Football ResultsSunday, 19th March 2017
Albania: Superliga
FT
Luftetari Gjirokaster
2 - 1
Tirana
FT
Vllaznia
0 - 0
Teuta Durres
Argentina: Primera Division
FT
Belgrano Cordoba
2 - 0
Racing Club
FT
Boca Juniors
1 - 2
Talleres Cordoba
FT
Estudiantes LP
1 - 0
Patronato
FT
Godoy Cruz
2 - 0
San Lorenzo
FT
Olimpo Bahia Blanca
1 - 0
Banfield
FT
Sarmiento Junin
2 - 1
Temperley
Argentina: Primera B Nacional
FT
Boca Unidos
0 - 3
Guillermo Brown
FT
Central Cordoba
2 - 0
All Boys
FT
Flandria
1 - 0
Villa Dalmine
FT
Gimnasia Jujuy
2 - 0
Crucero del Norte
FT
Juventud Unida
5 - 1
Douglas Haig
FT
Los Andes
1 - 0
Estudiantes SL
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Fenix
1 - 1
Platense
Armenia: Premier League
FT
Banants Yerevan
0 - 3
Pyunik Yerevan
Australia: A League
FT
Adelaide United
2 - 1
Brisbane Roar
FT
Western Sydney
3 - 1
Wellington Phoenix
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
2 - 0
Hakoah Sydney City
FT
Manly United
5 - 3
Bonnyrigg White Eagles
FT
Sydney Olympic
3 - 1
Wollongong Wolves
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Roar (Youth)
1 - 1
FNQ Heat
Australia: NPL Tasmania
FT
South Hobart
5 - 0
Northern Rangers
Austria: Bundesliga
FT
Red Bull Salzburg
5 - 0
Austria Vienna
Austria: Regional League Central
FT
Sturm Graz II
0 - 2
Gleisdorf 09
Azerbaijan: Premier League
FT
Azal Baku
1 - 1
Qabala
FT
Zira
0 - 0
Qarabag
Belarus: FA Cup Quarter Final
FT
BATE Borisov
2 - 1
Minsk
FT
Slutsk
2 - 0
Torpedo Zhodino
Bolivia: Play Off Group Stage
FT
Universitario Beni
1 - 3
Club Destroyers
Brazil: Brasileiro Women
FT
Flamengo (W)
1 - 0
Sao Jose (W)
FT
Iranduba (W)
2 - 1
Sao Francisco (W)
FT
Ponte Preta (W)
2 - 0
Vitoria (W)
FT
Rio Preto (W)
1 - 0
Santos (W)
FT
Sport Recife (W)
1 - 1
Gremio (W)
FT
Vitoria Tabocas (W)
2 - 3
Gremio Osasco Audax (W)
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Fluminense
1 - 3
Nova Iguacu
FT
Portuguesa RJ
2 - 1
Macae
FT
Vasco da Gama
0 - 0
Botafogo
FT
Volta Redonda
3 - 2
Madureira
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Atlantico EC
0 - 1
Fluminense de Feira
FT
Bahia de Feira
1 - 0
Flamengo BA
FT
Juazeirense
0 - 0
Vitoria da Conquista
FT
Vitoria
1 - 0
Jacuipense
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
PSTC Procopense
1 - 2
Cianorte
FT
Parana
3 - 1
Prudentopolis
FT
Rio Branco
1 - 2
J. Malucelli
FT
Toledo
2 - 4
Coritiba
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Ferroviaria
1 - 0
Corinthians
FT
Santos
1 - 2
Palmeiras
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
America TO
0 - 2
America Mineiro
FT
Cruzeiro
1 - 1
Tombense
FT
URT
2 - 1
Villa Nova MG
FT
Uberlandia
2 - 0
Caldense
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Gremio
1 - 1
Veranopolis
FT
Passo Fundo
0 - 0
Cruzeiro RS
Brazil: State Football Leagues Pernambucano Stage 2
FT
Belo Jardim
0 - 1
Sport Recife
Bulgaria: First PFL
FT
Levski Sofia
2 - 0
Botev Plovdiv
FT
Neftochimic Burgas
1 - 3
Cherno More Varna
Bulgaria: Second PFL
FT
Lokomotiv Sofia
1 - 0
Ludogorets II
FT
Oborishte
3 - 1
CSKA Sofia II
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northwest 3 AFL
FT
Botev Kozloduy
2 - 0
Bdin Vidin
FT
Juventus Malchika
1 - 2
Partizan Cherven Bryag
FT
Kom Berkovitsa
0 - 6
Kariana Erden
FT
Pavlikeni
1 - 4
Sevlievo
FT
Tryavna
0 - 0
Miziya 2005
FT
Vihar Slavyanovo
1 - 0
Levski 2007
FT
Yantra Gabrovo
3 - 1
Akademik Svishtov
Bulgaria: 3rd Amateur Football League Northeast 3 AFL
FT
Kubrat
2 - 0
Kaliakra
FT
Lokomotiv Ruse
0 - 2
Suvorovo
CAF: Champions League 1st Round
PEN
BYC (LBR)
1 - 4
Ferroviario Beira (MOZ)
FT
Bidvest Wits (RSA)
0 - 0
Al Ahly Cairo (EGY)
FT
Caps United
0 - 0
TP Mazembe (COD)
FT
Enugu Rangers
2 - 1
Zamalek (EGY)
FT
Horoya (GUI)
2 - 1
Esperance ST (TUN)
FT
Port-Louis 2000 (MTN)
2 - 2
Al Hilal Omdurman (SUD)
FT
Saint George (ETH)
2 - 0
AC Leopards (CGO)
FT
Tanda (CIV)
1 - 2
Etoile du Sahel (TUN)
FT
Vita Club (COD)
2 - 0
Ports Authority (GAM)
CAF: Confederation Cup 1st Round
PEN
Al-Hilal Al-Ubayyid (SUD)
5 - 3
Sanga Balende (COD)
FT
Apejes (CMR)
1 - 0
ASEC Mimosas (CIV)
FT
Mbabane Swallows (SWZ)
3 - 0
Azam (TAN)
FT
RSLAF (SLE)
0 - 3
Club Africain (TUN)
FT
Supersport United (RSA)
4 - 0
Al Ahly Shendi (SUD)
CONMEBOL: South American U17 Championship Final Stage
FT
Colombia (U17)
2 - 1
Paraguay (U17)
FT
Ecuador (U17)
2 - 4
Venezuela (U17)
Cameroon: Division 1
FT
UMS de Loum
1 - 0
Unisport Bafang
Chile: Primera Division Clausura
FT
Cobresal
1 - 2
Universidad Catolica
FT
Universidad de Chile
2 - 1
Union Espanola
Chile: Primera B
FT
Coquimbo Unido
1 - 0
Deportivo La Serena
FT
Curico Unido
1 - 0
Santiago Morning
FT
Rangers de Talca
0 - 2
Deportes Puerto Montt
FT
San Marcos de Arica
3 - 0
Cobreloa
China: League One
FT
Zhejiang Yiteng
2 - 1
Qingdao Huanghai
Colombia: Primera A Apertura
FT
Atletico Nacional Medellin
3 - 1
Independiente Medellin
FT
Deportes Tolima
2 - 0
Huila
FT
Deportivo Cali
2 - 1
America de Cali
FT
Jaguares
2 - 1
Tigres
Colombia: Primera B Apertura Division 2
FT
Bogota FC
1 - 0
Pereira
FT
Cucuta
1 - 1
Real Santander
FT
Orsomarso
1 - 4
Leones
FT
Popayan
0 - 1
Llaneros
FT
Real Cartagena
0 - 0
Barranquilla
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Belen Siglo
1 - 2
San Carlos
FT
Cartagines
1 - 0
Alajuelense
FT
Deportivo Saprissa
2 - 0
CS Herediano
FT
Municipal Liberia
2 - 0
Santos de Guapiles
FT
Universidad de Costa Rica
2 - 2
Perez Zeledon
Croatia: Prva HNL
FT
Istra 1961
0 - 3
Dinamo Zagreb
FT
Rijeka
3 - 2
Slaven Belupo
Cyprus: Division 1
FT
Aris Limassol
4 - 1
Doxa Katokopias
FT
Ermis
3 - 1
Karmiotissa Polemidion
FT
Ethnikos Achnas
0 - 2
Nea Salamis
Cyprus: Division 3
FT
Digenis Akritas Morphou
0 - 1
Olympias Limpion
FT
Elpida Xylofagou
0 - 1
Xylotympou 2006
FT
Eny Digenis Ipsonas
3 - 0
Ahironas Liopetriou
FT
Iraklis Gerolakkou
1 - 1
APEP Pitsilias
Czech Republic: Division 1
FT
Bohemians 1905
1 - 2
Dukla Praha
FT
Hradec Kralove
0 - 0
Brno
FT
Jablonec
5 - 0
Vysocina Jihlava
FT
Karvina
2 - 3
Viktoria Plzen
Czech Republic: Division 2
FT
Taborsko
2 - 0
Sigma Olomouc
FT
Viktoria Zizkov
1 - 0
Varnsdorf
Denmark: Superligaen
FT
Aarhus
1 - 2
Odense
FT
Brondby
3 - 2
Lyngby
FT
Esbjerg
1 - 1
AC Horsens
FT
Midtjylland
1 - 2
Nordsjaelland
FT
Silkeborg
1 - 3
FC Copenhagen
FT
Sonderjyske
1 - 0
Randers
FT
Viborg
2 - 1
Aalborg
Denmark: 1. Division
FT
AB Copenhagen
1 - 2
Vejle
FT
Fredericia
0 - 0
HB Koge
FT
Naestved
1 - 1
Fremad Amager
FT
Nykobing
2 - 3
Skive
Denmark: 2. Division Play Off Promotion Group
FT
B93 Copenhagen
2 - 1
Greve
FT
Thisted
1 - 1
Dalum
Denmark: 2. Division Play Off Relegation Group
FT
Holbaek
4 - 1
Middelfart
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
Aucas
1 - 2
Tecnico Universitario
FT
LDU Portoviejo
4 - 1
Manta
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Aguila
1 - 2
Municipal Limeno
FT
Chalatenango
1 - 0
Sonsonate
FT
FAS
1 - 0
Alianza
England: Premier League
FT
Manchester City
1 - 1
Liverpool
FT
Middlesbrough
1 - 3
Manchester United
FT
Tottenham Hotspur
2 - 1
Southampton
England: League Two
FT
Notts County
1 - 0
Barnet
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Tallinn II
3 - 4
Rakvere Tarvas
FT
Flora Tallinn II
1 - 1
Maardu Linnameeskond
FT
Santos Tartu
5 - 0
Levadia Tallinn II
FYR Macedonia: Druga MFL
FT
Horizont Turnovo
2 - 0
Metalurg Skopje
FT
Novaci
1 - 0
Vardar Negotino
FT
Teteks
0 - 1
Tikves
FT
Vellazerimi 77
1 - 0
Gorno Lisice
Faroe Islands: Premier League
FT
B36 Torshavn
1 - 1
KI Klaksvik
FT
Fuglafjordur
3 - 1
EB/Streymur
FT
NSI Runavik
0 - 1
Vikingur Gota
FT
Skala
0 - 0
Torshavn
FT
Torshavn
0 - 1
TB/FCS/ROYN
Finland: FA Cup Quarter Final
FT
Mariehamn
0 - 3
HJK Helsinki
France: Ligue 1
FT
Caen
0 - 3
Monaco
FT
Dijon
0 - 1
St Etienne
FT
Paris St Germain
2 - 1
Lyon
France: Division 1 Women
FT
Guingamp (W)
0 - 2
Montpellier (W)
FT
Metz (W)
1 - 3
Juvisy (W)
FT
Soyaux (W)
2 - 3
Rodez (W)
FT
St Etienne (W)
0 - 0
Bordeaux (W)
Friendly: Club
FT
Bodo/Glimt
1 - 0
Tromsdalen
FT
Sarpsborg 08
3 - 1
Stabaek
Friendly: International
FT
San Marino
0 - 2
Moldova
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
3 - 1
Shukura
FT
Dinamo Batumi
0 - 1
Samtredia
FT
Torpedo Kutaisi
2 - 1
Kolkheti Poti
Germany: Bundesliga
FT
Borussia Monchengladbach
0 - 1
Bayern Munich
FT
Mainz 05
0 - 1
Schalke 04
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
1 - 1
Erzgebirge Aue
FT
Dynamo Dresden
2 - 0
Sandhausen
FT
Karlsruher
0 - 3
Fortuna Dusseldorf
Germany: 3. Liga
FT
Magdeburg
0 - 0
Wehen
FT
SF Lotte
0 - 0
Hallescher
Germany: Regional League North
FT
Eichede
2 - 1
06 Hildesheim
FT
Eintracht Norderstedt
2 - 0
Lubeck
FT
Lupo-Martini Wolfsburg
1 - 2
Weiche Flensburg
Germany: Regional League Northeast
FT
BFC Dynamo
1 - 1
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Budissa Bautzen
0 - 4
Energie Cottbus
FT
Schonberg 95
1 - 6
Leipzig II
FT
Union Furstenwalde
4 - 1
Berliner AK 07
FT
ZFC Meuselwitz
0 - 0
Wacker Nordhausen
Germany: Regional League West
FT
Bonner
0 - 0
Schalke 04 II
FT
Viktoria Koln
1 - 2
Alemannia Aachen
Germany: Regional League Southwest
FT
Waldhof Mannheim
2 - 1
Kickers Offenbach
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Rosenheim
2 - 1
Bayern Munich II
Germany: Bundesliga Women
FT
Bayer Leverkusen (W)
0 - 3
SC Sand (W)
FT
Freiburg (W)
0 - 0
1899 Hoffenheim (W)
FT
SGS Essen (W)
0 - 3
Eintracht Frankfurt (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
5 - 0
Borussia Monchengladbach (W)
FT
USV Jena (W)
1 - 0
Duisburg (W)
FT
Wolfsburg (W)
2 - 0
Bayern Munich (W)
Ghana: Division 1
FT
Hearts of Oak
1 - 0
Asante Kotoko
Greece: Super League
FT
Asteras Tripolis
1 - 1
PAS Giannina
FT
PAOK
1 - 0
Panionios
FT
Panathinaikos
1 - 0
Olympiakos Piraeus
FT
Xanthi
2 - 2
Levadiakos
Greece: Football League
FT
Acharnaikos
1 - 2
Chania
FT
Agrotikos Asteras
1 - 1
Panegialios
FT
Aiginiakos
1 - 0
Sparti
FT
Kalloni AEL
0 - 1
Aris Thessalonikis
FT
Kissamikos
3 - 0
Panthrakikos
FT
Panelefsiniakos
0 - 0
Lamia
FT
Panserraikos
1 - 1
Kallithea
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Apollon 1926
3 - 1
Makedonikos Foufas
FT
Apollon Paralimniou
0 - 2
Doxa Dramas
FT
Doxa Proskiniton
3 - 0
AEP Iraklis
FT
Eordaikos 2007
0 - 4
Kavala
FT
Kampaniakos
0 - 1
Naousa
FT
Kardia
1 - 0
Nestos Chrisoupolis
FT
Lagkada APE
1 - 0
Almopos Aridaia
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Apollon Larissa
3 - 0
Thesprotos
FT
Asteras Petriti
0 - 2
Rigas Fereos
FT
Diagoras Sevastis
4 - 1
Amrakia Kostakion
FT
Enosi Apolloniou/Istiaias
2 - 0
Achilleas Neokesaria
FT
Karaiskakis
5 - 0
Pierikos
FT
Mavri Aeti Eleftherochori
2 - 2
Olympiakos Volou
FT
Niki Volou
1 - 1
Pydna Kitrous
FT
Tilikratis
1 - 1
Ethnikos Filippiadas
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Achaiki
0 - 1
Thiva
FT
Asteras Amaliadas
4 - 0
Doza Megalopolis
FT
Eolikos
2 - 0
Fostiras
FT
Panargiakos
4 - 0
Chalkis
FT
Panarkadikos
2 - 0
Pamvouprasiakos
FT
Pao Loutrakiou
0 - 2
Panachaiki 2005
FT
Pilou Ao Tsikitiras
2 - 2
Ermionida
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Ergotelis
3 - 0
Ilisiakos
FT
Ermis Zonianon
0 - 1
Agios Ierotheos
FT
Ialysos
0 - 1
Proodeftiki
FT
Ionikos
2 - 0
Rodos
FT
Kifisia
0 - 0
AEEK Inka
FT
Panthiraikos
1 - 1
Ethnikos Piraeus
FT
Triglia Rafinas
1 - 1
Atsalenios
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Comunicaciones
2 - 0
Guastatoya
FT
Deportivo Carcha
0 - 1
CSD Municipal
FT
Deportivo Marquense
0 - 0
Deportivo Petapa
FT
Suchitepequez
2 - 1
Malacateco
FT
Xelaju
2 - 0
Coban Imperial
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Olimpia
3 - 1
CD Social Sol
FT
CD Real Sociedad
2 - 1
CD Marathon
FT
Platense
0 - 1
CD Honduras
FT
Real Espana
2 - 0
Juticalpa
Hong Kong: Premier League
FT
Guangzhou R&F (U19)
1 - 3
Sun Pegasus
FT
Kitchee
5 - 1
BC Rangers
Hong Kong: Division 1
FT
Citizen
4 - 4
Tung Sing
FT
Kwai Tsing
3 - 2
Eastern District
FT
Tai Chung
1 - 8
Wong Tai Sin
FT
Wing Yee
2 - 0
Kwun Tong
FT
Yau Tsim Mong
0 - 5
Shatin
Hungary: Division 2
FT
Bekescsaba 1912
0 - 0
Kisvarda
FT
Cigand SE
1 - 1
Szolnoki Mav
FT
Csakvar
1 - 1
Soroksar
FT
MTE 1904
0 - 1
Cegledi
FT
Nyiregyhaza
0 - 1
Dorogi
FT
Siofok
1 - 1
Szeged 2011
FT
Soproni VSE
1 - 1
Kozarmisleny
FT
Szeol
1 - 1
Puskas Academy
FT
Vac
2 - 1
Budaorsi
FT
Zalaegerszegi
4 - 1
Balmazujvaros
Israel: Division 1
FT
Hapoel Beer Sheva
4 - 0
Maccabi Haifa
FT
Hapoel Raanana
0 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Atalanta
3 - 0
Pescara
FT
Bologna
4 - 1
Chievo
FT
Cagliari
0 - 0
Lazio
FT
Crotone
0 - 1
Fiorentina
FT
Empoli
2 - 3
Napoli
FT
Roma
3 - 1
Sassuolo
FT
Sampdoria
0 - 1
Juventus
FT
Udinese
4 - 1
Palermo
Italy: Serie B
FT
Cesena
1 - 0
Ternana
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group B
FT
Ancona
0 - 2
Pordenone
FT
Feralpisalo
1 - 1
Sambenedettese
FT
Lumezzane
1 - 1
Maceratese
FT
Modena
0 - 1
Padova
FT
Parma
0 - 1
Fano Alma Juventus
FT
Reggiana
0 - 0
Mantova
FT
Santarcangelo
2 - 0
Forli
FT
Sudtirol
0 - 1
Albinoleffe
FT
Teramo
6 - 0
Gubbio
Italy: Lega Pro Divisione Unica Group C
FT
Akragas
1 - 0
Matera
FT
Catanzaro
1 - 1
Monopoli
FT
Cosenza
2 - 4
Juve Stabia
FT
Fidelis Andria
0 - 1
Siracusa
FT
Foggia
3 - 0
Lecce
FT
Messina
3 - 1
Taranto
FT
Paganese
2 - 1
Catania
FT
Reggina
0 - 0
Vibonese
FT
Virtus Francavilla
0 - 1
Melfi
Japan: J1 League
FT
Gamba Osaka
1 - 1
Urawa Red Diamonds
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
2 - 1
Roasso Kumamoto
FT
Ehime
0 - 1
Shonan Bellmare
FT
Fagiano Okayama Next
2 - 1
Kyoto Sanga
FT
Gifu
1 - 2
Yokohama FC
FT
Matsumoto Yamaga
3 - 1
JEF United Chiba
FT
Montedio Yamagata
0 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Renofa Yamaguchi
0 - 2
Tokyo Verdy
FT
Thespakusatsu Gunma
0 - 1
Machida Zelvia
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
1 - 3
Blaublitz Akita
FT
Gainare Tottori
1 - 1
Tochigi SC
FT
Nagano Parceiro
3 - 0
YSCC
Japan: Japan Football League 1st Stage
FT
FC Osaka
2 - 1
Tochigi Uva
FT
Honda FC
2 - 0
Nara Club
FT
Honda Lock
2 - 0
Mio Biwako Shiga
FT
Maruyasu Okazaki
4 - 5
Sony Sendai
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 0
Honda Lock
Kenya: Division 1
FT
Muhoroni Youth
1 - 0
Kariobangi Sharks
FT
Nakumatt
0 - 3
AFC Leopards
FT
Sofapaka
0 - 1
Sony Sugar
FT
Thika United
2 - 0
Nzoia Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Ferizaj
0 - 0
Liria
FT
Gjilani
0 - 1
Besa
FT
Trepca 89
6 - 1
Trepca
Kuwait: Premier League
FT
Al Qadsia
2 - 0
Al Arabi Kuwait City
FT
Al Salmiyah
1 - 0
Al Sahel
FT
Khaitan
2 - 1
Al Sulaibikhat
FT
Yarmouk
1 - 1
Al Kuwait
Lebanon: FA Cup Semi Final
FT
SAFA
4 - 1
Al Nejmeh
Luxembourg: National Division
FT
UN Kaerjeng 97
1 - 4
Jeunesse Esch
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Guadalajara Chivas
2 - 0
Veracruz
FT
Leon
2 - 3
Toluca
FT
Monterrey
2 - 0
Atlas
FT
Necaxa
2 - 2
Chiapas
FT
UNAM Pumas
2 - 3
Club America
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Juarez
1 - 0
Correcaminos UAT
FT
Loros Universidad
1 - 2
Dorados
FT
Tampico Madero
2 - 1
Celaya
FT
Universidad Guadalajara
3 - 1
Tapachula
Montenegro: Druga CFL
FT
Igalo
0 - 0
Berane
FT
Jezero
1 - 2
Ibar
FT
Kom
0 - 0
Cetinje
FT
Mornar
4 - 0
Bratstvo Cijevna
FT
Radnicki Berane
0 - 2
Otrant Olympic
Morocco: Botola Pro
FT
FAR Rabat
2 - 2
Moghreb Tetouan
FT
Hassania Agadir
1 - 1
Chabab Atlas Khenifra
FT
KAC Kenitra
2 - 1
Olympique Khouribga
FT
Kasba Tadla
3 - 2
Kawkab Marrakech
Morocco: Elite 2
FT
Mouloudia Oujda
1 - 1
Youssoufia Berrechid
FT
Wydad Fes
0 - 0
JSM Laayoune
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
4 - 0
ADO Den Haag
FT
Excelsior
1 - 1
Ajax
FT
Go Ahead Eagles
1 - 3
PEC Zwolle
FT
Heerenveen
1 - 2
Feyenoord
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Volendam
1 - 1
Cambuur
New Zealand: Premiership
FT
Canterbury United
1 - 3
Team Wellington
FT
Hawkes Bay United
4 - 0
Wanderers SC
Oman: Pro League
FT
Al Nahda Club
2 - 1
Fanja
FT
Al Shabab Seeb
1 - 0
Jaalan Club
FT
Al Suwaiq
4 - 1
Saham
FT
Dhofar
2 - 1
Al Nasr Salalah
FT
Muscat Club
2 - 1
Al Rustaq
FT
Oman Club
0 - 3
Al Khaboora
FT
Sohar
3 - 1
Al Oruba
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Alianza
1 - 0
Sporting San Miguelito
FT
Arabe Unido
0 - 1
Atletico Veraguense
FT
Tauro
0 - 1
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Sportivo Luqueno
2 - 0
Cerro Porteno
FT
Sportivo Trinidense
1 - 2
Club Guarani
Paraguay: Segunda Division
FT
22 de Setiembre
3 - 4
Deportivo Caaguazu
FT
Deportivo Santani
2 - 0
Deportivo Liberacion
FT
Fulgencio Yegros
1 - 0
Caacupe FBC
FT
Guairena
1 - 0
Club River Plate
FT
Olimpia de Ita
0 - 2
3 de Febrero
FT
Ovetense
3 - 3
Fernando de la Mora
FT
Sportivo Iteno
0 - 1
Sportivo Iteno
Poland: Ekstraklasa
FT
Korona Kielce
3 - 0
Cracovia Krakow
FT
Lech Poznan
0 - 0
Gornik Leczna
FT
Lechia Gdansk
1 - 2
Legia Warszawa
Portugal: Primeira Liga
FT
Feirense
3 - 2
Chaves
FT
Guimaraes
3 - 0
Rio Ave
FT
Maritimo
3 - 1
Arouca
FT
Porto
1 - 1
Vitoria Setubal
Portugal: Segunda Liga
FT
Academica
1 - 2
Academico de Viseu
FT
Freamunde
0 - 1
Aves
FT
Leixoes
1 - 2
Sporting CP B
FT
Olhanense
1 - 3
Gil Vicente
FT
Penafiel
2 - 1
Benfica B
FT
Portimonense
0 - 1
Varzim
FT
Porto B
0 - 0
Vizela
FT
Santa Clara
2 - 0
Braga B
FT
Sporting Covilha
1 - 1
Fafe
FT
Uniao Madeira
2 - 1
Famalicao
Romania: Liga I
FT
Dinamo Bucuresti
0 - 0
CSU Craiova
FT
Gaz Metan Medias
0 - 0
Botosani
Romania: Liga II
FT
UTA Arad
1 - 2
Brasov
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
3 - 2
Unirea Dej
Russia: Football Premier League
FT
Krasnodar
0 - 0
FC UFA
FT
Krylya Sovetov
0 - 0
Rostov
FT
Terek Grozni
0 - 1
CSKA Moscow
FT
Zenit St Petersburg
2 - 0
Arsenal Tula
Russia: Football National League
FT
Baltika
0 - 0
Luch-Energiya
FT
Enisey
0 - 1
Tosno
FT
Fakel Voronezh
2 - 0
Sibir
FT
Kuban
2 - 0
Mordovia Saransk
FT
Neftekhimik
2 - 0
Volgar Astrakhan
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 0
Khabarovsk
FT
Spartak Moscow (2)
1 - 1
Dinamo Moscow
FT
Tyumen
0 - 0
Tambov
Russia: PFL South
FT
Angusht
0 - 0
Sochi
FT
Chayka
0 - 0
Armavir
FT
Dinamo Stavropol
0 - 2
Druzhba Maykop
FT
Legion
0 - 3
Krasnodar II
FT
Mashuk KMV
2 - 1
Biolog-Novokubansk
FT
Rotor Volgograd
1 - 1
SKA Rostov
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 2
Afips
Scotland: Premiership
FT
Dundee
1 - 2
Celtic
Serbia: Superliga
FT
Cukaricki
3 - 4
Crvena Zvezda
FT
Vojvodina
0 - 1
Mladost Lucani
Serbia: Prva Liga
FT
Zemun
2 - 1
Sloboda Uzice
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
0 - 0
Spartak Trnava
FT
Trencin
1 - 1
Senica
Slovenia: Prva Liga
FT
Aluminij
3 - 0
Rudar Velenje
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 1
Luka Koper
South Africa: Premier Soccer League
FT
Highlands Park
1 - 0
Maritzburg United
South Africa: National 1st Division
FT
Amazulu
0 - 2
Witbank Spurs
FT
Jomo Cosmos
0 - 1
Stellenbosch
FT
Santos FC
1 - 0
Magesi FC
South Korea: K League
FT
Jeju United
2 - 0
Jeonnam Dragons
FT
Seoul
2 - 1
Gwangju
FT
Suwon Bluewings
1 - 1
Daegu
FT
Ulsan Hyundai
0 - 1
Sangju Sangmu
South Korea: K League Challenge
FT
Ansan Greeners
1 - 0
Anyang
FT
Ansan Mugunghwa
2 - 1
Bucheon 1995
FT
Busan I Park
1 - 1
Gyeongnam
Spain: Primera Division
FT
Atletico Madrid
3 - 1
Sevilla
FT
Barcelona
4 - 2
Valencia
FT
Deportivo La Coruna
0 - 1
Celta Vigo
FT
Leganes
0 - 0
Malaga
FT
Sporting Gijon
3 - 1
Granada
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
1 - 2
Valladolid
FT
Girona
1 - 2
Cadiz
FT
Levante
1 - 0
Almeria
FT
Rayo Vallecano
2 - 0
Oviedo
FT
Tenerife
0 - 1
Reus
Spain: Segunda B Group 1
FT
Arandina
0 - 1
CD Izarra
FT
Boiro
0 - 0
Caudal Deportivo
FT
CD Lealtad
2 - 1
Burgos
FT
Coruxo
1 - 3
Guijuelo
FT
Cultural Leonesa
0 - 0
Racing Santander
FT
Osasuna B
2 - 1
Pontevedra
FT
Ponferradina
0 - 2
Palencia
FT
Somozas
1 - 2
Mutilvera
FT
Tudelano
1 - 2
Celta Vigo B
FT
Valladolid B
1 - 0
Racing de Ferrol
Spain: Segunda B Group 2
FT
Athletic Club B
2 - 1
Real Madrid Castilla
FT
Barakaldo
4 - 0
Mensajero
FT
CD Toledo
1 - 1
Amorebieta
FT
Rayo Majadahonda
2 - 0
Gernika
FT
Socuellamos
0 - 3
Real Union
FT
UD Logrones
3 - 4
Albacete
Spain: Segunda B Group 3
FT
Alcoyano
3 - 1
L'Hospitalet
FT
Atletico Baleares
2 - 1
Lleida Esportiu
FT
Atletico Saguntino
1 - 2
Ebro
FT
Cornella
3 - 1
CD Eldense
FT
Gava
4 - 5
Valencia Mestalla
FT
Hercules
2 - 1
Espanyol B
FT
Mallorca B
0 - 0
Badalona
FT
Sabadell
2 - 2
Levante B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Mancha
1 - 2
Recreativo Huelva
FT
Cartagena
1 - 3
Murcia
FT
Cordoba B
2 - 1
Linares
FT
Ejido
1 - 1
Real Linense
FT
Granada B
3 - 2
Real Jaen
FT
La Roda
1 - 1
Jumilla
FT
Melilla
1 - 0
Atletico Sanluqueno
FT
Merida
2 - 2
Villanovense
FT
San Fernando
1 - 1
Marbella
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
1 - 2
Valencia (W)
FT
Espanyol (W)
1 - 3
Real Sociedad (W)
FT
Oiartzun (W)
0 - 1
Santa Teresa (W)
FT
Sporting Huelva (W)
1 - 1
Granada Tenerife (W)
FT
Tacuense (W)
3 - 1
Levante (W)
FT
Zaragoza (W)
2 - 1
Rayo Vallecano (W)
Sweden: FA Cup Semi Final
FT
Norrkoping
4 - 0
Brommapojkarna
Switzerland: Super League
FT
Lugano
0 - 2
Young Boys
FT
Thun
2 - 2
St Gallen
FT
Vaduz
0 - 1
Lausanne-Sport
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
0 - 1
Servette
FT
Schaffhausen
3 - 2
Wohlen
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
CA Bizertin
1 - 1
Avenir de la Marsa
FT
Gabes
1 - 0
CS Hammam-Lif
FT
Tataouine
0 - 2
Stade Gabesien
Turkey: Super Lig
FT
Antalyaspor
0 - 0
Besiktas
FT
Bursaspor
1 - 3
Alanyaspor
FT
Genclerbirligi
1 - 0
Rizespor
FT
Istanbul Basaksehir
3 - 3
Kardemir Karabukspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Elazigspor
4 - 2
Adana Demirspor
FT
Eskisehirspor
4 - 0
Goztepe
FT
Gaziantep BB
1 - 1
Denizlispor
FT
Sanliurfaspor
2 - 1
Sivasspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
2 - 1
Bucaspor Izmir
FT
Anadolu Selcukluspor
3 - 2
Fatih Karagumruk
FT
Hacettepe
3 - 0
Kocaeli Birlikspor
FT
Istanbulspor
1 - 0
Keciorengucu
FT
Kahramanmarasspor
1 - 0
Ofspor
FT
Nazilli Belediyespor
0 - 0
Fethiyespor
FT
Pendikspor
2 - 4
Sivas Belediyespor
FT
Tepecikspor
3 - 1
Anadolu Uskudar 1908
FT
Zonguldak Komurspor
3 - 1
Erzurumspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
1461 Trabzon
0 - 1
Ankaragucu
FT
Etimesgut Belediyespor
2 - 0
Erciyesspor
FT
Eyupspor
3 - 4
Hatayspor
FT
Gumushanespor
2 - 1
Inegolspor
FT
Menemen Belediye
3 - 0
Tuzlaspor
FT
Nigde Belediyespor
2 - 1
Kirklarelispor
FT
Polatli Bugsasspor
1 - 1
Kastamonuspor
FT
Sariyer
3 - 0
Aydinspor 1923
FT
Tokatspor
1 - 0
Karsiyaka
UEFA: U17 Championship Elite Round
FT
Belgium (U17)
1 - 2
Belarus (U17)
FT
Italy (U17)
1 - 2
Netherlands (U17)
FT
Scotland (U17)
1 - 0
Serbia (U17)
FT
Switzerland (U17)
3 - 1
Montenegro (U17)
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
2 - 2
Minnesota United
FT
Dallas
2 - 1
New England Revolution
FT
Portland Timbers
4 - 2
Houston Dynamo
FT
Real Salt Lake
1 - 2
Los Angeles Galaxy
FT
Seattle Sounders
3 - 1
New York Red Bulls
FT
Sporting Kansas City
2 - 1
San Jose Earthquakes
Ukraine: Premier League
FT
Volyn Lutsk
0 - 1
Zorya Luhansk
Ukraine: First League
FT
Bukovina Chernivtsi
0 - 0
Avanhard Kramatorsk
FT
Ternopil
2 - 2
Sumy
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Club River Plate
0 - 1
Defensor Sporting
FT
Penarol
3 - 2
Rampla Juniors
FT
Plaza Colonia
2 - 3
Sud America
FT
Racing Montevideo
1 - 0
Fenix
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
AC Mineros
3 - 3
Aragua
FT
Atletico Socopo
0 - 2
Monagas
FT
Atletico Venezuela
2 - 1
Deportivo JBL
FT
Deportivo La Guaira
0 - 1
Carabobo
FT
Deportivo Tachira
4 - 1
Deportivo Lara
FT
Estudiantes FC
1 - 2
Caracas
FT
Portuguesa FC
0 - 0
Trujillanos
FT
Zulia
3 - 0
Zamora
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Atletico Guanare
1 - 0
Urena
FT
Atletico el Vigia
2 - 3
Zamora B
FT
Diamantes de Guayana
1 - 2
Lala
FT
Margarita
0 - 0
Petrolero de Anzoategui
FT
Petare
1 - 1
Yaracuyanos
FT
Tucanes
1 - 0
Estudiantes Caracas
Vietnam: V League 1
FT
Dong Tam Long An
1 - 2
Da Nang
FT
Hanoi T&t
2 - 1
Thanh Hoa
FT
Than Quang Ninh
2 - 0
Becamex Binh Duong
Wales: Premier League
FT
Newtown AFC
2 - 2
Llandudno