Football ResultsSaturday, 10th June 2017
AFC: Asian Cup 2019 Qualifying Round 3
FT
Singapore
1 - 2
Chinese Taipei
Algeria: Ligue 1
FT
CA Batna
0 - 1
CR Belouizdad
FT
ES Setif
2 - 1
USM Alger
FT
Hussein Dey
1 - 2
CS Constantine
FT
JS Kabylie
1 - 0
USM Bel Abbes
FT
MC Alger
4 - 0
Olympique Medea
FT
MC Oran
2 - 2
Tadjenant
FT
USM El Harrach
0 - 0
RC Relizane
Angola: Division 1
FT
Recreativo Do Libolo
0 - 0
Sagrada Esperanca
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Defensores de Belgrano
1 - 0
Colegiales
FT
Platense
3 - 0
Excursionistas
FT
San Telmo
1 - 0
Deportivo Moron
Argentina: FA Cup Round 64
FT
Gimnasia LP
0 - 1
Defensores VR
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
1 - 1
Canberra FC
FT
Monaro Panthers
0 - 3
Canberra Olympic
FT
Woden Valley
2 - 1
Centre of Excellence
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
2 - 0
Sutherland Sharks
FT
Manly United
1 - 2
Wollongong Wolves
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
6 - 0
Adelaide United II
FT
Adelaide Comets
1 - 0
Cumberland United
FT
Adelaide Olympic
1 - 0
NE Metrostars
FT
Campbelltown City
2 - 3
Para Hills Knights
FT
Cumberland United
0 - 1
Croydon Kings
FT
West Torrens Birkalla
1 - 2
West Adelaide
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
2 - 0
Oakleigh Cannons
FT
Bulleen Lions
3 - 1
North Geelong
FT
Green Gully
1 - 1
Port Melbourne
Australia: NPL Western Australia
FT
Balcatta
1 - 4
Armadale
FT
Bayswater City
2 - 1
Cockburn City
FT
Joondalup United
4 - 1
Perth Glory (Youth)
FT
Mandurah City
0 - 1
Sorrento
FT
Stirling Lions
2 - 2
ECU Joondalup
FT
Subiaco
0 - 4
Inglewood United
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Petrolero
2 - 2
Sport Boys Warnes
FT
Universitario de Sucre
1 - 2
Nacional Potosi
Brazil: Serie A
FT
Palmeiras
3 - 1
Fluminense
FT
Vasco da Gama
2 - 1
Sport Recife
Brazil: Serie B
FT
ABC
2 - 2
Figueirense
FT
BOA
0 - 2
Juventude
FT
Brasil de Pelotas
2 - 3
Ceara
FT
Internacional
4 - 2
Nautico Recife
FT
Parana
0 - 1
Guarani Campinas
FT
Paysandu
0 - 1
Goias
Brazil: Serie C Group A
FT
Moto Club
0 - 0
Botafogo PB
FT
Remo
1 - 1
CSA
Brazil: Serie C Group B
FT
Bragantino
1 - 1
Volta Redonda
FT
Macae
1 - 3
Tupi
FT
Tombense
2 - 2
Joinville
CAF: Africa Cup Of Nations Qualifying Round
FT
Botswana
0 - 1
Mauritania
FT
Burkina Faso
3 - 1
Angola
FT
Burundi
3 - 0
South Sudan
FT
Cameroon
1 - 0
Morocco
FT
Congo DR
3 - 1
Republic of Congo
FT
Guinea-Bissau
1 - 0
Namibia
FT
Ivory Coast
2 - 3
Guinea
FT
Malawi
1 - 0
Comoros
FT
Mali
2 - 1
Gabon
FT
Niger
0 - 0
Swaziland
FT
Nigeria
0 - 2
South Africa
FT
Senegal
3 - 0
Equatorial Guinea
FT
Sierra Leone
2 - 1
Kenya
FT
Tanzania
1 - 1
Lesotho
FT
Zambia
0 - 1
Mozambique
China: League One
FT
Boading Yingli Yitong
1 - 1
Zhejiang Yiteng
FT
Dalian Transcendence
2 - 4
Dalian Yifang
FT
Lijiang Jiayunhao
1 - 0
Qingdao Huanghai
FT
Meizhou Hakka
0 - 1
Beijin BG
FT
Nei Mongol Zhongyou
3 - 3
Shenzhen
FT
Shanghai Shenxin
3 - 1
Wuhan Zall
FT
Xinjiang Tianshan
2 - 1
Beijin Renhe
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
Avarta
3 - 0
Marienlyst
FT
B93 Copenhagen
3 - 1
Kjellerup
FT
Bronshoj
2 - 0
Aarhus Fremad
FT
Dalum
1 - 5
Brabrand
FT
Kolding IF
6 - 0
Hvidovre
FT
Thisted
1 - 1
Greve
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Fredensborg
2 - 2
Sydvest 05
FT
Holbaek
3 - 2
Naesby
FT
Jammerbugt
3 - 0
Frem
FT
Middelfart
4 - 0
Vejgaard B
FT
Svendborg
2 - 5
Odder IGF
FT
VSK Arhus
2 - 0
HIK Hellerup
Denmark: Elitedivisionen Play Offs Championship Round
FT
KoldingQ (W)
0 - 5
Brondby (W)
FT
Vejle (W)
0 - 1
BSF (W)
Denmark: Elitedivisionen Play Out Relegation Round
FT
ASA Aarhus (W)
1 - 4
Odense (W)
FT
Sundby (W)
3 - 1
Sonderjyske (W)
FT
Varde (W)
4 - 1
Naesby (W)
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Barcelona
4 - 1
Clan Juvenil
FT
Deportivo Cuenca
3 - 1
El Nacional
FT
Independiente del Valle
2 - 1
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
America de Quito
3 - 1
Imbabura
FT
CDS Santa Rita
3 - 1
CD Olmedo
FIFA: 2018 World Cup Qualification UEFA Qualifiers 1st Round
FT
Azerbaijan
0 - 1
Northern Ireland
FT
Germany
7 - 0
San Marino
FT
Kazakhstan
1 - 3
Denmark
FT
Lithuania
1 - 2
Slovakia
FT
Montenegro
4 - 1
Armenia
FT
Norway
1 - 1
Czech Republic
FT
Poland
3 - 1
Romania
FT
Scotland
2 - 2
England
FT
Slovenia
2 - 0
Malta
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
4 - 1
GrIFK
FT
Haka
1 - 0
KPV
FT
Jaro
1 - 1
AC Oulu
FT
TPS
3 - 0
Gnistan
Finland: Kakkonen Group A
FT
Lahti Akatemia
0 - 1
KTP
FT
Legirus Inter
3 - 0
JaPS
FT
Pepo
2 - 1
Sudet
Finland: Kakkonen Group B
FT
MuSa
1 - 0
Jazz
FT
NuPS
0 - 1
KaPa
FT
Salpa
2 - 0
Tampere United
FT
TPV
2 - 1
FC Espoo
Finland: Kakkonen Group C
FT
GBK
4 - 0
JBK
FT
Hercules
2 - 1
KuFu 98
Friendly: Club
FT
Suduva Marijampole
2 - 0
Jelgava
Friendly: International
FT
Belarus (W)
1 - 1
Estonia (W)
FT
Spain (W)
1 - 2
Brazil (W)
FT
Sweden (U21)
0 - 2
Denmark (U21)
FT
Switzerland (W)
0 - 4
England (W)
FT
Thailand (W)
4 - 1
Chinese Taipei (W)
Ghana: Division 1
FT
Great Olympics
0 - 4
Tema Youth
Iceland: 1. Deild
FT
Leiknir Faskrudsfjordor
3 - 1
Fylkir
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
0 - 0
Perseru Serui
International Tournaments: International Toulon Youth Festival Petit Final
FT
Scotland (U20)
3 - 0
Czech Republic (U19)
International Tournaments: International Toulon Youth Festival Final
PEN
England (U18)
5 - 3
Ivory Coast (U20)
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
0 - 0
Avispa Fukuoka
FT
Oita Trinita
2 - 2
Yokohama FC
FT
Tokushima Vortis
0 - 1
Shonan Bellmare
FT
Tokyo Verdy
2 - 1
Nagoya Grampus
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
1 - 4
Azul Claro Numazu
FT
Fujieda MYFC
1 - 1
Gainare Tottori
FT
Giravanz Kitakyushu
2 - 1
Gamba Osaka (U23)
FT
Kagoshima United
2 - 1
Fukushima United
FT
Ryukyu
1 - 1
Nagano Parceiro
FT
YSCC
0 - 0
Sagamihara
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Imabari
1 - 1
Sony Sendai
FT
Nara Club
0 - 0
Honda Lock
FT
Verspah Oita
1 - 2
FC Osaka
FT
Yokogawa Musashino
1 - 1
Mio Biwako Shiga
Norway: 1. Division
FT
Kongsvinger
0 - 1
Levanger
FT
Start
0 - 1
Strommen
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Brumunddal
2 - 1
Valerenga II
FT
Grorud
2 - 2
Alta
FT
Ham-Kam
3 - 0
Follo
FT
Kjelsas
2 - 1
Baerum
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Fana
2 - 5
Vindbjart
FT
Fram Larvik
2 - 2
Egersund
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Libertad
3 - 0
Olimpia Asuncion
FT
Rubio Nu
2 - 2
Independiente FBC
Paraguay: Segunda Division
FT
Caacupe FBC
2 - 1
Resistencia
FT
General Caballero
1 - 1
3 de Febrero
Peru: Primera Division Apertura
FT
Ayacucho
2 - 1
Real Garcilaso
FT
Sport Rosario
1 - 1
Comerciantes Unidos
FT
Sporting Cristal
2 - 1
Universidad San Martin
Peru: Segunda Division
FT
Serrato Pacasmayo
1 - 4
Deportivo Coopsol
South Africa: Premier Soccer League Relegation Play Offs
FT
Baroka
2 - 0
Stellenbosch
South Korea: K League Challenge
FT
Bucheon 1995
1 - 0
Seoul E-Land
FT
Busan I Park
1 - 1
Anyang
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
3 - 0
Lugo
FT
Almeria
1 - 0
Reus
FT
Cordoba
2 - 1
Girona
FT
Elche
0 - 2
Oviedo
FT
Gimnastic
1 - 0
UCAM Murcia
FT
Levante
1 - 2
Huesca
FT
Mallorca
3 - 3
Getafe
FT
Valladolid
1 - 0
Cadiz
FT
Zaragoza
1 - 2
Tenerife
Spain: Segunda Division B Promotion Play Offs 2nd Round
FT
Barcelona B
0 - 1
Cartagena
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
2 - 0
Gefle
FT
Frej
2 - 0
Falkenbergs
FT
Norrby
1 - 1
Syrianska
FT
Varbergs BoIS
0 - 0
Trelleborgs
Sweden: Division 1 North
FT
Syrianska Botkyrka
0 - 1
Sollentuna
Sweden: Division 1 South
FT
Qviding FIF
0 - 4
Husqvarna
FT
Skovde AIK
1 - 1
Oddevold
FT
Utsiktens
1 - 0
Landskrona BoIS
Syria: Premier League
FT
Al Jaish Damascus
1 - 0
Al Jazeera Hasakah
FT
Al Muhafaza
1 - 0
Al Shorta Damascus
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Latvia (U21)
0 - 0
Andorra (U21)
USA: MLS
FT
Chicago Fire
2 - 0
Atlanta United
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Indy Eleven
1 - 4
Jacksonville Armada
FT
New York Cosmos
2 - 2
Carolina Railhawks
FT
Puerto Rico FC
1 - 3
San Francisco Deltas
Ukraine: First League Relegation Play Off
FT
Balkany Zorya
1 - 1
Sumy
Uruguay: Primera Division Torneo Intermedio
FT
Juventud
1 - 0
Club River Plate
FT
Liverpool Montevideo
2 - 0
El Tanque Sisley
FT
Penarol
4 - 1
Rampla Juniors
Venezuela: Apertura Play Off Quarter Final
FT
Zamora
1 - 3
Monagas