Football ResultsSunday, 1st September 2019

Albania: Superliga
FT
Kukesi
1 - 1
Laci
FT
Partizani Tirana
1 - 0
Flamurtari Vlore
FT
Skenderbeu Korce
0 - 3
Bylis
Algeria: Ligue 1
FT
USM Alger
3 - 2
Ain Mlila
Angola: Division 1
FT
Ferrovia Huambo
0 - 0
Onze Bravos
FT
Progresso Associacao
0 - 1
Recreativo Do Libolo
FT
Recreativo Caala
3 - 0
4 de Abril do Cuando Cubango
FT
Santa Rita de Cassia
0 - 2
Inter Luanda
FT
Wiliete Sc
1 - 1
Academica do Lobito
Argentina: Primera Nacional
FT
Estudiantes R.c.
3 - 1
Independiente Rivadavia
FT
Guillermo Brown
0 - 1
Temperley
FT
Racing Club
0 - 1
San Martin de San Juan
FT
Villa Dalmine
1 - 1
Almagro
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Almirante Brown
0 - 0
Tristan Suarez
FT
Argentino De Quilmes
0 - 0
JJ Urquiza
FT
Defensores Unidos
1 - 1
Los Andes
FT
Talleres Remedios
1 - 1
Flandria
FT
UAI Urquiza
1 - 0
San Telmo
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Atletico Sarmiento
2 - 0
Defensores de Belgrano
FT
Deportivo Madryn
0 - 0
Atletico Camioneros
FT
Douglas Haig
0 - 2
Banfield
FT
Ferro Carril Oeste
1 - 1
Cipolletti
FT
Huracan Las Heras
1 - 0
Juventud Unida Universitario
FT
Juventud Unida
1 - 1
Central Norte
FT
Olimpo Bahia Blanca
0 - 0
Circulo Deportivo
FT
San Martin Formosa
2 - 1
Quilmes
Argentina: Superliga
FT
Atletico Tucuman
1 - 0
Arsenal Sarandi
FT
Colon Santa Fe
1 - 1
Rosario Central
FT
Newells Old Boys
4 - 1
Huracan
FT
River Plate
0 - 0
Boca Juniors
FT
Talleres Cordoba
2 - 1
Aldosivi
Australia: NPL NNSW Play-Off Semi Final
FT
Broadmeadow Magic
2 - 2
Maitland
FT
Edgeworth Eagles
4 - 1
Lambton Jaffas
Australia: NPL Tasmania
FT
Clarence United
0 - 8
Devonport City
FT
South Hobart
1 - 2
Glenorchy Knights
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
1 - 3
Rapid Vienna
FT
SCR Altach
1 - 2
Sturm Graz
FT
St Polten
1 - 3
Hartberg
Austria: 2.Liga
FT
Austria Lustenau
1 - 2
FAC Team Fur Wien
Austria: Regional League Tirol
FT
Telfs
1 - 0
Imst
FT
Wacker Innsbruck II
0 - 2
Kitzbuhel
Azerbaijan: Premier League
FT
Neftchi Baku
2 - 1
Sumqayit
FT
Sabail
0 - 4
Qarabag
Belarus: Premier League Division 1
FT
Energetik-BGU Minsk
1 - 2
Shakhter Soligorsk
FT
Minsk
3 - 2
BATE Borisov
FT
Neman Grodno
0 - 1
Dinamo Minsk
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
1 - 0
Standard Liege
FT
Club Brugge
1 - 1
Genk
FT
Gent
3 - 2
Cercle Brugge
FT
Zulte Waregem
2 - 0
Antwerp
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Virton
1 - 0
Westerlo
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Club Destroyers
2 - 4
Blooming
FT
Oriente Petrolero
3 - 2
Sport Boys Warnes
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Real Santa Cruz
2 - 0
Mariscal Sucre
FT
Universitario Beni
3 - 2
San Joaquin
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Stormers Sporting Club
0 - 1
Independiente Petrolero
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Borac Banja Luka
3 - 1
Celik Zenica
Brazil: Serie A
FT
Corinthians
1 - 0
Atletico Mineiro
FT
Cruzeiro
1 - 0
Vasco da Gama
FT
Flamengo
3 - 0
Palmeiras
FT
Fortaleza
2 - 0
Goias
FT
Internacional
3 - 2
Botafogo
Brazil: Serie C Play-Off Quarter Final
FT
Paysandu
0 - 0
Nautico Recife
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Vratsa
0 - 1
Ludogorets
FT
CSKA Sofia
2 - 2
Levski Sofia
FT
Vitosha Bistritsa
3 - 2
Tsarsko Selo
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
1 - 0
Suvorovo
FT
Benkovski Byala
1 - 1
Septemvri Tervel
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Sokol Markovo
1 - 1
Borislav Parvomay
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Akademik Svishtov
1 - 3
Lokomotiv Mezdra
FT
Bdin Vidin
0 - 1
FT
Botev Kozloduy
0 - 3
Yantra Gabrovo
FT
Kom Berkovitsa
0 - 0
Vihar Slavyanovo
FT
Partizan Cherven Bryag
6 - 0
Juventus Malchika
FT
Sevlievo
5 - 1
Pavlikeni
FT
Tryavna
1 - 1
Lokomotiv 1927 Dryanovo
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
1 - 2
Universidad Catolica
FT
Audax Italiano
3 - 2
Union Espanola
FT
O'Higgins
0 - 3
Huachipato
FT
Universidad de Concepcion
0 - 0
Palestino
Chile: Primera B
FT
Deportes Temuco
0 - 0
Santiago Morning
FT
Deportes Valdivia
0 - 1
Santiago Wanderers
FT
Rangers de Talca
0 - 0
Deportivo La Serena
China: Super League Women
FT
Dalian Aerbin (W)
0 - 0
Shanghai Shenhua (W)
FT
Guangdong Haijun (W)
3 - 0
Changchun Dazhong (W)
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
0 - 0
Junior
FT
Deportivo Cali
3 - 1
Deportivo Pasto
FT
Envigado
3 - 3
Rionegro
FT
Huila
0 - 1
Deportes Tolima
FT
Santa Fe
2 - 0
Independiente Medellin
Colombia: Primera B PB Clausura
FT
Atletico FC
0 - 0
Valledupar
FT
Cortulua
1 - 0
Bogota FC
FT
Real Cartagena
3 - 0
Llaneros
FT
Real Santander
1 - 0
Barranquilla
Congo DR: Linafoot
FT
Don Bosco
2 - 2
Maniema Union
FT
Vita Club
0 - 0
TP Mazembe
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Cartagines
0 - 4
Alajuelense
FT
Jicaral Sercoba
1 - 1
Santos de Guapiles
FT
Municipal Grecia
2 - 1
Guadalupe FC
FT
San Carlos
5 - 2
Perez Zeledon
Croatia: Prva HNL
FT
Rijeka
1 - 1
Inter Zapresic
FT
Varazdin
1 - 3
Gorica
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
3 - 0
Orijent Rijeka
FT
Croatia Zmijavci
0 - 1
Hajduk Split II
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 0
Hrvatski Dragovoljac
Cyprus: Division 1
FT
Olympiakos Nicosia
1 - 1
Doxa Katokopias
Czech Republic: Division 2
FT
Varnsdorf
0 - 3
Usti Nad Labem
Czech Republic: Division 1
FT
Ceske Budejovice
2 - 0
Zlin
FT
Jablonec
2 - 1
Banik Ostrava
FT
Opava
1 - 1
Slavia Praha
FT
Sparta Praha
3 - 3
Sigma Olomouc
FT
Teplice
0 - 0
Karvina
Denmark: 1. Division
FT
Roskilde
1 - 2
Fredericia
FT
Vendsyssel
1 - 0
Hvidovre
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Avarta
0 - 0
Frem
FT
Holbaek
4 - 0
FA 2000
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
AB Copenhagen
2 - 0
Naesby
FT
Thisted
3 - 1
Dalum
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
2 - 1
Lyngby
FT
Aalborg
1 - 0
FC Copenhagen
FT
Aarhus
1 - 0
Esbjerg
FT
Midtjylland
1 - 0
Brondby
FT
Randers
2 - 0
Silkeborg
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
Orense
FT
Duros Del Balon
1 - 0
Gualaceo
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
CD Olmedo
2 - 2
Delfin
FT
Emelec
2 - 1
Guayquil City
FT
LDU Quito
2 - 0
El Nacional
Egypt: FA Cup Semi Final
AET
Zamalek
1 - 0
Al Ittihad Alexandria
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Aguila
2 - 3
Municipal Limeno
FT
FAS
2 - 2
11 Deportivo
FT
Isidro Metapan
1 - 0
Jocoro
FT
Juventud Independiente
0 - 5
Santa Tecla
FT
Sonsonate
1 - 4
Alianza
England: Premier League
FT
Arsenal
2 - 2
Tottenham Hotspur
FT
Everton
3 - 2
Wolverhampton Wanderers
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
3 - 1
Maardu Linnameeskond
FT
Paide LM
1 - 1
Flora Tallinn
FT
Tulevik Viljandi
3 - 0
Kuressaare
Estonia: Esiliiga
FT
K-Jarve JK Jarve
2 - 1
Tartu Welco
FT
Tallinn Jk Legion
2 - 0
Rakvere Tarvas
FT
Tammeka Tartu II
3 - 1
Parnu Linnameeskond
Faroe Islands: Premier League
FT
B36 Torshavn
1 - 0
Skala
FT
KI Klaksvik
3 - 1
Torshavn
FT
NSI Runavik
3 - 0
EB/Streymur
FT
TB Tvoroyri
0 - 1
Argir
FT
Vikingur Gota
3 - 2
Fuglafjordur
Finland: Veikkausliiga
FT
HJK Helsinki
2 - 2
RoPS
FT
Lahti
0 - 1
Mariehamn
Finland: Kakkonen Group B
FT
Tampere United
3 - 4
Jazz
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
1 - 1
VIFK
FT
PK-37
1 - 2
KuFu 98
FT
Vps Akatemia
1 - 2
OLS Oulu
France: Ligue 1
FT
Marseille
1 - 0
St Etienne
FT
Reims
2 - 0
Lille
FT
Rennes
1 - 2
Nice
FT
Strasbourg
2 - 2
Monaco
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Saburtalo
1 - 0
Chikhura Sachkhere
Germany: Bundesliga
FT
Eintracht Frankfurt
2 - 1
Fortuna Dusseldorf
FT
Werder Bremen
3 - 2
Augsburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
Hamburg
3 - 0
Hannover 96
FT
Holstein Kiel
1 - 1
Erzgebirge Aue
FT
Osnabruck
3 - 0
Karlsruher
Germany: 3. Liga
FT
Kaiserslautern
1 - 1
Waldhof Mannheim
FT
Uerdingen 05
1 - 2
Eintracht Braunschweig
Germany: Regional League North
FT
Hannoverscher
1 - 2
Lubeck
FT
Holstein Kiel II
3 - 0
Drochtersen/Assel
FT
Luneburger Hansa
5 - 1
Havelse
FT
Oldenburg
3 - 2
Hamburg II
FT
St Pauli II
0 - 0
Jeddeloh
FT
Wolfsburg II
0 - 3
Hannover 96 II
Germany: Regional League Northeast
FT
BFC Dynamo
1 - 3
Hertha Berlin II
FT
Berliner AK 07
1 - 1
Rot-Weiss Erfurt
FT
Chemie Leipzig
2 - 0
Sv Lichtenberg 47
FT
Wacker Nordhausen
2 - 0
Altglienicke
FT
ZFC Meuselwitz
0 - 1
Lokomotive Leipzig
Germany: Regional League West
FT
Borussia Dortmund II
4 - 2
Fortuna Dusseldorf II
FT
Rot-Weiss Oberhausen
0 - 3
Rot-Weiss Essen
Germany: Regional League Southwest
FT
RW Koblenz
0 - 1
Freiburg II
Greece: Super League 1
FT
Asteras Tripolis
2 - 3
AEK Athens
FT
Lamia
2 - 2
Atromitos Athinon
FT
Larisa
0 - 1
Olympiakos Piraeus
FT
PAOK
2 - 1
Panionios
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Coban Imperial
0 - 0
Xelaju
FT
Comunicaciones
1 - 0
Iztapa
FT
Deportivo Mixco
3 - 1
Malacateco
FT
Sanarate
0 - 1
CSD Municipal
FT
Santa Lucia
0 - 0
Antigua GFC
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Honduras
0 - 1
Lobos UPNFM
FT
CD Motagua
1 - 0
CD Marathon
FT
Platense
1 - 1
CD Real Sociedad
FT
Real Espana
0 - 2
Vida
FT
Real de Minas
1 - 2
CD Olimpia
Hong Kong: Premier League
FT
Lee Man
4 - 2
Sun Pegasus
Hungary: NB I
FT
Ferencvaros
1 - 0
Diosgyori
Hungary: NB II
FT
Ajka
5 - 1
Vac
FT
Bekescsaba 1912
0 - 3
Budafoki LC
FT
Csakvar
2 - 1
Siofok
FT
Dorogi
1 - 1
Szombathelyi Haladas
FT
Gyirmot
1 - 0
Budaorsi
FT
Kazincbarcika
2 - 2
Nyiregyhaza
FT
Szolnoki Mav
1 - 1
Szeged 2011
FT
Tiszakecske
0 - 3
MTK Budapest
Iceland: Urvalsdeild
FT
Breidablik
4 - 3
Fylkir
FT
IBV
2 - 1
Valur Reykjavik
FT
KR Reykjavik
2 - 0
IA Akranes
FT
Kopavogur
1 - 3
Vikingur Reykjavik
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
2 - 1
Kalteng Putra
FT
PS TNI
2 - 2
Pusamania Borneo
FT
PSM Makassar
2 - 1
Persela Lamongan
FT
Persija Jakarta
0 - 1
Perseru Serui
FT
Semen Padang
2 - 3
Barito Putera
International Tournaments: Torneio Uber Internacional (women) Petit Final
FT
Argentina (W)
1 - 3
Costa Rica (W)
International Tournaments: Torneio Uber Internacional (women) Final
PEN
Brazil (W)
4 - 5
Chile (W)
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 1st Round
FT
Al Jaish Damascus
1 - 1
Nouadhibou
Israel: Premier League
FT
Hapoel Beer Sheva
3 - 0
Hapoel Hadera
FT
Hapoel Raanana
2 - 1
Beitar Jerusalem
FT
Maccabi Tel Aviv
0 - 0
Bnei Yehuda Tel Aviv
Israel: Liga Leumit
FT
Hapoel Ramat Gan
3 - 2
Hapoel Umm Al-fahm
Italy: Serie A
FT
Atalanta
2 - 3
Torino
FT
Cagliari
1 - 2
Internazionale
FT
Genoa
2 - 1
Fiorentina
FT
Lazio
1 - 1
Roma
FT
Lecce
0 - 1
Verona
FT
Sassuolo
4 - 1
Sampdoria
FT
Udinese
1 - 3
Parma
Italy: Serie B
FT
Frosinone
2 - 1
Ascoli
FT
Juve Stabia
0 - 2
Pisa
FT
Pescara
4 - 2
Pordenone
Italy: Serie C Group A
FT
Albinoleffe
1 - 1
Pro Patria
FT
Carrarese
1 - 1
Alessandria
FT
Gozzano
0 - 2
Como
FT
Juventus (U23)
2 - 3
Robur Siena
FT
Lecco
2 - 0
Pro Vercelli
FT
Monza
2 - 0
Novara
FT
Olbia
2 - 1
Giana Ermino
FT
Pergolettese
0 - 2
Pistoiese
FT
Renate
4 - 0
Pontedera
Italy: Serie C Group B
FT
Feralpisalo
2 - 2
Rimini
FT
Gubbio
2 - 2
Virtus Verona
FT
Imolese
0 - 0
Arzignano Valchiampo
FT
Padova
6 - 1
Fano Alma Juventus
FT
Ravenna
1 - 2
Reggio Audace
FT
Sambenedettese
0 - 0
Triestina
FT
Sudtirol
2 - 3
Carpi
FT
Vicenza Virtus
3 - 1
Fermana
Italy: Serie C Group C
FT
Bari
1 - 3
Viterbese Castrense
FT
Bisceglie
1 - 1
Catanzaro
FT
Casertana
2 - 0
Rende
FT
Catania
2 - 1
Virtus Francavilla
FT
Picerno
2 - 1
Rieti
FT
Reggina
5 - 1
Cavese
FT
Ternana
1 - 0
Potenza
FT
Vibonese
0 - 1
Avellino
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
2 - 1
Kawasaki Frontale
FT
Shimizu S Pulse
0 - 4
Kashima Antlers
FT
Shonan Bellmare
1 - 1
Urawa Red Diamonds
Japan: J2 League
FT
Machida Zelvia
1 - 1
JEF United Chiba
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 2
Fagiano Okayama Next
FT
Tochigi SC
0 - 3
Mito Hollyhock
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
Honda Lock
3 - 2
Matsue City
FT
Mio Biwako Shiga
3 - 3
Ryutsu Keizai
FT
Nara Club
2 - 1
Sony Sendai
FT
Reinmeer Aomori
1 - 4
Tegavajaro Miyazaki
FT
Yokogawa Musashino
3 - 2
Maruyasu Okazaki
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
1 - 0
Nagano Parceiro (W)
Japan: J3 League
FT
Gamba Osaka (U23)
6 - 0
Fukushima United
FT
Vanraure Hachinohe
0 - 3
Giravanz Kitakyushu
FT
YSCC
2 - 3
Kamatamare Sanuki
Kenya: Division 1
FT
Homeboyz
1 - 0
AFC Leopards
FT
Zoo Kericho
3 - 1
Chemelil Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Gjilani
2 - 0
Vushtrria
FT
Trepca 89
1 - 1
Drenica
Latvia: FA Cup Quarter Final
FT
Riga
4 - 0
Tukums
Luxembourg: National Division
FT
Differdange 03
2 - 1
Etzella Ettelbruck
FT
F91 Dudelange
3 - 3
Racing Union Luxembourg
FT
Fola Esch
2 - 0
Union Titus Petange
FT
Mondorf-Les-Bains
3 - 0
Muhlenbach Blue Boys
FT
UNA Strassen
4 - 1
Hostert
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club Queretaro
1 - 1
Puebla
FT
Cruz Azul
1 - 1
Guadalajara Chivas
FT
Pachuca
0 - 2
Atletico San Luis
FT
UANL Tigres
1 - 1
Leon
FT
UNAM Pumas
2 - 1
Toluca
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Celaya
0 - 0
Correcaminos UAT
FT
Dorados
2 - 3
Universidad Guadalajara
FT
Zacatepec 1948
1 - 1
Atlante
Moldova: National Division Division 1
FT
Speranta
1 - 3
Petrocub
FT
Zimbru Chisinau
0 - 1
Sfintul Gheorghe
Montenegro: Druga CFL
FT
Bokelj
1 - 1
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Fk Drezga
0 - 1
Decic
FT
Ibar
3 - 1
Jezero
FT
Lovcen
1 - 1
Mornar
FT
Otrant Olympic
1 - 0
Arsenal Tivat
Morocco: FA Cup Round of 32
FT
Chabab Rif Hoceima
1 - 3
Ittihad Tanger
FT
FUS Rabat
1 - 0
Mouloudia Oujda
FT
Moghreb Tetouan
1 - 0
Chabab Mohammedia
PEN
Nassma Sportive Settat
3 - 4
Chabab Raidi Salmi
PEN
Olympique Dcheira
4 - 3
Olympique Khouribga
AET
Racing de Casablanca
2 - 1
Raja Beni Mellal
AET
TAS de Casablanca
3 - 1
Kawkab Marrakech
AET
US Touarga
3 - 2
Wydad Fes
Netherlands: Eredivisie
FT
Sparta Rotterdam
1 - 4
Ajax
FT
Twente
3 - 1
Utrecht
FT
Vitesse Arnhem
2 - 1
AZ Alkmaar
FT
Waalwijk
1 - 3
PSV Eindhoven
FT
Willem II
0 - 1
Feyenoord
Netherlands: Eerste Divisie
FT
MVV Maastricht
1 - 0
Roda
North Macedonia: Prva MFL
FT
Renova
0 - 1
Vardar Skopje
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Drita
3 - 1
Korabi
FT
Ohrid
0 - 1
Gostivar
FT
Skopje
2 - 1
Pelister
FT
Vardari Forino
3 - 0
Fk Kadino
FT
Vellazerimi 77
1 - 1
Labunishta
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Kit-Go Pehcevo
1 - 1
Kozuv Gevgelija
FT
Pobeda
0 - 3
Belasica
FT
Sasa
4 - 1
Fk Pitu Guli
FT
Tikves
3 - 1
Plackovica
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
1 - 3
Brann
FT
Mjondalen
1 - 3
Molde
FT
Ranheim
1 - 2
Kristiansund BK
FT
Sarpsborg 08
2 - 2
Viking
FT
Tromso
2 - 2
Haugesund
FT
Valerenga
1 - 1
Rosenborg
Norway: 1. Divisjon
FT
Aalesund
4 - 0
Jerv
FT
Notodden
1 - 1
KFUM Oslo
FT
Raufoss
2 - 1
Nest-Sotra
FT
Sandefjord
3 - 1
Sandnes Ulf
FT
Tromsdalen
2 - 5
Ham-Kam
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 2
Strommen
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Bryne
2 - 1
Arendal
FT
Hodd
3 - 1
Vidar
FT
Kvik Halden
1 - 1
Stjordals Blink
FT
Nardo
1 - 4
Sola
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Asker
0 - 2
Fram Larvik
FT
Mjolner
0 - 1
Senja
FT
Sotra
2 - 3
Alta
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Arabe Unido
0 - 0
Sporting San Miguelito
FT
Costa del Este
1 - 0
Atletico Chiriqui
FT
San Francisco
1 - 2
Alianza
FT
Tauro
0 - 1
Independiente
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
5 - 0
General Diaz
FT
Club Sportivo San Lorenzo
1 - 2
Sol de America
Paraguay: Segunda Division
FT
Atyra Fc
2 - 1
2 de Mayo
FT
Fernando de la Mora
2 - 2
RI 3 Corrales
FT
Guairena
2 - 0
Fulgencio Yegros
FT
Independiente FBC
1 - 1
General Caballero
FT
Ovetense
0 - 0
3 de Febrero
FT
Sportivo Iteno
3 - 0
Deportivo Caaguazu
FT
Sportivo Trinidense
0 - 0
Rubio Nu
Peru: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Municipal
2 - 2
Alianza Lima
FT
Molinos El Pirata
0 - 0
Carlos Mannucci
FT
Universitario
2 - 1
FBC Melgar
Peru: Liga 2
FT
Comerciantes Unidos
2 - 1
Los Caimanes
FT
Cultural Santa Rosa
2 - 2
Union Huaral
FT
Santos FC
3 - 0
Sport Loreto
Poland: Ekstraklasa
FT
Lech Poznan
1 - 2
Cracovia Krakow
FT
Legia Warszawa
3 - 1
Rakow Czestochowa
FT
Slask Wroclaw
1 - 1
Pogon Szczecin
Poland: I Liga
FT
Belchatow
1 - 2
Chrobry Glogow
FT
Miedz Legnica
2 - 1
Wigry Suwalki
FT
Puszcza Niepolomice
0 - 1
Stal Mielec
Poland: II Liga
FT
Elana Torun
4 - 1
Legionovia Legionowo
FT
Gryf Wejherowo
1 - 1
Bytovia Bytow
FT
Resovia Rzeszow
0 - 1
Olimpia Elblag
Portugal: Primeira Liga
FT
Porto
3 - 0
Guimaraes
FT
Sporting Braga
0 - 4
Benfica
FT
Tondela
0 - 0
Santa Clara
Portugal: LigaPro
FT
Academico de Viseu
1 - 3
Sporting Covilha
FT
Chaves
2 - 1
Penafiel
FT
Estoril
3 - 1
Varzim
FT
Mafra
1 - 0
Academica
FT
UD Oliveirense
0 - 1
Farense
Romania: Liga I
FT
Hermannstadt
2 - 1
Chindia Targoviste
FT
Steaua Bucuresti
2 - 1
Viitorul Constanta
Romania: Liga II
FT
Scolar Resita
1 - 2
Rapid Bucuresti
FT
Sirineasa
2 - 0
Juventus Bucuresti
FT
Voint Turnu Magurele
2 - 0
Farul Constanta
Russia: Football Premier League
FT
Arsenal Tula
1 - 2
CSKA Moscow
FT
Spartak Moscow
0 - 1
Zenit St Petersburg
FT
Ural
2 - 4
Krasnodar
Russia: PFL Center
FT
Khimki II
7 - 0
Salyut Belgorod
Russia: PFL South
FT
Dinamo Stavropol
1 - 1
Legion
FT
Druzhba Maykop
2 - 1
Urozhay Krasnodar
FT
Fk Makhachkala
1 - 1
Spartak Nalchik
FT
Inter Cherkessk
1 - 0
SKA Rostov
FT
Krasnodar 3
2 - 2
Anzhi
FT
Mashuk KMV
0 - 1
Alania-d Vladikavkaz
FT
Volgar Astrakhan
2 - 0
Chernomorets Novorossiysk
Scotland: Premiership
FT
Rangers
0 - 2
Celtic
Serbia: Superliga
FT
Cukaricki
1 - 0
Radnicki Nis
FT
Indjija
1 - 2
Proleter Novi Sad
FT
Mladost Lucani
3 - 3
Javor Ivanjica
FT
Napredak
4 - 0
Rad
FT
Partizan
1 - 1
Backa Topola
Singapore: S League
FT
Balestier Khalsa
1 - 4
DPMM
FT
Hougang United
2 - 0
Home United
Slovakia: Super Liga
FT
Dunajska Streda
5 - 2
Slovan Bratislava
FT
Trencin
2 - 2
FC Nitra
Slovenia: Prva Liga
FT
CM Celje
3 - 0
Rudar Velenje
FT
Domzale
0 - 1
Maribor
South Africa: National 1st Division
FT
Ajax Cape Town
0 - 3
Uthongathi
FT
Richards Bay
1 - 1
Cape Umoya United
FT
Royal Eagles
2 - 2
Jdr Stars
FT
University Of Pretoria
2 - 2
Jomo Cosmos
South Africa: MTN 8 Cup Semi Final
FT
Supersport United
1 - 1
Mamelodi Sundowns
South Korea: K League 2
FT
Ansan Greeners
2 - 1
Gwangju
FT
Ansan Mugunghwa
2 - 3
Bucheon 1995
FT
Suwon City
2 - 2
Jeonnam Dragons
South Korea: K League 1
FT
Gangwon FC
2 - 0
Gyeongnam
FT
Incheon United
3 - 3
Ulsan Hyundai
FT
Sangju Sangmu
1 - 1
Daegu
FT
Seoul
0 - 2
Jeonbuk Motors
Spain: Segunda Division
FT
Cadiz
2 - 1
Extremadura
FT
Girona
1 - 0
Malaga
FT
Lugo
2 - 4
Alcorcon
FT
Ponferradina
4 - 0
Tenerife
FT
Rayo Vallecano
3 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Sporting Gijon
2 - 0
Albacete
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Baleares
1 - 0
Las Palmas B
FT
Atletico Madrid B
1 - 3
Pena Deportiva
FT
Coruxo
0 - 2
Internacional de Madrid
FT
Getafe B
0 - 0
Las Rozas
FT
Oviedo B
2 - 1
Langreo
FT
Sporting Gijon B
5 - 0
San Sebastian de los Reyes
FT
UD Ibiza
2 - 0
Rayo Majadahonda
Spain: Segunda B Group 2
FT
Burgos
1 - 1
Alaves B
FT
CD Izarra
2 - 0
Leioa
FT
Guijuelo
1 - 2
Barakaldo
FT
Osasuna B
1 - 0
Valladolid B
FT
Real Union
1 - 1
Cultural Leonesa
FT
UD Logrones
0 - 1
Haro
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
2 - 2
Gimnastic
FT
Castellon
2 - 2
Valencia Mestalla
FT
Ebro
0 - 0
Espanyol B
FT
Fc Andorra
2 - 0
Badalona
FT
Hercules
1 - 2
Villarreal B
FT
Levante B
1 - 2
Sabadell
FT
Lleida Esportiu
0 - 2
La Nucia
FT
Orihuela
1 - 1
AE Prat
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
3 - 0
Merida
FT
Don Benito
1 - 2
Cartagena
FT
Granada B
0 - 0
San Fernando
FT
Marbella
2 - 1
Villarrobledo
FT
Murcia
1 - 1
Algeciras
FT
Real Linense
1 - 0
UCAM Murcia
FT
Recreativo Huelva
3 - 1
Talavera
FT
Yeclano Deportivo
2 - 1
Cadiz B
Spain: Primera Division
FT
Atletico Madrid
3 - 2
Eibar
FT
Espanyol
0 - 3
Granada
FT
Valencia
2 - 0
Mallorca
FT
Villarreal
2 - 2
Real Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
1 - 0
Djurgarden
FT
GIF Sundsvall
0 - 2
IFK Goteborg
FT
Hacken
4 - 1
Falkenbergs
FT
Kalmar
0 - 5
Malmo
FT
Norrkoping
2 - 0
Hammarby
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
1 - 1
Syrianska
FT
Dalkurd
3 - 1
Norrby
FT
Jonkopings Sodra
5 - 2
Orgryte
FT
Trelleborgs
2 - 1
Vasteras
Sweden: Division 1 North
FT
Bodens
0 - 2
Akropolis
FT
Linkopings
1 - 0
Carlstad United
FT
Nykoping
0 - 0
Sollentuna
FT
Vasalunds
5 - 0
Team TG
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
1 - 0
Atvidabergs
FT
Lindome
0 - 0
Trollhattan
FT
Ljungskile
9 - 0
Oskarshamns AIK
FT
Skovde AIK
4 - 0
Kristianstad
FT
Torns
2 - 3
Lunds
Switzerland: Challenge League
FT
Vaduz
2 - 2
Grasshopper Club
Switzerland: Super League
FT
Basel 1893
2 - 1
Lugano
FT
Luzern
2 - 2
Young Boys
FT
Thun
0 - 1
Sion
Tunisia: Ligue 1
FT
Etoile du Sahel
0 - 0
Monastir
Turkey: Super Lig
FT
Fenerbahce
1 - 1
Trabzonspor
FT
Genclerbirligi
1 - 2
Istanbul Basaksehir
FT
Sivasspor
1 - 1
Gaziantep BB
FT
Yeni Malatyaspor
2 - 3
Alanyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
0 - 0
Keciorengucu
FT
Eskisehirspor
0 - 2
Bursaspor
FT
Fatih Karagumruk
1 - 1
Menemen Belediye
FT
Giresunspor
2 - 2
Hatayspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Afjet Ayfonspor
4 - 1
Hacettepe
FT
Amedspor
1 - 2
Sancaktepe Belediye
FT
Corum Belediyespor
1 - 0
1922 Konyaspor
FT
Gumushanespor
0 - 2
Samsunspor
FT
Kirklarelispor
1 - 1
Inegolspor
FT
Manisa Buyuksehir
1 - 0
Zonguldak Komurspor
FT
Pendikspor
0 - 1
Sariyer
FT
Polatli Bugsasspor
2 - 0
Sanliurfaspor
FT
Tarsus Idman Yurdu
1 - 3
Duzyurtspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankara Demirspor
3 - 2
Bodrumspor
FT
Bayburt Ozel idare
3 - 1
Elazigspor
FT
Eyupspor
0 - 2
Kirsehir Belediyespor
FT
Kastamonuspor
0 - 2
Tuzlaspor
FT
Sakaryaspor
2 - 3
Ergene Velimese
FT
Usakspor
1 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Van Buyuksehir Belediye
2 - 2
Bandirmaspor
UEFA: Womens Euro 2021 England Qualifying Round
FT
Kazakhstan (W)
0 - 3
Serbia (W)
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Bethlehem Steel
2 - 0
Swope Park Rangers
FT
Colorado Switchbacks
0 - 3
Phoenix Rising
FT
Los Angeles Galaxy II
1 - 0
Sacramento Republic
FT
New Mexico United
0 - 2
Orange County
FT
Reno 1868
1 - 3
Portland Timbers II
FT
Tulsa Roughnecks
2 - 1
Fresno
USA: MLS
FT
Dallas
3 - 1
FC Cincinnati
FT
Portland Timbers
1 - 0
Real Salt Lake
FT
San Jose Earthquakes
3 - 0
Orlando City
FT
Seattle Sounders
4 - 3
Los Angeles Galaxy
FT
Sporting Kansas City
1 - 0
Houston Dynamo
FT
Vancouver Whitecaps
1 - 3
New York City
Ukraine: Premier League
FT
Olimpik Donetsk
0 - 4
Shakhtar Donetsk
FT
Zorya Luhansk
2 - 2
Dynamo Kyiv
Uruguay: Primera Division Torneo Intermedio
FT
Danubio
0 - 1
Club River Plate
FT
Nacional de Football
3 - 0
Penarol
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Atletico Venezuela
0 - 2
Zamora
FT
Caracas
1 - 2
Zulia
FT
Estudiantes FC
1 - 2
Trujillanos
FT
Lala
1 - 0
Metropolitanos
FT
Monagas
1 - 1
Puerto Cabello
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico el Vigia
3 - 1
Real Frontera
FT
Dynamo De Puerto La Cruz
0 - 1
Ciudad Vinotino
FT
Fundacion Aifi
1 - 2
UCV
FT
Petare
1 - 0
Libertador
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 2
Angostura
FT
Urena
0 - 0
ULA FC
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Sep 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It