Football ResultsSunday, 10th September 2017
Albania:
FT
Lushnja
0 - 2
Vllaznia
FT
Partizani Tirana
0 - 2
Laci
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
4 - 0
Santa Rita de Cassia
FT
Aviacao
0 - 1
Progresso Lunda Sul
FT
Desportivo Huila
1 - 1
Sagrada Esperanca
FT
Primeiro de Agosto
1 - 0
Petro Atletico
FT
Recreativo Caala
1 - 0
Progresso Associacao
Argentina:
FT
Chacarita Juniors
1 - 1
Tigre
FT
Godoy Cruz
2 - 1
Talleres Cordoba
FT
Lanus
0 - 1
Boca Juniors
FT
River Plate
3 - 1
Banfield
FT
Rosario Central
0 - 0
San Lorenzo
Armenia:
FT
Pyunik Yerevan
0 - 2
Shirak
Australia: NPL NSW Play-Off Final
PEN
Apia Leichhardt Tigers
3 - 4
Manly United
Australia: NPL Victoria Play-Off Final
AET
Heidelberg United
1 - 2
Bentleigh Greens
Austria:
FT
Wolfsberger AC II
1 - 3
Gleichenberg
Austria:
FT
St Polten II
1 - 0
Wiener Sportklub
Austria:
FT
Red Bull Salzburg
2 - 2
Rapid Vienna
Azerbaijan:
FT
Sumqayit
1 - 0
Neftchi Baku
Bahrain:
FT
Al Hadd
0 - 2
Muharraq Club
FT
Al Najma Club
2 - 1
Manama Club
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Brest
4 - 1
Isloch Minsk
FT
Gorodeya
3 - 2
Vitebsk
FT
Minsk
1 - 1
Slutsk
Belgium:
FT
Gent
1 - 1
Genk
FT
Mechelen
1 - 1
Oostende
FT
Standard Liege
0 - 0
Charleroi
Belgium:
FT
Cercle Brugge
0 - 1
Beershot Wilrijk
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Blooming
1 - 2
Bolivar
FT
Jorge Wilstermann
1 - 1
Petrolero
FT
Nacional Potosi
0 - 0
Oriente Petrolero
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Club Always Ready
1 - 3
Deportivo Kala
FT
Deportivo Escara
1 - 0
Escuela Enrique Happ
FT
Universitario de Vinto
1 - 1
Ramiro Castillo
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Universitario Beni
1 - 3
San Lorenzo del Beni
FT
Vaca Diez
2 - 3
Gatty Ribeiro
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Ciclon
6 - 0
Atletico Sucre
FT
Flamengo de Sucre
1 - 0
Wilstermann Cooper.
Bosnia and Herzegovina:
FT
Krupa
3 - 1
Mladost Doboj Kakanj
FT
Radnik Bijeljina
0 - 2
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Siroki Brijeg
2 - 0
Borac Banja Luka
Brazil: Serie A
FT
Atletico Paranaense
1 - 1
Coritiba
FT
Botafogo
2 - 0
Flamengo
FT
Chapecoense
1 - 2
Cruzeiro
FT
Santos
2 - 0
Corinthians
FT
Sport Recife
0 - 1
Avai
FT
Vitoria
2 - 2
Fluminense
Bulgaria:
FT
Botev Plovdiv
2 - 1
Levski Sofia
FT
Dunav Ruse
3 - 0
Vitosha Bistritsa
Bulgaria:
FT
Akademik Svishtov
3 - 4
Levski 2007
FT
Botev Lukovit
1 - 2
Tryavna
FT
Kariana Erden
3 - 0
Botev Kozloduy
FT
Miziya 2005
1 - 4
Pavlikeni
FT
Vihar Slavyanovo
2 - 0
Sevlievo
FT
Yantra Gabrovo
1 - 2
Bdin Vidin
FT
Yantra Polski Trambesh
3 - 0
Yantra Gabrovo
Bulgaria:
FT
Ludogorets II
2 - 2
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Cameroon: Division 1
FT
Colombe
1 - 0
Canon Yaounde
FT
Dragon de Yaounde
0 - 0
Young Sports Academy
FT
Les Astres
0 - 2
New Star
FT
New Star
0 - 3
Eding Sport
FT
Racing de Bafoussam
1 - 1
Lion Blesse
FT
Unisport Bafang
0 - 0
Cotonsport
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
1 - 0
Huachipato
FT
Audax Italiano
2 - 2
Universidad Catolica
FT
Everton de Vina
3 - 1
Palestino
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Nublense
0 - 1
Union La Calera
FT
San Marcos de Arica
2 - 1
Deportes Valdivia
China: Super League
FT
Beijing Guoan
4 - 4
Yanbian Funde
FT
Chongqing Lifan
2 - 0
Liaoning Whowin
FT
Hebei China Fortune
2 - 1
Guangzhou R&F
FT
Shanghai Shenhua
1 - 2
Henan Jianye
FT
Tianjin Quanjian
3 - 1
Guizhou Zhicheng
China: League One
FT
Dalian Transcendence
2 - 4
Beijin BG
Costa Rica:
FT
Belen Siglo
2 - 3
Cartagines
FT
CS Herediano
1 - 1
Deportivo Saprissa
FT
Municipal Grecia
3 - 3
Limon
FT
Municipal Liberia
0 - 2
Alajuelense
FT
Perez Zeledon
3 - 1
Universidad de Costa Rica
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb
3 - 2
Rudes
FT
Lokomotiva Zagreb
3 - 0
Inter Zapresic
Croatia:
FT
Hajduk Split II
1 - 0
Dugopolje
Cyprus:
FT
Anorthosis Famagusta
1 - 0
Aris Limassol
FT
Omonia Nicosia
2 - 1
Ethnikos Achnas
FT
Pafos
1 - 1
Alki Oroklinis
Czech Republic:
FT
Sokolov
2 - 3
Znojmo
Czech Republic:
FT
Mlada Boleslav
3 - 0
Brno
FT
Sparta Praha
2 - 0
Karvina
FT
Vysocina Jihlava
3 - 2
Dukla Praha
Denmark:
FT
Naestved
5 - 2
Hillerod Fodbold
Denmark:
FT
FC Copenhagen
4 - 3
Midtjylland
FT
Lyngby
3 - 1
FC Helsingor
FT
Odense
1 - 1
Brondby
Denmark:
FT
Brabrand
1 - 3
HB Koge
FT
Esbjerg
2 - 2
Roskilde
FT
Fredericia
2 - 0
Nykobing
FT
Fremad Amager
0 - 2
Thisted
FT
Vendsyssel
1 - 1
Vejle
FT
Viborg
3 - 2
Skive
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Deportivo Cuenca
3 - 1
Universidad Catolica
FT
El Nacional
1 - 0
Delfin
FT
Emelec
5 - 1
Clan Juvenil
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
1 - 1
CDS Santa Rita
FT
Aucas
1 - 0
Mushuc Runa
FT
CD Olmedo
2 - 2
Imbabura
Egypt:
FT
Al Ahly Cairo
1 - 1
El Geish
FT
Al Assiouty
1 - 1
Misr El Makasa
FT
Al Masry
1 - 0
Wadi Degla
El Salvador:
FT
Audaz
0 - 2
Municipal Limeno
FT
FAS
2 - 3
Firpo
FT
Isidro Metapan
1 - 0
Aguila
England:
FT
Stoke City (U23)
1 - 0
Wolverhampton Wanderers (U23)
England:
FT
Burnley
1 - 0
Crystal Palace
FT
Swansea City
0 - 1
Newcastle United
England:
FT
Everton (U23)
4 - 1
Tottenham Hotspur (U23)
FT
Liverpool (U23)
1 - 0
Manchester City (U23)
Estonia: Esiliiga
FT
Kuressaare
2 - 6
FCI Tallinn II
FT
Maardu Linnameeskond
4 - 1
Flora Tallinn II
FYR Macedonia:
FT
Akademija Pandev
1 - 0
Renova
FT
Pelister
0 - 0
Skopje
FT
Shkendija
3 - 3
Pobeda
FT
Shkupi 1927
2 - 1
Rabotnicki
Faroe Islands: Premier League
FT
B36 Torshavn
1 - 0
EB/Streymur
FT
KI Klaksvik
4 - 0
Fuglafjordur
FT
NSI Runavik
3 - 4
Skala
FT
Torshavn
3 - 1
TB/FCS/ROYN
FT
Vikingur Gota
3 - 1
07 Vestur
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
3 - 2
RoPS
FT
PS Kemi
1 - 2
JJK
Finland: Ykkonen
FT
GrIFK
1 - 3
TPS
Finland: Kakkonen Group A
FT
Klubi-04
1 - 2
Kiffen
FT
Kultsu
0 - 0
JaPS
FT
MIPK
4 - 1
Legirus Inter
Finland: Kakkonen Group B
FT
FC Espoo
0 - 1
MuSa
FT
Tampere United
2 - 1
Peimari United
Finland: Kakkonen Group C
FT
AC Kajaani
0 - 1
Narpes Kraft
France:
FT
Lyon
2 - 1
Guingamp
FT
Marseille
1 - 3
Rennes
FT
St Etienne
1 - 1
Angers
France:
FT
Bordeaux (W)
3 - 1
ASPTT Albi (W)
FT
Montpellier (W)
8 - 0
Fleury Merogis (W)
FT
Paris FC (W)
2 - 1
Marseille (W)
FT
Soyaux (W)
2 - 1
Lille (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Saburtalo
5 - 0
Dinamo Batumi
Germany:
FT
Auerbach
3 - 0
Chemie Leipzig
FT
Babelsberg 03
0 - 0
Wacker Nordhausen
FT
Berliner AK 07
5 - 2
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Germania Halberstadt
0 - 5
Energie Cottbus
FT
Union Furstenwalde
5 - 3
63 Luckenwalde
FT
ZFC Meuselwitz
0 - 1
Budissa Bautzen
Germany:
FT
06 Hildesheim
1 - 2
Luneburger Hansa
FT
Eintracht Norderstedt
1 - 0
SW Rehden
FT
Germania Egestorf/Langreder
3 - 2
Oldenburg
FT
Lubeck
1 - 0
Eintracht Braunschweig II
Germany:
FT
1899 Hoffenheim II
1 - 1
Rochling Volklingen
FT
Saarbrucken
3 - 0
FSV Frankfurt
Germany:
FT
Darmstadt 98
1 - 2
Bochum
FT
Eintracht Braunschweig
1 - 1
Sandhausen
FT
Fortuna Dusseldorf
3 - 2
Union Berlin
Germany:
FT
Hertha Berlin
1 - 1
Werder Bremen
FT
Schalke 04
3 - 1
Stuttgart
Germany:
FT
Meppen
1 - 1
Aalen
Greece:
FT
AEK Athens
4 - 0
Larisa
FT
Kerkyra
1 - 0
Panathinaikos
FT
Levadiakos
1 - 1
Platanias
FT
Panionios
1 - 1
Panetolikos
Guatemala:
FT
CSD Municipal
1 - 0
Antigua GFC
FT
Coban Imperial
3 - 2
Comunicaciones
FT
Malacateco
2 - 0
Siquinala
FT
Sanarate
0 - 0
Deportivo Marquense
FT
Suchitepequez
1 - 1
Guastatoya
FT
Xelaju
2 - 1
Deportivo Petapa
Honduras:
FT
CD Motagua
1 - 1
CD Olimpia
FT
Juticalpa
1 - 1
CD Real Sociedad
FT
Real Espana
4 - 0
CD Marathon
FT
Vida
5 - 3
CD Honduras
Hong Kong:
FT
I-Sky Yuen Long
1 - 0
Lee Man
FT
Kitchee
7 - 0
Hong Kong Sapling
Hong Kong:
FT
Dreams Metro Gallery
1 - 3
Citizen
FT
Hoi King
0 - 2
HKFC
FT
Mutual
1 - 0
Wing Yee
FT
Shatin
3 - 1
Tai Chung
FT
Sun Hei
2 - 2
Eastern District
FT
Wong Tai Sin
1 - 4
Double Flower
Hungary:
FT
PAKS
2 - 2
Budapest Honved
FT
Videoton
3 - 1
Szombathelyi Haladas
Hungary:
FT
Csakvar
1 - 5
Gyirmot
FT
Gyori Eto
0 - 0
Szolnoki Mav
FT
Kazincbarcika
1 - 0
Soroksar
FT
Kisvarda
3 - 2
Bekescsaba 1912
FT
MTE 1904
0 - 0
Budafoki LC
FT
MTK Budapest
2 - 0
Nyiregyhaza
FT
Siofok
0 - 0
Cegledi
FT
Soproni VSE
3 - 3
Budaorsi
FT
Szeged 2011
2 - 1
Dorogi
FT
Zalaegerszegi
0 - 0
Vac
Iceland: Urvalsdeild
FT
FH Hafnarfjordur
1 - 0
Grindavik
FT
IA Akranes
2 - 0
KA Akureyri
FT
Valur Reykjavik
1 - 0
Breidablik
FT
Vikingur Reykjavik
2 - 2
Stjarnan
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
2 - 0
Sriwijaya
FT
Madura United
2 - 0
Arema
FT
PSM Makassar
4 - 1
PS TNI
Israel:
FT
Hapoel Akko
2 - 0
Maccabi Haifa
FT
Hapoel Raanana
0 - 3
Maccabi Netanya
Italy:
FT
Parma
0 - 1
Brescia
Italy:
FT
Cuneo
1 - 1
Prato
FT
Monza
0 - 0
Pisa
FT
Olbia
1 - 1
Piacenza
FT
Pontedera
1 - 1
Giana Ermino
FT
Pro Piacenza
1 - 1
Alessandria
FT
Robur Siena
3 - 2
Arzachena
FT
Viterbese Castrense
4 - 3
Carrarese
Italy:
FT
Fano Alma Juventus
0 - 1
Pordenone
FT
Mestre
1 - 1
Gubbio
FT
Ravenna
1 - 5
Triestina
FT
Renate
0 - 1
Albinoleffe
FT
Sambenedettese
3 - 2
Feralpisalo
FT
Santarcangelo
0 - 3
Bassano Virtus
FT
Sudtirol
2 - 2
Fermana
FT
Vicenza
1 - 0
Teramo
Italy:
FT
Atalanta
2 - 1
Sassuolo
FT
Benevento
0 - 1
Torino
FT
Bologna
0 - 3
Napoli
FT
Cagliari
1 - 0
Crotone
FT
Internazionale
2 - 0
Spal
FT
Lazio
4 - 1
Milan
FT
Udinese
1 - 0
Genoa
FT
Verona
0 - 5
Fiorentina
Japan: J1 League
FT
Vegalta Sendai
4 - 1
Sagan Tosu
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
1 - 1
Machida Zelvia
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Thespakusatsu Gunma
2 - 0
JEF United Chiba
FT
Tokyo Verdy
1 - 2
Matsumoto Yamaga
FT
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Tokushima Vortis
Japan: J3 League
FT
Gainare Tottori
1 - 2
YSCC
FT
Gamba Osaka (U23)
2 - 3
Azul Claro Numazu
FT
Grulla Morioka
1 - 3
Blaublitz Akita
FT
Nagano Parceiro
1 - 0
Sagamihara
Japan: Japan Football League 2nd Stage
FT
Honda Lock
1 - 2
Vanraure Hachinohe
FT
Imabari
3 - 1
Verspah Oita
FT
Mio Biwako Shiga
1 - 1
Honda Lock
FT
Nara Club
0 - 4
Honda FC
FT
Reinmeer Aomori
1 - 1
Briobecca Urayasu
FT
Sony Sendai
0 - 2
Maruyasu Okazaki
FT
Tochigi Uva
1 - 0
FC Osaka
FT
Yokogawa Musashino
2 - 2
Ryutsu Keizai
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
5 - 1
JEF United Chiba (W)
FT
Elfen Sayama (W)
2 - 3
Urawa Red Diamonds (W)
FT
Nojima Stella (W)
1 - 2
NTV Beleza (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
2 - 0
Shakhter Karagandy
FT
Irtysh Pavlodar
1 - 2
Tobol Kostanay
FT
Kairat Almaty
3 - 1
FC Kaysar
FT
Ordabasy
1 - 0
Taraz
Kenya: Division 1
FT
Sofapaka
4 - 1
Chemelil Sugar
FT
Sony Sugar
2 - 0
Nzoia Sugar
FT
Zoo Kericho
1 - 3
AFC Leopards
Kosovo:
FT
Trepca 89
1 - 0
Drenica
FT
Vellaznimi
3 - 0
Vllaznia Pozheran
Latvia: Virsliga
FT
Rigas Futbola Skola
3 - 0
Jelgava
Luxembourg:
FT
Differdange 03
6 - 1
Victoria Rosport
FT
Esch
0 - 1
Progres Niederkorn
FT
F91 Dudelange
7 - 0
Rodange 91
FT
Mondorf-Les-Bains
1 - 1
RM Hamm Benfica
FT
UNA Strassen
0 - 4
Fola Esch
FT
Union Titus Petange
2 - 1
Racing Union Luxembourg
Malta:
FT
Lija Athletic
2 - 3
Senglea Athletic
FT
Valletta
0 - 0
Naxxar Lions
Mexico:
FT
Juarez
1 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Tampico Madero
4 - 0
Dorados
Mexico:
FT
Club America
2 - 0
Veracruz
FT
Monterrey
1 - 0
Necaxa
FT
Pachuca
1 - 3
Guadalajara Chivas
FT
Santos Laguna
0 - 0
Toluca
FT
UNAM Pumas
0 - 2
Club Tijuana
Moldova: Division 1 2017
FT
Milsami Orhei
2 - 0
Spicul Chiscareni
FT
Speranta
1 - 2
Sheriff Tiraspol
FT
Zaria Balti
2 - 0
Sfintul Gheorghe
Montenegro:
FT
Ibar
0 - 0
Otrant Olympic
FT
Igalo
1 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Lovcen
2 - 0
Jezero
FT
Mladost Ljeskopolje
4 - 0
Celik Niksic
FT
Mornar
0 - 0
Bokelj
Morocco:
FT
Moghreb Tetouan
2 - 2
Olympique Safi
FT
Olympique Khouribga
1 - 1
Raja Casablanca
FT
Wydad Casablanca
1 - 3
FUS Rabat
Morocco:
FT
Mouloudia Oujda
0 - 0
USM Oujda
FT
Wydad Temara
1 - 1
Olympique Dcheira
Netherlands:
FT
AZ Alkmaar
2 - 1
NAC Breda
FT
Groningen
1 - 1
VVV Venlo
FT
Heerenveen
2 - 0
PSV Eindhoven
FT
Sparta Rotterdam
1 - 0
Twente
FT
Utrecht
2 - 0
Roda
Norway: Eliteserien
FT
Aalesund
1 - 1
Stabaek
FT
Haugesund
1 - 1
Lillestrom
FT
Kristiansund BK
4 - 1
Tromso
FT
Sandefjord
3 - 1
Viking
FT
Stromsgodset
0 - 2
Rosenborg
FT
Valerenga
1 - 2
Sarpsborg 08
Norway: 1. Division
FT
Asane
1 - 1
Jerv
FT
Elverum
1 - 1
Fredrikstad
FT
Floro
0 - 1
Arendal
FT
Kongsvinger
0 - 0
Strommen
FT
Mjondalen
3 - 0
Ranheim
FT
Sandnes Ulf
2 - 2
Levanger
FT
Tromsdalen
2 - 3
Ullensacker/Kisa
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
2 - 3
Finnsnes
FT
Nybergsund Il Trysil
2 - 3
Asker
FT
Raufoss
2 - 0
Ham-Kam
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Byasen
2 - 4
Fram Larvik
FT
Egersund
3 - 0
Nardo
FT
Nest-Sotra
2 - 2
Hodd
FT
Notodden
4 - 1
Fana
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
6 - 0
Sandvikens (W)
FT
Trondheims-Orn (W)
3 - 1
Klepp (W)
Panama:
FT
Sporting San Miguelito
2 - 0
Independiente
FT
Tauro
0 - 0
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
General Diaz
1 - 1
Club Nacional
FT
Independiente FBC
0 - 0
Deportivo Capiata
Paraguay: Segunda Division
FT
Caacupe FBC
1 - 1
Club River Plate
FT
Fulgencio Yegros
0 - 1
3 de Febrero
FT
General Caballero
4 - 1
Fernando de la Mora
FT
Guairena
2 - 3
Martin Ledesma
FT
Ovetense
1 - 0
Deportivo Liberacion
FT
Resistencia
1 - 4
Deportivo Santani
FT
Sportivo Iteno
1 - 1
22 de Setiembre
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Lima
1 - 0
Universitario
FT
FBC Melgar
0 - 2
Real Garcilaso
FT
Sporting Cristal
2 - 2
Comerciantes Unidos
FT
Union Comercio
1 - 2
Alianza Atletico
Peru: Segunda Division
FT
Cienciano
6 - 2
Deportivo Coopsol
FT
Serrato Pacasmayo
1 - 1
Sport Victoria
FT
Sport Ancash
1 - 0
Los Caimanes
FT
Sport Boys
3 - 2
Deportivo Hualgayoc
FT
Sport Loreto
0 - 0
Carlos Mannucci
FT
Union Huaral
4 - 1
Alfredo Salinas
Philippines: Philippines Football League
FT
JP Voltes
1 - 0
Kaya
FT
Stallion
5 - 0
Davao Aguilas
Poland:
FT
Chojniczanka Chojnice
3 - 0
Tychy
Poland:
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 0
Warta Poznan
Poland:
FT
Pogon Szczecin
0 - 0
Lech Poznan
FT
Termalica Nieciecza
1 - 2
Gornik Zabrze
Portugal:
FT
Arouca
0 - 0
Braga B
FT
Famalicao
3 - 1
Varzim
FT
Leixoes
2 - 1
Sporting Covilha
FT
Nacional
2 - 0
Academico de Viseu
FT
Penafiel
1 - 0
Cova de Piedade
FT
Sporting CP B
0 - 1
Gil Vicente
Portugal:
FT
Estoril
0 - 2
Moreirense
FT
Guimaraes
1 - 0
Boavista
FT
Vitoria Setubal
2 - 0
Braga
Romania:
FT
CFR Cluj
2 - 1
CSU Craiova
FT
Sepsi OSK
0 - 3
Voluntari
Russia:
FT
Akhmat Grozny
1 - 1
Lokomotiv Moscow
FT
Dinamo Moscow
0 - 0
Zenit St Petersburg
FT
FC UFA
0 - 1
Krasnodar
Russia:
FT
Dinamo Barnaul
0 - 1
Chita
FT
Irtysh Omsk
2 - 0
Zenit Irkutsk
Russia:
FT
Baltika
0 - 0
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Dinamo St Petersburg
1 - 2
Avangard Kursk
FT
Enisey
4 - 0
Luch-Energiya
FT
Fakel Voronezh
2 - 0
Rotor Volgograd
FT
Orenburg
5 - 2
Khimki
FT
Sibir
1 - 1
Volgar Astrakhan
FT
Tambov
3 - 1
Tom Tomsk
FT
Tyumen
2 - 0
Shinnik Yaroslavl
FT
Zenit St Petersburg II
3 - 3
Kuban
Serbia:
FT
Vozdovac
1 - 1
Vojvodina
Serbia:
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 0
Sloboda Uzice
FT
Celarevo
3 - 2
Teleoptik
FT
Metalac GM
2 - 0
Indjija
Slovakia:
FT
Spartak Trnava
2 - 1
FC Nitra
Slovenia:
FT
Krsko
2 - 4
Olimpija Ljubljana
South Africa:
FT
Bidvest Wits
1 - 2
Cape Town City
South Africa:
FT
Royal Eagles
1 - 1
Stellenbosch
FT
Uthongathi
1 - 0
Black Leopards
FT
Witbank Spurs
2 - 2
Cape Town All Stars
South Korea: K League
FT
Daegu
2 - 1
Pohang Steelers
FT
Incheon United
0 - 0
Gwangju
FT
Jeonbuk Motors
4 - 3
Gangwon FC
FT
Suwon Bluewings
3 - 0
Jeonnam Dragons
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
1 - 2
Daejeon Citizen
FT
Bucheon 1995
3 - 2
Seongnam Ilhwa
Spain:
FT
Albacete
0 - 1
Lugo
FT
Cultural Leonesa
4 - 4
Valladolid
FT
Rayo Vallecano
0 - 3
Osasuna
FT
Tenerife
2 - 2
Granada
FT
Zaragoza
0 - 1
Alcorcon
Spain:
FT
Atletico Madrid B
1 - 1
Celta Vigo B
FT
Deportivo Fabril
3 - 0
Real Madrid Castilla
FT
Gimnastica Segoviana
1 - 2
Cerceda
FT
Guijuelo
0 - 2
Fuenlabrada
FT
Navalcarnero
2 - 4
San Sebastian de los Reyes
FT
Ponferradina
4 - 0
Rayo Majadahonda
FT
Pontevedra
3 - 3
CD Toledo
FT
Talavera
0 - 1
Racing de Ferrol
FT
Union Adarve
1 - 1
Rapido de Bouzas
Spain:
FT
Cordoba B
0 - 1
Granada B
FT
Ejido
1 - 1
Badajoz
FT
Marbella
1 - 0
San Fernando
FT
Melilla
0 - 0
Murcia
FT
Merida
4 - 0
Las Palmas B
FT
Real Linense
2 - 0
Extremadura
FT
Recreativo Huelva
1 - 0
Betis B
FT
Villanovense
2 - 0
Jumilla
Spain:
FT
CD Lealtad
0 - 3
Leioa
FT
Mirandes
1 - 0
Pena Sport
FT
Sporting Gijon B
3 - 1
Racing Santander
FT
Tudelano
0 - 0
Burgos
FT
UD Logrones
1 - 0
Amorebieta
Spain:
FT
Ebro
0 - 0
Alcoyano
FT
Elche
4 - 1
Peralda
FT
Formentera
1 - 2
Ontinyent
FT
Lleida Esportiu
2 - 1
Pena Deportiva
FT
Mallorca
3 - 2
Atletico Saguntino
FT
Olot
1 - 1
Deportivo Aragon
FT
Sabadell
0 - 0
Badalona
FT
Valencia Mestalla
1 - 2
Atletico Baleares
FT
Villarreal B
0 - 0
Llagostera
Spain:
FT
Athletic Club
2 - 0
Girona
FT
Celta Vigo
1 - 0
Alaves
FT
Deportivo La Coruna
2 - 4
Real Sociedad
FT
Villarreal
3 - 1
Betis
Spain:
FT
Athletic Club (W)
2 - 0
Sporting Huelva (W)
FT
Atletico Madrid (W)
1 - 0
Real Sociedad (W)
FT
Granada Tenerife (W)
1 - 2
Levante (W)
FT
Madrid CFF (W)
3 - 2
Zaragoza (W)
FT
Sevilla (W)
1 - 3
Espanyol (W)
FT
Valencia (W)
1 - 1
Santa Teresa (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Elfsborg
2 - 2
Kalmar
FT
Halmstad
0 - 3
Hacken
FT
Hammarby
1 - 1
AIK
FT
Jonkopings Sodra
1 - 2
Norrkoping
FT
Orebro
2 - 1
Malmo
FT
Sirius
0 - 1
GIF Sundsvall
Sweden: Superettan
FT
Gefle
3 - 2
Norrby
FT
Orgryte
3 - 0
Syrianska
Sweden: Division 1 North
FT
Assyriska
1 - 5
Brage
FT
Carlstad United
1 - 1
Team TG
FT
Enskede
1 - 0
IFK Lulea
FT
Nykoping
0 - 2
Vasteras
FT
Umea
2 - 3
Akropolis
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
2 - 0
Ljungskile
Sweden: Damallsvenskan
FT
Eskilstuna United (W)
1 - 1
Djurgarden (W)
FT
Rosengard (W)
2 - 2
Linkopings (W)
FT
Vittsjo (W)
0 - 0
Pitea (W)
Switzerland:
FT
Grasshopper Club
3 - 2
Sion
FT
Luzern
2 - 2
Thun
FT
Young Boys
3 - 0
Lugano
Switzerland:
FT
Servette
3 - 2
Schaffhausen
Thailand: Premier League
FT
Buriram United
1 - 0
Chiangrai United
FT
Muangthong United
3 - 0
Ratchaburi
FT
Nakhon Ratchasima
2 - 2
Suphanburi
FT
Navy FC
2 - 2
Chonburi
FT
Pattaya United
1 - 0
Bangkok United
FT
Port FC
3 - 3
Sukhothai
FT
Super Power Samut Prakan
1 - 3
Sisaket
FT
Thai Honda
2 - 1
BEC Tero Sasana
FT
Ubon UMT
1 - 1
Bangkok Glass
Tunisia:
FT
Stade Tunisien
2 - 2
Monastir
FT
Zarzis
0 - 1
Etoile du Sahel
Turkey:
FT
Erzurumspor
1 - 1
Samsunspor
FT
Giresunspor
3 - 1
Eskisehirspor
FT
Manisaspor
2 - 1
Boluspor
FT
Umraniyespor
1 - 0
Istanbulspor
Turkey:
FT
Afjet Ayfonspor
3 - 1
Mersin Idman Yurdu
FT
Amedspor
1 - 1
Sivas Belediyespor
FT
Eyupspor
1 - 4
Bucaspor Izmir
FT
Kastamonuspor
0 - 2
Tokatspor
FT
Keciorengucu
4 - 1
Hatayspor
FT
Sancaktepe Belediye
3 - 0
Tuzlaspor
FT
Sariyer
1 - 3
Menemen Belediye
Turkey:
FT
Bandirmaspor
2 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Gumushanespor
2 - 1
Anadolu Selcukluspor
FT
Kahramanmarasspor
1 - 2
Altay
FT
Karsiyaka
2 - 1
Silivrispor
FT
Pendikspor
0 - 0
Fethiyespor
FT
Polatli Bugsasspor
1 - 1
Sakaryaspor
FT
Sanliurfaspor
2 - 0
Nazilli Belediyespor
FT
Zonguldak Komurspor
1 - 0
Fatih Karagumruk
Turkey:
FT
Antalyaspor
1 - 1
Galatasaray
FT
Bursaspor
3 - 0
Akhisar Belediye
FT
Osmanlispor
0 - 2
Goztepe
FT
Trabzonspor
3 - 1
Genclerbirligi
USA: MLS
FT
Atlanta United
3 - 0
Dallas
FT
Columbus Crew
1 - 1
Sporting Kansas City
FT
Houston Dynamo
0 - 1
Colorado Rapids
FT
Minnesota United
1 - 1
Philadelphia Union
FT
Vancouver Whitecaps
3 - 2
Real Salt Lake
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Edmonton
0 - 3
Carolina Railhawks
USA: National Womens Soccer League
FT
Boston Breakers (W)
0 - 1
Portland Thorns (W)
FT
Sky Blue (W)
1 - 2
Washington Spirit (W)
Ukraine:
FT
Ingulets Petrove
4 - 0
Helios Kharkiv
FT
Mykolaiv
1 - 1
Volyn Lutsk
Ukraine:
FT
Dynamo Kyiv
3 - 0
Oleksandriya
FT
Karpaty Lviv
1 - 6
Veres
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
0 - 1
Illichivets Mariupol
FT
Zirka Kirovohrad
0 - 1
Chornomorets Odesa
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
4 - 1
Estudiantes FC
FT
Atletico Socopo
1 - 4
Zamora
FT
Atletico Venezuela
0 - 2
Deportivo Lara
FT
Deportivo La Guaira
2 - 1
Deportivo JBL
FT
Deportivo Tachira
1 - 2
Monagas
FT
Portuguesa FC
4 - 1
Aragua
FT
Zulia
0 - 0
Metropolitanos
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Llaneros
1 - 0
Atletico el Vigia
FT
Petrolero de Anzoategui
2 - 1
Lala
FT
Urena
1 - 0
Real Frontera
Vietnam: V League 1
FT
Dong Tam Long An
2 - 3
QNK Quang Nam
FT
Hoang Anh Gia Lai
4 - 2
Than Quang Ninh
FT
Sai Gon
2 - 0
Thanh Hoa
FT
Sanna Khanh Hoa
1 - 0
Ho Chi Minh City
FT
Song Lam Nghe An
1 - 2
Hanoi T&t