Football ResultsSunday, 18th June 2017
Angola: Division 1
FT
Aviacao
1 - 0
Desportivo Huila
FT
Desportivo JGM
0 - 4
Primeiro de Agosto
FT
Recreativo Caala
0 - 1
Primeiro de Maio
Argentina: Primera Division
FT
Defensa y Justicia
3 - 0
Atletico Tucuman
FT
Independiente
1 - 1
Olimpo Bahia Blanca
FT
Newells Old Boys
1 - 1
Lanus
FT
Patronato
0 - 2
Tigre
FT
River Plate
2 - 3
Racing Club
Argentina: Primera B Nacional
FT
Estudiantes SL
1 - 0
Ferro Carril Oeste
Australia: NPL New South Wales
FT
Rockdale City Suns
2 - 0
Hakoah Sydney City
FT
Sydney Olympic
2 - 0
Parramatta
FT
Wollongong Wolves
1 - 3
Blacktown City
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Adamstown Rosebud
0 - 3
Edgeworth Eagles
FT
Maitland
6 - 1
Newcastle Jets (Youth)
Australia: NPL Tasmania
FT
Hobart Zebras
3 - 0
Clarence United
Australia: NPL Victoria
FT
Heidelberg United
0 - 2
Oakleigh Cannons
FT
South Melbourne
8 - 1
St Albans Saints
Australia: NPL Western Australia
FT
Perth SC
3 - 1
Bayswater City
Bolivia: Liga de Futbol Profesional Boliviano Clausura
FT
Guabira
2 - 0
San Jose
FT
Jorge Wilstermann
5 - 1
Oriente Petrolero
FT
Nacional Potosi
0 - 3
Bolivar
FT
The Strongest
1 - 0
Universitario de Sucre
Brazil: Serie A
FT
Bahia
2 - 4
Palmeiras
FT
Chapecoense
0 - 2
Botafogo
FT
Coritiba
0 - 0
Corinthians
FT
Fluminense
2 - 2
Flamengo
FT
Santos
0 - 0
Ponte Preta
FT
Sao Paulo
1 - 2
Atletico Mineiro
FT
Sport Recife
1 - 3
Vitoria
Brazil: Serie B
FT
Oeste
0 - 0
America Mineiro
Brazil: Serie C Group A
FT
Fortaleza
3 - 0
Sampaio Correa
FT
Salgueiro
1 - 1
Cuiaba
Brazil: Serie C Group B
FT
Botafogo SP
3 - 0
Macae
FT
Joinville
1 - 1
Sao Bento
Cameroon: Division 1
FT
Apejes
1 - 0
UMS de Loum
FT
Bamboutos
1 - 0
Canon Yaounde
FT
Lion Blesse
0 - 0
Aigle Royal
FT
Racing de Bafoussam
0 - 0
Eding Sport
FT
Union Douala
2 - 0
Colombe
China: Super League
FT
Beijing Guoan
2 - 0
Tianjin Teda
FT
Guangzhou R&F
1 - 1
Shanghai SIPG
FT
Jiangsu Suning
0 - 1
Changchun Yatai
FT
Liaoning Whowin
0 - 3
Shandong Luneng
China: League One
FT
Dalian Yifang
4 - 0
Lijiang Jiayunhao
FT
Qingdao Huanghai
4 - 0
Boading Yingli Yitong
FT
Shijiazhuang Yongchang
2 - 1
Shanghai Shenxin
FT
Wuhan Zall
3 - 1
Dalian Transcendence
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 2
Beijin BG
Chinese Taipei: Inter City League
FT
Fu Jen University
7 - 2
Tainan City
FT
Ming Chuan University
1 - 1
NSTC
FT
Royal Blues
2 - 0
NTUS
FT
Tatung
2 - 2
Taipower
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Clan Juvenil
1 - 1
Fuerza Amarilla
FT
Deportivo Cuenca
1 - 3
Macara
FT
Emelec
1 - 1
Independiente del Valle
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
CD Olmedo
0 - 1
Tecnico Universitario
FT
Gualaceo
0 - 0
LDU Portoviejo
Egypt: Division 1
FT
Al Mokawloon
1 - 0
Wadi Degla
FT
ENPPI
3 - 0
Al Ittihad Alexandria
FIFA: FIFA Confederations Cup Group Stage
FT
Cameroon
0 - 2
Chile
FT
Portugal
2 - 2
Mexico
Faroe Islands: Premier League
FT
Fuglafjordur
1 - 2
EB/Streymur
FT
KI Klaksvik
1 - 5
B36 Torshavn
FT
TB/FCS/ROYN
3 - 1
Torshavn
FT
Torshavn
1 - 2
Skala
FT
Vikingur Gota
1 - 2
NSI Runavik
Finland: Veikkausliiga
FT
KuPS Kuopio
0 - 2
HJK Helsinki
FT
Mariehamn
2 - 1
JJK
Finland: Kakkonen Group A
FT
Klubi-04
1 - 1
MP
FT
MIPK
3 - 2
Kiffen
Finland: Kakkonen Group C
FT
AC Kajaani
1 - 2
GBK
FT
OTP
0 - 1
PK-37
Friendly: Club
FT
Alajuelense
0 - 1
Once Caldas
FT
Botev Plovdiv
0 - 1
Pelister
FT
Dynamo St Petersburg
0 - 2
Tosno
FT
Glostrup
1 - 4
Brondby
FT
Videoton
3 - 0
Ruzomberok
Friendly: International
FT
Curacao
0 - 0
Nicaragua
Ghana: FA Cup Round of 16
FT
Amidaus Pro
1 - 0
WAFA
FT
Asante Kotoko
1 - 0
Wassaman United
FT
Berekum Chelsea
4 - 0
Bechem United
PEN
Danbort
9 - 8
Liberty Pro
FT
Medeama
1 - 0
Elmina Sharks
FT
Nea Salamina
2 - 0
Steadfast
FT
Samartex
1 - 2
All Stars
FT
Young Wise
0 - 1
Hearts of Oak
Iceland: Urvalsdeild
FT
Grindavik
3 - 1
IBV
FT
Valur Reykjavik
1 - 0
KA Akureyri
Iceland: 1. Deild
FT
Selfoss
2 - 0
Leiknir Faskrudsfjordor
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
1 - 0
Persib Bandung
FT
Perseru Serui
0 - 1
PS TNI
International Tournaments: Stubai Cup
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Qabala
FT
Wacker Innsbruck
1 - 3
CSKA Sofia
FT
Wacker Innsbruck
1 - 0
Qabala
Japan: J1 League
FT
FC Tokyo
0 - 1
Yokohama F Marinos
FT
Urawa Red Diamonds
2 - 4
Jubilo Iwata
Japan: J2 League
FT
Thespakusatsu Gunma
0 - 2
Matsumoto Yamaga
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
0 - 1
Blaublitz Akita
FT
Fukushima United
0 - 3
Giravanz Kitakyushu
FT
Gainare Tottori
0 - 1
Kataller Toyama
FT
Gamba Osaka (U23)
1 - 0
Grulla Morioka
FT
Nagano Parceiro
1 - 1
Cerezo Osaka (U23)
FT
Sagamihara
1 - 0
Fujieda MYFC
FT
YSCC
0 - 1
FC Tokyo (U23)
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
FC Osaka
0 - 0
Reinmeer Aomori
FT
Honda FC
2 - 0
Briobecca Urayasu
FT
Ryutsu Keizai
1 - 0
Verspah Oita
FT
Sony Sendai
2 - 1
Nara Club
FT
Vanraure Hachinohe
0 - 1
Imabari
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
2 - 4
Astana
FT
Okzhetpes
2 - 1
Akzhayik
FT
Taraz
2 - 0
Irtysh Pavlodar
Kenya: Division 1
FT
Homeboyz
3 - 3
Zoo Kericho
FT
Kariobangi Sharks
0 - 0
Nzoia Sugar
FT
Nakumatt
0 - 0
Western Stima
FT
Sofapaka
2 - 0
Gor Mahia
FT
Ulinzi Stars
1 - 1
Sony Sugar
Latvia: Virsliga
FT
Liepaja
1 - 0
Ventspils
Norway: Eliteserien
FT
Haugesund
1 - 0
Rosenborg
FT
Lillestrom
1 - 0
Viking
FT
Molde
3 - 0
Tromso
FT
Sandefjord
1 - 0
Sarpsborg 08
FT
Sogndal
0 - 0
Odd Ballklubb
FT
Valerenga
1 - 1
Stromsgodset
Norway: 1. Division
FT
Elverum
0 - 0
Asane
FT
Floro
3 - 1
Ullensacker/Kisa
FT
Jerv
1 - 1
Tromsdalen
FT
Levanger
0 - 0
Start
FT
Ranheim
1 - 1
Mjondalen
FT
Strommen
1 - 3
Sandnes Ulf
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Skeid
1 - 2
KFUM Oslo
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Byasen
0 - 1
Fana
FT
Egersund
1 - 2
Bryne
FT
Notodden
2 - 0
Nardo
FT
Vindbjart
2 - 2
Hodd
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
0 - 1
Lillestrom (W)
FT
Trondheims-Orn (W)
3 - 0
Medkila (W)
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Guarani
2 - 1
Rubio Nu
FT
Olimpia Asuncion
2 - 2
Sol de America
FT
Sportivo Luqueno
0 - 3
Libertad
Paraguay: Segunda Division
FT
Deportivo Caaguazu
1 - 1
Sportivo Iteno
FT
Deportivo Liberacion
1 - 1
22 de Setiembre
FT
Deportivo Santani
1 - 1
Caacupe FBC
Peru: Primera Division Apertura
FT
Alianza Atletico
1 - 1
Juan Aurich
FT
Ayacucho
1 - 2
FBC Melgar
FT
Universitario
1 - 1
Deportivo Municipal
Peru: Segunda Division
FT
Cienciano
4 - 0
Sport Ancash
FT
Defensor La Bocana
4 - 2
Union Huaral
FT
Deportivo Coopsol
0 - 2
Sport Boys
FT
Deportivo Hualgayoc
3 - 3
Alfredo Salinas
Philippines: Philippines Football League
FT
Davao Aguilas
0 - 3
Global FC
FT
Stallion
0 - 0
Davao Aguilas
Poland: I Liga Relegation Play Off
FT
Radomiak Radom
0 - 2
Bytovia Bytow
South Korea: K League
FT
Gangwon FC
2 - 1
Jeju United
FT
Incheon United
1 - 1
Sangju Sangmu
FT
Suwon Bluewings
1 - 2
Seoul
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Mugunghwa
1 - 1
Gyeongnam
Spain: Segunda Promotion Play Off Semi Final
AET
Tenerife
1 - 0
Cadiz
Spain: Segunda Division B Promotion Play Offs 3rd Round
FT
Racing Santander
1 - 4
Barcelona B
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
5 - 0
Helsingborg
FT
Norrby
5 - 1
Orgryte
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
2 - 2
Team TG
FT
Enskede
1 - 2
Sandvikens
FT
IFK Lulea
2 - 0
Vasalunds
FT
Umea
2 - 1
Syrianska Botkyrka
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
2 - 0
Skovde AIK
FT
Rosengard
1 - 5
Mjallby
Sweden: Damallsvenskan
FT
Eskilstuna United (W)
0 - 1
Pitea (W)
FT
Hammarby DFF (W)
0 - 2
Djurgarden (W)
FT
Kristianstads (W)
5 - 2
Kopparbergs/Goteb (W)
FT
Linkopings (W)
3 - 2
Kvarnsvedens (W)
FT
Vittsjo (W)
0 - 3
Rosengard (W)
Thailand: Premier League
FT
BEC Tero Sasana
3 - 1
Nakhon Ratchasima
FT
Bangkok United
5 - 4
Thai Honda
FT
Sisaket
1 - 2
Chiangrai United
FT
Sukhothai
2 - 2
Muangthong United
UEFA: U21 Championship Group Stage
FT
Denmark (U21)
0 - 2
Italy (U21)
FT
Germany (U21)
2 - 0
Czech Republic (U21)
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
2 - 1
Portland Timbers
FT
Los Angeles Galaxy
2 - 2
Houston Dynamo
FT
Philadelphia Union
0 - 2
New York Red Bulls
FT
Real Salt Lake
1 - 0
Minnesota United
FT
San Jose Earthquakes
0 - 0
Sporting Kansas City
FT
Toronto FC
2 - 0
DC United
FT
Vancouver Whitecaps
1 - 1
Dallas
USA: North American Soccer League NASL Spring Championship
FT
San Francisco Deltas
1 - 0
Edmonton
USA: National Womens Soccer League
FT
Houston Dash (W)
2 - 4
Orlando Pride (W)
FT
Kansas City (W)
2 - 2
Seattle Reign (W)
FT
Portland Thorns (W)
1 - 3
Sky Blue (W)
Uruguay: Primera Division Torneo Intermedio
FT
Danubio
0 - 1
Montevideo Wanderers
FT
El Tanque Sisley
1 - 2
Penarol
FT
Liverpool Montevideo
1 - 1
Plaza Colonia
FT
Rampla Juniors
1 - 0
Boston River
Venezuela: Apertura Play Off Semi Final
FT
Monagas
0 - 0
Carabobo