Football ResultsThursday, 6th September 2018

AFC: EAFF Football Championship Qualifying 1st Round
FT
Mongolia
1 - 1
Guam
FT
Northern Mariana Islands
1 - 1
Macau
AFC: SAFF Championship Group Stage
FT
Bangladesh
1 - 0
Pakistan
FT
Nepal
4 - 0
Bhutan
Argentina: FA Cup Round of 32
PEN
Estudiantes LP
4 - 1
Lujan
Brazil: Serie A
FT
America Mineiro
2 - 1
Vasco da Gama
FT
Atletico Mineiro
1 - 0
Sao Paulo
FT
Fluminense
0 - 0
Vitoria
FT
Internacional
2 - 1
Flamengo
FT
Palmeiras
2 - 0
Atletico Paranaense
FT
Parana
1 - 1
Chapecoense
FT
Santos
0 - 0
Gremio
CONCACAF: Nations League Qualifying Round
FT
Dominica
0 - 0
Suriname
FT
Guyana
2 - 2
Barbados
Colombia: Primera B
FT
Fortaleza
1 - 1
Cortulua
Colombia: Primera A Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
2 - 3
Bucaramanga
FT
Junior
2 - 0
Rionegro
FT
Once Caldas
3 - 1
Deportivo Cali
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
CS Herediano
2 - 0
Carmelita
FT
Deportivo Saprissa
4 - 0
Limon
FT
San Carlos
2 - 1
Alajuelense
FT
Universidad de Costa Rica
1 - 1
Guadalupe FC
Denmark: FA Cup 2nd Round
FT
AB Copenhagen
0 - 4
Odense
Estonia: FA Cup Round of 16
FT
Jarva-Jaani
0 - 6
Tammeka Tartu
Finland: Ykkonen
FT
Haka
2 - 2
AC Oulu
Friendly: Friendlies
FT
Austria
2 - 0
Sweden
FT
Bahrain
1 - 1
Philippines
FT
Jordan
0 - 1
Lebanon
FT
Netherlands
2 - 1
Peru
FT
Portugal
1 - 1
Croatia
FT
Trinidad & Tobago
2 - 0
UAE
FT
Uzbekistan
1 - 1
Syria
Friendly: Friendlies
FT
Arezzo
1 - 1
Empoli
FT
Benevento
2 - 1
Roma
FT
Borussia Monchengladbach
2 - 1
Bochum
FT
Cagliari
1 - 0
Olbia
FT
Heerenveen
0 - 1
PEC Zwolle
FT
Ingolstadt 04
1 - 1
St Gallen
FT
Jablonec
4 - 0
Viktoria Zizkov
FT
Leipzig
1 - 0
Zaglebie Lubin
FT
Lokeren
1 - 0
Excelsior
FT
Mattersburg
3 - 0
Szombathelyi Haladas
FT
Osnabruck
0 - 6
Borussia Dortmund
FT
Wehen
1 - 1
Koln
Germany: Regional League West
FT
Bonner
1 - 1
Rot-Weiss Oberhausen
Mexico: Copa MX Apertura Group Stage
FT
Alebrijes de Oaxaca
1 - 1
Monarcas
FT
Atletico San Luis
0 - 3
Tapachula
FT
Dorados
1 - 0
Veracruz
FT
Toluca
1 - 0
Club Tijuana
Russia: PFL East
FT
Dinamo Barnaul
1 - 3
Irtysh Omsk
FT
Sakhalin
3 - 0
Zenit Irkutsk
FT
Sibir II
1 - 1
Chita
Scotland: Challenge Cup 2nd Round
FT
Dundee (U20)
1 - 2
Motherwell (U20)
UEFA: Nations League A
FT
Germany
0 - 0
France
UEFA: Nations League B
FT
Czech Republic
1 - 2
Ukraine
FT
Wales
4 - 1
Republic of Ireland
UEFA: Nations League C
FT
Norway
2 - 0
Cyprus
FT
Slovenia
1 - 2
Bulgaria
UEFA: Nations League D
FT
Armenia
2 - 1
Liechtenstein
FT
Gibraltar
0 - 2
FYR Macedonia
FT
Kazakhstan
0 - 2
Georgia
FT
Latvia
0 - 0
Andorra
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Azerbaijan (U21)
1 - 1
Israel (U21)
FT
England (U21)
0 - 0
Netherlands (U21)
FT
Iceland (U21)
5 - 2
Estonia (U21)
FT
Moldova (U21)
2 - 2
Belarus (U21)
FT
Scotland (U21)
3 - 0
Andorra (U21)
FT
Spain (U21)
3 - 0
Albania (U21)
USA: NASL United Soccer League
FT
Phoenix Rising
1 - 0
RGV Toros
FT
Seattle Sounders II
4 - 4
Tulsa Roughnecks