Football ResultsSunday, 2nd September 2018

AFC: EAFF Football Championship Qualifying 1st Round
FT
Mongolia
4 - 1
Macau
FT
Northern Mariana Islands
0 - 4
Guam
Albania: Superliga
FT
Kukesi
3 - 1
Tirana
FT
Teuta Durres
1 - 0
Kamza
Angola: Division 1
FT
Domant
2 - 1
Inter Luanda
FT
Petro Atletico
1 - 1
Sagrada Esperanca
FT
Primeiro de Agosto
1 - 0
4 de Abril do Cuando Cubango
FT
Recreativo Caala
2 - 0
Desportivo Huila
FT
Recreativo Do Libolo
2 - 0
Progresso Associacao
Argentina: Primera B Nacional
FT
Gimnasia Jujuy
0 - 0
Defensores de Belgrano
FT
Independiente Rivadavia
2 - 0
Central Cordoba
FT
Racing Club
2 - 0
Quilmes
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Comunicaciones
1 - 3
UAI Urquiza
FT
Defensores Unidos
2 - 0
San Telmo
FT
Deportivo Espanol
2 - 0
San Miguel
FT
JJ Urquiza
1 - 2
Barracas Central
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Aldosivi
0 - 2
Tigre
FT
Boca Juniors
3 - 0
Velez Sarsfield
FT
Colon Santa Fe
0 - 0
Union Santa Fe
FT
Estudiantes LP
2 - 2
Independiente
FT
Racing Club
2 - 0
Rosario Central
Australia: NPL NNSW Play-Off Semi Final
FT
Broadmeadow Magic
0 - 1
Maitland
Australia: NPL Queensland Play-Off Semi Final
FT
Olympic FC
2 - 1
Western Pride
PEN
Queensland Lions
3 - 1
Moreton Bay United
Australia: NPL Victoria
FT
Bentleigh Greens
6 - 2
Bulleen Lions
FT
Green Gully
1 - 3
Kingston City
FT
Heidelberg United
2 - 3
Avondale
FT
Melbourne Knights
1 - 2
Dandenong Thunder
FT
Northcote City
2 - 1
Oakleigh Cannons
FT
Pascoe Vale
1 - 1
Hume City
FT
South Melbourne
0 - 1
Port Melbourne
Austria: Bundesliga
FT
LASK Linz
2 - 0
Wolfsberger AC
FT
Red Bull Salzburg
3 - 1
Admira Wacker
FT
Sturm Graz
1 - 1
Rapid Vienna
Austria: Erste Liga
FT
Austria Klagenfurt
1 - 2
Austria Salzburg II
Austria: Regional League Central
FT
Stadl-Paura
3 - 2
Wels
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Neman Grodno
FT
Slutsk
0 - 1
BATE Borisov
FT
Torpedo Minsk
2 - 3
Shakhter Soligorsk
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
1 - 1
Antwerp
FT
Cercle Brugge
0 - 3
Gent
FT
Kortrijk
3 - 3
Genk
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Mechelen
1 - 0
Tubize
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Oriente Petrolero
1 - 0
Club Destroyers
FT
Real Potosi
0 - 5
San Jose
FT
Universitario de Sucre
2 - 1
Blooming
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Siroki Brijeg
0 - 3
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Atletico Paranaense
2 - 0
Bahia
FT
Chapecoense
1 - 2
Palmeiras
FT
Corinthians
1 - 1
Atletico Mineiro
FT
Cruzeiro
0 - 0
Internacional
FT
Flamengo
0 - 1
Ceara
FT
Sao Paulo
1 - 1
Fluminense
FT
Sport Recife
1 - 0
Parana
Brazil: Serie B
FT
BOA
3 - 0
CSA
Brazil: Serie C Seria C Play-Off Semi Final
FT
Cuiaba
0 - 0
Botafogo SP
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Vratsa
0 - 0
Lokomotiv Plovdiv
FT
Ludogorets
3 - 1
Dunav Ruse
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
1 - 0
Partizan Cherven Bryag
FT
Bdin Vidin
4 - 1
Yantra Polski Trambesh
FT
Botev Kozloduy
3 - 1
Sevlievo
FT
Levski 2007
1 - 3
Pavlikeni
FT
Lokomotiv Mezdra
0 - 2
Spartak Pleven
FT
Tryavna
0 - 1
Botev Lukovit
FT
Vihar Slavyanovo
2 - 0
Kom Berkovitsa
FT
Yantra Gabrovo
9 - 1
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
0 - 2
Zagorets Nova Zagora
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Benkovski Byala
2 - 1
Kaliakra
FT
Kubrat
6 - 2
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
1 - 0
Palestino
FT
Everton de Vina
4 - 2
Colo Colo
FT
Huachipato
1 - 0
Curico Unido
Chile: Primera B
FT
Cobresal
3 - 1
Deportivo La Serena
FT
Deportes Valdivia
3 - 2
Cobreloa
FT
Rangers de Talca
0 - 1
Deportes Melipilla
FT
Union San Felipe
0 - 0
Nublense
China: Super League
FT
Guangzhou Evergrande
2 - 1
Shanghai Shenhua
FT
Guizhou Zhicheng
1 - 1
Beijin Renhe
FT
Henan Jianye
1 - 1
Changchun Yatai
FT
Jiangsu Suning
1 - 1
Tianjin Quanjian
China: League One
FT
Dalian Transcendence
0 - 0
Nei Mongol Zhongyou
FT
Shenzhen
1 - 2
Zhejiang Greentown
Colombia: Primera B
FT
Popayan
1 - 3
Fortaleza
FT
Real Cartagena
2 - 2
Llaneros
FT
Real Santander
1 - 2
Barranquilla
FT
Union Magdalena
2 - 1
Cucuta
Colombia: Primera A Clausura
FT
Alianza Petrolera
2 - 2
America de Cali
FT
Bucaramanga
2 - 1
Patriotas
FT
Deportivo Pasto
1 - 1
Santa Fe
FT
Independiente Medellin
2 - 2
Once Caldas
FT
Jaguares
1 - 1
Atletico Nacional Medellin
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Alajuelense
1 - 0
Deportivo Saprissa
FT
Cartagines
2 - 2
Universidad de Costa Rica
FT
Guadalupe FC
2 - 3
San Carlos
FT
Limon
0 - 2
Santos de Guapiles
FT
Perez Zeledon
1 - 1
CS Herediano
Croatia: Druga HNL
FT
NK Osijek II
1 - 0
Sesvete
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
1 - 1
Rijeka
FT
Istra 1961
0 - 2
Gorica
Cyprus: Division 1
FT
Alki Oroklinis
0 - 2
Ermis
FT
EN Paralimniou
3 - 5
Nea Salamis
Czech Republic: Division 1
FT
Karvina
2 - 1
Slovacko
FT
Sigma Olomouc
2 - 3
Bohemians 1905
Czech Republic: Division 2
FT
Hradec Kralove
3 - 1
Vlasim
FT
Taborsko
0 - 1
Chrudim
FT
Varnsdorf
1 - 0
Vysocina Jihlava
FT
Znojmo
0 - 1
Prostejov
Denmark: 1. Division
FT
Fremad Amager
2 - 0
Silkeborg
FT
Nykobing
0 - 0
FC Helsingor
FT
Thisted
1 - 0
Hvidovre
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Kjellerup
1 - 1
Ringkobing
Denmark: Superligaen
FT
Aarhus
1 - 1
Vendsyssel
FT
Brondby
2 - 2
Midtjylland
FT
Esbjerg
0 - 2
FC Copenhagen
FT
Odense
0 - 0
Nordsjaelland
FT
Randers
2 - 2
Aalborg
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Barcelona
0 - 1
Guayquil City
FT
Deportivo Cuenca
2 - 2
LDU Quito
FT
Independiente del Valle
1 - 1
Tecnico Universitario
FT
Macara
1 - 1
Emelec
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Fuerza Amarilla
1 - 0
Gualaceo
Egypt: Division 1
FT
Al Ahly Cairo
0 - 0
El Entag El Harby
FT
Smouha
1 - 1
Al Assiouty
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Aguila
4 - 0
Isidro Metapan
FT
Chalatenango
2 - 2
Jocoro
FT
FAS
2 - 3
Municipal Limeno
FT
Firpo
0 - 5
Alianza
FT
Pasaquina
4 - 1
Audaz
FT
Sonsonate
0 - 0
Santa Tecla
England: Premier League
FT
Burnley
0 - 2
Manchester United
FT
Cardiff City
2 - 3
Arsenal
FT
Watford
2 - 1
Tottenham Hotspur
England: National League North
FT
United Of Manchester
2 - 2
Bradford Park Avenue
England: Premier League 2 Division 1
FT
Liverpool (U23)
1 - 2
West Ham United (U23)
FT
Swansea City (U23)
0 - 1
Chelsea (U23)
England: Premier League 2 Division 2
FT
Middlesbrough (U23)
1 - 2
Aston Villa (U23)
England: Championship
FT
Bristol City
4 - 1
Blackburn Rovers
FT
Ipswich Town
1 - 1
Norwich City
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
1 - 1
Flora Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
FCI Levadia II
1 - 2
Tartu Welco
FT
Maardu Linnameeskond
2 - 0
Tallinna Kalev II
FYR Macedonia: Druga MFL East
FT
Detonit Junior
0 - 2
Plackovica
FT
Partizan Obrsani
0 - 2
Borec Veles
FT
Tikves
3 - 1
Vardar Negotino
FYR Macedonia: Druga MFL West
FT
Genc Kalemler
3 - 2
Gostivar
FT
Goblen
0 - 0
Pelister
FT
Korabi
2 - 4
Vellazerimi 77
FT
Skopje
6 - 0
Labunishta
FT
Struga
1 - 0
Teteks
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Shkupi 1927
1 - 2
Shkendija
Finland: Veikkausliiga
FT
HJK Helsinki
3 - 0
FC Inter Turku
FT
Mariehamn
3 - 6
Ilves Tampere
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
2 - 1
Haka
Finland: Kakkonen Group A
FT
MP
3 - 2
Viikingit
FT
Pepo
2 - 0
Vaajakoski
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
3 - 0
JBK
FT
KuFu 98
0 - 0
OLS Oulu
FT
Narpes Kraft
0 - 3
GBK
FT
SJK Akatemia
2 - 0
PK-37
France: Ligue 1
FT
Monaco
2 - 3
Marseille
FT
Rennes
2 - 0
Bordeaux
FT
St Etienne
0 - 0
Amiens
Friendly: Friendlies
FT
Canada (W)
1 - 0
Brazil (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Sioni Bolnisi
0 - 4
Metalurgi Rustavi
FT
Torpedo Kutaisi
5 - 2
Samtredia
Germany: Bundesliga
FT
Leipzig
1 - 1
Fortuna Dusseldorf
FT
Schalke 04
0 - 2
Hertha Berlin
Germany: 2. Bundesliga
FT
Heidenheim
0 - 1
Darmstadt 98
FT
Sandhausen
0 - 0
Union Berlin
FT
St Pauli
3 - 5
Koln
Germany: 3. Liga
FT
Fortuna Koln
2 - 0
Carl Zeiss Jena
FT
Zwickau
1 - 1
Kaiserslautern
Germany: Regional League North
FT
Drochtersen/Assel
2 - 2
Holstein Kiel II
FT
Hamburg II
0 - 1
Lubeck
FT
Havelse
0 - 1
Eintracht Norderstedt
FT
Luneburger Hansa
1 - 1
Wolfsburg II
FT
Lupo-Martini Wolfsburg
2 - 0
Germania Egestorf/Langreder
FT
Oldenburg
0 - 3
Werder Bremen II
FT
St Pauli II
1 - 0
Hannover 96 II
Germany: Regional League Northeast
FT
Auerbach
2 - 3
Berliner AK 07
FT
Germania Halberstadt
2 - 4
Chemnitzer
FT
Union Furstenwalde
1 - 2
Wacker Nordhausen
FT
ZFC Meuselwitz
2 - 2
Altglienicke
Germany: Regional League West
FT
Borussia Dortmund II
0 - 0
Fortuna Dusseldorf II
Germany: Regional League Southwest
FT
Balingen
2 - 1
Saarbrucken
FT
Kickers Offenbach
7 - 0
FSV Frankfurt
FT
Stuttgart II
2 - 0
Steinbach
FT
Waldhof Mannheim
2 - 0
Eintract Stadtallendorf
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayern Munich II
2 - 2
Viktoria Aschaffenburg
Greece: Super League
FT
Aris Thessalonikis
2 - 0
Larisa
FT
Olympiakos Piraeus
5 - 0
PAS Giannina
FT
Panionios
0 - 1
PAOK
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
1 - 0
Iztapa
FT
CSD Municipal
1 - 0
Deportivo Chiantla
FT
Coban Imperial
0 - 3
Comunicaciones
FT
Guastatoya
1 - 0
Deportivo Petapa
FT
Malacateco
2 - 1
Xelaju
FT
Siquinala
4 - 3
Sanarate
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Olimpia
2 - 1
Real Espana
FT
Lobos UPNFM
4 - 1
Juticalpa
FT
Vida
2 - 0
Platense
Hong Kong: Premier League
FT
Eastern Salon
3 - 2
Guangzhou R&F (U19)
FT
I-Sky Yuen Long
4 - 4
Wofoo Tai Po
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
2 - 2
Cegledi
FT
Bekescsaba 1912
2 - 0
Siofok
FT
Budafoki LC
1 - 0
Gyirmot
FT
Dorogi
0 - 2
MTE 1904
FT
Gyori Eto
1 - 3
Csakvar
FT
Kaposvar
3 - 2
Monori
FT
Nyiregyhaza
3 - 3
Vasas
FT
Soroksar
4 - 3
Kazincbarcika
FT
Tiszakecske
1 - 2
Zalaegerszegi
FT
Vac
1 - 0
Budaorsi
Hungary: Division 1
FT
Ferencvaros
2 - 2
MOL Vidi
Iceland: Urvalsdeild
FT
Breidablik
1 - 1
Grindavik
FT
FH Hafnarfjordur
4 - 0
KR Reykjavik
FT
Fjolnir
1 - 3
Stjarnan
FT
IBV
1 - 1
Vikingur Reykjavik
FT
KA Akureyri
3 - 3
Valur Reykjavik
Iceland: 1. Deild
FT
Vikingur Olafsvik
2 - 0
Thor Akureyri
International Tournaments: Baltic Cup (Women)
FT
Latvia (W)
2 - 0
Estonia (W)
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 1st Round
FT
Esperance ST
2 - 2
Al Ittihad Alexandria
Israel: Division 1
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
2 - 2
Maccabi Petah Tikva
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 1
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Atalanta
0 - 1
Cagliari
FT
Chievo
0 - 0
Empoli
FT
Fiorentina
1 - 0
Udinese
FT
Lazio
1 - 0
Frosinone
FT
Sampdoria
3 - 0
Napoli
FT
Sassuolo
5 - 3
Genoa
FT
Torino
1 - 0
Spal
Italy: Serie B
FT
Crotone
4 - 1
Foggia
FT
Lecce
2 - 2
Salernitana
FT
Perugia
2 - 0
Ascoli
FT
Pescara
2 - 1
Livorno
Italy: Lega Pro Cup Elimination Group Round
FT
Catanzaro
5 - 2
Cavese
FT
Fermana
0 - 2
Rieti
FT
Imolese
5 - 3
Ravenna
FT
Virtus Verona
2 - 1
Pro Piacenza
Japan: J1 League
FT
FC Tokyo
0 - 0
Sagan Tosu
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 0
Giravanz Kitakyushu
FT
Blaublitz Akita
2 - 1
Grulla Morioka
FT
Fujieda MYFC
0 - 1
Ryukyu
FT
Fukushima United
1 - 0
Cerezo Osaka (U23)
FT
Gainare Tottori
7 - 0
Sagamihara
FT
Thespakusatsu Gunma
1 - 0
Gamba Osaka (U23)
FT
YSCC
0 - 4
Kagoshima United
Japan: Football League 2nd Stage
FT
FC Osaka
3 - 2
Mio Biwako Shiga
FT
Imabari
1 - 4
Honda FC
FT
Nara Club
0 - 0
Honda Lock
FT
Sony Sendai
5 - 1
Honda Lock
FT
Tegavajaro Miyazaki
1 - 0
Maruyasu Okazaki
FT
Vanraure Hachinohe
0 - 1
Verspah Oita
FT
Yokogawa Musashino
8 - 2
Cobaltore Onagawa
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
0 - 1
Posta Rangers
Kenya: FA Cup Quarter Final
PEN
Gor Mahia
2 - 4
Kariobangi Sharks
FT
Tusker
1 - 2
Sofapaka
Kosovo: Superliga
FT
Falmurtari
1 - 0
KEK-u
FT
Gjilani
1 - 0
Trepca 89
FT
Prishtina
1 - 0
Drenica
Lebanon:
FT
Al Ahed
1 - 0
Al Nejmeh
Lithuania: FA Cup Quarter Final
FT
Suduva Marijampole
1 - 4
Zalgiris Vilnius
FT
Zalgiris Kaunas
2 - 0
Palanga
Luxembourg: National Division
FT
Fola Esch
3 - 0
Union Titus Petange
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Kuala Lumpur
3 - 4
Felcra
FT
PKNP
0 - 2
Sabah
FT
Terengganu
1 - 2
Perak
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Guadalajara Chivas
1 - 3
Pachuca
FT
Leon
1 - 2
UNAM Pumas
FT
Lobos BUAP
0 - 2
Club America
FT
Toluca
2 - 1
Santos Laguna
FT
UANL Tigres
3 - 1
Atlas
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Juarez
1 - 0
Atletico San Luis
FT
Tapachula
0 - 3
Universidad Guadalajara
Moldova: Division 1
FT
Sfintul Gheorghe
1 - 3
Sheriff Tiraspol
Montenegro: Druga CFL
FT
Berane
0 - 2
Arsenal Tivat
FT
Bokelj
4 - 2
Mladost Ljeskopolje
FT
Igalo
1 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Jezero
2 - 1
Decic
FT
Kom
2 - 2
Otrant Olympic
Montenegro: Prva CFL
FT
Mladost Podgorica
0 - 0
Sutjeska
Morocco: FA Cup Round of 32
FT
AS Sale
1 - 2
FUS Rabat
FT
Chabab Atlas Khenifra
0 - 1
Raja Casablanca
FT
Chabab Rif Hoceima
0 - 4
KAC Kenitra
FT
Difaa El Jadida
4 - 0
Rachad Bernoussi
FT
Ittihad Tanger
1 - 0
Moghreb Tetouan
FT
Kawkab Marrakech
1 - 2
Wydad Casablanca
FT
Renaissance Berkane
2 - 1
US Touarga
Netherlands: Eredivisie
FT
Feyenoord
4 - 2
NAC Breda
FT
Groningen
0 - 1
PEC Zwolle
FT
Heracles
3 - 2
AZ Alkmaar
FT
Vitesse Arnhem
0 - 4
Ajax
Norway: Eliteserien
FT
Bodo/Glimt
3 - 1
Sarpsborg 08
FT
Brann
1 - 0
Ranheim
FT
Kristiansund BK
1 - 1
Start
FT
Lillestrom
0 - 1
Valerenga
FT
Odd Ballklubb
1 - 1
Molde
FT
Rosenborg
1 - 0
Haugesund
Norway: 1. Divisjon
FT
Ham-Kam
2 - 1
Asane
FT
Jerv
1 - 0
Floro
FT
Kongsvinger
1 - 3
Sogndal
FT
Mjondalen
1 - 1
Notodden
FT
Nest-Sotra
0 - 2
Strommen
FT
Tromsdalen
2 - 2
Sandnes Ulf
FT
Ullensacker/Kisa
3 - 0
Aalesund
FT
Viking
3 - 0
Levanger
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Fredrikstad
3 - 1
Honefoss
FT
Mjolner
0 - 0
Baerum
FT
Stabaek II
1 - 1
Nybergsund Il Trysil
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Brattvag
4 - 1
Vidar
FT
Nardo
0 - 2
Bryne
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Sporting San Miguelito
0 - 1
Alianza
FT
Tauro
4 - 1
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
0 - 3
Olimpia Asuncion
FT
Independiente FBC
2 - 2
General Diaz
Paraguay: Segunda Division
FT
2 de Mayo
3 - 1
Club River Plate
FT
Deportivo Liberacion
3 - 1
Guairena
FT
General Caballero
2 - 1
Fernando de la Mora
FT
Sportivo Iteno
0 - 1
Club Sportivo San Lorenzo
Peru: Primera Division Clausura
FT
Academia Cantolao
2 - 1
Union Comercio
FT
Alianza Lima
1 - 0
Sport Rosario
FT
Deportivo Municipal
1 - 0
Deportivo Binacional
FT
FBC Melgar
2 - 1
Universitario
Poland: Ekstraklasa
FT
Cracovia Krakow
0 - 0
Legia Warszawa
FT
Miedz Legnica
2 - 0
Zaglebie Lubin
FT
Wisla Plock
1 - 1
Jagiellonia
Poland: II Liga
FT
Gryf Wejherowo
1 - 1
Siarka Tarnobrzeg
Portugal: Primeira Liga
FT
Aves
0 - 1
Maritimo
FT
Nacional
0 - 4
Benfica
FT
Porto
3 - 0
Moreirense
FT
Rio Ave
2 - 1
Portimonense
Portugal: LigaPro
FT
Famalicao
2 - 0
Arouca
FT
Leixoes
2 - 1
Farense
FT
Sporting Covilha
1 - 2
Guimaraes B
FT
Varzim
0 - 1
Pacos Ferreira
Qatar: Stars League
FT
Al Sadd
4 - 0
Al Shahaniya
FT
Qatar SC
2 - 3
Al Duhail
Romania: Liga I
FT
CFR Cluj
1 - 2
Viitorul Constanta
FT
Steaua Bucuresti
2 - 2
Botosani
Romania: Liga II
FT
Farul Constanta
2 - 0
Balotesti
FT
Ripensia Timisoara
0 - 3
Clinceni
Russia: Football Premier League
FT
Akhmat Grozny
2 - 1
FC UFA
FT
Dinamo Moscow
2 - 0
Orenburg
FT
Enisey
0 - 0
Arsenal Tula
FT
Zenit St Petersburg
0 - 0
Spartak Moscow
Russia: PFL West
FT
Chertanovo Moscow II
0 - 2
CRFSO Smolensk
FT
Dolgoprudny
3 - 1
Torpedo Vladimir
FT
Murom
1 - 3
Lokomotiv Moscow II
FT
Znamya Truda
1 - 0
Pskov 747
Russia: PFL Center
FT
Dinamo Bryansk
0 - 1
Rotor Volgograd II
FT
Khimik Nobomoskovsk
2 - 1
Saturn Ramenskoye
FT
Kvant Obninsk
0 - 0
Strogino Moscow
FT
Metallurg Lipetsk
1 - 0
Zorky Krasnogorsk
FT
Ryazan
0 - 0
Khimki II
FT
Sokol Saratov
0 - 0
Salyut Belgorod
FT
Torpedo Moscow
3 - 0
Kaluga
Russia: PFL South
FT
Chayka
4 - 2
Legion
FT
Chernomorets Novorossiysk
7 - 0
Krasnodar 3
FT
Dinamo Stavropol
0 - 2
Mashuk KMV
FT
Druzhba Maykop
3 - 0
Spartak Vladikavkaz
FT
SKA Rostov
0 - 0
Volgar Astrakhan
FT
Spartak Nalchik
1 - 2
Urozhay Krasnodar
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Chelyabinsk
1 - 2
Nosta
FT
Syzran 2003
3 - 0
FC UFA II
FT
Zenit-Izhevsk
1 - 1
Ural 2 II
FT
Zvezda Perm
5 - 2
KAMAZ Naberezhnye Chelny
Scotland: Premiership
FT
Celtic
1 - 0
Rangers
Serbia: Prva Liga
FT
Bezanija
0 - 1
Radnicki 1923
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 1
Borac Cacak
FT
Javor Ivanjica
1 - 0
Trayal Krusevac
FT
Novi Pazar
0 - 1
Indjija
FT
Sindjelic Beograd
3 - 2
Sloboda Uzice
FT
Zlatibor
2 - 1
Teleoptik
Serbia: Superliga
FT
Partizan
1 - 0
Backa
FT
Spartak Subotica
2 - 0
Dinamo Vranje
FT
Vojvodina
1 - 4
Crvena Zvezda
Slovakia: Division 1
FT
Trencin
1 - 0
Spartak Trnava
Slovenia: Prva Liga
FT
ND Gorica
2 - 2
Mura
FT
Olimpija Ljubljana
5 - 0
Rudar Velenje
FT
Triglav Kranj
1 - 5
Maribor
South Africa: National 1st Division
FT
Jomo Cosmos
0 - 0
TS Sporting
FT
Richards Bay
1 - 1
Royal Eagles
FT
Uthongathi
3 - 1
Ubuntu Cape Town
South Africa: MTN 8 Cup Semi Final
PEN
Mamelodi Sundowns
2 - 4
Cape Town City
South Korea: K League 1
FT
Daegu
4 - 2
Suwon Bluewings
FT
Gyeongnam
0 - 3
Jeonbuk Motors
FT
Incheon United
3 - 2
Ulsan Hyundai
FT
Pohang Steelers
2 - 2
Jeju United
South Korea: K League 2
FT
Bucheon 1995
1 - 2
Ansan Greeners
Spain: Primera Division
FT
Alaves
2 - 1
Espanyol
FT
Barcelona
8 - 2
Huesca
FT
Betis
1 - 0
Sevilla
FT
Levante
2 - 2
Valencia
Spain: Segunda Division
FT
Albacete
3 - 0
Cordoba
FT
Gimnastic
0 - 1
Rayo Majadahonda
FT
Granada
2 - 0
Osasuna
FT
Sporting Gijon
2 - 0
Extremadura
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Madrid B
2 - 2
Real Madrid Castilla
FT
Burgos
1 - 1
Union Adarve
FT
Coruxo
1 - 0
Valladolid B
FT
Deportivo Fabril
0 - 1
Celta Vigo B
FT
Las Palmas B
1 - 0
Unionistas de Salamanca
FT
Pontevedra
2 - 1
Cultural Leonesa
FT
Salmantino
0 - 0
Ponferradina
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
0 - 3
Real Union
FT
Oviedo B
2 - 2
Langreo
FT
Tudelano
1 - 0
CD Vitoria
Spain: Segunda B Group 3
FT
Atletico Baleares
1 - 0
Alcoyano
FT
Espanyol B
1 - 1
Lleida Esportiu
FT
Peralda
0 - 1
Olot
FT
Teruel
1 - 0
Valencia Mestalla
FT
Villarreal B
1 - 2
Hercules
Spain: Segunda B Group 4
FT
Badajoz
0 - 1
Recreativo Huelva
FT
Don Benito
0 - 0
Cartagena
FT
Ejido
1 - 0
Sevilla Atletico
FT
Granada B
0 - 1
UCAM Murcia
FT
Marbella
3 - 1
Malaga B
FT
Murcia
0 - 0
Villanovense
FT
Real Linense
1 - 1
Jumilla
FT
San Fernando
0 - 0
Melilla
FT
UD Ibiza
0 - 1
Atletico Sanluqueno
Sweden: Allsvenskan
FT
Brommapojkarna
0 - 3
Malmo
FT
Dalkurd
1 - 1
IFK Goteborg
FT
Elfsborg
1 - 1
Kalmar
FT
GIF Sundsvall
4 - 0
Sirius
FT
Hammarby
1 - 3
Djurgarden
Sweden: Superettan
FT
Halmstad
1 - 0
Jonkopings Sodra
FT
Landskrona BoIS
1 - 1
Norrby
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
2 - 2
Carlstad United
FT
Assyriska
2 - 3
Rynninge
FT
Skelleftea
1 - 2
Sollentuna
FT
Team TG
3 - 0
Nykoping
FT
Vasteras
3 - 1
Umea
Sweden: Division 1 South
FT
Husqvarna
4 - 2
Angelholms
FT
Oddevold
0 - 0
Karlskrona
FT
Torns
0 - 1
Mjallby
Switzerland: Super League
FT
Basel 1893
1 - 1
Thun
FT
Luzern
2 - 1
Grasshopper Club
FT
Neuchatel Xamax
2 - 3
St Gallen
Switzerland: Challenge League
FT
Chiasso
0 - 2
Wil 1900
FT
Vaduz
2 - 2
Kriens
Tunisia: Ligue 1
FT
Etoile du Sahel
0 - 0
Ben Guerdane
FT
JS Kairouanaise
0 - 0
CS Hammam-Lif
Turkey: Super Lig
FT
Antalyaspor
2 - 1
Rizespor
FT
Bursaspor
1 - 1
Besiktas
FT
Erzurumspor
0 - 1
Istanbul Basaksehir
FT
Kasimpasa
2 - 1
Ankaragucu
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
2 - 2
Istanbulspor
FT
Altinordu
4 - 0
Denizlispor
FT
Hatayspor
0 - 1
Gaziantep BB
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Bayrampasa
0 - 0
Gumushanespor
FT
Bodrumspor
2 - 3
Eyupspor
FT
Gaziantepspor
1 - 0
Ankara Demirspor
FT
Kastamonuspor
0 - 1
Sancaktepe Belediye
FT
Nigde Belediyespor
1 - 1
Inegolspor
FT
Samsunspor
1 - 0
Amedspor
FT
Sariyer
2 - 1
Manisaspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Anadolu Selcukluspor
1 - 1
Tuzlaspor
FT
Bandirmaspor
1 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Darica Genclerbirligi
0 - 0
Tokatspor
FT
Etimesgut Belediyespor
0 - 3
Kirklarelispor
FT
Fatih Karagumruk
0 - 1
Menemen Belediye
FT
Manisa Buyuksehir
2 - 1
Zonguldak Komurspor
FT
Pendikspor
0 - 0
Sivas Belediyespor
FT
Sanliurfaspor
2 - 1
Fethiyespor
FT
Tarsus Idman Yurdu
2 - 2
Polatli Bugsasspor
USA: MLS
FT
Columbus Crew
2 - 1
New York City
FT
DC United
3 - 1
Atlanta United
FT
Dallas
4 - 2
Houston Dynamo
FT
Real Salt Lake
6 - 2
Los Angeles Galaxy
FT
Toronto FC
2 - 4
Los Angeles FC
FT
Vancouver Whitecaps
2 - 1
San Jose Earthquakes
USA: NASL United Soccer League
FT
Bethlehem Steel
1 - 3
Penn FC
FT
Fresno
1 - 1
Reno 1868
FT
Los Angeles Galaxy II
3 - 1
Colorado Switchbacks
FT
Portland Timbers II
1 - 0
Saint Louis
FT
Seattle Sounders II
1 - 1
Orange County
FT
Swope Park Rangers
1 - 0
OKC Energy
Ukraine: Premier League
FT
Arsenal Kyiv
0 - 5
Zorya Luhansk
FT
Desna Chernihiv
0 - 1
Olimpik Donetsk
FT
Dynamo Kyiv
0 - 2
Karpaty Lviv
FT
Lviv
2 - 2
Oleksandriya
Ukraine: First League
FT
Metalist 1925 Kharkiv
3 - 0
Balkany Zorya
FT
Volyn Lutsk
2 - 4
Obolon-Brovar Kyiv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Atenas
1 - 0
Boston River
FT
Atletico Torque
2 - 2
Liverpool Montevideo
FT
Penarol
3 - 2
Cerro
FT
Progreso
0 - 0
Defensor Sporting
Uruguay: Segunda Division
FT
Rentistas
0 - 3
Deportivo Maldonado
FT
Tacuarembo
0 - 1
Sud America
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Atletico Venezuela
0 - 0
Deportivo Tachira
FT
Carabobo
0 - 2
Deportivo Lara
FT
Caracas
3 - 0
Metropolitanos
FT
Estudiantes FC
2 - 1
Portuguesa FC
FT
Puerto Cabello
2 - 2
AC Mineros
FT
Zamora
2 - 1
Zulia
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Libertador
2 - 4
UCV
FT
Petare
2 - 2
Margarita
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 0
Gran Valencia