Besa
0 - 5
Feronikeli
FT
Gjilani
2 - 0
Llapi
Lebanon:
FT
Al Ahed
6 - 0
Al Islah
FT
Shabab Al Arabi
2 - 2
Tripoli
FT
Tadamon Sour
0 - 2
Al Nejmeh
Luxembourg:
FT
Fola Esch
1 - 1
Mondorf-Les-Bains
FT
Hostert
3 - 1
Esch
FT
Racing Union Luxembourg
1 - 2
Jeunesse Esch
FT
UNA Strassen
1 - 4
F91 Dudelange
FT
Union Titus Petange
0 - 2
Differdange 03
FT
Victoria Rosport
1 - 1
Rodange 91
Malta:
FT
Hibernians
0 - 0
Valletta
FT
St Andrews
0 - 2
Sliema Wanderers
Mexico:
FT
Alebrijes de Oaxaca
0 - 2
Zacatepec 1948
FT
Dorados
3 - 1
Atletico San Luis
FT
Juarez
1 - 2
Tapachula
FT
Tampico Madero
3 - 2
Murcielagos
Mexico:
FT
Club America
1 - 1
Puebla
FT
Guadalajara Chivas
1 - 2
Atlas
FT
Pachuca
0 - 1
Club Queretaro
FT
UNAM Pumas
2 - 2
Santos Laguna
Montenegro:
FT
Berane
3 - 1
Ibar
FT
Bokelj
1 - 1
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Cetinje
1 - 0
Celik Niksic
FT
Igalo
0 - 1
Jezero
FT
Mladost Ljeskopolje
3 - 1
Lovcen
FT
Mornar
3 - 2
Otrant Olympic
Morocco:
FT
Chabab Rif Hoceima
2 - 2
Difaa El Jadida
FT
FAR Rabat
2 - 0
Moghreb Tetouan
FT
Olympique Khouribga
2 - 1
FUS Rabat
FT
Raja Casablanca
1 - 2
Chabab Atlas Khenifra
Morocco:
FT
Rachad Bernoussi
2 - 0
Olympique Dcheira
FT
USM Oujda
0 - 1
Youssoufia Berrechid
FT
Wydad Fes
0 - 0
Ittihad Khemisset
Netherlands:
FT
ADO Den Haag
2 - 2
Feyenoord
FT
Ajax
1 - 2
Utrecht
FT
PSV Eindhoven
4 - 3
Twente
FT
Vitesse Arnhem
0 - 0
PEC Zwolle
Netherlands:
FT
Twente (W)
2 - 1
VV Alkmaar (W)
New Zealand:
FT
Auckland City
3 - 1
Canterbury United
FT
Hawkes Bay United
1 - 1
Team Wellington
FT
Tasman United
2 - 2
Southern United
FT
Wellington Phoenix II
0 - 5
Waitakere United
New Zealand:
FT
Canterbury United (W)
1 - 2
Southern United (W)
FT
Central Football Fed (W)
2 - 4
Auckland Football Fed (W)
FT
WAIBOP (W)
1 - 4
Capital Football Fed (W)
Norway: Eliteserien
FT
Aalesund
2 - 1
Rosenborg
FT
Brann
2 - 0
Lillestrom
FT
Haugesund
1 - 3
Stromsgodset
FT
Odd Ballklubb
0 - 5
Stabaek
FT
Sogndal
0 - 2
Tromso
FT
Viking
2 - 1
Sarpsborg 08
Norway: 1. Division
FT
Arendal
1 - 2
Ranheim
FT
Asane
3 - 2
Start
FT
Elverum
0 - 3
Mjondalen
FT
Fredrikstad
3 - 0
Sandnes Ulf
FT
Jerv
0 - 2
Floro
FT
Kongsvinger
0 - 1
Tromsdalen
FT
Levanger
2 - 0
Ullensacker/Kisa
FT
Strommen
1 - 6
Bodo/Glimt
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
0 - 4
Club Guarani
FT
Olimpia Asuncion
2 - 1
Cerro Porteno
Peru: Primera Division Clausura
FT
Comerciantes Unidos
1 - 1
Universitario
Peru: Segunda Division
FT
Carlos Mannucci
1 - 2
Cesar Vallejo
FT
Deportivo Hualgayoc
5 - 0
Defensor La Bocana
FT
Sport Boys
6 - 0
Sport Ancash
FT
Sport Loreto
3 - 4
Cienciano
FT
Union Huaral
2 - 4
Cultural Santa Rosa
Philippines: Philippines Football League
FT
Ceres
6 - 0
Meralco Manila
FT
Davao Aguilas
0 - 2
Stallion
Poland:
FT
Chrobry Glogow
0 - 0
Bytovia Bytow
Poland:
FT
Olimpia Elblag
2 - 1
Siarka Tarnobrzeg
FT
Stal Stalowa Wola
2 - 0
Gawrdia Koszalin
FT
Znicz Pruszkow
1 - 0
Legionovia Legionowo
Poland:
FT
Pogon Szczecin
1 - 3
Legia Warszawa
FT
Termalica Nieciecza
2 - 1
Piast Gliwice
FT
Zaglebie Lubin
1 - 2
Cracovia Krakow
Portugal:
FT
Academica
1 - 0
Nacional
FT
Benfica B
3 - 4
Penafiel
FT
Cova de Piedade
0 - 2
Braga B
FT
Gil Vicente
1 - 2
Famalicao
FT
Real
0 - 1
Academico de Viseu
FT
Santa Clara
1 - 1
Leixoes
FT
Sporting CP B
2 - 0
UD Oliveirense
FT
Uniao Madeira
1 - 2
Porto B
FT
Varzim
0 - 0
Sporting Covilha
Portugal:
FT
Chaves
4 - 2
Pacos Ferreira
FT
Feirense
0 - 1
Maritimo
FT
Guimaraes
1 - 3
Benfica
FT
Sporting CP
2 - 2
Braga
Republic of Ireland: FA Cup Final
PEN
Cork City
5 - 3
Dundalk
Romania:
FT
Gaz Metan Medias II
0 - 3
Universitatea Cluj
Romania:
FT
CFR Cluj
1 - 0
CSMS Iasi
FT
Steaua Bucuresti
2 - 1
Concordia
Romania:
FT
Hermannstadt
0 - 0
Chindia Targoviste
Russia:
FT
Amkar
1 - 2
Anzhi
FT
Khabarovsk
1 - 2
Arsenal Tula
FT
Lokomotiv Moscow
2 - 2
CSKA Moscow
FT
Rubin Kazan
0 - 0
Zenit St Petersburg
FT
Spartak Moscow
3 - 1
FC UFA
Russia:
FT
Metallurg Lipetsk
0 - 4
Zorky Krasnogorsk
Scotland:
FT
Heart of Midlothian
1 - 2
Kilmarnock
Serbia:
FT
Macva
1 - 3
Partizan
FT
Radnicki Nis
0 - 4
Crvena Zvezda
FT
Zemun
0 - 0
Mladost Lucani
Serbia:
FT
Backa Topola
0 - 2
Metalac GM
FT
Celarevo
2 - 2
Buducnost Dobanovci
FT
Novi Pazar
1 - 1
Proleter Novi Sad
Slovakia:
FT
Senica
4 - 1
MSK Zilina
FT
Spartak Trnava
1 - 1
Ruzomberok
FT
Vion Zlate Moravce
2 - 2
FC Nitra
Slovenia:
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 0
Ankaran Hrvatini
South Africa:
FT
Chippa United
0 - 1
Kaizer Chiefs
South Africa:
FT
Jomo Cosmos
2 - 1
Black Leopards
FT
University Of Pretoria
1 - 0
Uthongathi
South Korea: K League
FT
Jeju United
0 - 0
Suwon Bluewings
FT
Jeonnam Dragons
2 - 2
Incheon United
FT
Ulsan Hyundai
1 - 2
Jeonbuk Motors
Spain:
FT
Almeria
0 - 2
Cadiz
FT
Cultural Leonesa
1 - 1
Barcelona B
FT
Osasuna
0 - 0
Granada
FT
Oviedo
3 - 2
Lugo
FT
Valladolid
0 - 3
Gimnastic
Spain:
FT
Deportivo Fabril
0 - 0
Gimnastica Segoviana
FT
Navalcarnero
2 - 2
Guijuelo
FT
Ponferradina
4 - 0
Union Adarve
FT
Racing de Ferrol
0 - 0
Cerceda
FT
Rayo Majadahonda
2 - 0
Celta Vigo B
FT
Real Madrid Castilla
3 - 0
Rapido de Bouzas
FT
San Sebastian de los Reyes
1 - 1
CD Toledo
FT
Talavera
2 - 1
Pontevedra
FT
Valladolid B
0 - 0
Fuenlabrada
Spain:
FT
Badajoz
3 - 1
Las Palmas B
FT
Ecija
3 - 3
Cordoba B
FT
Ejido
4 - 1
Villanovense
FT
Extremadura
1 - 1
Cartagena
FT
Lorca
2 - 4
San Fernando
FT
Melilla
1 - 0
UCAM Murcia
FT
Murcia
1 - 0
Jumilla
FT
Real Linense
0 - 1
Marbella
FT
Recreativo Huelva
2 - 0
Merida
Spain:
FT
Barakaldo
1 - 1
Athletic Club B
FT
Burgos
3 - 0
Pena Sport
FT
CD Lealtad
2 - 3
Sporting Gijon B
FT
Caudal Deportivo
0 - 2
Racing Santander
FT
Leioa
2 - 2
CD Vitoria
FT
Osasuna B
1 - 0
Mirandes
FT
Tudelano
1 - 2
Gernika
FT
UD Logrones
1 - 1
Arenas Club
Spain:
FT
Alcoyano
2 - 1
Badalona
FT
Atletico Saguntino
2 - 0
Pena Deportiva
FT
Cornella
3 - 0
Sabadell
FT
Ebro
2 - 1
Olot
FT
Formentera
1 - 0
Lleida Esportiu
FT
Hercules
2 - 1
Atletico Baleares
FT
Llagostera
2 - 2
Deportivo Aragon
FT
Mallorca
2 - 1
Valencia Mestalla
FT
Ontinyent
1 - 0
Peralda
FT
Villarreal B
0 - 0
Elche
Spain:
FT
Celta Vigo
3 - 1
Athletic Club
FT
Levante
1 - 2
Girona
FT
Real Madrid
3 - 0
Las Palmas
FT
Real Sociedad
3 - 1
Eibar
FT
Villarreal
2 - 0
Malaga
Spain:
FT
Betis (W)
1 - 2
Athletic Club (W)
FT
Espanyol (W)
0 - 0
Real Sociedad (W)
FT
Granada Tenerife (W)
0 - 0
Valencia (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
2 - 2
Fundacion Albacete (W)
FT
Sevilla (W)
1 - 2
Santa Teresa (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
1 - 3
Sirius
FT
Elfsborg
3 - 3
Norrkoping
FT
Hammarby
1 - 3
Halmstad
FT
IFK Goteborg
0 - 3
GIF Sundsvall
FT
Jonkopings Sodra
0 - 0
Ostersunds
FT
Kalmar
0 - 2
Djurgarden
FT
Malmo
1 - 2
Hacken
FT
Orebro
1 - 2
AIK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Hammarby DFF (W)
1 - 1
Kristianstads (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
1 - 0
Djurgarden (W)
FT
Pitea (W)
4 - 1
Limhamn Bunkeflo (W)
Switzerland:
FT
Basel 1893
1 - 1
Young Boys
FT
Luzern
3 - 0
St Gallen
FT
Thun
1 - 1
Lugano
Switzerland:
FT
Vaduz
4 - 1
Aarau
Tunisia:
FT
Ben Guerdane
0 - 1
Monastir
FT
Gabes
2 - 0
JS Kairouanaise
Turkey:
FT
Adanaspor
3 - 2
Rizespor
FT
Boluspor
1 - 0
Samsunspor
FT
Eskisehirspor
1 - 3
Ankaragucu
FT
Istanbulspor
4 - 1
Balikesirspor
Turkey:
FT
Bodrumspor
1 - 1
Sivas Belediyespor
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 2
Tokatspor
FT
Inegolspor
2 - 3
Afjet Ayfonspor
FT
Kocaeli Birlikspor
0 - 2
Keciorengucu
FT
Sariyer
4 - 1
Kastamonuspor
Turkey:
FT
Bandirmaspor
2 - 1
Nazilli Belediyespor
FT
Hacettepe
0 - 0
Zonguldak Komurspor
FT
Kirklarelispor
4 - 1
Anadolu Selcukluspor
FT
Nigde Belediyespor
2 - 0
Fethiyespor
FT
Sakaryaspor
1 - 0
Fatih Karagumruk
FT
Silivrispor
1 - 1
Altay
Turkey:
FT
Akhisar Belediye
0 - 4
Alanyaspor
FT
Goztepe
1 - 3
Besiktas
FT
Sivasspor
2 - 1
Konyaspor
FT
Yeni Malatyaspor
0 - 2
Istanbul Basaksehir
USA: MLS Conference Play Off Semi-Final
FT
New York City
2 - 0
Columbus Crew
FT
Toronto FC
0 - 1
New York Red Bulls
USA: North American Soccer League NASL Championship Play Off Semi-Final
PEN
Miami FC
5 - 6
New York Cosmos
Ukraine:
FT
Mykolaiv
3 - 0
Cherkaskyi Dnipro
FT
Poltava
4 - 0
Balkany Zorya
Ukraine:
FT
Dynamo Kyiv
2 - 1
Vorskla Poltava
FT
Illichivets Mariupol
1 - 3
Shakhtar Donetsk
FT
Olimpik Donetsk
3 - 3
Zorya Luhansk
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
0 - 0
Karpaty Lviv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Boston River
1 - 1
Montevideo Wanderers
FT
Cerro
1 - 2
Danubio
FT
El Tanque Sisley
1 - 1
Fenix
FT
Penarol
3 - 1
Defensor Sporting
Venezuela: Primera Division Cl Play Off Quarter-Final
FT
Caracas
0 - 1
Carabobo
FT
Monagas
1 - 1
Estudiantes FC
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Atletico el Vigia
3 - 1
Lala
FT
Llaneros
0 - 2
Estudiantes Caracas
FT
Urena
1 - 0
Puerto Cabello
Vietnam: V League 1
FT
Can Tho
1 - 2
Sanna Khanh Hoa
FT
Hanoi T&t
4 - 0
Ho Chi Minh City