Football ResultsSaturday, 9th September 2017
Afghanistan:
FT
Mawjhai Amu
1 - 0
Oqaban Hindukush
Albania:
FT
Kukesi
1 - 0
Kamza
FT
Skenderbeu Korce
2 - 0
Flamurtari Vlore
FT
Teuta Durres
2 - 1
Luftetari Gjirokaster
Algeria:
FT
Blida
2 - 3
JS Kabylie
FT
JS Saoura
2 - 0
Biskra
FT
MC Alger
1 - 1
ES Setif
FT
USM Bel Abbes
2 - 1
Olympique Medea
Angola: Division 1
FT
Desportivo JGM
1 - 1
Recreativo Do Libolo
FT
Kabuscorp
3 - 2
Inter Luanda
FT
Onze Bravos
0 - 1
Primeiro de Maio
Argentina:
FT
Acassuso
3 - 0
Talleres Remedios
FT
Colegiales
1 - 3
Deportivo Espanol
FT
Sacachispas
0 - 3
Defensores de Belgrano
FT
San Telmo
0 - 1
Almirante Brown
Argentina:
FT
Belgrano Cordoba
1 - 0
San Martin de San Juan
FT
Estudiantes LP
0 - 1
Defensa y Justicia
FT
Olimpo Bahia Blanca
1 - 1
Independiente
FT
Patronato
2 - 1
Argentinos Juniors
FT
Racing Club
4 - 1
Temperley
Armenia:
FT
Ararat Yerevan
1 - 2
Banants Yerevan
Australia: NPL ACT Play-Off Final
FT
Belconnen United
2 - 1
Canberra Olympic
Australia: NPL SA Play-Off Final
FT
Adelaide City
1 - 2
Croydon Kings
Australia: NPL WA Play-Off Final
FT
Bayswater City
3 - 0
Perth SC
Austria:
FT
Alberschwende
1 - 2
Kufstein
FT
Dornbirn 1913
2 - 2
Kitzbuhel
FT
Grodig
2 - 2
Hohenems
FT
Hard
1 - 1
SCR Altach II
FT
Pinzgau
1 - 2
USK Anif
FT
Wacker Innsbruck II
3 - 0
Seekirchen
FT
Worgl
1 - 1
Wals Grunau
Austria:
FT
First Vienna 1894
0 - 1
Horn
Austria:
FT
Austria Vienna
2 - 2
Wolfsberger AC
FT
LASK Linz
2 - 1
Sturm Graz
FT
Mattersburg
0 - 5
Admira Wacker
FT
St Polten
1 - 2
SCR Altach
Azerbaijan:
FT
Inter Baku
3 - 2
Kapaz
FT
Qabala
1 - 1
Zira
Bahrain:
FT
Al Shabab Manama
1 - 0
Al Ittihad
FT
East Riffa Club
2 - 5
Malkiya
FT
Riffa
3 - 0
Al Ahli Club Manama
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
2 - 0
Slavia Mozyr
FT
Shakhter Soligorsk
2 - 0
Krumkachy
Belgium:
FT
Antwerp
1 - 1
St Truiden
FT
Mouscron-Peruwelz
2 - 1
Club Brugge
FT
Waasland-Beveren
5 - 1
Eupen
FT
Zulte Waregem
2 - 2
Kortrijk
Belgium:
FT
Heist (W)
0 - 12
Anderlecht (W)
Belgium:
FT
Lierse
2 - 2
Westerlo
FT
Union St Gilloise
4 - 0
Roeselare
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
San Jose
4 - 3
Universitario de Sucre
FT
The Strongest
3 - 0
Guabira
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Club Destroyers
0 - 4
Royal Pari Sion
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Stormers San Lorenzo
2 - 2
Quebracho Villa Montes
Bosnia and Herzegovina:
FT
Sarajevo
4 - 0
Vitez
FT
Sloboda Tuzla
0 - 1
GOSK Gabela
FT
Zrinjski
5 - 2
Celik Zenica
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
1 - 1
Palmeiras
FT
Sao Paulo
2 - 2
Ponte Preta
FT
Vasco da Gama
1 - 0
Gremio
Brazil: Serie B
FT
ABC
0 - 0
Santa Cruz
FT
CRB
0 - 1
Oeste
FT
Criciuma
2 - 1
Luverdense
FT
Juventude
2 - 1
Internacional
FT
Londrina
3 - 2
Ceara
FT
Paysandu
0 - 1
America Mineiro
Brazil: Serie C Group A
FT
ASA
1 - 2
Confianca SE
FT
Cuiaba
1 - 1
CSA
FT
Fortaleza
1 - 0
Moto Club
FT
Salgueiro
2 - 1
Remo
FT
Sampaio Correa
2 - 3
Botafogo PB
Brazil: Serie C Group B
FT
Botafogo SP
5 - 3
Ypiranga PE
FT
Joinville
8 - 1
Mogi Mirim
FT
Macae
0 - 0
Tombense
FT
Sao Bento
1 - 0
Volta Redonda
FT
Tupi
2 - 3
Bragantino
Bulgaria:
FT
Pirin Blagoevgrad
5 - 0
Lokomotiv Plovdiv
FT
Slavia Sofia
0 - 4
Ludogorets
Bulgaria:
FT
Partizan Cherven Bryag
1 - 1
Spartak Pleven
Bulgaria:
FT
Botev Novi Pazar
1 - 2
Dobrudzha
FT
Hitrino
3 - 1
Benkovski Byala
FT
Kaliakra
0 - 4
Suvorovo
FT
Septemvri Tervel
2 - 2
Lokomotiv Ruse
FT
Svetkavitsa
2 - 2
Spartak Varna
Bulgaria:
FT
Balkan Botevgrad
2 - 2
Germanea
FT
Bansko
3 - 1
Elin Pelin
FT
Hebar Pazardzhik
1 - 0
Pirin Razlog
FT
Marek
0 - 1
Belasitsa Petrich
FT
Minyor Pernik
1 - 1
Chavdar Etropole
FT
Pirin Gotse Delchev
0 - 3
CSKA Sofia
FT
Rilski Sportist
3 - 1
Botev Ihtiman
FT
Septemvri Simitli
3 - 1
Svoboda Peshtera
FT
Slivnishki Geroy
0 - 3
Vihren
Bulgaria:
FT
Arda Kardzhali
4 - 1
Sokol Markovo
FT
Asenovets 2005
3 - 1
Svilengrad 1921
FT
Borislav Parvomay
4 - 2
Tundja 2006 Yagoda
FT
Dimitrovgrad
1 - 0
Rozova Dolina
FT
Eurocollege
4 - 4
Atletik Kuklen
FT
Rakovski 2011
0 - 2
Minyor Radnevo
FT
Uragan Boyadzhik
5 - 0
Levski Karlovo
FT
Vereya Stara Zagora II
2 - 3
Gigant Saedinenie
Bulgaria:
FT
Botev Galabovo
0 - 0
Tsarsko Selo
FT
Lokomotiv Sofia
2 - 0
Neftochimic Burgas
FT
Montana
1 - 3
Nesebar
FT
Oborishte
0 - 0
Pomorie
FT
Sozopol
2 - 1
Strumska Slava
Canada: Canadian Soccer League
FT
Scarborough
5 - 0
Brantford Galaxy
Chile: Primera Division
FT
Curico Unido
1 - 1
Deportes Temuco
FT
Iquique
1 - 1
Colo Colo
FT
San Luis
0 - 2
Santiago Wanderers
FT
Universidad de Chile
2 - 2
O'Higgins
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Coquimbo Unido
1 - 0
Cobreloa
FT
Deportes Copiapo
1 - 0
Santiago Morning
FT
Deportes Puerto Montt
1 - 1
Deportivo La Serena
FT
Magallanes
3 - 0
Barnechea
FT
Rangers de Talca
1 - 3
Iberia
China: Super League
FT
Shandong Luneng
0 - 0
Jiangsu Suning
FT
Shanghai SIPG
3 - 1
Tianjin Teda
China: League One
FT
Beijin Renhe
1 - 0
Wuhan Zall
FT
Boading Yingli Yitong
0 - 1
Xinjiang Tianshan
FT
Hangzhou Greentown
2 - 2
Qingdao Huanghai
FT
Lijiang Jiayunhao
2 - 3
Meizhou Hakka
FT
Nei Mongol Zhongyou
0 - 1
Dalian Yifang
FT
Shanghai Shenxin
2 - 2
Zhejiang Yiteng
FT
Shenzhen
0 - 1
Shijiazhuang Yongchang
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Royal Blues
0 - 3
Taipower
FT
Tainan City
2 - 2
Ming Chuan University
FT
Tatung
3 - 2
NTUS
Costa Rica:
FT
Carmelita
1 - 1
Santos de Guapiles
Croatia:
FT
NK Osijek
2 - 1
Hajduk Split
FT
Rijeka
7 - 0
Cibalia
Croatia:
FT
Kustosija
0 - 1
Sibenik
FT
Lucko
3 - 0
Varazdin
FT
Solin
1 - 1
Novigrad
Cyprus:
FT
AEL Limassol
1 - 0
Doxa Katokopias
FT
Nea Salamis
1 - 4
APOEL
FT
Olympiakos Nicosia
1 - 1
Apollon Limassol
Czech Republic:
FT
Frydek-Mistek
0 - 2
Viktoria Zizkov
FT
Opava
1 - 0
Pardubice
Czech Republic:
FT
Banik Ostrava
2 - 2
Jablonec
FT
Bohemians 1905
1 - 0
Slovacko
FT
Sigma Olomouc
1 - 1
Slavia Praha
FT
Slovan Liberec
0 - 3
Viktoria Plzen
FT
Zlin
2 - 0
Teplice
Denmark:
FT
Jammerbugt
2 - 0
FT
Kjellerup
1 - 0
Ringkobing
FT
Lyseng
2 - 3
Sydvest 05
Denmark:
FT
Frem
3 - 3
B93 Copenhagen
FT
Skovshoved
4 - 2
AB Copenhagen
Denmark:
FT
Greve
4 - 2
HIK Hellerup
FT
Kolding IF
3 - 3
Avarta
FT
Naesby
0 - 4
Middelfart
Denmark:
FT
Aarhus
1 - 4
Randers
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Guayquil City
0 - 2
Fuerza Amarilla
FT
Independiente del Valle
2 - 2
Barcelona
FT
LDU Quito
2 - 0
Macara
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Deportivo Colon
1 - 1
Manta
FT
LDU Loja
4 - 2
LDU Portoviejo
FT
Tecnico Universitario
2 - 1
Gualaceo
Egypt:
FT
Al Ittihad Alexandria
2 - 4
Ismaily
FT
El Entag El Harby
1 - 1
Zamalek
FT
Tanta
0 - 0
Al Nasr Cairo
El Salvador:
FT
Dragon
2 - 0
Chalatenango
FT
Pasaquina
2 - 2
Alianza
FT
Santa Tecla
2 - 1
Sonsonate
England:
FT
Aldershot Town
0 - 2
Dover Athletic
FT
Boreham Wood
2 - 0
Leyton Orient
FT
Chester City
1 - 1
Ebbsfleet United
FT
Fylde
2 - 2
Bromley
FT
Guiseley
0 - 0
Eastleigh
FT
Halifax Town
3 - 2
Maidenhead
FT
Hartlepool United
1 - 0
Dagenham & Redbridge
FT
Maidstone United
3 - 1
Woking
FT
Solihull Motors
0 - 1
Macclesfield Town
FT
Sutton United
1 - 1
Gateshead
FT
Torquay United
0 - 0
Wrexham
FT
Tranmere Rovers
1 - 0
Barrow
England:
FT
Alfreton Town
4 - 1
Gainsborough
FT
Blyth Spartans
5 - 2
Boston United
FT
Bradford Park Avenue
1 - 1
Nuneaton
FT
Curzon Ashton
1 - 0
United Of Manchester
FT
Darlington 1883
0 - 0
Leamington
FT
North Ferriby United
0 - 2
Chorley
FT
Salford City
2 - 0
Brackley Town
FT
Southport
0 - 3
Kidderminster Harriers
FT
Tamworth
3 - 1
Spennymoor Town
FT
Telford United
1 - 5
Harrogate Town
FT
York City
2 - 0
Stockport County
England:
FT
Chelmsford City
1 - 1
Weston Super Mare
FT
Concord Rangers
0 - 1
Bath City
FT
Dartford
3 - 0
Chippenham
FT
Gloucester City
0 - 1
Havant & Waterlooville
FT
Hemel Hempstead Town
4 - 3
Braintree
FT
Hungerford Town
2 - 2
Hampton & Richmond
FT
Oxford City
3 - 3
East Thurrock United
FT
St Albans
2 - 2
Eastbourne Borough
FT
Truro City
7 - 2
Whitehawk
FT
Wealdstone
3 - 0
Bognor Regis
FT
Welling United
2 - 0
Poole Town
England:
FT
Aston Villa
0 - 0
Brentford
FT
Bolton Wanderers
0 - 3
Middlesbrough
FT
Fulham
1 - 1
Cardiff City
FT
Leeds United
5 - 0
Burton Albion
FT
Norwich City
1 - 0
Birmingham City
FT
Preston North End
1 - 1
Barnsley
FT
Queens Park Rangers
2 - 1
Ipswich Town
FT
Reading
0 - 1
Bristol City
FT
Sheffield Wednesday
3 - 1
Nottingham Forest
FT
Sunderland
1 - 2
Sheffield United
FT
Wolverhampton Wanderers
1 - 0
Millwall
England:
FT
AFC Wimbledon
0 - 2
Portsmouth
FT
Bristol Rovers
2 - 1
Walsall
FT
Charlton Athletic
2 - 1
Southend United
FT
Fleetwood Town
2 - 2
Oldham Athletic
FT
Northampton Town
1 - 0
Doncaster Rovers
FT
Oxford United
3 - 0
Gillingham
FT
Peterborough United
1 - 3
Bradford City
FT
Plymouth Argyle
0 - 1
Milton Keynes Dons
FT
Rochdale
0 - 3
Blackburn Rovers
FT
Rotherham United
3 - 2
Bury
FT
Scunthorpe United
0 - 0
Blackpool
FT
Shrewsbury Town
1 - 0
Wigan Athletic
England:
FT
Banbury United
3 - 4
Frome
FT
Basingstoke
3 - 2
St Ives
FT
Biggleswade Town
2 - 0
Gosport Borough
FT
Kings Langley
0 - 3
Farnborough
FT
Kings Lynn
4 - 1
Stratford
FT
Merthyr Tydfil
0 - 0
Bishops Stortford
FT
Redditch
3 - 1
Chesham United
FT
Royston Town
1 - 4
Hereford United
FT
Slough Town
8 - 1
Dunstable
FT
St Neots
5 - 0
Dorchester Town
FT
Tiverton
3 - 1
Hitchin
FT
Weymouth
3 - 1
Kettering
England:
FT
Billericay
1 - 0
Leatherhead
FT
Brightlingsea Regent
2 - 1
Enfield Town
FT
Dorking Wanderers
0 - 1
Dulwich Hamlet
FT
Folkestone
2 - 0
Staines Town
FT
Harlow Town
2 - 1
Tonbridge Angels
FT
Harrow Borough
2 - 2
Merstham
FT
Kingstonian
3 - 2
Lowestoft Town
FT
Leiston
3 - 1
Thurrock
FT
Metropolitan Police
1 - 2
Hendon
FT
Tooting & Mitcham
1 - 1
Needham Market
FT
Wingate & Finchley
2 - 0
Burgess Hill Town
FT
Worthing
0 - 5
Margate
England:
FT
Barwell
1 - 3
Altrincham
FT
Grantham Town
3 - 2
Workington
FT
Hednesford Town
3 - 0
Sutton Coldfield
FT
Lancaster City
2 - 0
Shaw Lane
FT
Marine
0 - 1
Coalville Town
FT
Matlock Town
1 - 2
Whitby Town
FT
Rushall Olympic
1 - 4
Nantwich Town
FT
Stafford Rangers
0 - 4
Witton Albion
FT
Stalybridge Celtic
3 - 1
Stourbridge
FT
Warrington Town
4 - 2
Farsley Celtic
England:
FT
Accrington Stanley
3 - 0
Carlisle United
FT
Barnet
3 - 1
Cambridge United
FT
Colchester United
3 - 1
Crawley Town
FT
Coventry City
1 - 0
Port Vale
FT
Crewe Alexandra
5 - 1
Chesterfield
FT
Forest Green
1 - 3
Exeter City
FT
Luton Town
0 - 3
Swindon Town
FT
Mansfield Town
4 - 1
Grimsby Town
FT
Newport County
0 - 0
Wycombe Wanderers
FT
Notts County
2 - 0
Morecambe
FT
Stevenage
1 - 2
Lincoln City
FT
Yeovil Town
0 - 0
Cheltenham Town
England:
FT
Arsenal
3 - 0
Bournemouth
FT
Brighton Hove Albion
3 - 1
West Bromwich Albion
FT
Everton
0 - 3
Tottenham Hotspur
FT
Leicester City
1 - 2
Chelsea
FT
Manchester City
5 - 0
Liverpool
FT
Southampton
0 - 2
Watford
FT
Stoke City
2 - 2
Manchester United
England:
FT
Chelsea (U23)
2 - 2
Sunderland (U23)
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Tallinn
1 - 3
Flora Tallinn
FT
Sillamae Kalev
3 - 1
Trans Narva
Estonia: Esiliiga
FT
Levadia Tallinn II
1 - 0
Tartu Welco
FT
Rakvere Tarvas
0 - 3
Tallinna Kalev
FYR Macedonia:
FT
Vardar Skopje
3 - 1
Sileks
FYR Macedonia:
FT
Bregalnica Stip
1 - 1
Pobeda Valandovo
FT
Kozhuf Miravci
3 - 0
Horizont Turnovo
FT
Plackovica
1 - 2
Belasica
FT
Sasa
0 - 1
Borec Veles
FT
Tikves
2 - 1
Osogovo
FYR Macedonia:
FT
Gorno Lisice
2 - 2
Struga
FT
Gostivar
4 - 1
Novaci
FT
Labunishta
0 - 0
Teteks
FT
Lokomotiva Skopje
2 - 0
Vellazerimi 77
FT
Zajazi Zajas
0 - 0
Makedonija GP
Finland: Ykkonen
FT
Honka
4 - 2
Ekranas IF
FT
KPV
0 - 0
Jaro
Finland: Kakkonen Group A
FT
Lahti Akatemia
3 - 0
Keski-Uusimaa
FT
Sudet
3 - 5
MP
Finland: Kakkonen Group B
FT
BK-46
4 - 0
NuPS
FT
Jazz
6 - 2
EsPa
FT
Viikingit
3 - 0
TPV
Finland: Kakkonen Group C
FT
OTP
2 - 5
Hercules
FT
TP-47 Tornio
1 - 3
GBK
FT
VIFK
3 - 0
PK-37
France:
FT
Lens
2 - 3
Lorient
France:
FT
Caen
2 - 1
Dijon
FT
Montpellier
0 - 1
Nantes
FT
Nice
4 - 0
Monaco
FT
Strasbourg
0 - 1
Amiens
FT
Troyes
0 - 0
Toulouse
France:
FT
Grenoble
0 - 0
Red Star 93
France:
FT
Guingamp (W)
0 - 5
Lyon (W)
FT
Rodez Aveyron (W)
0 - 3
Paris St Germain (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
1 - 1
Shukura
FT
Lokomotivi Tbilisi
4 - 2
Dila Gori
Germany:
FT
Lokomotive Leipzig
0 - 1
Viktoria Berlin
Germany:
FT
Borussia Dortmund II
3 - 2
Rodinghausen
FT
Erndtebruck
2 - 0
Alemannia Aachen
FT
Fortuna Dusseldorf II
1 - 4
Viktoria Koln
FT
Koln II
3 - 1
Westfalia Rhynern
FT
Rot-Weiss Essen
1 - 1
Wegberg-Beeck
FT
Uerdingen 05
1 - 1
Borussia Monchengladbach II
FT
Wiedenbruck 2000
4 - 0
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Wuppertaler
5 - 1
Verl
Germany:
FT
Hamburg II
2 - 1
Eutin 08
FT
Jeddeloh
4 - 2
Havelse
FT
Weiche Flensburg
2 - 0
Altona 93
FT
Wolfsburg II
1 - 0
St Pauli II
Germany:
FT
Garching
0 - 3
1860 Munich
FT
Greuther Furth II
2 - 1
Schalding-Heining
FT
Pipinsried
0 - 3
Memmingen
FT
Seligenporten
3 - 1
Nurnberg II
Germany:
FT
Eintract Stadtallendorf
2 - 0
Astoria Walldorf
FT
Kickers Offenbach
3 - 0
Stuttgarter Kickers
FT
Schott Mainz
0 - 2
Freiburg II
FT
Steinbach
1 - 3
Elversberg
FT
Stuttgart II
0 - 2
Mainz 05 II
FT
Ulm 1846
1 - 1
Hessen Kassel
Germany:
FT
Arminia Bielefeld
0 - 4
Duisburg
FT
Holstein Kiel
2 - 1
Kaiserslautern
FT
Ingolstadt 04
1 - 2
Erzgebirge Aue
Germany:
FT
1899 Hoffenheim
2 - 0
Bayern Munich
FT
Augsburg
3 - 0
Koln
FT
Borussia Monchengladbach
0 - 1
Eintracht Frankfurt
FT
Freiburg
0 - 0
Borussia Dortmund
FT
Mainz 05
3 - 1
Bayer Leverkusen
FT
Wolfsburg
1 - 1
Hannover 96
Germany:
FT
Chemnitzer
0 - 0
Karlsruher
FT
Hallescher
2 - 1
Wehen
FT
Magdeburg
2 - 0
Hansa Rostock
FT
Rot-Weiss Erfurt
1 - 0
Carl Zeiss Jena
FT
SF Lotte
2 - 1
Unterhaching
FT
Sonnenhof Grossaspach
0 - 1
Osnabruck
FT
Wurzburger Kickers
2 - 3
Paderborn 07
Germany:
FT
1899 Hoffenheim (W)
0 - 1
Eintracht Frankfurt (W)
FT
Bayern Munich (W)
0 - 1
Freiburg (W)
FT
Duisburg (W)
0 - 1
Turbine Potsdam (W)
FT
Koln (W)
2 - 5
SGS Essen (W)
FT
SC Sand (W)
0 - 4
Wolfsburg (W)
FT
USV Jena (W)
2 - 2
Werder Bremen (W)
Greece:
FT
Asteras Tripolis
1 - 3
Lamia
FT
Atromitos Athinon
0 - 0
PAS Giannina
FT
Xanthi
1 - 1
Olympiakos Piraeus
Honduras:
FT
Lobos UPNFM
0 - 0
Platense
Hong Kong:
FT
Eastern Salon
1 - 3
Wofoo Tai Po
FT
Southern
2 - 1
BC Rangers
FT
Sun Pegasus
3 - 2
Guangzhou R&F (U19)
Hong Kong:
FT
South China FC
3 - 0
Wanchai
FT
Tung Sing
4 - 2
Kwun Tong
Hungary:
FT
Debrecen
3 - 1
Diosgyori
FT
Ferencvaros
5 - 2
Vasas
FT
Mezokovesd-Zsory
2 - 2
Balmazujvaros
FT
Ujpest
1 - 3
Puskas Academy
Iceland: Urvalsdeild
FT
KR Reykjavik
0 - 3
IBV
FT
Vikingur Olafsvik
4 - 4
Fjolnir
Iceland: 1. Deild
FT
Kopavogur
2 - 0
Thor Akureyri
FT
Leiknir Faskrudsfjordor
6 - 0
Haukar
Indonesia: Liga 1
FT
Bhayangkara Surabaya
2 - 1
Persipura Jayapura
FT
Persib Bandung
2 - 2
Semen Padang
FT
Persiba Balikpapan
3 - 0
Gresik United
Iran:
FT
Baderan Tehran
3 - 1
Paykan
FT
Foolad FC
0 - 1
Iranjavan Bushehr
FT
Rah Ahan
1 - 2
Khoneh Be Khoneh
AET
Sepidrood Rasht
1 - 3
Malavan
FT
Siah Jamegan
3 - 1
AS Bargh Shiraz
Israel:
FT
Ashdod
0 - 2
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 0
Hapoel Ashkelon
FT
Hapoel Haifa
2 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Maccabi Tel Aviv
2 - 0
Bnei Sakhnin
Italy:
FT
Ascoli
1 - 2
Novara
FT
Avellino
5 - 1
Foggia
FT
Bari
0 - 2
Unione Venezia
FT
Carpi
1 - 0
Salernitana
FT
Palermo
3 - 3
Empoli
FT
Pro Vercelli
1 - 4
Cremonese
FT
Spezia
2 - 1
Virtus Entella
FT
Ternana
1 - 0
Cesena
Italy:
FT
Catania
3 - 0
Lecce
FT
Catanzaro
0 - 0
Juve Stabia
FT
Fidelis Andria
1 - 1
Casertana
FT
Matera
0 - 0
Cosenza
FT
Monopoli
0 - 0
Akragas
FT
Paganese
1 - 1
Reggina
FT
Rende
0 - 1
Siracusa
FT
Trapani
0 - 0
Sicula Leonzio
FT
Virtus Francavilla
1 - 0
Fondi
Italy:
FT
Juventus
3 - 0
Chievo
Japan: J1 League
FT
Albirex Niigata
0 - 0
Sanfrecce Hiroshima
FT
Consadole Sapporo
2 - 1
Jubilo Iwata
FT
FC Tokyo
1 - 4
Cerezo Osaka
FT
Gamba Osaka
1 - 2
Vissel Kobe
FT
Kashima Antlers
1 - 0
Omiya Ardija
FT
Kawasaki Frontale
3 - 0
Yokohama F Marinos
FT
Urawa Red Diamonds
1 - 2
Kashiwa Reysol
FT
Ventforet Kofu
0 - 1
Shimizu S Pulse
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
0 - 1
Ehime
FT
Mito Hollyhock
1 - 2
Gifu
FT
Montedio Yamagata
2 - 2
Kyoto Sanga
FT
Nagoya Grampus
0 - 1
Oita Trinita
FT
Renofa Yamaguchi
3 - 5
Shonan Bellmare
FT
Yokohama FC
2 - 0
Zweigen Kanazawa
Japan: J3 League
FT
Giravanz Kitakyushu
0 - 1
Fukushima United
FT
Kagoshima United
1 - 5
Tochigi SC
FT
Kataller Toyama
0 - 0
Cerezo Osaka (U23)
FT
Ryukyu
2 - 2
Fujieda MYFC
Japan: L1 League Women
FT
Iga Kunoichi (W)
0 - 0
Nagano Parceiro (W)
FT
Sony Sendai (W)
0 - 4
INAC Kobe Leonessa (W)
Jordan:
FT
Al Jazeera Amman
1 - 2
Shabab Al Ordon
FT
Al Wehdat
2 - 2
That Ras
Kazakhstan: Premier League
FT
Akzhayik
2 - 0
Okzhetpes
FT
Astana
7 - 0
Atyrau
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
4 - 0
Nzoia Sugar
FT
Homeboyz
2 - 1
Thika United
FT
Mathare United
2 - 1
Western Stima
FT
Muhoroni Youth
0 - 0
Ulinzi Stars
FT
Nakumatt
0 - 1
Kariobangi Sharks
FT
Nakumatt
2 - 0
Posta Rangers
Kosovo:
FT
Drita
0 - 0
Falmurtari
FT
Prishtina
1 - 0
Liria
Latvia: Virsliga
FT
FS Metta/Lu
2 - 5
Liepaja
FT
Spartaks
0 - 3
Ventspils
Lithuania:
PEN
Suduva Marijampole
2 - 4
Zalgiris Vilnius
PEN
Vilnaus Vitys
2 - 4
Stumbras
Luxembourg:
FT
Jeunesse Esch
4 - 2
Hostert
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Johor Darul Takzim
3 - 1
Selangor
FT
Kedah
2 - 0
Kelantan
FT
Kuala Lumpur
2 - 0
PKNS
FT
Negeri Sembilan
0 - 0
PKNP
FT
Pahang
3 - 2
PBDKT T-Team
FT
Perak
2 - 1
Felda United
FT
Terengganu
3 - 3
Sarawak
FT
UiTM
5 - 3
Melaka United
Malta:
FT
Balzan
0 - 0
Sliema Wanderers
FT
Birkirkara
2 - 0
Mosta
FT
Hibernians
1 - 1
Floriana
FT
Tarxien Rainbows
1 - 2
Gzira United
Mexico:
FT
Atlante
0 - 0
Mineros de Zacatecas
FT
Cimarrones
3 - 1
Potros UAEM
FT
Murcielagos
2 - 3
Correcaminos UAT
FT
Tapachula
0 - 0
Atletico San Luis
FT
Venados
1 - 0
Alebrijes de Oaxaca
FT
Zacatepec 1948
0 - 1
Celaya
Mexico:
FT
Club Queretaro
1 - 2
Leon
FT
Lobos BUAP
1 - 3
Monarcas
FT
Puebla
0 - 0
Cruz Azul
Moldova: Division 1 2017
FT
Dacia Chisinau
4 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Zimbru Chisinau
1 - 1
Petrocub
Montenegro:
FT
Decic
0 - 0
Buducnost Podgorica
FT
Grbalj
1 - 1
Sutjeska
FT
Mladost Podgorica
2 - 0
Iskra Danilovgrad
FT
Rudar Pljevlja
1 - 0
Kom
Montenegro:
FT
Berane
1 - 0
Cetinje
Morocco:
FT
Chabab Rif Hoceima
1 - 1
Hassania Agadir
FT
Difaa El Jadida
0 - 0
Chabab Atlas Khenifra
FT
Renaissance Berkane
0 - 3
Ittihad Tanger
Morocco:
FT
JSM Laayoune
1 - 2
Rachad Bernoussi
FT
Jeunesse Ben Guerir
0 - 0
Wydad Fes
FT
KAC Kenitra
1 - 0
Kasba Tadla
FT
Maghreb Fes
1 - 0
Ittihad Khemisset
FT
Raja Beni Mellal
1 - 0
Sidi Kacem
FT
Youssoufia Berrechid
4 - 2
AS Sale
Netherlands:
FT
Ajax
3 - 0
PEC Zwolle
FT
Excelsior
0 - 3
Vitesse Arnhem
FT
Heracles
2 - 4
Feyenoord
FT
Willem II
1 - 2
ADO Den Haag
Northern Ireland:
FT
Ards
0 - 3
Coleraine
FT
Ballinamallard United
1 - 5
Crusaders
FT
Cliftonville
2 - 1
Dungannon Swifts
FT
Linfield
1 - 0
Glentoran
FT
Warrenpoint Town
1 - 3
Ballymena United
Northern Ireland:
FT
Harland & Wolff Welders
3 - 2
Institute
FT
Knockbreda
2 - 1
Limavady United
FT
Larne
1 - 1
Ballyclare Comrades
FT
Lurgan Celtic
1 - 2
Loughgall
FT
PSNI
5 - 2
Dergview
Norway: Eliteserien
FT
Brann
2 - 1
Sogndal
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
4 - 0
Brumunddal
FT
Follo
1 - 6
Grorud
FT
Skeid
3 - 1
Kjelsas
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Honefoss
1 - 0
Vard Haugesund
FT
Vidar
4 - 3
Odd Ballklubb II
FT
Vindbjart
1 - 1
Bryne
Norway: Toppserien
FT
Grand Bodo
4 - 0
Medkila (W)
FT
Lillestrom (W)
6 - 1
Roa (W)
FT
Stabaek (W)
3 - 3
Arna-Bjornar (W)
FT
Valerenga (W)
2 - 0
Kolbotn (W)
Oman:
FT
Dhofar
2 - 1
Al Suwaiq
Panama:
FT
Atletico Veraguense
3 - 1
Alianza
FT
Plaza Amador
1 - 1
San Francisco
FT
Santa Gema
2 - 1
Chorrillo
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
1 - 0
Rubio Nu
FT
Sportivo Trinidense
0 - 4
Olimpia Asuncion
Peru: Primera Division Clausura
FT
Academia Cantolao
3 - 2
Juan Aurich
FT
Ayacucho
3 - 0
Universidad San Martin
FT
Sport Rosario
1 - 1
Sport Huancayo
FT
UTC
2 - 0
Deportivo Municipal
Peru: Segunda Division
FT
Cultural Santa Rosa
6 - 1
Defensor La Bocana
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
2 - 2
Global FC
Poland:
FT
Gornik Leczna
1 - 0
Podbeskidzie
FT
Katowice
0 - 1
Wigry Suwalki
FT
Odra Opole
1 - 0
Zaglebie Sosnowiec
FT
Pogon Siedlce
1 - 0
Stomil Olsztyn
FT
Rakow Czestochowa
1 - 2
Stal Mielec
Poland:
FT
Belchatow
1 - 1
Legionovia Legionowo
FT
Blekitni Stargard
0 - 0
Wisla Pulawy
FT
Gryf Wejherowo
1 - 1
Radomiak Radom
FT
Jastrzebie
2 - 1
Olimpia Elblag
FT
MKS Kluczbork
1 - 1
Garbarnia Krakow
FT
Siarka Tarnobrzeg
4 - 1
Gawrdia Koszalin
Poland:
FT
Cracovia Krakow
1 - 1
Jagiellonia
FT
Korona Kielce
1 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT
Slask Wroclaw
2 - 1
Legia Warszawa
Portugal:
FT
Guimaraes B
0 - 3
Academica
FT
Santa Clara
2 - 1
Uniao Madeira
FT
UD Oliveirense
1 - 2
Porto B
Portugal:
FT
Maritimo
1 - 0
Rio Ave
FT
Porto
3 - 0
Chaves
FT
Tondela
2 - 2
Pacos Ferreira
Qatar:
FT
Al Sadd
4 - 2
Al Duhail
Republic of Ireland: FA Cup Quarter Final
FT
Longford Town
1 - 4
Cork City
Romania:
FT
Avantul Valea Marului
1 - 3
Sporting Liesti
FT
Bucovina Radauti
0 - 1
Harman
FT
Focsani
1 - 1
Otelul Galati
FT
Odorheiu Secuiesc
14 - 0
Metalosport Galati
FT
Sanatatea Darabani
3 - 3
Aerostar Bacau
FT
Targu Secuiesc
2 - 0
Cetate Rasnov
Romania:
FT
Inainte Modelu
1 - 3
Steaua Bucuresti II
FT
Metalul Buzau
1 - 0
Oltenita
FT
Progresul Spartac
4 - 1
Unirea 2004 Slobozia
FT
Victoria Traian
0 - 2
Axiopolis Cernavoda
FT
Viitorul Constanta II
3 - 1
Agricola Borcea
Romania:
FT
Iernut
1 - 2
Avantul Reghin
FT
Minerul J Matasari
1 - 2
Industria Galda
FT
Unirea Tasnad
0 - 2
Performanta Ighiu
FT
Viitorul Ghimbav
1 - 2
Unirea Dej
Romania:
FT
Vointa Saelele
3 - 1
Viitorul Domnesti
Romania:
FT
Ghiroda
2 - 2
Lugoj
FT
Scolar Resita
1 - 0
CNP Timisoara
FT
Sirineasa
3 - 1
International Balesti
FT
Soimii Pancota
3 - 0
Hermannstadt II
FT
Universitatea Craiova II
1 - 0
Gloria Cermei
Romania:
FT
Juventus Bucuresti
2 - 2
CSMS Iasi
FT
Viitorul Constanta
1 - 0
Steaua Bucuresti
Romania:
FT
Afumati
2 - 0
UTA Batrana Doamna
FT
Balotesti
0 - 2
Pandurii Targu Jiu
FT
Chindia Targoviste
1 - 0
Ripensia Timisoara
FT
Clinceni
2 - 0
Foresta Suceava
FT
Dacia Unirea Braila
0 - 1
Sportul Snagov
FT
Dunarea Calarasi
5 - 1
Olimpia Satu Mare
FT
Hermannstadt
1 - 0
Politehnica Timisoara
FT
Metaloglobus
1 - 0
Luceafarul Oradea
FT
Mioveni
5 - 1
Stiinta Miroslava
Russia:
FT
Rostov
2 - 2
Arsenal Tula
FT
Spartak Moscow
1 - 0
Rubin Kazan
FT
Tosno
2 - 2
Anzhi
Russia:
FT
Metallurg Lipetsk
0 - 1
Sokol Saratov
Russia:
FT
Anzhi II
1 - 1
Chayka
FT
Druzhba Maykop
1 - 0
Legion
FT
Krasnodar II
1 - 0
Spartak Vladikavkaz
FT
Mashuk KMV
0 - 1
Biolog-Novokubansk
Saudi Arabia:
FT
Al Feiha
1 - 0
Al Taawon
FT
Al Shabab Riyadh
1 - 0
Al Baten
Scotland:
FT
Heart of Midlothian
0 - 0
Aberdeen
FT
Motherwell
2 - 0
Kilmarnock
FT
Rangers
4 - 1
Dundee
FT
Ross County
1 - 1
Partick
FT
St Johnstone
1 - 1
Hibernian
Scotland:
FT
Alloa Athletic
2 - 1
Forfar Athletic
FT
Arbroath
1 - 4
Albion Rovers
FT
East Fife
0 - 1
Queens Park
FT
Raith Rovers
2 - 1
Ayr United
FT
Stranraer
3 - 1
Airdrieonians
Scotland:
FT
Brechin
1 - 1
Falkirk
FT
Dundee United
1 - 1
Dumbarton
FT
Livingston
2 - 2
Queen of the South
FT
Morton
3 - 2
Dunfermline
FT
St Mirren
4 - 2
Inverness CT
Scotland:
FT
Edinburgh City
1 - 0
Berwick
FT
Elgin City
0 - 1
Annan Athletic
FT
Peterhead
1 - 1
Montrose
FT
Stenhousemuir
1 - 0
Cowdenbeath
FT
Stirling Albion
2 - 3
Clyde
Serbia:
FT
Backa
1 - 1
Radnicki Nis
FT
Borac Cacak
0 - 0
Zemun
FT
Javor Ivanjica
0 - 2
Crvena Zvezda
FT
Partizan
3 - 0
Mladost Lucani
FT
Radnik Surdulica
3 - 1
Rad
FT
Spartak Subotica
2 - 1
Napredak
Serbia:
FT
Backa Topola
1 - 0
Proleter Novi Sad
FT
Jagodina
0 - 3
Radnicki 1923
FT
Sindjelic Beograd
0 - 0
Novi Pazar
Singapore: S League
FT
Geylang International
2 - 0
Balestier Khalsa
FT
Tampines Rovers
5 - 1
Hougang United
Slovakia:
FT
Dunajska Streda
0 - 0
Tatran Presov
FT
Ruzomberok
2 - 1
Zemplin Michalovce
FT
Senica
0 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
Sport Podbrezova
2 - 4
MSK Zilina
FT
Trencin
2 - 2
Slovan Bratislava
Slovenia:
FT
Ankaran Hrvatini
0 - 2
ND Gorica
FT
Domzale
6 - 1
Triglav Kranj
South Africa:
FT
Maritzburg United
0 - 2
Supersport United
South Africa:
FT
Mbombela United
0 - 1
Royal Kings
FT
Richards Bay
0 - 0
Mthatha Bucks
FT
Tshakhuma Madzivhadila
1 - 0
Jomo Cosmos
FT
Ubuntu Cape Town
0 - 0
Super Eagles
FT
University Of Pretoria
2 - 1
Highlands Park
South Korea: K League
FT
Seoul
0 - 0
Jeju United
FT
Ulsan Hyundai
4 - 2
Sangju Sangmu
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
0 - 1
Busan I Park
FT
Gyeongnam
2 - 2
Suwon City
FT
Seoul E-Land
2 - 3
Anyang
Spain:
FT
Almeria
2 - 1
La Hoya Lorca
FT
Barcelona B
4 - 0
Cordoba
FT
Huesca
0 - 0
Sevilla Atletico
FT
Sporting Gijon
1 - 1
Oviedo
Spain:
FT
Coruxo
1 - 0
Valladolid B
Spain:
FT
Ecija
2 - 0
Lorca
FT
UCAM Murcia
0 - 2
Cartagena
Spain:
FT
Arenas Club
2 - 2
Athletic Club B
FT
Gernika
2 - 0
CD Izarra
FT
Osasuna B
0 - 0
Caudal Deportivo
FT
Real Sociedad B
3 - 1
Barakaldo
FT
Real Union
1 - 0
CD Vitoria
Spain:
FT
Cornella
1 - 0
Hercules
Spain:
FT
Barcelona
5 - 0
Espanyol
FT
Real Madrid
1 - 1
Levante
FT
Sevilla
3 - 0
Eibar
FT
Valencia
0 - 0
Atletico Madrid
Spain:
FT
Barcelona (W)
3 - 0
Fundacion Albacete (W)
FT
Betis (W)
1 - 2
Rayo Vallecano (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Ostersunds
3 - 0
AFC Eskilstuna
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
1 - 1
Falkenbergs
FT
Frej
1 - 0
Atvidabergs
FT
Varbergs BoIS
2 - 1
Varnamo
Sweden: Division 1 North
FT
Sollentuna
2 - 1
Vasalunds
FT
Syrianska Botkyrka
1 - 2
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska BK
0 - 0
Kristianstad
FT
Husqvarna
4 - 0
Rosengard
FT
Karlskrona
2 - 3
Angelholms
FT
Oddevold
2 - 0
Mjallby
FT
Oskarshamns AIK
2 - 3
Utsiktens
FT
Skovde AIK
2 - 2
Qviding FIF
Sweden: Damallsvenskan
FT
Hammarby DFF (W)
2 - 1
Kvarnsvedens (W)
FT
Kristianstads (W)
3 - 2
KIF Orebro DFF (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
2 - 1
Kopparbergs/Goteb (W)
Switzerland:
FT
Basel 1893
1 - 2
Lausanne-Sport
FT
FC Zurich
1 - 1
St Gallen
Switzerland:
FT
Vaduz
2 - 2
Rapperswil
FT
Winterthur
1 - 1
Chiasso
Tunisia:
FT
CO Medenine
1 - 2
CA Bizertin
FT
ES Metlaoui
1 - 0
Ben Guerdane
FT
Esperance ST
1 - 0
Gabes
FT
JS Kairouanaise
1 - 0
Club Africain
FT
Stade Gabesien
1 - 3
CS Sfaxien
Turkey:
FT
Altinordu
3 - 4
Rizespor
FT
Ankaragucu
1 - 2
Balikesirspor
FT
Denizlispor
2 - 3
Elazigspor
Turkey:
FT
Inegolspor
2 - 1
Bodrumspor
FT
Kocaeli Birlikspor
1 - 0
Etimesgut Belediyespor
Turkey:
FT
Hacettepe
1 - 1
Kirklarelispor
Turkey:
FT
Fenerbahce
2 - 3
Istanbul Basaksehir
FT
Kardemir Karabukspor
0 - 1
Besiktas
FT
Konyaspor
0 - 2
Alanyaspor
FT
Sivasspor
0 - 2
Kayserispor
UAE:
FT
Al Nasr Dubai
3 - 0
Ajman
FT
Sharjah FC
0 - 2
Emirates Club
USA: MLS
FT
Chicago Fire
1 - 1
New York Red Bulls
FT
DC United
1 - 2
Orlando City
FT
New England Revolution
1 - 0
Montreal Impact
FT
New York City
0 - 1
Portland Timbers
FT
Toronto FC
4 - 0
San Jose Earthquakes
USA: National Womens Soccer League
FT
Kansas City (W)
0 - 0
Chicago Red Stars (W)
FT
North Carolina Courage (W)
1 - 0
Houston Dash (W)
Uganda:
FT
KCCA
3 - 0
SC Villa
Ukraine:
FT
Arsenal Kyiv
2 - 0
Avanhard Kramatorsk
FT
Cherkaskyi Dnipro
0 - 0
Balkany Zorya
FT
Kremen Kremenchug
1 - 1
Rukh Vynnyky
FT
Naftovyk-Ukrnafta
1 - 3
Desna Chernihiv
FT
Obolon-Brovar Kyiv
0 - 1
Poltava
FT
Sumy
0 - 1
Hirnyk-Sport
FT
Zhemchuzhyna Odesa
1 - 0
Kolos Kovalivka
Ukraine:
FT
Shakhtar Donetsk
3 - 1
Zorya Luhansk
FT
Vorskla Poltava
1 - 1
Olimpik Donetsk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Danubio
1 - 1
Rampla Juniors
FT
Juventud
0 - 1
Defensor Sporting
FT
Penarol
2 - 0
Montevideo Wanderers
Uruguay: Segunda Division
FT
Central Espanol
1 - 2
Oriental
FT
Cerro Largo
0 - 1
Progreso
FT
Deportivo Maldonado
0 - 1
Cerrito
FT
Miramar
0 - 2
Atletico Torque
FT
Tacuarembo
3 - 2
Villa Teresa
FT
Villa Espanola
0 - 1
Canadian
Uzbekistan: PFL
FT
Metallurg Bekabad
1 - 3
Pakhtakor Tashkent
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Carabobo
5 - 1
Trujillanos
FT
Deportivo Anzoategui
0 - 2
Caracas
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
1 - 0
Margarita
FT
Caracas B
1 - 2
Union Atletico Falcon
FT
Estudiantes Caracas
0 - 0
Atletico Venezuela B
FT
Puerto Cabello
0 - 1
Gran Valencia
FT
Yaracuyanos
1 - 1
Yaracuyanos
FT
Zamora B
2 - 1
ULA FC
Vietnam: V League 1
FT
Da Nang
3 - 0
Can Tho
FT
Hai Phong
0 - 2
Becamex Binh Duong
Wales:
FT
Aberystwyth Town
0 - 2
Cardiff Metropolitan
FT
Bangor City
1 - 0
Carmarthen Town
FT
Barry Town
2 - 0
Newtown AFC