Football ResultsWednesday, 3rd October 2018

AFC: Champions League Semi Final
FT
Kashima Antlers
3 - 2
Suwon Bluewings
Albania: Superliga
FT
Kastrioti Kruje
2 - 3
Tirana
FT
Laci
1 - 0
Flamurtari Vlore
FT
Luftetari Gjirokaster
1 - 0
Kamza
FT
Partizani Tirana
3 - 0
Teuta Durres
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Estudiantes BA
2 - 0
Deportivo Espanol
FT
Fenix
0 - 0
Comunicaciones
FT
San Miguel
0 - 0
Defensores Unidos
FT
San Telmo
0 - 0
Tristan Suarez
Argentina: FA Cup Round of 16
FT
Estudiantes LP
1 - 3
San Lorenzo
Armenia: Premier League
FT
Pyunik Yerevan
0 - 1
Gandzasar
Armenia: FA Cup 1st Round
FT
Ararat Yerevan
3 - 1
Lokomotiv Yerevan
FT
Ararat-Armenia
5 - 0
Yerevan
Belarus: FA Cup Round of 16
PEN
Slavia Mozyr
3 - 4
Belshina Bobruisk
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Club Always Ready
2 - 1
EM Huanuni
FT
Escuela Enrique Happ
4 - 1
Deportivo Bata
FT
Universitario de Vinto
2 - 1
Fatic La Paz
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Libertad Beni
1 - 4
Mariscal Sucre
FT
Torre Fuerte
1 - 1
FT
Universidad Crucena
5 - 2
Deportivo Kivon
Bosnia and Herzegovina: FA Cup Round of 16
PEN
Borac Banja Luka
5 - 4
Radnik Bijeljina
PEN
Mladost Kikaci
4 - 5
Ofk Sloga Gornje Crnjelovo
PEN
Rudar Kakanj
2 - 4
Sarajevo
PEN
Rudar Prijedor
2 - 3
Fk Klis
PEN
Sloboda Tuzla
4 - 5
Siroki Brijeg
FT
Tosk
4 - 0
GOSK Gabela
PEN
Zrinjski
4 - 2
Krupa
FT
Zvijezda
2 - 0
Fk Zvijezda 09
Brazil: Serie B
FT
CSA
1 - 0
Paysandu
CAF: Confederation Cup Semi Final
FT
Al Masry
0 - 0
Vita Club
FT
Enyimba
0 - 1
Raja Casablanca
CONMEBOL: Copa Libertadores Quarter Final
FT
Gremio
4 - 0
Atletico Tucuman
CONMEBOL: Copa Sudamericana Round of 16
FT
Atletico Paranaense
2 - 1
Caracas
PEN
Millonarios
3 - 5
Santa Fe
Chinese Taipei: Premier League
FT
Taicheng Lions
1 - 1
Tatung
FT
Tainan City
0 - 1
Taipower
Colombia: Primera B
FT
Cucuta
1 - 0
Valledupar
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Guadalupe FC
1 - 1
Municipal Grecia
FT
Santos de Guapiles
0 - 1
CS Herediano
Czech Republic: FA Cup 3rd Round
FT
Bohemians 1905
1 - 0
Ceske Budejovice
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Bronshoj
4 - 2
Marienlyst
Denmark: FA Cup 3rd Round
FT
Middelfart
0 - 3
AC Horsens
FT
Thisted
0 - 2
Odense
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Guayquil City
1 - 2
Independiente del Valle
Egypt: Division 1
FT
Al Assiouty
3 - 3
Petrojet
FT
El Geish
1 - 2
Wadi Degla
England: Isthmian Premier League
FT
Lewes
3 - 4
Worthing
England: Championship
FT
Blackburn Rovers
0 - 2
Sheffield United
FT
Derby County
1 - 1
Norwich City
FT
Nottingham Forest
2 - 2
Millwall
FT
Rotherham United
0 - 0
Bristol City
FT
Sheffield Wednesday
2 - 2
West Bromwich Albion
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
0 - 0
Kalju Nomme
FT
Tammeka Tartu
0 - 4
Flora Tallinn
FT
Trans Narva
3 - 2
Tallinna Kalev
FYR Macedonia: FA Cup Round of 16
FT
Akademija Pandev
0 - 1
Bregalnica Stip
FT
Belasica
3 - 1
Pelister
FT
Kit-Go Pehcevo
0 - 5
Shkendija
FT
Makedonija GP
2 - 1
Vardar Skopje
FT
Pobeda
4 - 1
Gostivar
FT
Rabotnicki
1 - 1
Tikves
FT
Sileks
2 - 1
Skopje
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Torpedo Kutaisi
2 - 0
Dila Gori
Georgia: FA Cup Quarter Final
FT
Guria Lanchkhuti
0 - 5
Dinamo Tbilisi
FT
Meta FC
0 - 1
Gagra
FT
WIT Georgia
0 - 3
Kakheti Telavi
Germany: Regional League North
FT
Hannover 96 II
1 - 1
Holstein Kiel II
Germany: Regional League Northeast
FT
Altglienicke
0 - 1
Budissa Bautzen
FT
Bischofswerdaer
1 - 2
Union Furstenwalde
FT
Hertha Berlin II
2 - 0
Auerbach
FT
Lokomotive Leipzig
1 - 1
Berliner AK 07
FT
Oberlausitz Neugersdorf
2 - 2
Rot-Weiss Erfurt
FT
Optik Rathenow
0 - 4
Chemnitzer
FT
Wacker Nordhausen
1 - 0
Germania Halberstadt
FT
ZFC Meuselwitz
4 - 1
BFC Dynamo
Greece: FA Cup Group Stage
FT
Panionios
2 - 0
Larisa
FT
Thiella
0 - 3
AEP Iraklis
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Iztapa
0 - 4
Guastatoya
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
1 - 1
Siofok
FT
Budafoki LC
3 - 2
MTE 1904
FT
Dorogi
1 - 1
Monori
FT
Gyirmot
2 - 0
Cegledi
FT
Kaposvar
2 - 2
Gyori Eto
FT
Kazincbarcika
4 - 0
Budaorsi
FT
Nyiregyhaza
6 - 3
Bekescsaba 1912
FT
Soroksar
1 - 4
Zalaegerszegi
FT
Tiszakecske
2 - 0
Csakvar
FT
Vac
0 - 1
Vasas
India: Super League
FT
Delhi Dynamos
1 - 1
Pune City
Kosovo: Superliga
FT
Drita
1 - 0
Trepca 89
FT
KEK-u
1 - 1
Ballkani
FT
Liria
0 - 1
Prishtina
FT
Llapi
0 - 1
Feronikeli
Latvia: Virsliga
FT
Rigas Futbola Skola
0 - 1
Liepaja
FT
Valmieras
2 - 1
Spartaks
Lebanon:
FT
Salam Zgharta
0 - 0
Nabi Sheet
Mexico: Copa MX Apertura Round of 16
FT
Monterrey
4 - 2
Zacatepec 1948
Mexico: Copa MX Apertura Quarter Final
FT
Cruz Azul
2 - 0
Juarez
Montenegro: FA Cup Round of 16
FT
Arsenal Tivat
0 - 1
Mornar
FT
Lovcen
2 - 1
Decic
FT
Mladost Ljeskopolje
1 - 0
Kom
FT
Petrovac
0 - 1
Mladost Podgorica
FT
Rudar Pljevlja
0 - 0
Buducnost Podgorica
FT
Sutjeska
3 - 0
Iskra Danilovgrad
FT
Zeta
1 - 0
Grbalj
Morocco: FA Cup Round of 16
FT
Wydad Casablanca
2 - 0
Ittihad Tanger
Oman: Pro League
FT
Al Nahda Club
2 - 0
Muscat Club
FT
Al Nasr Salalah
0 - 0
Al Oruba
FT
Al Rustaq
0 - 0
Mirbat
FT
Al Shabab Seeb
0 - 2
Dhofar
FT
Al Suwaiq
1 - 3
Sohar
FT
Majees
2 - 3
Oman Club
FT
Sur
1 - 2
Saham
Paraguay: Copa Paraguay 2nd Round
FT
Club Nacional
3 - 2
Deportivo Liberacion
PEN
Olimpia Asuncion
2 - 4
Sportivo Trinidense
Peru: Primera Division Clausura
FT
Real Garcilaso
3 - 3
Deportivo Municipal
FT
UTC
2 - 1
Sport Boys
FT
Universidad San Martin
1 - 0
Deportivo Binacional
Poland: I Liga
FT
Stomil Olsztyn
0 - 1
Warta Poznan
Poland: FA Cup Round 64
FT
Victoria Sulejowek
0 - 4
Rakow Czestochowa
FT
Wisla Sandomierz
3 - 2
Korona Kielce
Qatar: Second Division
FT
Al Mesaimeer
1 - 0
Al Bidda
FT
Muaither
3 - 1
Al Markhiya
Russia: PFL East
FT
Sibir II
0 - 3
Chita
FT
Zenit Irkutsk
0 - 0
Dinamo Barnaul
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Adalah
0 - 2
Abha
FT
Al Ansar
1 - 0
Al Najoom
FT
Al Khaleej Saihat
2 - 1
Al Jabalain
FT
Jeddah Club
2 - 0
Al Qaisoma
FT
Najran
3 - 1
Al Nahda
Singapore: FA Cup Semi Final
FT
Balestier Khalsa
2 - 2
DPMM
FT
Home United
0 - 1
Albirex Niigata (S)
South Africa: Premier Soccer League
FT
Black Leopards
1 - 0
Baroka
FT
Bloem Celtic
0 - 0
Mamelodi Sundowns
FT
Chippa United
1 - 0
Free State Stars
FT
Orlando Pirates
0 - 0
Golden Arrows
South Korea: FA Cup Quarter Final
PEN
Jeonnam Dragons
4 - 2
Ansan Mugunghwa
FT
Mokpo City
1 - 2
Daegu
FT
Ulsan Hyundai
2 - 0
Gimhae City
Thailand: Premier League
FT
Air Force Central
2 - 4
Buriram United
FT
Bangkok Glass
1 - 1
Ubon UMT
FT
Chainat
0 - 0
Bangkok United
FT
Muangthong United
5 - 5
Pattaya United
FT
Nakhon Ratchasima
1 - 1
Chiangrai United
FT
Navy FC
4 - 2
BEC Tero Sasana
FT
Port FC
5 - 0
Chonburi
FT
Prachuap
0 - 1
Suphanburi
FT
Ratchaburi
0 - 0
Sukhothai
UEFA: Champions League Group Stage
FT
Atletico Madrid
3 - 1
Club Brugge
FT
Borussia Dortmund
3 - 0
Monaco
FT
Lokomotiv Moscow
0 - 1
Schalke 04
FT
Napoli
1 - 0
Liverpool
FT
PSV Eindhoven
1 - 2
Internazionale
FT
Paris St Germain
6 - 1
Crvena Zvezda
FT
Porto
1 - 0
Galatasaray
FT
Tottenham Hotspur
2 - 4
Barcelona
UEFA: Youth League Group Stage
FT
Atletico Madrid (U19)
1 - 2
Club Brugge (U19)
FT
Borussia Dortmund (U19)
0 - 2
Monaco (U19)
FT
Lokomotiv Moscow (U19)
0 - 0
Schalke 04 (U19)
FT
Napoli (U19)
1 - 1
Liverpool (U19)
FT
PSV Eindhoven (U19)
2 - 1
Internazionale (U19)
FT
Paris St Germain (U19)
2 - 1
Crvena Zvezda (U19)
FT
Porto (U19)
2 - 2
Galatasaray (U19)
FT
Tottenham Hotspur (U19)
1 - 1
Barcelona (U19)
UEFA: Youth League Domestic Championship Path 1st Round
FT
AEL Limassol (U19)
1 - 2
PAOK (U19)
FT
Altinordu (U19)
1 - 1
HJK Helsinki (U19)
FT
Anderlecht (U19)
0 - 0
Admira Wacker (U19)
FT
Anzhi (U19)
3 - 2
Maccabi Tel Aviv (U19)
FT
Basel 1893 (U19)
2 - 2
Hamilton Academical (U19)
FT
Chelsea (U19)
10 - 1
Molde (U19)
FT
Dynamo Kyiv (U19)
1 - 0
Septemvri Sofia (U19)
FT
Hertha Berlin (U19)
2 - 0
Lech Poznan (U19)
FT
KR Reykjavik (U19)
1 - 2
Elfsborg (U19)
FT
MSK Zilina (U19)
1 - 5
Montpellier (U19)
FT
Midtjylland (U19)
2 - 1
Bohemians (U19)
FT
Minsk (U19)
1 - 0
(U19)
FT
Qabala (U19)
1 - 1
Sheriff Tiraspol (U19)
FT
Sigma Olomouc (U19)
4 - 1
Maribor (U19)
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Hungary (U17)
3 - 0
Lithuania (U17)
FT
Liechtenstein (U17)
0 - 2
Montenegro (U17)
FT
Serbia (U17)
2 - 2
Romania (U17)
FT
Sweden (U17)
4 - 6
Netherlands (U17)
USA: NASL United Soccer League
FT
Atlanta United II
1 - 1
Tampa Bay Rowdies
FT
Penn FC
2 - 2
Charlotte Independence
Uganda: Premier League
FT
Ndejje University
1 - 0
Mbarara City
FT
Nyamityobora
2 - 3
Bright Stars
FT
Paidha Black Angels
2 - 1
Police FC
FT
SC Villa
0 - 1
Onduparaka
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Liverpool Montevideo
1 - 2
Nacional de Football
Uzbekistan: Super League
FT
Bunyodkor
2 - 0
Navbahor Namangan
FT
Kokand 1912
1 - 2
Olmaliq
FT
Metallurg Bekabad
0 - 3
Pakhtakor Tashkent
Venezuela: FA Cup Quarter Final
FT
Atletico Venezuela
1 - 2
Aragua
FT
Carabobo
2 - 2
Zulia
PEN
Deportivo La Guaira
2 - 3
Deportivo Anzoategui
FT
Llaneros
1 - 2
Zamora
Wales: League Cup 2nd Round
FT
Prestatyn Town
0 - 5
The New Saints