Football ResultsWednesday, 3rd July 2019

Brazil: Serie C Group A
FT
Nautico Recife
2 - 1
Botafogo PB
Bulgaria: Super Cup
FT
Ludogorets
2 - 0
Lokomotiv Plovdiv
CONCACAF: Gold Cup Semi Final
AET
Haiti
0 - 1
Mexico
CONMEBOL: Copa America Brazil 2019 Semi Final
FT
Brazil
2 - 0
Argentina
Ecuador: Copa Ecuador Round of 16
FT
Delfin
2 - 0
Mushuc Runa
FIFA: Womens World Cup France 2019 Semi Final
AET
Netherlands (W)
1 - 0
Sweden (W)
Friendly: Friendlies
FT
AZ Alkmaar
1 - 0
PAOK
FT
Arbroath
3 - 2
Hibernian
FT
Arka Gdynia
1 - 0
Chojniczanka Chojnice
FT
Arminia Bielefeld
4 - 0
Jablonec
FT
Auxerre
5 - 1
Villefranche
FT
CSKA Moscow
1 - 2
Rostov
FT
Carl Zeiss Jena
2 - 2
Nurnberg II
FT
Cercle Brugge
2 - 3
Zulte Waregem
FT
Chateauroux
2 - 4
Rodez Aveyron
FT
Club Brugge
1 - 0
Heracles
FT
Dunaujvaros Palhalma
0 - 4
Budaorsi
FT
Dunav Ruse
2 - 2
Clinceni
FT
Fortuna Sittard
5 - 1
Aris Thessalonikis
FT
Glentoran
1 - 1
St Johnstone
FT
Gomel
0 - 3
Ararat-Armenia
FT
Gornik Leczna
0 - 1
Pogon Siedlce
FT
Hajduk Split
1 - 2
Slask Wroclaw
FT
Hallescher
4 - 0
Lokomotive Leipzig
FT
Hapoel Beer Sheva
2 - 2
Pogon Szczecin
FT
Hradec Kralove
1 - 0
Trencin
FT
Jadran Dekani
0 - 10
Dinamo Zagreb
FT
LKS Lodz
3 - 0
Warta Poznan
FT
Lechia Gdansk
1 - 1
Olympiakos Piraeus
FT
Luzern
3 - 0
Aarau
FT
Maribor
4 - 1
Gorica
FT
Midtjylland
4 - 3
Vitesse Arnhem
FT
Nordsjaelland
4 - 2
Jong Utrecht
FT
Odense
1 - 1
Holstein Kiel
FT
PAKS
1 - 0
Livingston
FT
PSV Eindhoven
0 - 0
Sion
FT
Peterhead
0 - 2
Aberdeen
FT
Pirin Blagoevgrad
1 - 0
Lokomotiv Sofia
FT
Red Bull Salzburg
0 - 1
CSKA Sofia
FT
Rodinghausen
1 - 2
Hansa Rostock
FT
Saturn Ramenskoye
0 - 1
Tom Tomsk
FT
Sered
1 - 0
Dukla Banska Bystrica
FT
Servette
0 - 2
Stade Lausanne Ouchy
FT
Silkeborg
3 - 0
Vendsyssel
FT
Slovacko
1 - 2
Senica
FT
Slovan Bratislava
2 - 0
St Polten
FT
Spartak Moscow
3 - 0
Gyori Eto
FT
Stal Mielec
1 - 1
Resovia Rzeszow
FT
Stalybridge Celtic
0 - 5
Barnsley
FT
Strasbourg
2 - 1
FC Zurich
FT
Teplice
2 - 2
Vysocina Jihlava
FT
Tsarsko Selo
0 - 0
Botev Plovdiv
FT
Velez Mostar
2 - 0
Varazdin
FT
Viitorul Constanta
2 - 1
Cherno More Varna
FT
Vitosha Bistritsa
0 - 1
CSKA Sofia
FT
Wehen
4 - 2
Wacker Burghausen
FT
Wisla Krakow
0 - 1
Sandecja Nowy Sacz
FT
Zaglebie Sosnowiec
2 - 1
Trinec
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
2 - 0
Sioni Bolnisi
FT
Dinamo Tbilisi
2 - 1
Dinamo Batumi
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Selfoss (W)
1 - 0
KR Reykjavik (W)
FT
Stjarnan (W)
0 - 0
Thor / Ka (W)
FT
Valur Reykjavik (W)
2 - 2
Breidablik (W)
Indonesia: Liga 1
FT
Kalteng Putra
0 - 1
Pusamania Borneo
FT
Persija Jakarta
1 - 0
PSS Sleman
International Tournaments: Colossus Cup
FT
Club America
1 - 2
Boca Juniors
Iraq: Premier League
FT
Al Bahri
2 - 1
Al Hussein
FT
Naft Al Wasat
1 - 2
Al Quwa Al Jawiya
Japan: Emperors Cup 2nd Round
AET
Avispa Fukuoka
2 - 1
Kagoshima United
FT
Consadole Sapporo
2 - 4
Honda FC
FT
FC Tokyo
1 - 0
Toin University
FT
Gamba Osaka
7 - 1
Kamatamare Sanuki
FT
JEF United Chiba
0 - 3
Fagiano Okayama Next
FT
Jubilo Iwata
5 - 2
Honda Lock
FT
Kashima Antlers
3 - 1
Hokuriku University
FT
Kashiwa Reysol
4 - 0
Grulla Morioka
FT
Kawasaki Frontale
1 - 0
Meiji University
FT
Machida Zelvia
0 - 1
Kataller Toyama
AET
Matsumoto Yamaga
2 - 3
Vanraure Hachinohe
FT
Mito Hollyhock
1 - 0
Kyoto Sanga
FT
Montedio Yamagata
1 - 2
Tochigi SC
FT
Nagoya Grampus
0 - 3
Kanoyataidai
FT
Oita Trinita
4 - 1
Gainare Tottori
AET
Omiya Ardija
2 - 1
Thespakusatsu Gunma
FT
Renofa Yamaguchi
2 - 1
Ryukyu
PEN
Sagan Tosu
4 - 3
Roasso Kumamoto
FT
Sanfrecce Hiroshima
4 - 0
Okinawa Sv
FT
Shimizu S Pulse
1 - 0
Nagano Parceiro
FT
Shonan Bellmare
0 - 4
Honda Lock
PEN
Tokushima Vortis
5 - 3
Ehime
FT
Urawa Red Diamonds
2 - 1
Ryutsu Keizai
AET
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Kochi United
FT
Vegalta Sendai
4 - 1
FC Osaka
PEN
Ventforet Kofu
4 - 2
Gifu
FT
Vissel Kobe
4 - 0
Giravanz Kitakyushu
FT
Yokohama F Marinos
2 - 1
Ritsumeikan University
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 0
Albirex Niigata
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Suduva Marijampole
3 - 0
Zalgiris Kaunas
Philippines: Football League
FT
Green Archers United
3 - 4
Ceres
Singapore: S League
FT
Garena Young Lions
0 - 1
Home United
South Korea: FA Cup Quarter Final
FT
Daejeon Korail
2 - 0
Gangwon FC
FT
Gyeongnam
1 - 2
Hwaseong
PEN
Suwon Bluewings
3 - 2
Gyeongju HNP
Sweden: Division 1 South
FT
Skovde AIK
2 - 1
Torns
Thailand: League Cup 2nd Round
FT
BEC Tero Sasana
2 - 1
Customs United
FT
Bangkok Glass
5 - 0
Chainat
AET
Chiangmai United
1 - 2
Buriram United
FT
Muang Loei United
1 - 2
Bangkok United
AET
Nong Bua Lamphu
1 - 0
Ratchaburi
FT
Ranong United
1 - 0
Sukhothai
FT
Surat Thani City
2 - 5
Chiangrai United
FT
Thonburi University Fc
1 - 3
Prachuap
USA: MLS
FT
New York City
3 - 0
Seattle Sounders
Uzbekistan: League Cup Group Stage
FT
Andijan
1 - 0
Nasaf Qarshi
FT
Buxoro
1 - 2
Pakhtakor Tashkent
FT
Kokand 1912
4 - 0
Lokomotiv Tashkent
FT
Termex Aurkhon
1 - 5
Shurtan Guzar
Vietnam: FA Cup Quarter Final
PEN
Hai Phong
3 - 5
Ho Chi Minh City
PEN
QNK Quang Nam
5 - 4
Hoang Anh Gia Lai