Football ResultsFriday, 14th April 2017
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
0 - 2
Petro Atletico
Argentina: Primera Division
FT
Huracan
1 - 2
Arsenal Sarandi
Argentina: Primera B Nacional
FT
Almagro
0 - 0
Independiente Rivadavia
FT
Atletico Parana
0 - 1
Gimnasia Jujuy
FT
Brown de Adrogue
1 - 1
Los Andes
FT
Central Cordoba
1 - 1
Boca Unidos
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
0 - 2
Deportivo Espanol
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
2 - 0
Banants Yerevan
Australia: A League
FT
Melbourne Victory
1 - 0
Central Coast Mariners
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
3 - 0
Sydney FC (Youth)
FT
Hakoah Sydney City
3 - 3
Bonnyrigg White Eagles
FT
Manly United
0 - 1
Sydney Olympic
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Lambton Jaffas
1 - 1
Broadmeadow Magic
Austria: Erste Liga
FT
FAC Team Fur Wien
1 - 2
Wacker Innsbruck
FT
Horn
0 - 1
Liefering
FT
LASK Linz
2 - 0
Austria Lustenau
FT
Wattens
3 - 3
BW Linz
FT
Wiener Neustadt
3 - 1
KSV Superfund
Austria: Regional League East
FT
First Vienna 1894
3 - 2
Amstetten
FT
Parndorf
1 - 1
Austria Salzburg II
FT
Schwechat
0 - 1
Mannsdorf
FT
Traiskirchen
1 - 1
Wiener Sportklub
Austria: Regional League Central
FT
Deutschlandsberger
1 - 2
Austria Klagenfurt
FT
Hartberg
3 - 0
ATSV Wolfsberg
FT
Kalsdorf
2 - 1
Union Gurten
Austria: Regional League West
FT
Schwaz
1 - 1
Austria Salzburg
Bahrain: Premier League
FT
Al Ahli Club Manama
1 - 1
Malkiya
FT
Manama Club
1 - 3
East Riffa Club
Belarus: Division 1
FT
Dnepr Mogilev
2 - 1
Krumkachy
FT
Naftan
0 - 0
Vitebsk
Belgium: Play Off Relegation
FT
Cercle Brugge
0 - 0
Leuven
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Union St Gilloise
2 - 2
Standard Liege
Belgium: Super League Women
FT
Leuven (W)
0 - 4
Genk (W)
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
The Strongest
6 - 0
Blooming
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Olimpik
0 - 1
Celik Zenica
Brazil: FA Cup 4th Round
FT
Goias
2 - 1
Fluminense
FT
Sao Paulo
0 - 2
Cruzeiro
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
1 - 1
Pirin Blagoevgrad
FT
Botev Plovdiv
0 - 1
Vereya Stara Zagora
FT
Ludogorets
0 - 0
Levski Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Galabovo
2 - 1
Lokomotiv Sofia
FT
Botev Vratsa
3 - 3
Etar Veliko Tarnovo
FT
CSKA Sofia II
0 - 1
Pomorie
FT
Nesebar
4 - 0
Levski Karlovo
FT
Sozopol
3 - 1
Spartak Pleven
FT
Tsarsko Selo
3 - 0
Oborishte
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
1 - 2
Partizan Cherven Bryag
FT
Botev Kozloduy
0 - 1
Kariana Erden
FT
Juventus Malchika
0 - 1
Miziya 2005
FT
Litex Lovech
4 - 0
Levski 2007
FT
Pavlikeni
7 - 1
Kom Berkovitsa
FT
Vihar Slavyanovo
2 - 0
Tryavna
FT
Yantra Gabrovo
1 - 2
Sevlievo
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southeast 3 AFL
FT
Asenovets 2005
1 - 1
Arda Kardzhali
FT
Borislav Parvomay
1 - 3
Svilengrad 1921
FT
Dimitrovgrad
4 - 0
Rozova Dolina
FT
Eurocollege
3 - 0
Elhovo
FT
Lyubimets 2007
2 - 1
Uragan Boyadzhik
FT
Maritsa Plovdiv
1 - 0
Karnobat
FT
Rakovski 2011
2 - 2
Minyor Radnevo
FT
Vereya Stara Zagora II
0 - 2
Atletik Kuklen
FT
Zagorets Nova Zagora
6 - 0
Gigant Saedinenie
CAF: Confederation Cup Play Off Round
FT
CS Sfaxien (TUN)
2 - 0
Rail du Kadiogo (RKC)
CONMEBOL: Copa Libertadores Group Stage
FT
Atletico Nacional Medellin (COL)
0 - 2
Botafogo (BRA)
FT
River Plate (ARG)
4 - 2
FBC Melgar (PER)
Cameroon: Division 1
FT
Cotonsport
1 - 1
Aigle Royal
Chile: Primera B
FT
Deportes Valdivia
1 - 2
Magallanes
FT
Deportivo La Serena
1 - 2
Cobreloa
China: Super League
FT
Chongqing Lifan
2 - 1
Guizhou Zhicheng
Croatia: Prva HNL
FT
Hajduk Split
3 - 0
Cibalia
FT
Lokomotiva Zagreb
1 - 2
Dinamo Zagreb
Czech Republic: Division 2
FT
Opava
2 - 2
Viktoria Zizkov
FT
Sigma Olomouc
3 - 2
Varnsdorf
FT
Usti Nad Labem
1 - 1
Trinec
FT
Znojmo
3 - 0
Taborsko
Denmark: Superligaen
FT
Sonderjyske
1 - 4
Nordsjaelland
Denmark: Elitedivisionen Play Offs Championship Round
FT
BSF (W)
0 - 3
Fortuna Hjorring (W)
FT
KoldingQ (W)
0 - 0
Vejle (W)
Egypt: Division 1
FT
Ismaily
3 - 0
El Sharqiya
FT
Wadi Degla
0 - 1
El Geish
England: Championship
FT
Brentford
4 - 0
Derby County
FT
Bristol City
2 - 1
Queens Park Rangers
FT
Burton Albion
1 - 2
Ipswich Town
FT
Huddersfield Town
3 - 2
Preston North End
FT
Newcastle United
1 - 1
Leeds United
FT
Norwich City
1 - 3
Fulham
FT
Nottingham Forest
0 - 1
Blackburn Rovers
FT
Rotherham United
1 - 1
Birmingham City
FT
Sheffield Wednesday
1 - 0
Cardiff City
FT
Wolverhampton Wanderers
0 - 2
Brighton Hove Albion
England: League One
FT
Bradford City
1 - 0
Oxford United
FT
Chesterfield
0 - 4
Southend United
FT
Coventry City
1 - 1
Charlton Athletic
FT
Gillingham
3 - 1
Bristol Rovers
FT
Millwall
3 - 0
Northampton Town
FT
Milton Keynes Dons
0 - 1
Scunthorpe United
FT
Peterborough United
1 - 2
Fleetwood Town
FT
Port Vale
0 - 3
Sheffield United
FT
Shrewsbury Town
1 - 1
Walsall
FT
Swindon Town
0 - 0
AFC Wimbledon
England: League Two
FT
Blackpool
0 - 0
Accrington Stanley
FT
Colchester United
1 - 1
Doncaster Rovers
FT
Crawley Town
0 - 0
Cheltenham Town
FT
Crewe Alexandra
2 - 2
Notts County
FT
Exeter City
2 - 1
Barnet
FT
Grimsby Town
2 - 1
Cambridge United
FT
Hartlepool United
1 - 1
Carlisle United
FT
Luton Town
2 - 2
Leyton Orient
FT
Newport County
1 - 0
Yeovil Town
FT
Portsmouth
1 - 1
Plymouth Argyle
FT
Stevenage
0 - 1
Morecambe
FT
Wycombe Wanderers
0 - 1
Mansfield Town
England: National League
FT
Boreham Wood
1 - 3
Dagenham & Redbridge
FT
Braintree
2 - 0
Guiseley
FT
Bromley
4 - 1
Barrow
FT
Dover Athletic
3 - 0
Southport
FT
Forest Green
2 - 0
Chester City
FT
Lincoln City
2 - 1
Torquay United
FT
North Ferriby United
2 - 1
Eastleigh
FT
Solihull Motors
1 - 2
York City
FT
Sutton United
3 - 0
Gateshead
FT
Tranmere Rovers
2 - 2
Aldershot Town
FT
Woking
1 - 0
Macclesfield Town
FT
Wrexham
1 - 3
Maidstone United
England: National League North
FT
Chorley
1 - 0
Worcester
FT
Curzon Ashton
2 - 3
Altrincham
FT
Gainsborough
1 - 0
Salford City
FT
Halifax Town
0 - 1
Fylde
FT
Kidderminster Harriers
1 - 0
Boston United
FT
Stockport County
1 - 1
Telford United
England: National League South
FT
Bishops Stortford
0 - 2
Gosport Borough
FT
Hungerford Town
2 - 0
Dartford
FT
Maidenhead
2 - 0
Concord Rangers
FT
Poole Town
1 - 1
Hemel Hempstead Town
FT
Welling United
3 - 2
Truro City
FT
Weston Super Mare
3 - 1
Margate
England: Southern Premier League
FT
Biggleswade Town
2 - 0
Leamington
FT
Slough Town
0 - 2
Cirencester Town
FT
Weymouth
2 - 0
Chesham United
England: Isthmian Premier League
FT
Canvey Island
1 - 2
Havant & Waterlooville
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
3 - 0
Paide LM
FT
Tammeka Tartu
1 - 1
Sillamae Kalev
FT
Tulevik Viljandi
0 - 2
Levadia Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Rakvere Tarvas
1 - 1
Tallinna Kalev
FT
Santos Tartu
6 - 0
Elva
Finland: Naisten Liga
FT
Honka (W)
2 - 1
HJK Helsinki (W)
FT
PK-35 (W)
1 - 0
Aland United (W)
France: Ligue 1
FT
Angers
0 - 2
Paris St Germain
France: Ligue 2
FT
Amiens
2 - 0
Le Havre
FT
Bourg-en-Bresse 01
0 - 2
Valenciennes
FT
GFC Ajaccio
4 - 4
Clermont Foot
FT
Laval
5 - 2
Reims
FT
Nimes
2 - 0
Orleans
FT
Niort
0 - 3
Stade Brestois 29
FT
Tours
3 - 1
Sochaux
FT
Troyes
3 - 2
Red Star 93
France: Championnat National
FT
Belfort
1 - 0
Creteil
FT
Boulogne
1 - 2
Avranches
FT
Chateauroux
1 - 1
Chambly Thelle
FT
Concarneau
1 - 0
Bastia CA
FT
Epinal
1 - 0
Dunkerque
FT
Les Herbiers
0 - 1
Paris FC
FT
Pau
0 - 1
Beziers
FT
Quevilly
2 - 0
Sedan
Iran: Pro League
FT
Naft Tehran
2 - 2
Foolad FC
FT
Padideh
0 - 1
Tractor Sazi
FT
Sanat Naft
1 - 1
Mashhad
FT
Sepahan
1 - 0
Gostaresh
Israel: Division 2
FT
Hapoel Afula
6 - 2
Hapoel Rishon LeZion
FT
Hapoel Bnei Lod
3 - 2
Hapoel Petah Tikva
FT
Hapoel Jerusalem
1 - 0
Maccabi Hertzliya
FT
Hapoel Nazareth-Illit
0 - 0
Ironi Nesher
FT
Maccabi Ahi Nazareth
2 - 2
Hapoel Ramat Gan
FT
Maccabi Netanya
3 - 2
Hapoel Akko
FT
Maccabi Shaarayim
1 - 1
Ironi Ramat HaSharon
Jordan: Pro League
FT
Al Hussein
3 - 1
Al Ahli Amman
Kosovo: Superliga
FT
Hajvalia
0 - 1
Prishtina
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
1 - 2
Spartaks
Lebanon: Premier League
FT
SAFA
2 - 0
Al Ansar
Malaysia: Premier League
FT
ATM
1 - 2
Kuala Lumpur
FT
Johor Darul Takzim II
1 - 1
Negeri Sembilan
FT
PKNP
2 - 1
PDRM
FT
Perlis
2 - 0
MISC-MIFA
FT
Sabah
2 - 1
Kuantan FA
FT
UiTM
4 - 0
Terengganu
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Toluca
0 - 2
Cruz Azul
Moldova: Division 1
FT
Milsami Orhei
1 - 0
Speranta
FT
Sheriff Tiraspol
1 - 2
Academia Chisinau
FT
Ungheni
2 - 2
Dinamo-Auto Tiraspol
Morocco: Botola Pro
FT
KAC Kenitra
3 - 0
Moghreb Tetouan
Netherlands: Eredivisie
FT
Heracles
1 - 2
AZ Alkmaar
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Achilles 29
2 - 1
Den Bosch
FT
Almere City
2 - 1
Jong Utrecht
FT
Cambuur
5 - 1
Telstar
FT
Eindhoven
3 - 1
Fortuna Sittard
FT
Helmond Sport
2 - 1
NAC Breda
FT
Jong Ajax
1 - 0
Dordrecht
FT
MVV Maastricht
2 - 2
Emmen
FT
Oss
2 - 0
Jong PSV Eindhoven
FT
Volendam
2 - 2
De Graafschap
FT
Waalwijk
1 - 2
VVV Venlo
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Portadown
1 - 0
Ballinamallard United
Oman: Pro League
FT
Al Nasr Salalah
1 - 0
Saham
FT
Al Shabab Seeb
1 - 0
Al Nahda Club
FT
Al Suwaiq
2 - 0
Al Rustaq
FT
Sohar
0 - 3
Fanja
Palestine: Premier League
FT
Shabab Al Dhahiriya
2 - 3
Shabab Alsamu
FT
Shabab Al Khadr
0 - 0
Taraji Wadi Al Nes
FT
Thaqafi Tulkarm
1 - 3
Markaz Tulkarm
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Sporting Cristal
4 - 1
Alianza Atletico
FT
UTC
2 - 0
Sport Huancayo
Portugal: Primeira Liga
FT
Belenenses
1 - 3
Estoril
FT
Benfica
3 - 0
Maritimo
FT
Boavista
0 - 0
Pacos Ferreira
FT
Vitoria Setubal
0 - 3
Sporting CP
Portugal: Segunda Liga
FT
Leixoes
2 - 1
Academica
Qatar: Stars League
FT
Al Ahli Doha
0 - 4
Muaither
FT
Al Rayyan
4 - 1
Al Khor
FT
Al Sailiya
3 - 1
Al Wakrah
FT
Umm Salal
2 - 1
Al Arabi
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bohemians
0 - 2
Cork City
FT
Derry City
0 - 2
Finn Harps
FT
Dundalk
1 - 3
Bray Wanderers
FT
Galway United
1 - 1
St Patricks Athletic
FT
Shamrock Rovers
1 - 0
Sligo Rovers
Republic of Ireland: Division 1
FT
UCD
2 - 2
Cabinteely
FT
Waterford United
2 - 1
Athlone Town
FT
Wexford Youths
1 - 2
Cobh Ramblers
Romania: Liga I
FT
Botosani
1 - 1
Concordia
Romania: Liga II
FT
Balotesti
2 - 1
Luceafarul Oradea
FT
Dacia Unirea Braila
1 - 0
Clinceni
FT
Politehnica Timisoara
2 - 1
Afumati
FT
Ramnicu Valcea
0 - 3
Mioveni
FT
Rapid Suceava
2 - 1
Metalul Resita
FT
Unirea Tarlungeni
0 - 3
Juventus Bucuresti
Romania: Liga III Serie 1
FT
Avantul Valea Marului
1 - 0
Olimpia Ramnicu Sarat
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
3 - 0
Sportul Chiscani
FT
Harman
1 - 0
Cetate Rasnov
FT
Kosarom Pascani
1 - 1
Sporting Liesti
FT
Odorheiu Secuiesc
1 - 0
Metalosport Galati
FT
Petrotub Roman
0 - 3
Bacau
FT
Stiinta Miroslava
1 - 0
Aerostar Bacau
Romania: Liga III Serie 2
FT
Arsenal Malu
0 - 3
Axiopolis Cernavoda
FT
Astra Giurgiu II
3 - 1
Inainte Modelu
FT
Petrolistul Boldesti
1 - 0
Dinamo Bucuresti II
FT
Tunari
2 - 0
Delta Tulcea
FT
Unirea 2004 Slobozia
3 - 1
Oltenita
FT
Viitorul Constanta II
4 - 0
Gloria Popesti Leordeni
FT
Viitorul Domnesti
0 - 1
Metaloglobus
Romania: Liga III Serie 3
FT
Atletic Bradu
1 - 3
SCM Pitesti
FT
Filiasi
1 - 1
Universitatea Craiova II
FT
Flacara Moreni
2 - 1
Alexandria
FT
Mioveni II
2 - 2
Aninoasa
FT
Sporting Rosiori
3 - 0
Podari
FT
Urban Titu
1 - 1
Concordia II
FT
Voluntari II
1 - 3
Steaua Bucuresti II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Lugoj
1 - 0
Gloria Cermei
FT
National Sebis
4 - 1
Becicherecu Mic
FT
Pandurii Targu Jiu II
1 - 1
Industria Galda
FT
Performanta Ighiu
2 - 2
Unirea Alba Iulia
FT
Politehnica Timisoara II
1 - 2
Millenium Giarmata
FT
Ripensia Timisoara
4 - 1
Cetate Deva
FT
Scolar Resita
1 - 0
UTA Batrana Doamna II
Romania: Liga III Serie 5
FT
Avantul Reghin
0 - 2
Hermannstadt
FT
FC Bistrita
0 - 3
Targu Mures II
FT
Iernut
2 - 0
Zalau
FT
Metalurgistul Cugir
2 - 0
Sanatatea Cluj
FT
Osorhei
2 - 3
ASC Recea
FT
Unirea Dej
6 - 1
Recolta Dorolt
FT
Viitorul Ulmeni
0 - 0
Gaz Metan Medias II
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Ittihad Jeddah
4 - 2
Al Qadisiyah
FT
Al Khaleej Saihat
4 - 2
Al Wehda Club
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Jeel
2 - 3
Al Adalah
FT
Al Nahda
3 - 1
Al Wajj
FT
Al Orobah
3 - 0
Hajer
FT
Al Shoalah
2 - 3
Al Qaisoma
FT
Dhamk
1 - 1
Najran
Scotland: Premiership
FT
Kilmarnock
0 - 0
Heart of Midlothian
Singapore: S League
FT
Albirex Niigata (S)
2 - 0
Hougang United
South Africa: Premier Soccer League
FT
Maritzburg United
3 - 1
Baroka
South Africa: National 1st Division
FT
Cape Town All Stars
0 - 0
Mbombela United
South Korea: WK League
FT
Busan Sangmu (W)
1 - 0
Gyeongju HNP (W)
FT
Hwacheon KSPO (W)
1 - 0
Icheon Daekyo (W)
FT
Red Angels (W)
1 - 1
Daejon Sportstoto (W)
FT
Suwon (W)
1 - 1
Seoul Amazones (W)
Spain: Primera Division
FT
Athletic Club
5 - 1
Las Palmas
Spain: Segunda B Group 2
FT
Sestao River
0 - 2
Real Union
Spain: Segunda B Group 3
FT
Alcoyano
0 - 2
Atletico Saguntino
FT
Llagostera
2 - 0
CD Eldense
Spain: Segunda B Group 4
FT
Granada B
1 - 0
Jumilla
Spain: Primera Division Women
FT
Granada Tenerife (W)
4 - 0
Athletic Club (W)
Sweden: Superettan
FT
Orgryte
2 - 1
Atvidabergs
Sweden: Division 1 South
FT
Kristianstad
1 - 2
Karlskrona
Syria: Premier League
FT
Al Karamah
0 - 0
Al Jaish Damascus
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
1 - 0
Pendikspor
FT
Anadolu Selcukluspor
0 - 1
Sivas Belediyespor
FT
Anadolu Uskudar 1908
1 - 1
Fethiyespor
FT
Erzurumspor
2 - 1
Keciorengucu
FT
Hacettepe
4 - 2
Kahramanmarasspor
FT
Istanbulspor
3 - 0
Ofspor
FT
Nazilli Belediyespor
0 - 3
Kocaeli Birlikspor
FT
Tepecikspor
3 - 2
Bucaspor Izmir
FT
Zonguldak Komurspor
1 - 1
Fatih Karagumruk
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
1461 Trabzon
0 - 1
Kirklarelispor
FT
Etimesgut Belediyespor
4 - 1
Karsiyaka
FT
Eyupspor
3 - 2
Inegolspor
FT
Kastamonuspor
1 - 0
Ankaragucu
FT
Menemen Belediye
2 - 2
Aydinspor 1923
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 0
Hatayspor
FT
Sariyer
2 - 1
Gumushanespor
FT
Tokatspor
1 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Tuzlaspor
6 - 0
Erciyesspor
UAE: Pro League
FT
Al Ittihad Kalba
1 - 1
Baniyas
FT
Al Jazira
3 - 0
Al Shabab Dubai
FT
Hatta
1 - 0
Al Nasr Dubai
FT
Sharjah FC
2 - 1
Emirates Club
USA: MLS
FT
Philadelphia Union
0 - 2
New York City
Uganda: Premier League
FT
Lweza
2 - 0
The Saints
FT
Police FC
2 - 0
Vipers
FT
URA
1 - 1
Express FC
Ukraine: Premier League
FT
Zorya Luhansk
0 - 1
Dynamo Kyiv
Ukraine: First League
FT
Bukovina Chernivtsi
0 - 1
Ingulets Petrove
FT
Cherkaskyi Dnipro
0 - 1
Poltava
FT
Helios
1 - 0
Arsenal Kyiv
FT
Naftovyk-Ukrnafta
1 - 2
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Sumy
0 - 0
Avanhard Kramatorsk
FT
Ternopil
1 - 0
Skala Stryi
FT
Veres
4 - 2
Hirnyk-Sport
Uzbekistan: PFL
FT
Mash Al Mubarek
1 - 1
Kokand 1912
FT
Obod Tashkent
0 - 1
Olmaliq
Vietnam: V League 1
FT
Hanoi T&t
1 - 0
Song Lam Nghe An
Wales: Premier League
FT
Aberystwyth Town
4 - 0
Rhyl
FT
Airbus UK Broughton
0 - 7
Newtown AFC
FT
Bangor City
3 - 0
The New Saints
FT
Carmarthen Town
0 - 4
Cardiff Metropolitan
FT
Cefn Druids
3 - 2
Llandudno
FT
Connahs Quay
2 - 0
Bala Town