Football ResultsSunday, 7th July 2019

Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
1 - 3
Monaro Panthers
FT
Tuggeranong United
3 - 2
Gungahlin United
Australia: NPL New South Wales
FT
Blacktown City
1 - 1
Apia Leichhardt Tigers
FT
Manly United
1 - 2
Sydney Olympic
FT
Wollongong Wolves
1 - 0
Hakoah Sydney City
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Maitland
2 - 2
Broadmeadow Magic
Australia: NPL Queensland
FT
Olympic FC
2 - 0
Gold Coast United
Belarus: Premier League Division 1
FT
Gomel
0 - 0
Gorodeya
FT
Isloch Minsk
2 - 1
Slavia Mozyr
FT
Slutsk
1 - 0
Torpedo Minsk
Brazil: Serie C Group B
FT
Volta Redonda
1 - 0
BOA
CAF: Africa Cup Of Nations Round of 16
FT
Algeria
3 - 0
Guinea
PEN
Madagascar
4 - 2
Congo DR
CONMEBOL: Copa America Brazil 2019 Final
FT
Brazil
3 - 1
Peru
Chile: FA Cup 2nd Round
FT
Huachipato
1 - 1
Deportes Temuco
China: Super League
FT
Beijin Renhe
0 - 2
Shandong Luneng
FT
Dalian Yifang
3 - 1
Henan Jianye
FT
Hebei China Fortune
1 - 1
Shenzhen
FT
Tianjin Teda
2 - 1
Jiangsu Suning
China: League One
FT
Changchun Yatai
1 - 1
Shanghai Shenxin
FT
Liaoning Whowin
1 - 1
Guizhou Zhicheng
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
Delfin
1 - 0
Fuerza Amarilla
FT
El Nacional
1 - 0
Barcelona
FT
Emelec
2 - 1
Aucas
Estonia: Meistriliiga
FT
Tallinna Kalev
1 - 4
Maardu Linnameeskond
Estonia: Esiliiga
FT
Flora Tallinn II
2 - 0
FCI Levadia II
FIFA: Womens World Cup France 2019 Final
FT
USA (W)
2 - 0
Netherlands (W)
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
3 - 0
SJK
Finland: Kakkonen Group A
FT
Sudet
4 - 1
VJS
Finland: Kakkonen Group C
FT
GBK
1 - 1
Vaajakoski
Friendly: Friendlies
FT
Brage
0 - 3
Jonkopings Sodra
FT
Cherno More Varna
4 - 0
Dunav Ruse
FT
Dallas
0 - 0
Club Tijuana
FT
Dynamo Dresden
1 - 1
Atromitos Athinon
FT
Eintracht Braunschweig
1 - 4
Hertha Berlin
FT
FC UFA
9 - 1
Wacker Innsbruck
FT
Gornik Zabrze
0 - 1
AEK Athens
FT
Halmstad
0 - 0
Hvidovre
FT
Ingolstadt 04
0 - 3
St Pauli
FT
Kariobangi Sharks
1 - 1
Everton
FT
Krasnodar
1 - 2
Krylya Sovetov
FT
Lokeren
5 - 0
Monaco
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 0
Montana
FT
Macva
0 - 0
Javor Ivanjica
FT
Malmo
2 - 4
Lyngby
FT
Mlada Boleslav
2 - 0
Sokolov
FT
Mouscron-Peruwelz
2 - 0
Sigma Olomouc
FT
Opava
2 - 0
Poprad
FT
PSV Eindhoven
2 - 3
Nice
FT
Qabala
2 - 1
Illichivets Mariupol
FT
Radnik Surdulica
2 - 0
Borac Banja Luka
FT
Rangers
5 - 0
Oxford United
FT
Ried
0 - 3
1860 Munich
FT
Rostov
1 - 2
Hannover 96
FT
Rot-Weiss Oberhausen
1 - 3
Schalke 04
Iceland: Urvalsdeild
FT
Breidablik
1 - 2
Kopavogur
Indonesia: Liga 1
FT
Kalteng Putra
0 - 2
PSS Sleman
Indonesia: Piala Indonesia Semi Final
FT
Madura United
2 - 1
PSM Makassar
International Tournaments: Hero Intercontinental Cup Group Stage
FT
India
2 - 4
Tajikistan
International Tournaments: Copa Gigantes De America
FT
America de Cali
2 - 1
Millonarios
International Tournaments: Colossus Cup
FT
Club America
0 - 2
River Plate
FT
Guadalajara Chivas
0 - 2
Boca Juniors
Iraq: Premier League
FT
Al Hedood
2 - 1
Al Minaa
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
1 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
FC Tokyo
3 - 1
Gamba Osaka
FT
Kawasaki Frontale
0 - 0
Sagan Tosu
FT
Nagoya Grampus
0 - 2
Shonan Bellmare
Japan: J2 League
FT
Ehime
0 - 0
Montedio Yamagata
FT
Fagiano Okayama Next
2 - 1
Kagoshima United
FT
Kashiwa Reysol
4 - 2
Ventforet Kofu
FT
Kyoto Sanga
1 - 0
V-Varen Nagasaki
FT
Renofa Yamaguchi
3 - 0
Machida Zelvia
FT
Tokushima Vortis
1 - 1
JEF United Chiba
FT
Zweigen Kanazawa
2 - 2
Mito Hollyhock
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
FC Osaka
0 - 0
Maruyasu Okazaki
FT
Honda FC
3 - 2
Suzuka Unlimited Fc
FT
Honda Lock
1 - 2
Yokogawa Musashino
FT
Mio Biwako Shiga
1 - 4
Verspah Oita
FT
Nara Club
1 - 1
Matsue City
FT
Reinmeer Aomori
1 - 1
Honda Lock
FT
Ryutsu Keizai
2 - 3
Imabari
FT
Sony Sendai
1 - 1
Tegavajaro Miyazaki
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
0 - 0
Fujieda MYFC
FT
Gamba Osaka (U23)
1 - 2
Grulla Morioka
FT
Thespakusatsu Gunma
2 - 0
Fukushima United
FT
YSCC
2 - 2
Roasso Kumamoto
Malaysia: Super League
FT
Felda United
1 - 2
Selangor
Moldova: FA Cup Round of 16
FT
Maiak Chirsova
0 - 3
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Zimbru Chisinau
5 - 1
Sporting Trestieni
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Arendal
2 - 0
Byasen
FT
Fredrikstad
1 - 1
Egersund
FT
Hodd
0 - 2
Levanger
FT
Moss
2 - 3
Bryne
FT
Vidar
1 - 2
Sola
Paraguay: Segunda Division
FT
2 de Mayo
0 - 0
RI 3 Corrales
FT
Atyra Fc
0 - 1
Independiente FBC
FT
Fulgencio Yegros
2 - 0
Deportivo Caaguazu
FT
Guairena
4 - 1
Resistencia
FT
Ovetense
0 - 2
12 de Octubre
Peru: Copa Bicentenario Group Stage
FT
Alianza Atletico
1 - 1
Atletico Grau
FT
Juan Aurich
2 - 3
Los Caimanes
FT
Universitario
2 - 0
Carlos Mannucci
Philippines: Football League
FT
Philippine Air Force
1 - 3
Mendiola Fc
Russia: Football National League
FT
Avangard Kursk
0 - 3
Rotor Volgograd
FT
Baltika
0 - 1
Spartak Moscow (2)
FT
Chayka
0 - 1
Chertanovo Moscow
FT
Fakel Voronezh
0 - 1
Torpedo Moscow
FT
Khabarovsk
1 - 2
Shinnik Yaroslavl
FT
Luch-Energiya
2 - 5
Khimki
FT
Mordovia Saransk
0 - 1
Neftekhimik
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
0 - 2
Tom Tomsk
FT
Tekstilshtik Ivanovo
0 - 1
Enisey
Singapore: S League
FT
Tampines Rovers
4 - 2
Balestier Khalsa
South Korea: K League 2
FT
Ansan Mugunghwa
1 - 1
Jeonnam Dragons
South Korea: K League 1
FT
Jeonbuk Motors
3 - 1
Seongnam Ilhwa
FT
Suwon Bluewings
2 - 0
Jeju United
Sweden: Allsvenskan
FT
Hammarby
6 - 2
Falkenbergs
FT
Norrkoping
2 - 1
Hacken
Sweden: Division 1 North
FT
Bodens
0 - 4
Linkopings
Sweden: Division 1 South
FT
Oskarshamns AIK
0 - 0
Oddevold
FT
Varnamo
2 - 2
Eskilsminne
Thailand: Premier League
FT
Buriram United
0 - 0
Suphanburi
FT
Chiangrai United
1 - 1
Nakhon Ratchasima
FT
Muangthong United
3 - 2
Bangkok United
FT
Pattaya United
1 - 0
Chonburi
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Charlo. Independence
1 - 0
Pittsburgh Riverhounds
FT
Memphis 901 Fc
4 - 1
Hartford Athletic
FT
OKC Energy
1 - 1
El Paso Locomotive
FT
Portland Timbers II
1 - 1
Tulsa Roughnecks
FT
RGV Toros
0 - 0
Seattle Sounders II
FT
Real Monarchs
1 - 0
New Mexico United
FT
Saint Louis
2 - 2
Loudoun United
FT
Swope Park Rangers
1 - 3
Tampa Bay Rowdies
USA: NWSL
FT
Chicago Red Stars (W)
1 - 2
Sky Blue (W)
FT
Orlando Pride (W)
4 - 3
Washington Spirit (W)
USA: MLS
FT
Atlanta United
3 - 3
New York Red Bulls
FT
Los Angeles FC
6 - 1
Vancouver Whitecaps
FT
New York City
0 - 1
Portland Timbers
FT
Philadelphia Union
2 - 2
Orlando City
FT
San Jose Earthquakes
1 - 0
Real Salt Lake
FT
Sporting Kansas City
1 - 0
Chicago Fire
Uruguay: Segunda Division
FT
Albion
2 - 2
Cerrito
FT
Central Espanol
0 - 0
Atletico Torque
Uzbekistan: League Cup Group Stage
FT
Andijan
3 - 0
Navbahor Namangan
FT
Kokand 1912
6 - 1
Buxoro
FT
Mash Al Mubarek
1 - 4
Nasaf Qarshi
FT
Pakhtakor Tashkent
2 - 1
Lokomotiv Tashkent
Vietnam: V League 1
FT
Hoang Anh Gia Lai
1 - 2
QNK Quang Nam
FT
Sanna Khanh Hoa
1 - 3
Thanh Hoa
FT
Song Lam Nghe An
0 - 0
Da Nang
FT
Viettel
1 - 0
Ho Chi Minh City