Football ResultsFriday, 16th June 2017
Argentina: Primera Division
FT
Colon Santa Fe
2 - 1
San Lorenzo
FT
Huracan
1 - 0
Union Santa Fe
FT
San Martin de San Juan
0 - 1
Temperley
FT
Talleres Cordoba
0 - 1
Gimnasia LP
Argentina: Primera B Nacional
FT
Gimnasia Jujuy
0 - 0
Juventud Unida
FT
Villa Dalmine
0 - 0
Guillermo Brown
Australia: NPL Queensland
FT
Olympic FC
2 - 1
Western Pride
Australia: NPL Victoria
FT
Melbourne Knights
0 - 5
Bulleen Lions
FT
Pascoe Vale
1 - 0
Bentleigh Greens
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Isloch Minsk
FT
Dnepr Mogilev
0 - 1
Shakhter Soligorsk
FT
Naftan
0 - 3
BATE Borisov
FT
Torpedo Zhodino
1 - 1
Dinamo Brest
Brazil: Serie A
FT
Fluminense
0 - 2
Gremio
Brazil: Serie B
FT
Ceara
1 - 1
Luverdense
FT
Criciuma
3 - 2
Guarani Campinas
FT
Parana
1 - 0
Figueirense
Brazil: Serie C Group A
FT
CSA
1 - 1
Confianca SE
Chinese Taipei: Inter City League
FT
NSTC
2 - 4
Royal Blues
FT
NTUS
3 - 0
Ming Chuan University
FT
Tainan City
0 - 3
Tatung
FT
Taipower
0 - 0
Fu Jen University
Congo DR: Play Off Championship
FT
Don Bosco
0 - 2
TP Mazembe
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Guayquil City
1 - 1
LDU Quito
Egypt: Division 1
FT
Misr El Makasa
2 - 1
El Entag El Harby
FT
Smouha
2 - 4
Al Ahly Cairo
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
8 - 0
Sillamae Kalev
FT
Paide LM
2 - 5
Levadia Tallinn
FT
Parnu Linnameeskond
0 - 10
Flora Tallinn
FT
Trans Narva
1 - 2
Tammeka Tartu
FT
Tulevik Viljandi
0 - 2
FCI Tallinn
Finland: Veikkausliiga
FT
Lahti
0 - 0
Ilves Tampere
Finland: Kakkonen Group B
FT
FC Espoo
3 - 1
NuPS
FT
Tampere United
5 - 2
EsPa
Friendly: Club
FT
Beroe
2 - 2
Dunav Ruse
FT
Chernomorets Balchik
0 - 2
Dinamo Moscow
FT
Maribor
1 - 2
NK Osijek
FT
Rodopa Smolyan
0 - 8
Ludogorets
FT
Triglav Kranj
1 - 0
Rostov
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
4 - 0
Shukura
FT
Kolkheti Poti
1 - 3
Chikhura Sachkhere
FT
Lokomotivi Tbilisi
0 - 1
Samtredia
Iceland: 1. Deild
FT
IR
1 - 3
Keflavik
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Breidablik (W)
1 - 0
Stjarnan (W)
FT
Fylkir (W)
0 - 5
IBV (W)
FT
Haukar (W)
0 - 2
KR Reykjavik (W)
FT
Thor / Ka (W)
5 - 0
Grindavik (W)
FT
Valur Reykjavik (W)
4 - 0
FH Hafnarfjordur (W)
Indonesia: Liga 1
FT
Persija Jakarta
1 - 0
Sriwijaya
Latvia: Virsliga
FT
Babite
0 - 1
Spartaks
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Independiente FBC
0 - 2
Club Nacional
Paraguay: Segunda Division
FT
Club River Plate
1 - 0
General Caballero
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bray Wanderers
3 - 2
Derry City
FT
Cork City
4 - 1
Limerick
FT
Drogheda United
0 - 6
Dundalk
FT
Finn Harps
0 - 1
Shamrock Rovers
FT
St Patricks Athletic
1 - 3
Bohemians
Republic of Ireland: Division 1
FT
UCD
1 - 2
Shelbourne
FT
Waterford United
3 - 0
Cabinteely
FT
Wexford Youths
2 - 2
Athlone Town
Singapore: S League
FT
Albirex Niigata (S)
4 - 0
DPMM
FT
Geylang International
0 - 2
Warriors
South Korea: WK League
FT
Hwacheon KSPO (W)
3 - 2
Daejon Sportstoto (W)
FT
Icheon Daekyo (W)
2 - 1
Suwon (W)
FT
Red Angels (W)
6 - 0
Gyeongju HNP (W)
FT
Seoul Amazones (W)
1 - 2
Busan Sangmu (W)
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska BK
1 - 1
Qviding FIF
Syria: Premier League
FT
Al Hurriya
0 - 1
Tishreen
FT
Al Jazeera Hasakah
0 - 2
Al Ittihad Aleppo
FT
Al Shorta Damascus
0 - 0
Al Karamah
FT
Al Wahda Damascus
1 - 1
Taliya
FT
Al Wathba
0 - 1
Jableh
FT
Hutteen
1 - 1
Al Jaish Damascus
FT
Nawair
0 - 1
Al Majd
UEFA: U21 Championship Group Stage
FT
Poland (U21)
1 - 2
Slovakia (U21)
FT
Sweden (U21)
0 - 0
England (U21)
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
New York Cosmos
4 - 2
Puerto Rico FC
Uzbekistan: PFL
FT
Bunyodkor
2 - 1
Kokand 1912
Vietnam: FA Cup Quarter Final
FT
Can Tho
1 - 3
QNK Quang Nam
FT
Sai Gon
2 - 3
Becamex Binh Duong
FT
Song Lam Nghe An
3 - 1
Ho Chi Minh City
FT
Than Quang Ninh
0 - 3
Da Nang