Football ResultsSaturday, 4th August 2018

Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
3 - 1
Onze Bravos
FT
Primeiro de Agosto
2 - 0
Inter Luanda
FT
Sporting de Cabinda
1 - 2
Progresso Associacao
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Huracan
0 - 2
Atletico Tucuman
Armenia: Premier League
FT
Banants Yerevan
0 - 0
Shirak
FT
Lori FC
0 - 2
Ararat-Armenia
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Belconnen United
5 - 2
Canberra FC
FT
Woden Valley
2 - 3
Canberra FC
Australia: NPL New South Wales
FT
Sutherland Sharks
2 - 3
Marconi Stallions
FT
Sydney FC (Youth)
1 - 0
Blacktown City
FT
Sydney United 58
1 - 0
Manly United
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Strikers
8 - 1
Sunshine Coast
FT
Magpies Crusaders
6 - 2
Brisbane Roar (Youth)
FT
Moreton Bay United
1 - 2
SWQ Thunder
FT
Northern Queensland Unied
5 - 1
Redlands United
FT
Western Pride
2 - 0
FNQ Heat
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide Comets
2 - 0
Croydon Kings
FT
Adelaide Olympic
2 - 2
Campbelltown City
FT
NE Metrostars
1 - 2
Adelaide City
FT
Para Hills Knights
1 - 5
Adelaide United II
FT
Sturt Lions
1 - 0
South Adelaide
FT
West Adelaide
3 - 2
West Torrens Birkalla
Australia: NPL Tasmania
FT
Devonport City
3 - 0
Hobart Zebras
FT
Kingborough Lions
0 - 4
Olympia
FT
Launceston City
4 - 1
Northern Rangers
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
4 - 3
Melbourne Knights
FT
Dandenong Thunder
2 - 4
Oakleigh Cannons
FT
Port Melbourne
2 - 2
Northcote City
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
0 - 5
Floreat Athena
FT
Bayswater City
1 - 0
Subiaco
FT
Cockburn City
4 - 1
Balcatta
FT
Forrestfield United
0 - 1
ECU Joondalup
FT
Inglewood United
3 - 3
Perth Glory (Youth)
FT
Joondalup United
1 - 3
Sorrento
FT
Perth SC
2 - 1
Stirling Lions
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
0 - 2
Red Bull Salzburg
FT
Rapid Vienna
1 - 1
SCR Altach
FT
Wacker Innsbruck
2 - 3
Sturm Graz
Austria: Erste Liga
FT
Austria Lustenau
1 - 1
Wiener Neustadt
Austria: Regional League East
FT
Team Wiener Linien
3 - 0
Admira Wacker II
Austria: Regional League Central
FT
Allerheiligen
1 - 2
Gleisdorf 09
FT
Gleichenberg
1 - 5
Weiz
FT
Stadl-Paura
2 - 1
Deutschlandsberger
FT
Union Gurten
1 - 1
Wels
Austria: Regional League West
FT
Hohenems
0 - 3
Dornbirn 1913
FT
Pinzgau
2 - 2
Schwaz
FT
SCR Altach II
1 - 1
Grodig
FT
St Johann
2 - 2
Reichenau
FT
Wals Grunau
2 - 0
Langenegg
Belgium: Division 1A
FT
Antwerp
0 - 0
Kortrijk
FT
Cercle Brugge
3 - 2
Lokeren
FT
Eupen
1 - 4
Charleroi
FT
Gent
1 - 1
Zulte Waregem
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Leuven
1 - 1
Mechelen
FT
Westerlo
2 - 1
Roeselare
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Club Destroyers
0 - 0
Jorge Wilstermann
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Mladost Doboj Kakanj
0 - 1
Sloga Simin Han
FT
Radnik Bijeljina
2 - 2
Krupa
Brazil: Serie A
FT
Botafogo
0 - 0
Santos
FT
Gremio
2 - 0
Flamengo
Brazil: Serie B
FT
Brasil de Pelotas
1 - 0
Goias
FT
CSA
1 - 0
Juventude
FT
Fortaleza
2 - 1
Coritiba
FT
Ponte Preta
2 - 2
Avai
FT
Vila Nova
1 - 0
Sao Bento
Brazil: Serie C Group A
FT
Nautico Recife
2 - 0
ABC
Brazil: Serie C Group B
FT
Botafogo SP
2 - 0
Ypiranga RS
FT
Cuiaba
2 - 1
Tombense
FT
Tupi
2 - 1
Volta Redonda
Bulgaria: First PFL
FT
Cherno More Varna
1 - 5
Septemvri Sofia
FT
Ludogorets
0 - 1
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria: Second PFL
FT
Arda Kardzhali
1 - 1
Strumska Slava
FT
Botev Galabovo
3 - 1
Kariana Erden
FT
CSKA Sofia
2 - 1
Chernomorets Balchik
FT
Dobrudzha
1 - 0
Nesebar
FT
Pomorie
2 - 1
Litex Lovech
Canada: CSL
FT
FC Vorkuta
1 - 1
Scarborough
FT
Real Mississauga
1 - 2
Ukraine United
FT
Waterloo
1 - 0
CSC Missisauga
Chile: Primera Division
FT
Deportes Temuco
1 - 0
Colo Colo
FT
Union La Calera
1 - 1
Palestino
FT
Universidad Catolica
2 - 1
Everton de Vina
Chile: Primera B
FT
Coquimbo Unido
2 - 1
Deportes Copiapo
FT
Deportes Melipilla
0 - 1
Santiago Morning
FT
Magallanes
1 - 1
Nublense
FT
Rangers de Talca
0 - 0
Deportes Puerto Montt
FT
Union San Felipe
1 - 0
Deportivo La Serena
China: Super League
FT
Beijin Renhe
1 - 1
Chongqing Lifan
FT
Changchun Yatai
1 - 1
Shanghai Shenhua
FT
Tianjin Quanjian
1 - 2
Henan Jianye
China: League One
FT
Dalian Transcendence
1 - 3
Zhejiang Greentown
FT
Heilongjiang Lava Spring
0 - 0
Beijin BG
FT
Nei Mongol Zhongyou
1 - 2
Shijiazhuang Yongchang
FT
Qingdao Huanghai
1 - 0
Shanghai Shenxin
FT
Shenzhen
3 - 3
Liaoning Whowin
FT
Wuhan Zall
2 - 1
Zhejiang Yiteng
FT
Yanbian Funde
2 - 1
Meizhou Hakka
Colombia: Primera B
FT
Fortaleza
0 - 0
Cucuta
FT
Orsomarso
0 - 0
Real Santander
FT
Valledupar
3 - 3
Popayan
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
0 - 2
La Equidad
FT
Envigado
0 - 1
Junior
FT
Huila
2 - 2
Rionegro
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Perez Zeledon
2 - 1
San Carlos
Croatia: Prva HNL
FT
Gorica
3 - 3
Slaven Belupo
Czech Republic: Division 1
FT
Banik Ostrava
3 - 0
Pribram
FT
Sigma Olomouc
0 - 1
Viktoria Plzen
FT
Slovan Liberec
2 - 2
Teplice
FT
Zlin
1 - 1
Jablonec
Czech Republic: Division 2
FT
Pardubice
0 - 0
Varnsdorf
FT
Prostejov
0 - 0
Viktoria Zizkov
FT
Sokolov
1 - 3
Hradec Kralove
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Aarhus Fremad
1 - 2
Dalum
FT
Brabrand
1 - 1
Jammerbugt
FT
Skive
3 - 1
Sydvest 05
FT
Tarup-Paarup
3 - 0
Kjellerup
FT
Vejgaard B
0 - 0
Odder IGF
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
B93 Copenhagen
0 - 4
Bronshoj
FT
Frem
0 - 1
B 73 Slagelse
FT
HIK Hellerup
1 - 1
Vanlose
FT
Hillerod Fodbold
1 - 1
Middelfart
FT
Marienlyst
1 - 2
Skovshoved
Denmark: Superligaen
FT
Esbjerg
3 - 3
Randers
FT
Vejle
1 - 3
Midtjylland
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Delfin
1 - 1
Tecnico Universitario
FT
El Nacional
2 - 2
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
2 - 1
Gualaceo
FT
CD Olmedo
1 - 2
Fuerza Amarilla
FT
Clan Juvenil
3 - 1
Puerto Quito
FT
LDU Loja
2 - 0
LDU Portoviejo
FT
Manta
0 - 1
CDS Santa Rita
FT
Orense
0 - 0
Mushuc Runa
Egypt: Division 1
FT
Zamalek
5 - 1
Al Ittihad Alexandria
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Jocoro
1 - 1
Audaz
England: League One
FT
Accrington Stanley
0 - 2
Gillingham
FT
Barnsley
4 - 0
Oxford United
FT
Burton Albion
1 - 2
Rochdale
FT
Coventry City
1 - 2
Scunthorpe United
FT
Fleetwood Town
0 - 1
AFC Wimbledon
FT
Peterborough United
2 - 1
Bristol Rovers
FT
Portsmouth
1 - 0
Luton Town
FT
Shrewsbury Town
0 - 1
Bradford City
FT
Southend United
2 - 3
Doncaster Rovers
FT
Sunderland
2 - 1
Charlton Athletic
FT
Walsall
2 - 1
Plymouth Argyle
FT
Wycombe Wanderers
0 - 0
Blackpool
England: League Two
FT
Bury
1 - 0
Yeovil Town
FT
Cheltenham Town
0 - 1
Crawley Town
FT
Crewe Alexandra
6 - 0
Morecambe
FT
Exeter City
3 - 1
Carlisle United
FT
Grimsby Town
1 - 4
Forest Green
FT
Mansfield Town
3 - 0
Newport County
FT
Northampton Town
0 - 1
Lincoln City
FT
Notts County
0 - 0
Colchester United
FT
Oldham Athletic
1 - 2
Milton Keynes Dons
FT
Port Vale
3 - 0
Cambridge United
FT
Stevenage
2 - 2
Tranmere Rovers
FT
Swindon Town
3 - 2
Macclesfield Town
England: National League
FT
Aldershot Town
0 - 0
Barnet
FT
Barrow
3 - 0
Havant & Waterlooville
FT
Boreham Wood
1 - 0
Dagenham & Redbridge
FT
Braintree
0 - 2
Halifax Town
FT
Dover Athletic
0 - 1
Wrexham
FT
Eastleigh
1 - 2
Solihull Motors
FT
Ebbsfleet United
0 - 1
Chesterfield
FT
Fylde
2 - 1
Bromley
FT
Harrogate Town
2 - 2
Sutton United
FT
Maidenhead
1 - 3
Gateshead
FT
Maidstone United
1 - 1
Hartlepool United
FT
Salford City
1 - 1
Leyton Orient
England: National League North
FT
Alfreton Town
3 - 3
Kidderminster Harriers
FT
Altrincham
2 - 2
Leamington
FT
Ashton United
0 - 0
Nuneaton
FT
Boston United
1 - 0
Guiseley
FT
Bradford Park Avenue
1 - 0
Brackley Town
FT
Chester City
0 - 0
Spennymoor Town
FT
Chorley
1 - 0
York City
FT
Darlington 1883
1 - 2
Curzon Ashton
FT
Hereford United
3 - 0
Blyth Spartans
FT
Stockport County
5 - 1
United Of Manchester
FT
Telford United
1 - 0
Southport
England: National League South
FT
Bath City
1 - 2
Dartford
FT
Chelmsford City
0 - 0
Torquay United
FT
Concord Rangers
2 - 0
Gloucester City
FT
East Thurrock United
0 - 1
Woking
FT
Hemel Hempstead Town
4 - 2
Chippenham
FT
Oxford City
0 - 0
Eastbourne Borough
FT
Slough Town
1 - 1
Hampton & Richmond
FT
St Albans
3 - 2
Hungerford Town
FT
Truro City
0 - 4
Billericay
FT
Wealdstone
4 - 1
Weston Super Mare
FT
Welling United
2 - 0
Dulwich Hamlet
England: Championship
FT
Birmingham City
2 - 2
Norwich City
FT
Brentford
5 - 1
Rotherham United
FT
Bristol City
1 - 1
Nottingham Forest
FT
Ipswich Town
2 - 2
Blackburn Rovers
FT
Millwall
2 - 2
Middlesbrough
FT
Preston North End
1 - 0
Queens Park Rangers
FT
Sheffield United
1 - 2
Swansea City
FT
West Bromwich Albion
1 - 2
Bolton Wanderers
FT
Wigan Athletic
3 - 2
Sheffield Wednesday
Estonia: Meistriliiga
FT
Trans Narva
1 - 2
Paide LM
Estonia: Esiliiga
FT
Kalju Nomme II
1 - 3
Elva
FT
Rakvere Tarvas
2 - 2
Santos Tartu
Finland: Veikkausliiga
FT
FC Inter Turku
3 - 0
Mariehamn
FT
HJK Helsinki
2 - 2
RoPS
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
4 - 1
Jaro
FT
Ekranas IF
4 - 3
AC Kajaani
FT
JJK
2 - 2
Haka
Finland: Kakkonen Group A
FT
Gnistan
1 - 1
JIPPO
FT
Keski-Uusimaa
0 - 4
Pepo
FT
MyPa
6 - 2
Vaajakoski
FT
NJS
0 - 1
MIPK
FT
Viikingit
0 - 1
LPS
Finland: Kakkonen Group B
FT
Jazz
0 - 3
BK-46
FT
Salpa
0 - 1
Kiffen
Finland: Kakkonen Group C
FT
KuFu 98
1 - 0
VIFK
FT
SJK Akatemia
3 - 0
Narpes Kraft
FT
TP-47 Tornio
1 - 2
PK-37
FT
Tampere United
0 - 0
OLS Oulu
France: Super Cup
FT
Paris St Germain
4 - 0
Monaco
France: Ligue 2
FT
Lens
1 - 0
Red Star 93
Friendly: Friendlies
FT
Palestine
0 - 3
Iraq
Friendly: Friendlies
FT
1899 Hoffenheim
5 - 0
Chievo
FT
AZ Alkmaar
2 - 3
Excelsior
FT
Alaves
1 - 0
Oviedo
FT
Arsenal
2 - 0
Lazio
FT
Athletic Club
1 - 0
Real Sociedad
FT
Bournemouth
5 - 2
Marseille
FT
Bursaspor
0 - 2
Ankaragucu
FT
Cardiff City
1 - 2
Betis
FT
Chaves
0 - 0
Sporting Gijon
FT
Crystal Palace
4 - 1
Toulouse
FT
Dijon
1 - 2
Reims
FT
Elche
2 - 1
Albacete
FT
Everton
2 - 3
Valencia
FT
Fortuna Dusseldorf
1 - 1
Fiorentina
FT
Fulham
2 - 2
Celta Vigo
FT
Girona
4 - 1
Tottenham Hotspur
FT
Go Ahead Eagles
2 - 2
Emmen
FT
Guingamp
1 - 0
Nimes
FT
Hannover 96
2 - 1
Udinese
FT
Heerenveen
1 - 3
Levante
FT
Huesca
2 - 1
Eibar
FT
Las Palmas
1 - 0
Maritimo
FT
Leganes
5 - 2
Zaragoza
FT
Leioa
3 - 2
Racing Santander
FT
Lille
1 - 2
Leicester City
FT
Liverpool
5 - 0
Napoli
FT
Montpellier
2 - 0
Genoa
FT
Newcastle United
0 - 1
Augsburg
FT
Numancia
1 - 1
Burgos
FT
Nurnberg
0 - 1
Bologna
FT
PEC Zwolle
3 - 0
Waalwijk
FT
Roda
2 - 0
Den Bosch
FT
Sevilla
2 - 1
Extremadura
FT
Sivasspor
3 - 0
Gaziantepspor
FT
Southampton
0 - 3
Borussia Monchengladbach
FT
Spal
2 - 1
Eintracht Frankfurt
FT
Sparta Rotterdam
0 - 2
Cambuur
FT
St Etienne
3 - 0
Nice
FT
Trabzonspor
0 - 0
Cagliari
FT
UD Logrones
3 - 1
Real Madrid Castilla
FT
VVV Venlo
2 - 0
Volendam
FT
Watford
1 - 1
Sampdoria
FT
Wolverhampton Wanderers
2 - 1
Villarreal
FT
Xanthi
1 - 2
AEL Limassol
FT
Yeni Malatyaspor
2 - 1
Gaziantep BB
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Lokomotivi Tbilisi
3 - 2
Samtredia
FT
Saburtalo
3 - 0
Sioni Bolnisi
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
0 - 2
Koln
FT
Greuther Furth
3 - 1
Sandhausen
FT
Jahn Regensburg
2 - 1
Ingolstadt 04
Germany: 3. Liga
FT
1860 Munich
5 - 1
SF Lotte
FT
Hallescher
1 - 2
Fortuna Koln
FT
Karlsruher
1 - 1
Zwickau
FT
Preussen Munster
1 - 2
Carl Zeiss Jena
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 1
Kaiserslautern
FT
Unterhaching
0 - 0
Aalen
FT
Wurzburger Kickers
0 - 2
Uerdingen 05
Germany: Regional League North
FT
Hannover 96 II
2 - 0
Drochtersen/Assel
FT
Lubeck
3 - 0
Jeddeloh
FT
SW Rehden
2 - 2
Havelse
Germany: Regional League Northeast
FT
BFC Dynamo
0 - 5
Germania Halberstadt
FT
Babelsberg 03
1 - 2
Chemnitzer
FT
Bischofswerdaer
1 - 1
Budissa Bautzen
FT
Rot-Weiss Erfurt
0 - 0
Auerbach
Germany: Regional League West
FT
Borussia Dortmund II
2 - 2
Viktoria Koln
FT
Borussia Monchengladbach II
0 - 2
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Hereknrath
4 - 0
Kaan-Marienborn
FT
Koln II
1 - 2
Bonner
FT
Lippstadt 08
1 - 2
Rodinghausen
FT
SV Straelen
1 - 0
Wiedenbruck 2000
FT
Verl
3 - 1
Fortuna Dusseldorf II
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
1 - 2
Waldhof Mannheim
FT
Hessen Dreieich
0 - 1
Steinbach
FT
Mainz 05 II
0 - 1
Pirmasens
Germany: Regional League Bavaria
FT
Greuther Furth II
0 - 1
Garching
FT
Heimstetten
0 - 1
Augsburg II
FT
Nurnberg II
4 - 0
1860 Rosenheim
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Coban Imperial
1 - 2
Xelaju
FT
Deportivo Petapa
1 - 2
Malacateco
FT
Iztapa
4 - 1
Sanarate
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
2 - 0
Diosgyori
FT
Ferencvaros
3 - 1
Szombathelyi Haladas
FT
Puskas Academy
1 - 2
MTK Budapest
Iceland: Urvalsdeild
FT
IBV
0 - 1
Fylkir
Indonesia: Liga 1
FT
Bali United Pusam
2 - 0
PSIS Semarang
FT
Persib Bandung
2 - 0
Sriwijaya
FT
Persipura Jayapura
5 - 1
Barito Putera
International Tournaments: International Champions Cup
FT
Internazionale
1 - 0
Lyon
FT
Real Madrid
3 - 1
Juventus
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 1st Round
FT
ES Setif
0 - 1
Al Ain
Israel: Toto League Cup
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
4 - 2
Hapoel Raanana
FT
Maccabi Haifa
3 - 2
Ironi Kiryat Shmona
FT
Maccabi Netanya
3 - 2
Hapoel Hadera
Italy: FA Cup 2nd Round
FT
Ascoli
0 - 4
Viterbese Castrense
FT
Carpi
0 - 2
Ternana
FT
Spezia
2 - 1
Sambenedettese
AET
Trapani
1 - 2
Cosenza
Japan: J2 League
FT
Ehime
2 - 0
Renofa Yamaguchi
FT
JEF United Chiba
2 - 3
Matsumoto Yamaga
FT
Kyoto Sanga
1 - 0
Montedio Yamagata
FT
Tochigi SC
4 - 1
Gifu
FT
Tokushima Vortis
1 - 0
Mito Hollyhock
FT
Tokyo Verdy
2 - 1
Omiya Ardija
FT
Ventforet Kofu
1 - 2
Avispa Fukuoka
FT
Yokohama FC
2 - 3
Machida Zelvia
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
1 - 1
Astana
FT
Atyrau
2 - 1
FC Kaysar
FT
Zhetysu
1 - 1
Akzhayik
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
1 - 0
Vihiga United
FT
Homeboyz
0 - 2
Tusker
FT
Nakumatt
2 - 2
Gor Mahia
FT
Posta Rangers
1 - 3
Nakumatt
Latvia: FA Cup Quarter Final
FT
Valmieras
0 - 3
Rigas Futbola Skola
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
1 - 3
Stumbras
FT
Suduva Marijampole
3 - 0
Atlantas
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Kuala Lumpur
1 - 5
Terengganu
FT
Pahang
1 - 1
Sabah
FT
Perak
0 - 0
Felcra
FT
Selangor
0 - 3
PKNP
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Atlas
0 - 3
UNAM Pumas
FT
Necaxa
1 - 0
Lobos BUAP
FT
Veracruz
2 - 2
Monarcas
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Atletico San Luis
1 - 0
Venados
FT
Cimarrones
2 - 1
Alebrijes de Oaxaca
FT
Correcaminos UAT
0 - 0
Tapachula
FT
Potros UAEM
0 - 0
Universidad Guadalajara
FT
Zacatepec 1948
1 - 3
Atlante
Moldova: Division 1
FT
Sfintul Gheorghe
5 - 2
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Zaria Balti
0 - 0
Speranta
Montenegro: Prva CFL
FT
Grbalj
0 - 1
Lovcen
FT
Mladost Podgorica
0 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Zeta
0 - 0
Petrovac
Netherlands: Super Cup
PEN
PSV Eindhoven
5 - 6
Feyenoord
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Coleraine
3 - 0
Warrenpoint Town
FT
Dungannon Swifts
0 - 2
Ballymena United
FT
Glenavon
0 - 1
Linfield
FT
Glentoran
1 - 2
Cliftonville
FT
Institute
1 - 0
Newry City
Norway: Eliteserien
FT
Ranheim
1 - 3
Rosenborg
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Flekkeroy
4 - 0
Bryne
FT
Skeid
4 - 2
Kjelsas
FT
Vidar
2 - 2
KFUM Oslo
Norway: Toppserien
FT
Kolbotn (W)
1 - 1
Sandvikens (W)
FT
Lillestrom (W)
2 - 0
Valerenga (W)
FT
Roa (W)
0 - 1
Klepp (W)
FT
Stabaek (W)
2 - 0
Grand Bodo
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Arabe Unido
0 - 0
Costa del Este
FT
Plaza Amador
0 - 1
San Francisco
FT
Santa Gema
2 - 1
Chorrillo
FT
Sporting San Miguelito
1 - 1
Independiente
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
1 - 1
Club Nacional
FT
Deportivo Capiata
2 - 1
3 de Febrero
Paraguay: Segunda Division
FT
Club Sportivo San Lorenzo
1 - 1
Guairena
FT
Ovetense
1 - 0
Deportivo Caaguazu
FT
Sportivo Iteno
1 - 1
Deportivo Liberacion
Peru: Primera Division Apertura
FT
Real Garcilaso
1 - 0
UTC
FT
Sport Boys
1 - 0
Ayacucho
Peru: Segunda Division
FT
Deportivo Coopsol
2 - 1
Juan Aurich
Philippines: Football League
FT
Global FC
1 - 2
Stallion
Poland: Ekstraklasa
FT
Legia Warszawa
0 - 0
Lechia Gdansk
FT
Piast Gliwice
2 - 1
Zaglebie Lubin
Poland: I Liga
FT
Chrobry Glogow
0 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT
Jastrzebie
0 - 2
Puszcza Niepolomice
FT
Podbeskidzie
1 - 3
Stomil Olsztyn
FT
Termalica Nieciecza
1 - 1
LKS Lodz
FT
Warta Poznan
1 - 0
Stal Mielec
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
1 - 1
Rozwoj Katowice
FT
Elana Torun
2 - 1
Stal Stalowa Wola
FT
Pogon Siedlce
0 - 1
Olimpia Elblag
FT
Radomiak Radom
1 - 1
Belchatow
FT
Resovia Rzeszow
1 - 1
Gryf Wejherowo
FT
Ruch Chorzow
4 - 0
SKRA Czestochowa
FT
Siarka Tarnobrzeg
1 - 0
Olimpia Grudziadz
FT
Widzew Lodz
1 - 1
Znicz Pruszkow
Portugal: Super Cup
FT
Porto
3 - 1
Aves
Qatar: Stars League
FT
Al Arabi
1 - 0
Al Khor
FT
Al Gharafa
1 - 3
Qatar SC
FT
Al Sailiya
2 - 1
Umm Salal
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
3 - 0
Athlone Town
Romania: Liga I
FT
Astra Giurgiu
1 - 1
Sepsi OSK
FT
CFR Cluj
2 - 1
Concordia
Romania: Liga II
FT
Aerostar Bacau
0 - 1
Pandurii Targu Jiu
FT
Dacia Unirea Braila
1 - 2
Ripensia Timisoara
FT
Farul Constanta
4 - 1
ACS Poli Timisoara
FT
Mioveni
2 - 1
Clinceni
FT
Petrolul Ploiesti
0 - 0
Sportul Snagov
FT
SCM Pitesti
2 - 0
Balotesti
FT
Sirineasa
4 - 0
Luceafarul Oradea
Russia: Football Premier League
FT
Lokomotiv Moscow
0 - 0
Spartak Moscow
FT
Ural
1 - 2
Krasnodar
FT
Zenit St Petersburg
1 - 0
Arsenal Tula
Russia: PFL Center
FT
Khimik Nobomoskovsk
1 - 1
Metallurg Lipetsk
Russia: PFL East
FT
Dinamo Barnaul
0 - 0
Zenit Irkutsk
FT
Irtysh Omsk
2 - 1
Chita
Russia: Football National League
FT
Armavir
1 - 3
Tambov
FT
Fakel Voronezh
3 - 0
Shinnik Yaroslavl
FT
Khabarovsk
2 - 1
Mordovia Saransk
FT
Khimki
3 - 1
Avangard Kursk
FT
Luch-Energiya
0 - 0
Baltika
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
2 - 1
Chertanovo Moscow
FT
Rotor Volgograd
1 - 1
Dinamo St Petersburg
FT
Sibir
1 - 0
Spartak Moscow (2)
FT
Tom Tomsk
1 - 0
Zenit St Petersburg II
FT
Tyumen
0 - 1
Krasnodar II
Scotland: Premiership
FT
Celtic
3 - 1
Livingston
FT
Hamilton Academical
1 - 4
Heart of Midlothian
FT
Kilmarnock
2 - 0
St Johnstone
FT
St Mirren
2 - 1
Dundee
Scotland: Championship
FT
Ayr United
2 - 0
Partick
FT
Dundee United
2 - 3
Dunfermline
FT
Falkirk
0 - 1
Inverness CT
FT
Morton
2 - 2
Queen of the South
FT
Ross County
1 - 0
Alloa Athletic
Scotland: League One
FT
East Fife
0 - 2
Dumbarton
FT
Forfar Athletic
1 - 3
Airdrieonians
FT
Montrose
0 - 4
Arbroath
FT
Stenhousemuir
1 - 0
Brechin
FT
Stranraer
1 - 1
Raith Rovers
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
1 - 1
Elgin City
FT
Berwick
1 - 0
Stirling Albion
FT
Clyde
2 - 0
Cowdenbeath
FT
Edinburgh City
4 - 0
Albion Rovers
FT
Peterhead
1 - 1
Queens Park
Serbia: Superliga
FT
Napredak
1 - 1
Backa
FT
Radnik Surdulica
2 - 1
Zemun
FT
Vozdovac
1 - 2
Crvena Zvezda
Slovakia: Division 1
FT
Ruzomberok
3 - 1
MSK Zilina
FT
Sport Podbrezova
1 - 0
Spartak Trnava
FT
Vion Zlate Moravce
4 - 0
Senica
South Africa: Premier Soccer League
FT
Amazulu
1 - 0
Baroka
FT
Bidvest Wits
3 - 0
Free State Stars
FT
Black Leopards
1 - 0
Polokwane City
FT
Cape Town City
2 - 0
Supersport United
FT
Mamelodi Sundowns
1 - 1
Kaizer Chiefs
FT
Orlando Pirates
1 - 1
Highlands Park
South Korea: K League 1
FT
Incheon United
1 - 2
Pohang Steelers
FT
Sangju Sangmu
1 - 1
Suwon Bluewings
FT
Seoul
3 - 0
Jeju United
South Korea: K League 2
FT
Bucheon 1995
0 - 2
Seoul E-Land
FT
Daejeon Citizen
1 - 1
Gwangju
FT
Seongnam Ilhwa
0 - 0
Suwon City
Sweden: Allsvenskan
FT
Brommapojkarna
2 - 1
Dalkurd
FT
Kalmar
2 - 1
IFK Goteborg
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
2 - 1
Jonkopings Sodra
FT
Osters
1 - 1
Varbergs BoIS
Switzerland: Super League
FT
Basel 1893
4 - 2
Grasshopper Club
FT
Luzern
4 - 2
Lugano
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
0 - 2
Kriens
FT
Lausanne-Sport
5 - 1
Chiasso
FT
Rapperswil
0 - 4
Winterthur
Thailand: Premier League
FT
Bangkok Glass
5 - 1
Sukhothai
FT
Chiangrai United
1 - 1
Air Force Central
FT
Chonburi
1 - 2
Pattaya United
FT
Navy FC
2 - 2
Chainat
FT
Prachuap
2 - 1
Ratchaburi
USA: MLS
FT
Atlanta United
2 - 2
Toronto FC
FT
Montreal Impact
1 - 1
DC United
FT
Orlando City
3 - 3
New England Revolution
USA: NASL United Soccer League
FT
Carolina Railhawks
0 - 0
Charleston Battery
FT
Pittsburgh Riverhounds
1 - 0
Toronto FC II
FT
Richmond Kickers
0 - 3
Bethlehem Steel
Ukraine: Premier League
FT
Vorskla Poltava
1 - 0
Lviv
FT
Zorya Luhansk
1 - 1
Chornomorets Odesa
Ukraine: First League
FT
Ahrobiznes Volochysk
0 - 2
Volyn Lutsk
FT
Hirnyk-Sport
2 - 1
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Kolos Kovalivka
0 - 0
Ingulets Petrove
FT
Rukh Vynnyky
2 - 1
Helios Kharkiv
FT
Zirka Kirovohrad
0 - 2
Dnipro-1
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Atenas
1 - 1
Club River Plate
FT
Danubio
1 - 1
Racing Montevideo
FT
Penarol
3 - 0
Montevideo Wanderers
Uruguay: Segunda Division
FT
Central Espanol
0 - 0
Deportivo Maldonado
FT
Cerrito
1 - 0
Rentistas
FT
Juventud
2 - 2
Villa Espanola
FT
Sud America
2 - 2
Albion
FT
Villa Teresa
2 - 2
Miramar
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
1 - 3
Estudiantes FC
FT
Deportivo Anzoategui
0 - 4
Metropolitanos
FT
Deportivo Tachira
3 - 1
Deportivo La Guaira
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
0 - 0
Lala
FT
Gran Valencia
1 - 0
Atletico Furrial
FT
Hermanos Colmenarez
0 - 2
Llaneros
FT
Margarita
2 - 2
UCV
FT
Titanes
3 - 0
Yaracuyanos
FT
Union Atletico Falcon
2 - 3
Real Frontera
FT
Urena
5 - 3
Deportivo JBL