Football ResultsSaturday, 12th August 2017
Armenia:
FT
Alashkert
3 - 0
Ararat Yerevan
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Belconnen United
1 - 0
Cooma
FT
Canberra FC
0 - 3
Gungahlin United
FT
Woden Valley
2 - 2
Monaro Panthers
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Hamilton Olympic
1 - 2
Broadmeadow Magic
FT
Newcastle Jets (Youth)
2 - 4
Lambton Jaffas
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Strikers
4 - 1
Brisbane Roar (Youth)
FT
Gold Coast City
0 - 1
Western Pride
FT
Northern Fury
0 - 0
Olympic FC
FT
SWQ Thunder
1 - 2
Moreton Bay United
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
6 - 0
West Adelaide
FT
Adelaide United II
1 - 1
Cumberland United
FT
Campbelltown City
0 - 1
Adelaide Comets
FT
Cumberland United
6 - 1
West Torrens Birkalla
FT
NE Metrostars
3 - 1
Croydon Kings
FT
Para Hills Knights
1 - 0
Adelaide Olympic
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
2 - 1
Devonport City
FT
Launceston City
0 - 2
Olympia
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
0 - 0
Bulleen Lions
FT
Green Gully
1 - 0
Hume City
FT
North Geelong
1 - 4
Melbourne Knights
Australia: NPL Western Australia
FT
Balcatta
1 - 3
Stirling Lions
FT
Bayswater City
4 - 1
Armadale
FT
Inglewood United
2 - 0
Cockburn City
FT
Mandurah City
0 - 2
ECU Joondalup
FT
Perth Glory (Youth)
1 - 2
Subiaco
FT
Perth SC
0 - 0
Joondalup United
FT
Sorrento
2 - 0
Floreat Athena
Austria:
FT
Grodig
4 - 0
Worgl
FT
Hohenems
3 - 1
Pinzgau
FT
Kitzbuhel
1 - 2
SCR Altach II
FT
Seekirchen
1 - 1
Hard
FT
St Johann
4 - 0
Alberschwende
FT
Wacker Innsbruck II
0 - 1
Dornbirn 1913
Austria:
FT
Admira Wacker II
2 - 0
Stadlau
FT
Karabakh
4 - 0
St Polten II
Austria:
FT
Austria Vienna
2 - 0
LASK Linz
FT
SCR Altach
0 - 1
Red Bull Salzburg
FT
St Polten
0 - 0
Mattersburg
FT
Sturm Graz
2 - 1
Wolfsberger AC
Azerbaijan:
FT
Inter Baku
1 - 2
Qabala
Belarus: Division 1
FT
Krumkachy
0 - 0
Dnepr Mogilev
FT
Slutsk
1 - 2
Neman Grodno
FT
Vitebsk
2 - 0
Naftan
Belgium:
FT
Eupen
1 - 2
Kortrijk
FT
Lokeren
0 - 2
Mouscron-Peruwelz
FT
Mechelen
1 - 1
Gent
FT
Oostende
0 - 3
Waasland-Beveren
Belgium:
FT
Roeselare
3 - 1
Leuven
FT
Westerlo
1 - 1
Tubize
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Guabira
0 - 2
Sport Boys Warnes
Bosnia and Herzegovina:
FT
Vitez
0 - 1
Sloboda Tuzla
FT
Zeljeznicar Sarajevo
2 - 1
Borac Banja Luka
FT
Zrinjski
1 - 0
Krupa
Brazil: Serie A
FT
Atletico Goianiense
1 - 0
Coritiba
FT
Vitoria
0 - 1
Avai
Brazil: Serie B
FT
America Mineiro
1 - 0
Nautico Recife
FT
Ceara
1 - 0
CRB
FT
Figueirense
1 - 1
Goias
FT
Internacional
3 - 1
Londrina
FT
Oeste
1 - 3
Paysandu
FT
Parana
1 - 0
ABC
Brazil: Serie C Group A
FT
CSA
2 - 0
Remo
FT
Salgueiro
2 - 0
ASA
FT
Sampaio Correa
2 - 1
Confianca SE
Brazil: Serie C Group B
FT
Tupi
1 - 0
Macae
FT
Volta Redonda
1 - 0
Bragantino
Bulgaria:
FT
Etar Veliko Tarnovo
2 - 1
Pirin Blagoevgrad
FT
Ludogorets
3 - 1
Vereya Stara Zagora
Bulgaria:
FT
Botev Novi Pazar
2 - 1
Kaliakra
FT
Septemvri Tervel
1 - 3
Suvorovo
FT
Svetkavitsa
1 - 1
Hitrino
Bulgaria:
FT
Bansko
0 - 1
Minyor Pernik
FT
CSKA Sofia
1 - 1
Belasitsa Petrich
FT
Marek
1 - 1
Pirin Razlog
FT
Pirin Gotse Delchev
3 - 1
Elin Pelin
FT
Rilski Sportist
2 - 1
Vihren
FT
Septemvri Simitli
4 - 0
Germanea
FT
Slivnishki Geroy
0 - 1
Chavdar Etropole
FT
Svoboda Peshtera
1 - 1
Botev Ihtiman
Bulgaria:
FT
Asenovets 2005
0 - 3
Karnobat
FT
Borislav Parvomay
1 - 0
Rakovski 2011
FT
Sokol Markovo
5 - 1
Atletik Kuklen
FT
Uragan Boyadzhik
3 - 2
Vereya Stara Zagora II
FT
Zagorets Nova Zagora
1 - 0
Rozova Dolina
Bulgaria:
FT
Chernomorets Balchik
0 - 1
Botev Vratsa
FT
Lokomotiv Sofia
1 - 0
Montana
FT
Neftochimic Burgas
0 - 2
Oborishte
FT
Pomorie
0 - 0
Botev Galabovo
FT
Strumska Slava
3 - 6
Maritsa Plovdiv
Chile: Primera Division
FT
Curico Unido
1 - 1
Santiago Wanderers
FT
Deportes Temuco
0 - 0
Huachipato
FT
O'Higgins
0 - 2
Union Espanola
FT
Universidad Catolica
1 - 1
Everton de Vina
Chile: Primera B (transition Season)
FT
Deportes Puerto Montt
2 - 4
Iberia
FT
Deportivo La Serena
0 - 1
Union La Calera
China: Super League
FT
Shandong Luneng
5 - 0
Shanghai Shenhua
China: League One
FT
Beijin Renhe
2 - 0
Beijin BG
FT
Nei Mongol Zhongyou
2 - 0
Meizhou Hakka
FT
Shanghai Shenxin
3 - 0
Lijiang Jiayunhao
FT
Shenzhen
3 - 1
Zhejiang Yiteng
FT
Shijiazhuang Yongchang
1 - 0
Qingdao Huanghai
FT
Wuhan Zall
1 - 1
Dalian Yifang
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
0 - 1
Cortulua
FT
Deportes Tolima
1 - 0
Huila
FT
Junior
2 - 0
Envigado
Colombia: Primera B Clausura Segunda Division
FT
Leones
1 - 0
Fortaleza
FT
Valledupar
1 - 1
Pereira
Croatia:
FT
Inter Zapresic
2 - 2
Istra 1961
FT
Lokomotiva Zagreb
2 - 3
NK Osijek
Czech Republic:
FT
Frydek-Mistek
1 - 0
Trinec
FT
Olympia Hradec
2 - 2
Viktoria Zizkov
FT
Pribram
2 - 3
Vlasim
Czech Republic:
FT
Brno
0 - 0
Bohemians 1905
FT
Slovacko
5 - 2
Banik Ostrava
FT
Viktoria Plzen
1 - 0
Sigma Olomouc
Denmark:
FT
Aarhus Fremad
0 - 0
Kjellerup
FT
Jammerbugt
1 - 1
Sydvest 05
Denmark:
FT
B93 Copenhagen
2 - 1
AB Copenhagen
FT
Hillerod Fodbold
0 - 2
Bronshoj
FT
Skovshoved
1 - 1
Frem
Denmark:
FT
Kolding IF
2 - 1
Greve
FT
Middelfart
3 - 0
HIK Hellerup
FT
Naesby
1 - 3
Marienlyst
Denmark:
FT
FC Copenhagen
1 - 1
AC Horsens
FT
Lyngby
1 - 1
Sonderjyske
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Guayquil City
2 - 2
El Nacional
FT
Universidad Catolica
0 - 1
Macara
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Deportivo Colon
0 - 0
America de Quito
FT
Imbabura
1 - 0
LDU Portoviejo
FT
Manta
3 - 1
LDU Loja
FT
Tecnico Universitario
0 - 1
Mushuc Runa
England:
FT
Aldershot Town
6 - 0
Guiseley
FT
Barrow
3 - 0
Woking
FT
Boreham Wood
4 - 1
Solihull Motors
FT
Chester City
0 - 0
Halifax Town
FT
Dover Athletic
1 - 0
Wrexham
FT
Eastleigh
2 - 2
Dagenham & Redbridge
FT
Ebbsfleet United
3 - 3
Fylde
FT
Gateshead
3 - 0
Torquay United
FT
Leyton Orient
2 - 0
Maidstone United
FT
Macclesfield Town
0 - 0
Bromley
FT
Maidenhead
2 - 1
Hartlepool United
FT
Tranmere Rovers
0 - 1
Sutton United
England:
FT
Blyth Spartans
4 - 2
Tamworth
FT
Bradford Park Avenue
0 - 5
York City
FT
Chorley
1 - 1
Curzon Ashton
FT
Darlington 1883
4 - 1
Alfreton Town
FT
Leamington
0 - 1
Southport
FT
North Ferriby United
0 - 5
Brackley Town
FT
Nuneaton
0 - 1
Gainsborough
FT
Stockport County
2 - 2
Harrogate Town
FT
Telford United
0 - 2
Salford City
FT
United Of Manchester
1 - 2
Kidderminster Harriers
England:
FT
Bath City
1 - 2
Chelmsford City
FT
Braintree
2 - 0
Chippenham
FT
Concord Rangers
2 - 2
Truro City
FT
Gloucester City
2 - 2
Wealdstone
FT
Hampton & Richmond
1 - 1
Eastbourne Borough
FT
Havant & Waterlooville
0 - 0
Dartford
FT
Hungerford Town
0 - 2
Hemel Hempstead Town
FT
Poole Town
2 - 3
East Thurrock United
FT
St Albans
3 - 1
Weston Super Mare
FT
Welling United
3 - 3
Bognor Regis
FT
Whitehawk
0 - 3
Oxford City
England:
FT
Barnsley
1 - 2
Ipswich Town
FT
Birmingham City
2 - 1
Bristol City
FT
Brentford
3 - 4
Nottingham Forest
FT
Cardiff City
3 - 0
Aston Villa
FT
Derby County
0 - 2
Wolverhampton Wanderers
FT
Hull City
4 - 1
Burton Albion
FT
Leeds United
0 - 0
Preston North End
FT
Middlesbrough
1 - 0
Sheffield United
FT
Millwall
1 - 1
Bolton Wanderers
FT
Reading
1 - 1
Fulham
FT
Sheffield Wednesday
1 - 1
Queens Park Rangers
England:
FT
AFC Wimbledon
0 - 1
Shrewsbury Town
FT
Blackburn Rovers
1 - 3
Doncaster Rovers
FT
Blackpool
1 - 0
Milton Keynes Dons
FT
Bristol Rovers
1 - 4
Peterborough United
FT
Gillingham
0 - 1
Bradford City
FT
Northampton Town
0 - 1
Fleetwood Town
FT
Oxford United
3 - 0
Portsmouth
FT
Plymouth Argyle
2 - 0
Charlton Athletic
FT
Rochdale
1 - 1
Scunthorpe United
FT
Rotherham United
5 - 0
Southend United
FT
Walsall
2 - 1
Oldham Athletic
England:
FT
Banbury United
5 - 1
Dorchester Town
FT
Basingstoke
1 - 3
Frome
FT
Biggleswade Town
0 - 3
Chesham United
FT
Kings Langley
3 - 3
Hereford United
FT
Kings Lynn
2 - 0
Gosport Borough
FT
Merthyr Tydfil
0 - 0
Hitchin
FT
Redditch
5 - 0
Dunstable
FT
Royston Town
1 - 2
Stratford
FT
Slough Town
1 - 2
Kettering
FT
St Neots
0 - 1
Farnborough
FT
Tiverton
2 - 1
Bishops Stortford
FT
Weymouth
0 - 1
St Ives
England:
FT
Billericay
0 - 1
Kingstonian
FT
Burgess Hill Town
1 - 1
Needham Market
FT
Dulwich Hamlet
1 - 1
Staines Town
FT
Enfield Town
1 - 1
Folkestone
FT
Harrow Borough
2 - 1
Harlow Town
FT
Leatherhead
2 - 1
Lowestoft Town
FT
Leiston
1 - 0
Dorking Wanderers
FT
Merstham
4 - 1
Wingate & Finchley
FT
Metropolitan Police
3 - 1
Worthing
FT
Thurrock
0 - 1
Margate
FT
Tonbridge Angels
1 - 0
Hendon
FT
Tooting & Mitcham
1 - 1
Brightlingsea Regent
England:
FT
Altrincham
0 - 3
Stafford Rangers
FT
Barwell
1 - 0
Whitby Town
FT
Buxton
1 - 2
Lancaster City
FT
Farsley Celtic
3 - 1
Coalville Town
FT
Grantham Town
5 - 0
Marine
FT
Hednesford Town
1 - 1
Ashton United
FT
Mickleover Sports
1 - 1
Witton Albion
FT
Stalybridge Celtic
1 - 0
Nantwich Town
FT
Sutton Coldfield
3 - 1
Shaw Lane
FT
Warrington Town
2 - 0
Rushall Olympic
FT
Workington
3 - 1
Halesowen Town
England:
FT
Barnet
1 - 0
Luton Town
FT
Cambridge United
1 - 2
Carlisle United
FT
Cheltenham Town
1 - 0
Crawley Town
FT
Colchester United
1 - 1
Stevenage
FT
Crewe Alexandra
1 - 1
Newport County
FT
Grimsby Town
0 - 2
Coventry City
FT
Lincoln City
1 - 1
Morecambe
FT
Mansfield Town
2 - 0
Forest Green
FT
Notts County
2 - 0
Chesterfield
FT
Port Vale
2 - 3
Wycombe Wanderers
FT
Swindon Town
1 - 1
Exeter City
FT
Yeovil Town
3 - 2
Accrington Stanley
England:
FT
Brighton Hove Albion
0 - 2
Manchester City
FT
Chelsea
2 - 3
Burnley
FT
Crystal Palace
0 - 3
Huddersfield Town
FT
Everton
1 - 0
Stoke City
FT
Southampton
0 - 0
Swansea City
FT
Watford
3 - 3
Liverpool
FT
West Bromwich Albion
1 - 0
Bournemouth
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
1 - 0
Tammeka Tartu
FT
Sillamae Kalev
9 - 0
Parnu Linnameeskond
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
1 - 2
Flora Tallinn II
FT
Kuressaare
4 - 1
Santos Tartu
FT
Levadia Tallinn II
1 - 1
Rakvere Tarvas
FYR Macedonia:
FT
Rabotnicki
0 - 0
Renova
FT
Shkendija
2 - 0
Vardar Skopje
Faroe Islands: Premier League
FT
07 Vestur
2 - 2
EB/Streymur
FT
Fuglafjordur
0 - 1
Skala
FT
TB/FCS/ROYN
0 - 1
B36 Torshavn
FT
Torshavn
4 - 1
NSI Runavik
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
0 - 1
AC Oulu
FT
Haka
3 - 1
GrIFK
FT
Jaro
2 - 0
Gnistan
Finland: Kakkonen Group A
FT
JaPS
1 - 0
MP
FT
Legirus Inter
0 - 3
Kiffen
Finland: Kakkonen Group B
FT
Jazz
2 - 1
TPV
FT
KaPa
0 - 0
BK-46
FT
Peimari United
1 - 2
MuSa
FT
Tampere United
4 - 0
NuPS
FT
Viikingit
2 - 2
FC Espoo
Finland: Kakkonen Group C
FT
OTP
1 - 5
GBK
FT
TP-47 Tornio
2 - 2
JBK
FT
VIFK
2 - 2
AC Kajaani
France:
FT
Sochaux
3 - 2
Lens
France:
FT
Amiens
0 - 2
Angers
FT
Bordeaux
2 - 0
Metz
FT
Caen
0 - 1
St Etienne
FT
Nantes
0 - 1
Marseille
FT
Toulouse
1 - 0
Montpellier
Friendly:
FT
Albacete
2 - 1
Getafe
FT
Anorthosis Famagusta
1 - 1
Aris Limassol
FT
Athletic Club
2 - 2
Alaves
FT
Atromitos Athinon
2 - 6
Panionios
FT
De Graafschap
3 - 1
Emmen
FT
Dordrecht
4 - 2
Waalwijk
FT
Elche
0 - 2
Levante
FT
Hercules
2 - 1
Rayo Vallecano
FT
Internazionale
1 - 0
Betis
FT
Larisa
1 - 1
Xanthi
FT
Leganes
0 - 1
Atletico Madrid
FT
MVV Maastricht
1 - 0
Achilles 29
FT
Oviedo
1 - 0
Valladolid
FT
Reus
0 - 0
Girona
FT
Sporting Gijon
2 - 2
Real Sociedad
FT
Tenerife
0 - 3
Deportivo La Coruna
FT
UD Logrones
0 - 2
Huesca
FT
Velez Sarsfield
0 - 2
Gimnasia LP
FT
Zaragoza
0 - 2
Eibar
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Samtredia
1 - 1
Dinamo Tbilisi
Germany:
AET
Arminia Bielefeld
1 - 3
Fortuna Dusseldorf
FT
Chemnitzer
0 - 5
Bayern Munich
FT
Eichede
0 - 4
Kaiserslautern
FT
Erndtebruck
0 - 3
Eintracht Frankfurt
FT
Germania Halberstadt
1 - 2
Freiburg
FT
Jahn Regensburg
3 - 1
Darmstadt 98
FT
Leher Turnerschaft
0 - 5
Koln
FT
Luneburger Hansa
1 - 3
Mainz 05
FT
Rielasingen-Arlen
0 - 4
Borussia Dortmund
FT
Rot-Weiss Erfurt
0 - 1
1899 Hoffenheim
FT
Unterhaching
0 - 4
Heidenheim
FT
Wurzburger Kickers
0 - 3
Werder Bremen
Germany:
FT
Alemannia Aachen
3 - 1
Rodinghausen
FT
Borussia Dortmund II
2 - 1
Wattenscheid 09
FT
Fortuna Dusseldorf II
2 - 1
Westfalia Rhynern
FT
Rot-Weiss Oberhausen
1 - 1
Verl
FT
Wiedenbruck 2000
1 - 3
Viktoria Koln
FT
Wuppertaler
3 - 0
Wegberg-Beeck
Germany:
FT
Jeddeloh
4 - 1
Eutin 08
FT
Weiche Flensburg
2 - 1
Havelse
Germany:
FT
Garching
0 - 0
Wacker Burghausen
FT
Greuther Furth II
1 - 0
Memmingen
FT
Illertissen
7 - 1
Schalding-Heining
FT
Pipinsried
0 - 4
Augsburg II
FT
Seligenporten
0 - 1
1860 Rosenheim
Germany:
FT
FSV Frankfurt
1 - 2
Wormatia Worms
FT
Freiburg II
0 - 2
Eintract Stadtallendorf
FT
Hessen Kassel
2 - 2
Stuttgart II
FT
Mainz 05 II
1 - 2
Astoria Walldorf
FT
Ulm 1846
1 - 2
Kickers Offenbach
Honduras:
FT
CD Marathon
1 - 0
Platense
FT
Lobos UPNFM
2 - 1
Real Espana
Hungary:
FT
Budapest Honved
2 - 1
Ujpest
FT
Diosgyori
2 - 2
Puskas Academy
FT
Ferencvaros
1 - 1
PAKS
FT
Szombathelyi Haladas
3 - 1
Balmazujvaros
FT
Vasas
1 - 1
Mezokovesd-Zsory
FT
Videoton
1 - 0
Debrecen
Iceland: FA Cup Final
FT
IBV
1 - 0
FH Hafnarfjordur
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
0 - 0
Persib Bandung
FT
Persela Lamongan
0 - 1
PSM Makassar
FT
Persija Jakarta
2 - 0
Persiba Balikpapan
International Tournaments: Trofeo Carranza Petit Final
FT
Cadiz
0 - 3
Villarreal
International Tournaments: Trofeo Carranza Final
FT
Malaga
0 - 2
Las Palmas
Israel:
FT
Beitar Jerusalem
1 - 2
Hapoel Ashkelon
FT
Hapoel Raanana
1 - 2
Maccabi Tel Aviv
Italy:
FT
Bari
2 - 1
Cremonese
FT
Benevento
0 - 4
Perugia
FT
Bologna
0 - 3
Cittadella
FT
Brescia
1 - 3
Pescara
PEN
Cagliari
4 - 2
Palermo
PEN
Carpi
4 - 3
Salernitana
FT
Chievo
2 - 1
Ascoli
FT
Crotone
2 - 1
Piacenza
FT
Pordenone
3 - 2
Lecce
FT
Sampdoria
3 - 0
Foggia
FT
Sassuolo
2 - 0
Spezia
FT
Spal
1 - 0
Renate
FT
Udinese
3 - 2
Frosinone
Italy:
FT
Teramo
3 - 0
Fondi
Japan: J2 League
FT
Nagoya Grampus
5 - 2
Matsumoto Yamaga
Kazakhstan: Premier League
FT
FC Kaysar
1 - 0
Tobol Kostanay
FT
Shakhter Karagandy
2 - 1
Ordabasy
Kosovo:
FT
Trepca 89
5 - 0
Besa
Latvia: Virsliga
FT
Liepaja
2 - 0
Rigas Futbola Skola
Lebanon:
FT
Al Nejmeh
4 - 0
Nabi Sheet
FT
Salam Zgharta
0 - 2
SAFA
Lithuania: Division 1
FT
Trakai
2 - 2
Zalgiris Vilnius
Luxembourg:
FT
Hostert
2 - 1
Racing Union Luxembourg
Mexico:
FT
Atletico San Luis
2 - 0
Atlante
FT
Correcaminos UAT
2 - 0
Tampico Madero
FT
Mineros de Zacatecas
0 - 0
Alebrijes de Oaxaca
FT
Tapachula
1 - 1
Venados
FT
Zacatepec 1948
1 - 0
Murcielagos
Mexico:
FT
Atlas
0 - 1
Club America
FT
Club Queretaro
2 - 1
Monarcas
FT
Cruz Azul
0 - 0
Toluca
FT
Puebla
1 - 1
Club Tijuana
Moldova: Division 1 2017
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
1 - 4
Milsami Orhei
FT
Petrocub
1 - 1
Speranta
FT
Sfintul Gheorghe
0 - 3
Sheriff Tiraspol
Montenegro:
FT
Grbalj
1 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Iskra Danilovgrad
1 - 1
Kom
FT
Mladost Podgorica
0 - 0
Decic
FT
Petrovac
0 - 1
Sutjeska
FT
Zeta
1 - 0
Buducnost Podgorica
Netherlands:
FT
Heracles
2 - 1
Ajax
FT
PSV Eindhoven
3 - 2
AZ Alkmaar
FT
VVV Venlo
3 - 0
Sparta Rotterdam
FT
Vitesse Arnhem
4 - 1
NAC Breda
Northern Ireland:
FT
Ballinamallard United
1 - 2
Glentoran
FT
Cliftonville
6 - 3
Ards
FT
Dungannon Swifts
1 - 3
Coleraine
FT
Linfield
2 - 0
Carrick Rangers
FT
Warrenpoint Town
2 - 3
Glenavon
Northern Ireland:
FT
Ballyclare Comrades
2 - 1
Loughgall
FT
Larne
0 - 3
Portadown
FT
Limavady United
3 - 1
Harland & Wolff Welders
FT
Lurgan Celtic
2 - 1
Newry City
FT
PSNI
0 - 0
Knockbreda
Northern Ireland:
FT
Annagh United
2 - 4
Tobermore United
FT
Armagh City
2 - 3
Portstewart
FT
Moyola Park
2 - 0
Banbridge Town
Norway: Eliteserien
FT
Molde
1 - 2
Rosenborg
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
3 - 0
KFUM Oslo
FT
Baerum
2 - 2
Nybergsund Il Trysil
FT
Kjelsas
2 - 2
Grorud
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Byasen
0 - 1
Nardo
FT
Nest-Sotra
3 - 1
Fram Larvik
FT
Vidar
1 - 2
Egersund
FT
Vindbjart
4 - 2
Honefoss
Norway: Toppserien
FT
Kolbotn (W)
0 - 1
Arna-Bjornar (W)
FT
Stabaek (W)
2 - 0
Roa (W)
FT
Valerenga (W)
1 - 0
Klepp (W)
Panama:
FT
Independiente
1 - 0
Alianza
FT
Plaza Amador
1 - 1
Sporting San Miguelito
FT
San Francisco
2 - 3
Atletico Veraguense
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Sportivo Trinidense
0 - 0
Sol de America
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
1 - 2
3 de Febrero
Peru: Primera Division Apertura
FT
Deportivo Municipal
2 - 0
Ayacucho
FT
Juan Aurich
1 - 1
Sport Rosario
FT
Sport Huancayo
2 - 0
FBC Melgar
Peru: Segunda Division
FT
Cultural Santa Rosa
1 - 0
Alfredo Salinas
FT
Sport Boys
2 - 1
Union Huaral
Philippines: Philippines Football League
FT
Kaya
2 - 3
Ceres
FT
Stallion
2 - 3
Meralco Manila
Poland:
FT
Bytovia Bytow
2 - 1
Ruch Chorzow
FT
Odra Opole
2 - 4
Miedz Legnica
FT
Rakow Czestochowa
0 - 1
Chojniczanka Chojnice
Poland:
FT
Garbarnia Krakow
3 - 1
Siarka Tarnobrzeg
FT
Jastrzebie
0 - 0
Blekitni Stargard
FT
Wisla Pulawy
2 - 1
Legionovia Legionowo
FT
Znicz Pruszkow
3 - 2
Gryf Wejherowo
Poland:
FT
Lech Poznan
1 - 1
Zaglebie Lubin
FT
Sandecja Nowy Sacz
0 - 1
Wisla Plock
FT
Wisla Krakow
2 - 1
Cracovia Krakow
Portugal:
FT
Academica
2 - 0
Braga B
FT
Sporting CP B
1 - 2
Academico de Viseu
Portugal:
FT
Belenenses
1 - 0
Maritimo
FT
Boavista
1 - 2
Rio Ave
FT
Moreirense
0 - 0
Feirense
Romania:
FT
Concordia
1 - 1
Juventus Bucuresti
FT
Steaua Bucuresti
1 - 1
Astra Giurgiu
Romania:
FT
Afumati
0 - 1
Hermannstadt
FT
Dunarea Calarasi
1 - 1
Mioveni
FT
Foresta Suceava
0 - 6
Targu Mures
FT
Luceafarul Oradea
1 - 2
Ripensia Timisoara
FT
Olimpia Satu Mare
1 - 1
Clinceni
FT
Pandurii Targu Jiu
3 - 3
Chindia Targoviste
FT
Politehnica Timisoara
2 - 1
SCM Pitesti
FT
Sportul Snagov
1 - 0
Balotesti
FT
UTA Batrana Doamna
0 - 0
Metaloglobus
Russia:
FT
Anzhi
1 - 3
Dinamo Moscow
FT
CSKA Moscow
2 - 1
Spartak Moscow
FT
FC UFA
1 - 4
Rostov
Russia:
FT
Angusht
2 - 1
Legion
FT
Chernomorets Novorossiysk
1 - 0
Spartak Vladikavkaz
FT
Druzhba Maykop
1 - 0
Kuban II
FT
Krasnodar II
3 - 1
Dinamo Stavropol
FT
Mashuk KMV
0 - 0
Akademiya Futbola
FT
SKA Rostov
0 - 1
Chayka
FT
Spartak Nalchik
1 - 1
Biolog-Novokubansk
Saudi Arabia:
FT
Al Faisaly
1 - 3
Al Nasr Riyadh
FT
Al Shabab Riyadh
1 - 2
Ohod
Scotland:
FT
Hamilton Academical
3 - 0
Dundee
FT
Kilmarnock
0 - 1
Heart of Midlothian
FT
Rangers
2 - 3
Hibernian
FT
Ross County
1 - 2
Aberdeen
FT
St Johnstone
4 - 1
Motherwell
Scotland:
FT
Airdrieonians
1 - 1
Arbroath
FT
Ayr United
3 - 0
Forfar Athletic
FT
East Fife
1 - 0
Alloa Athletic
FT
Queens Park
2 - 5
Albion Rovers
FT
Raith Rovers
3 - 0
Stranraer
Scotland:
FT
Brechin
2 - 2
Livingston
FT
Dundee United
2 - 1
Queen of the South
FT
Dunfermline
5 - 1
Inverness CT
FT
Falkirk
1 - 1
Dumbarton
FT
Morton
4 - 1
St Mirren
Scotland:
FT
Clyde
2 - 1
Annan Athletic
FT
Cowdenbeath
1 - 0
Edinburgh City
FT
Montrose
1 - 1
Stenhousemuir
FT
Peterhead
3 - 0
Elgin City
FT
Stirling Albion
4 - 0
Berwick
Slovakia:
FT
MSK Zilina
7 - 1
Senica
FT
Ruzomberok
0 - 2
Spartak Trnava
FT
Trencin
1 - 1
Sport Podbrezova
FT
Zemplin Michalovce
0 - 1
Tatran Presov
Slovenia:
FT
ND Gorica
1 - 0
Aluminij
FT
Olimpija Ljubljana
4 - 0
Rudar Velenje
South Africa:
FT
Cape Town City
1 - 0
Polokwane City
FT
Kaizer Chiefs
0 - 1
Supersport United
South Korea: K League
FT
Jeonnam Dragons
1 - 1
Jeonbuk Motors
FT
Sangju Sangmu
1 - 2
Incheon United
FT
Suwon Bluewings
0 - 1
Seoul
South Korea: K League Challenge
FT
Seoul E-Land
4 - 1
Bucheon 1995
Sweden: Allsvenskan
FT
Halmstad
0 - 3
Sirius
Sweden: Superettan
FT
GAIS
2 - 1
Syrianska
FT
Osters
1 - 1
Gefle
Switzerland:
FT
Altdorf
0 - 6
Servette
FT
Arbon 05
0 - 7
Wil 1900
FT
Bassecourt
0 - 6
Lugano
FT
Bassersdorf
2 - 1
Taverne
FT
Bellach
0 - 4
Koniz
FT
Biel Bienne
3 - 1
Bavois
FT
Breitenrain Bern
0 - 3
Young Boys
AET
Bruhl
0 - 1
Chiasso
FT
Concordia BS
2 - 7
BSC Old Boys
FT
Hausen am Albis
1 - 5
Hergiswil
PEN
Interstar Geneve
4 - 5
Schotz
FT
Kriens
0 - 1
Luzern
FT
Linth 04
4 - 0
Wohlen
FT
Malley Lausanne
0 - 14
Stade Lausanne Ouchy
FT
Pajde
1 - 3
Lausanne-Sport
FT
Stade Payerne
1 - 2
Thun
FT
Union-Sportive Montfaucon
0 - 21
Neuchatel Xamax
FT
Veyrier Sports 1
0 - 3
Stade Nyonnais
FT
Wangi
0 - 1
Delemont
Turkey:
FT
Adanaspor
3 - 0
Denizlispor
FT
Istanbulspor
2 - 2
Eskisehirspor
FT
Rizespor
4 - 1
Manisaspor
Turkey:
FT
Akhisar Belediye
1 - 0
Sivasspor
FT
Alanyaspor
1 - 3
Kasimpasa
FT
Genclerbirligi
1 - 1
Kardemir Karabukspor
FT
Goztepe
2 - 2
Fenerbahce
USA: MLS
FT
Columbus Crew
3 - 1
Chicago Fire
FT
New York Red Bulls
3 - 1
Orlando City
FT
Seattle Sounders
1 - 0
Sporting Kansas City
FT
Toronto FC
4 - 1
Portland Timbers
USA: North American Soccer League NASL Fall Championship
FT
Carolina Railhawks
2 - 2
Jacksonville Armada
FT
Edmonton
1 - 1
New York Cosmos
FT
Miami FC
3 - 1
Indy Eleven
FT
Puerto Rico FC
0 - 0
San Francisco Deltas
USA: National Womens Soccer League
FT
Washington Spirit (W)
2 - 2
Boston Breakers (W)
Ukraine:
FT
Oleksandriya
1 - 2
Shakhtar Donetsk
FT
Stal Dniprodzerzhynsk
0 - 1
Vorskla Poltava
FT
Veres
0 - 1
Zorya Luhansk
Uzbekistan: PFL
FT
Buxoro
1 - 0
Nasaf Qarshi
FT
Kokand 1912
1 - 0
Obod Tashkent
FT
Metallurg Bekabad
0 - 1
Mash Al Mubarek
FT
Navbahor Namangan
3 - 2
Qizilqum Zarafshon
FT
Pakhtakor Tashkent
6 - 0
Neftchi Fargona
FT
Shurtan Guzar
1 - 0
Dinamo Samarqand
FT
Sogdiana Jizzakh
0 - 4
Lokomotiv Tashkent
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
2 - 1
Metropolitanos
FT
Carabobo
2 - 0
Deportivo Anzoategui
FT
Deportivo JBL
3 - 1
Portuguesa FC
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
2 - 1
Estudiantes Caracas
FT
Atletico Venezuela B
1 - 1
Lala
FT
Caracas B
1 - 0
Yaracuyanos
FT
Real Frontera
1 - 1
ULA FC
FT
Union Atletico Falcon
2 - 0
Petare
FT
Yaracuyanos
1 - 0
Gran Valencia
Wales:
FT
Cefn Druids
0 - 3
Cardiff Metropolitan
FT
Llandudno
3 - 0
Carmarthen Town