Football ResultsSaturday, 6th July 2019

Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Belconnen United
2 - 3
Cooma
FT
Woden Valley
1 - 1
Canberra FC
Australia: NPL New South Wales
FT
Mt Druitt Town Rangers
0 - 0
Sydney United 58
FT
Sutherland Sharks
0 - 3
Marconi Stallions
FT
Sydney FC (Youth)
3 - 1
Rockdale City Suns
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Hamilton Olympic
1 - 4
Edgeworth Eagles
FT
Valentine Phoenix
1 - 3
Weston Workers Bears
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Strikers
5 - 2
Eastern Suburbs Fc
FT
Gold Coast Knights
1 - 0
Moreton Bay United
FT
Magpies Crusaders
1 - 7
Peninsula Power
FT
Redlands United
4 - 2
SWQ Thunder
FT
Western Pride
6 - 0
Sunshine Coast
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide Comets
6 - 0
South Adelaide
FT
Adelaide Raiders
4 - 1
West Adelaide
FT
Adelaide United II
3 - 0
Para Hills Knights
FT
Campbelltown City
3 - 3
Adelaide City
FT
Cumberland United
0 - 4
Adelaide Olympic
FT
NE Metrostars
1 - 4
Croydon Kings
Australia: NPL Tasmania
FT
Kingborough Lions
2 - 3
Olympia
FT
Launceston City
4 - 0
Clarence United
FT
Riverside Olympic
0 - 0
South Hobart
Australia: NPL Victoria
FT
Altona Magic
0 - 1
Heidelberg United
FT
Dandenong Thunder
1 - 1
Dandenong City
FT
Green Gully
0 - 0
South Melbourne
FT
Hume City
1 - 0
Port Melbourne
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
0 - 3
Bayswater City
FT
Balcatta
0 - 1
Inglewood United
FT
Cockburn City
0 - 3
Floreat Athena
FT
ECU Joondalup
1 - 1
Stirling Lions
FT
Perth SC
5 - 0
Perth Glory (Youth)
FT
Sorrento
3 - 0
Rockingham City
Belarus: Premier League Division 1
FT
Energetik-BGU Minsk
2 - 4
Neman Grodno
FT
Shakhter Soligorsk
3 - 2
Minsk
FT
Vitebsk
0 - 1
Dinamo Brest
Brazil: Serie C Group A
FT
ABC
2 - 0
Treze
FT
Botafogo PB
1 - 2
Sampaio Correa
FT
Confianca SE
2 - 1
Globo
Brazil: Serie C Group B
FT
Luverdense
0 - 0
Sao Jose
FT
Remo
0 - 0
Juventude
FT
Ypiranga RS
2 - 0
Atletico Acreano
CAF: Africa Cup Of Nations Round of 16
FT
Egypt
0 - 1
South Africa
FT
Nigeria
3 - 2
Cameroon
CONMEBOL: Copa America Brazil 2019 Petit Final
FT
Argentina
2 - 1
Chile
Canada: Canadian Premier League Cpl Fall Season
FT
Forge Fc
1 - 2
Edmonton
FT
Hfx Wanderers
1 - 0
York 9 Fc
FT
Pacific Fc
2 - 3
Cavalry Fc
Chile: FA Cup 2nd Round
FT
Everton de Vina
1 - 0
Trasandino
China: Super League
FT
Beijing Guoan
3 - 0
Wuhan Zall
FT
Guangzhou R&F
4 - 2
Chongqing Lifan
FT
Shanghai SIPG
3 - 1
Shanghai Shenhua
China: League One
FT
Beijin BG
3 - 1
Meizhou Hakka
FT
Heilongjiang Lava Spring
0 - 0
Shaanxi Changan Athletic
FT
Nangong Zhiyun
2 - 2
Shijiazhuang Yongchang
FT
Nei Mongol Zhongyou
1 - 0
Sichuan Longfor
FT
Qingdao Huanghai
1 - 1
Zhejiang Greentown
FT
Xinjiang Tianshan
2 - 2
Meizhou Meixian Techand
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
CD Olmedo
0 - 2
LDU Quito
FT
Mushuc Runa
2 - 1
America de Quito
FT
Universidad Catolica
6 - 2
Tecnico Universitario
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
1 - 2
Flora Tallinn
FT
Tulevik Viljandi
0 - 1
Tammeka Tartu
Estonia: Esiliiga
FT
K-Jarve JK Jarve
0 - 1
Elva
FT
Rakvere Tarvas
1 - 2
Tallinna Kalev II
FIFA: Womens World Cup France 2019 Petit Final
FT
England (W)
1 - 2
Sweden (W)
Finland: Veikkausliiga
FT
Honka
1 - 2
KuPS Kuopio
FT
KPV
2 - 1
VPS
FT
RoPS
1 - 2
Mariehamn
Finland: Ykkonen
FT
AC Kajaani
0 - 1
TPS
FT
AC Oulu
3 - 3
TPV
FT
Jaro
3 - 2
KTP
FT
MuSa
1 - 5
Haka
FT
MyPa
0 - 3
Ekranas IF
Finland: Kakkonen Group A
FT
JIPPO
1 - 1
Viikingit
FT
JaPS
2 - 1
Pepo
FT
Kiffen
1 - 3
Klubi-04
FT
Reipas
1 - 1
NJS
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
3 - 0
PK-37
FT
KuFu 98
4 - 1
JBK
FT
SJK Akatemia
5 - 1
RoPS (A)
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
2 - 0
ONS (W)
FT
IK Myran (W)
0 - 1
HJK Helsinki (W)
FT
KuPS Kuopio (W)
4 - 0
TPS (W)
Friendly: Friendlies
FT
AZ Alkmaar
5 - 2
Club Brugge
FT
Aberdeen
1 - 1
Inverness CT
FT
Airdrieonians
3 - 0
Cowdenbeath
FT
Ajax
5 - 2
Anderlecht
FT
Albion Rovers
1 - 3
Hamilton Academical
FT
Alfreton Town
2 - 1
Walsall
FT
Arda Kardzhali
1 - 1
Botev Galabovo
FT
Arka Gdynia
2 - 2
Chemnitzer
FT
Avranches
0 - 2
Guingamp
FT
Barrow
1 - 2
Blackburn Rovers
FT
Bayer Leverkusen
4 - 0
Wuppertaler
FT
Beroe
3 - 1
Tsarsko Selo
FT
Botev Plovdiv
0 - 0
Lokomotiv Sofia
FT
Boulogne
3 - 2
Lens
FT
Brno
4 - 0
FC Nitra
FT
Carl Zeiss Jena
0 - 0
Usti Nad Labem
FT
Cercle Brugge
1 - 4
Monaco
FT
Ceske Budejovice
3 - 0
Viktoria Zizkov
FT
Chaves
2 - 1
Aves
FT
Chester City
1 - 7
Wigan Athletic
FT
Clinceni
3 - 0
Concordia
FT
Concord Rangers
0 - 4
Millwall
FT
Darlington 1883
0 - 3
Motherwell
FT
Dinamo Zagreb
2 - 2
Orenburg
FT
Diosgyori
2 - 1
Sport Podbrezova
FT
Dordrecht
1 - 2
Feyenoord
FT
Dukla Praha
4 - 2
Varnsdorf
FT
Dunfermline
1 - 3
Hibernian
FT
Eupen
1 - 1
Viktoria Koln
FT
FC Zurich
3 - 5
Stuttgart
FT
Forfar Athletic
1 - 0
Morton
FT
Fulham
1 - 3
Cambridge United
FT
Gainsborough
0 - 3
Lincoln City
FT
Gent
3 - 0
Aris Thessalonikis
FT
Glenavon
2 - 1
Heart of Midlothian
FT
Grasshopper Club
4 - 0
Schaffhausen
FT
Guiseley
0 - 2
Bradford City
FT
Kition Larnaca
1 - 1
Ethnikos Achnas
FT
Korona Kielce
1 - 1
Vitesse Arnhem
FT
Kortrijk
1 - 1
Valenciennes
FT
LKS Lodz
2 - 1
Tychy
FT
LKS Lodz
3 - 0
Kotwica Kolobrzeg
FT
Laval
1 - 1
Caen
FT
Le Havre
4 - 0
Paris FC
FT
Leamington
0 - 4
Coventry City
FT
Lech Poznan
2 - 1
Midtjylland
FT
Legia Warszawa
6 - 0
Pogon Siedlce
FT
Leuven
4 - 4
Mechelen
FT
Linfield
2 - 4
St Johnstone
FT
Lommel United
3 - 1
Eindhoven
FT
Mattersburg
0 - 0
Lafnitz
FT
Nantwich Town
2 - 1
Crewe Alexandra
FT
Nordsjaelland
0 - 3
PAOK
FT
Nuneaton
0 - 2
Notts County
FT
Odense
2 - 0
Roskilde
FT
Odra Opole
2 - 2
Belchatow
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 0
Partizan
FT
Osnabruck
2 - 1
Rodinghausen
FT
PAKS
2 - 0
Pecsi MFC
FT
Paderborn 07
3 - 2
Ipswich Town
FT
Pardubice
2 - 2
Vysocina Jihlava
FT
Podbeskidzie
0 - 1
Wisla Krakow
FT
Preussen Munster
0 - 3
Groningen
FT
Pribram
2 - 2
Vlasim
FT
Randers
2 - 0
Viborg
FT
Rapid Vienna
2 - 1
Jablonec
FT
Red Bull Salzburg
1 - 1
Arsenal Tula
FT
SCR Altach
2 - 0
Dornbirn 1913
FT
Sandhausen
1 - 0
Nancy
FT
Schalding-Heining
0 - 1
Jahn Regensburg
FT
Senica
0 - 3
Zlin
FT
Sered
1 - 1
MTK Budapest
FT
Servette
2 - 3
Lausanne-Sport
FT
Slavia Sofia
1 - 3
CSKA Sofia
FT
Slovacko
1 - 1
Trencin
FT
Sochaux
0 - 0
Yverdon Sport
FT
Sonderjyske
1 - 2
Weiche Flensburg
FT
Sporting Braga
4 - 1
UD Oliveirense
FT
Standard Liege
2 - 2
Oleksandriya
FT
Stranraer
0 - 1
Coleraine
FT
Swansea City
2 - 1
Mansfield Town
FT
Teplice
1 - 0
Slavoj Vysehrad
FT
Trelleborgs
1 - 2
Silkeborg
FT
Union Berlin
2 - 1
Brondby
FT
Vaduz
2 - 0
Austria Lustenau
FT
Varbergs BoIS
0 - 3
Norrby
FT
Vejle
1 - 0
Esbjerg
FT
Vion Zlate Moravce
2 - 2
Petrzalka 1898
FT
Waldhof Mannheim
4 - 0
Fola Esch
FT
Wil 1900
6 - 4
Bruhl
FT
Willem II
2 - 1
Oostende
FT
Winterthur
5 - 1
Young Fellows Juventus
FT
Wolfsburg
2 - 1
Hansa Rostock
Iceland: Urvalsdeild
FT
IA Akranes
2 - 0
Fylkir
FT
IBV
1 - 2
KR Reykjavik
Iceland: 1. Deild
FT
Throttur Reykjavik
7 - 0
Magni
Indonesia: Liga 1
FT
PSIS Semarang
2 - 0
Persela Lamongan
Indonesia: Piala Indonesia Semi Final
FT
Pusamania Borneo
1 - 1
Persija Jakarta
International Tournaments: Czech-slovak Super Cup
FT
Slavia Praha
3 - 0
Spartak Trnava
International Tournaments: Copa Gigantes De America
FT
Penarol
2 - 1
Nacional de Football
Iraq: Premier League
FT
Al Naft
1 - 1
Naft Maysan
FT
Alsinaat Alkahrabaiya
1 - 0
Naft Al Janoob
FT
Baghdad FC
1 - 2
Samawa
FT
Erbil
1 - 0
Al Karkh
FT
Talaba
0 - 0
Al Kahraba
Japan: J1 League
FT
Kashima Antlers
2 - 0
Jubilo Iwata
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
Cerezo Osaka
FT
Shimizu S Pulse
2 - 1
Vissel Kobe
FT
Urawa Red Diamonds
1 - 0
Vegalta Sendai
FT
Yokohama F Marinos
1 - 0
Oita Trinita
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
2 - 1
Omiya Ardija
FT
Avispa Fukuoka
1 - 3
Gifu
FT
Ryukyu
3 - 0
Tochigi SC
FT
Tokyo Verdy
2 - 3
Yokohama FC
Japan: J3 League
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 1
Kataller Toyama
FT
Gainare Tottori
2 - 1
Azul Claro Numazu
FT
Giravanz Kitakyushu
2 - 2
Nagano Parceiro
FT
Kamatamare Sanuki
2 - 3
Cerezo Osaka (U23)
FT
Sagamihara
1 - 0
Vanraure Hachinohe
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
2 - 1
Zhetysu
FT
FC Kaysar
2 - 2
Shakhter Karagandy
FT
Irtysh Pavlodar
2 - 1
Okzhetpes
FT
Taraz
1 - 1
Aktobe
Latvia: Virsliga
FT
Rigas Futbola Skola
2 - 0
Jelgava
FT
Ventspils
2 - 1
FS Metta/Lu
Malaysia: Super League
FT
MISC-MIFA
1 - 2
Melaka United
FT
Pahang
2 - 0
Kuala Lumpur
FT
Perak
0 - 3
Johor Darul Takzim
Malaysia: Premier League
FT
Sarawak
2 - 4
Negeri Sembilan
FT
Terengganu II
0 - 0
Penang
FT
UiTM
1 - 2
PDRM
Moldova: FA Cup Round of 16
FT
Cs Moldova-03 Ungheni
0 - 2
Sfintul Gheorghe
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Brattvag
1 - 0
Nardo
FT
Stjordals Blink
3 - 1
Kvik Halden
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
3 - 0
3 de Febrero
FT
Rubio Nu
0 - 1
General Caballero
FT
Sportivo Trinidense
0 - 1
Sportivo Iteno
Peru: Copa Bicentenario Group Stage
FT
Alianza Universidad
0 - 0
Union Comercio
FT
FBC Melgar
4 - 0
Sport Victoria
FT
Sport Huancayo
3 - 1
Santos FC
FT
Sporting Cristal
1 - 1
Cesar Vallejo
FT
Union Huaral
0 - 0
Deportivo Coopsol
Philippines: Football League
FT
Green Archers United
0 - 0
Kaya
Romania: Super Cup
FT
CFR Cluj
0 - 1
Viitorul Constanta
Russia: Super Cup
FT
Zenit St Petersburg
2 - 3
Lokomotiv Moscow
Singapore: S League
FT
Garena Young Lions
1 - 2
Albirex Niigata (S)
FT
Warriors
3 - 3
DPMM
South Korea: K League 2
FT
Busan I Park
3 - 1
Seoul E-Land
FT
Gwangju
1 - 0
Ansan Greeners
South Korea: K League 1
FT
Daegu
1 - 1
Gyeongnam
FT
Sangju Sangmu
1 - 1
Pohang Steelers
FT
Seoul
2 - 2
Gangwon FC
FT
Ulsan Hyundai
1 - 0
Incheon United
Sweden: Allsvenskan
FT
IFK Goteborg
2 - 1
GIF Sundsvall
FT
Kalmar
0 - 1
AIK
FT
Malmo
2 - 1
Orebro
FT
Sirius
1 - 1
Ostersunds
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
1 - 3
Sandvikens
FT
Forward
2 - 2
Carlstad United
FT
Gefle
0 - 5
Karlstad
FT
Karlslunds
1 - 1
Team TG
FT
Rynninge
1 - 1
Sylvia
Sweden: Division 1 South
FT
Kristianstad
2 - 3
Ljungskile
FT
Tvaakers
1 - 2
Landskrona BoIS
FT
Utsiktens
3 - 0
Atvidabergs
Thailand: Premier League
FT
Chainat
3 - 2
Trat
FT
PTT Rayong
3 - 1
Prachuap
FT
Ratchaburi
1 - 1
Port FC
FT
Sukhothai
1 - 2
Chiang Mai
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Louisville City
2 - 1
Nashville
USA: NWSL
FT
Portland Thorns (W)
0 - 1
Seattle Reign (W)
USA: MLS
FT
Columbus Crew
1 - 2
Seattle Sounders
FT
FC Cincinnati
3 - 2
Houston Dynamo
FT
Montreal Impact
2 - 3
Minnesota United
Uruguay: Segunda Division
FT
Atenas
1 - 2
Rentistas
FT
Bella Vista
1 - 1
Tacuarembo
FT
Deportivo Maldonado
1 - 1
Villa Espanola
FT
Sud America
0 - 1
Villa Teresa
Uzbekistan: League Cup Group Stage
FT
Metallurg Bekabad
0 - 1
Qizilqum Zarafshon
FT
Shurtan Guzar
2 - 1
Dinamo Samarqand
FT
Sogdiana Jizzakh
2 - 1
Termex Aurkhon