Football ResultsWednesday, 12th July 2017
Angola: Division 1
FT
Santa Rita de Cassia
1 - 1
Inter Luanda
Argentina: Primera B Nacional
FT
Ferro Carril Oeste
1 - 2
Guillermo Brown
FT
Flandria
1 - 1
Crucero del Norte
FT
Independiente Rivadavia
3 - 0
Douglas Haig
FT
Nueva Chicago
1 - 2
Argentinos Juniors
FT
Santamarina
1 - 0
Estudiantes SL
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
0 - 1
Santos
FT
Ponte Preta
0 - 3
Bahia
Brazil: Serie B
FT
CRB
2 - 1
Figueirense
FT
Luverdense
2 - 2
Santa Cruz
FT
Nautico Recife
1 - 1
Juventude
CONCACAF: Gold Cup Group Stage
FT
Honduras
0 - 0
French Guiana
FT
Panama
2 - 1
Nicaragua
CONMEBOL: Copa Sudamericana Stage 2
FT
Bolivar (BOL)
1 - 0
LDU Quito (ECU)
FT
Cerro Porteno (PAR)
2 - 1
Boston River (URU)
FT
Oriente Petrolero (BOL)
2 - 3
Atletico Tucuman (ARG)
Cameroon: Division 1
FT
Aigle Royal
1 - 0
Colombe
FT
Apejes
3 - 1
Racing de Bafoussam
FT
Cotonsport
1 - 1
Eding Sport
FT
Dragon de Yaounde
2 - 1
Canon Yaounde
FT
Lion Blesse
2 - 0
Young Sports Academy
FT
Union Douala
2 - 1
Les Astres
FT
Unisport Bafang
0 - 0
UMS de Loum
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Atletico FC
0 - 4
Pereira
Colombia: FA Cup Round of 16
FT
Union Magdalena
3 - 2
Patriotas
Egypt: FA Cup Quarter Final
FT
Al Ahly Cairo
4 - 1
Wadi Degla
Finland: Kakkonen Group B
FT
Jazz
0 - 4
Viikingit
Friendly:
FT
Accrington Stanley
0 - 1
Huddersfield Town
FT
Angers
0 - 2
Orleans
FT
Anorthosis Famagusta
3 - 0
Olympiakos Nicosia
FT
Arminia Bielefeld
5 - 1
Pribram
FT
Augsburg
2 - 0
Kaiserslautern
FT
Barnet
1 - 0
Swansea City
FT
Basel 1893
3 - 2
Athletic Club
FT
Braga B
1 - 1
Gil Vicente
FT
Cercle Brugge
2 - 1
Lokeren
FT
Chiasso
1 - 0
Bellinzona
FT
Dukla Praha
1 - 1
Zwickau
FT
Erzgebirge Aue
0 - 1
Slovan Liberec
FT
Eupen
2 - 2
Borussia Monchengladbach
FT
Feirense
2 - 0
Sporting Covilha
FT
Karvina
2 - 3
Vion Zlate Moravce
FT
Katowice
0 - 0
Zlin
FT
Livingston
0 - 3
Sunderland
FT
Maritimo
4 - 1
Portimonense
FT
Marseille
4 - 2
Viitorul Constanta
FT
Nantes
2 - 0
Servette
FT
Pardubice
0 - 1
Sport Podbrezova
FT
Sion
0 - 1
PSV Eindhoven
FT
Skive
0 - 2
Esbjerg
FT
Slavia Praha
2 - 1
West Bromwich Albion
FT
Sochaux
2 - 3
Dijon
FT
Sozopol
1 - 1
Pomorie
FT
Sparta Praha
2 - 2
Ingolstadt 04
FT
Sporting CP
2 - 1
Fenerbahce
FT
Stuttgart
1 - 2
Dynamo Dresden
FT
Telford United
0 - 4
Aston Villa
FT
Teplice
3 - 0
Bahrain
FT
Tondela
1 - 1
Pacos Ferreira
FT
Torquay United
2 - 0
Bristol City
FT
Tranmere Rovers
0 - 4
Liverpool
FT
Troyes
2 - 1
Lens
FT
UCD
4 - 1
Charlton Athletic
FT
VVV Venlo
0 - 1
PAOK
FT
Vlasim
5 - 2
Viktoria Zizkov
FT
Wattenscheid 09
1 - 6
Bochum
FT
Werder Bremen
0 - 1
Wolverhampton Wanderers
FT
Workington
0 - 3
Carlisle United
FT
York City
2 - 2
Scunthorpe United
FT
Zorya Luhansk
1 - 1
Dinamo Tbilisi
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
0 - 2
Ashanti Gold
FT
All Stars
3 - 1
Aduana Stars
FT
Ebusua Dwarfs
0 - 0
Great Olympics
FT
Hearts of Oak
2 - 0
Berekum Chelsea
FT
Inter Allies
1 - 0
Asante Kotoko
FT
Liberty Pro
0 - 1
Elmina Sharks
FT
Medeama
1 - 0
Tema Youth
FT
WAFA
2 - 0
Bechem United
Indonesia: Liga 1
FT
Gresik United
2 - 3
Arema
FT
Persib Bandung
1 - 1
Persela Lamongan
FT
Persipura Jayapura
2 - 2
Perseru Serui
FT
Semen Padang
1 - 1
Persija Jakarta
International Tournaments: Uhren Cup
FT
Young Boys
2 - 2
Stoke City
Japan: Emperors Cup 3rd Round
AET
Albirex Niigata
2 - 3
Cerezo Osaka
FT
Gamba Osaka
2 - 0
JEF United Chiba
FT
Iwaki
0 - 2
Shimizu S Pulse
FT
Jubilo Iwata
4 - 1
Shonan Bellmare
FT
Kashima Antlers
5 - 0
Montedio Yamagata
FT
Kashiwa Reysol
2 - 0
Oita Trinita
FT
Kawasaki Frontale
4 - 0
Thespakusatsu Gunma
FT
Nagano Parceiro
1 - 0
Fagiano Okayama Next
AET
Omiya Ardija
3 - 2
Ehime
FT
Sagan Tosu
1 - 2
Matsumoto Yamaga
FT
Sanfrecce Hiroshima
2 - 1
Gifu
FT
Tsukuba
2 - 1
Avispa Fukuoka
FT
Urawa Red Diamonds
1 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Vissel Kobe
3 - 1
Zweigen Kanazawa
FT
Yokohama F Marinos
4 - 2
Azul Claro Numazu
Peru: Segunda Division
FT
Deportivo Hualgayoc
2 - 1
Cienciano
South Korea: K League
FT
Daegu
1 - 3
Ulsan Hyundai
FT
Gangwon FC
2 - 2
Jeonnam Dragons
FT
Gwangju
1 - 2
Sangju Sangmu
FT
Jeju United
2 - 1
Jeonbuk Motors
FT
Seoul
1 - 0
Pohang Steelers
FT
Suwon Bluewings
3 - 0
Incheon United
Syria: FA Cup Round of 16
FT
Jableh
1 - 0
Taliya
UEFA:
FT
Inter Baku
1 - 0
Fola Esch
UEFA:
FT
APOEL
1 - 0
F91 Dudelange
FT
BATE Borisov
1 - 1
Alashkert
FT
Dundalk
1 - 1
Rosenborg
FT
FH Hafnarfjordur
1 - 1
Vikingur Gota
FT
Hapoel Beer Sheva
2 - 1
Budapest Honved
FT
MSK Zilina
1 - 3
FC Copenhagen
FT
Malmo
1 - 1
Vardar Skopje
FT
Mariehamn
0 - 3
Legia Warszawa
FT
Sheriff Tiraspol
1 - 0
Kukesi
FT
Spartaks
0 - 1
Astana
FT
Zalgiris Vilnius
2 - 1
Ludogorets
FT
Zrinjski
1 - 2
Maribor
UEFA: U19 Championship Semi Final
FT
England (U19)
1 - 0
Czech Republic (U19)
FT
Portugal (U19)
1 - 0
Netherlands (U19)
USA: US Open Cup Quarter Final
AET
Sporting Kansas City
3 - 0
Dallas