Football ResultsFriday, 7th September 2018

AFC: SAFF Championship Group Stage
FT
Maldives
0 - 0
Sri Lanka
Algeria: Ligue 2
FT
ASO Chlef
0 - 0
Biskra
FT
Blida
0 - 0
Amal Bou Saada
FT
JSM Bejaia
0 - 0
RC Kouba
FT
JSM Skikda
0 - 0
ASM Oran
FT
MC Saida
2 - 1
USM Annaba
FT
Magra
0 - 0
El Eulma
FT
Mostaganem
2 - 2
RC Relizane
FT
USM El Harrach
0 - 2
WA Tlemcen
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Boca Juniors
2 - 0
San Martin Tucuman
PEN
Rosario Central
5 - 3
Talleres Cordoba
Australia: NPL Victoria Play-Off QLF Finals
FT
Pascoe Vale
1 - 2
Oakleigh Cannons
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
2 - 2
Mattersburg II
FT
Ebreichsdorf
5 - 0
Stadlau
FT
Mannsdorf
4 - 0
Neusiedl am See
FT
Parndorf
0 - 2
Leobendorf
FT
Schwechat
1 - 2
Bruck/Leitha
FT
Wiener Sportklub
1 - 4
Karabakh
Austria: Regional League Central
FT
Gleisdorf 09
0 - 0
Sturm Graz II
FT
Kalsdorf
4 - 1
Deutschlandsberger
FT
Lendorf
1 - 3
Gleichenberg
FT
Union Vocklamarkt
2 - 1
Wolfsberger AC II
FT
Volkermarkt
1 - 6
Stadl-Paura
FT
Weiz
2 - 2
WSC Hertha
Austria: Regional League West
FT
Grodig
0 - 4
Schwaz
FT
Seekirchen
3 - 2
Pinzgau
FT
St Johann
0 - 2
USK Anif
FT
Wals Grunau
2 - 3
Worgl
Belgium: Super League Women
FT
Gent (W)
1 - 1
Heist (W)
FT
Leuven (W)
2 - 7
Anderlecht (W)
Brazil: Serie B
FT
BOA
1 - 0
Goias
FT
CRB
1 - 1
Guarani Campinas
FT
Oeste
1 - 2
Atletico Goianiense
FT
Paysandu
2 - 1
Avai
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Septemvri Simitli
3 - 1
CONCACAF: Nations League Qualifying Round
FT
Anguilla
0 - 5
French Guiana
FT
Antigua & Barbuda
0 - 3
St Lucia
Colombia: Primera A Clausura
FT
La Equidad
1 - 1
Independiente Medellin
Croatia: Druga HNL
FT
Hrvatski Dragovoljac
2 - 2
Solin
FT
Sesvete
3 - 3
Zadar
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Skive
3 - 2
Odder IGF
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Tecnico Universitario
1 - 2
Deportivo Cuenca
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Manta
2 - 1
Clan Juvenil
France: Championnat National
FT
Boulogne
3 - 2
Marignane
FT
Bourg-en-Bresse 01
0 - 2
Ententes St Gratien
FT
Concarneau
1 - 1
Pau
FT
Drancy
0 - 1
Cholet
FT
Laval
3 - 2
Lyon Duchere
FT
Quevilly
0 - 1
Chambly Thelle
FT
Rodez Aveyron
1 - 0
Avranches
FT
Tours
2 - 2
Dunkerque
FT
Villefranche
1 - 2
Le Mans
Friendly: Friendlies
FT
Chinese Taipei
2 - 0
Malaysia
FT
Germany (U21)
3 - 0
Mexico (U21)
FT
Qatar
1 - 0
China
FT
Russia (U21)
1 - 1
Egypt (U21)
FT
Scotland
0 - 4
Belgium
FT
Singapore
1 - 1
Mauritius
FT
South Korea
2 - 0
Costa Rica
Friendly: Friendlies
FT
Arka Gdynia
0 - 0
Wisla Plock
FT
Banik Ostrava
1 - 0
Vitkovice
FT
Botev Plovdiv
1 - 2
Montana
FT
Botev Vratsa
2 - 4
Etar Veliko Tarnovo
FT
Catania
1 - 1
Reggina
FT
Cercle Brugge
1 - 2
Valenciennes
FT
Dynamo Dresden
2 - 3
Bohemians Praha
FT
FC Nitra
0 - 2
Slavia Praha
FT
Gorica
2 - 2
Domzale
FT
Lech Poznan
4 - 1
Odra Opole
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
4 - 3
Dunav Ruse
FT
Lokomotiva Zagreb
4 - 0
Krsko
FT
MTK Budapest
1 - 0
Proleter Novi Sad
FT
Mlada Boleslav
4 - 2
Varnsdorf
FT
Olympiakos Nicosia
0 - 1
APOEL
FT
Parma
1 - 1
Livorno
FT
Podbeskidzie
2 - 2
Cracovia Krakow
FT
Pomorie
2 - 3
Nesebar
FT
Sion
2 - 1
Chiasso
FT
Trikala
1 - 4
AEK Athens
FT
Udinese
0 - 0
CM Celje
FT
Vitosha Bistritsa
3 - 0
Pirin Blagoevgrad
FT
Wolfsburg
3 - 1
Erzgebirge Aue
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Rosenheim
0 - 0
Wacker Burghausen
FT
Memmingen
3 - 1
Greuther Furth II
Iceland: 1. Deild
FT
Fram Reykjavik
1 - 4
Kopavogur
FT
Haukar
1 - 1
IR
FT
Thor Akureyri
2 - 1
Selfoss
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Stjarnan (W)
3 - 0
KR Reykjavik (W)
FT
Valur Reykjavik (W)
4 - 0
FH Hafnarfjordur (W)
Iran: Azadegan League
FT
Baderan Tehran
1 - 0
Mes Rafsanjan
FT
Fajr Sepasi
2 - 1
Shahin Bushehr
FT
Gol Gohar
3 - 2
Khoneh Be Khoneh
FT
Malavan
1 - 1
Arvand Khorramshahr
FT
Mes Kerman
2 - 0
Oxin Alborz
FT
Shahdari Manshahr
0 - 2
Aluminium Arak
FT
Shahrdari Tabriz
1 - 1
Gostaresh
FT
Siah Jamegan
1 - 2
Qashqai Shiraz
Morocco: Botola Pro
FT
Olympique Safi
2 - 1
Wydad Casablanca
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Almere City
2 - 2
MVV Maastricht
FT
Cambuur
2 - 0
Waalwijk
FT
Dordrecht
1 - 4
Telstar
FT
Go Ahead Eagles
3 - 0
Volendam
FT
Helmond Sport
0 - 2
Den Bosch
FT
Jong Utrecht
3 - 2
Jong PSV Eindhoven
FT
Sparta Rotterdam
2 - 0
Eindhoven
Netherlands: Eredivisie Women
FT
Ajax (W)
3 - 1
PEC Zwolle (W)
FT
Excelsior (W)
2 - 0
ADO Den Haag (W)
FT
Twente (W)
1 - 0
PSV Eindhoven (W)
FT
VV Alkmaar (W)
3 - 1
Achilles 29 (W)
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballyclare Comrades
2 - 0
Ballinamallard United
FT
Carrick Rangers
1 - 0
Dergview
FT
Knockbreda
0 - 4
Dundela
FT
Larne
3 - 0
Harland & Wolff Welders
FT
Loughgall
3 - 2
PSNI
FT
Portadown
2 - 2
Limavady United
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Cliftonville
3 - 0
Institute
FT
Glentoran
4 - 1
Newry City
FT
Warrenpoint Town
0 - 5
Linfield
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Santani
0 - 0
Independiente FBC
Republic of Ireland: FA Cup Quarter Final
FT
Limerick
0 - 4
Dundalk
FT
Longford Town
0 - 7
Cork City
FT
UCD
2 - 1
Waterford United
Romania: Liga II
FT
Chindia Targoviste
0 - 2
Mioveni
Romania: Liga III Serie 1
FT
Botosani II
0 - 1
Targu Secuiesc
FT
Kosarom Pascani
0 - 0
Ramnicu Sarat
Romania: Liga III Serie 2
FT
Bragadiru
0 - 1
Faurei
FT
Tunari
1 - 2
Gloria Popesti Leordeni
Romania: Liga III Serie 3
FT
Alexandria
2 - 0
Flacara Moreni
FT
Filiasi
2 - 1
Universitatea Craiova II
FT
Flacara Horezu
4 - 1
Viitorul Domnesti
FT
Voluntari II
0 - 3
Brasov
Romania: Liga III Serie 4
FT
Dumbravita
7 - 1
Ocna Mures
FT
Gloria Cermei
2 - 1
Ghiroda
FT
Lugoj
0 - 0
Scolar Resita
FT
Millenium Giarmata
1 - 4
Unirea Alba Iulia
FT
Soimii Pancota
4 - 0
Cetate Deva
Romania: Liga III Serie 5
FT
Ariesul 1907 Turda
1 - 1
Unirea Tasnad
FT
Avantul Reghin
1 - 0
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Gloria Bistrita
4 - 1
Gaz Metan Medias II
FT
Mse Targu Mures
2 - 1
Harman
FT
Odorheiu Secuiesc
3 - 1
Iernut
FT
Sanatatea Cluj
1 - 0
Cetate Rasnov
FT
Unirea Dej
0 - 0
Ecomax Cluj II II
Russia: PFL West
FT
Kolomna
3 - 2
Znamya Truda
South Korea: WK League
FT
Changnyeong (W)
1 - 1
Busan Sangmu (W)
FT
Gyeongju HNP (W)
2 - 0
Seoul Amazones (W)
FT
Hwacheon KSPO (W)
1 - 2
Red Angels (W)
FT
Suwon (W)
2 - 0
Daejon Sportstoto (W)
Spain: Segunda Division
FT
Las Palmas
4 - 0
Gimnastic
FT
Mallorca
1 - 0
Cadiz
UEFA: Nations League A
FT
Italy
1 - 1
Poland
UEFA: Nations League B
FT
Turkey
1 - 2
Russia
UEFA: Nations League C
FT
Albania
1 - 0
Israel
FT
Lithuania
0 - 1
Serbia
FT
Romania
0 - 0
Montenegro
UEFA: Nations League D
FT
Azerbaijan
0 - 0
Kosovo
FT
Faroe Islands
3 - 1
Malta
UEFA: U21 Championship Qualifying Round
FT
Austria (U21)
2 - 1
Armenia (U21)
FT
Bosnia & Herzegovina (U21)
3 - 0
Switzerland (U21)
FT
Bulgaria (U21)
0 - 1
France (U21)
FT
Denmark (U21)
2 - 0
Finland (U21)
FT
Kazakhstan (U21)
0 - 0
Slovenia (U21)
FT
Kosovo (U21)
1 - 1
Republic of Ireland (U21)
FT
Lithuania (U21)
0 - 0
Georgia (U21)
FT
Malta (U21)
0 - 4
Belgium (U21)
FT
Poland (U21)
1 - 1
Faroe Islands (U21)
FT
Portugal (U21)
1 - 2
Romania (U21)
FT
Serbia (U21)
2 - 1
FYR Macedonia (U21)
FT
Sweden (U21)
1 - 0
Hungary (U21)
FT
Turkey (U21)
4 - 0
Cyprus (U21)
FT
Ukraine (U21)
3 - 2
Latvia (U21)
FT
Wales (U21)
2 - 1
Liechtenstein (U21)
USA: NASL United Soccer League
FT
Pittsburgh Riverhounds
4 - 1
Bethlehem Steel
FT
Toronto FC II
3 - 4
Ottawa Fury