Football ResultsSunday, 11th June 2017
Argentina: Primera B Nacional
FT
Almagro
0 - 3
San Martin Tucuman
FT
Boca Unidos
0 - 1
Instituto Cordoba
FT
Brown de Adrogue
2 - 1
Villa Dalmine
FT
Flandria
2 - 0
Gimnasia Jujuy
FT
Guillermo Brown
2 - 0
Douglas Haig
FT
Independiente Rivadavia
2 - 1
Argentinos Juniors
Argentina: FA Cup Round 64
FT
Estudiantes LP
2 - 3
Estudiantes LP
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Gungahlin United
3 - 3
Belconnen United
FT
Tuggeranong United
4 - 3
Cooma
Australia: NPL New South Wales
FT
Blacktown City
3 - 2
Bonnyrigg White Eagles
Australia: NPL Victoria
FT
South Melbourne
3 - 0
Heidelberg United
Australia: NPL Western Australia
FT
Floreat Athena
3 - 2
Perth SC
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
2 - 0
Jorge Wilstermann
FT
Guabira
2 - 1
Oriente Petrolero
FT
Real Potosi
1 - 3
The Strongest
FT
San Jose
3 - 0
Blooming
Brazil: Serie A
FT
Atletico Paranaense
0 - 2
Santos
FT
Avai
1 - 1
Flamengo
FT
Botafogo
2 - 2
Coritiba
FT
Corinthians
3 - 2
Sao Paulo
FT
Cruzeiro
2 - 0
Atletico Goianiense
FT
Ponte Preta
3 - 2
Chapecoense
FT
Vitoria
2 - 0
Atletico Mineiro
Brazil: Serie B
FT
Oeste
0 - 0
Luverdense
Brazil: Serie C Group A
FT
ASA
1 - 1
Salgueiro
FT
Cuiaba
2 - 2
Fortaleza
Brazil: Serie C Group B
FT
Ypiranga PE
2 - 0
Mogi Mirim
CAF: Africa Cup Of Nations Qualifying Round
FT
Algeria
1 - 0
Togo
FT
Benin
1 - 0
Gambia
FT
Cape Verde
0 - 1
Uganda
FT
Central African Republic
2 - 1
Rwanda
FT
Ghana
5 - 0
Ethiopia
FT
Tunisia
1 - 0
Egypt
FT
Zimbabwe
3 - 0
Liberia
China: League One
FT
Hangzhou Greentown
1 - 1
Shijiazhuang Yongchang
Colombia: Apertura Play Off Semi Final
FT
Deportivo Cali
2 - 0
America de Cali
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Fuerza Amarilla
1 - 1
Delfin
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Aucas
1 - 1
Manta
FT
LDU Loja
3 - 2
Gualaceo
FT
LDU Portoviejo
1 - 1
Mushuc Runa
FT
Tecnico Universitario
0 - 0
Deportivo Colon
FIFA: U20 World Cup Petit Final
PEN
Uruguay (U20)
1 - 4
Italy (U20)
FIFA: 2018 World Cup Qualification 3rd Round
FT
New Caledonia
2 - 1
Fiji
FIFA: U20 World Cup Final
FT
Venezuela (U20)
0 - 1
England (U20)
FIFA: 2018 World Cup Qualification 1st Round Group Stage
FT
FYR Macedonia
1 - 2
Spain
FT
Finland
1 - 2
Ukraine
FT
Iceland
1 - 0
Croatia
FT
Israel
0 - 3
Albania
FT
Italy
5 - 0
Liechtenstein
FT
Kosovo
1 - 4
Turkey
FT
Moldova
2 - 2
Georgia
FT
Republic of Ireland
1 - 1
Austria
FT
Serbia
1 - 1
Wales
Finland: Kakkonen Group C
FT
AC Kajaani
2 - 0
TP-47 Tornio
FT
VIFK
2 - 1
Kajha
Friendly: International
FT
Canada (W)
6 - 0
Costa Rica (W)
FT
China (W)
4 - 2
Finland (W)
FT
Mexico (W)
3 - 0
Venezuela (W)
FT
Norway (W)
0 - 1
USA (W)
FT
Portugal (W)
1 - 0
Wales (W)
FT
Russia (W)
2 - 0
Serbia (W)
Germany: Regional League Bavaria Relegation Play Offs Final
FT
Greuther Furth II
1 - 1
Viktoria Aschaffenburg
Greece: Football League
FT
Acharnaikos
0 - 1
Kissamikos
FT
Aris Thessalonikis
2 - 1
Sparti
FT
Chania
1 - 3
Kallithea
FT
Kalloni AEL
0 - 3
Panserraikos
FT
Lamia
0 - 1
Anagennisi Karditsa
FT
OFI Crete
6 - 1
Aiginiakos
FT
Panelefsiniakos
0 - 6
Agrotikos Asteras
FT
Panthrakikos
0 - 3
Apollon Smirnis
FT
Trikala
1 - 0
Panegialios
Indonesia: Liga 1
FT
Persib Bandung
1 - 0
Persiba Balikpapan
Japan: J2 League
FT
Ehime
2 - 0
Gifu
FT
Kamatamare Sanuki
1 - 0
Zweigen Kanazawa
FT
Kyoto Sanga
2 - 2
Machida Zelvia
FT
Matsumoto Yamaga
0 - 1
Mito Hollyhock
FT
Montedio Yamagata
1 - 0
Thespakusatsu Gunma
FT
Renofa Yamaguchi
0 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
V-Varen Nagasaki
1 - 0
Roasso Kumamoto
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
1 - 1
Kataller Toyama
FT
Grulla Morioka
1 - 2
Tochigi SC
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Briobecca Urayasu
0 - 1
Honda Lock
FT
Honda FC
2 - 1
Ryutsu Keizai
FT
Reinmeer Aomori
2 - 1
Vanraure Hachinohe
FT
Tochigi Uva
0 - 1
Maruyasu Okazaki
Norway: 1. Division
FT
Asane
2 - 2
Arendal
FT
Bodo/Glimt
4 - 0
Jerv
FT
Fredrikstad
4 - 0
Elverum
FT
Mjondalen
3 - 1
Ullensacker/Kisa
FT
Sandnes Ulf
2 - 0
Ranheim
FT
Tromsdalen
1 - 0
Floro
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Finnsnes
1 - 2
Nybergsund Il Trysil
FT
KFUM Oslo
3 - 3
Asker
FT
Raufoss
2 - 1
Skeid
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
2 - 1
Honefoss
FT
Hodd
3 - 0
Vidar
FT
Nardo
0 - 1
Vard Haugesund
FT
Nest-Sotra
1 - 0
Notodden
FT
Odd Ballklubb II
4 - 2
Byasen
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
0 - 4
Club Guarani
FT
Sol de America
0 - 0
General Diaz
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
1 - 1
Deportivo Santani
FT
Fulgencio Yegros
0 - 0
Club River Plate
FT
Guairena
3 - 0
Fernando de la Mora
FT
Olimpia de Ita
2 - 4
Sportivo Iteno
FT
Ovetense
1 - 2
Deportivo Caaguazu
FT
Sportivo Iteno
1 - 1
Deportivo Liberacion
Peru: Primera Division Apertura
FT
Academia Cantolao
0 - 2
Deportivo Municipal
FT
FBC Melgar
1 - 0
Alianza Lima
FT
Union Comercio
2 - 2
Juan Aurich
Peru: Segunda Division
FT
Carlos Mannucci
3 - 1
Deportivo Hualgayoc
FT
Cultural Santa Rosa
1 - 1
Cienciano
FT
Sport Ancash
1 - 1
Cesar Vallejo
FT
Sport Boys
5 - 1
Defensor La Bocana
FT
Sport Loreto
1 - 0
Sport Victoria
FT
Union Huaral
2 - 1
Los Caimanes
Poland: I Liga Relegation Play Off
FT
Bytovia Bytow
4 - 0
Radomiak Radom
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
3 - 3
Gyeongnam
Spain: Segunda Division
FT
Numancia
0 - 2
Mirandes
Spain: Segunda Division B Promotion Play Offs 2nd Round
AET
Albacete
2 - 1
Atletico Baleares
FT
Murcia
0 - 0
Valencia Mestalla
FT
Racing Santander
4 - 0
Villanovense
Sweden: Superettan
FT
GAIS
0 - 1
Atvidabergs
FT
Osters
1 - 2
Varnamo
Sweden: Division 1 North
FT
Assyriska
3 - 2
Team TG
FT
Sandvikens
1 - 0
Carlstad United
FT
Vasalunds
0 - 0
Brage
FT
Vasteras
5 - 3
Akropolis
Sweden: Division 1 South
FT
Angelholms
3 - 0
Assyriska BK
FT
Karlskrona
1 - 0
Oskarshamns AIK
FT
Ljungskile
1 - 1
Rosengard
USA: MLS
FT
Portland Timbers
2 - 0
Dallas
FT
Sporting Kansas City
1 - 1
Montreal Impact
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Edmonton
0 - 1
Miami FC
Uruguay: Primera Division Torneo Intermedio
FT
Cerro
3 - 0
Danubio
FT
Defensor Sporting
3 - 1
Boston River
FT
Nacional de Football
1 - 1
Montevideo Wanderers
FT
Plaza Colonia
1 - 2
Fenix
FT
Sud America
0 - 1
Racing Montevideo
Venezuela: Apertura Play Off Quarter Final
FT
Carabobo
2 - 0
Aragua
FT
Deportivo Tachira
2 - 2
Deportivo La Guaira