Football ResultsSaturday, 15th April 2017
Albania: Superliga
FT
Skenderbeu Korce
3 - 0
Korabi Peshkopi
FT
Teuta Durres
0 - 2
Kukesi
FT
Tirana
0 - 0
Laci
Angola: Division 1
FT
Desportivo Huila
0 - 0
Santa Rita de Cassia
FT
Desportivo JGM
1 - 1
Inter Luanda
FT
Kabuscorp
1 - 1
Progresso Lunda Sul
FT
Onze Bravos
0 - 1
Sagrada Esperanca
Argentina: Primera Division
FT
Belgrano Cordoba
1 - 1
Talleres Cordoba
FT
Independiente
1 - 1
Atletico de Rafaela
FT
Lanus
0 - 0
San Martin de San Juan
FT
Newells Old Boys
0 - 0
Estudiantes LP
FT
Olimpo Bahia Blanca
0 - 1
Velez Sarsfield
FT
Sarmiento Junin
1 - 2
Racing Club
Argentina: Primera B Nacional
FT
All Boys
0 - 0
Flandria
FT
Crucero del Norte
2 - 0
Chacarita Juniors
FT
Douglas Haig
0 - 1
Argentinos Juniors
FT
Estudiantes SL
1 - 0
Instituto Cordoba
FT
Ferro Carril Oeste
1 - 0
Santamarina
FT
Villa Dalmine
2 - 3
Nueva Chicago
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Colegiales
0 - 1
Excursionistas
FT
Comunicaciones
2 - 0
Villa San Carlos
FT
Defensores de Belgrano
2 - 1
San Telmo
FT
Deportivo Riestra
4 - 0
Platense
Armenia: Premier League
FT
Shirak
1 - 0
Ararat Yerevan
Australia: A League
FT
Adelaide United
2 - 2
Western Sydney
FT
Sydney FC
2 - 0
Newcastle Jets
Australia: NPL New South Wales
FT
Blacktown City
2 - 2
Parramatta
FT
Sutherland Sharks
0 - 2
Rockdale City Suns
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Hamilton Olympic
1 - 2
Charlestown City
Australia: NPL Tasmania
FT
Devonport City
2 - 0
South Hobart
FT
Kingborough Lions
2 - 2
Clarence United
FT
Launceston City
0 - 3
Olympia
FT
Northern Rangers
1 - 1
Hobart Zebras
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
2 - 1
Pascoe Vale
FT
North Geelong
1 - 1
Oakleigh Cannons
FT
Port Melbourne
3 - 0
Bentleigh Greens
FT
St Albans Saints
0 - 1
Green Gully
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
3 - 0
Floreat Athena
FT
Balcatta
0 - 0
Perth SC
FT
Bayswater City
2 - 2
ECU Joondalup
FT
Cockburn City
1 - 1
Sorrento
FT
Inglewood United
1 - 1
Perth Glory (Youth)
FT
Joondalup United
0 - 0
Stirling Lions
FT
Subiaco
2 - 2
Mandurah City
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
2 - 0
St Polten
FT
Rapid Vienna
3 - 0
SCR Altach
FT
Sturm Graz
1 - 0
Ried
FT
Wolfsberger AC
0 - 2
Red Bull Salzburg
Austria: Regional League East
FT
Ritzing
0 - 2
Stadlau
Austria: Regional League West
FT
Dornbirn 1913
2 - 2
Seekirchen
FT
Eugendorf
0 - 3
Grodig
FT
Hard
0 - 3
St Johann
FT
Hohenems
4 - 0
Worgl
FT
SAK 1914
1 - 2
SCR Altach II
FT
USK Anif
2 - 0
Pinzgau
FT
Wacker Innsbruck II
1 - 0
Kufstein
Azerbaijan: Premier League
FT
Neftchi Baku
4 - 0
Azal Baku
FT
Sumqayit
1 - 1
Zira
Bahrain: Premier League
FT
Bahrain Club
2 - 0
Al Hala
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Brest
1 - 1
BATE Borisov
FT
Gomel
2 - 0
Slavia Mozyr
FT
Gorodeya
2 - 0
Isloch Minsk
FT
Minsk
0 - 1
Shakhter Soligorsk
FT
Neman Grodno
2 - 1
Slutsk
FT
Torpedo Zhodino
1 - 0
Dinamo Minsk
Belgium: Division 1A Europa League Play Off
FT
Eupen
3 - 3
Lokeren
FT
Roeselare
3 - 5
Mouscron-Peruwelz
FT
St Truiden
2 - 1
Lierse
FT
Waasland-Beveren
1 - 2
Mechelen
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Real Potosi
2 - 0
Guabira
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Real America
3 - 1
Fancesa
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Krupa
3 - 0
Sloboda Tuzla
FT
Mladost Doboj Kakanj
4 - 1
Vitez
FT
Siroki Brijeg
0 - 1
Metalleghe BSI
FT
Zeljeznicar Sarajevo
0 - 0
Sarajevo
FT
Zrinjski
2 - 0
Radnik Bijeljina
Brazil: Brasileiro Women
FT
Kindermann (W)
2 - 0
Gremio (W)
Brazil: Gaucho Final Phase Semi Final
FT
Internacional
1 - 0
Caxias
Brazil: Pernambucano Final Phase Semi Final
FT
Santa Cruz
1 - 0
Salgueiro
Bulgaria: First PFL
FT
Dunav Ruse
1 - 0
Cherno More Varna
FT
Montana
3 - 4
Slavia Sofia
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Southwest 3 AFL
FT
Botev Ihtiman
1 - 0
Germanea
FT
Chavdar Etropole
2 - 0
Belasitsa Petrich
FT
Hebar Pazardzhik
0 - 1
Strumska Slava
FT
Minyor Pernik
4 - 1
Svoboda Peshtera
FT
Pirin Gotse Delchev
1 - 1
Slivnishki Geroy
FT
Pirin Razlog
1 - 3
Marek
FT
Rilski Sportist
3 - 2
Velbazhd
FT
Septemvri Simitli
3 - 0
Chepinets Velingrad
FT
Vihren
4 - 2
Balkan Botevgrad
CAF: Confederation Cup Play Off Round
PEN
Al Masry (EGY)
3 - 4
KCCA (UGA)
FT
Club Africain (TUN)
4 - 2
Port-Louis 2000 (MTN)
FT
Ittihad Tanger (MAR)
3 - 2
Horoya (GUI)
FT
MC Alger (ALG)
4 - 0
Young Africans (TAN)
FT
Maghreb Fes (MAR)
1 - 1
FUS Rabat (MAR)
FT
Mbabane Swallows (SWZ)
4 - 2
AC Leopards (CGO)
FT
Recreativo Do Libolo (ANG)
0 - 0
CNaPS Sport (MAD)
FT
Smouha (EGY)
1 - 0
Bidvest Wits (RSA)
FT
ZESCO United (ZAM)
3 - 0
Enugu Rangers
Cameroon: Division 1
FT
Les Astres
0 - 0
Dragon de Yaounde
Chile: Primera Division Clausura
FT
Colo Colo
3 - 0
Universidad de Concepcion
FT
Iquique
1 - 2
Huachipato
FT
O'Higgins
1 - 0
Everton de Vina
FT
Union Espanola
1 - 2
Palestino
Chile: Primera B
FT
Deportes Puerto Montt
1 - 0
Coquimbo Unido
FT
Union La Calera
1 - 2
Nublense
FT
Union San Felipe
2 - 0
San Marcos de Arica
China: Super League
FT
Changchun Yatai
2 - 3
Shanghai Shenhua
FT
Henan Jianye
1 - 1
Jiangsu Suning
FT
Shandong Luneng
1 - 0
Beijing Guoan
FT
Tianjin Quanjian
1 - 1
Shanghai SIPG
China: League One
FT
Beijin Renhe
2 - 1
Meizhou Hakka
FT
Dalian Transcendence
0 - 0
Shanghai Shenxin
FT
Hangzhou Greentown
2 - 0
Lijiang Jiayunhao
FT
Nei Mongol Zhongyou
1 - 0
Boading Yingli Yitong
FT
Shenzhen
5 - 2
Beijin BG
FT
Shijiazhuang Yongchang
2 - 0
Zhejiang Yiteng
FT
Wuhan Zall
3 - 0
Qingdao Huanghai
China: Super League Women
FT
Beijing Zao Tai (W)
1 - 0
Changchun Dazhong (W)
FT
Dalian Aerbin (W)
1 - 0
Hebei Yuandong (W)
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Fu Jen University
0 - 0
Royal Blues
FT
Ming Chuan University
2 - 6
Tatung
FT
NTUS
1 - 1
Taipower
FT
Tainan City
0 - 2
NSTC
Colombia: Primera A Apertura
FT
Deportes Tolima
2 - 2
Deportivo Cali
FT
Jaguares
2 - 1
Cortulua
FT
Santa Fe
1 - 0
Bucaramanga
Croatia: Prva HNL
FT
Inter Zapresic
1 - 1
Slaven Belupo
FT
NK Osijek
2 - 0
Istra 1961
FT
Rijeka
2 - 0
RNK Split
Czech Republic: Division 1
FT
Brno
2 - 0
Jablonec
FT
Mlada Boleslav
1 - 1
Bohemians 1905
FT
Pribram
4 - 2
Karvina
FT
Vysocina Jihlava
1 - 0
Sparta Praha
FT
Zlin
0 - 2
Teplice
Czech Republic: Division 2
FT
Frydek-Mistek
0 - 2
Ceske Budejovice
FT
Sokolov
1 - 1
Vitkovice
FT
Vlasim
4 - 0
Prostejov
Denmark: Superligaen
FT
Esbjerg
0 - 1
AC Horsens
Denmark: Elitedivisionen Play Out Relegation Round
FT
Naesby (W)
3 - 0
Sonderjyske (W)
FT
Sundby (W)
0 - 2
Odense (W)
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Clan Juvenil
0 - 1
Delfin
FT
Deportivo Cuenca
2 - 2
Universidad Catolica
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
CDS Santa Rita
1 - 0
LDU Loja
FT
Imbabura
0 - 0
Tecnico Universitario
FT
Mushuc Runa
3 - 1
America de Quito
Egypt: Division 1
FT
Petrojet
0 - 1
Al Ittihad Alexandria
England: Premier League
FT
Crystal Palace
2 - 2
Leicester City
FT
Everton
3 - 1
Burnley
FT
Southampton
0 - 3
Manchester City
FT
Stoke City
3 - 1
Hull City
FT
Sunderland
2 - 2
West Ham United
FT
Tottenham Hotspur
4 - 0
Bournemouth
FT
Watford
1 - 0
Swansea City
England: Championship
FT
Aston Villa
1 - 3
Reading
England: League One
FT
Oldham Athletic
1 - 0
Bolton Wanderers
England: National League North
FT
Alfreton Town
0 - 3
Darlington 1883
FT
Bradford Park Avenue
0 - 0
Tamworth
FT
Gloucester City
2 - 1
Stalybridge Celtic
FT
Nuneaton
2 - 1
Harrogate Town
FT
United Of Manchester
1 - 2
Brackley Town
England: National League South
FT
East Thurrock United
2 - 0
Bath City
FT
Ebbsfleet United
4 - 1
Eastbourne Borough
FT
Hampton & Richmond
1 - 1
Wealdstone
FT
Oxford City
2 - 0
Chelmsford City
FT
Whitehawk
1 - 1
St Albans
England: Northern Premier League
FT
Ashton United
1 - 1
Blyth Spartans
FT
Buxton
0 - 1
Grantham Town
FT
Coalville Town
3 - 3
Skelmersdale United
FT
Marine
3 - 0
Hednesford Town
FT
Mickleover Sports
4 - 1
Barwell
FT
Nantwich Town
3 - 0
Ilkeston Town
FT
Spennymoor Town
1 - 1
Rushall Olympic
FT
Stafford Rangers
0 - 1
Corby
FT
Stourbridge
4 - 1
Frickley Athletic
FT
Sutton Coldfield
2 - 3
Matlock Town
FT
Whitby Town
2 - 2
Warrington Town
FT
Workington
1 - 0
Halesowen Town
England: Southern Premier League
FT
Banbury United
1 - 1
Hitchin
FT
Basingstoke
3 - 0
Cinderford Town
FT
Cambridge City
1 - 0
Dorchester Town
FT
Chippenham
1 - 2
St Neots
FT
Dunstable
0 - 2
Hayes & Yeading
FT
Kings Lynn
1 - 1
Frome
FT
Merthyr Tydfil
2 - 0
St Ives
FT
Redditch
0 - 0
Kings Langley
FT
Stratford
4 - 1
Kettering
England: Isthmian Premier League
FT
Bognor Regis
3 - 0
Harlow Town
FT
Burgess Hill Town
0 - 3
Dulwich Hamlet
FT
Enfield Town
3 - 1
Folkestone
FT
Grays Athletic
1 - 0
Merstham
FT
Hendon
2 - 0
Metropolitan Police
FT
Kingstonian
4 - 2
Leiston
FT
Leatherhead
3 - 2
Billericay
FT
Lowestoft Town
1 - 3
Staines Town
FT
Needham Market
2 - 1
Harrow Borough
FT
Tonbridge Angels
1 - 0
Sudbury
FT
Wingate & Finchley
1 - 0
Worthing
Estonia: Meistriliiga
FT
Parnu Linnameeskond
0 - 6
FCI Tallinn
FT
Trans Narva
1 - 0
Kalju Nomme
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Makedonija GP
0 - 0
Shkupi 1927
FT
Pelister
0 - 1
Shkendija
FT
Rabotnicki
3 - 1
Bregalnica Stip
FT
Renova
1 - 0
Pobeda
FT
Sileks
0 - 1
Vardar Skopje
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Gorno Lisice
0 - 2
Horizont Turnovo
FT
Metalurg Skopje
0 - 0
Vellazerimi 77
FT
Novaci
1 - 0
Teteks
Finland: Veikkausliiga
FT
HIFK
0 - 0
JJK
FT
Mariehamn
1 - 1
HJK Helsinki
FT
SJK
1 - 2
Ilves Tampere
France: Ligue 1
FT
Guingamp
2 - 1
Toulouse
FT
Metz
2 - 2
Caen
FT
Monaco
2 - 1
Dijon
FT
Montpellier
2 - 0
Lorient
FT
Nice
3 - 1
Nancy
FT
Rennes
2 - 0
Lille
France: Ligue 2
FT
Lens
0 - 1
Auxerre
France: Championnat National
FT
Lyon Duchere
1 - 1
Consolat Marseille
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
5 - 3
Borussia Monchengladbach
FT
Augsburg
2 - 1
Koln
FT
Bayer Leverkusen
0 - 0
Bayern Munich
FT
Borussia Dortmund
3 - 1
Eintracht Frankfurt
FT
Leipzig
4 - 0
Freiburg
FT
Mainz 05
1 - 0
Hertha Berlin
FT
Wolfsburg
3 - 0
Ingolstadt 04
Germany: 2. Bundesliga
FT
Hannover 96
1 - 0
Eintracht Braunschweig
FT
Nurnberg
2 - 1
Erzgebirge Aue
Germany: 3. Liga
FT
Aalen
4 - 0
Paderborn 07
FT
Chemnitzer
4 - 2
Wehen
FT
Hallescher
1 - 1
Duisburg
FT
Hansa Rostock
1 - 1
Magdeburg
FT
Jahn Regensburg
3 - 1
Werder Bremen II
FT
Preussen Munster
4 - 2
Fortuna Koln
FT
Rot-Weiss Erfurt
1 - 1
Holstein Kiel
FT
SF Lotte
2 - 1
Zwickau
FT
Sonnenhof Grossaspach
2 - 1
Mainz 05 II
Germany: Regional League Northeast
FT
Hertha Berlin II
2 - 0
Berliner AK 07
FT
Schonberg 95
3 - 0
BFC Dynamo
FT
Viktoria Berlin
2 - 1
Babelsberg 03
Germany: Regional League West
FT
Rot-Weiss Ahlen
1 - 1
Alemannia Aachen
Germany: Regional League Southwest
FT
Elversberg
1 - 0
Astoria Walldorf
FT
Steinbach
0 - 1
Kickers Offenbach
FT
Stuttgarter Kickers
3 - 1
Pirmasens
Ghana: Division 1
FT
Medeama
2 - 0
Bechem United
Hong Kong: FA Cup Quarter Final
PEN
BC Rangers
3 - 4
South China FC
FT
I-Sky Yuen Long
0 - 4
Eastern Salon
Hungary: Division 1
FT
Budapest Honved
2 - 0
PAKS
FT
Debrecen
0 - 0
MTK Budapest
FT
Ferencvaros
1 - 2
Vasas
FT
Szombathelyi Haladas
2 - 0
Diosgyori
FT
Ujpest
2 - 2
Gyirmot
FT
Videoton
1 - 1
Mezokovesd-Zsory
India: I League
FT
Churchill Brothers
1 - 3
Aizawl
FT
Minerva Punjab
0 - 1
Mohun Bagan
FT
Shillong Lajong
0 - 2
Bengaluru
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
2 - 1
Mitra Kukar
FT
Persib Bandung
0 - 0
Arema
Iran: Pro League
FT
Esteghlal FC
2 - 1
Saba Qom
FT
Esteghlal Khuzestan
0 - 0
Saipa
FT
Machine Sazi Tabriz
0 - 2
Persepolis
FT
Paykan
1 - 2
Zob Ahan
Israel: Division 1
FT
Maccabi Haifa
0 - 1
Bnei Sakhnin
FT
Maccabi Tel Aviv
2 - 0
Maccabi Petah Tikva
Italy: Serie A
FT
Cagliari
4 - 0
Chievo
FT
Fiorentina
1 - 2
Empoli
FT
Genoa
2 - 2
Lazio
FT
Internazionale
2 - 2
Milan
FT
Napoli
3 - 0
Udinese
FT
Palermo
0 - 0
Bologna
FT
Pescara
0 - 2
Juventus
FT
Roma
1 - 1
Atalanta
FT
Sassuolo
2 - 1
Sampdoria
FT
Torino
1 - 1
Crotone
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Ancona
1 - 1
Feralpisalo
FT
Bassano Virtus
1 - 0
Parma
FT
Lumezzane
1 - 1
Albinoleffe
FT
Modena
2 - 1
Sambenedettese
FT
Pordenone
1 - 0
Padova
FT
Santarcangelo
1 - 2
Mantova
FT
Sudtirol
1 - 0
Maceratese
FT
Teramo
0 - 0
Forli
FT
Unione Venezia
1 - 1
Fano Alma Juventus
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Akragas
1 - 0
Casertana
FT
Catania
0 - 2
Cosenza
FT
Catanzaro
1 - 0
Siracusa
FT
Fidelis Andria
0 - 1
Fondi
FT
Foggia
1 - 0
Reggina
FT
Matera
1 - 1
Lecce
FT
Messina
3 - 4
Melfi
FT
Paganese
1 - 1
Vibonese
FT
Taranto
0 - 1
Monopoli
FT
Virtus Francavilla
1 - 1
Juve Stabia
Japan: J2 League
FT
Kyoto Sanga
3 - 2
Ehime
FT
Machida Zelvia
1 - 0
Yokohama FC
FT
Montedio Yamagata
1 - 0
Tokyo Verdy
FT
Oita Trinita
1 - 0
Zweigen Kanazawa
FT
Renofa Yamaguchi
0 - 1
JEF United Chiba
FT
Shonan Bellmare
3 - 3
Gifu
FT
Thespakusatsu Gunma
0 - 1
Mito Hollyhock
FT
Tokushima Vortis
2 - 2
Nagoya Grampus
FT
V-Varen Nagasaki
0 - 1
Avispa Fukuoka
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
0 - 1
FC Tokyo (U23)
FT
Gamba Osaka (U23)
0 - 2
Nagano Parceiro
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
Sony Sendai
0 - 0
Honda Lock
FT
Verspah Oita
1 - 4
Yokogawa Musashino
Japan: L1 League Women
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
2 - 0
Urawa Red Diamonds (W)
FT
NTV Beleza (W)
2 - 0
Albirex Niigata (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
1 - 0
Sony Sendai (W)
Jordan: Pro League
FT
Al Sareeh
1 - 2
Al Faisaly Amman
FT
Sahab SC
0 - 3
Ramtha
Kenya: Division 1
FT
Nzoia Sugar
1 - 1
Ulinzi Stars
FT
Sony Sugar
1 - 2
Gor Mahia
Kosovo: Superliga
FT
Gjilani
1 - 1
Llapi
FT
Trepca
1 - 3
Feronikeli
Latvia: Virsliga
FT
Babite
0 - 4
Ventspils
FT
Liepaja
0 - 1
Rigas Futbola Skola
Lebanon: Premier League
FT
Al Akhaa Al Ahli
1 - 2
Tripoli
FT
Al Egtmaaey Trablos
0 - 2
Tadamon Sour
FT
Salam Zgharta
2 - 1
Nabi Sheet
FT
Shabab Al Sahel
1 - 0
Racing Beirut
Luxembourg: FA Cup Quarter Final
FT
Differdange 03
0 - 3
F91 Dudelange
FT
Etzella Ettelbruck
0 - 2
Racing Union Luxembourg
FT
Fola Esch
2 - 0
Victoria Rosport
Malaysia: Super League
FT
Johor Darul Takzim
2 - 1
PKNS
FT
Melaka United
1 - 1
Felda United
FT
PBDKT T-Team
5 - 0
Kedah
FT
Pahang
2 - 2
Selangor
FT
Penang
1 - 5
Kelantan
FT
Sarawak
3 - 3
Perak
Malta: Premier League
FT
Balzan
2 - 1
St Andrews
FT
Hibernians
2 - 0
Gzira United
FT
Pembroke Athleta
1 - 1
Tarxien Rainbows
FT
Valletta
3 - 3
Birkirkara
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Chiapas
1 - 2
Club Tijuana
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Alebrijes de Oaxaca
1 - 0
Zacatepec 1948
FT
Cimarrones
0 - 0
Venados
FT
Coras de Tepic
0 - 1
Mineros de Zacatecas
FT
Lobos BUAP
2 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Potros UAEM
0 - 0
Tapachula
Moldova: Division 1
FT
Dacia Chisinau
3 - 1
Zimbru Chisinau
FT
Zaria Balti
2 - 1
Petrocub
Montenegro: Prva CFL
FT
Buducnost Podgorica
3 - 2
Rudar Pljevlja
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
1 - 3
Bokelj
FT
Lovcen
0 - 0
Iskra Danilovgrad
FT
Mladost Podgorica
2 - 0
Petrovac
FT
Zeta
0 - 1
Grbalj
Morocco: Botola Pro
FT
Olympique Safi
1 - 0
Chabab Atlas Khenifra
FT
Raja Casablanca
0 - 1
Olympique Khouribga
Morocco: Elite 2
FT
Raja Beni Mellal
1 - 0
Youssoufia Berrechid
FT
Union Ait Melloul
2 - 2
Ittihad Khemisset
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
1 - 1
PSV Eindhoven
FT
Excelsior
1 - 0
Vitesse Arnhem
FT
Roda
3 - 1
Sparta Rotterdam
FT
Twente
3 - 0
NEC Nijmegen
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
0 - 2
Linfield
FT
Carrick Rangers
2 - 2
Ards
FT
Cliftonville
2 - 3
Crusaders
FT
Coleraine
1 - 1
Glenavon
FT
Dungannon Swifts
2 - 1
Glentoran
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Dergview
1 - 0
Ballyclare Comrades
FT
Institute
1 - 0
Loughgall
FT
Knockbreda
1 - 0
Harland & Wolff Welders
FT
Larne
0 - 1
Armagh City
FT
Lurgan Celtic
0 - 2
Annagh United
FT
Warrenpoint Town
1 - 1
PSNI
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate League
FT
Banbridge Town
0 - 3
Newry City
FT
Bangor FC
1 - 3
Queens University
FT
Donegal Celtic
2 - 1
Tobermore United
FT
Lisburn Distillery
2 - 3
Dundela
FT
Moyola Park
2 - 1
Limavady United
FT
Newington Youth Club
2 - 3
Sport & Leisure Swifts
Oman: Pro League
FT
Dhofar
1 - 1
Al Khaboora
FT
Muscat Club
1 - 1
Al Oruba
FT
Oman Club
0 - 0
Jaalan Club
Palestine: Premier League
FT
Markaz Balata
2 - 1
Hilal Al Quds
FT
Shabab Dora
2 - 0
Ahli Al Khalil
FT
Shabab Yatta
1 - 3
Shabab Al Khalil
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
4 - 0
Rubio Nu
FT
Independiente FBC
0 - 0
Sol de America
FT
Sportivo Luqueno
2 - 1
General Diaz
Paraguay: Segunda Division
FT
Olimpia de Ita
3 - 1
Fulgencio Yegros
Peru: Primera Division Torneo De Verano
FT
Sport Rosario
0 - 0
Union Comercio
FT
Universidad San Martin
1 - 2
Academia Cantolao
Poland: Ekstraklasa
FT
Jagiellonia
0 - 0
Cracovia Krakow
FT
Ruch Chorzow
1 - 2
Pogon Szczecin
FT
Slask Wroclaw
2 - 2
Gornik Leczna
FT
Wisla Plock
0 - 3
Lech Poznan
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
0 - 1
Gornik Zabrze
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 4
Tychy
FT
Chrobry Glogow
2 - 0
Pogon Siedlce
FT
Olimpia Grudziadz
2 - 0
MKS Kluczbork
FT
Stomil Olsztyn
0 - 4
Stal Mielec
FT
Wigry Suwalki
0 - 1
Sandecja Nowy Sacz
FT
Zaglebie Sosnowiec
0 - 0
Podbeskidzie
FT
Znicz Pruszkow
0 - 3
Wisla Pulawy
Poland: II Liga
FT
Odra Opole
4 - 3
Siarka Tarnobrzeg
FT
Olimpia Elblag
4 - 3
Legionovia Legionowo
FT
Olimpia Zambrow
1 - 2
Blekitni Stargard
FT
Polonia Bytom
0 - 3
Radomiak Radom
FT
Rakow Czestochowa
2 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Row 1964 Rybnik
1 - 1
Polonia Warszawa
FT
Stal Stalowa Wola
0 - 0
Belchatow
FT
Warta Poznan
2 - 2
Gryf Wejherowo
Portugal: Primeira Liga
FT
Arouca
2 - 0
Feirense
FT
Braga
1 - 1
Porto
FT
Chaves
2 - 3
Guimaraes
FT
Tondela
2 - 1
Rio Ave
Portugal: Segunda Liga
FT
Academico de Viseu
1 - 2
Penafiel
FT
Aves
2 - 1
Sporting Covilha
FT
Benfica B
2 - 0
Famalicao
FT
Braga B
2 - 1
Portimonense
FT
Cova de Piedade
3 - 1
Fafe
FT
Freamunde
1 - 0
Santa Clara
FT
Gil Vicente
2 - 0
Guimaraes B
FT
Sporting CP B
2 - 0
Uniao Madeira
FT
Varzim
0 - 1
Porto B
FT
Vizela
1 - 1
Olhanense
Qatar: Stars League
FT
Al Kharaitiyat
2 - 0
Al Gharafa
FT
Al Sadd
2 - 1
El Jaish
FT
Al Shahaniya
2 - 2
Lekhwiya
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Limerick
3 - 0
Drogheda United
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
3 - 1
Shelbourne
Romania: Liga I
FT
CSU Craiova
1 - 3
Astra Giurgiu
FT
Targu Mures
0 - 0
ACS Poli Timisoara
Romania: Liga II
FT
UTA Arad
2 - 1
Sepsi OSK
Russia: Football Premier League
FT
Amkar
1 - 1
FC UFA
FT
Anzhi
1 - 3
Krylya Sovetov
FT
CSKA Moscow
0 - 0
Rostov
FT
Rubin Kazan
0 - 1
Krasnodar
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Fateh
3 - 2
Al Baten
FT
Al Hilal Saudi
0 - 0
Al Ahli Jeddah
FT
Al Nasr Riyadh
2 - 1
Al Taawon
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Feiha
2 - 1
Al Najoom
FT
Al Taee
1 - 0
Al Hazm
FT
Ohod
0 - 1
Al Watani
Scotland: Premiership
FT
Dundee
0 - 2
Hamilton Academical
FT
Motherwell
4 - 2
Inverness CT
FT
Rangers
2 - 0
Partick
FT
St Johnstone
1 - 2
Aberdeen
Scotland: Championship
FT
Ayr United
0 - 0
Dundee United
FT
Dumbarton
0 - 2
Dunfermline
FT
Falkirk
2 - 2
St Mirren
FT
Hibernian
3 - 0
Queen of the South
FT
Raith Rovers
2 - 0
Morton
Scotland: League One
FT
Alloa Athletic
6 - 1
Brechin
FT
East Fife
1 - 2
Peterhead
FT
Queens Park
2 - 0
Albion Rovers
FT
Stenhousemuir
0 - 1
Livingston
FT
Stranraer
2 - 1
Airdrieonians
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
2 - 1
Berwick
FT
Arbroath
0 - 1
Edinburgh City
FT
Clyde
3 - 2
Elgin City
FT
Montrose
1 - 0
Forfar Athletic
FT
Stirling Albion
0 - 3
Cowdenbeath
Serbia: Prva Liga
FT
BSK Borca
1 - 3
Macva
FT
Celarevo
1 - 2
Bezanija
FT
Indjija
2 - 1
Buducnost Dobanovci
FT
Kolubara
1 - 2
Zemun
FT
OFK Beograd
1 - 3
Jagodina
FT
Odzaci
0 - 1
Sloboda Uzice
FT
Radnicki Pirot
3 - 0
Proleter Novi Sad
FT
Sindjelic Beograd
1 - 1
Dinamo Vranje
Singapore: S League
FT
DPMM
3 - 5
Warriors
FT
Garena Young Lions
0 - 2
Geylang International
Slovakia: Division 1
FT
Sport Podbrezova
1 - 4
Zemplin Michalovce
FT
Trencin
0 - 1
Dunajska Streda
FT
Vion Zlate Moravce
2 - 1
Senica
Slovenia: Prva Liga
FT
ND Gorica
1 - 1
CM Celje
FT
Rudar Velenje
0 - 1
Maribor
South Africa: Premier Soccer League
FT
Golden Arrows
1 - 1
Ajax Cape Town
FT
Highlands Park
0 - 0
Orlando Pirates
FT
Kaizer Chiefs
1 - 0
Chippa United
South Africa: National 1st Division
FT
Black Leopards
1 - 2
Royal Kings
FT
FC Cape Town
2 - 3
Milano United
FT
Mthatha Bucks
1 - 0
Santos FC
FT
Stellenbosch
2 - 1
Witbank Spurs
FT
University Of Pretoria
0 - 1
Royal Eagles
South Korea: K League
FT
Incheon United
1 - 3
Jeonnam Dragons
FT
Pohang Steelers
2 - 1
Daegu
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
1 - 0
Ansan Greeners
FT
Bucheon 1995
1 - 1
Daejeon Citizen
FT
Busan I Park
2 - 2
Suwon City
Spain: Primera Division
FT
Atletico Madrid
3 - 0
Osasuna
FT
Barcelona
3 - 2
Real Sociedad
FT
Deportivo La Coruna
2 - 0
Malaga
FT
Sporting Gijon
2 - 3
Real Madrid
Spain: Segunda Division
FT
Elche
1 - 3
Numancia
FT
Gimnastic
4 - 1
Mirandes
FT
Huesca
1 - 1
Cadiz
FT
Tenerife
3 - 3
Girona
Spain: Segunda B Group 1
FT
Coruxo
0 - 4
Celta Vigo B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
1 - 1
Real Sociedad B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
1 - 0
Lleida Esportiu
FT
Gava
1 - 1
L'Hospitalet
FT
Valencia Mestalla
1 - 1
Levante B
FT
Villarreal B
2 - 1
Hercules
Spain: Segunda B Group 4
FT
Marbella
0 - 1
Atletico Sanluqueno
FT
Melilla
0 - 1
Real Linense
Spain: Primera Division Women
FT
Atletico Madrid (W)
0 - 0
Valencia (W)
FT
Levante (W)
2 - 1
Oiartzun (W)
Sweden: Division 1 South
FT
Rosengard
0 - 1
Skovde AIK
Switzerland: Super League
FT
Lausanne-Sport
0 - 4
Basel 1893
FT
Vaduz
0 - 1
Sion
Switzerland: Challenge League
FT
Wil 1900
0 - 3
Servette
FT
Winterthur
4 - 1
Le Mont Lausanne
Syria: Premier League
FT
Al Wahda Damascus
0 - 0
Al Jazeera Hasakah
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
Gabes
0 - 0
Stade Gabesien
UAE: Pro League
FT
Al Dhafra
5 - 0
Dibba Al Fujairah
FT
Al Wahda Abu Dhabi
1 - 2
Al Ahli Club
FT
Al Wasl
4 - 3
Al Ain
USA: MLS
FT
Chicago Fire
3 - 0
New England Revolution
FT
Montreal Impact
2 - 1
Atlanta United
FT
New York Red Bulls
2 - 0
DC United
FT
Orlando City
2 - 1
Los Angeles Galaxy
FT
San Jose Earthquakes
1 - 1
Dallas
FT
Vancouver Whitecaps
2 - 1
Seattle Sounders
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
Carolina Railhawks
3 - 1
Edmonton
FT
Jacksonville Armada
0 - 0
San Francisco Deltas
USA: National Womens Soccer League
FT
Houston Dash (W)
2 - 0
Chicago Red Stars (W)
FT
Portland Thorns (W)
2 - 0
Orlando Pride (W)
FT
Washington Spirit (W)
0 - 1
North Carolina Courage (W)
Uganda: Premier League
FT
Sadolin Paints
2 - 3
Soana
Ukraine: Premier League
FT
Dnipro Dnipropetrovsk
0 - 0
Stal Dniprodzerzhynsk
FT
Olimpik Donetsk
0 - 4
Shakhtar Donetsk
FT
Vorskla Poltava
0 - 0
Karpaty Lviv
Ukraine: First League
FT
Kolos Kovalivka
0 - 1
Desna Chernihiv
FT
Mykolaiv
1 - 2
Illichivets Mariupol
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro
1 - 3
Nacional de Football
FT
Club River Plate
3 - 1
Plaza Colonia
FT
Montevideo Wanderers
0 - 2
Fenix
FT
Racing Montevideo
0 - 2
Juventud
Uzbekistan: PFL
FT
Dinamo Samarqand
3 - 1
Buxoro
FT
Lokomotiv Tashkent
2 - 1
Nasaf Qarshi
FT
Metallurg Bekabad
0 - 0
Navbahor Namangan
FT
Qizilqum Zarafshon
1 - 1
Sogdiana Jizzakh
FT
Shurtan Guzar
3 - 0
Pakhtakor Tashkent
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Deportivo Lara
1 - 1
Trujillanos
Vietnam: V League 1
FT
Can Tho
2 - 2
Da Nang
FT
QNK Quang Nam
1 - 1
Dong Tam Long An
FT
Than Quang Ninh
2 - 2
Hoang Anh Gia Lai
FT
Thanh Hoa
1 - 1
Sai Gon