Football ResultsSunday, 12th March 2017
Albania: Superliga
FT
Teuta Durres
0 - 1
Luftetari Gjirokaster
FT
Vllaznia
1 - 0
Laci
Angola: Division 1
FT
Petro Atletico
2 - 0
Aviacao
FT
Primeiro de Maio
4 - 2
Academica do Lobito
Argentina: Primera Division
FT
Gimnasia LP
3 - 1
Quilmes
FT
Racing Club
3 - 0
Lanus
FT
River Plate
0 - 0
Union Santa Fe
FT
Rosario Central
0 - 1
Godoy Cruz
FT
Temperley
3 - 1
Tigre
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
3 - 0
Shirak
Australia: NPL Clausura
FT
Hakoah Sydney City
1 - 1
Blacktown City
FT
Sydney United 58
1 - 2
Apia Leichhardt Tigers
Australia: NPL Fotbolti.net Tournament
FT
Hamilton Olympic
2 - 3
Lambton Jaffas
FT
Weston Workers Bears
2 - 2
Weston Workers Bears
Australia: NPL Queensland
FT
Sunshine Coast
0 - 4
Gold Coast City
Australia: NPL Inter Island Cup
FT
St Albans Saints
0 - 2
South Melbourne
Austria: Bundesliga
FT
Sturm Graz
2 - 1
Rapid Vienna
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker (AM)
0 - 2
Ritzing
FT
Mannsdorf
2 - 3
Stadlau
FT
Rapid Vienna (AM)
5 - 1
St Polten (AM)
Belarus: FA Cup Quarter Final
FT
Dinamo Minsk
2 - 2
Brest
FT
Gomelzheldortrans
0 - 3
Shakhter Soligorsk
Belgium: Division 1A Copa del Sol
FT
Anderlecht
3 - 0
Waasland-Beveren
FT
Club Brugge
2 - 2
St Truiden
FT
Eupen
1 - 3
Zulte Waregem
FT
Gent
3 - 0
Mechelen
FT
Kortrijk
0 - 2
Mouscron-Peruwelz
FT
Lokeren
0 - 0
Charleroi
FT
Standard Liege
2 - 2
Oostende
FT
Westerlo
0 - 4
Genk
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Bolivar
2 - 0
Guabira
FT
Club Universitario
0 - 2
Real Potosi
FT
Oriente Petrolero
2 - 3
Blooming
FT
Petrolero
0 - 1
The Strongest
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
CA Bermejo
0 - 1
Universitario Beni
Brazil: Brasileiro Women
FT
Ferroviaria (W)
0 - 3
Rio Preto (W)
FT
Gremio (W)
1 - 0
Vitoria (W)
FT
Gremio Osasco Audax (W)
1 - 1
Sport Recife (W)
FT
Kindermann (W)
0 - 2
Iranduba (W)
FT
Sao Francisco (W)
0 - 4
Corinthians (W)
FT
Sao Jose (W)
1 - 1
Ponte Preta (W)
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Boavista Sport Club
0 - 2
Fluminense
FT
Macae
2 - 2
Vasco da Gama
FT
Madureira
1 - 1
Resende
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Fluminense de Feira
3 - 1
Jacobina
FT
Jacuipense
2 - 1
Flamengo BA
Brazil: State Football Leagues Atlantic Cup
FT
Atletico Paranaense
0 - 0
Londrina
FT
Cascavel
1 - 2
Parana
FT
Cianorte
2 - 2
Foz Do Iguacu
FT
Prudentopolis
1 - 0
Toledo
FT
Rio Branco
3 - 0
PSTC Procopense
Brazil: State Football Leagues Clausura
FT
Ponte Preta
1 - 1
Corinthians
FT
Sao Bernardo
1 - 4
Santos
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
America Mineiro
0 - 1
Cruzeiro
FT
URT
1 - 1
America TO
FT
Villa Nova MG
2 - 0
Uberlandia
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Juventude
1 - 0
Internacional
FT
Passo Fundo
0 - 2
Sao Jose RS
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
1 - 0
Levski Sofia
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
0 - 5
Ludogorets
FT
Pirin Blagoevgrad
4 - 0
Slavia Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
CSKA Sofia II
1 - 1
Levski Karlovo
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
2 - 0
Botev Kozloduy
FT
Bdin Vidin
3 - 0
Juventus Malchika
FT
Kariana Erden
3 - 0
Tryavna
FT
Levski 2007
2 - 0
Pavlikeni
FT
Partizan Cherven Bryag
1 - 6
Vihar Slavyanovo
FT
Sevlievo
11 - 0
Kom Berkovitsa
Bulgaria: 3rd Amateur Football League FA Cup
FT
Kaliakra
1 - 2
Botev Novi Pazar
CAF: Champions League 1st Round
FT
AC Leopards (CGO)
0 - 1
Saint George (ETH)
FT
Al Ahly Tripoli (LBY)
2 - 0
FUS Rabat (MAR)
FT
Al Hilal Omdurman (SUD)
3 - 0
Port-Louis 2000 (MTN)
FT
Cotonsport (CMR)
1 - 0
CNaPS Sport (MAD)
FT
Etoile du Sahel (TUN)
3 - 0
Tanda (CIV)
FT
Ferroviario Beira (MOZ)
2 - 0
BYC (LBR)
FT
Ports Authority (GAM)
1 - 1
Vita Club (COD)
FT
Rivers United (NGA)
3 - 0
Al Merreikh (SUD)
FT
TP Mazembe (COD)
1 - 1
Caps United
FT
Zamalek (EGY)
4 - 1
Enugu Rangers
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
ASEC Mimosas (CIV)
2 - 0
Apejes (CMR)
FT
Al Ahly Shendi (SUD)
3 - 2
Supersport United (RSA)
FT
Azam (TAN)
1 - 0
Mbabane Swallows (SWZ)
FT
Club Africain (TUN)
9 - 1
RSLAF (SLE)
FT
Djoliba (MLI)
2 - 0
Al Masry (EGY)
FT
Maghreb Fes (MAR)
3 - 1
Gagnoa (CIV)
Cameroon: Division 1
FT
Bamboutos
0 - 0
UMS de Loum
FT
Cotonsport
0 - 0
New Star
FT
Les Astres
1 - 0
Colombe
FT
Lion Blesse
0 - 0
Unisport Bafang
FT
New Star
1 - 2
Eding Sport
FT
Racing de Bafoussam
1 - 0
Aigle Royal
Chile: Primera Division Clausura
FT
Audax Italiano
0 - 3
Universidad de Chile
FT
Huachipato
0 - 2
O'Higgins
FT
Union Espanola
3 - 0
Cobresal
Chile: Primera B
FT
Magallanes
2 - 1
Nublense
China: Super League
FT
Guangzhou R&F
1 - 0
Changchun Yatai
FT
Henan Jianye
1 - 1
Liaoning Whowin
China: League One
FT
Hangzhou Greentown
3 - 2
Nei Mongol Zhongyou
FT
Shenzhen
6 - 0
Dalian Transcendence
Colombia: Primera A Apertura
FT
Millonarios
3 - 0
America de Cali
FT
Once Caldas
3 - 3
Junior
FT
Patriotas
0 - 0
Bucaramanga
FT
Tigres
0 - 0
Rionegro
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Fortaleza
3 - 2
Union Magdalena
FT
Llaneros
3 - 2
Valledupar
FT
Real Santander
3 - 1
Orsomarso
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
CS Herediano
7 - 1
Municipal Liberia
FT
Cartagines
1 - 1
Universidad de Costa Rica
FT
Limon
0 - 0
Deportivo Saprissa
FT
San Carlos
0 - 2
Carmelita
FT
Santos de Guapiles
2 - 2
Belen Siglo
Croatia: Prva HNL
FT
Cibalia
0 - 2
Istra 1961
FT
Slaven Belupo
1 - 2
NK Osijek
Croatia: Druga HNL
FT
Dinamo Zagreb II
0 - 0
Gorica
FT
Rudes
0 - 0
Sesvete
Cyprus: Division 1
FT
Anorthosis Famagusta
0 - 1
APOEL
FT
Doxa Katokopias
2 - 1
Ermis
FT
Karmiotissa Polemidion
5 - 3
Ethnikos Achnas
Cyprus: Division 2
FT
Alki Oroklinis
3 - 1
Omonia Aradippou
Cyprus: Division 3
FT
Chalkanoras Idaliou
5 - 1
MEAP Nisou
Czech Republic: Division 1
FT
Mlada Boleslav
1 - 0
Sparta Praha
FT
Slavia Praha
2 - 1
Teplice
Czech Republic: Division 2
FT
Sigma Olomouc
1 - 0
Vlasim
FT
Varnsdorf
7 - 2
Prostejov
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
0 - 2
Brondby
FT
FC Copenhagen
2 - 0
Esbjerg
FT
Odense
0 - 1
Sonderjyske
Denmark: 1. Division
FT
FC Helsingor
3 - 0
Nykobing
FT
Fremad Amager
2 - 1
Fredericia
FT
HB Koge
1 - 0
Vendsyssel
FT
Roskilde
2 - 1
Naestved
FT
Skive
1 - 0
AB Copenhagen
FT
Vejle
1 - 5
Hobro
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Macara
1 - 0
El Nacional
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Aucas
0 - 1
LDU Loja
FT
CD Olmedo
1 - 0
LDU Portoviejo
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Firpo
0 - 0
Aguila
FT
Isidro Metapan
0 - 1
Chalatenango
FT
Municipal Limeno
0 - 3
Dragon
FT
Sonsonate
1 - 4
Santa Tecla
England: Premier League
FT
Liverpool
2 - 1
Burnley
England: Southern Premier League
FT
Hayes & Yeading
1 - 2
Chippenham
England: Challenge Cup
FT
Sunderland (U23)
2 - 2
Leicester City (U23)
England: FA Cup Quarter Final
FT
Tottenham Hotspur
6 - 0
Millwall
England: Premier League Cup Group Stage
FT
AFC Wimbledon (U23)
0 - 0
Charlton Athletic (U23)
Estonia: Esiliiga
FT
Kuressaare
5 - 0
FCI Tallinn II
FT
Levadia Tallinn II
2 - 1
Elva
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Pelister
0 - 1
Rabotnicki
FT
Shkendija
4 - 0
Pobeda
FT
Shkupi 1927
3 - 2
Renova
FT
Sileks
4 - 2
Makedonija GP
FT
Vardar Skopje
2 - 0
Bregalnica Stip
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Gorno Lisice
1 - 0
Horizont Turnovo
FT
Tikves
2 - 0
Vellazerimi 77
Faroe Islands: Premier League
FT
KI Klaksvik
0 - 0
Skala
FT
NSI Runavik
1 - 1
EB/Streymur
FT
TB/FCS/ROYN
2 - 1
Fuglafjordur
FT
Torshavn
2 - 0
Torshavn
FT
Vikingur Gota
1 - 1
B36 Torshavn
Finland: FA Cup Play Off Round
FT
KuPS Kuopio
2 - 4
Honka
France: Ligue 1
FT
Lorient
1 - 2
Paris St Germain
FT
Lyon
4 - 0
Toulouse
FT
St Etienne
2 - 2
Metz
France: Division 1 Women
FT
Bordeaux (W)
0 - 1
Guingamp (W)
Friendly: Club
FT
Bodo/Glimt
2 - 0
Levanger
FT
Fredrikstad
2 - 2
Ljungskile
FT
Helsingborg
2 - 0
Kristianstads
FT
Raufoss
1 - 2
Ham-Kam
FT
Rosenborg
1 - 1
FH Hafnarfjordur
FT
Sarpsborg 08
2 - 1
Stromsgodset
FT
Syrianska
0 - 3
Frej
Friendly: International
FT
Hong Kong (W)
2 - 0
Singapore (W)
Germany: Bundesliga
FT
Hamburg
2 - 1
Borussia Monchengladbach
FT
Schalke 04
3 - 0
Augsburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
Kaiserslautern
1 - 1
Heidenheim
FT
Nurnberg
1 - 0
Arminia Bielefeld
FT
Sandhausen
1 - 1
Greuther Furth
Germany: 3. Liga
FT
Zwickau
1 - 0
Chemnitzer
Germany: Regional League North
FT
06 Hildesheim
1 - 1
Hamburg II
FT
Germania Egestorf/Langreder
0 - 1
Oldenburg
FT
Weiche Flensburg
1 - 0
Hannover 96 II
Germany: Regional League Northeast
FT
Berliner AK 07
1 - 3
Carl Zeiss Jena
FT
Energie Cottbus
1 - 3
Auerbach
FT
Hertha Berlin II
2 - 1
Budissa Bautzen
FT
Leipzig II
0 - 1
Babelsberg 03
FT
Oberlausitz Neugersdorf
0 - 2
Viktoria Berlin
Germany: Regional League Southwest
FT
Koblenz
0 - 1
Waldhof Mannheim
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayern Munich II
0 - 2
1860 Munich II
Germany: Bundesliga Women
FT
Turbine Potsdam (W)
1 - 0
1899 Hoffenheim (W)
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
1 - 1
Asante Kotoko
FT
Ashanti Gold
2 - 4
Bechem United
FT
Elmina Sharks
2 - 1
Berekum Chelsea
FT
Hearts of Oak
2 - 1
Great Olympics
FT
Liberty Pro
2 - 1
Ebusua Dwarfs
FT
Medeama
0 - 1
All Stars
FT
WAFA
2 - 1
Tema Youth
Greece: Super League
FT
AEK Athens
3 - 0
PAOK
FT
Kerkyra
1 - 0
Xanthi
FT
Olympiakos Piraeus
2 - 0
Atromitos Athinon
FT
Platanias
1 - 0
Veria
Greece: Football League
FT
Aris Thessalonikis
1 - 0
Kissamikos
FT
Chania
0 - 1
Panserraikos
FT
Kallithea
1 - 2
Agrotikos Asteras
FT
Lamia
4 - 0
Kalloni AEL
FT
Panelefsiniakos
0 - 3
OFI Crete
FT
Panthrakikos
0 - 3
Aiginiakos
FT
Sparti
1 - 0
Anagennisi Karditsa
FT
Trikala
5 - 0
Acharnaikos
Greece: Football League 2 Group 1
FT
AEP Iraklis
0 - 3
Kampaniakos
FT
Almopos Aridaia
1 - 1
Doxa Proskiniton
FT
Doxa Dramas
3 - 0
Kardia
FT
Kavala
1 - 1
Apollon Paralimniou
FT
Makedonikos Foufas
1 - 0
Eordaikos 2007
FT
Naousa
3 - 1
Nestos Chrisoupolis
FT
Orfeas Xanthi
0 - 1
Apollon 1926
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Achilleas Neokesaria
1 - 0
Asteras Petriti
FT
Amrakia Kostakion
0 - 2
Karaiskakis
FT
Ethnikos Filippiadas
1 - 2
Enosi Apolloniou/Istiaias
FT
Olympiakos Volou
1 - 1
Apollon Larissa
FT
Pierikos
1 - 0
Mavri Aeti Eleftherochori
FT
Pydna Kitrous
2 - 0
Diagoras Sevastis
FT
Rigas Fereos
0 - 1
Thesprotos
FT
Tilikratis
1 - 0
Niki Volou
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Chalkis
3 - 1
Ermionida
FT
Doza Megalopolis
2 - 0
Panarkadikos
FT
Fostiras
1 - 2
Panargiakos
FT
Pamvouprasiakos
2 - 1
Pao Loutrakiou
FT
Panachaiki 2005
3 - 0
Pilou Ao Tsikitiras
FT
Thiva
0 - 3
Eolikos
FT
Zevgolatio
1 - 0
Asteras Amaliadas
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AEEK Inka
0 - 2
Panthiraikos
FT
Atsalenios
1 - 0
Ermis Zonianon
FT
Ethnikos Piraeus
2 - 1
Agios Ierotheos
FT
Ilisiakos
2 - 2
Kifisia
FT
Proodeftiki
2 - 1
Ionikos
FT
Rodos
1 - 0
Triglia Rafinas
FT
Thiella Rafinas
0 - 0
Ialysos
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
CSD Municipal
1 - 0
Suchitepequez
FT
Coban Imperial
2 - 1
Comunicaciones
FT
Deportivo Petapa
1 - 1
Xelaju
FT
Guastatoya
0 - 0
Deportivo Marquense
FT
Malacateco
2 - 1
Antigua GFC
FT
Mictlan
0 - 0
Deportivo Carcha
Hong Kong: Division 1
FT
Double Flower
3 - 1
Wing Yee
FT
Dreams Metro Gallery
2 - 2
Eastern District
FT
Kwun Tong
0 - 0
Shatin
FT
Sun Hei
6 - 0
Tai Chung
FT
Tung Sing
3 - 1
Yau Tsim Mong
FT
Wong Tai Sin
3 - 0
Kwai Tsing
Hungary: Division 2
FT
Bekescsaba 1912
0 - 2
Szolnoki Mav
FT
Cigand SE
1 - 1
Budaorsi
FT
Csakvar
1 - 2
Balmazujvaros
FT
Kisvarda
3 - 0
Kozarmisleny
FT
MTE 1904
0 - 4
Dorogi
FT
Siofok
0 - 1
Nyiregyhaza
FT
Soproni VSE
0 - 2
Puskas Academy
FT
Szeol
0 - 1
Soroksar
FT
Vac
1 - 0
Cegledi
FT
Zalaegerszegi
0 - 0
Szeged 2011
India: I League
FT
Chennai City
2 - 1
East Bengal
FT
Churchill Brothers
0 - 0
Shillong Lajong
Indonesia: Piala Presiden Final
FT
Pusamania Borneo
1 - 5
Arema
International Tournaments: Aphrodite Cup Cyprus (Women) Group Stage
FT
Cyprus (W)
1 - 2
Latvia (W)
FT
Lithuania (W)
2 - 0
Bahrain (W)
Israel: Division 1
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Ashkelon
FT
Maccabi Tel Aviv
1 - 0
Hapoel Haifa
Italy: Serie A
FT
Chievo
4 - 0
Empoli
FT
Fiorentina
1 - 0
Cagliari
FT
Internazionale
7 - 1
Atalanta
FT
Napoli
3 - 0
Crotone
FT
Palermo
0 - 3
Roma
FT
Pescara
1 - 3
Udinese
FT
Sassuolo
0 - 1
Bologna
Italy: Serie B
FT
Novara
0 - 0
Pro Vercelli
FT
Ternana
2 - 1
Trapani
FT
Vicenza
2 - 1
Pisa
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Albinoleffe
1 - 0
Teramo
FT
Fano Alma Juventus
3 - 1
Feralpisalo
FT
Forli
1 - 3
Lumezzane
FT
Gubbio
3 - 2
Ancona
FT
Maceratese
2 - 1
Reggiana
FT
Mantova
1 - 1
Parma
FT
Padova
2 - 0
Santarcangelo
FT
Pordenone
1 - 0
Sudtirol
FT
Sambenedettese
1 - 0
Bassano Virtus
FT
Unione Venezia
1 - 0
Modena
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Casertana
0 - 0
Messina
FT
Cosenza
2 - 1
Fidelis Andria
FT
Juve Stabia
0 - 1
Paganese
FT
Lecce
1 - 0
Catania
FT
Matera
2 - 0
Reggina
FT
Melfi
1 - 0
Catanzaro
FT
Siracusa
1 - 0
Fondi
FT
Taranto
0 - 2
Akragas
FT
Vibonese
2 - 0
Virtus Francavilla
Italy: Serie A Women
FT
Brescia (W)
4 - 0
Jesina (W)
FT
Mozzanica (W)
1 - 0
Fiorentina (W)
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
2 - 1
Kyoto Sanga
FT
Gifu
0 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Kamatamare Sanuki
2 - 2
Ehime
FT
Machida Zelvia
1 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Oita Trinita
2 - 0
Renofa Yamaguchi
FT
Roasso Kumamoto
1 - 1
Montedio Yamagata
FT
Tokushima Vortis
3 - 1
V-Varen Nagasaki
FT
Yokohama FC
1 - 0
Thespakusatsu Gunma
FT
Zweigen Kanazawa
0 - 0
Shonan Bellmare
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
2 - 2
Grulla Morioka
FT
FC Tokyo (U23)
0 - 2
Kataller Toyama
FT
Gamba Osaka (U23)
0 - 2
Gainare Tottori
FT
Giravanz Kitakyushu
1 - 1
Blaublitz Akita
FT
Sagamihara
0 - 1
Nagano Parceiro
FT
Tochigi SC
0 - 0
Ryukyu
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Briobecca Urayasu
1 - 2
Mio Biwako Shiga
FT
Honda Lock
3 - 2
Sony Sendai
FT
Imabari
0 - 0
Honda FC
FT
Tochigi Uva
1 - 3
Vanraure Hachinohe
FT
Verspah Oita
2 - 2
Reinmeer Aomori
FT
Yokogawa Musashino
0 - 3
FC Osaka
Kazakhstan: Premier League
FT
Akzhayik
3 - 1
Shakhter Karagandy
FT
FC Kaysar
2 - 1
Taraz
FT
Irtysh Pavlodar
1 - 1
Astana
FT
Kairat Almaty
2 - 2
Okzhetpes
FT
Ordabasy
1 - 1
Atyrau
FT
Tobol Kostanay
0 - 0
Aktobe
Kenya: Division 1
FT
Kariobangi Sharks
1 - 3
Gor Mahia
FT
Mathare United
3 - 2
Thika United
FT
Sony Sugar
0 - 2
Chemelil Sugar
FT
Zoo Kericho
0 - 1
Posta Rangers
Kosovo: Superliga
FT
Besa
2 - 3
Trepca 89
FT
Drita
2 - 1
Drenica
FT
Liria
1 - 3
Feronikeli
Latvia: Virsliga
FT
Rigas Futbola Skola
2 - 1
Spartaks
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
0 - 0
Trakai
FT
Zalgiris Vilnius
0 - 1
Utenis Utena
Luxembourg: National Division
FT
Jeunesse Canach
3 - 1
Rumelange
FT
Jeunesse Esch
0 - 3
Fola Esch
FT
Progres Niederkorn
1 - 2
Mondorf-Les-Bains
FT
RM Hamm Benfica
2 - 3
Racing Union Luxembourg
FT
UNA Strassen
2 - 0
UN Kaerjeng 97
FT
Union Titus Petange
0 - 1
Differdange 03
FT
Victoria Rosport
0 - 4
F91 Dudelange
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
3 - 0
Hamrun Spartans
FT
Floriana
0 - 2
Balzan
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Celaya
2 - 1
Murcielagos
FT
Dorados
2 - 0
Tapachula
FT
Loros Universidad
0 - 1
Cimarrones
Moldova: Division 1
FT
Academia Chisinau
1 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
Montenegro: Prva CFL
FT
Mladost Podgorica
0 - 0
Grbalj
Montenegro: Druga CFL
FT
Jezero
2 - 1
Berane
FT
Kom
2 - 0
Bratstvo Cijevna
FT
Mornar
0 - 1
Igalo
FT
Otrant Olympic
0 - 2
Cetinje
FT
Radnicki Berane
0 - 1
Celik Niksic
Morocco: Botola Pro
FT
Olympique Khouribga
0 - 0
Difaa El Jadida
FT
Olympique Safi
0 - 0
Raja Casablanca
Morocco: Elite 2
FT
Wydad Temara
1 - 0
Raja Beni Mellal
Netherlands: Eredivisie
FT
Ajax
3 - 0
Twente
FT
Feyenoord
5 - 2
AZ Alkmaar
FT
Roda
3 - 1
Groningen
FT
Willem II
2 - 0
PEC Zwolle
New Zealand: Premiership
FT
Team Wellington
5 - 1
Tasman United
FT
Wanderers SC
1 - 3
Wellington Phoenix II
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Atletico Veraguense
1 - 1
Tauro
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
2 - 1
Olimpia Asuncion
FT
Deportivo Capiata
0 - 1
Sportivo Luqueno
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Alianza Lima
7 - 2
Juan Aurich
FT
Sport Huancayo
2 - 1
Universitario
FT
Union Comercio
2 - 2
Sporting Cristal
Poland: Ekstraklasa
FT
Gornik Leczna
2 - 2
Pogon Szczecin
FT
Legia Warszawa
1 - 0
Wisla Krakow
Portugal: Primeira Liga
FT
Boavista
3 - 0
Maritimo
FT
Guimaraes
3 - 3
Estoril
FT
Rio Ave
3 - 2
Moreirense
Portugal: Segunda Liga
FT
Leixoes
1 - 1
Aves
Romania: Liga I
FT
Steaua Bucuresti
2 - 0
CFR Cluj
FT
Voluntari
1 - 1
Pandurii Targu Jiu
Romania: Liga II
FT
Clinceni
1 - 2
Sepsi OSK
Russia: Football Premier League
FT
Amkar
1 - 0
Zenit St Petersburg
FT
Rostov
0 - 0
Terek Grozni
FT
Spartak Moscow
1 - 0
Anzhi
Russia: Football National League
FT
Khabarovsk
1 - 1
Sokol Saratov
FT
Khimki
0 - 0
Fakel Voronezh
FT
Luch-Energiya
0 - 2
Dinamo Moscow
FT
Mordovia Saransk
1 - 0
Neftekhimik
FT
Sibir
0 - 0
Kuban
FT
Spartak Moscow (2)
3 - 1
Enisey
FT
Spartak Nalchik
0 - 0
Baltika
FT
Tosno
2 - 2
Tyumen
FT
Volgar Astrakhan
4 - 3
Zenit St Petersburg II
Russia: PFL South
FT
Afips
3 - 1
Mashuk KMV
FT
Armavir
2 - 0
Kuban II
FT
Biolog-Novokubansk
1 - 1
Dinamo Stavropol
FT
Chernomorets Novorossiysk
1 - 0
Rotor Volgograd
FT
Druzhba Maykop
4 - 1
Legion
FT
Krasnodar II
2 - 1
Angusht
FT
SKA Rostov
0 - 0
Spartak Vladikavkaz
FT
Sochi
1 - 0
Chayka
Scotland: Premiership
FT
Celtic
1 - 1
Rangers
Serbia: Superliga
FT
Borac Cacak
2 - 3
Cukaricki
FT
Crvena Zvezda
3 - 0
Javor Ivanjica
FT
Mladost Lucani
0 - 2
Partizan
FT
Napredak
2 - 1
Radnik Surdulica
FT
Rad
2 - 0
Spartak Subotica
FT
Radnicki Nis
2 - 2
Novi Pazar
FT
Vozdovac
4 - 0
Backa
Serbia: Prva Liga
FT
Bezanija
3 - 1
Proleter Novi Sad
FT
Dinamo Vranje
3 - 2
Radnicki Pirot
Slovakia: Division 1
FT
Sport Podbrezova
0 - 1
Spartak Trnava
FT
Trencin
4 - 1
Zemplin Michalovce
Slovenia: Prva Liga
FT
Domzale
1 - 0
Olimpija Ljubljana
FT
Krsko
2 - 3
CM Celje
South Africa: FA Cup Round of 32
FT
Acornbush
1 - 0
Cape Town City
FT
Days FC
2 - 5
Mbombela United
FT
Eastern Cape Bees
1 - 3
Orlando Pirates
FT
Golden Arrows
3 - 1
Maritzburg United
South Korea: K League
FT
Jeonnam Dragons
1 - 3
Sangju Sangmu
FT
Pohang Steelers
2 - 0
Gwangju
South Korea: K League Challenge
FT
Daejeon Citizen
1 - 1
Seongnam Ilhwa
FT
Seoul E-Land
0 - 1
Gyeongnam
FT
Suwon City
1 - 0
Bucheon 1995
Spain: Primera Division
FT
Celta Vigo
0 - 1
Villarreal
FT
Deportivo La Coruna
2 - 1
Barcelona
FT
Real Madrid
2 - 1
Betis
FT
Real Sociedad
0 - 2
Athletic Club
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
0 - 0
Huesca
FT
Cadiz
1 - 0
Rayo Vallecano
FT
Getafe
2 - 2
Tenerife
FT
Reus
1 - 2
Girona
FT
Sevilla Atletico
2 - 2
Gimnastic
Spain: Segunda B Group 1
FT
Arandina
1 - 0
Boiro
FT
Caudal Deportivo
2 - 1
Coruxo
FT
Celta Vigo B
3 - 1
Osasuna B
FT
Guijuelo
2 - 0
Somozas
FT
Pontevedra
2 - 0
Valladolid B
FT
Racing Santander
3 - 0
Ponferradina
Spain: Segunda B Group 2
FT
Albacete
1 - 2
Leioa
FT
Mensajero
1 - 0
Athletic Club B
FT
Navalcarnero
0 - 1
Barakaldo
FT
Real Madrid Castilla
1 - 0
Zamudio
FT
Real Sociedad B
3 - 2
Socuellamos
FT
San Sebastian de los Reyes
0 - 1
Sestao River
FT
UD Logrones
0 - 0
Arenas Club
Spain: Segunda B Group 3
FT
AE Prat
1 - 1
Hercules
FT
Badalona
3 - 1
Atletico Baleares
FT
CD Eldense
1 - 1
Mallorca B
FT
Espanyol B
1 - 2
Atletico Saguntino
FT
L'Hospitalet
2 - 2
Villarreal B
FT
Levante B
1 - 1
Ebro
FT
Sabadell
1 - 1
Barcelona B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
0 - 1
La Hoya Lorca
FT
Cartagena
2 - 1
San Fernando
FT
Extremadura
1 - 1
Merida
FT
Jumilla
0 - 3
Ejido
FT
Marbella
1 - 2
Granada B
FT
Murcia
2 - 0
Linares
FT
Real Jaen
0 - 0
Melilla
FT
Real Linense
3 - 1
Atletico Mancha
FT
Recreativo Huelva
0 - 0
Cordoba B
FT
Villanovense
2 - 1
La Roda
Spain: Primera Division Women
FT
Atletico Madrid (W)
11 - 0
Tacuense (W)
FT
Granada Tenerife (W)
8 - 1
Fundacion Albacete (W)
FT
Levante (W)
2 - 0
Sporting Huelva (W)
FT
Santa Teresa (W)
0 - 2
Rayo Vallecano (W)
FT
Valencia (W)
5 - 0
Betis (W)
Sweden: FA Cup Quarter Final
FT
Elfsborg
1 - 2
Brommapojkarna
FT
Hacken
3 - 0
AIK
Switzerland: Super League
FT
Lausanne-Sport
0 - 0
Young Boys
FT
Sion
0 - 1
Basel 1893
FT
Thun
5 - 2
Lugano
Switzerland: Challenge League
FT
Servette
2 - 0
Wil 1900
FT
Winterthur
0 - 1
Neuchatel Xamax
Thailand: Premier League
FT
Ratchaburi
1 - 0
BEC Tero Sasana
FT
Sisaket
1 - 2
Chonburi
FT
Sukhothai
2 - 3
Suphanburi
FT
Super Power Samut Prakan
1 - 3
Pattaya United
Turkey: Super Lig
FT
Besiktas
2 - 2
Kayserispor
FT
Konyaspor
0 - 3
Istanbul Basaksehir
FT
Rizespor
1 - 2
Antalyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
1 - 1
Manisaspor
FT
Bandirmaspor
1 - 2
Elazigspor
FT
Giresunspor
0 - 0
Eskisehirspor
FT
Mersin Idman Yurdu
1 - 1
Altinordu
UEFA: U17 Championship Elite Round
FT
Portugal (U17)
3 - 3
Poland (U17)
FT
Spain (U17)
0 - 1
Greece (U17)
USA: MLS
FT
Houston Dynamo
3 - 1
Columbus Crew
FT
Los Angeles Galaxy
0 - 1
Portland Timbers
FT
Minnesota United
1 - 6
Atlanta United
FT
Montreal Impact
2 - 2
Seattle Sounders
FT
New York City
4 - 0
DC United
FT
San Jose Earthquakes
3 - 2
Vancouver Whitecaps
FT
Sporting Kansas City
0 - 0
Dallas
Uganda: Premier League
FT
Bright Stars
1 - 1
The Saints
FT
Jinja SSS
0 - 1
Express FC
FT
SC Villa
4 - 1
Onduparaka
Ukraine: Premier League
FT
Zirka Kirovohrad
2 - 0
Dynamo Kyiv
FT
Zorya Luhansk
1 - 2
Shakhtar Donetsk
Ukraine: First League
FT
Veres
2 - 0
Naftovyk-Ukrnafta
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Boston River
3 - 1
Liverpool Montevideo
FT
Defensor Sporting
1 - 3
Plaza Colonia
FT
Juventud
1 - 1
Cerro
FT
Montevideo Wanderers
1 - 2
El Tanque Sisley
FT
Nacional de Football
3 - 2
Racing Montevideo
Uzbekistan: PFL
FT
Pakhtakor Tashkent
0 - 1
Dinamo Samarqand
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Carabobo
1 - 0
Atletico Venezuela
FT
Caracas
1 - 1
AC Mineros
FT
Metropolitanos
3 - 1
Estudiantes FC
FT
Trujillanos
2 - 1
Deportivo La Guaira
FT
Zamora
6 - 1
Portuguesa FC
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico Guanare
3 - 0
Atletico el Vigia
FT
Petare
1 - 2
Union Atletico Falcon
FT
Tucanes
1 - 0
Margarita
Vietnam: V League 1
FT
Hai Phong
0 - 0
Thanh Hoa
FT
Sai Gon
3 - 1
Song Lam Nghe An
Wales: Premier League
FT
The New Saints
3 - 2
Bala Town