Football ResultsTuesday, 10th October 2017
AFC: Asian Cup 2019 Qualifying Round 3
FT
Afghanistan
3 - 3
Jordan
FT
Chinese Taipei
2 - 1
Bahrain
FT
Hong Kong
2 - 0
Malaysia
FT
Lebanon
5 - 0
North Korea
FT
Maldives
1 - 3
Oman
FT
Myanmar
2 - 2
Kyrgyzstan
FT
Palestine
10 - 0
Bhutan
FT
Tajikistan
3 - 0
Nepal
FT
Turkmenistan
2 - 1
Singapore
FT
Vietnam
5 - 0
Cambodia
FT
Yemen
1 - 1
Philippines
Argentina:
FT
Atletico de Rafaela
2 - 0
Estudiantes SL
FT
Sarmiento Junin
0 - 0
Gimnasia Jujuy
Croatia:
FT
Hajduk Split II
0 - 2
Varazdin
Denmark:
FT
Fremad Amager
1 - 1
Vendsyssel
England:
FT
Newport County
1 - 2
Swansea City (U23)
England:
FT
Barnsley (U23)
1 - 3
Leicester City (U23)
England:
FT
Banbury United
0 - 1
Hereford United
FT
Biggleswade Town
0 - 0
Kettering
FT
Bishops Stortford
1 - 1
Chesham United
FT
Kings Lynn
2 - 0
Hitchin
FT
Merthyr Tydfil
4 - 5
Slough Town
FT
Royston Town
2 - 1
St Ives
FT
St Neots
2 - 2
Dunstable
England:
FT
Brightlingsea Regent
2 - 0
Kingstonian
FT
Harlow Town
2 - 2
Dorking Wanderers
FT
Metropolitan Police
2 - 0
Wingate & Finchley
England:
FT
Ashton United
2 - 0
Warrington Town
FT
Coalville Town
1 - 3
Grantham Town
FT
Halesowen Town
2 - 1
Hednesford Town
FT
Marine
3 - 1
Stalybridge Celtic
FT
Rushall Olympic
1 - 1
Barwell
FT
Stafford Rangers
1 - 1
Mickleover Sports
FT
Whitby Town
1 - 1
Altrincham
FT
Witton Albion
1 - 0
Workington
FIFA: World Cup Russia 2018
FT
Brazil
3 - 0
Chile
FT
Ecuador
1 - 3
Argentina
FT
Paraguay
0 - 1
Venezuela
FT
Peru
1 - 1
Colombia
FT
Uruguay
4 - 2
Bolivia
FIFA: World Cup Russia 2018 AFC Qualifiers R4
AET
Australia
2 - 1
Syria
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers 1st Round
FT
Belgium
4 - 0
Cyprus
FT
Estonia
1 - 2
Bosnia & Herzegovina
FT
France
2 - 1
Belarus
FT
Greece
4 - 0
Gibraltar
FT
Hungary
1 - 0
Faroe Islands
FT
Latvia
4 - 0
Andorra
FT
Luxembourg
1 - 1
Bulgaria
FT
Netherlands
2 - 0
Sweden
FT
Portugal
2 - 0
Switzerland
FIFA: U17 World Cup India 2017 Group Stage
FT
Costa Rica (U17)
2 - 2
Guinea (U17)
FT
Iran (U17)
4 - 0
Germany (U17)
FT
North Korea (U17)
0 - 2
Brazil (U17)
FT
Spain (U17)
4 - 0
Niger (U17)
Friendly:
FT
Gabon
0 - 1
Benin
FT
Italy (U21)
4 - 0
Morocco (U21)
FT
Qatar
1 - 2
Curacao
FT
Russia
1 - 1
Iran
FT
Saudi Arabia
0 - 3
Ghana
FT
South Korea
1 - 3
Morocco
Friendly:
FT
Grasshopper Club
0 - 0
Schaffhausen
FT
Grasshopper Club
2 - 0
Wil 1900
Germany:
FT
Wegberg-Beeck
1 - 1
Borussia Dortmund II
International Tournaments:
FT
Sunderland (U23)
2 - 0
Hertha Berlin (U23)
International Tournaments: Kirin Challenge Cup - Japan
FT
Japan
3 - 3
Haiti
Iran:
FT
Baderan Tehran
0 - 0
Khoneh Be Khoneh
FT
Fajr Sepasi
1 - 2
Gol Gohar
FT
Iranjavan Bushehr
2 - 2
Aluminium Arak
FT
Machine Sazi Tabriz
0 - 1
AS Bargh Shiraz
FT
Mes Kerman
1 - 0
Oxin Alborz
FT
Mes Rafsanjan
1 - 0
Rah Ahan
FT
Naft Masjed Soleyman
2 - 2
Malavan
FT
Nassaji Mazandaran
2 - 0
Shahrdari Tabriz
FT
Saba Qom
1 - 1
Shahdari Manshahr
Kosovo:
FT
Drita
3 - 1
Llapi
FT
Falmurtari
2 - 2
Feronikeli
FT
Liria
0 - 0
Gjilani
Northern Ireland:
FT
Ballymena United
2 - 0
Portadown
FT
Glentoran
0 - 1
Carrick Rangers
FT
Warrenpoint Town
0 - 1
Dungannon Swifts
Portugal:
FT
UD Oliveirense
0 - 0
Moreirense
Republic of Ireland: FA Cup Semi Final
AET
Shamrock Rovers
2 - 4
Dundalk
Romania:
FT
Universitatea Craiova II
0 - 1
Cetate Deva
Saudi Arabia:
FT
Al Khaleej Saihat
2 - 2
Al Najoom
FT
Al Wehda Club
3 - 1
Dhamk
FT
Hajer
0 - 0
Al Hazm
FT
Najran
0 - 0
Al Watani
Spain:
FT
Cultural Leonesa
0 - 2
Sporting Gijon
FT
Huesca
1 - 1
Reus
Sweden:
FT
Harnosands
0 - 2
Ostersunds
UEFA:
FT
Albania (U19)
1 - 7
Norway (U19)
FT
Belarus (U19)
0 - 0
Northern Ireland (U19)
FT
Cyprus (U19)
2 - 1
Azerbaijan (U19)
FT
Malta (U19)
1 - 5
Hungary (U19)
FT
Moldova (U19)
3 - 0
Estonia (U19)
FT
Montenegro (U19)
0 - 4
Ukraine (U19)
FT
Poland (U19)
0 - 2
Germany (U19)
FT
Republic of Ireland (U19)
2 - 1
Serbia (U19)
FT
Slovenia (U19)
2 - 2
Netherlands (U19)
FT
Sweden (U19)
2 - 3
Italy (U19)
UEFA:
FT
Bulgaria (U17)
0 - 3
Ukraine (U17)
FT
Hungary (U17)
2 - 1
Wales (U17)
FT
Netherlands (U17)
3 - 1
Kosovo (U17)
FT
Republic of Ireland (U17)
6 - 0
Azerbaijan (U17)
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Albania (U21)
0 - 0
Iceland (U21)
FT
Andorra (U21)
0 - 1
England (U21)
FT
Armenia (U21)
0 - 5
Austria (U21)
FT
Belarus (U21)
3 - 1
Moldova (U21)
FT
Bosnia & Herzegovina (U21)
3 - 1
Portugal (U21)
FT
Cyprus (U21)
0 - 2
Belgium (U21)
FT
Faroe Islands (U21)
3 - 1
Georgia (U21)
FT
Finland (U21)
0 - 5
Denmark (U21)
FT
Gibraltar (U21)
1 - 0
FYR Macedonia (U21)
FT
Kazakhstan (U21)
1 - 1
Bulgaria (U21)
FT
Latvia (U21)
0 - 2
Scotland (U21)
FT
Liechtenstein (U21)
0 - 2
Switzerland (U21)
FT
Lithuania (U21)
0 - 2
Poland (U21)
FT
Northern Ireland (U21)
4 - 2
Estonia (U21)
FT
Norway (U21)
3 - 1
Germany (U21)
FT
San Marino (U21)
0 - 5
Greece (U21)
FT
Serbia (U21)
3 - 2
Russia (U21)
FT
Slovakia (U21)
1 - 4
Spain (U21)
FT
Sweden (U21)
3 - 0
Malta (U21)
FT
Turkey (U21)
0 - 0
Hungary (U21)
FT
Ukraine (U21)
1 - 1
Netherlands (U21)
Uganda:
FT
Bright Stars
0 - 1
Maroons
FT
Express FC
1 - 0
URA
FT
Masavu
0 - 1
Jinja SSS
Wales:
FT
Connahs Quay
2 - 2
The New Saints