Football ResultsSaturday, 11th November 2017
Algeria:
FT
Blida
0 - 0
ES Setif
FT
JS Kabylie
2 - 2
CR Belouizdad
FT
JS Saoura
1 - 0
USM Bel Abbes
FT
MC Oran
2 - 0
Olympique Medea
FT
Tadjenant
1 - 1
USM El Harrach
FT
USM Alger
1 - 2
CS Constantine
Algeria:
FT
ASO Chlef
2 - 0
ASM Oran
FT
Ain Fakroun
3 - 0
Amal Bou Saada
FT
Ain Mlila
1 - 0
MO Bejaia
FT
CA Batna
1 - 1
MC Saida
FT
JSM Bejaia
3 - 0
El Eulma
FT
RC Kouba
1 - 1
JSM Skikda
FT
RC Relizane
1 - 0
Bordj Bou Arreridj
FT
WA Tlemcen
1 - 0
GC Mascara
Argentina:
FT
Almirante Brown
0 - 1
Defensores de Belgrano
FT
Colegiales
0 - 1
Fenix
FT
Tristan Suarez
0 - 1
Platense
Argentina:
FT
Aldosivi
2 - 2
Flandria
FT
Atletico de Rafaela
1 - 1
Almagro
FT
Independiente Rivadavia
0 - 0
Guillermo Brown
FT
Quilmes
1 - 1
Nueva Chicago
FT
Sarmiento Junin
3 - 3
Santamarina
Australia:
FT
Adelaide United
1 - 2
Newcastle Jets
FT
Melbourne Victory
1 - 1
Brisbane Roar
Austria:
FT
Stadl-Paura
0 - 0
Gleichenberg
FT
Union Gurten
4 - 0
Union St Florian
FT
Vorwarts Steyr
2 - 2
Gleisdorf 09
FT
Weiz
1 - 2
Austria Klagenfurt
Austria:
FT
Alberschwende
1 - 3
St Johann
FT
Dornbirn 1913
2 - 2
Wacker Innsbruck II
FT
Hard
1 - 1
Seekirchen
FT
Pinzgau
2 - 1
Hohenems
FT
SCR Altach II
2 - 2
Kitzbuhel
FT
USK Anif
3 - 3
Wals Grunau
FT
Worgl
2 - 2
Grodig
Austria:
FT
Admira Wacker II
0 - 0
Ebreichsdorf
FT
Karabakh
1 - 1
Neusiedl am See
Belgium:
FT
Heist (W)
0 - 1
Genk (W)
Belgium:
FT
Tubize
1 - 2
Lierse
FT
Westerlo
0 - 1
Union St Gilloise
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Petrolero
0 - 1
The Strongest
FT
Universitario de Sucre
2 - 0
Sport Boys Warnes
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Club Always Ready
1 - 0
Universitario de Vinto
FT
Deportivo Escara
1 - 3
Ramiro Castillo
FT
Escuela Enrique Happ
4 - 4
Tiquipaya
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Gatty Ribeiro
3 - 2
Club Destroyers
FT
Royal Pari Sion
11 - 1
Universitario Beni
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Stormers San Lorenzo
2 - 5
Atletico Sucre
Brazil: Serie A
FT
Botafogo
0 - 1
Atletico Paranaense
FT
Corinthians
1 - 0
Avai
Brazil: Serie B
FT
BOA
4 - 2
Santa Cruz
FT
Figueirense
1 - 2
America Mineiro
FT
Goias
0 - 0
Ceara
FT
Guarani Campinas
2 - 1
CRB
FT
Internacional
1 - 1
Vila Nova
FT
Nautico Recife
1 - 2
Londrina
FT
Paysandu
2 - 3
Brasil de Pelotas
Bulgaria:
FT
Dobrudzha
4 - 0
Kubrat
FT
Kaliakra
1 - 3
Hitrino
Bulgaria:
FT
Balkan Botevgrad
2 - 2
Slivnishki Geroy
FT
Bansko
2 - 1
Botev Ihtiman
FT
Chavdar Etropole
3 - 0
Pirin Gotse Delchev
FT
Elin Pelin
1 - 0
Svoboda Peshtera
FT
Germanea
1 - 4
CSKA Sofia
FT
Hebar Pazardzhik
2 - 0
Marek
FT
Minyor Pernik
1 - 1
Septemvri Simitli
FT
Pirin Razlog
2 - 1
Rilski Sportist
FT
Vihren
3 - 0
Belasitsa Petrich
Bulgaria:
FT
Arda Kardzhali
3 - 0
Uragan Boyadzhik
FT
Atletik Kuklen
2 - 1
Levski Karlovo
FT
Dimitrovgrad
0 - 1
Asenovets 2005
FT
Eurocollege
1 - 1
Borislav Parvomay
FT
Gigant Saedinenie
1 - 1
Svilengrad 1921
FT
Karnobat
4 - 1
Rakovski 2011
FT
Rozova Dolina
5 - 2
Tundja 2006 Yagoda
FT
Sokol Markovo
2 - 2
Minyor Radnevo
FT
Zagorets Nova Zagora
2 - 1
Vereya Stara Zagora II
Chile:
FT
Universidad de Chile
1 - 3
Santiago Wanderers
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Deportes Copiapo
1 - 0
Rangers de Talca
FT
Deportes Puerto Montt
2 - 2
Barnechea
FT
Magallanes
2 - 0
Coquimbo Unido
FT
Santiago Morning
0 - 3
Cobresal
Colombia: Primera B PB Cl Play Off Quarter-Final
PEN
Leones
4 - 2
Orsomarso
FT
Pereira
1 - 1
Real Cartagena
FT
Quindio
1 - 3
Llaneros
Croatia:
FT
Dinamo Zagreb II
0 - 2
Sesvete
FT
Novigrad
2 - 0
Solin
FT
Sibenik
1 - 0
Kustosija
FT
Varazdin
1 - 0
Lucko
Cyprus:
FT
APEP Pitsilias
0 - 2
MEAP Nisou
FT
Akritas Chlorakas
2 - 0
Pegia 2014
FT
Apea Akrotiriu
0 - 1
Ormidias
FT
Digenis Akritas Morphou
0 - 0
Ahironas Liopetriou
FT
ENAD
2 - 0
Livadiakos/Salamina
FT
Ethnikos Latsion
3 - 2
Eny Digenis Ipsonas
FT
Finikas Agia Marina
0 - 1
Elpida Astromeriti
FT
Onisilos
4 - 1
Olympias Limpion
Denmark:
FT
BSF (W)
5 - 0
Varde (W)
FT
Brondby (W)
2 - 1
Fortuna Hjorring (W)
FT
VSK Aarhus (W)
2 - 1
KoldingQ (W)
FT
Vejle (W)
2 - 1
Odense (W)
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Barcelona
2 - 1
Clan Juvenil
FT
El Nacional
1 - 0
Guayquil City
FT
Fuerza Amarilla
0 - 3
Emelec
FT
Macara
2 - 1
Universidad Catolica
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
Gualaceo
FT
LDU Loja
1 - 2
Manta
FT
LDU Portoviejo
1 - 1
Imbabura
FT
Mushuc Runa
1 - 2
Tecnico Universitario
England:
FT
Aldershot Town
2 - 1
Fylde
FT
Barrow
0 - 2
Macclesfield Town
FT
Boreham Wood
0 - 0
Hartlepool United
FT
Dover Athletic
2 - 0
Eastleigh
FT
Ebbsfleet United
2 - 1
Leyton Orient
FT
Guiseley
0 - 1
Bromley
FT
Halifax Town
0 - 0
Woking
FT
Maidenhead
0 - 3
Gateshead
FT
Solihull Motors
0 - 2
Sutton United
FT
Torquay United
0 - 1
Maidstone United
FT
Tranmere Rovers
2 - 0
Dagenham & Redbridge
England:
FT
Alfreton Town
2 - 3
York City
FT
Blyth Spartans
1 - 0
Leamington
FT
Boston United
2 - 2
Stockport County
FT
Brackley Town
2 - 0
Gainsborough
FT
Chorley
2 - 2
Nuneaton
FT
Curzon Ashton
2 - 2
Southport
FT
Kidderminster Harriers
3 - 3
Darlington 1883
FT
North Ferriby United
0 - 1
Bradford Park Avenue
FT
Spennymoor Town
3 - 1
Harrogate Town
FT
Tamworth
1 - 2
Salford City
FT
United Of Manchester
3 - 1
Telford United
England:
FT
Bath City
4 - 0
East Thurrock United
FT
Bognor Regis
1 - 2
Hampton & Richmond
FT
Chelmsford City
1 - 2
Oxford City
FT
Chippenham
3 - 3
St Albans
FT
Gloucester City
3 - 1
Whitehawk
FT
Havant & Waterlooville
1 - 1
Hemel Hempstead Town
FT
Poole Town
0 - 3
Braintree
FT
Truro City
3 - 1
Dartford
FT
Wealdstone
1 - 0
Hungerford Town
FT
Welling United
3 - 3
Concord Rangers
FT
Weston Super Mare
5 - 1
Eastbourne Borough
England:
FT
Blackpool
2 - 3
Portsmouth
FT
Bradford City
0 - 1
Plymouth Argyle
FT
Doncaster Rovers
1 - 1
Rotherham United
FT
Gillingham
1 - 1
Bury
FT
Milton Keynes Dons
1 - 0
Fleetwood Town
FT
Oxford United
1 - 2
Northampton Town
FT
Scunthorpe United
1 - 0
Bristol Rovers
England:
FT
Basingstoke
2 - 0
Biggleswade Town
FT
St Ives
2 - 1
Dunstable
FT
Tiverton
1 - 0
Redditch
FT
Weymouth
2 - 0
Kings Langley
England:
FT
Folkestone
3 - 1
Tooting & Mitcham
FT
Lowestoft Town
1 - 0
Merstham
FT
Staines Town
3 - 1
Tonbridge Angels
FT
Thurrock
2 - 0
Harrow Borough
England:
FT
Buxton
3 - 3
Farsley Celtic
FT
Halesowen Town
0 - 0
Shaw Lane
FT
Matlock Town
0 - 3
Nantwich Town
FT
Mickleover Sports
2 - 0
Sutton Coldfield
England:
FT
Barnet
0 - 1
Colchester United
FT
Cambridge United
0 - 0
Accrington Stanley
FT
Carlisle United
4 - 0
Yeovil Town
FT
Cheltenham Town
2 - 2
Luton Town
FT
Coventry City
0 - 1
Mansfield Town
FT
Crawley Town
1 - 1
Forest Green
FT
Crewe Alexandra
1 - 4
Lincoln City
FT
Exeter City
2 - 0
Grimsby Town
FT
Morecambe
2 - 1
Wycombe Wanderers
FT
Stevenage
1 - 1
Notts County
FT
Swindon Town
2 - 2
Chesterfield
England:
FT
Liverpool (W)
1 - 0
Birmingham City (W)
FT
Yeovil Town (W)
0 - 2
Everton (W)
FIFA: World Cup Russia 2018 UEFA Qualifiers Round 2 Play Offs
FT
Denmark
0 - 0
Republic of Ireland
FIFA: World Cup Russia 2018 3rd Round
FT
Congo DR
3 - 1
Guinea
FT
Gabon
0 - 0
Mali
FT
Ivory Coast
0 - 2
Morocco
FT
Tunisia
0 - 0
Libya
FT
Zambia
2 - 2
Cameroon
FIFA: World Cup Russia 2018 Inter Confederation Play Offs
FT
New Zealand
0 - 0
Peru
FYR Macedonia:
FT
Bregalnica Stip
1 - 2
Borec Veles
FT
Kozhuf Miravci
2 - 0
Pobeda Valandovo
FT
Plackovica
2 - 0
Osogovo
FT
Sasa
0 - 5
Belasica
FYR Macedonia:
FT
Gorno Lisice
3 - 1
Teteks
FT
Gostivar
1 - 0
Struga
FT
Labunishta
1 - 1
Makedonija GP
FT
Lokomotiva Skopje
3 - 0
Novaci
FT
Zajazi Zajas
1 - 2
Vellazerimi 77
Friendly:
FT
FYR Macedonia
2 - 0
Norway
FT
Qatar
0 - 1
Czech Republic
FT
Russia
0 - 1
Argentina
FT
Spain
5 - 0
Costa Rica
FT
Trinidad & Tobago
2 - 2
Grenada
Friendly:
FT
Besiktas
1 - 1
Astra Giurgiu
FT
Helmond Sport
0 - 0
Bochum
FT
Lokomotiv Plovdiv
3 - 0
Maritsa Plovdiv
FT
Slavia Sofia
2 - 1
Oborishte
FT
Wisla Krakow
0 - 1
Slask Wroclaw
Germany:
FT
Wattenscheid 09
0 - 0
Rot-Weiss Oberhausen
Germany:
FT
Eintracht Braunschweig II
4 - 1
Hamburg II
FT
SW Rehden
0 - 0
Hannover 96 II
FT
Weiche Flensburg
1 - 1
Eutin 08
Germany:
FT
Augsburg II
0 - 1
Greuther Furth II
FT
Bayreuth
3 - 0
Seligenporten
FT
Eichstatt
3 - 0
Schweinfurt
FT
Nurnberg II
6 - 2
1860 Rosenheim
FT
Pipinsried
3 - 0
Unterfohring
FT
Wacker Burghausen
2 - 0
1860 Munich
Germany:
FT
Astoria Walldorf
1 - 1
Rochling Volklingen
FT
Kickers Offenbach
3 - 0
Schott Mainz
FT
Koblenz
2 - 3
Elversberg
FT
Saarbrucken
4 - 1
Steinbach
FT
Stuttgart II
1 - 3
1899 Hoffenheim II
FT
Waldhof Mannheim
1 - 0
Ulm 1846
FT
Wormatia Worms
1 - 4
Freiburg II
Greece:
FT
Volos NPS
3 - 1
Amvrisseas
Greece:
FT
Doxa Dramas
0 - 0
Trikala
Greece:
FT
Ilisiakos
2 - 0
Mylopotamou
Guatemala:
FT
Sanarate
1 - 1
Comunicaciones
Honduras:
FT
CD Marathon
5 - 0
Lobos UPNFM
Hong Kong:
FT
HKFC
6 - 0
Tung Sing
FT
Mutual
1 - 1
Double Flower
FT
Wing Yee
6 - 0
Citizen
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
4 - 1
Persela Lamongan
FT
Pusamania Borneo
3 - 2
Arema
International Tournaments: Korantina Homes Cup
FT
FC UFA
3 - 0
Pafos
Italy:
FT
Avellino
0 - 0
Virtus Entella
FT
Pro Vercelli
2 - 1
Empoli
FT
Spezia
1 - 1
Frosinone
Italy:
FT
AGSM Verona (W)
1 - 2
Mozzanica (W)
FT
Bari Pink (W)
1 - 2
Juventus (W)
FT
Brescia (W)
2 - 1
Ravenna (W)
FT
Empoli (W)
0 - 4
Res Roma (W)
FT
Fiorentina (W)
1 - 1
Tavagnacco (W)
FT
Sassuolo (W)
0 - 1
Valpolizella (W)
Italy:
FT
Casertana
3 - 0
Paganese
FT
Cosenza
1 - 0
Juve Stabia
FT
Fidelis Andria
0 - 0
Bisceglie
FT
Fondi
2 - 1
Sicula Leonzio
FT
Matera
3 - 3
Trapani
FT
Monopoli
0 - 1
Rende
FT
Siracusa
1 - 3
Lecce
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
1 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Gifu
1 - 1
Shonan Bellmare
FT
Kyoto Sanga
0 - 1
Tokyo Verdy
FT
Nagoya Grampus
0 - 3
JEF United Chiba
FT
Roasso Kumamoto
1 - 4
Zweigen Kanazawa
FT
Tokushima Vortis
1 - 0
Oita Trinita
FT
V-Varen Nagasaki
3 - 1
Kamatamare Sanuki
Japan: J3 League
FT
FC Tokyo (U23)
2 - 0
Fujieda MYFC
FT
Fukushima United
3 - 1
Kagoshima United
FT
Ryukyu
0 - 0
Tochigi SC
FT
YSCC
3 - 4
Gamba Osaka (U23)
Kenya: Division 1
FT
Homeboyz
0 - 1
Gor Mahia
FT
Kariobangi Sharks
4 - 1
Nzoia Sugar
FT
Mathare United
2 - 1
Muhoroni Youth
FT
Nakumatt
1 - 0
Ulinzi Stars
FT
Nzoia Sugar
0 - 1
Sofapaka
FT
Sony Sugar
0 - 1
Nakumatt
FT
Western Stima
1 - 0
Posta Rangers
Mexico:
FT
Atletico San Luis
2 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Cimarrones
1 - 1
Venados
FT
Correcaminos UAT
4 - 0
Dorados
FT
Murcielagos
4 - 0
Atlante
FT
Tapachula
0 - 1
Tampico Madero
FT
Zacatepec 1948
1 - 1
Juarez
New Zealand:
FT
Auckland Football Fed (W)
5 - 1
WAIBOP (W)
Northern Ireland:
FT
Carrick Rangers
0 - 2
Warrenpoint Town
FT
Cliftonville
5 - 0
Ballinamallard United
Northern Ireland:
FT
Dergview
3 - 2
Lurgan Celtic
FT
Harland & Wolff Welders
3 - 2
Limavady United
FT
Institute
3 - 0
Larne
FT
Knockbreda
1 - 2
Portadown
FT
PSNI
0 - 5
Ballyclare Comrades
Northern Ireland:
FT
Donegal Celtic
2 - 1
Queens University
FT
Dundela
5 - 1
Sport & Leisure Swifts
FT
Newington Youth Club
0 - 3
Moyola Park
FT
Portstewart
2 - 0
Annagh United
FT
Tobermore United
3 - 0
Lisburn Distillery
Norway: 1. Division D1 Promotion Play Off Semi-Final
FT
Mjondalen
3 - 1
Ullensacker/Kisa
Panama:
FT
Alianza
2 - 0
Atletico Veraguense
FT
Arabe Unido
0 - 0
Tauro
FT
Chorrillo
1 - 1
Santa Gema
FT
Independiente
0 - 0
Sporting San Miguelito
FT
San Francisco
2 - 1
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
General Diaz
1 - 0
Olimpia Asuncion
FT
Sportivo Luqueno
0 - 2
Sol de America
Peru: Segunda Division
FT
Cultural Santa Rosa
4 - 0
Sport Loreto
FT
Deportivo Coopsol
4 - 2
Deportivo Hualgayoc
FT
Sport Ancash
1 - 4
Union Huaral
Poland:
FT
Olimpia Grudziadz
0 - 2
Odra Opole
Poland:
FT
Garbarnia Krakow
1 - 1
Wisla Pulawy
FT
Gawrdia Koszalin
0 - 2
Jastrzebie
FT
Row 1964 Rybnik
1 - 1
Znicz Pruszkow
FT
Rozwoj Katowice
1 - 2
Olimpia Elblag
FT
Siarka Tarnobrzeg
2 - 0
Warta Poznan
Portugal:
FT
Guimaraes
1 - 4
UD Oliveirense
FT
Moreirense
2 - 1
Feirense
Romania:
FT
Bucovina Radauti
0 - 0
Petrotub Roman
FT
Focsani
2 - 2
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Metalosport Galati
1 - 10
Aerostar Bacau
FT
Odorheiu Secuiesc
0 - 2
Cetate Rasnov
FT
Otelul Galati
2 - 1
Sporting Liesti
FT
Sanatatea Darabani
2 - 0
Targu Secuiesc
Romania:
FT
Agricola Borcea
2 - 4
Unirea 2004 Slobozia
FT
Axiopolis Cernavoda
0 - 3
Voluntari II
FT
Delta Tulcea
0 - 2
Metalul Buzau
FT
Farul Constanta
8 - 1
Oltenita
FT
Progresul Spartac
3 - 0
Inainte Modelu
FT
Victoria Traian
2 - 3
Sportul Chiscani
Romania:
FT
Minerul J Matasari
2 - 2
Iernut
FT
Unirea Dej
0 - 2
Industria Galda
FT
Unirea Tasnad
2 - 2
Metalurgistul Cugir
FT
Universitatea Cluj
3 - 2
ASC Recea
FT
Viitorul Ghimbav
1 - 4
Gaz Metan Medias II
Romania:
FT
Petrolul Ploiesti
0 - 0
Astra Giurgiu II
FT
Vointa Saelele
3 - 0
Atletic Bradu
Romania:
FT
International Balesti
2 - 4
Lugoj
FT
Sirineasa
8 - 0
Becicherecu Mic
FT
Soimii Pancota
0 - 1
Scolar Resita
FT
Universitatea Craiova II
1 - 0
Ghiroda
Romania:
FT
Afumati
0 - 0
Chindia Targoviste
FT
Balotesti
2 - 0
Metaloglobus
FT
Mioveni
2 - 2
Sportul Snagov
FT
Olimpia Satu Mare
3 - 2
Dacia Unirea Braila
FT
Pandurii Targu Jiu
1 - 1
Ripensia Timisoara
FT
Stiinta Miroslava
0 - 1
Foresta Suceava
FT
UTA Batrana Doamna
1 - 2
Targu Mures
Russia:
FT
Ararat Moscow
1 - 0
Energomash Belgorod
FT
Dinamo Bryansk
0 - 2
Strogino Moscow
FT
Ryazan
3 - 0
Kaluga
FT
Zenit Penza
2 - 5
Khimik Nobomoskovsk
FT
Zorky Krasnogorsk
5 - 1
Sokol Saratov
Russia:
FT
Dinamo St Petersburg II
2 - 1
Murom
FT
Dolgoprudny
4 - 0
Pskov 747
FT
Spartak Kostroma
0 - 0
Luki-Energiya
FT
Veles Moscow
4 - 0
Kolomna
Saudi Arabia:
FT
Al Badaya
0 - 0
Al Riyadh
Scotland:
FT
Airdrieonians
2 - 0
Stranraer
FT
Albion Rovers
0 - 2
Alloa Athletic
FT
Forfar Athletic
2 - 0
East Fife
FT
Queens Park
0 - 2
Arbroath
Scotland:
FT
Dumbarton
2 - 0
Raith Rovers
FT
Dundee United
1 - 2
Crusaders FC
FT
Inverness CT
1 - 0
Falkirk
Scotland:
FT
Berwick
1 - 1
Edinburgh City
FT
Clyde
1 - 1
Stirling Albion
FT
Cowdenbeath
1 - 3
Elgin City
FT
Montrose
1 - 1
Annan Athletic
FT
Peterhead
2 - 3
Stenhousemuir
Serbia:
FT
Metalac GM
3 - 0
Celarevo
FT
Proleter Novi Sad
2 - 0
Radnicki 1923
Slovenia:
FT
Olimpija Ljubljana
3 - 0
Maribor
Spain:
FT
Albacete
2 - 0
Almeria
FT
Alcorcon
1 - 1
La Hoya Lorca
FT
Barcelona B
0 - 2
Huesca
FT
Tenerife
2 - 0
Cultural Leonesa
FT
Zaragoza
3 - 2
Rayo Vallecano
Spain:
FT
Cerceda
0 - 2
Real Madrid Castilla
Spain:
FT
Cartagena
2 - 1
Murcia
FT
Granada B
1 - 1
Lorca
FT
Las Palmas B
0 - 0
Betis B
Spain:
FT
Arenas Club
0 - 0
Real Sociedad B
FT
Athletic Club B
1 - 1
Amorebieta
FT
CD Vitoria
0 - 0
Barakaldo
Spain:
FT
Valencia Mestalla
1 - 2
Hercules
Spain:
FT
Athletic Club (W)
2 - 1
Sevilla (W)
FT
Fundacion Albacete (W)
1 - 0
Levante (W)
Sweden: Superettan SPR Relegation Play Off
FT
Frej
0 - 0
Akropolis
AET
Orgryte
3 - 1
Mjallby
Thailand: Premier League
FT
Navy FC
0 - 1
Suphanburi
FT
Pattaya United
1 - 1
Sukhothai
FT
Port FC
5 - 3
Sisaket
FT
Thai Honda
1 - 2
Ratchaburi
FT
Ubon UMT
2 - 1
Super Power Samut Prakan
Turkey:
FT
Hatayspor
1 - 0
Kocaeli Birlikspor
FT
Keciorengucu
2 - 0
Sariyer
Turkey:
FT
Altay
1 - 0
Bandirmaspor
FT
Fatih Karagumruk
1 - 1
Silivrispor
UAE:
FT
Al Ain
7 - 1
Al Dhafra
FT
Al Wasl
2 - 2
Al Shabab Dubai
FT
Sharjah FC
1 - 1
Al Wahda Abu Dhabi
UEFA:
FT
Belgium (U19)
1 - 2
FYR Macedonia (U19)
FT
Bulgaria (U19)
2 - 0
Faroe Islands (U19)
FT
Croatia (U19)
0 - 0
Latvia (U19)
FT
Czech Republic (U19)
5 - 0
Luxembourg (U19)
FT
Denmark (U19)
4 - 0
San Marino (U19)
FT
England (U19)
2 - 1
Iceland (U19)
FT
France (U19)
2 - 1
Bosnia & Herzegovina (U19)
FT
Georgia (U19)
1 - 1
Andorra (U19)
FT
Greece (U19)
5 - 0
Gibraltar (U19)
FT
Russia (U19)
1 - 2
Romania (U19)
FT
Scotland (U19)
3 - 3
Armenia (U19)
FT
Switzerland (U19)
5 - 1
Liechtenstein (U19)
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Czech Republic (U21)
3 - 1
San Marino (U21)
Ukraine:
FT
Arsenal Kyiv
3 - 1
Helios Kharkiv
FT
Avanhard Kramatorsk
2 - 0
Poltava
FT
Balkany Zorya
1 - 1
Rukh Vynnyky
FT
Desna Chernihiv
1 - 2
Hirnyk-Sport
FT
Kremen Kremenchug
0 - 1
Kolos Kovalivka
FT
Naftovyk-Ukrnafta
1 - 0
Mykolaiv
FT
Sumy
0 - 0
Obolon-Brovar Kyiv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro
1 - 0
Plaza Colonia
FT
Club River Plate
1 - 1
Danubio
FT
Penarol
1 - 0
Juventud
FT
Racing Montevideo
2 - 3
Sud America
Uruguay: Segunda Division
FT
Atletico Torque
4 - 1
Villa Teresa
FT
Canadian
2 - 2
Oriental
FT
Central Espanol
1 - 1
Rentistas
FT
Cerrito
1 - 1
Sportivo Huracan
FT
Deportivo Maldonado
0 - 0
Progreso
FT
Miramar
1 - 1
Atenas
FT
Villa Espanola
1 - 1
Cerro Largo
Venezuela: Primera Division Cl Play Off Quarter-Final
FT
Deportivo Lara
6 - 2
Zamora
FT
Estudiantes FC
0 - 1
Monagas
Venezuela: Segunda Division SD Hexagonal Play Off
FT
Atletico el Vigia
0 - 1
Llaneros
FT
Estudiantes Caracas
2 - 1
Union Atletico Falcon
FT
Lala
2 - 2
UCV
FT
Petrolero de Anzoategui
2 - 1
ULA FC
FT
Puerto Cabello
0 - 1
Gran Valencia
Wales:
FT
Barry Town
2 - 0
Llandudno
FT
Carmarthen Town
0 - 2
Newtown AFC
FT
Prestatyn Town
0 - 2
Cardiff Metropolitan