Football ResultsSaturday, 7th July 2018

Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Belconnen United
4 - 2
Canberra Olympic
FT
Canberra FC
3 - 2
Monaro Panthers
FT
Woden Valley
1 - 1
Tuggeranong United
Australia: NPL New South Wales
FT
Bonnyrigg White Eagles
1 - 0
Wollongong Wolves
FT
Sydney United 58
3 - 1
Hakoah Sydney City
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Newcastle Jets (Youth)
3 - 2
Hamilton Olympic
FT
Weston Workers Bears
1 - 4
Edgeworth Eagles
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Roar (Youth)
2 - 1
Brisbane Strikers
FT
FNQ Heat
2 - 2
Olympic FC
FT
Gold Coast United
2 - 1
Northern Queensland Unied
FT
Moreton Bay United
5 - 1
Western Pride
FT
SWQ Thunder
1 - 1
Magpies Crusaders
FT
Sunshine Coast
0 - 4
Queensland Lions
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
4 - 0
Sturt Lions
FT
Campbelltown City
1 - 0
Adelaide United II
FT
Croydon Kings
0 - 0
Adelaide Olympic
FT
South Adelaide
1 - 4
West Adelaide
Australia: NPL Tasmania
FT
Hobart Zebras
9 - 0
Clarence United
FT
Kingborough Lions
5 - 2
Northern Rangers
FT
Launceston City
1 - 3
Devonport City
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
1 - 0
Dandenong Thunder
FT
Port Melbourne
2 - 0
Bulleen Lions
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
5 - 1
Balcatta
FT
Bayswater City
1 - 3
Perth Glory (Youth)
FT
ECU Joondalup
3 - 0
Inglewood United
FT
Floreat Athena
3 - 1
Stirling Lions
FT
Forrestfield United
4 - 4
Joondalup United
FT
Perth SC
2 - 1
Cockburn City
FT
Sorrento
4 - 0
Subiaco
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Brest
1 - 0
Neman Grodno
FT
Dinamo Minsk
1 - 0
Torpedo Minsk
FT
Minsk
0 - 0
Shakhter Soligorsk
Brazil: Serie C Group B
FT
Bragantino
2 - 1
Tombense
FT
Luverdense
2 - 2
Ypiranga RS
FT
Tupi
1 - 3
Cuiaba
FT
Volta Redonda
1 - 0
Botafogo SP
Brazil: Brasileiro Women
FT
Ferroviaria (W)
1 - 1
Sao Jose (W)
FT
Kindermann (W)
4 - 0
Pinheirense (W)
FT
Sport Recife (W)
2 - 0
Sao Francisco (W)
Canada: CSL
FT
CSC Missisauga
2 - 4
Ukraine United
FT
Real Mississauga
1 - 2
Hamilton City
Chile: FA Cup 2018 Quarter Final
FT
Universidad de Chile
2 - 1
Cobreloa
China: FA Cup Quarter Final
FT
Dalian Yifang
3 - 0
Sichuan Jiuniu
Congo DR: Division 1 Championship Play-Off
FT
Dauphin Noirs
0 - 2
Motema Pembe
FT
St Eloi Lupopo
0 - 0
Don Bosco
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Deportivo Cuenca
1 - 1
Universidad Catolica
FT
El Nacional
0 - 3
Delfin
FT
Guayquil City
0 - 0
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
America de Quito
4 - 0
Manta
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
Fuerza Amarilla
FT
LDU Portoviejo
2 - 1
Puerto Quito
FT
Mushuc Runa
1 - 0
LDU Loja
FT
Orense
2 - 0
Clan Juvenil
FIFA: World Cup Russia 2018 Quarter Final
PEN
Russia
3 - 4
Croatia
FT
Sweden
0 - 2
England
Finland: Veikkausliiga
FT
Lahti
1 - 2
FC Inter Turku
FT
TPS
3 - 2
PS Kemi
Finland: Ykkonen
FT
AC Kajaani
0 - 1
KPV
FT
AC Oulu
0 - 1
Haka
FT
Ekranas IF
2 - 1
JJK
FT
Klubi-04
3 - 3
KTP
Finland: Kakkonen Group A
FT
JIPPO
0 - 3
MyPa
FT
JaPS
1 - 1
Viikingit
FT
MIPK
1 - 2
Gnistan
FT
Pepo
0 - 0
NJS
Finland: Kakkonen Group C
FT
Narpes Kraft
1 - 4
JBK
FT
SJK Akatemia
5 - 2
Tampere United
FT
TPV
2 - 0
KuFu 98
FT
VIFK
0 - 1
Hercules
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
2 - 1
HJK Helsinki (W)
FT
PK-35 (W)
6 - 1
ONS (W)
FT
Pallokissat (W)
0 - 5
Ilves Tampere (W)
FT
TPS (W)
3 - 2
JyPK (W)
FT
TiPS (W)
0 - 6
Honka (W)
Friendly: Friendlies
FT
AFC Wimbledon
4 - 2
Reading
FT
AZ Alkmaar
1 - 1
Midtjylland
FT
Aalborg
1 - 2
Silkeborg
FT
Ajax
1 - 3
Nordsjaelland
FT
Ajax
1 - 1
Steaua Bucuresti
FT
Alfreton Town
0 - 1
Doncaster Rovers
FT
Astra Giurgiu
0 - 1
Slaven Belupo
FT
Auxerre
1 - 0
Chambly Thelle
FT
BW Linz
8 - 0
Ceske Budejovice
FT
Barnet
0 - 3
West Bromwich Albion
FT
Beroe
3 - 0
Ludogorets II
FT
Besiktas
1 - 1
Siofok
FT
Bonner
1 - 0
Koln
FT
Botev Plovdiv
3 - 2
CSKA Sofia
FT
Brno
2 - 2
Skalica
FT
Buchbach
1 - 1
Unterhaching
FT
Budapest Honved
2 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
CSKA Moscow
1 - 4
FC Copenhagen
FT
CSKA Sofia
1 - 1
Tsarsko Selo
FT
Carl Zeiss Jena
1 - 0
Usti Nad Labem
FT
Chester City
0 - 7
Liverpool
FT
Clyde
2 - 0
Hamilton Academical
FT
Coleraine
2 - 0
Derry City
FT
Crawley Town
2 - 4
Fulham
FT
Dartford
0 - 5
Millwall
FT
Debrecen
2 - 2
Balmazujvaros
FT
Dinamo Zagreb
1 - 0
Cracovia Krakow
FT
Diosgyori
4 - 0
Partizan Bardejov
FT
Dumbarton
0 - 2
Heart of Midlothian
FT
Dunav Ruse
3 - 2
Chernomorets Balchik
FT
Dunfermline
0 - 4
Tranmere Rovers
FT
Eintracht Braunschweig
1 - 0
Vejle
FT
Eupen
1 - 0
Alemannia Aachen
FT
Falkirk
3 - 2
Airdrieonians
FT
Forfar Athletic
0 - 0
Morton
FT
Gainsborough
0 - 2
Barnsley
FT
Guimaraes
3 - 1
Penafiel
FT
Halifax Town
1 - 2
Stockport County
FT
Havant & Waterlooville
1 - 2
Portsmouth
FT
Hobro
1 - 2
Vendsyssel
FT
Hvidovre
3 - 0
Fremad Amager
FT
Jagiellonia
2 - 2
Wigry Suwalki
FT
Lausanne-Sport
2 - 0
Sion
FT
Lech Poznan
0 - 0
Kition Larnaca
FT
Lille
3 - 0
Dunkerque
FT
Lokeren
1 - 0
Zulte Waregem
FT
MTK Budapest
3 - 3
FC Nitra
FT
Magdeburg
2 - 1
Eintracht Norderstedt
FT
Mezokovesd-Zsory
2 - 1
Slavia Praha
FT
Miedz Legnica
1 - 0
AEK Athens
FT
Nantes
1 - 0
Servette
FT
Niort
1 - 2
Le Mans
FT
Orleans
1 - 1
Laval
FT
Pardubice
3 - 3
Viktoria Zizkov
FT
Piast Gliwice
3 - 1
Podbeskidzie
FT
Queens Park Rangers
3 - 3
Charlton Athletic
FT
Red Bull Salzburg
5 - 0
Jablonec
FT
Rhyl
0 - 3
Altrincham
FT
Septemvri Sofia
1 - 1
Botev Vratsa
FT
Shamrock Rovers
0 - 7
Celtic
FT
Slask Wroclaw
1 - 2
Opava
FT
Sochaux
1 - 0
Nancy
FT
St Albans
0 - 4
Northampton Town
FT
St Polten
2 - 0
Slovacko
FT
Stade Nyonnais
2 - 4
Nice
FT
Steinbach
0 - 0
Fortuna Koln
FT
Stranraer
0 - 2
Stirling Albion
FT
Sutton United
2 - 0
Coventry City
FT
Thun
2 - 3
Aarau
FT
Trinec
3 - 1
MSK Zilina
FT
Varzim
1 - 1
Moreirense
FT
Vitkovice
1 - 4
Karvina
FT
Vitoria Setubal
1 - 0
Mansfield Town
FT
Waasland-Beveren
1 - 2
Cercle Brugge
FT
Wiedenbruck 2000
2 - 1
Preussen Munster
PEN
Wisla Krakow
5 - 4
Monaco
FT
Zlin
4 - 1
Frydek-Mistek
Iceland: Urvalsdeild
FT
FH Hafnarfjordur
2 - 1
Grindavik
FT
IBV
0 - 0
Breidablik
FT
Keflavik
0 - 2
Stjarnan
Iceland: 1. Deild
FT
Fram Reykjavik
3 - 1
Magni
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
1 - 0
Persela Lamongan
FT
Persebaya Surabaya
1 - 0
Bali United Pusam
FT
Persipura Jayapura
0 - 2
Bhayangkara Surabaya
FT
Pusamania Borneo
5 - 1
Perseru Serui
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
1 - 3
Omiya Ardija
FT
Machida Zelvia
0 - 1
Tochigi SC
FT
Matsumoto Yamaga
2 - 0
Albirex Niigata
FT
Mito Hollyhock
5 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Oita Trinita
2 - 4
Ventforet Kofu
FT
Tokushima Vortis
1 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Tokyo Verdy
0 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Yokohama FC
1 - 1
Montedio Yamagata
FT
Zweigen Kanazawa
2 - 2
Renofa Yamaguchi
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 0
YSCC
FT
Cerezo Osaka (U23)
1 - 2
Grulla Morioka
FT
FC Tokyo (U23)
2 - 3
Fukushima United
FT
Ryukyu
3 - 0
Fujieda MYFC
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Reinmeer Aomori
2 - 2
Mio Biwako Shiga
FT
Sony Sendai
4 - 1
Ryutsu Keizai
FT
Verspah Oita
0 - 2
Imabari
Kazakhstan: Premier League
FT
Kyzyl-Zhar
2 - 1
Aktobe
FT
Shakhter Karagandy
1 - 2
Akzhayik
FT
Zhetysu
2 - 2
Atyrau
Kenya: Division 1
FT
Nakumatt
1 - 0
Homeboyz
FT
Zoo Kericho
1 - 0
Chemelil Sugar
Latvia: FA Cup 4th Round
FT
Betlanes
1 - 2
Ventspils
FT
FS Metta/Lu
2 - 1
Jelgava
FT
Grobina
2 - 6
BFC Daugava
FT
Limbazi
0 - 15
Rigas Futbola Skola
FT
Preilu BJSS
0 - 3
Valmieras
FT
RTU
0 - 5
Liepaja
FT
Super Nova
0 - 2
Riga
Malaysia: FA Cup Final
FT
Selangor
0 - 2
Pahang
Moldova: FA Cup Round of 16
FT
CSF Spartans
1 - 4
Zimbru Chisinau
FT
Codru
1 - 2
Speranta
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
5 - 0
Cahul-2005
FT
Sparta Chisinau
3 - 3
Sfintul Gheorghe
Norway: Eliteserien
FT
Rosenborg
2 - 1
Tromso
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Asker
1 - 0
Moss
FT
Elverum
7 - 0
Fram Larvik
FT
Grorud
1 - 0
Mjolner
Paraguay: Segunda Division
FT
Club Sportivo San Lorenzo
4 - 1
Ovetense
FT
Fernando de la Mora
2 - 1
Sportivo Trinidense
FT
General Caballero
1 - 1
Deportivo Caaguazu
FT
Sportivo Iteno
1 - 1
Resistencia
Philippines: Football League
FT
JP Voltes
3 - 3
Davao Aguilas
FT
Kaya
1 - 1
Ceres
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
1 - 2
Cobh Ramblers
Singapore: S League
FT
DPMM
2 - 2
Balestier Khalsa
South Korea: K League 1
FT
Gyeongnam
2 - 0
Pohang Steelers
FT
Jeonbuk Motors
3 - 3
Incheon United
FT
Suwon Bluewings
2 - 3
Jeju United
South Korea: K League 2
FT
Ansan Greeners
0 - 2
Ansan Mugunghwa
FT
Seongnam Ilhwa
1 - 1
Seoul E-Land
Sweden: Allsvenskan
FT
Dalkurd
3 - 0
Brommapojkarna
FT
Hacken
3 - 0
GIF Sundsvall
FT
Sirius
0 - 4
Malmo
FT
Trelleborgs
1 - 4
AIK
Sweden: Division 1 North
FT
Forward
0 - 1
Umea
FT
Rynninge
0 - 0
Sollentuna
Sweden: Division 1 South
FT
Lunds
4 - 0
Angelholms
FT
Mjallby
1 - 0
Ljungskile
FT
Utsiktens
1 - 0
Kristianstad
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kalmar (W)
2 - 3
Kopparbergs/Goteb (W)
FT
Kristianstads (W)
1 - 0
Hammarby DFF (W)
FT
Vittsjo (W)
2 - 2
Djurgarden (W)
Thailand: Premier League
FT
Bangkok United
1 - 2
Pattaya United
FT
Nakhon Ratchasima
2 - 1
Ratchaburi
FT
Navy FC
0 - 4
Buriram United
FT
Prachuap
1 - 0
Bangkok Glass
FT
Ubon UMT
0 - 0
Muangthong United
USA: MLS
FT
Montreal Impact
2 - 1
Colorado Rapids
FT
New England Revolution
0 - 0
Seattle Sounders
FT
Philadelphia Union
0 - 2
Atlanta United
USA: NASL United Soccer League
FT
Carolina Railhawks
1 - 1
Charleston Battery
FT
Indy Eleven
2 - 1
Charlotte Independence
FT
Tampa Bay Rowdies
1 - 2
Louisville City
USA: NWSL
FT
Orlando Pride (W)
2 - 1
Washington Spirit (W)
FT
Portland Thorns (W)
4 - 0
Utah Royals (W)
FT
Sky Blue (W)
1 - 3
Chicago Red Stars (W)
Vietnam: V League 1
FT
Da Nang
2 - 1
Hai Phong
FT
Sai Gon
0 - 1
Thanh Hoa