Football ResultsSaturday, 1st September 2018

:
FT
Ahli Al Khalil
1 - 0
Hilal Al Quds
FT
Shabab Al Amari
1 - 0
Jabal Al Mukaber
FT
Shabab Alsamu
4 - 1
Thaqafi Tulkarm
AFC: AFF Championship Qualyfing Round
FT
Timor-Leste
3 - 1
Brunei
Albania: Superliga
FT
Luftetari Gjirokaster
0 - 1
Flamurtari Vlore
FT
Partizani Tirana
1 - 0
Kastrioti Kruje
Algeria: Ligue 1
FT
Ain Mlila
0 - 0
JS Kabylie
FT
Bordj Bou Arreridj
0 - 0
Hussein Dey
FT
CR Belouizdad
2 - 1
Tadjenant
FT
JS Saoura
3 - 0
USM Alger
FT
MC Alger
0 - 1
ES Setif
FT
MO Bejaia
1 - 0
CS Constantine
FT
Paradou
3 - 0
Olympique Medea
FT
USM Bel Abbes
3 - 1
MC Oran
Argentina: Primera B Nacional
FT
Brown de Adrogue
3 - 0
Olimpo Bahia Blanca
FT
Chacarita Juniors
0 - 2
Platense
FT
Ferro Carril Oeste
2 - 0
Guillermo Brown
FT
Instituto Cordoba
0 - 1
Agropecuario
FT
Santamarina
0 - 0
Arsenal Sarandi
FT
Sarmiento Junin
1 - 1
Atletico de Rafaela
FT
Temperley
0 - 2
Villa Dalmine
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Almirante Brown
2 - 0
All Boys
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Banfield
1 - 0
Patronato
FT
Defensa y Justicia
1 - 1
Belgrano Cordoba
FT
San Lorenzo
1 - 1
River Plate
FT
San Martin de San Juan
1 - 2
Huracan
FT
Talleres Cordoba
1 - 0
Godoy Cruz
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
6 - 0
Artsakh
FT
Ararat-Armenia
3 - 1
Shirak
FT
Banants Yerevan
1 - 0
Gandzasar
FT
Pyunik Yerevan
0 - 3
Lori FC
Asian Games: Jakarta And Palembang 2018 Petit Final
PEN
Vietnam
3 - 4
UAE
Asian Games: Jakarta And Palembang 2018 Final
AET
South Korea
2 - 1
Japan
Australia: NPL ACT Play Off Pr. Final
FT
Canberra FC
5 - 0
Cooma
Australia: NPL NSW Play Off Pr. Final
PEN
Sydney United 58
3 - 5
Apia Leichhardt Tigers
Australia: NPL NNSW Play-Off Semi Final
AET
Edgeworth Eagles
3 - 2
Lambton Jaffas
Australia: NPL SA Play-Off Final
FT
Campbelltown City
1 - 0
Adelaide City
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
1 - 1
Olympia
FT
Hobart Zebras
4 - 4
Launceston City
FT
Kingborough Lions
0 - 4
Devonport City
FT
South Hobart
3 - 1
Northern Rangers
Australia: NPL WA Play-Off Semi Final
PEN
Cockburn City
5 - 4
Bayswater City
PEN
Perth SC
2 - 4
Perth Glory (Youth)
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
2 - 1
Mattersburg
FT
SCR Altach
1 - 2
St Polten
FT
Wacker Innsbruck
2 - 1
Hartberg
Austria: Erste Liga
FT
Austria Lustenau
1 - 0
Liefering
Austria: Regional League Central
FT
Gleichenberg
3 - 1
Union Gurten
FT
Grazer AK
2 - 2
Gleisdorf 09
Austria: Regional League West
FT
Dornbirn 1913
2 - 0
Wals Grunau
FT
Kufstein
1 - 3
St Johann
FT
Schwaz
3 - 1
Langenegg
FT
USK Anif
2 - 0
Kitzbuhel
FT
Worgl
0 - 4
SCR Altach II
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Brest
2 - 1
Minsk
FT
Dnepr Mogilev
0 - 0
Luch Minsk
FT
Isloch Minsk
0 - 1
Gomel
Belgium: Division 1A
FT
Charleroi
3 - 1
Mouscron-Peruwelz
FT
Eupen
2 - 1
Standard Liege
FT
Lokeren
1 - 0
Waasland-Beveren
FT
St Truiden
1 - 0
Oostende
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Leuven
1 - 3
Westerlo
FT
Roeselare
2 - 2
Lommel United
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Aurora
1 - 2
The Strongest
FT
Bolivar
2 - 1
Jorge Wilstermann
FT
Royal Pari Sion
2 - 1
Guabira
FT
Sport Boys Warnes
2 - 1
Nacional Potosi
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
0 - 0
Sarajevo
FT
Krupa
1 - 2
Zrinjski
FT
Mladost Doboj Kakanj
1 - 0
Sloboda Tuzla
FT
Radnik Bijeljina
1 - 0
GOSK Gabela
FT
Sloga Simin Han
3 - 1
Zvijezda
Brazil: Serie A
FT
Gremio
4 - 0
Botafogo
FT
Vasco da Gama
0 - 3
Santos
FT
Vitoria
1 - 0
America Mineiro
Brazil: Serie B
FT
Avai
0 - 1
Figueirense
FT
CRB
2 - 1
Sampaio Correa
FT
Goias
3 - 1
Fortaleza
FT
Ponte Preta
1 - 1
Vila Nova
Brazil: Serie C Seria C Play-Off Semi Final
FT
Bragantino
0 - 0
Operario PR
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Plovdiv
0 - 0
CSKA Sofia
FT
Levski Sofia
1 - 0
Beroe
FT
Septemvri Sofia
0 - 2
Etar Veliko Tarnovo
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Galabovo
2 - 0
Nesebar
FT
Dobrudzha
0 - 0
Montana
FT
Kariana Erden
2 - 1
Pirin Blagoevgrad
FT
Pomorie
0 - 0
Lokomotiv Sofia
FT
Strumska Slava
0 - 1
Litex Lovech
FT
Tsarsko Selo
4 - 2
Chernomorets Balchik
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Atletik Kuklen
3 - 0
Levski Karlovo
FT
Dimitrovgrad
1 - 0
Borislav Parvomay
FT
Karnobat
0 - 4
Neftochimic Burgas
FT
Maritsa Plovdiv
2 - 0
Asenovets 2005
FT
Minyor Radnevo
0 - 2
Chernomorets Burgas
FT
Sokol Markovo
3 - 1
Svilengrad 1921
FT
Sozopol
6 - 1
Sadovo
Bulgaria: 3rd AFL
FT
0 - 3
Slivnishki Geroy
FT
Bansko
2 - 1
Balkan Botevgrad
FT
Botev Ihtiman
1 - 3
Hebar Pazardzhik
FT
Chavdar Etropole
0 - 1
Septemvri Simitli
FT
Marek
2 - 0
Belasitsa Petrich
FT
Oborishte
3 - 1
Minyor Pernik
FT
Rilski Sportist
0 - 2
Pirin Razlog
FT
Velbazhd
1 - 2
Germanea
FT
Vihren
1 - 0
Sportist Svoge
Bulgaria: 3rd AFL
FT
0 - 2
Hitrino
FT
Botev Novi Pazar
2 - 1
Suvorovo
FT
Septemvri Tervel
2 - 2
Spartak Varna
FT
Svetkavitsa
5 - 0
Canada: CSL
FT
Waterloo
3 - 0
Hamilton City
Chile: Primera Division
FT
Iquique
3 - 1
O'Higgins
FT
San Luis
0 - 0
Audax Italiano
FT
Union Espanola
1 - 1
Universidad Catolica
FT
Universidad de Concepcion
2 - 1
Union La Calera
Chile: Primera B
FT
Coquimbo Unido
1 - 0
Magallanes
FT
Deportes Copiapo
2 - 0
San Marcos de Arica
FT
Deportes Puerto Montt
1 - 0
Barnechea
FT
Santiago Morning
0 - 1
Santiago Wanderers
China: Super League
FT
Dalian Yifang
4 - 3
Shandong Luneng
FT
Guangzhou R&F
2 - 0
Tianjin Teda
FT
Hebei China Fortune
1 - 1
Shanghai SIPG
China: League One
FT
Heilongjiang Lava Spring
2 - 0
Yanbian Funde
FT
Liaoning Whowin
2 - 1
Shijiazhuang Yongchang
FT
Meizhou Hakka
2 - 1
Shanghai Shenxin
FT
Xinjiang Tianshan
0 - 5
Wuhan Zall
FT
Zhejiang Yiteng
3 - 3
Meizhou Meixian Techand
Colombia: Primera B
FT
Valledupar
2 - 0
Atletico FC
Colombia: Primera A Clausura
FT
Chico
0 - 1
La Equidad
FT
Envigado
1 - 3
Deportes Tolima
FT
Huila
2 - 3
Leones
FT
Millonarios
1 - 1
Rionegro
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Carmelita
1 - 2
Municipal Grecia
Croatia: Druga HNL
FT
Dinamo Zagreb II
3 - 1
Bijelo Brdo
FT
Solin
1 - 0
Hajduk Split II
FT
Varazdin
1 - 0
Lucko
FT
Zadar
0 - 2
Sibenik
Croatia: Prva HNL
FT
NK Osijek
2 - 1
Lokomotiva Zagreb
FT
Slaven Belupo
1 - 1
Hajduk Split
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
2 - 0
Doxa Katokopias
FT
Pafos
1 - 1
Anorthosis Famagusta
Czech Republic: Division 1
FT
Mlada Boleslav
1 - 1
Teplice
FT
Opava
2 - 0
Jablonec
FT
Slavia Praha
4 - 0
Viktoria Plzen
FT
Slovan Liberec
0 - 0
Banik Ostrava
FT
Zlin
3 - 0
Pribram
Czech Republic: Division 2
FT
Pardubice
2 - 0
Ceske Budejovice
FT
Sokolov
1 - 0
Viktoria Zizkov
Denmark: 1. Division
FT
Fredericia
3 - 1
HB Koge
FT
Lyngby
0 - 5
Viborg
FT
Naestved
3 - 1
Roskilde
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Aarhus Fremad
1 - 1
Kolding FC
FT
Dalum
0 - 1
Brabrand
FT
Jammerbugt
2 - 0
Skive
FT
Odder IGF
1 - 1
Sydvest 05
FT
Vejgaard B
1 - 2
Tarup-Paarup
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
B93 Copenhagen
1 - 4
AB Copenhagen
FT
HIK Hellerup
3 - 3
B 73 Slagelse
FT
Hillerod Fodbold
2 - 1
Frem
FT
Marienlyst
1 - 4
Avarta
FT
Middelfart
3 - 1
Bronshoj
FT
Skovshoved
1 - 1
Vanlose
Denmark: Superligaen
FT
Sonderjyske
1 - 1
Hobro
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Aucas
2 - 0
Delfin
FT
Universidad Catolica
1 - 2
El Nacional
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
1 - 1
Manta
FT
CD Olmedo
2 - 2
CDS Santa Rita
FT
Clan Juvenil
2 - 1
Orense
FT
LDU Loja
0 - 2
Mushuc Runa
FT
LDU Portoviejo
2 - 0
Puerto Quito
Egypt: Division 1
FT
ENPPI
1 - 4
Zamalek
England: Premier League
FT
Brighton Hove Albion
2 - 2
Fulham
FT
Chelsea
2 - 0
Bournemouth
FT
Crystal Palace
0 - 2
Southampton
FT
Everton
1 - 1
Huddersfield Town
FT
Leicester City
1 - 2
Liverpool
FT
Manchester City
2 - 1
Newcastle United
FT
West Ham United
0 - 1
Wolverhampton Wanderers
England: League One
FT
Accrington Stanley
1 - 1
Scunthorpe United
FT
Barnsley
2 - 1
Gillingham
FT
Burton Albion
3 - 0
AFC Wimbledon
FT
Coventry City
0 - 1
Rochdale
FT
Fleetwood Town
2 - 1
Bradford City
FT
Peterborough United
1 - 1
Doncaster Rovers
FT
Portsmouth
3 - 0
Plymouth Argyle
FT
Shrewsbury Town
1 - 1
Bristol Rovers
FT
Southend United
1 - 2
Charlton Athletic
FT
Sunderland
1 - 1
Oxford United
FT
Walsall
0 - 0
Blackpool
FT
Wycombe Wanderers
1 - 1
Luton Town
England: League Two
FT
Bury
3 - 2
Morecambe
FT
Cheltenham Town
1 - 3
Colchester United
FT
Crewe Alexandra
3 - 0
Macclesfield Town
FT
Exeter City
0 - 3
Lincoln City
FT
Grimsby Town
0 - 1
Yeovil Town
FT
Mansfield Town
1 - 0
Carlisle United
FT
Northampton Town
1 - 1
Tranmere Rovers
FT
Notts County
1 - 3
Forest Green
FT
Oldham Athletic
2 - 1
Crawley Town
FT
Port Vale
1 - 2
Newport County
FT
Stevenage
0 - 1
Cambridge United
FT
Swindon Town
1 - 1
Milton Keynes Dons
England: National League
FT
Barrow
1 - 2
Solihull Motors
FT
Boreham Wood
1 - 1
Braintree
FT
Chesterfield
0 - 1
Leyton Orient
FT
Dagenham & Redbridge
0 - 0
Salford City
FT
Dover Athletic
1 - 2
Barnet
FT
Ebbsfleet United
1 - 3
Fylde
FT
Gateshead
1 - 0
Maidstone United
FT
Harrogate Town
4 - 0
Eastleigh
FT
Havant & Waterlooville
1 - 2
Hartlepool United
FT
Maidenhead
2 - 2
Bromley
FT
Sutton United
1 - 1
Halifax Town
FT
Wrexham
2 - 0
Aldershot Town
England: National League North
FT
Blyth Spartans
2 - 1
Altrincham
FT
Boston United
0 - 2
Kidderminster Harriers
FT
Brackley Town
2 - 2
Chorley
FT
Curzon Ashton
0 - 1
Nuneaton
FT
Darlington 1883
0 - 1
Alfreton Town
FT
Guiseley
1 - 1
Chester City
FT
Hereford United
1 - 1
York City
FT
Southport
1 - 1
Spennymoor Town
FT
Stockport County
3 - 1
Leamington
FT
Telford United
2 - 1
Ashton United
England: National League South
FT
Chelmsford City
0 - 1
Slough Town
FT
Chippenham
4 - 1
Concord Rangers
FT
Dulwich Hamlet
0 - 2
Hampton & Richmond
FT
East Thurrock United
1 - 0
Bath City
FT
Hungerford Town
1 - 2
Gloucester City
FT
St Albans
2 - 0
Dartford
FT
Torquay United
2 - 0
Hemel Hempstead Town
FT
Wealdstone
3 - 0
Truro City
FT
Welling United
3 - 2
Oxford City
FT
Weston Super Mare
0 - 1
Eastbourne Borough
FT
Woking
2 - 1
Billericay
England: Northern Premier League
FT
Bamber Bridge
2 - 0
Witton Albion
FT
Basford United
4 - 3
Farsley Celtic
FT
Gainsborough
3 - 1
Lancaster City
FT
Hyde
2 - 3
Scarborough
FT
Marine
0 - 2
Grantham Town
FT
Mickleover Sports
1 - 3
Buxton
FT
North Ferriby United
0 - 5
Warrington Town
FT
South Shields
4 - 0
Nantwich Town
FT
Stafford Rangers
2 - 0
Stalybridge Celtic
FT
Whitby Town
1 - 2
Hednesford Town
FT
Workington
3 - 1
Matlock Town
England: Southern League Central
FT
Alvechurch
3 - 0
Needham Market
FT
Barwell
1 - 2
Royston Town
FT
Bedworth United
1 - 1
Lowestoft Town
FT
Halesowen Town
1 - 1
St Neots
FT
Hitchin
0 - 1
Banbury United
FT
Kings Lynn
0 - 1
Stourbridge
FT
Leiston
4 - 3
Redditch
FT
Rushall Olympic
2 - 2
Biggleswade Town
FT
St Ives
0 - 1
Coalville Town
FT
Stratford
1 - 3
Kettering
England: Southern League South
FT
Beaconsfield
0 - 2
Tiverton
FT
Chesham United
1 - 1
Wimborne Town
FT
Dorchester Town
2 - 1
Hartley Wintney
FT
Farnborough
4 - 3
Weymouth
FT
Frome
1 - 0
Kings Langley
FT
Gosport Borough
6 - 3
Metropolitan Police
FT
Harrow Borough
1 - 1
Salisbury City
FT
Poole Town
0 - 2
Staines Town
FT
Swindon Supermarine
0 - 1
Hendon
FT
Taunton Town
0 - 0
Basingstoke
FT
Walton Casuals
1 - 3
Merthyr Tydfil
England: Isthmian Premier League
FT
Bishops Stortford
0 - 1
Folkestone
FT
Bognor Regis
3 - 1
Kingstonian
FT
Burgess Hill Town
2 - 4
Whitehawk
FT
Corinthian Casuals
1 - 1
Brightlingsea Regent
FT
Enfield Town
1 - 1
Dorking Wanderers
FT
Haringey Borough
1 - 2
Worthing
FT
Hornchurch
1 - 1
Carshalton Athletic
FT
Leatherhead
1 - 3
Harlow Town
FT
Margate
0 - 1
Lewes
FT
Merstham
3 - 1
Potters Bar Town
FT
Tonbridge Angels
2 - 1
Wingate & Finchley
England: Premier League 2 Division 2
FT
Fulham (U23)
1 - 1
Southampton (U23)
FT
Newcastle United (U23)
2 - 4
Reading (U23)
England: Championship
FT
Birmingham City
0 - 0
Queens Park Rangers
FT
Brentford
2 - 1
Nottingham Forest
FT
Hull City
1 - 2
Derby County
FT
Millwall
1 - 2
Swansea City
FT
Preston North End
2 - 2
Bolton Wanderers
FT
Reading
1 - 2
Sheffield Wednesday
FT
Sheffield United
4 - 1
Aston Villa
FT
West Bromwich Albion
2 - 1
Stoke City
FT
Wigan Athletic
1 - 0
Rotherham United
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
3 - 2
Tallinna Kalev
FT
Kuressaare
1 - 4
Tulevik Viljandi
FT
Paide LM
2 - 1
Tammeka Tartu
FIFA: Womens World Cup France 2019 UEFA Qualifying Group Stage
FT
Iceland (W)
0 - 2
Germany (W)
FYR Macedonia: Druga MFL East
FT
Kit-Go Pehcevo
1 - 2
Bregalnica Stip
FT
Sasa
1 - 1
Kozuv Gevgelija
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Belasica
1 - 1
Vardar Skopje
FT
Rabotnicki
1 - 0
Akademija Pandev
FT
Renova
1 - 1
Makedonija GP
FT
Sileks
0 - 0
Pobeda
Faroe Islands: Premier League
FT
NSI Runavik
1 - 2
B36 Torshavn
FT
Skala
5 - 0
07 Vestur
FT
TB/FCS/ROYN
2 - 1
EB/Streymur
FT
Torshavn
3 - 0
Argir
Finland: Veikkausliiga
FT
SJK
1 - 2
KuPS Kuopio
Finland: Ykkonen
FT
AC Kajaani
3 - 1
KTP
FT
AC Oulu
2 - 1
HIFK
FT
Jaro
3 - 0
KPV
FT
Klubi-04
2 - 2
JJK
Finland: Kakkonen Group A
FT
Gnistan
2 - 2
JaPS
FT
JIPPO
3 - 0
MIPK
FT
Keski-Uusimaa
3 - 2
LPS
FT
MyPa
2 - 0
NJS
Finland: Kakkonen Group B
FT
Honka (A)
2 - 1
Kiffen
FT
Jazz
2 - 3
Salpa
FT
KaaPo
2 - 0
GrIFK
Finland: Kakkonen Group C
FT
Tampere United
0 - 2
TP-47 Tornio
FT
VIFK
2 - 2
TPV
France: Ligue 1
FT
Angers
1 - 0
Lille
FT
Dijon
0 - 2
Caen
FT
Guingamp
1 - 2
Toulouse
FT
Nimes
2 - 4
Paris St Germain
FT
Reims
0 - 1
Montpellier
FT
Strasbourg
2 - 3
Nantes
France: Championnat National
FT
Laval
2 - 0
Concarneau
France: Ligue 2
FT
Metz
2 - 0
Lens
Friendly: Friendlies
FT
France (W)
4 - 0
Mexico (W)
FT
USA (W)
3 - 0
Chile (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Kolkheti Poti
0 - 2
Dila Gori
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
3 - 1
Freiburg
FT
Augsburg
1 - 1
Borussia Monchengladbach
FT
Bayer Leverkusen
1 - 3
Wolfsburg
FT
Eintracht Frankfurt
1 - 2
Werder Bremen
FT
Nurnberg
1 - 1
Mainz 05
FT
Stuttgart
0 - 3
Bayern Munich
Germany: 2. Bundesliga
FT
Arminia Bielefeld
5 - 3
Jahn Regensburg
FT
Duisburg
0 - 1
Greuther Furth
Germany: 3. Liga
FT
Hallescher
1 - 1
Osnabruck
FT
Karlsruher
1 - 3
SF Lotte
FT
Meppen
1 - 3
Hansa Rostock
FT
Preussen Munster
0 - 1
Uerdingen 05
FT
Unterhaching
3 - 0
Eintracht Braunschweig
FT
Wurzburger Kickers
3 - 1
Wehen
Germany: Regional League North
FT
Jeddeloh
2 - 1
SW Rehden
FT
Weiche Flensburg
1 - 0
VfL Oldenburg
Germany: Regional League Northeast
FT
BFC Dynamo
1 - 0
Lokomotive Leipzig
FT
Bischofswerdaer
0 - 1
Hertha Berlin II
FT
Rot-Weiss Erfurt
1 - 0
Budissa Bautzen
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
1 - 1
Rodinghausen
FT
Borussia Monchengladbach II
2 - 1
Wuppertaler
FT
Lippstadt 08
2 - 1
Hereknrath
FT
SV Straelen
3 - 2
Kaan-Marienborn
FT
Viktoria Koln
3 - 0
Wiedenbruck 2000
FT
Wattenscheid 09
0 - 1
Rot-Weiss Oberhausen
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
1 - 2
1899 Hoffenheim II
FT
Astoria Walldorf
0 - 2
Mainz 05 II
FT
Elversberg
0 - 1
Ulm 1846
FT
Pirmasens
1 - 4
Freiburg II
Germany: Regional League Bavaria
FT
Greuther Furth II
0 - 1
1860 Rosenheim
FT
Illertissen
0 - 2
Schalding-Heining
FT
Ingolstadt 04 II
3 - 0
Garching
FT
Nurnberg II
3 - 0
Heimstetten
FT
Wacker Burghausen
2 - 1
Buchbach
Greece: Super League
FT
Asteras Tripolis
0 - 1
AEK Athens
FT
Atromitos Athinon
0 - 0
Xanthi
FT
Panathinaikos
3 - 1
Lamia
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Honduras
0 - 1
Real de Minas
Hong Kong: Premier League
FT
Hong Kong Sapling
1 - 4
Sun Pegasus
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
1 - 1
Szombathelyi Haladas
FT
Diosgyori
0 - 0
PAKS
FT
MTK Budapest
0 - 1
Kisvarda
FT
Mezokovesd-Zsory
2 - 0
Puskas Academy
FT
Ujpest
0 - 0
Budapest Honved
Iceland: 1. Deild
FT
Magni
2 - 3
IA Akranes
International Tournaments: Baltic Cup (Women)
FT
Lithuania (W)
0 - 4
Latvia (W)
Israel: Division 1
FT
Hapoel Raanana
2 - 1
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Tel Aviv
1 - 0
Hapoel Haifa
FT
Maccabi Haifa
2 - 0
Ashdod
FT
Maccabi Netanya
1 - 1
Bnei Sakhnin
Italy: Serie A
FT
Bologna
0 - 3
Internazionale
FT
Parma
1 - 2
Juventus
Italy: Serie B
FT
Carpi
0 - 1
Cittadella
FT
Padova
1 - 0
Unione Venezia
FT
Spezia
3 - 2
Brescia
Italy: Lega Pro Cup Elimination Group Round
FT
Siracusa
3 - 3
Reggina
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
3 - 1
Vissel Kobe
FT
Gamba Osaka
2 - 0
Kawasaki Frontale
FT
Jubilo Iwata
1 - 6
Nagoya Grampus
FT
Sanfrecce Hiroshima
3 - 1
Kashima Antlers
FT
Urawa Red Diamonds
1 - 2
Cerezo Osaka
FT
Vegalta Sendai
2 - 1
Shimizu S Pulse
FT
Yokohama F Marinos
3 - 1
Kashiwa Reysol
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
1 - 0
Oita Trinita
FT
Ehime
0 - 0
Albirex Niigata
FT
Gifu
0 - 1
Omiya Ardija
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 4
Tokushima Vortis
FT
Mito Hollyhock
1 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Montedio Yamagata
2 - 1
Roasso Kumamoto
FT
Renofa Yamaguchi
0 - 4
JEF United Chiba
FT
Tochigi SC
0 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Ventforet Kofu
0 - 2
Machida Zelvia
FT
Yokohama FC
3 - 1
Kyoto Sanga
FT
Zweigen Kanazawa
0 - 1
Tokyo Verdy
Japan: J3 League
FT
Kataller Toyama
0 - 1
FC Tokyo (U23)
Jordan: Pro League
FT
Al Ahli Amman
0 - 4
Al Aqaba
FT
Al Sareeh
0 - 0
Al-Salt
Kenya: Division 1
FT
Mathare United
2 - 0
Homeboyz
FT
Nzoia Sugar
1 - 0
Vihiga United
FT
Sony Sugar
0 - 1
Nakumatt
Kenya: FA Cup Quarter Final
FT
Kenya Police
1 - 4
AFC Leopards
FT
Riverplate
1 - 4
Ulinzi Stars
Kosovo: Superliga
FT
Feronikeli
1 - 0
Ballkani
FT
Llapi
5 - 1
Ferizaj
Kuwait: Premier League
FT
Al Kuwait
4 - 0
Al Shabab Al Ahmadi
FT
Al Salmiyah
2 - 1
Al Arabi Kuwait City
Latvia: Virsliga
FT
FS Metta/Lu
3 - 0
Jelgava
FT
Riga
3 - 0
Valmieras
FT
Spartaks
2 - 2
Liepaja
FT
Ventspils
2 - 0
Rigas Futbola Skola
Lithuania: FA Cup Quarter Final
FT
Viltis
0 - 3
Stumbras
Luxembourg: National Division
FT
Victoria Rosport
0 - 3
Etzella Ettelbruck
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Felda United
2 - 0
PDRM
FT
PKNS
2 - 1
Melaka United
FT
Pahang
1 - 3
Selangor
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club Tijuana
1 - 0
Necaxa
FT
Cruz Azul
4 - 1
Veracruz
FT
Monarcas
1 - 4
Club Queretaro
FT
Puebla
2 - 1
Monterrey
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Atlante
1 - 0
Dorados
FT
Cimarrones
2 - 1
Tampico Madero
FT
Correcaminos UAT
1 - 2
Mineros de Zacatecas
FT
Potros UAEM
0 - 0
Venados
FT
Zacatepec 1948
0 - 0
Alebrijes de Oaxaca
Moldova: Division 1
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
1 - 1
Zimbru Chisinau
FT
Speranta
1 - 2
Petrocub
FT
Zaria Balti
3 - 4
Milsami Orhei
Montenegro: Prva CFL
FT
Buducnost Podgorica
1 - 1
Petrovac
FT
Iskra Danilovgrad
2 - 0
Mornar
FT
Rudar Pljevlja
0 - 0
Lovcen
FT
Zeta
0 - 0
Grbalj
Morocco: FA Cup Round of 32
FT
CR Khemis Zemara
0 - 1
Hassania Agadir
FT
Ittihad Khemisset
1 - 0
FAR Rabat
AET
Mouloudia Missour
1 - 2
Stade Marocain
FT
Nassma Sportive Settat
0 - 1
Rapide Oued Zem
FT
Olympique Khouribga
2 - 0
Najah Sportive Agadir
AET
Racing de Casablanca
0 - 1
Olympique Dcheira
FT
Raja Beni Mellal
0 - 1
Olympique Safi
AET
Union Sportif Amal Tiznit
1 - 2
Wydad Temara
FT
Wydad Fes
3 - 2
Sidi Kacem
Netherlands: Eredivisie
FT
Excelsior
2 - 4
ADO Den Haag
FT
Fortuna Sittard
1 - 1
Utrecht
FT
PSV Eindhoven
6 - 1
Willem II
FT
VVV Venlo
1 - 1
Heerenveen
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballinamallard United
1 - 2
Portadown
FT
Dergview
3 - 0
Knockbreda
FT
Dundela
5 - 2
Loughgall
FT
Harland & Wolff Welders
3 - 4
Ballyclare Comrades
FT
PSNI
1 - 2
Larne
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate
FT
Annagh United
3 - 2
Banbridge Town
FT
Armagh City
1 - 2
Lurgan Celtic
FT
Dollingstown
2 - 2
Tobermore United
FT
Lisburn Distillery
1 - 1
Newington Youth Club
FT
Portstewart
2 - 0
Moyola Park
FT
Sport & Leisure Swifts
0 - 1
Queens University
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Glenavon
1 - 1
Glentoran
FT
Institute
0 - 0
Dungannon Swifts
FT
Linfield
0 - 0
Ards
FT
Newry City
1 - 0
Cliftonville
FT
Warrenpoint Town
1 - 6
Ballymena United
Norway: Eliteserien
FT
Stabaek
3 - 3
Sandefjord
FT
Stromsgodset
2 - 4
Tromso
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
1 - 2
Raufoss
FT
Asker
3 - 1
Fram Larvik
FT
Grorud
3 - 3
Elverum
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Flekkeroy
2 - 1
Vard Haugesund
FT
Hodd
2 - 2
Egersund
FT
Kjelsas
1 - 1
Stjordals Blink
FT
Skeid
2 - 3
KFUM Oslo
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Independiente
2 - 2
Chorrillo
FT
Plaza Amador
1 - 1
Santa Gema
FT
San Francisco
1 - 2
Costa del Este
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Sol de America
1 - 1
Club Nacional
Paraguay: Segunda Division
FT
Resistencia
0 - 1
Deportivo Caaguazu
FT
Rubio Nu
4 - 4
Sportivo Trinidense
Peru: Primera Division Clausura
FT
Real Garcilaso
2 - 2
Sport Huancayo
FT
Sporting Cristal
4 - 0
Sport Boys
Philippines: Copa Paulino Alcantara Group Stage
FT
Ceres
1 - 3
Davao Aguilas
FT
Kaya
4 - 0
Global FC
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
2 - 2
Zaglebie Sosnowiec
FT
Lech Poznan
1 - 1
Piast Gliwice
FT
Slask Wroclaw
0 - 1
Wisla Krakow
Poland: I Liga
FT
Chojniczanka Chojnice
2 - 1
Katowice
FT
Jastrzebie
4 - 2
Termalica Nieciecza
FT
LKS Lodz
2 - 3
Bytovia Bytow
FT
Puszcza Niepolomice
3 - 2
Podbeskidzie
FT
Rakow Czestochowa
2 - 0
Stomil Olsztyn
FT
Sandecja Nowy Sacz
2 - 0
Stal Mielec
FT
Tychy
1 - 0
Warta Poznan
Poland: II Liga
FT
Elana Torun
0 - 0
Widzew Lodz
FT
Gornik Leczna
1 - 3
Olimpia Grudziadz
FT
Olimpia Elblag
0 - 1
Belchatow
FT
Resovia Rzeszow
1 - 0
Blekitni Stargard
FT
Row 1964 Rybnik
1 - 1
Pogon Siedlce
FT
Rozwoj Katowice
0 - 3
Ruch Chorzow
FT
Stal Stalowa Wola
0 - 0
Radomiak Radom
FT
Znicz Pruszkow
2 - 1
SKRA Czestochowa
Portugal: Primeira Liga
FT
Belenenses
0 - 0
Vitoria Setubal
FT
Santa Clara
4 - 2
Boavista
FT
Sporting CP
1 - 0
Feirense
Portugal: LigaPro
FT
Academica
1 - 1
Benfica B
FT
Cova de Piedade
0 - 4
Estoril
FT
Mafra
1 - 1
UD Oliveirense
FT
Porto B
2 - 1
Academico de Viseu
FT
Sporting Braga B
0 - 3
Penafiel
Qatar: Stars League
FT
Al Arabi
5 - 1
Umm Salal
FT
Al Rayyan
2 - 1
Al Kharaitiyat
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
4 - 1
Cabinteely
Romania: Liga I
FT
Astra Giurgiu
0 - 0
Voluntari
FT
CSU Craiova
3 - 0
Dinamo Bucuresti
FT
Hermannstadt
0 - 1
Gaz Metan Medias
Romania: Liga II
FT
ACS Poli Timisoara
0 - 3
UTA Arad
FT
Aerostar Bacau
1 - 2
Politehnica Timisoara
FT
Dacia Unirea Braila
0 - 3
Sportul Snagov
FT
Juventus Bucuresti
2 - 2
Pandurii Targu Jiu
FT
Mioveni
5 - 0
Metaloglobus
Romania: Liga III Serie 1
FT
Foresta Suceava
1 - 0
Somuz Falticeni
FT
Metalul Buzau
0 - 3
Gloria Buzau
FT
Otelul Galati
7 - 0
Sanatatea Darabani
FT
Sporting Liesti
1 - 2
Ceahlaul Piatra Neamt
FT
Stiinta Miroslava
2 - 0
Kosarom Pascani
FT
Targu Secuiesc
3 - 0
Bucovina Radauti
Romania: Liga III Serie 2
FT
Axiopolis Cernavoda
1 - 1
Unirea 2004 Slobozia
FT
Faurei
2 - 0
Medgidia
FT
Gloria Popesti Leordeni
1 - 1
Rapid Bucuresti
FT
Otlenita
2 - 1
Inainte Modelu
FT
Progresul Spartac
0 - 0
Tunari
FT
Sportul Chiscani
1 - 0
Bragadiru
Romania: Liga III Serie 3
FT
Aninoasa
3 - 1
Filiasi
FT
Brasov
1 - 3
Universitatea Craiova
FT
Sporting Rosiori
1 - 2
Astra Giurgiu II
FT
Viitorul Domnesti
0 - 6
Alexandria
Romania: Liga III Serie 4
FT
Minerul J Matasari
2 - 0
Gloria Cermei
FT
Ocna Mures
1 - 5
Soimii Pancota
FT
Scolar Resita
2 - 2
Crisul Chisineu Cris
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
2 - 1
Gloria Bistrita
FT
Cetate Rasnov
1 - 0
Avantul Reghin
FT
Harman
3 - 1
Ariesul 1907 Turda
FT
Iernut
1 - 0
Unirea Dej
FT
Unirea Tasnad
2 - 2
Sanatatea Cluj
Russia: Football Premier League
FT
CSKA Moscow
4 - 0
Ural
FT
Krasnodar
2 - 1
Lokomotiv Moscow
FT
Krylya Sovetov
1 - 0
Anzhi
Russia: PFL South
FT
Biolog-Novokubansk
0 - 1
Akademiya Futbola
Russia: Football National League
FT
Avangard Kursk
1 - 0
Armavir
FT
Chertanovo Moscow
4 - 0
Tyumen
FT
Dinamo St Petersburg
1 - 1
Krasnodar II
FT
Fakel Voronezh
2 - 2
Zenit St Petersburg II
FT
Luch-Energiya
0 - 1
Mordovia Saransk
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 0
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Spartak Moscow (2)
2 - 1
Baltika
FT
Tambov
3 - 1
Sibir
FT
Tom Tomsk
4 - 1
Khabarovsk
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Ahli Jeddah
1 - 1
Al Taawon
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
0 - 2
Kilmarnock
FT
Dundee
1 - 3
Motherwell
FT
Hamilton Academical
1 - 2
St Johnstone
FT
Heart of Midlothian
4 - 1
St Mirren
FT
Livingston
2 - 1
Hibernian
Scotland: Championship
FT
Alloa Athletic
1 - 1
Dundee United
FT
Dunfermline
0 - 3
Inverness CT
FT
Partick
1 - 0
Morton
FT
Queen of the South
5 - 0
Ayr United
FT
Ross County
2 - 0
Falkirk
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
2 - 0
Stranraer
FT
Arbroath
2 - 2
Brechin
FT
Montrose
0 - 2
East Fife
FT
Raith Rovers
4 - 0
Forfar Athletic
FT
Stenhousemuir
2 - 1
Dumbarton
Scotland: League Two
FT
Albion Rovers
3 - 5
Berwick
FT
Annan Athletic
1 - 2
Clyde
FT
Elgin City
0 - 3
Stirling Albion
FT
Peterhead
0 - 1
Edinburgh City
FT
Queens Park
0 - 0
Cowdenbeath
Serbia: Superliga
FT
Cukaricki
1 - 1
Radnicki Nis
FT
Napredak
0 - 0
Vozdovac
FT
Radnik Surdulica
0 - 0
Proleter Novi Sad
FT
Zemun
1 - 0
Rad
Singapore: FA Cup Quarter Final
FT
Albirex Niigata (S)
2 - 0
Hougang United
FT
Balestier Khalsa
1 - 0
Geylang International
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
5 - 0
Sered
FT
FC Nitra
4 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
MSK Zilina
0 - 1
Slovan Bratislava
FT
Ruzomberok
4 - 0
Senica
FT
Zemplin Michalovce
2 - 0
Sport Podbrezova
South Africa: National 1st Division
FT
Ajax Cape Town
1 - 0
Stellenbosch
FT
Maccabi
0 - 0
Cape Umoya United
FT
Mbombela United
2 - 1
Witbank Spurs
FT
Real Kings
0 - 1
University Of Pretoria
FT
Tshakhuma Madzivhadila
1 - 0
TS Galaxy
South Africa: MTN 8 Cup Semi Final
FT
Kaizer Chiefs
0 - 1
Supersport United
South Korea: K League 1
FT
Gangwon FC
0 - 0
Seoul
FT
Sangju Sangmu
1 - 2
Jeonnam Dragons
South Korea: K League 2
FT
Anyang
3 - 0
Ansan Mugunghwa
FT
Gwangju
3 - 3
Busan I Park
Spain: Primera Division
FT
Celta Vigo
2 - 0
Atletico Madrid
FT
Real Madrid
4 - 1
Leganes
Spain: Segunda Division
FT
Cadiz
1 - 1
Oviedo
FT
Elche
0 - 2
Reus
FT
Lugo
3 - 2
Numancia
FT
Tenerife
2 - 2
Deportivo La Coruna
FT
Zaragoza
1 - 1
Las Palmas
Spain: Segunda B Group 1
FT
Guijuelo
1 - 0
Fuenlabrada
FT
Rapido de Bouzas
0 - 3
Navalcarnero
FT
San Sebastian de los Reyes
3 - 3
Internacional de Madrid
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
0 - 1
CD Izarra
FT
Gernika
0 - 0
Sporting Gijon B
FT
Gimnastica De Torrelavega
0 - 0
Athletic Club B
FT
Leioa
1 - 1
CD Calahorra
FT
Mirandes
1 - 1
Racing Santander
FT
Real Sociedad B
3 - 0
Durango
FT
UD Logrones
1 - 1
Barakaldo
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
0 - 1
Ejea
FT
Conquense
2 - 0
Sabadell
FT
Cornella
1 - 0
Levante B
FT
Ebro
0 - 0
Badalona
FT
Ontinyent
2 - 1
Castellon
Spain: Segunda B Group 4
FT
Talavera
2 - 0
Almeria B
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
3 - 0
Hacken
FT
Orebro
2 - 1
Ostersunds
Sweden: Superettan
FT
Brage
1 - 0
Frej
FT
Degerfors
1 - 1
Helsingborg
Sweden: Division 1 North
FT
Forward
3 - 1
Linkopings
FT
Karlslunds
0 - 1
Syrianska
FT
Syrianska Botkyrka
1 - 2
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Atvidabergs
2 - 1
Utsiktens
FT
Grebbestads
2 - 2
Eskilsminne
FT
Oskarshamns AIK
2 - 2
Lunds
FT
Skovde AIK
0 - 0
Kristianstad
FT
Tvaakers
1 - 2
Ljungskile
Switzerland: Super League
FT
Lugano
1 - 0
FC Zurich
FT
Sion
0 - 3
Young Boys
Switzerland: Challenge League
FT
Rapperswil
2 - 1
Aarau
FT
Winterthur
1 - 1
Schaffhausen
Tunisia: Ligue 1
FT
CS Sfaxien
2 - 1
Tataouine
FT
Club Africain
1 - 0
Monastir
FT
Gabes
0 - 2
CA Bizertin
FT
Stade Tunisien
1 - 0
Stade Gabesien
Turkey: Super Lig
FT
Akhisar Belediye
1 - 1
Sivasspor
FT
Alanyaspor
1 - 0
Goztepe
FT
Fenerbahce
2 - 3
Kayserispor
FT
Trabzonspor
4 - 0
Galatasaray
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Altay
2 - 2
Adanaspor
FT
Elazigspor
1 - 2
Balikesirspor
FT
Eskisehirspor
2 - 0
Kardemir Karabukspor
FT
Umraniyespor
2 - 0
Giresunspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Hacettepe
0 - 0
Usakspor
FT
Keciorengucu
1 - 1
Sakaryaspor
USA: MLS
FT
Montreal Impact
3 - 0
New York Red Bulls
FT
New England Revolution
1 - 1
Portland Timbers
FT
Orlando City
2 - 2
Philadelphia Union
FT
Seattle Sounders
3 - 1
Sporting Kansas City
USA: NASL United Soccer League
FT
Carolina Railhawks
0 - 3
Tampa Bay Rowdies
FT
Charlotte Independence
1 - 0
Nashville
FT
FC Cincinnati
2 - 1
Pittsburgh Riverhounds
FT
Indy Eleven
1 - 1
Richmond Kickers
FT
Toronto FC II
1 - 2
Atlanta United II
Ukraine: Premier League
FT
Shakhtar Donetsk
2 - 0
Illichivets Mariupol
Ukraine: First League
FT
Hirnyk-Sport
2 - 2
Prikarpatye
FT
Mykolaiv
0 - 0
Avanhard Kramatorsk
FT
Rukh Vynnyky
0 - 2
Kolos Kovalivka
FT
Zirka Kirovohrad
2 - 0
Ingulets Petrove
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Fenix
1 - 3
Club River Plate
FT
Nacional de Football
1 - 0
Racing Montevideo
FT
Rampla Juniors
0 - 1
Montevideo Wanderers
Uruguay: Segunda Division
FT
Central Espanol
1 - 0
Juventud
FT
Miramar
3 - 1
Plaza Colonia
FT
Oriental
0 - 1
Cerrito
FT
Villa Teresa
2 - 0
Villa Espanola
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
0 - 0
Deportivo Anzoategui
FT
Estudiantes Caracas
2 - 3
Deportivo La Guaira
FT
Monagas
1 - 1
Trujillanos
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
2 - 3
Diamantes de Guayana
FT
Lala
0 - 0
Atletico Furrial
FT
Real Frontera
2 - 1
Llaneros
FT
Titanes
1 - 0
Hermanos Colmenarez
FT
ULA FC
0 - 0
Deportivo JBL
FT
Union Atletico Falcon
4 - 4
Urena
FT
Yaracuyanos
2 - 1
Atletico el Vigia
Wales: Premier League
FT
Barry Town
2 - 0
Connahs Quay
FT
Carmarthen Town
2 - 0
Cardiff Metropolitan
FT
Cefn Druids
2 - 1
Llandudno
FT
Newtown AFC
2 - 0
Bala Town