Football ResultsSunday, 2nd June 2019

:
FT
Apejes
1 - 0
UMS de Loum
FT
Cotonsport
1 - 1
Dragon de Yaounde
:
FT
Fovu Club
1 - 0
Union Douala
FT
Les Astres
0 - 0
FT
New Star
3 - 0
Unisport Bafang
Albania: FA Cup Final
FT
Kukesi
2 - 1
Tirana
Argentina: Copa Superliga Final
FT
Tigre
2 - 0
Boca Juniors
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Cooma
1 - 3
Gungahlin United
Australia: NPL New South Wales
FT
Hakoah Sydney City
1 - 2
Sutherland Sharks
FT
Rockdale City Suns
2 - 5
Marconi Stallions
FT
Sydney Olympic
2 - 2
Mt Druitt Town Rangers
FT
Sydney United 58
2 - 4
Blacktown City
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Edgeworth Eagles
0 - 0
Broadmeadow Magic
FT
Hamilton Olympic
2 - 4
Weston Workers Bears
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane City
0 - 1
Gold Coast United
FT
Brisbane Roar (Youth)
6 - 0
Sunshine Coast
Australia: NPL Tasmania
FT
Olympia
3 - 1
Hobart Zebras
Australia: NPL Victoria
FT
Bentleigh Greens
3 - 1
Pascoe Vale
FT
Oakleigh Cannons
1 - 1
Hume City
Austria: Bundesliga Europa League Play Off Final
FT
Sturm Graz
0 - 1
Rapid Vienna
Belarus: Premier League Division 1
FT
Neman Grodno
0 - 1
Slavia Mozyr
FT
Slutsk
1 - 3
Dinamo Brest
FT
Torpedo Minsk
0 - 0
Minsk
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
4 - 0
CSA
FT
Atletico Paranaense
3 - 0
Fluminense
FT
Botafogo
1 - 0
Vasco da Gama
FT
Ceara
0 - 1
Santos
FT
Chapecoense
1 - 2
Palmeiras
FT
Internacional
2 - 0
Avai
FT
Sao Paulo
1 - 1
Cruzeiro
Brazil: Serie C Group A
FT
ABC
2 - 4
Ferrovario Fortaleza
FT
Confianca SE
3 - 0
Botafogo PB
FT
Treze
3 - 0
Sampaio Correa
Brazil: Serie C Group B
FT
Luverdense
1 - 1
BOA
FT
Paysandu
1 - 1
Sao Jose
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Bdin Vidin
5 - 0
Lokomotiv Mezdra
FT
Botev Kozloduy
5 - 0
Botev Lukovit
FT
Kom Berkovitsa
3 - 0
Akademik Svishtov
FT
Lokomotiv 1927 Dryanovo
2 - 1
Sevlievo
FT
Partizan Cherven Bryag
1 - 2
Pavlikeni
FT
Spartak Pleven
3 - 0
Levski 2007
FT
Vihar Slavyanovo
1 - 1
Yantra Gabrovo
FT
Yantra Polski Trambesh
0 - 1
Tryavna
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Haskovo 1957
0 - 2
Sozopol
Canada: Canadian Premier League Cpl Spring Season
FT
Edmonton
0 - 1
Valour Fc
Chile: Primera B
FT
Deportes Santa Cruz
1 - 0
Cobreloa
FT
Deportes Valdivia
1 - 1
Deportes Melipilla
FT
Rangers de Talca
1 - 1
Deportes Temuco
FT
Union San Felipe
1 - 1
Deportivo La Serena
China: Super League
FT
Dalian Yifang
1 - 2
Shanghai SIPG
FT
Henan Jianye
2 - 5
Guangzhou Evergrande
FT
Tianjin Teda
1 - 2
Beijing Guoan
China: League One
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 0
Guizhou Zhicheng
Colombia: Primera A Ap-P.off Gs
FT
Deportes Tolima
2 - 1
Atletico Nacional Medellin
Colombia: Primera B Pb Ap P.off Gs
FT
Chico
0 - 0
Llaneros
FT
Leones
1 - 0
Barranquilla
FT
Quindio
0 - 2
Pereira
FT
Real Cartagena
1 - 1
Cortulua
Czech Republic: Division 1 Relegation Play Off
FT
Pribram
0 - 0
Brno
FT
Vysocina Jihlava
1 - 1
Karvina
Denmark: Superligaen Relegation Play Off R2
FT
Vendsyssel
2 - 2
Lyngby
FT
Viborg
0 - 2
Hobro
Denmark: 2. Division Promotion Group
FT
AB Copenhagen
1 - 2
Kolding FC
FT
Ringkobing
0 - 4
HIK Hellerup
Denmark: 2. Division Relegation Group
FT
B 73 Slagelse
1 - 2
Hillerod Fodbold
Denmark: Elitedivisionen Relegation Round
FT
Farum (W)
2 - 1
Aalborg (W)
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
Clan Juvenil
0 - 1
Puerto Quito
FT
Duros Del Balon
0 - 0
Orense
FT
Manta
2 - 1
LDU Loja
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
1 - 1
Paide LM
FT
Kuressaare
0 - 4
Flora Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
K-Jarve JK Jarve
2 - 0
Rakvere Tarvas
FT
Parnu Linnameeskond
1 - 2
Tallinn Jk Legion
FIFA: U20 World Cup Poland 2019 Round of 16
PEN
Colombia (U20)
5 - 4
New Zealand (U20)
FT
Italy (U20)
1 - 0
Poland (U20)
FYR Macedonia: Druga MFL Druga Mfl Promotion P.off
FT
Tikves
6 - 3
Labunishta
Faroe Islands: Premier League
FT
Fuglafjordur
1 - 3
B36 Torshavn
FT
KI Klaksvik
2 - 1
Argir
FT
Torshavn
6 - 4
EB/Streymur
FT
Vikingur Gota
2 - 1
Skala
Finland: Veikkausliiga
FT
Honka
0 - 1
KPV
FT
KuPS Kuopio
0 - 1
SJK
FT
Mariehamn
0 - 1
Lahti
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
0 - 0
MyPa
FT
TPS
3 - 2
Jaro
FT
TPV
1 - 1
AC Kajaani
Finland: Kakkonen Group A
FT
JIPPO
2 - 0
Reipas
FT
MIPK
1 - 0
NJS
FT
Viikingit
1 - 0
Pepo
Finland: Kakkonen Group B
FT
FC Espoo
1 - 2
P-IIrot
FT
Jazz
2 - 0
KaaPo
FT
KaPa
1 - 0
EPS
FT
Salpa
5 - 1
Tampere United
Finland: Kakkonen Group C
FT
Kajha
1 - 1
Hercules
FT
OLS Oulu
1 - 2
Vaajakoski
FT
RoPS (A)
1 - 1
PK-37
France: Ligue 1 Relegation Play Off Final
FT
Dijon
3 - 1
Lens
France: Ligue 2 Relegation Play Off
FT
GFC Ajaccio
0 - 2
Le Mans
Friendly: Friendlies
FT
France
2 - 0
Bolivia
FT
South Africa (W)
2 - 7
Norway (W)
FT
Spain (W)
1 - 1
Japan (W)
FT
Turkey
2 - 0
Uzbekistan
FT
Venezuela
1 - 1
Ecuador
Friendly: Friendlies
FT
Wiener Sportklub
2 - 3
First Vienna 1894
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
0 - 0
Saburtalo
FT
Dinamo Batumi
2 - 1
Metalurgi Rustavi
FT
Sioni Bolnisi
0 - 0
Lokomotivi Tbilisi
Germany: Reg Bavaria Relegation P.off
FT
1860 Rosenheim
1 - 1
Djk Gebenbach
FT
Heimstetten
2 - 1
1896 Rain Am Lech
Germany: Reg North Relegation P.off
FT
Luneburger Hansa
2 - 0
Eintracht Northeim
Honduras: Liga Nacional Clausura Play Off Final
FT
CD Olimpia
0 - 1
CD Motagua
Iceland: Urvalsdeild
FT
Breidablik
4 - 1
FH Hafnarfjordur
FT
IBV
3 - 2
IA Akranes
FT
KR Reykjavik
1 - 0
KA Akureyri
FT
Kopavogur
1 - 2
Fylkir
FT
Stjarnan
2 - 1
Valur Reykjavik
Iceland: 1. Deild
FT
Thor Akureyri
2 - 0
Throttur Reykjavik
International Tournaments: International Toulon Youth Festival Group Stage
FT
Brazil (U20)
4 - 0
Guatemala (U23)
FT
France (U21)
2 - 0
Qatar (U23)
Iran: FA Cup Final
FT
Damash Gilan
0 - 1
Persepolis
Iraq: Premier League
FT
Al Zawraa
5 - 0
Talaba
FT
Baghdad FC
4 - 2
Al Hussein
FT
Erbil
3 - 0
Al Hedood
FT
Naft Al Janoob
1 - 0
Naft Al Wasat
FT
Samawa
0 - 1
Al Naft
Italy: Serie B Promotion Play Off Final
FT
Verona
3 - 0
Cittadella
Italy: Serie C C National Promotion P.off R2
FT
Piacenza
1 - 2
Imolese
FT
Pisa
1 - 0
Arezzo
FT
Trapani
1 - 1
Catania
FT
Triestina
2 - 0
Feralpisalo
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
1 - 1
Omiya Ardija
FT
JEF United Chiba
1 - 4
V-Varen Nagasaki
FT
Machida Zelvia
2 - 2
Tochigi SC
FT
Montedio Yamagata
1 - 0
Kagoshima United
FT
Tokyo Verdy
1 - 4
Kyoto Sanga
FT
Yokohama FC
2 - 1
Ryukyu
FT
Zweigen Kanazawa
0 - 0
Tokushima Vortis
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
Matsue City
1 - 3
Honda Lock
FT
Ryutsu Keizai
0 - 1
Mio Biwako Shiga
FT
Suzuka Unlimited Fc
0 - 0
Honda Lock
FT
Verspah Oita
0 - 1
Imabari
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 3
YSCC
FT
Blaublitz Akita
0 - 2
Fukushima United
FT
Gamba Osaka (U23)
3 - 1
Fujieda MYFC
FT
Giravanz Kitakyushu
1 - 2
Roasso Kumamoto
FT
Nagano Parceiro
1 - 2
Kataller Toyama
Kenya: FA Cup Final
FT
Nakumatt
3 - 1
Kariobangi Sharks
Kenya: Division 1
FT
Ulinzi Stars
4 - 0
Nakumatt
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Panevezys
4 - 1
Atlantas
Montenegro: Prva CFL Relegation Play Off
FT
Rudar Pljevlja
2 - 1
Bokelj
Norway: 1. Divisjon
FT
Aalesund
1 - 0
Ullensacker/Kisa
FT
Ham-Kam
2 - 2
Jerv
FT
KFUM Oslo
4 - 1
Notodden
FT
Nest-Sotra
1 - 1
Strommen
FT
Raufoss
6 - 4
Tromsdalen
FT
Sandefjord
0 - 3
Sogndal
FT
Start
2 - 0
Skeid
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Bryne
1 - 1
Brattvag
FT
Egersund
2 - 2
Arendal
FT
Levanger
1 - 2
Byasen
FT
Sola
1 - 1
Stjordals Blink
FT
Vidar
0 - 1
Hodd
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Grorud
1 - 1
Kjelsas
FT
Mjolner
1 - 0
Odd Ballklubb II
Paraguay: Segunda Division
FT
12 de Octubre
1 - 0
Independiente FBC
FT
Deportivo Caaguazu
1 - 1
Fernando de la Mora
FT
General Caballero
0 - 3
Atyra Fc
FT
RI 3 Corrales
1 - 2
Sportivo Trinidense
FT
Resistencia
0 - 0
Sportivo Iteno
Peru: Liga 2
FT
Atletico Grau
4 - 1
Deportivo Coopsol
FT
Cienciano
4 - 1
Comerciantes Unidos
FT
Sport Loreto
0 - 0
Cultural Santa Rosa
FT
Sport Victoria
2 - 1
Los Caimanes
FT
Union Huaral
3 - 3
Alianza Atletico
Peru: Primera Division Apertura
FT
Alianza Universidad
1 - 1
Sporting Cristal
FT
FBC Melgar
1 - 2
Cesar Vallejo
FT
Union Comercio
0 - 1
Real Garcilaso
FT
Universidad San Martin
0 - 0
Deportivo Municipal
FT
Universitario
2 - 1
UTC
Philippines: Football League
FT
Mendiola Fc
1 - 5
Green Archers United
Romania: Liga I
FT
Gaz Metan Medias
3 - 1
Concordia
FT
Hermannstadt
2 - 1
Dunarea Calarasi
Russia: Football Premier League Relegation Play Off
FT
Krylya Sovetov
0 - 1
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Tom Tomsk
1 - 0
FC UFA
Russia: PFL West
FT
Dolgoprudny
2 - 0
Luki-Energiya
FT
Lokomotiv Moscow II
5 - 3
Leningradets
FT
Tekstilshtik Ivanovo
1 - 0
Znamya Truda
FT
Torpedo Vladimir
3 - 2
Pskov 747
FT
Veles Moscow
7 - 0
Kolomna
Russia: PFL Center
FT
Dinamo Bryansk
0 - 1
Sokol Saratov
FT
Kaluga
0 - 0
Khimik Nobomoskovsk
FT
Khimki II
1 - 4
Torpedo Moscow
FT
Metallurg Lipetsk
5 - 1
Kvant Obninsk
FT
Rotor Volgograd II
1 - 2
Ryazan
FT
Saturn Ramenskoye
3 - 2
Strogino Moscow
Slovenia: Prva Liga Relegation Play Off
FT
ND Gorica
0 - 0
Tabor Sezana
South Korea: K League 2
FT
Anyang
0 - 1
Gwangju
FT
Seoul E-Land
0 - 2
Ansan Mugunghwa
South Korea: K League 1
FT
Gyeongnam
1 - 2
Seoul
FT
Jeonbuk Motors
2 - 0
Sangju Sangmu
FT
Pohang Steelers
0 - 2
Daegu
FT
Suwon Bluewings
1 - 1
Gangwon FC
Spain: Segunda Division
FT
Las Palmas
0 - 0
Almeria
Spain: Segunda B Promotion Play Off R1
FT
Cartagena
2 - 0
Real Madrid Castilla
FT
Hercules
0 - 0
Barakaldo
FT
Melilla
2 - 1
Villarreal B
FT
Mirandes
2 - 1
Atletico Madrid B
FT
Ponferradina
2 - 0
Cornella
FT
UD Logrones
3 - 3
Badajoz
Spain: Segunda B Promotion Play Off Semi-Final
FT
Atletico Baleares
1 - 1
Racing Santander
FT
Recreativo Huelva
1 - 1
Fuenlabrada
Spain: Segunda B Relegation Play Off
FT
Alcoyano
0 - 1
Celta Vigo B
FT
Real Union
2 - 0
Jumilla
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
0 - 2
Norrkoping
FT
AIK
2 - 0
Hammarby
FT
Elfsborg
0 - 0
Hacken
FT
Helsingborg
0 - 1
Malmo
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
2 - 3
Trelleborgs
FT
Varbergs BoIS
2 - 1
GAIS
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
4 - 0
Team TG
FT
Carlstad United
0 - 0
Linkopings
FT
Karlstad
0 - 1
Bodens
FT
Rynninge
0 - 1
Karlslunds
FT
Sollentuna
6 - 0
Sylvia
FT
Umea
1 - 0
Gefle
FT
Vasalunds
1 - 1
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska Turabdin
3 - 1
Oddevold
FT
Landskrona BoIS
0 - 1
Kristianstad
FT
Lindome
1 - 3
Atvidabergs
FT
Lunds
0 - 1
Tvaakers
FT
Oskarshamns AIK
0 - 1
Trollhattan
FT
Skovde AIK
1 - 0
Eskilsminne
FT
Utsiktens
4 - 1
Torns
FT
Varnamo
0 - 2
Ljungskile
Switzerland: Super League Sl Relegation Play-Off
PEN
Aarau
4 - 5
Neuchatel Xamax
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Birmingham Legion
0 - 2
Tampa Bay Rowdies
FT
Colorado Switchbacks
1 - 0
Fresno
FT
OKC Energy
0 - 0
Los Angeles Galaxy II
FT
Orange County
2 - 1
RGV Toros
FT
Ottawa Fury
4 - 1
Charlo. Independence
FT
Reno 1868
4 - 0
Las Vegas Lights
FT
Sacramento Republic
2 - 1
San Antonio
FT
Seattle Sounders II
1 - 2
El Paso Locomotive
FT
Tulsa Roughnecks
2 - 3
Austin Bold
USA: NWSL
FT
Portland Thorns (W)
3 - 0
Chicago Red Stars (W)
FT
Seattle Reign (W)
1 - 1
Houston Dash (W)
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
3 - 1
FC Cincinnati
FT
DC United
1 - 1
San Jose Earthquakes
FT
Dallas
2 - 1
Seattle Sounders
FT
Houston Dynamo
1 - 1
Sporting Kansas City
FT
Minnesota United
2 - 3
Philadelphia Union
FT
Portland Timbers
2 - 3
Los Angeles FC
Ukraine: First League Relegation Play Off
FT
Ahrobiznes Volochysk
0 - 1
Metalurh Zaporizhzhya
FT
Cherkashchyna-akademiya
3 - 1
Sumy
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro
3 - 0
Montevideo Wanderers
FT
Cerro Largo
1 - 0
Penarol
FT
Club River Plate
0 - 0
Liverpool Montevideo
FT
Danubio
1 - 0
Boston River
Uruguay: Segunda Division
FT
Bella Vista
2 - 2
Villa Teresa
FT
Tacuarembo
2 - 0
Cerrito
Venezuela: Primera Division Apertura Play Off Quarter-Final
FT
Estudiantes FC
1 - 1
Aragua