Football ResultsFriday, 6th October 2017
Argentina: FA Cup Round of 16
PEN
Huracan
1 - 3
Velez Sarsfield
Australia:
FT
Melbourne City
2 - 0
Brisbane Roar
Austria:
FT
Allerheiligen
2 - 3
Kalsdorf
FT
Austria Klagenfurt
3 - 0
Union St Florian
FT
Gleisdorf 09
0 - 2
Lafnitz
FT
Union Vocklamarkt
2 - 0
Wolfsberger AC II
FT
Vorwarts Steyr
4 - 0
Deutschlandsberger
FT
Weiz
0 - 1
Gleichenberg
Austria:
FT
Hohenems
3 - 2
Kufstein
FT
Seekirchen
1 - 2
Wals Grunau
FT
Wacker Innsbruck II
1 - 3
Kitzbuhel
Austria:
FT
Bruck/Leitha
1 - 0
Stadlau
FT
Parndorf
2 - 5
Horn
FT
Rapid Vienna II
3 - 2
Schwechat
Belgium:
FT
Anderlecht (W)
4 - 0
Leuven (W)
FT
Genk (W)
1 - 0
Standard Liege (W)
Brazil: Serie B
FT
BOA
1 - 2
Paysandu
FT
CRB
1 - 0
ABC
Denmark:
FT
Hvidovre
2 - 0
AB Copenhagen
FIFA: World Cup Russia 2018 3rd Round
FT
Mali
0 - 0
Ivory Coast
FIFA: World Cup Russia 2018 5th Round
FT
USA
4 - 0
Panama
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers 1st Round
FT
Austria
3 - 2
Serbia
FT
Croatia
1 - 1
Finland
FT
Georgia
0 - 1
Wales
FT
Italy
1 - 1
FYR Macedonia
FT
Kosovo
0 - 2
Ukraine
FT
Liechtenstein
0 - 1
Israel
FT
Republic of Ireland
2 - 0
Moldova
FT
Spain
3 - 0
Albania
FT
Turkey
0 - 3
Iceland
FIFA: U17 World Cup India 2017 Group Stage
FT
Colombia (U17)
0 - 1
Ghana (U17)
FT
India (U17)
0 - 3
USA (U17)
FT
New Zealand (U17)
1 - 1
Turkey (U17)
FT
Paraguay (U17)
3 - 2
Mali (U17)
Friendly:
FT
Aalen
2 - 2
Stuttgart
FT
Austria Lustenau
1 - 2
Winterthur
FT
BW Linz
0 - 1
Ceske Budejovice
FT
Balmazujvaros
0 - 1
Debrecen
FT
Botev Plovdiv
2 - 2
Maritsa Plovdiv
FT
Brno
1 - 2
Vitkovice
FT
CSKA Sofia
3 - 1
Montana
FT
Caen
0 - 2
Quevilly
FT
Dijon
2 - 3
Sochaux
FT
Dinamo Bucuresti
2 - 1
Aris Limassol
FT
Ermis
2 - 3
Doxa Katokopias
FT
Houston Dynamo
3 - 5
Cruz Azul
FT
Ingolstadt 04
2 - 0
Unterhaching
FT
Kition Larnaca
1 - 1
Nea Salamis
FT
Kortrijk
2 - 0
Amiens
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 3
Strumska Slava
FT
Meppen
3 - 3
Werder Bremen
FT
Nantes
1 - 2
Niort
FT
Olimpia Grudziadz
0 - 5
Arka Gdynia
FT
Slaven Belupo
2 - 0
Szombathelyi Haladas
FT
Wisla Plock
0 - 0
Pogon Siedlce
Germany:
FT
Verl
0 - 0
Wegberg-Beeck
FT
Viktoria Koln
4 - 2
Bonner
Germany:
FT
1860 Munich
3 - 0
Pipinsried
Germany:
FT
FSV Frankfurt
0 - 0
Steinbach
Indonesia: Liga 1
FT
Persipura Jayapura
2 - 1
Persela Lamongan
FT
Semen Padang
0 - 0
Madura United
International Tournaments: Kirin Challenge Cup - Japan
FT
Japan
2 - 1
New Zealand
Italy:
FT
Cosenza
0 - 3
Casertana
Mexico:
FT
Atlante
1 - 1
Universidad Guadalajara
Netherlands:
FT
Almere City
3 - 2
MVV Maastricht
FT
Dordrecht
4 - 3
Eindhoven
FT
Emmen
2 - 0
Cambuur
FT
Fortuna Sittard
1 - 2
NEC Nijmegen
FT
Helmond Sport
0 - 2
De Graafschap
FT
Jong Ajax
2 - 1
Jong Utrecht
FT
Jong PSV Eindhoven
1 - 2
Jong AZ Alkmaar
FT
Oss
1 - 6
Go Ahead Eagles
FT
Volendam
3 - 4
Telstar
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
0 - 0
Deportivo Capiata
FT
Sportivo Luqueno
2 - 0
Independiente FBC
Poland:
FT
Miedz Legnica
2 - 1
Tychy
Romania:
FT
Kosarom Pascani
3 - 2
Odorheiu Secuiesc
FT
Petrotub Roman
1 - 1
Aerostar Bacau
Romania:
FT
Delta Tulcea
2 - 1
Victoria Traian
FT
Inainte Modelu
2 - 4
Voluntari II
FT
Olimpia Ramnicu Sarat
0 - 5
Axiopolis Cernavoda
FT
Steaua Bucuresti II
1 - 3
Unirea 2004 Slobozia
Romania:
FT
Gaz Metan Medias II
3 - 2
Ecomax Cluj II II
FT
Metalurgistul Cugir
3 - 1
Avantul Reghin
FT
Sanatatea Cluj
0 - 0
Universitatea Cluj
FT
Unirea Alba Iulia
2 - 0
Unirea Dej
Romania:
FT
Alexandria
2 - 1
Concordia II
FT
Astra Giurgiu II
1 - 1
Sporting Rosiori
FT
Atletic Bradu
0 - 2
Tunari
FT
Mioveni II
2 - 3
Aninoasa
Romania:
FT
Becicherecu Mic
1 - 4
Gloria Cermei
FT
CNP Timisoara
0 - 3
Lugoj
FT
Millenium Giarmata
2 - 2
Filiasi
Russia:
FT
Lada Togliatti
0 - 3
KAMAZ Naberezhnye Chelny
Russia:
FT
Afips
4 - 1
Spartak Vladikavkaz
FT
Armavir
2 - 0
Biolog-Novokubansk
FT
Kuban II
1 - 0
Dinamo Stavropol
Russia:
FT
Torpedo Vladimir
1 - 1
Tekstilshtik Ivanovo
Scotland:
FT
Dumbarton
2 - 1
Stranraer
UAE:
FT
Al Jazira
2 - 1
Al Ain
FT
Emirates Club
0 - 4
Al Wasl
FT
Hatta
0 - 0
Al Nasr Dubai
UEFA:
FT
Austria (U19)
2 - 0
Lithuania (U19)
FT
Israel (U19)
1 - 2
Kosovo (U19)
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Belgium (U21)
1 - 1
Sweden (U21)
FT
Bulgaria (U21)
2 - 2
Kazakhstan (U21)
FT
Denmark (U21)
5 - 2
Georgia (U21)
FT
England (U21)
3 - 1
Scotland (U21)
FT
FYR Macedonia (U21)
0 - 2
Serbia (U21)
FT
Germany (U21)
6 - 1
Azerbaijan (U21)
FT
Netherlands (U21)
3 - 0
Latvia (U21)
FT
Poland (U21)
3 - 3
Finland (U21)
FT
Russia (U21)
1 - 0
Austria (U21)
FT
Switzerland (U21)
0 - 2
Romania (U21)
Ukraine:
FT
Helios Kharkiv
0 - 0
Rukh Vynnyky
FT
Ingulets Petrove
2 - 0
Hirnyk-Sport
FT
Sumy
2 - 3
Zhemchuzhyna Odesa
FT
Volyn Lutsk
2 - 0
Poltava
Uzbekistan: FA Cup Semi Final
FT
Dinamo Samarqand
0 - 2
Bunyodkor
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Titanes
0 - 2
ULA FC
FT
UCV
4 - 0
Gran Valencia
Vietnam: FA Cup Semi Final
FT
Becamex Binh Duong
2 - 1
Da Nang
FT
QNK Quang Nam
3 - 3
Song Lam Nghe An