Football ResultsSunday, 9th April 2017
Albania: Superliga
FT
Kukesi
0 - 0
Vllaznia
FT
Laci
2 - 0
Korabi Peshkopi
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
0 - 0
Kabuscorp
FT
Primeiro de Maio
0 - 0
Onze Bravos
FT
Progresso Lunda Sul
2 - 0
Aviacao
Argentina: Primera Division
FT
Banfield
2 - 0
Belgrano Cordoba
FT
Patronato
0 - 5
Independiente
FT
River Plate
2 - 0
Quilmes
FT
San Martin de San Juan
0 - 0
Union Santa Fe
FT
Velez Sarsfield
1 - 3
Boca Juniors
Argentina: Primera B Nacional
FT
Boca Unidos
1 - 2
Almagro
FT
Gimnasia Jujuy
2 - 1
Villa Dalmine
FT
Independiente Rivadavia
0 - 0
Ferro Carril Oeste
FT
Juventud Unida
1 - 3
Brown de Adrogue
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Deportivo Espanol
2 - 1
Comunicaciones
FT
Villa San Carlos
0 - 0
Atlanta
Australia: A League
FT
Central Coast Mariners
2 - 0
Newcastle Jets
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra Olympic
0 - 3
Canberra FC
Australia: NPL New South Wales
FT
Parramatta
1 - 3
Manly United
FT
Rockdale City Suns
2 - 2
Sydney Olympic
FT
Sydney United 58
3 - 1
Bonnyrigg White Eagles
FT
Wollongong Wolves
1 - 0
Apia Leichhardt Tigers
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Charlestown City
1 - 0
Broadmeadow Magic
FT
Weston Workers Bears
0 - 4
Lambton Jaffas
Australia: NPL Queensland
FT
Sunshine Coast
2 - 4
Brisbane Roar (Youth)
Australia: NPL South Australia
FT
West Adelaide
2 - 3
Adelaide Olympic
Australia: NPL Tasmania
FT
Northern Rangers
2 - 3
Devonport City
FT
South Hobart
10 - 0
Kingborough Lions
Australia: NPL Victoria
FT
South Melbourne
2 - 1
North Geelong
Australia: NPL Western Australia
FT
Perth Glory (Youth)
2 - 4
Sorrento
Austria: Bundesliga
FT
Red Bull Salzburg
1 - 0
Sturm Graz
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
1 - 2
Rapid Vienna II
Austria: Regional League West
FT
SCR Altach II
2 - 1
Wacker Innsbruck II
FT
Worgl
0 - 4
Schwaz
Azerbaijan: Premier League
FT
Kapaz
2 - 0
Neftchi Baku
FT
Qarabag
0 - 0
Qabala
Bahrain: Premier League
FT
Al Hadd
2 - 0
Al Najma Club
FT
Muharraq Club
1 - 2
Bahrain Club
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
1 - 0
Minsk
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Naftan
FT
Krumkachy
1 - 1
Dinamo Brest
FT
Shakhter Soligorsk
0 - 0
Gomel
Belgium: Division 1A Championship Play Off
FT
Anderlecht
0 - 0
Gent
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Mechelen
1 - 0
Lierse
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
5 - 0
Universitario de Sucre
FT
Guabira
5 - 1
Petrolero
FT
Nacional Potosi
3 - 1
Oriente Petrolero
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
CA Bermejo
0 - 2
Club Destroyers
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Metalleghe BSI
0 - 0
Celik Zenica
FT
Sarajevo
0 - 0
Zrinjski
Brazil: Carioca Taca Rio Play Off Semi Final
FT
Botafogo
3 - 1
Fluminense
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Bahia
1 - 2
Vitoria
Brazil: Paranaense Final Phase Quarter Final
FT
Cianorte
0 - 0
Prudentopolis
FT
Rio Branco
0 - 1
Londrina
Brazil: Paulista Final Phase Quarter Final
FT
Corinthians
1 - 0
Botafogo SP
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
America Mineiro
1 - 1
Villa Nova MG
FT
America TO
4 - 1
Tricordiano
FT
Caldense
2 - 1
Atletico Mineiro
FT
Cruzeiro
2 - 0
Democrata GV
FT
Tombense
1 - 2
URT
FT
Uberlandia
1 - 1
Tupi
Brazil: Gaucho Final Phase Quarter Final
FT
Caxias
1 - 0
Juventude
FT
Cruzeiro RS
0 - 2
Internacional
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Stage 2
FT
Central PE
1 - 3
Sport Recife
FT
Salgueiro
3 - 1
Belo Jardim
Bulgaria: First PFL
FT
Levski Sofia
5 - 0
Lokomotiv Plovdiv
FT
Ludogorets
0 - 1
Dunav Ruse
Bulgaria: Second PFL
FT
Levski Karlovo
1 - 3
Tsarsko Selo
FT
Septemvri Sofia
2 - 1
CSKA Sofia II
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Bdin Vidin
4 - 0
Akademik Svishtov
FT
Levski 2007
2 - 0
Yantra Gabrovo
FT
Miziya 2005
1 - 1
Vihar Slavyanovo
FT
Partizan Cherven Bryag
0 - 3
Litex Lovech
FT
Sevlievo
3 - 0
Botev Kozloduy
FT
Tryavna
1 - 2
Pavlikeni
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Lokomotiv Ruse
3 - 0
Hitrino
FT
Suvorovo
4 - 0
Botev Novi Pazar
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Minyor Radnevo
1 - 2
Lyubimets 2007
FT
Uragan Boyadzhik
6 - 0
Asenovets 2005
CAF: Confederation Cup Play Off Round
FT
AC Leopards (CGO)
1 - 0
Mbabane Swallows (SWZ)
FT
BYC (LBR)
1 - 1
Supersport United (RSA)
FT
Enugu Rangers
2 - 2
ZESCO United (ZAM)
FT
FUS Rabat (MAR)
2 - 1
Maghreb Fes (MAR)
FT
Horoya (GUI)
2 - 0
Ittihad Tanger (MAR)
FT
Port-Louis 2000 (MTN)
1 - 2
Club Africain (TUN)
FT
Ports Authority (GAM)
1 - 1
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
FT
Rail du Kadiogo (RKC)
1 - 2
CS Sfaxien (TUN)
FT
TP Mazembe (COD)
2 - 0
JS Kabylie (ALG)
FT
Tanda (CIV)
2 - 0
Platinum Stars (RSA)
Cameroon: Division 1
FT
Aigle Royal
1 - 0
Eding Sport
FT
Bamboutos
2 - 0
Colombe
FT
Canon Yaounde
1 - 0
Union Douala
FT
Cotonsport
1 - 0
Young Sports Academy
FT
Dragon de Yaounde
1 - 2
Apejes
FT
Les Astres
0 - 1
UMS de Loum
FT
New Star
2 - 1
Lion Blesse
FT
Racing de Bafoussam
1 - 0
Cotonsport
FT
Unisport Bafang
1 - 0
New Star
Chile: Primera Division Clausura
FT
Deportes Temuco
2 - 0
O'Higgins
FT
San Luis
1 - 0
Audax Italiano
FT
Union Espanola
1 - 0
Santiago Wanderers
Chile: Primera B
FT
Cobreloa
3 - 2
Coquimbo Unido
FT
Deportes Copiapo
0 - 0
Curico Unido
FT
Deportes Valdivia
2 - 0
Deportes Puerto Montt
China: Super League
FT
Changchun Yatai
1 - 1
Liaoning Whowin
FT
Tianjin Quanjian
1 - 0
Yanbian Funde
China: League One
FT
Dalian Yifang
2 - 1
Qingdao Huanghai
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Ming Chuan University
0 - 2
Tainan City
Colombia: Primera A Apertura
FT
Cortulua
2 - 1
La Equidad
FT
Huila
2 - 0
America de Cali
FT
Independiente Medellin
0 - 1
Bucaramanga
FT
Patriotas
2 - 0
Deportes Tolima
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Barranquilla
3 - 2
Leones
FT
Bogota FC
0 - 2
Orsomarso
FT
Cucuta
3 - 1
Valledupar
FT
Llaneros
1 - 1
Quindio
FT
Real Santander
0 - 2
Popayan
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Belen Siglo
2 - 3
Deportivo Saprissa
FT
CS Herediano
1 - 2
Cartagines
FT
Municipal Liberia
1 - 0
San Carlos
FT
Perez Zeledon
4 - 0
Limon
FT
Santos de Guapiles
3 - 0
Universidad de Costa Rica
Croatia: Prva HNL
FT
Istra 1961
1 - 0
Inter Zapresic
FT
NK Osijek
4 - 0
RNK Split
Croatia: Druga HNL
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 0
Novigrad
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
2 - 1
Kition Larnaca
FT
APOEL
1 - 0
Omonia Nicosia
FT
Ermis
2 - 1
Aris Limassol
Czech Republic: Division 1
FT
Jablonec
2 - 0
Zlin
FT
Sparta Praha
3 - 2
Brno
Czech Republic: Division 2
FT
Viktoria Zizkov
5 - 0
Frydek-Mistek
Denmark: Superligaen
FT
FC Copenhagen
1 - 1
Nordsjaelland
FT
Lyngby
1 - 2
Brondby
FT
Midtjylland
3 - 1
Sonderjyske
Denmark: 1. Division
FT
AB Copenhagen
0 - 1
Naestved
FT
FC Helsingor
1 - 0
Roskilde
FT
Nykobing
1 - 3
Hobro
FT
Skive
4 - 1
Fremad Amager
FT
Vejle
0 - 1
HB Koge
FT
Vendsyssel
0 - 1
Fredericia
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Holbaek
1 - 0
Svendborg
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Delfin
3 - 0
El Nacional
FT
Emelec
2 - 0
Clan Juvenil
FT
Universidad Catolica
0 - 0
Fuerza Amarilla
Egypt: Division 1
FT
Al Mokawloon
0 - 2
Misr El Makasa
FT
El Dakhleya
0 - 1
Al Nasr Taa'den
FT
Wadi Degla
2 - 0
El Sharqiya
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Alianza
0 - 0
Isidro Metapan
FT
FAS
1 - 0
Chalatenango
FT
Firpo
0 - 0
Municipal Limeno
FT
UES
1 - 0
Sonsonate
England: Premier League
FT
Everton
4 - 2
Leicester City
FT
Sunderland
0 - 3
Manchester United
Estonia: Esiliiga
FT
Levadia Tallinn II
0 - 0
Rakvere Tarvas
FT
Santos Tartu
3 - 4
Maardu Linnameeskond
FT
Tartu Welco
2 - 2
FCI Tallinn II
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Bregalnica Stip
1 - 0
Makedonija GP
FT
Pobeda
0 - 0
Rabotnicki
FT
Shkendija
1 - 1
Renova
FT
Shkupi 1927
3 - 1
Sileks
FT
Vardar Skopje
3 - 1
Pelister
Faroe Islands: Premier League
FT
EB/Streymur
1 - 0
TB/FCS/ROYN
FT
Fuglafjordur
0 - 0
Torshavn
FT
Torshavn
0 - 2
KI Klaksvik
FT
Vikingur Gota
1 - 0
Skala
France: Ligue 1
FT
Paris St Germain
4 - 0
Guingamp
FT
St Etienne
1 - 1
Nantes
FT
Toulouse
0 - 0
Marseille
France: Division 1 Women
FT
Soyaux (W)
1 - 0
St Etienne (W)
Friendly: International
FT
China (W)
2 - 1
Croatia (W)
FT
Germany (W)
2 - 1
Canada (W)
FT
USA (W)
5 - 1
Russia (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
2 - 1
Saburtalo
FT
Dinamo Batumi
0 - 1
Dinamo Tbilisi
FT
Samtredia
0 - 2
Torpedo Kutaisi
Germany: Bundesliga
FT
Hertha Berlin
2 - 0
Augsburg
FT
Ingolstadt 04
3 - 2
Darmstadt 98
Germany: 2. Bundesliga
FT
Erzgebirge Aue
3 - 0
1860 Munich
FT
Fortuna Dusseldorf
2 - 2
Union Berlin
FT
Stuttgart
2 - 0
Karlsruher
Germany: 3. Liga
FT
Holstein Kiel
0 - 0
Preussen Munster
FT
Magdeburg
1 - 2
Jahn Regensburg
FT
Mainz 05 II
2 - 4
Hansa Rostock
Germany: Regional League North
FT
Germania Egestorf/Langreder
2 - 1
Lupo-Martini Wolfsburg
FT
Luneburger Hansa
0 - 1
Havelse
Germany: Regional League Northeast
FT
Budissa Bautzen
0 - 1
Wacker Nordhausen
FT
Carl Zeiss Jena
3 - 0
63 Luckenwalde
FT
Neustrelitz
1 - 2
Hertha Berlin II
FT
Union Furstenwalde
1 - 1
Energie Cottbus
FT
Viktoria Berlin
4 - 0
Schonberg 95
FT
ZFC Meuselwitz
2 - 1
Lokomotive Leipzig
Germany: Regional League West
FT
Schalke 04 II
4 - 0
Fortuna Dusseldorf II
Germany: Regional League Southwest
FT
Kickers Offenbach
4 - 0
08 Homburg
FT
Saarbrucken
3 - 1
Stuttgarter Kickers
Germany: Regional League Bavaria
FT
Greuther Furth II
4 - 3
Bayern Hof
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
1 - 1
Liberty Pro
FT
Asante Kotoko
0 - 0
Ebusua Dwarfs
FT
Bechem United
1 - 0
Inter Allies
FT
Berekum Chelsea
2 - 0
Medeama
FT
Elmina Sharks
1 - 2
WAFA
Greece: Super League
FT
AEK Athens
5 - 0
Kerkyra
FT
Asteras Tripolis
0 - 0
Xanthi
FT
Atromitos Athinon
0 - 0
Larisa
FT
Levadiakos
1 - 1
Olympiakos Piraeus
FT
PAOK
3 - 0
Panathinaikos
FT
PAS Giannina
1 - 2
AEP Iraklis
FT
Panetolikos
1 - 0
Veria
FT
Panionios
1 - 1
Platanias
Greece: Football League
FT
Acharnaikos
2 - 1
Panserraikos
FT
Apollon Smirnis
1 - 0
Kissamikos
FT
Aris Thessalonikis
3 - 0
Kallithea
FT
Chania
3 - 0
Panthrakikos
FT
Kalloni AEL
1 - 3
Aiginiakos
FT
Lamia
1 - 0
Panegialios
FT
Panelefsiniakos
1 - 0
Anagennisi Karditsa
FT
Trikala
1 - 0
Sparti
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Almopos Aridaia
2 - 0
Makedonikos Foufas
FT
Apollon 1926
2 - 0
Doxa Dramas
FT
Doxa Proskiniton
0 - 3
Nestos Chrisoupolis
FT
Eordaikos 2007
0 - 3
Apollon Paralimniou
FT
Kardia
6 - 1
Kampaniakos
FT
Lagkada APE
0 - 1
Naousa
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Apollon Larissa
1 - 0
Asteras Petriti
FT
Diagoras Sevastis
1 - 0
Olympiakos Volou
FT
Enosi Apolloniou/Istiaias
2 - 1
Thesprotos
FT
Ethnikos Filippiadas
0 - 1
Amrakia Kostakion
FT
Karaiskakis
1 - 0
Mavri Aeti Eleftherochori
FT
Niki Volou
1 - 0
Pierikos
FT
Pydna Kitrous
1 - 2
Achilleas Neokesaria
FT
Tilikratis
0 - 2
Rigas Fereos
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Achaiki
0 - 0
Chalkis
FT
Asteras Amaliadas
0 - 3
Panachaiki 2005
FT
Eolikos
1 - 1
Ermionida
FT
Panarkadikos
0 - 1
Pao Loutrakiou
FT
Pilou Ao Tsikitiras
0 - 0
Panargiakos
FT
Thiva
3 - 0
Doza Megalopolis
FT
Zevgolatio
0 - 0
Fostiras
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Ergotelis
2 - 0
Ethnikos Piraeus
FT
Ermis Zonianon
2 - 1
Panthiraikos
FT
Ilisiakos
0 - 0
Proodeftiki
FT
Ionikos
4 - 0
Triglia Rafinas
FT
Kifisia
1 - 2
Agios Ierotheos
FT
Thiella Rafinas
3 - 1
AEEK Inka
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
CSD Municipal
0 - 1
Deportivo Petapa
FT
Malacateco
0 - 0
Coban Imperial
FT
Mictlan
2 - 1
Guastatoya
FT
Suchitepequez
1 - 0
Xelaju
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Motagua
3 - 2
Juticalpa
FT
CD Real Sociedad
3 - 3
CD Social Sol
FT
Platense
2 - 1
Real Espana
FT
Vida
2 - 2
CD Olimpia
Hong Kong: Premier League
FT
I-Sky Yuen Long
0 - 0
Sun Pegasus
Hong Kong: Division 1
FT
Dreams Metro Gallery
3 - 1
Double Flower
FT
Wing Yee
4 - 2
Wanchai
Hungary: Division 2
FT
Bekescsaba 1912
5 - 1
Kozarmisleny
FT
Cigand SE
0 - 2
Kisvarda
FT
Csakvar
1 - 1
Puskas Academy
FT
Dorogi
1 - 0
Szeged 2011
FT
MTE 1904
1 - 1
Budaorsi
FT
Nyiregyhaza
1 - 2
Cegledi
FT
Siofok
2 - 1
Balmazujvaros
FT
Szeol
1 - 2
Soproni VSE
FT
Vac
3 - 3
Szolnoki Mav
FT
Zalaegerszegi
2 - 2
Soroksar
Iceland: League Cup Quarter Final
FT
KR Reykjavik
4 - 1
Thor Akureyri
India: I League
FT
Bengaluru
1 - 0
Aizawl
FT
Mohun Bagan
2 - 1
East Bengal
Israel: Division 1
FT
Ashdod
1 - 1
Ironi Kiryat Shmona
FT
Maccabi Petah Tikva
1 - 2
Hapoel Beer Sheva
FT
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
Maccabi Haifa
Italy: Serie A
FT
Bologna
0 - 3
Roma
FT
Cagliari
2 - 3
Torino
FT
Crotone
2 - 1
Internazionale
FT
Lazio
0 - 3
Napoli
FT
Milan
4 - 0
Palermo
FT
Sampdoria
2 - 2
Fiorentina
FT
Udinese
3 - 0
Genoa
Italy: Serie B
FT
Brescia
1 - 3
Spal
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Fano Alma Juventus
2 - 3
Pordenone
FT
Feralpisalo
3 - 0
Bassano Virtus
FT
Forli
2 - 3
Maceratese
FT
Gubbio
3 - 2
Mantova
FT
Lumezzane
0 - 1
Sudtirol
FT
Modena
1 - 0
Santarcangelo
FT
Parma
0 - 2
Ancona
FT
Teramo
0 - 1
Reggiana
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Akragas
1 - 2
Paganese
FT
Casertana
0 - 3
Foggia
FT
Cosenza
1 - 2
Siracusa
FT
Fondi
1 - 1
Messina
FT
Juve Stabia
1 - 2
Matera
FT
Lecce
3 - 0
Taranto
FT
Monopoli
1 - 1
Melfi
FT
Reggina
1 - 0
Catanzaro
FT
Vibonese
1 - 1
Catania
FT
Virtus Francavilla
0 - 2
Fidelis Andria
Japan: J2 League
FT
Ehime
1 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Montedio Yamagata
3 - 2
Oita Trinita
FT
Tokyo Verdy
2 - 3
Shonan Bellmare
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
2 - 0
AFC Leopards
FT
Nzoia Sugar
0 - 2
Kariobangi Sharks
FT
Posta Rangers
1 - 0
Western Stima
FT
Sofapaka
2 - 2
Nzoia Sugar
FT
Thika United
1 - 0
Zoo Kericho
FT
Ulinzi Stars
2 - 1
Nakumatt
Kosovo: Superliga
FT
Besa
1 - 1
Gjilani
FT
Liria
0 - 0
Drenica
FT
Llapi
2 - 0
Hajvalia
FT
Trepca 89
0 - 0
Ferizaj
Latvia: FA Cup Quarter Final
FT
FS Metta/Lu
0 - 1
Rigas Futbola Skola
FT
Riga
3 - 0
BFC Daugava
Lebanon: Premier League
FT
Al Nejmeh
1 - 0
Nabi Sheet
Lithuania: Division 1
FT
Utenis Utena
2 - 4
Suduva Marijampole
Luxembourg: National Division
FT
F91 Dudelange
0 - 1
Differdange 03
FT
Fola Esch
3 - 2
RM Hamm Benfica
FT
Mondorf-Les-Bains
3 - 0
Jeunesse Canach
FT
Progres Niederkorn
5 - 1
UNA Strassen
FT
Rumelange
1 - 1
Racing Union Luxembourg
FT
UN Kaerjeng 97
0 - 3
Union Titus Petange
FT
Victoria Rosport
2 - 1
Jeunesse Esch
Malaysia: Super League
FT
Felda United
0 - 1
Penang
FT
Johor Darul Takzim
7 - 0
Melaka United
Malta: Premier League
FT
Floriana
2 - 3
Hibernians
FT
Hamrun Spartans
0 - 2
Sliema Wanderers
FT
St Andrews
6 - 0
Pembroke Athleta
FT
Tarxien Rainbows
1 - 3
Mosta
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Guadalajara Chivas
3 - 2
Puebla
FT
Leon
4 - 0
Veracruz
FT
Monterrey
4 - 1
Chiapas
FT
Necaxa
1 - 1
UANL Tigres
FT
Santos Laguna
1 - 0
Pachuca
FT
UNAM Pumas
0 - 1
Toluca
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Celaya
3 - 3
Coras de Tepic
FT
Universidad Guadalajara
0 - 2
Tampico Madero
Moldova: Division 1
FT
Academia Chisinau
0 - 4
Zaria Balti
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
2 - 0
Saxan
FT
Petrocub
3 - 1
Milsami Orhei
FT
Zimbru Chisinau
0 - 1
Sheriff Tiraspol
Montenegro: Druga CFL
FT
Berane
0 - 0
Jezero
FT
Celik Niksic
1 - 2
Bratstvo Cijevna
FT
Cetinje
0 - 2
Otrant Olympic
FT
Igalo
1 - 0
Ibar
Morocco: Botola Pro
FT
Chabab Atlas Khenifra
3 - 0
Chabab Rif Hoceima
FT
Olympique Safi
1 - 0
Hassania Agadir
Morocco: Elite 2
FT
Ittihad Khemisset
0 - 0
Mouloudia Oujda
FT
JSM Laayoune
0 - 0
Sidi Kacem
FT
Olympique Dcheira
2 - 1
Wydad Fes
FT
Racing de Casablanca
0 - 1
Wydad Temara
FT
Rapide Oued Zem
2 - 1
Rachad Bernoussi
FT
US Temara
1 - 0
AS Sale
FT
Youssoufia Berrechid
2 - 0
Union Ait Melloul
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
1 - 1
Roda
FT
PEC Zwolle
2 - 2
Feyenoord
FT
PSV Eindhoven
5 - 0
Willem II
FT
Utrecht
3 - 0
Twente
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
0 - 2
Haugesund
FT
Sarpsborg 08
3 - 0
Viking
FT
Stabaek
2 - 0
Odd Ballklubb
FT
Stromsgodset
1 - 1
Aalesund
FT
Tromso
3 - 0
Sogndal
FT
Valerenga
1 - 2
Sandefjord
Norway: 1. Division
FT
Arendal
1 - 2
Ullensacker/Kisa
FT
Asane
1 - 1
Bodo/Glimt
FT
Elverum
1 - 1
Tromsdalen
FT
Jerv
1 - 2
Ranheim
FT
Kongsvinger
0 - 2
Start
FT
Levanger
0 - 1
Sandnes Ulf
FT
Strommen
1 - 1
Floro
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 2
Arabe Unido
FT
Plaza Amador
3 - 1
San Francisco
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Olimpia Asuncion
2 - 0
General Diaz
FT
Sportivo Luqueno
0 - 3
Sol de America
Paraguay: Segunda Division
FT
Fulgencio Yegros
2 - 2
Guairena
FT
Resistencia
3 - 2
Ovetense
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Alianza Atletico
2 - 2
Universidad San Martin
FT
Juan Aurich
0 - 1
Alianza Lima
Poland: Ekstraklasa
FT
Lech Poznan
1 - 2
Legia Warszawa
FT
Piast Gliwice
1 - 1
Lechia Gdansk
Poland: I Liga
FT
Miedz Legnica
2 - 2
Stomil Olsztyn
FT
Pogon Siedlce
1 - 2
Wigry Suwalki
FT
Tychy
0 - 2
Chrobry Glogow
Portugal: Primeira Liga
FT
Estoril
0 - 1
Nacional
FT
Guimaraes
2 - 1
Tondela
FT
Moreirense
0 - 1
Benfica
FT
Rio Ave
0 - 0
Vitoria Setubal
Portugal: Segunda Liga
FT
Fafe
1 - 1
Famalicao
FT
Leixoes
1 - 0
Freamunde
FT
Olhanense
1 - 2
Academico de Viseu
FT
Penafiel
1 - 0
Braga B
FT
Portimonense
1 - 2
Gil Vicente
FT
Porto B
4 - 0
Cova de Piedade
FT
Santa Clara
1 - 1
Sporting CP B
FT
Uniao Madeira
0 - 1
Varzim
Qatar: Emir Cup 1st Round
FT
Al Shamal
0 - 1
Al Markhiya
FT
Qatar SC
1 - 2
Al Mesaimeer
Romania: Liga I
FT
CFR Cluj
0 - 0
Viitorul Constanta
FT
CSU Craiova
0 - 1
Steaua Bucuresti
Romania: Liga II
FT
Clinceni
1 - 0
Olimpia Satu Mare
Russia: Football Premier League
FT
FC UFA
1 - 3
Spartak Moscow
FT
Krasnodar
1 - 1
CSKA Moscow
FT
Lokomotiv Moscow
0 - 0
Rostov
Russia: PFL West
FT
Dinamo Moscow II
2 - 3
Dolgoprudny
FT
Domodedovo Moscow
0 - 0
Spartak Kostroma
FT
Dynamo St Petersburg
2 - 0
Pskov 747
FT
Tekstilshtik Ivanovo
2 - 0
Kolomna
FT
Torpedo Vladimir
4 - 0
Volga Tver
FT
Znamya Truda
3 - 3
CRFSO Smolensk
Russia: PFL Center
FT
Chertanovo Moscow
0 - 0
Saturn Ramenskoye
FT
Energomash Belgorod
2 - 0
Ryazan
FT
Kaluga
1 - 2
Dinamo Bryansk
FT
Torpedo Moscow
4 - 0
Zenit Penza
FT
Vityaz Podolsk
1 - 0
Metallurg Lipetsk
Russia: PFL South
FT
Afips
2 - 0
SKA Rostov
FT
Angusht
1 - 0
Kuban II
FT
Armavir
1 - 1
Dinamo Stavropol
FT
Biolog-Novokubansk
0 - 2
Chernomorets Novorossiysk
FT
Chayka
1 - 0
Legion
FT
Druzhba Maykop
0 - 1
Rotor Volgograd
FT
Sochi
1 - 0
Mashuk KMV
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
0 - 3
Rangers
Serbia: Superliga
FT
Backa
1 - 0
Novi Pazar
FT
Borac Cacak
0 - 1
Napredak
FT
Cukaricki
1 - 1
Mladost Lucani
FT
Javor Ivanjica
0 - 1
Vozdovac
FT
Rad
0 - 4
Crvena Zvezda
FT
Spartak Subotica
0 - 0
Metalac GM
FT
Vojvodina
1 - 1
Radnicki Nis
Serbia: Prva Liga
FT
Bezanija
1 - 1
BSK Borca
FT
Buducnost Dobanovci
2 - 1
OFK Beograd
FT
Sloboda Uzice
3 - 1
Kolubara
FT
Zemun
4 - 0
Radnicki Pirot
Singapore: S League
FT
Hougang United
0 - 2
Home United
Slovakia: Division 1
FT
Spartak Trnava
1 - 2
MSK Zilina
FT
Trencin
2 - 0
Sport Podbrezova
Slovenia: Prva Liga
FT
Aluminij
1 - 2
ND Gorica
FT
CM Celje
1 - 1
Olimpija Ljubljana
South Africa: FA Cup Round of 16
FT
Acornbush
1 - 2
Kaizer Chiefs
FT
Bloem Celtic
2 - 1
Mbombela United
South Korea: K League
FT
Daegu
2 - 1
Jeonnam Dragons
FT
Pohang Steelers
2 - 0
Incheon United
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
3 - 3
Suwon City
FT
Busan I Park
3 - 0
Seoul E-Land
Spain: Primera Division
FT
Celta Vigo
0 - 2
Eibar
FT
Granada
1 - 3
Valencia
FT
Las Palmas
4 - 1
Betis
FT
Osasuna
2 - 1
Leganes
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
2 - 2
Zaragoza
FT
Elche
3 - 2
Sevilla Atletico
FT
Numancia
0 - 2
Girona
FT
Oviedo
2 - 0
UCAM Murcia
FT
Reus
0 - 1
Huesca
FT
Valladolid
2 - 1
Cordoba
Spain: Segunda B Group 1
FT
Burgos
2 - 2
Tudelano
FT
Palencia
1 - 2
Coruxo
FT
Racing Santander
3 - 2
Boiro
Spain: Segunda B Group 2
FT
Albacete
0 - 1
Rayo Majadahonda
FT
Fuenlabrada
0 - 1
CD Toledo
FT
Mensajero
0 - 1
UD Logrones
FT
Navalcarnero
1 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Real Sociedad B
0 - 0
Sestao River
FT
Real Union
2 - 2
Barakaldo
Spain: Segunda B Group 3
FT
AE Prat
0 - 2
Mallorca B
FT
Atletico Saguntino
1 - 1
Villarreal B
FT
Badalona
0 - 2
Barcelona B
FT
CD Eldense
0 - 5
Sabadell
FT
Ebro
1 - 1
Alcoyano
FT
Espanyol B
1 - 3
Atletico Baleares
FT
Levante B
3 - 1
Hercules
FT
Lleida Esportiu
0 - 0
Gava
Spain: Segunda B Group 4
FT
Extremadura
1 - 1
San Fernando
FT
Jumilla
1 - 2
Melilla
FT
Murcia
3 - 1
Atletico Mancha
FT
Real Linense
2 - 0
La Hoya Lorca
FT
Villanovense
1 - 3
Granada B
Sweden: Allsvenskan
FT
Hacken
0 - 0
Djurgarden
FT
Hammarby
1 - 1
Kalmar
FT
Jonkopings Sodra
2 - 2
Halmstad
FT
Ostersunds
1 - 0
Norrkoping
FT
Sirius
0 - 2
IFK Goteborg
Sweden: Superettan
FT
Trelleborgs
2 - 2
Falkenbergs
FT
Varbergs BoIS
3 - 3
Helsingborg
Switzerland: Super League
FT
Basel 1893
1 - 1
Young Boys
FT
Lugano
4 - 2
Sion
FT
Vaduz
0 - 2
Luzern
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
2 - 3
Winterthur
FT
Wil 1900
1 - 4
Wohlen
Thailand: Premier League
FT
BEC Tero Sasana
2 - 0
Bangkok United
FT
Bangkok Glass
0 - 1
Thai Honda
FT
Chiangrai United
1 - 3
Port FC
FT
Ubon UMT
1 - 1
Buriram United
Tunisia: Ligue 1 Championship Group
FT
Etoile du Sahel
1 - 1
Esperance ST
Turkey: Super Lig
FT
Adanaspor
1 - 3
Rizespor
FT
Fenerbahce
3 - 1
Akhisar Belediye
FT
Kayserispor
1 - 4
Osmanlispor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Balikesirspor
1 - 2
Denizlispor
FT
Giresunspor
1 - 0
Bandirmaspor
FT
Manisaspor
2 - 0
Mersin Idman Yurdu
FT
Umraniyespor
1 - 0
Yeni Malatyaspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Erzurumspor
0 - 0
Hacettepe
FT
Fatih Karagumruk
2 - 1
Tepecikspor
FT
Fethiyespor
4 - 3
Zonguldak Komurspor
FT
Keciorengucu
1 - 4
Anadolu Uskudar 1908
FT
Kocaeli Birlikspor
3 - 1
Anadolu Selcukluspor
FT
Ofspor
2 - 3
Nazilli Belediyespor
FT
Pendikspor
1 - 1
Kahramanmarasspor
FT
Sivas Belediyespor
1 - 1
Amedspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankaragucu
2 - 1
Tuzlaspor
FT
Aydinspor 1923
1 - 0
1461 Trabzon
FT
Erciyesspor
1 - 1
Polatli Bugsasspor
FT
Gumushanespor
0 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Hatayspor
1 - 0
Menemen Belediye
FT
Inegolspor
2 - 1
Sariyer
FT
Kastamonuspor
0 - 0
Tokatspor
FT
Kirklarelispor
4 - 1
Etimesgut Belediyespor
USA: MLS
FT
Dallas
2 - 0
Minnesota United
FT
Orlando City
1 - 0
New York Red Bulls
FT
Real Salt Lake
3 - 0
Vancouver Whitecaps
FT
San Jose Earthquakes
1 - 1
Seattle Sounders
FT
Sporting Kansas City
3 - 1
Colorado Rapids
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Edmonton
0 - 1
Jacksonville Armada
FT
San Francisco Deltas
3 - 1
Carolina Railhawks
Ukraine: Premier League
FT
Dynamo Kyiv
4 - 0
Olimpik Donetsk
FT
Karpaty Lviv
2 - 2
Dnipro Dnipropetrovsk
FT
Oleksandriya
0 - 0
Zorya Luhansk
FT
Shakhtar Donetsk
1 - 2
Chornomorets Odesa
Ukraine: First League
FT
Poltava
1 - 1
Naftovyk-Ukrnafta
FT
Skala Stryi
0 - 3
Veres
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Danubio
0 - 0
Club River Plate
FT
Nacional de Football
2 - 1
Montevideo Wanderers
FT
Plaza Colonia
2 - 2
Cerro
FT
Rampla Juniors
2 - 2
Liverpool Montevideo
FT
Sud America
3 - 1
Racing Montevideo
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Atletico Socopo
3 - 2
Metropolitanos
FT
Atletico Venezuela
1 - 1
Monagas
FT
Carabobo
2 - 1
Deportivo Lara
FT
Deportivo Tachira
2 - 1
Aragua
FT
Portuguesa FC
1 - 1
Caracas
FT
Trujillanos
4 - 1
Deportivo JBL
FT
Zulia
3 - 2
AC Mineros
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico Guanare
4 - 1
Titanes
FT
Atletico Venezuela B
0 - 2
Estudiantes Caracas
FT
Atletico el Vigia
3 - 2
Llaneros
FT
Margarita
0 - 3
Angostura
FT
Petare
2 - 0
UCV
FT
Tucanes
0 - 0
Diamantes de Guayana
Vietnam: V League 1
FT
Da Nang
1 - 1
Becamex Binh Duong
FT
Dong Tam Long An
1 - 2
Than Quang Ninh
FT
Sanna Khanh Hoa
1 - 1
Hanoi T&t
Wales: Premier League
FT
Cardiff Metropolitan
2 - 3
Bangor City
FT
Llandudno
0 - 2
Aberystwyth Town