Football ResultsWednesday, 1st May 2019

AFC: Afc Cup Group Stage
FT
Becamex Binh Duong
3 - 1
Persija Jakarta
FT
Istiqlol Dushanbe
4 - 1
Dordoi Bishkek
FT
Kitchee
3 - 0
Fu Jen University
FT
Minerva Punjab
2 - 2
Manang Marshyangdi
FT
Nagaworld
1 - 5
Hanoi T&t
FT
Shan United
0 - 5
Ceres
FT
Tampines Rovers
4 - 3
Yangon United (MYA)
Algeria: Ligue 1
FT
CS Constantine
2 - 0
MC Alger
Angola: Division 1
FT
Onze Bravos
1 - 2
Desportivo Huila
FT
Saurimo Fc
0 - 2
Petro Atletico
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
2 - 0
Gandzasar
FT
Ararat-Armenia
1 - 4
Pyunik Yerevan
FT
Artsakh
2 - 1
Lori FC
Austria: FA Cup Final
FT
Red Bull Salzburg
2 - 0
Rapid Vienna
Azerbaijan: FA Cup Semi Final
FT
Qarabag
2 - 1
Qabala
FT
Zira
3 - 3
Sumqayit
Belarus: FA Cup Semi Final
AET
Shakhter Soligorsk
4 - 2
Isloch Minsk
Belgium: FA Cup Final
FT
Gent
1 - 2
Mechelen
Bolivia: LFP Boliviano Apertura
FT
Blooming
2 - 3
Royal Pari Sion
FT
Bolivar
6 - 3
Aurora
FT
Club Always Ready
6 - 0
Guabira
FT
Club Destroyers
0 - 1
The Strongest
FT
Nacional Potosi
0 - 1
Real Potosi
Brazil: Serie A
FT
Avai
1 - 1
Gremio
FT
CSA
1 - 1
Palmeiras
FT
Corinthians
1 - 0
Chapecoense
FT
Cruzeiro
1 - 0
Ceara
FT
Internacional
2 - 1
Flamengo
Brazil: Serie B
FT
America Mineiro
0 - 1
Botafogo SP
FT
Oeste
2 - 0
Guarani Campinas
Brazil: Brasileiro Women
FT
Flamengo (W)
6 - 0
Sport Recife (W)
FT
Foz Cataratas (W)
0 - 5
Kindermann (W)
FT
Ponte Preta (W)
0 - 2
Internacional (W)
FT
Sao Jose (W)
4 - 0
Vitoria Tabocas (W)
FT
Vitoria (W)
0 - 0
Ferroviaria (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Vereya Stara Zagora
1 - 6
Botev Vratsa
Bulgaria: Second PFL
FT
Tsarsko Selo
2 - 1
Arda Kardzhali
Bulgaria: 3rd AFL
FT
1 - 3
FT
Kaliakra
6 - 1
Benkovski Byala
FT
Kubrat
1 - 2
FT
Spartak Varna
4 - 0
Botev Novi Pazar
FT
Svetkavitsa
1 - 1
Hitrino
CONMEBOL: Copa Sudamericana Stage 1
PEN
Colo Colo
0 - 3
Universidad Catolica
PEN
Sol de America
4 - 3
AC Mineros
China: FA Cup 4th Round
PEN
Changchun Yatai
5 - 4
Sichuan Jiuniu
FT
Chongqing Lifan
1 - 0
Hebei China Fortune
FT
Dalian Yifang
1 - 0
Shaanxi Changan Athletic
FT
Guangzhou Evergrande
2 - 0
Henan Jianye
FT
Heilongjiang Lava Spring
0 - 1
Beijing Guoan
FT
Shandong Luneng
2 - 1
Zhejiang Greentown
FT
Shanghai Jaiding
1 - 0
Beijin BG
FT
Shenzhen
0 - 1
Shanghai Shenhua
FT
Taizhou Yuanda
1 - 0
Guangzhou R&F
PEN
Tianjin Quanjian
4 - 3
Shijiazhuang Yongchang
FT
Wuhan Zall
1 - 3
Shanghai SIPG
Colombia: Primera A Apertura
FT
Envigado
4 - 0
Atletico Nacional Medellin
FT
Jaguares
1 - 1
La Equidad
FT
Patriotas
1 - 0
Deportes Tolima
FT
Rionegro
2 - 1
Deportivo Pasto
FT
Santa Fe
0 - 0
Millonarios
Ecuador: Copa Ecuador 3rd Round
FT
Emelec
2 - 0
Puerto Quito
Egypt: Division 1
FT
Al Mokawloon
2 - 2
El Dakhleya
FT
El Geish
1 - 2
Al Ahly Cairo
El Salvador: Copa El Salvdor Final
FT
Santa Tecla
1 - 0
Audaz
England: National League Nl Promotion P.off Qf
FT
Fylde
3 - 1
Harrogate Town
England: Nln Promotion P.off Qf
PEN
Altrincham
7 - 6
Blyth Spartans
FT
Spennymoor Town
1 - 0
Bradford Park Avenue
England: Nls Promotion P.off Qf
FT
Bath City
1 - 3
Wealdstone
England: Sls Promotion P.off Sf
FT
Metropolitan Police
3 - 2
Salisbury City
PEN
Taunton Town
3 - 4
Poole Town
England: Championship
FT
Swansea City
1 - 1
Derby County
Finland: Veikkausliiga
FT
Mariehamn
3 - 4
KuPS Kuopio
France: Ligue 1
FT
Rennes
2 - 2
Monaco
Germany: Regional League West
FT
Kaan-Marienborn
4 - 0
Hereknrath
Germany: Regional League Bavaria
FT
Heimstetten
3 - 2
Eichstatt
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Coban Imperial
1 - 0
Guastatoya
FT
Malacateco
2 - 0
CSD Municipal
FT
Sanarate
2 - 1
Iztapa
FT
Siquinala
1 - 2
Antigua GFC
Honduras: Liga Nacional Clausura Play-Off R2
FT
Lobos UPNFM
3 - 1
Real Espana
FT
Platense
0 - 0
CD Motagua
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
0 - 2
Kaposvar
FT
Budafoki LC
1 - 0
Tiszakecske
FT
Budaorsi
3 - 0
Monori
FT
Cegledi
1 - 2
Zalaegerszegi
FT
Dorogi
1 - 2
Bekescsaba 1912
FT
Gyirmot
1 - 1
Csakvar
FT
Kazincbarcika
3 - 2
Siofok
FT
MTE 1904
2 - 1
Vasas
FT
Soroksar
2 - 1
Gyori Eto
FT
Vac
1 - 2
Nyiregyhaza
Iceland: FA Cup Round of 32
FT
Augnablik
0 - 3
IA Akranes
FT
Fylkir
2 - 1
Grotta
AET
IBV
1 - 0
Stjarnan
FT
KR Reykjavik
5 - 0
Dalvik/Reynir
FT
Ka Hafnarfjordur
1 - 2
Vikingur Reykjavik
FT
Kopavogur
5 - 1
Fjardabyggd
FT
Magni
1 - 10
Breidablik
FT
Sindri
0 - 5
KA Akureyri
FT
Valur Reykjavik
1 - 2
FH Hafnarfjordur
FT
Volsungur
4 - 0
Midas
Iran: Pro League
FT
Esteghlal FC
4 - 2
Esteghlal Khuzestan
FT
Tractor Sazi
1 - 1
Persepolis
Iraq: Premier League
FT
Al Karkh
1 - 0
Al Zawraa
FT
Naft Al Wasat
3 - 0
Al Bahri
Italy: Serie B
FT
Brescia
1 - 0
Ascoli
FT
Carpi
1 - 2
Cremonese
FT
Cosenza
1 - 1
Unione Venezia
FT
Crotone
1 - 0
Benevento
FT
Foggia
3 - 1
Salernitana
FT
Padova
2 - 1
Lecce
FT
Palermo
2 - 2
Spezia
FT
Perugia
0 - 0
Cittadella
FT
Verona
2 - 3
Livorno
Italy: Serie C Group C
FT
Catanzaro
2 - 0
Viterbese Castrense
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
0 - 3
Astana
FT
FC Kaysar
2 - 1
Kairat Almaty
FT
Irtysh Pavlodar
0 - 3
Zhetysu
FT
Shakhter Karagandy
3 - 0
Aktobe
FT
Taraz
2 - 6
Okzhetpes
FT
Tobol Kostanay
1 - 1
Ordabasy
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
2 - 2
Kariobangi Sharks
FT
Homeboyz
1 - 3
Tusker
FT
Mathare United
3 - 1
Zoo Kericho
FT
Nakumatt
0 - 3
Western Stima
FT
Nzoia Sugar
0 - 2
AFC Leopards
FT
Sofapaka
3 - 2
Posta Rangers
FT
Sony Sugar
3 - 1
Vihiga United
Kosovo: FA Cup Semi Final
FT
Feronikeli
2 - 0
Ballkani
FT
Trepca 89
0 - 1
Vellaznimi
Luxembourg: National Division
FT
Etzella Ettelbruck
0 - 2
F91 Dudelange
FT
Hostert
2 - 3
Fola Esch
FT
Jeunesse Esch
1 - 0
Racing Union Luxembourg
FT
Progres Niederkorn
1 - 0
Union Titus Petange
FT
RM Hamm Benfica
1 - 1
Differdange 03
FT
Rumelange
0 - 2
UNA Strassen
FT
Victoria Rosport
0 - 4
Mondorf-Les-Bains
Malaysia: FA Cup Quarter Final
FT
Terengganu
2 - 1
Pahang
Montenegro: FA Cup Semi Final
FT
Petrovac
0 - 4
Lovcen
FT
Sutjeska
1 - 1
Buducnost Podgorica
Morocco: Botola Pro
FT
Renaissance Berkane
1 - 1
Kawkab Marrakech
Norway: FA Cup 1st Round
FT
AGA
0 - 8
Bodo/Glimt
FT
Akra
0 - 4
Haugesund
FT
Algard
0 - 9
Bryne
FT
Arna-Bjornar
1 - 6
Brann
FT
Assiden
1 - 2
Kjelsas
FT
Bergen Nord
1 - 5
Asane
FT
Bergsoy
0 - 3
Aalesund
FT
Brodd
0 - 2
Egersund
FT
Brumunddal
0 - 3
Elverum
FT
Donn
0 - 2
Notodden
FT
Eide/omegn
0 - 5
Molde
AET
Eidsvold Turn
3 - 0
Frigg
FT
Flekkeroy
1 - 2
Jerv
FT
Flint
0 - 7
Stromsgodset
AET
Follo
1 - 2
Baerum
FT
Fram Larvik
1 - 0
Start
FT
Froya
1 - 6
Nest-Sotra
FT
Fyllingsdalen
3 - 2
Fana
FT
Gjellerasen
1 - 3
Lillestrom
FT
Heming
1 - 3
Stabaek
FT
Herd
0 - 1
Kristiansund BK
FT
Hinna
2 - 0
Sola
FT
Honefoss
0 - 2
Mjondalen
FT
Kolstad
1 - 3
Ranheim
FT
Krakeroy
2 - 6
Grorud
FT
Kvik Halden
5 - 0
Lokomotiv Oslo
FT
Lyn
0 - 5
Moss
FT
Lysekloster
2 - 4
Sotra
FT
Madla
0 - 2
Sandnes Ulf
FT
Melbo
1 - 0
Mjolner
FT
NTNUI
0 - 2
Nardo
FT
Nordstrand
0 - 1
KFUM Oslo
FT
Norild
1 - 8
Tromso
AET
Nybergsund Il Trysil
1 - 3
Kongsvinger
FT
Oppsal
3 - 5
Ullern
FT
Orn-Horten
0 - 2
Pors Grenland
FT
Ottestad
0 - 1
Ham-Kam
FT
Porsanger
0 - 3
Alta
FT
Ready
0 - 9
Skeid
FT
Rorvik
1 - 3
Rosenborg
FT
Skanland
0 - 3
Harstad
FT
Skjervoy
0 - 6
Tromsdalen
FT
Skjetten
2 - 3
Lorenskog
FT
Sparta Sarpsborg
0 - 9
Fredrikstad
AET
Spjelkavik
2 - 4
Brattvag
FT
Sprint Jeloy
0 - 3
Sarpsborg 08
FT
Steinkjer
0 - 6
Levanger
FT
Stryn
0 - 5
Sogndal
FT
Sunndal
1 - 0
Byasen
FT
Tonsberg
0 - 2
Sandefjord
AET
Toten
2 - 5
Raufoss
FT
Traeff
3 - 4
Hodd
FT
Trygg/Lade
2 - 3
Tiller
AET
Vard Haugesund
2 - 1
Vidar
FT
Verdal
1 - 4
Stjordals Blink
FT
Vestfossen
0 - 3
Asker
FT
Vindbjart
0 - 3
Arendal
Norway: Toppserien
FT
Arna-Bjornar (W)
1 - 2
Sandvikens (W)
FT
Avaldsnes (W)
3 - 3
(W)
FT
Klepp (W)
1 - 0
Lyn (W)
FT
Lillestrom (W)
4 - 0
Stabaek (W)
FT
Roa (W)
1 - 2
Kolbotn (W)
FT
Trondheims-Orn (W)
0 - 1
Valerenga (W)
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Porteno
1 - 1
Club Sportivo San Lorenzo
FT
Deportivo Capiata
2 - 2
Olimpia Asuncion
Peru: Primera Division Apertura
FT
Universitario
1 - 1
Sport Huancayo
Poland: I Liga
FT
Tychy
2 - 1
Jastrzebie
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Nahda
0 - 1
Al Jeel
FT
Hajer
2 - 2
Al Ansar
FT
Jeddah Club
0 - 0
Al Mojzel
FT
Najran
1 - 3
Al Adalah
Serbia: Prva Liga
FT
Becej
1 - 0
Teleoptik
FT
Bezanija
3 - 1
Indjija
FT
Buducnost Dobanovci
0 - 2
Borac Cacak
FT
Metalac GM
1 - 1
Javor Ivanjica
FT
Novi Pazar
3 - 0
Zarkovo
FT
Sindjelic Beograd
2 - 2
Backa Topola
FT
Sloboda Uzice
2 - 1
Trayal Krusevac
Serbia: Superliga
FT
Cukaricki
5 - 2
Napredak
FT
Macva
2 - 1
Spartak Subotica
FT
Partizan
2 - 1
Mladost Lucani
FT
Rad
1 - 0
Dinamo Vranje
FT
Radnik Surdulica
4 - 2
Vozdovac
FT
Vojvodina
0 - 5
Crvena Zvezda
FT
Zemun
7 - 0
Backa
Slovakia: FA Cup Final
PEN
Spartak Trnava
4 - 1
MSK Zilina
Slovenia: Prva Liga
FT
Domzale
1 - 1
Mura
FT
Maribor
1 - 1
Aluminij
South Korea: K League 2
FT
Ansan Greeners
3 - 0
Jeonnam Dragons
FT
Bucheon 1995
0 - 1
Gwangju
FT
Busan I Park
4 - 1
Seoul E-Land
FT
Daejeon Citizen
0 - 1
Ansan Mugunghwa
FT
Suwon City
1 - 2
Anyang
Sweden: Division 1 North
FT
Bodens
1 - 1
Forward
FT
Karlslunds
0 - 0
Nykoping
FT
Linkopings
3 - 0
Gefle
FT
Sandvikens
1 - 2
Team TG
FT
Sollentuna
0 - 0
Karlstad
FT
Sylvia
3 - 3
Rynninge
FT
Umea
1 - 3
Akropolis
FT
Vasalunds
1 - 1
Carlstad United
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska Turabdin
0 - 0
Lunds
FT
Kristianstad
0 - 2
Trollhattan
FT
Landskrona BoIS
0 - 0
Tvaakers
FT
Ljungskile
4 - 0
Atvidabergs
FT
Oddevold
4 - 1
Eskilsminne
FT
Torns
2 - 2
Skovde AIK
FT
Utsiktens
4 - 2
Oskarshamns AIK
FT
Varnamo
1 - 3
Lindome
Thailand: FA Cup 1st Round
PEN
Air Force Central
4 - 3
Chiangmai United
PEN
Army United
4 - 3
Chiangrai City
FT
BEC Tero Sasana
6 - 0
Hippo Fc
FT
Bangkok Glass
6 - 2
Rajpracha
FT
Bankhai United
4 - 3
See Kwae Fc
FT
Bsb Pakkert City
0 - 6
Lampang
FT
Buriram United
3 - 1
PTT Rayong
FT
Chainat
2 - 0
Royal Thai Army
FT
Chiangmai Dream
0 - 7
Bangkok United
FT
Chiangrai United
2 - 1
Uttaradit Fc
FT
Customs United
3 - 1
Phrae United
PEN
Huai Thalaeng United
5 - 4
Samut Prakan Fc
PEN
Kanjanapat Group Fc
3 - 4
Songkhla Aslan Tsu
AET
Krabi
2 - 1
Chiang Mai
FT
Lamphun Warriors
2 - 5
Trat
FT
Nakhon Si United
4 - 1
Sompho Fc
AET
Navy FC
2 - 1
Muang Loei United
FT
Nong Bua Lamphu
3 - 0
Kranuan Fc
FT
Pattaya United
5 - 0
North Vachiralai
FT
Port FC
6 - 0
Samut Sakhon
FT
Prachinburi City
0 - 1
Sukhothai
FT
Prachuap
0 - 3
Muangthong United
FT
Ratchaburi
4 - 0
Chachoengsao Fc
FT
Rayong
3 - 1
Phuket City
PEN
Roi Et Fc
3 - 5
Rayong United Fc
AET
Satun United
1 - 2
Nakhon Ratchasima
FT
Singburi Bangrajum
1 - 0
Siam Fc
FT
Sisaket
5 - 0
II
AET
Surat Thani City
4 - 2
Nakhonpathom United
PEN
Thai Honda
5 - 3
Chonburi
FT
Ubon UMT
2 - 1
Songkhla Fc
FT
Watbot City Fc
0 - 2
Suphanburi
UAE: Pro League
FT
Al Ain
2 - 2
Al Ittihad Kalba
UEFA: Champions League Semi Final
FT
Barcelona
3 - 0
Liverpool
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Indy Eleven
0 - 0
Tampa Bay Rowdies
FT
New York Red Bulls II
5 - 0
Birmingham Legion
FT
Portland Timbers II
1 - 2
RGV Toros
USA: MLS
FT
Philadelphia Union
2 - 0
FC Cincinnati
Uganda: Premier League
FT
Express FC
3 - 1
Bright Stars
FT
Nyamityobora
0 - 2
KCCA
FT
Paidha Black Angels
0 - 1
Vipers
FT
Police FC
0 - 2
URA
Ukraine: First League
FT
Avanhard Kramatorsk
1 - 1
Hirnyk-Sport
FT
Balkany Zorya
0 - 2
Dnipro-1
FT
Ingulets Petrove
6 - 0
Sumy
FT
Kolos Kovalivka
1 - 0
Ahrobiznes Volochysk
FT
Mykolaiv
3 - 0
Metalist 1925 Kharkiv
FT
Prikarpatye
1 - 3
Volyn Lutsk
Uzbekistan: Super League
FT
Pakhtakor Tashkent
2 - 1
Metallurg Bekabad
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
Ciudad Vinotino
0 - 0
Fundacion Aifi
Venezuela: Primera Division Apertura
FT
Zulia
0 - 0
Monagas