Football ResultsSaturday, 6th October 2018

:
FT
Al Diwaniya
1 - 1
Al Kahraba
FT
Al Karkh
3 - 1
Al Bahri
FT
Al Naft
1 - 1
Baghdad FC
FT
Al Zawraa
1 - 0
Al Najaf
FT
Naft Al Wasat
0 - 1
Al Minaa
FT
Naft Maysan
0 - 1
Al Hussein
FT
Samawa
0 - 2
Al Quwa Al Jawiya
:
FT
Groupe Bazano
1 - 0
AC Rangers
FT
Renaissance
0 - 6
TP Mazembe
Algeria: Ligue 2
FT
El Eulma
1 - 0
USM Annaba
FT
JSM Bejaia
3 - 0
Blida
FT
JSM Skikda
0 - 0
Biskra
FT
MC Saida
1 - 1
ASO Chlef
FT
Magra
1 - 0
WA Tlemcen
FT
RC Relizane
1 - 0
ASM Oran
FT
USM El Harrach
0 - 0
Amal Bou Saada
Algeria: Ligue 1
FT
USM Alger
0 - 0
MC Alger
Argentina: Primera B Nacional
FT
Brown de Adrogue
1 - 1
Almagro
FT
Chacarita Juniors
0 - 2
Arsenal Sarandi
FT
Instituto Cordoba
1 - 2
Santamarina
FT
Quilmes
1 - 1
Quilmes
FT
Temperley
1 - 0
Gimnasia Jujuy
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Colegiales
0 - 2
Almirante Brown
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Aldosivi
2 - 0
San Martin Tucuman
FT
Gimnasia LP
1 - 0
Godoy Cruz
FT
Patronato
1 - 2
Independiente
FT
San Martin de San Juan
3 - 1
Velez Sarsfield
Australia: FFA Cup Semi Final
FT
Western Sydney
0 - 3
Sydney FC
Austria: Bundesliga
FT
SCR Altach
2 - 0
Austria Vienna
FT
St Polten
0 - 0
Admira Wacker
FT
Wolfsberger AC
3 - 4
Hartberg
Austria: Regional League East
FT
Bruck/Leitha
1 - 1
Neusiedl am See
FT
Team Wiener Linien
2 - 4
Traiskirchen
Austria: Regional League Central
FT
Union Gurten
2 - 2
Grazer AK
FT
Wels
3 - 3
Kalsdorf
FT
Wolfsberger AC II
4 - 0
WSC Hertha
Austria: Regional League West
FT
BSK 1933
0 - 3
Worgl
FT
Grodig
2 - 0
USK Anif
FT
Langenegg
0 - 3
Hohenems
FT
Schwaz
0 - 4
Dornbirn 1913
Bahrain: Premier League
FT
Malkiya
0 - 1
Al Najma Club
FT
Muharraq Club
0 - 1
Al Hadd
Belarus: Division 1
FT
Dnepr Mogilev
1 - 4
Dinamo Brest
FT
Gomel
0 - 3
Shakhter Soligorsk
FT
Slutsk
0 - 2
Vitebsk
Belgium: Division 1A
FT
Eupen
1 - 2
Antwerp
FT
Lokeren
1 - 3
Kortrijk
FT
St Truiden
3 - 1
Mouscron-Peruwelz
FT
Waasland-Beveren
1 - 1
Oostende
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Beershot Wilrijk
1 - 0
Tubize
FT
Lommel United
3 - 1
Roeselare
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Fatic La Paz
1 - 4
Club Always Ready
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Universidad Crucena
0 - 2
Bolivia: Nacional B Group C
FT
CA Rosario Central
0 - 1
Independiente Petrolero
FT
Petrolero
5 - 0
Ferrocarril Palmeiras
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
GOSK Gabela
0 - 4
Zrinjski
FT
Mladost Doboj Kakanj
0 - 6
Sarajevo
FT
Radnik Bijeljina
3 - 1
Sloga Simin Han
FT
Siroki Brijeg
2 - 0
Krupa
FT
Sloboda Tuzla
0 - 3
Fk Zvijezda 09
Brazil: Serie A
FT
Atletico Paranaense
4 - 0
America Mineiro
FT
Chapecoense
1 - 0
Atletico Mineiro
FT
Corinthians
0 - 3
Flamengo
FT
Sao Paulo
0 - 2
Palmeiras
FT
Vitoria
0 - 1
Santos
Brazil: Serie B
FT
Atletico Goianiense
2 - 2
Vila Nova
FT
Coritiba
2 - 1
Juventude
FT
Ponte Preta
1 - 0
CRB
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
1 - 0
Lokomotiv Plovdiv
FT
Botev Plovdiv
4 - 1
Dunav Ruse
FT
Septemvri Sofia
0 - 3
CSKA Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
Arda Kardzhali
0 - 1
Ludogorets II
FT
Botev Galabovo
0 - 1
Montana
FT
Kariana Erden
0 - 0
Chernomorets Balchik
FT
Litex Lovech
0 - 1
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Pirin Blagoevgrad
1 - 3
Nesebar
FT
Pomorie
1 - 0
Dobrudzha
FT
Strumska Slava
1 - 1
Lokomotiv Sofia
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Atletik Kuklen
1 - 0
Karnobat
FT
Borislav Parvomay
1 - 4
Zagorets Nova Zagora
FT
Chernomorets Burgas
2 - 2
Sozopol
FT
Neftochimic Burgas
4 - 0
FT
Rozova Dolina
1 - 1
Minyor Radnevo
FT
Sokol Markovo
3 - 1
Dimitrovgrad
FT
Svilengrad 1921
2 - 2
Gigant Saedinenie
Bulgaria: 3rd AFL
FT
1 - 0
FT
Botev Novi Pazar
3 - 0
Lokomotiv Ruse
FT
Hitrino
3 - 3
Spartak Varna
FT
Septemvri Tervel
0 - 3
Svetkavitsa
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
4 - 0
Union La Calera
FT
Deportes Temuco
0 - 1
O'Higgins
FT
Huachipato
3 - 0
Universidad Catolica
FT
Palestino
1 - 3
Universidad de Chile
Chile: Primera B
FT
Deportes Puerto Montt
3 - 0
Deportes Melipilla
FT
Deportivo La Serena
0 - 2
Cobreloa
FT
Nublense
0 - 0
San Marcos de Arica
FT
Santiago Morning
1 - 0
Deportes Copiapo
FT
Union San Felipe
4 - 3
Coquimbo Unido
China: Super League
FT
Chongqing Lifan
0 - 1
Shanghai Shenhua
FT
Dalian Yifang
3 - 1
Jiangsu Suning
FT
Hebei China Fortune
0 - 3
Guangzhou Evergrande
FT
Tianjin Teda
3 - 3
Changchun Yatai
China: League One
FT
Beijin BG
0 - 0
Meizhou Hakka
FT
Nei Mongol Zhongyou
2 - 1
Shenzhen
FT
Qingdao Huanghai
2 - 1
Yanbian Funde
FT
Shanghai Shenxin
2 - 1
Heilongjiang Lava Spring
FT
Wuhan Zall
2 - 2
Meizhou Meixian Techand
Colombia: Primera B
FT
Real Santander
2 - 2
Union Magdalena
Colombia: Primera A Clausura
FT
Deportivo Cali
0 - 2
Patriotas
FT
Huila
2 - 1
Alianza Petrolera
FT
Independiente Medellin
2 - 1
Atletico Nacional Medellin
Colombia: FA Cup Semi Final
FT
Once Caldas
1 - 0
Millonarios
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
4 - 0
Medjimurje
FT
Lucko
0 - 0
Hrvatski Dragovoljac
FT
Varazdin
1 - 4
Dinamo Zagreb II
FT
Zadar
1 - 0
Hajduk Split II
Croatia: Prva HNL
FT
Gorica
2 - 1
Rijeka
FT
Slaven Belupo
3 - 1
Istra 1961
Cyprus: Division 2
FT
Ayias Napas
1 - 3
Karmiotissa Polemidion
FT
Digenis Oroklinis
2 - 0
Akritas Chlorakas
FT
MEAP Nisou
0 - 0
Asil Lisis
FT
Omonia Aradippou
1 - 0
Anagennisi Derynias
FT
Onisilos
1 - 2
Olympiakos Nicosia
FT
PAEEK
0 - 1
Thoi Lakatamias
FT
Zakakiou
2 - 1
Othellos Athienou
Cyprus: Division 3
FT
Amathus Agiou Tichona
1 - 2
Ormidias
FT
Apea Akrotiriu
0 - 1
Omonia Psevda
FT
Chalkanoras Idaliou
2 - 3
Kourris Erimis
FT
Elpida Astromeriti
1 - 2
Eny Digenis Ipsonas
FT
Ethnikos Latsion
3 - 1
Olympias Limpion
FT
Xylotympou 2006
1 - 2
Ahironas Liopetriou
Cyprus: Division 1
FT
Anorthosis Famagusta
2 - 3
APOEL
FT
Doxa Katokopias
2 - 1
EN Paralimniou
FT
Nea Salamis
3 - 0
Pafos
Czech Republic: Division 1
FT
Mlada Boleslav
2 - 2
Banik Ostrava
FT
Sigma Olomouc
1 - 0
Sparta Praha
Czech Republic: Division 2
FT
Pardubice
2 - 0
Usti Nad Labem
FT
Sokolov
0 - 2
Ceske Budejovice
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Dalum
1 - 5
Skive
FT
Kjellerup
0 - 0
Aarhus Fremad
FT
Tarup-Paarup
1 - 4
Odder IGF
FT
Vejgaard B
0 - 2
Brabrand
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
B93 Copenhagen
0 - 4
Middelfart
FT
HIK Hellerup
3 - 0
Marienlyst
FT
Hillerod Fodbold
1 - 1
Avarta
FT
Skovshoved
1 - 1
Frem
Denmark: Superligaen
FT
Odense
2 - 2
Aarhus
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Delfin
1 - 0
Barcelona
FT
El Nacional
1 - 1
Emelec
FT
Tecnico Universitario
3 - 0
Aucas
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CD Olmedo
2 - 1
America de Quito
FT
Fuerza Amarilla
2 - 0
Manta
FT
Gualaceo
1 - 2
Mushuc Runa
FT
LDU Loja
2 - 1
Clan Juvenil
FT
LDU Portoviejo
1 - 2
Orense
FT
Puerto Quito
1 - 0
CDS Santa Rita
Egypt: Division 1
FT
El Gouna
0 - 0
Misr El Makasa
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Isidro Metapan
1 - 3
Santa Tecla
England: Premier League
FT
Burnley
1 - 1
Huddersfield Town
FT
Crystal Palace
0 - 1
Wolverhampton Wanderers
FT
Leicester City
1 - 2
Everton
FT
Manchester United
3 - 2
Newcastle United
FT
Tottenham Hotspur
1 - 0
Cardiff City
FT
Watford
0 - 4
Bournemouth
England: League One
FT
Blackpool
2 - 2
Rochdale
FT
Bradford City
1 - 2
Sunderland
FT
Bristol Rovers
0 - 1
Walsall
FT
Charlton Athletic
1 - 2
Coventry City
FT
Doncaster Rovers
0 - 4
Fleetwood Town
FT
Luton Town
3 - 2
Scunthorpe United
FT
Peterborough United
0 - 4
Barnsley
FT
Plymouth Argyle
1 - 0
AFC Wimbledon
FT
Portsmouth
0 - 2
Gillingham
FT
Shrewsbury Town
1 - 0
Accrington Stanley
FT
Southend United
0 - 0
Oxford United
FT
Wycombe Wanderers
2 - 1
Burton Albion
England: League Two
FT
Bury
2 - 2
Mansfield Town
FT
Crawley Town
2 - 0
Cambridge United
FT
Forest Green
1 - 1
Newport County
FT
Grimsby Town
2 - 0
Port Vale
FT
Lincoln City
1 - 0
Crewe Alexandra
FT
Macclesfield Town
0 - 1
Notts County
FT
Milton Keynes Dons
3 - 0
Cheltenham Town
FT
Morecambe
3 - 4
Tranmere Rovers
FT
Oldham Athletic
1 - 3
Carlisle United
FT
Stevenage
3 - 1
Colchester United
FT
Swindon Town
1 - 1
Northampton Town
FT
Yeovil Town
2 - 2
Exeter City
England: National League
FT
Aldershot Town
3 - 0
Halifax Town
FT
Barnet
2 - 0
Solihull Motors
FT
Barrow
2 - 1
Sutton United
FT
Braintree
1 - 2
Eastleigh
FT
Chesterfield
0 - 0
Fylde
FT
Dover Athletic
1 - 4
Salford City
FT
Ebbsfleet United
0 - 2
Harrogate Town
FT
Gateshead
2 - 0
Dagenham & Redbridge
FT
Hartlepool United
2 - 0
Boreham Wood
FT
Maidenhead
0 - 2
Leyton Orient
FT
Maidstone United
0 - 1
Bromley
FT
Wrexham
1 - 0
Havant & Waterlooville
England: Northern Premier League
FT
Lancaster City
1 - 1
Basford United
FT
Matlock Town
0 - 0
Hyde
FT
Nantwich Town
2 - 1
Farsley Celtic
FT
North Ferriby United
1 - 2
Stalybridge Celtic
FT
South Shields
5 - 0
Grantham Town
FT
Stafford Rangers
1 - 3
Scarborough
FT
Whitby Town
2 - 1
Bamber Bridge
England: Southern League Central
FT
Banbury United
0 - 0
Tamworth
FT
Barwell
1 - 2
Alvechurch
FT
Halesowen Town
2 - 0
Rushall Olympic
FT
Needham Market
1 - 5
Rushden & Diamonds
FT
Royston Town
2 - 0
Bedworth United
England: Southern League South
FT
Basingstoke
1 - 2
Dorchester Town
FT
Farnborough
0 - 1
Chesham United
FT
Harrow Borough
2 - 2
Hartley Wintney
FT
Taunton Town
3 - 0
Frome
FT
Walton Casuals
3 - 1
Gosport Borough
FT
Weymouth
1 - 0
Wimborne Town
England: Isthmian Premier League
FT
Bishops Stortford
2 - 2
Burgess Hill Town
FT
Enfield Town
0 - 0
Merstham
FT
Kingstonian
4 - 1
Folkestone
FT
Margate
0 - 0
Harlow Town
FT
Tonbridge Angels
2 - 1
Potters Bar Town
England: Premier League Cup Group Stage
FT
Birmingham City (U23)
1 - 2
Fulham (U23)
FT
Bournemouth (U23)
7 - 1
Burnley (U23)
England: Championship
FT
Birmingham City
3 - 1
Rotherham United
FT
Bolton Wanderers
0 - 1
Blackburn Rovers
FT
Leeds United
1 - 1
Brentford
FT
Middlesbrough
0 - 2
Nottingham Forest
FT
Millwall
2 - 1
Aston Villa
FT
Norwich City
0 - 1
Stoke City
FT
Preston North End
4 - 0
Wigan Athletic
FT
Queens Park Rangers
1 - 1
Derby County
FT
Sheffield United
1 - 0
Hull City
FT
Swansea City
2 - 3
Ipswich Town
FT
West Bromwich Albion
4 - 1
Reading
Estonia: Meistriliiga
FT
Parnu Linnameeskond
0 - 1
Trans Narva
FT
Tallinna Kalev
1 - 4
FCI Levadia
FT
Tammeka Tartu
1 - 1
Paide LM
FT
Tulevik Viljandi
1 - 2
Kuressaare
Estonia: Esiliiga
FT
Kalju Nomme II
0 - 1
Maardu Linnameeskond
FT
Keila
4 - 0
Santos Tartu
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Belasica
1 - 1
Sileks
FT
Makedonija GP
1 - 0
Pobeda
FT
Shkendija
2 - 2
Renova
FT
Shkupi 1927
1 - 1
Rabotnicki
FT
Vardar Skopje
3 - 0
Akademija Pandev
Faroe Islands: Premier League
FT
07 Vestur
4 - 2
KI Klaksvik
FT
Argir
1 - 0
Vikingur Gota
FT
B36 Torshavn
1 - 0
TB/FCS/ROYN
FT
EB/Streymur
2 - 4
NSI Runavik
FT
Skala
0 - 1
Torshavn
Finland: Veikkausliiga
FT
PS Kemi
0 - 2
FC Inter Turku
FT
SJK
0 - 1
Honka
FT
TPS
1 - 2
RoPS
Finland: Ykkonen
FT
AC Kajaani
1 - 1
Ekranas IF
FT
HIFK
1 - 0
KTP
FT
Haka
3 - 0
JJK
FT
Jaro
0 - 2
AC Oulu
FT
KPV
6 - 0
Klubi-04
Finland: Kakkonen Promotion P.off
FT
MyPa
1 - 1
TPV
France: Ligue 1
FT
Amiens
1 - 0
Dijon
FT
Angers
2 - 2
Strasbourg
FT
Guingamp
1 - 1
Montpellier
FT
Lille
3 - 1
St Etienne
FT
Nimes
0 - 0
Reims
France: Ligue 2
FT
Auxerre
1 - 2
Lens
Friendly: Friendlies
FT
Chile (W)
2 - 1
South Africa (W)
FT
China (W)
2 - 1
Finland (W)
FT
England (W)
1 - 0
Brazil (W)
FT
Germany (W)
3 - 1
Austria (W)
FT
Thailand (W)
1 - 4
Portugal (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Samtredia
1 - 0
Lokomotivi Tbilisi
FT
Sioni Bolnisi
2 - 3
Saburtalo
Germany: Bundesliga
FT
Bayern Munich
0 - 3
Borussia Monchengladbach
FT
Borussia Dortmund
4 - 3
Augsburg
FT
Fortuna Dusseldorf
0 - 2
Schalke 04
FT
Hannover 96
3 - 1
Stuttgart
FT
Mainz 05
0 - 0
Hertha Berlin
Germany: 2. Bundesliga
FT
Erzgebirge Aue
2 - 1
Holstein Kiel
FT
Greuther Furth
1 - 1
Jahn Regensburg
FT
Magdeburg
2 - 2
Dynamo Dresden
Germany: 3. Liga
FT
Aalen
0 - 1
Fortuna Koln
FT
Eintracht Braunschweig
2 - 2
SF Lotte
FT
Energie Cottbus
2 - 1
Zwickau
FT
Osnabruck
2 - 0
Kaiserslautern
FT
Uerdingen 05
2 - 1
Carl Zeiss Jena
FT
Unterhaching
1 - 1
Preussen Munster
Germany: Regional League North
FT
Lubeck
0 - 0
SW Rehden
FT
Werder Bremen II
1 - 0
Germania Egestorf/Langreder
FT
Wolfsburg II
3 - 1
Lupo-Martini Wolfsburg
Germany: Regional League Northeast
FT
Auerbach
0 - 2
Oberlausitz Neugersdorf
FT
BFC Dynamo
1 - 1
Viktoria Berlin
FT
Babelsberg 03
1 - 0
Bischofswerdaer
FT
Budissa Bautzen
0 - 2
Lokomotive Leipzig
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
1 - 0
Lippstadt 08
FT
Borussia Monchengladbach II
2 - 2
Verl
FT
Fortuna Dusseldorf II
1 - 2
Rodinghausen
FT
Rot-Weiss Oberhausen
2 - 3
Kaan-Marienborn
FT
SV Straelen
2 - 0
Bonner
FT
Wattenscheid 09
1 - 1
Koln II
FT
Wiedenbruck 2000
1 - 1
Wuppertaler
Germany: Regional League Southwest
FT
Balingen
0 - 3
Pirmasens
FT
Eintract Stadtallendorf
0 - 0
08 Homburg
FT
Freiburg II
2 - 1
Astoria Walldorf
FT
Hessen Dreieich
2 - 2
Ulm 1846
FT
Saarbrucken
2 - 0
Elversberg
FT
Steinbach
1 - 0
Wormatia Worms
FT
Waldhof Mannheim
1 - 3
Kickers Offenbach
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Rosenheim
0 - 2
Pipinsried
FT
Augsburg II
0 - 0
Schalding-Heining
FT
Garching
0 - 0
Nurnberg II
FT
Schweinfurt
3 - 0
Eichstatt
FT
Viktoria Aschaffenburg
1 - 4
Bayreuth
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AO Stilis
1 - 4
Niki Volou
Greece: Football League 2 Group 6
FT
Panegialios
0 - 2
Ialysos
Greece: Super League
FT
Asteras Tripolis
1 - 1
Panathinaikos
FT
Panetolikos
2 - 1
Levadiakos
FT
Panionios
1 - 0
Aris Thessalonikis
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Siquinala
0 - 0
Guastatoya
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Marathon
4 - 3
Juticalpa
FT
Real de Minas
0 - 3
Platense
Hong Kong: Division 1
FT
HKFC
3 - 0
Eastern District
FT
Tai Chung
1 - 3
BC Rangers
FT
Wing Yee
0 - 0
Central And Western
Hong Kong: Premier League
FT
Eastern Salon
4 - 0
Hong Kong Sapling
FT
Southern
1 - 0
Wofoo Tai Po
Hungary: Division 1
FT
Budapest Honved
1 - 0
Diosgyori
FT
Ferencvaros
2 - 2
Debrecen
FT
Mezokovesd-Zsory
2 - 0
Szombathelyi Haladas
FT
PAKS
4 - 1
Kisvarda
FT
Ujpest
2 - 0
Puskas Academy
India: Super League
FT
Chennaiyin
1 - 3
Goa
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
1 - 0
Persebaya Surabaya
FT
PS TNI
2 - 0
Bhayangkara Surabaya
FT
Sriwijaya
3 - 2
Bali United Pusam
International Tournaments: Saudi Egiptian Super Cup
FT
Zamalek
2 - 1
Al Hilal Saudi
Iran: Pro League
FT
Naft Masjed Soleyman
1 - 2
Esteghlal FC
Iran: FA Cup Round of 16
AET
Pars Jonoobi Jam
1 - 2
Machine Sazi Tabriz
Israel: Division 1
FT
Hapoel Beer Sheva
4 - 1
Maccabi Petah Tikva
FT
Hapoel Haifa
0 - 3
Bnei Sakhnin
FT
Hapoel Raanana
1 - 1
Maccabi Haifa
FT
Maccabi Netanya
1 - 3
Bnei Yehuda Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Cagliari
2 - 0
Bologna
FT
Empoli
0 - 2
Roma
FT
Udinese
0 - 2
Juventus
Italy: Serie B
FT
Carpi
1 - 1
Cosenza
FT
Cremonese
0 - 0
Salernitana
FT
Foggia
3 - 2
Ascoli
FT
Perugia
1 - 0
Unione Venezia
FT
Pescara
2 - 1
Benevento
Italy: Serie C Group A
FT
Pro Vercelli
3 - 1
Carrarese
Italy: Serie C Group B
FT
Sambenedettese
1 - 1
Monza
Italy: Serie C Group C
FT
Bisceglie
1 - 0
Matera
FT
Catania
3 - 0
Vibonese
FT
Cavese
0 - 0
Sicula Leonzio
FT
Juve Stabia
2 - 1
Rende
FT
Monopoli
0 - 0
Trapani
FT
Potenza
1 - 1
Paganese
FT
Virtus Francavilla
1 - 2
Casertana
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
0 - 1
Gamba Osaka
FT
Sagan Tosu
0 - 1
Shonan Bellmare
FT
Sanfrecce Hiroshima
0 - 3
Kashiwa Reysol
FT
Vissel Kobe
1 - 1
V-Varen Nagasaki
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
2 - 1
Kamatamare Sanuki
FT
Avispa Fukuoka
1 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Matsumoto Yamaga
0 - 0
Ehime
FT
Omiya Ardija
2 - 1
Mito Hollyhock
FT
Tokyo Verdy
0 - 1
Ventforet Kofu
Japan: J3 League
FT
Ryukyu
1 - 0
Giravanz Kitakyushu
Japan: L1 League Women
FT
Nagano Parceiro (W)
0 - 0
Urawa Red Diamonds (W)
FT
Nojima Stella (W)
1 - 2
Cerezo Osaka (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Akzhayik
0 - 0
Kyzyl-Zhar
FT
FC Kaysar
2 - 2
Atyrau
FT
Ordabasy
2 - 0
Kairat Almaty
FT
Tobol Kostanay
1 - 2
Irtysh Pavlodar
FT
Zhetysu
1 - 1
Shakhter Karagandy
Kosovo: Superliga
FT
Ballkani
0 - 1
Ferizaj
FT
Drenica
1 - 2
Drita
FT
Feronikeli
4 - 1
KEK-u
FT
Prishtina
2 - 1
Llapi
Latvia: Virsliga
FT
Riga
2 - 1
FS Metta/Lu
Lebanon:
FT
Al Akhaa Al Ahli
0 - 4
Al Nejmeh
Luxembourg: National Division
FT
Etzella Ettelbruck
1 - 0
Differdange 03
FT
Progres Niederkorn
2 - 1
Mondorf-Les-Bains
FT
Union Titus Petange
3 - 1
UNA Strassen
Malaysia: League Cup Semi Final
FT
Terengganu
1 - 0
Johor Darul Takzim
Malta: Premier League
FT
Floriana
4 - 1
Senglea Athletic
FT
Gzira United
1 - 0
Qormi
FT
St Andrews
2 - 0
Birkirkara
FT
Tarxien Rainbows
2 - 4
Hibernians
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Cruz Azul
2 - 1
Monterrey
FT
Santos Laguna
3 - 1
Atlas
FT
Veracruz
0 - 0
Necaxa
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Atlante
2 - 3
Atletico San Luis
FT
Correcaminos UAT
1 - 1
Celaya
FT
Potros UAEM
0 - 1
Juarez
FT
Zacatepec 1948
0 - 1
Dorados
Moldova: Division 1
FT
Milsami Orhei
1 - 2
Petrocub
FT
Sfintul Gheorghe
3 - 1
Zimbru Chisinau
FT
Speranta
0 - 0
Sheriff Tiraspol
FT
Zaria Balti
1 - 1
Dinamo-Auto Tiraspol
Montenegro: Prva CFL
FT
Grbalj
4 - 0
Petrovac
FT
Mladost Podgorica
1 - 1
Iskra Danilovgrad
FT
Mornar
0 - 1
Buducnost Podgorica
FT
Sutjeska
1 - 1
Lovcen
FT
Zeta
0 - 0
Rudar Pljevlja
Morocco: Elite 2
FT
CR Khemis Zemara
4 - 0
JSM Laayoune
FT
Ittihad Khemisset
1 - 1
Chabab Raidi Salmi
FT
KAC Kenitra
2 - 0
Chabab Atlas Khenifra
FT
Kasba Tadla
3 - 3
Racing de Casablanca
FT
Olympique Dcheira
3 - 1
Raja Beni Mellal
FT
Wydad Temara
1 - 1
AS Sale
Morocco: FA Cup Quarter Final
FT
Renaissance Berkane
2 - 0
Difaa El Jadida
FT
Stade Marocain
2 - 3
Wydad Fes
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
1 - 0
Groningen
FT
De Graafschap
0 - 5
Heerenveen
FT
PEC Zwolle
2 - 0
Excelsior
FT
PSV Eindhoven
4 - 0
VVV Venlo
New Zealand: National Womens League
FT
WAIBOP (W)
3 - 6
Southern United (W)
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Carrick Rangers
1 - 1
Loughgall
FT
Dergview
1 - 2
Ballyclare Comrades
FT
Dundela
3 - 2
Ballinamallard United
FT
Harland & Wolff Welders
1 - 1
PSNI
FT
Knockbreda
2 - 2
Portadown
FT
Limavady United
1 - 3
Larne
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
3 - 0
Newry City
FT
Coleraine
1 - 4
Glenavon
FT
Dungannon Swifts
0 - 2
Warrenpoint Town
Norway: Eliteserien
FT
Stabaek
1 - 1
Valerenga
FT
Stromsgodset
0 - 1
Haugesund
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Grorud
2 - 1
Asker
FT
Nybergsund Il Trysil
0 - 2
Fredrikstad
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Brattvag
2 - 2
Flekkeroy
FT
KFUM Oslo
1 - 0
Vard Haugesund
FT
Vidar
1 - 0
Kjelsas
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Independiente
1 - 1
San Francisco
FT
Plaza Amador
1 - 1
Alianza
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
3 de Febrero
0 - 0
Deportivo Santani
Poland: Ekstraklasa
FT
Lechia Gdansk
4 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
Pogon Szczecin
4 - 0
Wisla Plock
FT
Slask Wroclaw
0 - 1
Legia Warszawa
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
1 - 2
Jastrzebie
FT
Garbarnia Krakow
0 - 1
Chrobry Glogow
FT
LKS Lodz
2 - 1
Wigry Suwalki
FT
Podbeskidzie
0 - 0
Rakow Czestochowa
FT
Stomil Olsztyn
0 - 1
Katowice
FT
Termalica Nieciecza
2 - 2
Puszcza Niepolomice
FT
Tychy
0 - 1
Sandecja Nowy Sacz
FT
Warta Poznan
1 - 1
Chojniczanka Chojnice
Poland: II Liga
FT
Belchatow
1 - 0
Row 1964 Rybnik
FT
Olimpia Elblag
3 - 2
Stal Stalowa Wola
FT
Pogon Siedlce
4 - 0
Gornik Leczna
FT
Radomiak Radom
0 - 1
Widzew Lodz
FT
Rozwoj Katowice
1 - 3
Znicz Pruszkow
FT
Ruch Chorzow
5 - 1
Resovia Rzeszow
FT
SKRA Czestochowa
1 - 2
Elana Torun
FT
Siarka Tarnobrzeg
0 - 1
Blekitni Stargard
Portugal: Primeira Liga
FT
Maritimo
1 - 3
Guimaraes
FT
Sporting Braga
1 - 1
Rio Ave
FT
Vitoria Setubal
3 - 0
Moreirense
Portugal: LigaPro
FT
Cova de Piedade
0 - 0
Benfica B
FT
Mafra
1 - 1
Famalicao
FT
Pacos Ferreira
1 - 0
Farense
FT
Sporting Covilha
0 - 0
Penafiel
Qatar: Stars League
FT
Al Khor
1 - 0
Al Rayyan
FT
Al Shahaniya
1 - 2
Al Ahli Doha
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Sligo Rovers
2 - 1
Bray Wanderers
Romania: Liga I
FT
Astra Giurgiu
1 - 2
CFR Cluj
FT
CSU Craiova
1 - 1
Hermannstadt
Romania: Liga II
FT
Aerostar Bacau
0 - 3
Mioveni
FT
Chindia Targoviste
4 - 2
Ripensia Timisoara
FT
Luceafarul Oradea
1 - 1
Sportul Snagov
FT
Metaloglobus
1 - 0
ACS Poli Timisoara
FT
Politehnica Timisoara
1 - 0
Farul Constanta
FT
Sirineasa
4 - 0
Dacia Unirea Braila
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bucovina Radauti
2 - 0
Kosarom Pascani
FT
Ceahlaul Piatra Neamt
3 - 1
Ramnicu Sarat
FT
Focsani
1 - 1
Sporting Liesti
FT
Foresta Suceava
4 - 0
Metalul Buzau
FT
Gloria Buzau
2 - 0
Sanatatea Darabani
FT
Somuz Falticeni
1 - 5
Otelul Galati
Romania: Liga III Serie 2
FT
Afumati
4 - 0
Otlenita
FT
Axiopolis Cernavoda
2 - 0
Delta Tulcea
FT
Progresul Spartac
1 - 0
Gloria Popesti Leordeni
FT
Tunari
6 - 1
Faurei
FT
Unirea 2004 Slobozia
3 - 0
Sportul Chiscani
Romania: Liga III Serie 3
FT
Flacara Horezu
2 - 0
Universitatea Craiova
FT
Sporting Rosiori
1 - 3
Hermannstadt II
FT
Unirea Bascov
3 - 0
Atletic Bradu
FT
Universitatea Craiova II
10 - 1
Viitorul Domnesti
FT
Voint Turnu Magurele
1 - 0
Aninoasa
Romania: Liga III Serie 4
FT
Corvinul Hunedoara
2 - 5
National Sebis
FT
Crisul Chisineu Cris
0 - 0
Soimii Pancota
FT
Gloria Cermei
0 - 1
Dumbravita
FT
Industria Galda
1 - 0
Cetate Deva
Romania: Liga III Serie 5
FT
Minaur Baia Mare
0 - 0
Cetate Rasnov
Russia: Football Premier League
FT
Krylya Sovetov
1 - 0
Dinamo Moscow
FT
Rostov
0 - 1
Orenburg
FT
Rubin Kazan
1 - 0
Ural
Russia: PFL West
FT
Leningradets
0 - 2
Veles Moscow
FT
Pskov 747
0 - 1
Tekstilshtik Ivanovo
FT
Znamya Truda
2 - 4
Murom
Russia: PFL Center
FT
Kvant Obninsk
2 - 2
Kaluga
FT
Ryazan
1 - 0
Metallurg Lipetsk
FT
Salyut Belgorod
0 - 0
Dinamo Bryansk
FT
Sokol Saratov
2 - 1
Khimik Nobomoskovsk
FT
Strogino Moscow
2 - 1
Rotor Volgograd II
FT
Torpedo Moscow
2 - 1
Zorky Krasnogorsk
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Chelyabinsk
2 - 0
Zvezda Perm
FT
Neftekhimik
2 - 1
FC UFA II
FT
Nosta
0 - 5
Zenit-Izhevsk
FT
Volga Ulyanovsk
1 - 1
Ural 2 II
Russia: Football National League
FT
Avangard Kursk
2 - 1
Chertanovo Moscow
FT
Baltika
1 - 2
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Dinamo St Petersburg
2 - 2
Luch-Energiya
FT
Fakel Voronezh
1 - 2
Mordovia Saransk
FT
Khimki
0 - 0
Khabarovsk
FT
Rotor Volgograd
1 - 0
Krasnodar II
FT
Shinnik Yaroslavl
3 - 0
Tambov
FT
Spartak Moscow (2)
0 - 0
Tyumen
FT
Tom Tomsk
1 - 1
Sibir
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 1
Armavir
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Qadisiyah
0 - 1
Al Wehda Club
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
4 - 1
St Mirren
FT
Dundee
1 - 2
Kilmarnock
FT
Hibernian
6 - 0
Hamilton Academical
FT
Motherwell
1 - 1
Livingston
Scotland: Championship
FT
Ayr United
2 - 0
Dundee United
FT
Falkirk
0 - 2
Dunfermline
FT
Inverness CT
1 - 1
Morton
FT
Partick
0 - 2
Ross County
FT
Queen of the South
3 - 3
Alloa Athletic
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
1 - 3
Brechin
FT
Forfar Athletic
0 - 4
East Fife
FT
Raith Rovers
1 - 1
Arbroath
FT
Stenhousemuir
3 - 2
Montrose
FT
Stranraer
3 - 2
Dumbarton
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
3 - 1
Albion Rovers
FT
Cowdenbeath
1 - 0
Stirling Albion
FT
Edinburgh City
3 - 0
Berwick
FT
Peterhead
3 - 0
Elgin City
FT
Queens Park
1 - 0
Clyde
Serbia: Prva Liga
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 1
Sindjelic Beograd
FT
Indjija
1 - 2
Trayal Krusevac
FT
Sloboda Uzice
0 - 2
Backa Topola
Serbia: Superliga
FT
Cukaricki
6 - 1
Dinamo Vranje
FT
Macva
2 - 0
Backa
FT
Mladost Lucani
0 - 1
Radnicki Nis
FT
Rad
1 - 3
Proleter Novi Sad
FT
Radnik Surdulica
0 - 0
Spartak Subotica
FT
Vojvodina
0 - 1
Napredak
Singapore: FA Cup Petit Final
PEN
Home United
4 - 5
Balestier Khalsa
Singapore: FA Cup Final
FT
Albirex Niigata (S)
4 - 1
DPMM
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
3 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
MSK Zilina
2 - 0
Sport Podbrezova
FT
Ruzomberok
3 - 1
FC Nitra
FT
Slovan Bratislava
2 - 2
Senica
FT
Trencin
1 - 2
Zemplin Michalovce
Slovenia: Prva Liga
FT
CM Celje
1 - 3
Olimpija Ljubljana
FT
Domzale
2 - 2
Mura
FT
Maribor
2 - 1
Aluminij
South Africa: National 1st Division
FT
Mbombela United
2 - 0
Richards Bay
FT
Real Kings
2 - 1
Royal Eagles
FT
University Of Pretoria
1 - 0
Tshakhuma Madzivhadila
FT
Uthongathi
0 - 1
TS Sporting
FT
Witbank Spurs
1 - 3
Stellenbosch
South Africa: Premier Soccer League
FT
Amazulu
1 - 1
Orlando Pirates
FT
Free State Stars
2 - 0
Bloem Celtic
FT
Highlands Park
2 - 1
Chippa United
FT
Kaizer Chiefs
0 - 1
Polokwane City
South Korea: K League 1
FT
Daegu
1 - 2
Incheon United
FT
Gangwon FC
1 - 1
Pohang Steelers
FT
Jeonnam Dragons
1 - 0
Seoul
South Korea: K League 2
FT
Ansan Greeners
0 - 2
Anyang
FT
Daejeon Citizen
2 - 1
Ansan Mugunghwa
FT
Gwangju
1 - 1
Bucheon 1995
FT
Suwon City
0 - 3
Busan I Park
Spain: Primera Division
FT
Alaves
1 - 0
Real Madrid
FT
Getafe
0 - 1
Levante
FT
Girona
2 - 3
Eibar
FT
Leganes
1 - 0
Rayo Vallecano
Spain: Segunda Division
FT
Cordoba
1 - 0
Almeria
FT
Las Palmas
0 - 0
Alcorcon
FT
Mallorca
4 - 1
Tenerife
FT
Numancia
1 - 0
Extremadura
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
1 - 3
Leioa
FT
Athletic Club B
0 - 0
UD Logrones
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
1 - 1
Atletico Baleares
FT
Castellon
0 - 0
Cornella
Sweden: Allsvenskan
FT
IFK Goteborg
2 - 2
Trelleborgs
FT
Sirius
4 - 2
Elfsborg
Sweden: Superettan
FT
Halmstad
0 - 3
Varnamo
FT
Osters
5 - 0
Landskrona BoIS
Sweden: Division 1 North
FT
Karlslunds
0 - 3
Umea
FT
Linkopings
2 - 4
Syrianska
FT
Nykoping
5 - 2
Sollentuna
FT
Rynninge
4 - 0
Syrianska Botkyrka
Sweden: Division 1 South
FT
Grebbestads
2 - 2
Torns
FT
Kristianstad
4 - 3
Tvaakers
FT
Ljungskile
5 - 0
Karlskrona
FT
Lunds
0 - 1
Eskilsminne
FT
Utsiktens
0 - 1
Angelholms
Switzerland: Super League
FT
St Gallen
1 - 3
Basel 1893
FT
Young Boys
2 - 3
Luzern
Switzerland: Challenge League
FT
Kriens
2 - 2
Vaduz
Tunisia: Ligue 1
FT
Ben Guerdane
2 - 2
Tataouine
FT
Club Africain
1 - 4
Stade Tunisien
FT
Gabes
2 - 1
ES Metlaoui
FT
JS Kairouanaise
1 - 1
Stade Gabesien
Turkey: Super Lig
FT
Antalyaspor
0 - 1
Galatasaray
FT
Bursaspor
1 - 0
Ankaragucu
FT
Erzurumspor
1 - 0
Alanyaspor
FT
Kayserispor
2 - 2
Rizespor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Afjet Ayfonspor
5 - 0
Kardemir Karabukspor
FT
Altinordu
1 - 1
Istanbulspor
FT
Umraniyespor
3 - 0
Denizlispor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Bodrumspor
2 - 1
Kastamonuspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 1
Bandirmaspor
FT
Manisa Buyuksehir
1 - 0
Pendikspor
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Hungary (U17)
1 - 0
Serbia (U17)
FT
Lithuania (U17)
0 - 4
Romania (U17)
USA: MLS
FT
Atlanta United
2 - 1
New England Revolution
FT
Montreal Impact
3 - 0
Columbus Crew
FT
Philadelphia Union
5 - 1
Minnesota United
FT
Toronto FC
1 - 2
Vancouver Whitecaps
USA: NASL United Soccer League
FT
Carolina Railhawks
1 - 2
New York Red Bulls II
FT
Fresno
3 - 0
Colorado Switchbacks
FT
Indy Eleven
1 - 1
Bethlehem Steel
FT
Pittsburgh Riverhounds
0 - 0
FC Cincinnati
FT
Richmond Kickers
0 - 3
Nashville
FT
Tampa Bay Rowdies
1 - 2
Charlotte Independence
FT
Toronto FC II
1 - 3
Louisville City
Ukraine: Premier League
FT
Illichivets Mariupol
1 - 1
Karpaty Lviv
FT
Oleksandriya
3 - 2
Chornomorets Odesa
Ukraine: First League
FT
Balkany Zorya
1 - 1
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Hirnyk-Sport
1 - 0
Zirka Kirovohrad
FT
Kolos Kovalivka
1 - 1
Volyn Lutsk
FT
Mykolaiv
1 - 1
Ahrobiznes Volochysk
FT
Rukh Vynnyky
1 - 1
Metalist 1925 Kharkiv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Atletico Torque
1 - 1
Atenas
FT
Defensor Sporting
3 - 0
Montevideo Wanderers
FT
Progreso
1 - 1
Liverpool Montevideo
Uruguay: Segunda Division
FT
Cerro Largo
3 - 1
Tacuarembo
FT
Deportivo Maldonado
1 - 1
Cerrito
FT
Miramar
0 - 1
Sud America
FT
Oriental
1 - 1
Albion
FT
Plaza Colonia
2 - 0
Villa Espanola
FT
Rentistas
0 - 3
Juventud
FT
Villa Teresa
3 - 0
Central Espanol
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Anzoategui
1 - 0
Carabobo
FT
Metropolitanos
0 - 1
Estudiantes Caracas
FT
Portuguesa FC
1 - 3
Atletico Venezuela
FT
Puerto Cabello
2 - 2
Deportivo Lara
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
2 - 1
Libertador
FT
Gran Valencia
3 - 0
Yaracuyanos
FT
Margarita
2 - 1
Atletico Furrial
FT
Real Frontera
2 - 0
Deportivo JBL
FT
Titanes
1 - 1
Atletico el Vigia
FT
Union Atletico Falcon
3 - 3
Yaracuyanos
Wales: Premier League
FT
Carmarthen Town
0 - 3
The New Saints
FT
Llandudno
1 - 2
Llanelli
FT
Newtown AFC
2 - 0
Barry Town