Football ResultsFriday, 8th September 2017
Afghanistan:
FT
De Maiwand Atalan
4 - 2
Toofaan Harirod
Algeria:
FT
Tadjenant
2 - 1
CS Constantine
FT
USM El Harrach
1 - 2
CR Belouizdad
Algeria:
FT
ASM Oran
2 - 1
El Eulma
FT
ASO Chlef
2 - 0
WA Tlemcen
FT
Ain Mlila
2 - 0
RC Relizane
FT
CA Batna
2 - 0
GC Mascara
FT
JSM Bejaia
2 - 0
Ain Fakroun
FT
JSM Skikda
2 - 1
Bordj Bou Arreridj
FT
MC Saida
2 - 0
Amal Bou Saada
FT
RC Kouba
0 - 1
MO Bejaia
Argentina:
FT
Fenix
2 - 3
Barracas Central
FT
UAI Urquiza
0 - 4
Tristan Suarez
FT
Villa San Carlos
1 - 3
Estudiantes BA
Argentina:
FT
Arsenal Sarandi
0 - 1
Colon Santa Fe
FT
Velez Sarsfield
2 - 0
Atletico Tucuman
Armenia:
FT
Gandzasar
1 - 1
Alashkert
Austria:
FT
Allerheiligen
1 - 1
Union Gurten
FT
Austria Klagenfurt
2 - 4
Sturm Graz II
FT
Gleisdorf 09
3 - 2
Kalsdorf
FT
Union St Florian
1 - 2
Lafnitz
FT
Union Vocklamarkt
1 - 2
Deutschlandsberger
FT
Vorwarts Steyr
2 - 1
LASK Linz (Jnrs)
FT
Weiz
2 - 2
Stadl-Paura
Austria:
FT
Schwaz
0 - 1
St Johann
Austria:
FT
Amstetten
1 - 1
Ebreichsdorf
FT
Bruck/Leitha
2 - 0
Schwechat
FT
Mannsdorf
1 - 1
Admira Wacker II
FT
Neusiedl am See
0 - 3
Austria Salzburg II
FT
Rapid Vienna II
1 - 1
Karabakh
FT
Traiskirchen
2 - 0
Parndorf
Austria:
FT
Austria Lustenau
1 - 2
Hartberg
FT
FAC Team Fur Wien
1 - 1
Wacker Innsbruck
FT
KSV Superfund
2 - 1
Ried
FT
Wattens
2 - 2
BW Linz
FT
Wiener Neustadt
2 - 0
Liefering
Belarus: Division 1
FT
Gomel
0 - 1
Dinamo Minsk
Belgium:
FT
Anderlecht
3 - 2
Lokeren
Belgium:
FT
Genk (W)
3 - 0
Leuven (W)
FT
Gent (W)
2 - 2
Standard Liege (W)
Belgium:
FT
Leuven
2 - 0
Tubize
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Sport Boys Warnes
0 - 1
Real Potosi
Brazil: Serie B
FT
BOA
1 - 1
Figueirense
Brazil: FA Cup Final
FT
Flamengo
1 - 1
Cruzeiro
Bulgaria:
FT
Beroe
2 - 0
Cherno More Varna
FT
CSKA Sofia
3 - 0
Vereya Stara Zagora
Bulgaria:
FT
Karnobat
0 - 1
Zagorets Nova Zagora
Chile: Primera Division
FT
Union Espanola
1 - 0
Universidad de Concepcion
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Union San Felipe
0 - 0
Cobresal
China: Super League
FT
Guangzhou Evergrande
3 - 1
Changchun Yatai
Croatia:
FT
Istra 1961
1 - 0
Slaven Belupo
Croatia:
FT
Gorica
1 - 0
Hrvatski Dragovoljac
FT
Sesvete
1 - 1
Dinamo Zagreb II
Czech Republic:
FT
Hradec Kralove
2 - 1
Vlasim
FT
Usti Nad Labem
0 - 3
Trinec
Denmark:
FT
Aarhus Fremad
2 - 2
Odder IGF
Denmark:
FT
Hvidovre
4 - 0
Bronshoj
Denmark:
FT
Marienlyst
0 - 2
Dalum
Denmark:
FT
AC Horsens
2 - 2
Nordsjaelland
FT
Hobro
3 - 2
Sonderjyske
Egypt:
FT
Al Mokawloon
3 - 0
El Raja Marsa Matruh
FT
El Dakhleya
1 - 1
Petrojet
England:
FT
Derby County
5 - 0
Hull City
England:
FT
Buxton
0 - 2
Mickleover Sports
England:
FT
Manchester United (U23)
0 - 2
Arsenal (U23)
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
1 - 1
Levadia Tallinn
FT
Parnu Linnameeskond
2 - 3
Tulevik Viljandi
FT
Tammeka Tartu
1 - 1
Paide LM
Finland: Veikkausliiga
FT
HIFK
0 - 0
Mariehamn
FT
KuPS Kuopio
2 - 1
SJK
FT
VPS
0 - 3
HJK Helsinki
Finland: Ykkonen
FT
Gnistan
1 - 1
Haka
Finland: Kakkonen Group C
FT
JBK
3 - 1
Villiketut
France:
FT
Ajaccio
1 - 4
Nimes
FT
Auxerre
1 - 1
Tours
FT
Chateauroux
3 - 2
Quevilly
FT
Clermont Foot
4 - 1
Bourg-en-Bresse 01
FT
GFC Ajaccio
0 - 1
Sochaux
FT
Le Havre
1 - 1
Orleans
FT
Nancy
3 - 0
Valenciennes
FT
Niort
0 - 2
Paris FC
France:
FT
Lille
0 - 0
Bordeaux
FT
Metz
1 - 5
Paris St Germain
France:
FT
Avranches
2 - 3
Cholet
FT
Beziers
0 - 0
Dunkerque
FT
Chambly Thelle
2 - 2
Boulogne
FT
Concarneau
1 - 1
Ententes St Gratien
FT
Laval
2 - 0
Creteil
FT
Les Herbiers
2 - 3
Rodez Aveyron
FT
Lyon Duchere
1 - 1
Consolat Marseille
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Kolkheti Poti
1 - 3
Samtredia
FT
Torpedo Kutaisi
0 - 2
Chikhura Sachkhere
Germany:
FT
BFC Dynamo
4 - 1
Neustrelitz
FT
Hertha Berlin II
0 - 2
Altglienicke
Germany:
FT
Bonner
1 - 1
Wattenscheid 09
Germany:
FT
Drochtersen/Assel
0 - 3
Hannover 96 II
Germany:
FT
Augsburg II
4 - 1
Bayreuth
FT
Ingolstadt 04 II
0 - 1
Illertissen
FT
Schweinfurt
1 - 0
Buchbach
FT
Unterfohring
2 - 3
1860 Rosenheim
FT
Wacker Burghausen
0 - 1
Eichstatt
Germany:
FT
Waldhof Mannheim
4 - 1
Wormatia Worms
Germany:
FT
Dynamo Dresden
1 - 1
Greuther Furth
FT
Heidenheim
1 - 3
Jahn Regensburg
Germany:
FT
Hamburg
0 - 2
Leipzig
Germany:
FT
Preussen Munster
0 - 2
Zwickau
FT
Werder Bremen II
1 - 2
Fortuna Koln
Indonesia: Liga 1
FT
Mitra Kukar
1 - 2
Persija Jakarta
FT
Persela Lamongan
1 - 0
Perseru Serui
Iran:
FT
Gol Gohar
1 - 2
Esteghlal FC
FT
Niroye Zamini
0 - 4
Gol Abrisham
FT
Oxin Alborz
2 - 1
Saipa
PEN
Pars Jonoobi Jam
3 - 4
Nassaji Mazandaran
PEN
Zob Ahan
2 - 4
Fajr Sepasi
Israel:
FT
Hapoel Hadera
1 - 1
Maccabi Ahi Nazareth
FT
Hapoel Katamon
1 - 1
Beitar Tel Aviv
FT
Hapoel Kfar-Saba
2 - 0
Hapoel Bnei Lod
FT
Hapoel Tel Aviv
2 - 0
Maccabi Hertzliya
FT
Ironi Ramat HaSharon
1 - 2
Hapoel Petah Tikva
Italy:
FT
Pescara
3 - 3
Frosinone
Italy:
FT
Arezzo
1 - 2
Pistoiese
Jordan:
FT
Al Baqa'a
3 - 3
Al Ahli Amman
FT
Al Faisaly Amman
2 - 0
Al Yarmouk
FT
Ramtha
2 - 0
Mansheyat Bani Hasan
Kosovo:
FT
Feronikeli
2 - 1
Besa
FT
Llapi
1 - 1
Gjilani
Malta:
FT
St Andrews
1 - 2
Hamrun Spartans
Montenegro:
FT
Petrovac
0 - 1
Zeta
Morocco:
FT
FAR Rabat
0 - 0
Rapide Oued Zem
FT
Racing de Casablanca
1 - 2
Kawkab Marrakech
Netherlands:
FT
Almere City
3 - 1
Helmond Sport
FT
Cambuur
2 - 2
Jong Utrecht
FT
De Graafschap
1 - 2
MVV Maastricht
FT
Den Bosch
3 - 0
NEC Nijmegen
FT
Eindhoven
1 - 2
Jong PSV Eindhoven
FT
Emmen
0 - 0
Fortuna Sittard
FT
Go Ahead Eagles
1 - 1
Volendam
FT
Oss
3 - 1
Dordrecht
Netherlands:
FT
ADO Den Haag (W)
2 - 2
PEC Zwolle (W)
FT
Achilles 29 (W)
4 - 2
Excelsior (W)
FT
PSV Eindhoven (W)
1 - 1
Heerenveen (W)
FT
Twente (W)
1 - 1
Ajax (W)
Northern Ireland:
FT
Glenavon
2 - 0
Carrick Rangers
Northern Ireland:
FT
Newry City
1 - 4
Portadown
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Libertad
0 - 3
Sol de America
Paraguay: Segunda Division
FT
Olimpia de Ita
2 - 3
Deportivo Caaguazu
Poland:
FT
Miedz Legnica
2 - 1
Bytovia Bytow
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 0
Ruch Chorzow
FT
Puszcza Niepolomice
0 - 1
Chrobry Glogow
Poland:
FT
Row 1964 Rybnik
2 - 2
Rozwoj Katowice
FT
Znicz Pruszkow
1 - 2
LKS Lodz
Poland:
FT
Arka Gdynia
3 - 1
Wisla Krakow
FT
Zaglebie Lubin
2 - 2
Wisla Plock
Portugal:
FT
Benfica B
3 - 0
Real
Portugal:
FT
Benfica
2 - 1
Portimonense
FT
Feirense
2 - 3
Sporting CP
Republic of Ireland: FA Cup Quarter Final
FT
Bluebell United
2 - 4
Shamrock Rovers
FT
Dundalk
4 - 0
Drogheda United
FT
Galway United
1 - 2
Limerick
Romania:
FT
Petrotub Roman
4 - 1
Csikszereda Miercurea Ciuc
Romania:
FT
Delta Tulcea
4 - 1
Sportul Chiscani
FT
Olimpia Ramnicu Sarat
2 - 1
Voluntari II
Romania:
FT
Gaz Metan Medias II
0 - 1
ASC Recea
FT
Sanatatea Cluj
0 - 0
Ecomax Cluj II II
FT
Unirea Alba Iulia
2 - 1
Metalurgistul Cugir
Romania:
FT
Alexandria
1 - 0
Sporting Rosiori
FT
Atletic Bradu
1 - 0
Gloria Popesti Leordeni
FT
Concordia II
1 - 0
Tunari
FT
Flacara Moreni
2 - 1
Urban Titu
FT
Mioveni II
1 - 0
Astra Giurgiu II
Romania:
FT
Cetate Deva
0 - 0
Filiasi
FT
Millenium Giarmata
0 - 2
National Sebis
Romania:
FT
Botosani
1 - 3
Astra Giurgiu
Romania:
FT
SCM Pitesti
1 - 2
Targu Mures
Russia:
FT
Amkar
0 - 1
CSKA Moscow
Russia:
FT
Dinamo Bryansk
2 - 0
Khimik Nobomoskovsk
FT
Saturn Ramenskoye
1 - 1
Rotor Volgograd II
FT
Torpedo Moscow
9 - 0
Zenit Penza
FT
Zorky Krasnogorsk
2 - 1
Kaluga
Russia:
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
2 - 1
Orenburg II
FT
Krylya Sovetov II
0 - 1
Syzran 2003
FT
Neftekhimik
4 - 0
Lada Togliatti
FT
Nosta
1 - 0
Ural 2 II
FT
Volga Ulyanovsk
0 - 0
Chelyabinsk
FT
Zenit-Izhevsk
0 - 2
Mordovia Saransk
Russia:
FT
Afips
3 - 1
Dinamo Stavropol
FT
Armavir
2 - 0
Akademiya Futbola
FT
Chernomorets Novorossiysk
0 - 0
Spartak Nalchik
FT
SKA Rostov
3 - 0
Angusht
Russia:
FT
Dolgoprudny
0 - 0
CRFSO Smolensk
FT
Lokomotiv Moscow II
4 - 1
Tekstilshtik Ivanovo
FT
Luki-Energiya
1 - 2
Chertanovo Moscow
FT
Spartak Kostroma
2 - 0
Dinamo St Petersburg II
FT
Torpedo Vladimir
4 - 1
Kolomna
FT
Veles Moscow
2 - 2
Murom
FT
Znamya Truda
0 - 1
Pskov 747
Saudi Arabia:
FT
Al Raed
1 - 0
Al Faisaly
Scotland:
FT
Hamilton Academical
1 - 4
Celtic
Serbia:
FT
Macva
0 - 2
Cukaricki
Serbia:
FT
Bezanija
1 - 0
Radnicki Pirot
Singapore: S League
FT
DPMM
1 - 4
Home United
FT
Garena Young Lions
0 - 1
Albirex Niigata (S)
Slovenia:
FT
Maribor
0 - 0
CM Celje
FT
Rudar Velenje
0 - 0
Aluminij
Spain:
FT
Cadiz
2 - 0
Gimnastic
Spain:
FT
Leganes
1 - 2
Getafe
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
1 - 1
Osters
Switzerland:
FT
Aarau
2 - 0
Wohlen
Turkey:
FT
Gaziantep BB
4 - 0
Adanaspor
UAE:
FT
Al Dhafra
1 - 1
Al Jazira
FT
Al Wahda Abu Dhabi
1 - 1
Al Shabab Dubai
FT
Al Wasl
3 - 2
Dibba Al Fujairah
USA: National Womens Soccer League
FT
Orlando Pride (W)
1 - 1
Seattle Reign (W)
Uzbekistan: PFL
FT
Lokomotiv Tashkent
1 - 0
Shurtan Guzar
FT
Nasaf Qarshi
1 - 0
Olmaliq
FT
Qizilqum Zarafshon
3 - 3
Bunyodkor
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
UCV
2 - 0
Petare
Wales:
FT
Connahs Quay
1 - 0
Bala Town
FT
The New Saints
4 - 0
Cefn Druids