Football ResultsTuesday, 2nd July 2019

Australia: NPL Queensland
FT
Gold Coast United
2 - 2
Gold Coast Knights
FT
Peninsula Power
3 - 4
Olympic FC
CAF: Africa Cup Of Nations Group Stage
FT
Angola
0 - 1
Mali
FT
Benin
0 - 0
Cameroon
FT
Guinea-Bissau
0 - 2
Ghana
FT
Mauritania
0 - 0
Tunisia
Ecuador: Copa Ecuador Round of 16
FT
Orense
1 - 1
El Nacional
FIFA: Womens World Cup France 2019 Semi Final
FT
England (W)
1 - 2
USA (W)
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
1 - 4
KTP
FT
TPV
1 - 4
TPS
Friendly: Friendlies
FT
Alloa Athletic
3 - 2
Clyde
FT
Austria Lustenau
4 - 3
Atromitos Athinon
FT
Austria Vienna
2 - 3
Slavia Praha
FT
Dinamo Zagreb
2 - 0
Austria Klagenfurt
FT
East Kilbride
1 - 0
Stenhousemuir
FT
FC UFA
1 - 0
Botosani
FT
Gleisdorf 09
1 - 3
Lafnitz
FT
Khimki
0 - 0
Torpedo Moscow
FT
Khimki
0 - 1
Neftekhimik
FT
Le Havre
0 - 1
Guingamp
FT
Legia Warszawa
3 - 3
CSU Craiova
FT
Maccabi Haifa
0 - 0
St Truiden
FT
NK Osijek
1 - 1
Banik Ostrava
FT
Neusiedl am See
0 - 1
Horn
FT
Nottingham Forest
0 - 0
Dundee
FT
Orenburg
2 - 0
FC Copenhagen
FT
Pardubice
4 - 3
Trencin
FT
Qarabag
2 - 2
Viktoria Plzen
FT
Radnik Surdulica
0 - 1
Sutjeska
FT
Slovan Liberec
2 - 1
Apollon Limassol
FT
Sparta Praha
1 - 1
Dinamo Moscow
FT
St Gallen
0 - 0
Celtic
FT
Sturm Graz
0 - 3
Akhmat Grozny
FT
Young Boys
1 - 1
Levski Sofia
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Saburtalo
2 - 2
Metalurgi Rustavi
FT
Torpedo Kutaisi
0 - 2
Lokomotivi Tbilisi
FT
WIT Georgia
0 - 0
Chikhura Sachkhere
Iraq: Premier League
FT
Al Kahraba
3 - 3
Al Naft
FT
Al Shorta
2 - 1
Baghdad FC
Peru: Copa Bicentenario Group Stage
FT
Carlos Mannucci
3 - 3
Union Huaral
South Korea: FA Cup Quarter Final
FT
Changwon City
1 - 2
Sangju Sangmu
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska Turabdin
1 - 2
Lindome
UEFA: Europa League Preliminary Round
FT
St Josephs
2 - 0
Prishtina
Uruguay: Segunda Division
FT
Cerrito
2 - 1
Deportivo Maldonado
FT
Rentistas
2 - 0
Albion
FT
Sud America
1 - 0
Central Espanol
FT
Tacuarembo
0 - 1
Atletico Torque
FT
Villa Espanola
1 - 3
Bella Vista
FT
Villa Teresa
0 - 1
Atenas
Uzbekistan: League Cup Group Stage
FT
Bunyodkor
3 - 1
Qizilqum Zarafshon
FT
Navbahor Namangan
2 - 1
Mash Al Mubarek
FT
Olmaliq
1 - 1
Metallurg Bekabad
FT
Sogdiana Jizzakh
0 - 3
Dinamo Samarqand