Football ResultsFriday, 12th May 2017
Algeria: Ligue 1
FT
MO Bejaia
1 - 1
USM Bel Abbes
Algeria: Ligue 2
FT
ASM Oran
1 - 1
MC Saida
FT
ASO Chlef
2 - 1
GC Mascara
FT
Ain Fakroun
2 - 1
El Eulma
FT
Amal Bou Saada
1 - 0
WA Boufarik
Australia: NPL Tasmania
FT
Olympia
4 - 0
Clarence United
Australia: NPL Victoria
FT
Oakleigh Cannons
1 - 1
Bentleigh Greens
FT
Pascoe Vale
1 - 1
Green Gully
Austria: Erste Liga
FT
FAC Team Fur Wien
3 - 0
Wiener Neustadt
FT
Horn
2 - 3
Wattens
FT
LASK Linz
1 - 1
KSV Superfund
FT
Liefering
4 - 1
Austria Lustenau
FT
Wacker Innsbruck
2 - 1
BW Linz
Austria: Regional League East
FT
Ebreichsdorf
1 - 0
Amstetten
FT
First Vienna 1894
1 - 0
Mannsdorf
FT
Parndorf
2 - 2
Ritzing
FT
Schwechat
2 - 6
Traiskirchen
Austria: Regional League Central
FT
Hartberg
5 - 1
Deutschlandsberger
FT
Kalsdorf
2 - 0
Gleisdorf 09
FT
Pottinger Grieskirchen
2 - 1
Pasching/LASK Juniors
FT
Weiz
2 - 0
Union St Florian
Austria: Regional League West
FT
Kufstein
0 - 1
Hard
FT
Seekirchen
5 - 0
SAK 1914
Bahrain: Premier League
FT
Al Hadd
5 - 2
Bahrain Club
FT
Manama Club
2 - 2
Al Najma Club
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Standard Liege
2 - 0
Mechelen
Bolivia: Play Off Semi Final
FT
Ramiro Castillo
0 - 1
Aurora
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Siroki Brijeg
0 - 1
Vitez
Brazil: Serie B
FT
CRB
1 - 0
Ceara
FT
Guarani Campinas
2 - 0
Brasil de Pelotas
FT
Juventude
2 - 1
Luverdense
Bulgaria: First PFL
FT
Dunav Ruse
2 - 2
Ludogorets
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 1
Levski Sofia
CAF: Champions League Group Stage
FT
Al Hilal Omdurman (SUD)
1 - 1
Al Merreikh (SUD)
FT
Esperance ST (TUN)
3 - 1
Vita Club (COD)
FT
Etoile du Sahel (TUN)
5 - 0
Ferroviario Beira (MOZ)
FT
USM Alger (ALG)
3 - 0
Al Ahly Tripoli (LBY)
FT
Wydad Casablanca (MAR)
2 - 0
Cotonsport (CMR)
FT
Zamalek (EGY)
2 - 0
Caps United
CAF: Confederation Cup Group Stage
FT
Supersport United (RSA)
2 - 2
Horoya (GUI)
CONMEBOL: Copa Sudamericana Stage 1
PEN
Danubio (URU)
2 - 4
Sport Recife (BRA)
FT
Sao Paulo (BRA)
1 - 1
Defensa y Justicia (ARG)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Everton de Vina
2 - 0
Huachipato
China: Super League
FT
Guangzhou R&F
1 - 1
Hebei China Fortune
Colombia: Primera A Apertura
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 0
Tigres
Croatia: Prva HNL
FT
Istra 1961
1 - 2
Cibalia
FT
RNK Split
0 - 1
Dinamo Zagreb
Czech Republic: Division 1
FT
Karvina
1 - 1
Sparta Praha
FT
Viktoria Plzen
3 - 3
Mlada Boleslav
Denmark: Superligaen
FT
Lyngby
2 - 1
Nordsjaelland
FT
Sonderjyske
5 - 2
Midtjylland
Denmark: European Play Offs Quarter Finals
FT
Aalborg
0 - 2
Randers
Denmark: Superligaen Relegation Play Offs 1st Round
FT
Viborg
3 - 0
AC Horsens
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Mushuc Runa
1 - 0
Deportivo Colon
El Salvador: Clausura Play Off Semi Final
FT
Isidro Metapan
0 - 0
Alianza
England: Premier League
FT
Everton
1 - 0
Watford
FT
West Bromwich Albion
0 - 1
Chelsea
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
1 - 2
Levadia Tallinn
FT
Tammeka Tartu
0 - 0
Paide LM
Finland: Veikkausliiga
FT
FC Inter Turku
0 - 1
VPS
FT
KuPS Kuopio
2 - 1
HIFK
FT
Mariehamn
3 - 0
PS Kemi
FT
RoPS
1 - 0
Lahti
FT
SJK
1 - 0
JJK
Finland: Kakkonen Group C
FT
JBK
4 - 0
OTP
France: Ligue 2
FT
Amiens
3 - 0
Laval
FT
Bourg-en-Bresse 01
1 - 2
Stade Brestois 29
FT
GFC Ajaccio
0 - 4
Lens
FT
Nimes
3 - 1
Ajaccio
FT
Niort
2 - 2
Strasbourg
FT
Orleans
2 - 2
Clermont Foot
FT
Red Star 93
1 - 1
Sochaux
FT
Tours
0 - 4
Le Havre
FT
Troyes
2 - 0
Reims
FT
Valenciennes
0 - 0
Auxerre
France: Championnat National
FT
Avranches
3 - 0
Concarneau
FT
Bastia CA
1 - 0
Paris FC
FT
Belfort
3 - 2
Consolat Marseille
FT
Boulogne
2 - 0
Beziers
FT
Creteil
1 - 0
Sedan
FT
Les Herbiers
0 - 1
Chambly Thelle
FT
Lyon Duchere
0 - 2
Chateauroux
FT
Pau
1 - 0
Epinal
FT
Quevilly
2 - 0
Dunkerque
Germany: Regional League Bavaria
FT
Schweinfurt
1 - 3
Bayern Munich II
Greece: Football League
FT
Kalloni AEL
0 - 1
Chania
Honduras: Clausura Play Off Semi Final
FT
CD Honduras
4 - 2
CD Olimpia
FT
Real Espana
1 - 2
CD Motagua
Iceland: 1. Deild
FT
Fram Reykjavik
2 - 2
Haukar
FT
Grotta
1 - 2
Fylkir
FT
IR
1 - 2
Throttur Reykjavik
FT
Kopavogur
3 - 2
Leiknir Reykjavik
India: FA Cup Group Stage
FT
Mohun Bagan
1 - 1
Bengaluru
FT
Shivajians
2 - 3
Shillong Lajong
Indonesia: Liga 1
FT
Gresik United
2 - 1
Persiba Balikpapan
FT
Persipura Jayapura
3 - 2
Bhayangkara Surabaya
Israel: Division 2
FT
Hapoel Afula
1 - 2
Hapoel Nazareth-Illit
FT
Hapoel Bnei Lod
1 - 1
Maccabi Ahi Nazareth
FT
Hapoel Rishon LeZion
0 - 2
Ironi Ramat HaSharon
FT
Maccabi Hertzliya
0 - 2
Ironi Nesher
FT
Maccabi Shaarayim
2 - 1
Hapoel Jerusalem
Jordan: FA Cup Semi Final
FT
Al Faisaly Amman
2 - 0
Al Wehdat
Latvia: Virsliga
FT
Babite
0 - 5
Jelgava
FT
Spartaks
2 - 0
Rigas Futbola Skola
Malta: Premier League Promotion Play Offs
FT
Mosta
3 - 1
Qormi
Mexico: Clausura Play Off Quarter Final
FT
Atlas
1 - 0
Guadalajara Chivas
FT
Monarcas
1 - 0
Club Tijuana
Moldova: Division 1
FT
Academia Chisinau
0 - 0
Petrocub
FT
Dacia Chisinau
4 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Sheriff Tiraspol
7 - 1
Saxan
FT
Zaria Balti
5 - 0
Ungheni
FT
Zimbru Chisinau
1 - 1
Speranta
Netherlands: Promotion/Relegation 1st Round
FT
Almere City
0 - 2
Helmond Sport
FT
Emmen
0 - 1
Waalwijk
Netherlands: Eredivisie Women
FT
ADO Den Haag (W)
2 - 1
PSV Eindhoven (W)
FT
Achilles 29 (W)
1 - 3
Heerenveen (W)
FT
Ajax (W)
1 - 1
Twente (W)
FT
Telstar (W)
4 - 3
PEC Zwolle (W)
Northern Ireland: Europa League Play Off Euro League Play Off Final
FT
Ballymena United
2 - 1
Glenavon
Northern Ireland: Relegation Play Off
FT
Carrick Rangers
4 - 1
Institute
Norway: Eliteserien
FT
Aalesund
0 - 1
Valerenga
Norway: Toppserien
FT
Grand Bodo
2 - 3
Avaldsnes (W)
FT
Stabaek (W)
2 - 0
Kolbotn (W)
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Independiente FBC
2 - 2
Sportivo Trinidense
FT
Rubio Nu
0 - 1
Sol de America
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
4 - 1
General Caballero
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
1 - 0
Gornik Leczna
FT
Zaglebie Lubin
3 - 1
Piast Gliwice
Poland: I Liga
FT
Chrobry Glogow
1 - 3
Olimpia Grudziadz
FT
Katowice
0 - 1
Sandecja Nowy Sacz
FT
Miedz Legnica
2 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
Znicz Pruszkow
2 - 1
Pogon Siedlce
Poland: II Liga
FT
Polonia Bytom
1 - 1
Olimpia Zambrow
FT
Polonia Warszawa
1 - 1
Rozwoj Katowice
Portugal: Primeira Liga
FT
Belenenses
1 - 1
Moreirense
Portugal: Segunda Liga
FT
Porto B
1 - 0
Guimaraes B
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bohemians
0 - 2
Shamrock Rovers
FT
Dundalk
4 - 0
Sligo Rovers
FT
Finn Harps
0 - 3
Bray Wanderers
FT
Galway United
1 - 1
Cork City
FT
St Patricks Athletic
2 - 0
Drogheda United
Republic of Ireland: Division 1
FT
Cobh Ramblers
2 - 0
Cabinteely
FT
Shelbourne
2 - 1
Athlone Town
FT
Wexford Youths
0 - 1
Waterford United
Romania: Liga I
FT
Gaz Metan Medias
4 - 1
Voluntari
Romania: Liga II
FT
Brasov
0 - 0
Mioveni
FT
Juventus Bucuresti
2 - 1
Chindia Targoviste
Romania: Liga III Serie 1
FT
Aerostar Bacau
2 - 2
Olimpia Ramnicu Sarat
Romania: Liga III Serie 2
FT
Astra Giurgiu II
4 - 0
Petrolistul Boldesti
FT
Viitorul Constanta II
0 - 3
Viitorul Domnesti
Romania: Liga III Serie 3
FT
Filiasi
0 - 1
Mioveni II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Cetate Deva
1 - 0
Gloria Cermei
FT
Lugoj
4 - 1
Politehnica Timisoara II
FT
National Sebis
2 - 0
Millenium Giarmata
Romania: Liga III Serie 5
FT
Sanatatea Cluj
4 - 0
Targu Mures II
FT
Zalau
1 - 1
ASC Recea
Russia: Football Premier League
FT
CSKA Moscow
3 - 0
Arsenal Tula
Saudi Arabia: Champions Cup Semi Final
FT
Al Faisaly
0 - 3
Al Ahli Jeddah
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
1 - 3
Celtic
Scotland: Premiership Play Off Quarter Final
FT
Dundee United
3 - 0
Morton
Serbia: Prva Liga
FT
Bezanija
2 - 0
Dinamo Vranje
Singapore: S League
FT
Tampines Rovers
3 - 2
Home United
Slovakia: Division 1
FT
Slovan Bratislava
3 - 1
Tatran Presov
Slovenia: Prva Liga
FT
CM Celje
1 - 2
Krsko
FT
Radomlje
0 - 4
Luka Koper
South Africa: Premier Soccer League
FT
Highlands Park
1 - 0
Chippa United
South Korea: WK League
FT
Daejon Sportstoto (W)
1 - 1
Suwon (W)
FT
Gyeongju HNP (W)
1 - 3
Seoul Amazones (W)
FT
Hwacheon KSPO (W)
1 - 4
Red Angels (W)
FT
Icheon Daekyo (W)
2 - 1
Busan Sangmu (W)
Spain: Segunda Division
FT
Sevilla Atletico
2 - 1
Getafe
FT
Zaragoza
1 - 1
Cadiz
Spain: Segunda B Group 4
FT
Granada B
2 - 1
Cordoba B
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
1 - 2
Norrkoping
Sweden: Superettan
FT
Syrianska
3 - 0
Atvidabergs
Sweden: Division 1 South
FT
Angelholms
3 - 1
Kristianstad
Thailand: Premier League
FT
Chonburi
3 - 1
Chiangrai United
Turkey: Super Lig
FT
Kasimpasa
4 - 2
Rizespor
FT
Kayserispor
2 - 1
Konyaspor
Turkey: Promotion Play Off Semi Final
FT
Erzurumspor
1 - 0
Amedspor
FT
Kastamonuspor
2 - 2
Gumushanespor
UAE: Pro League
FT
Al Jazira
4 - 0
Al Dhafra
UEFA: U17 Championship Quarter Final
FT
Hungary (U17)
0 - 1
Turkey (U17)
FT
Spain (U17)
3 - 1
France (U17)
Ukraine: Premier League
FT
Volyn Lutsk
0 - 1
Stal Dniprodzerzhynsk
Ukraine: First League
FT
Poltava
0 - 2
Kolos Kovalivka
Uzbekistan: PFL
FT
Metallurg Bekabad
3 - 1
Sogdiana Jizzakh
FT
Navbahor Namangan
1 - 1
Kokand 1912
FT
Neftchi Fargona
1 - 0
Obod Tashkent
FT
Pakhtakor Tashkent
2 - 1
Buxoro
FT
Shurtan Guzar
1 - 0
Bunyodkor