Football ResultsSunday, 7th October 2018

:
FT
0 - 2
Maniema Union
FT
Dauphin Noirs
3 - 2
Don Bosco
FT
Motema Pembe
0 - 1
AS Dragons
FT
Muungano
1 - 0
Sanga Balende
Albania: Superliga
FT
Kamza
2 - 2
Flamurtari Vlore
FT
Luftetari Gjirokaster
0 - 2
Skenderbeu Korce
FT
Teuta Durres
2 - 0
Kastrioti Kruje
FT
Tirana
0 - 1
Laci
Algeria: Ligue 1
FT
MC Oran
0 - 1
ES Setif
Argentina: Primera B Nacional
FT
Guillermo Brown
2 - 0
Atletico de Rafaela
FT
Independiente Rivadavia
2 - 1
Villa Dalmine
FT
Racing Club
1 - 0
Defensores de Belgrano
Argentina: FA Cup Quarter Final
FT
River Plate
3 - 1
Sarmiento Junin
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Atletico Tucuman
0 - 0
Lanus
FT
Banfield
2 - 0
San Lorenzo
FT
Racing Club
2 - 2
Boca Juniors
FT
Rosario Central
0 - 4
Union Santa Fe
FT
Talleres Cordoba
3 - 0
Belgrano Cordoba
Armenia: Premier League
FT
Ararat Yerevan
0 - 1
Ararat-Armenia
FT
Banants Yerevan
2 - 1
Artsakh
FT
Lori FC
3 - 1
Shirak
FT
Pyunik Yerevan
0 - 1
Alashkert
Austria: Bundesliga
FT
Rapid Vienna
1 - 0
Mattersburg
FT
Sturm Graz
1 - 2
Red Bull Salzburg
FT
Wacker Innsbruck
1 - 0
LASK Linz
Austria: Erste Liga
FT
LASK Linz (Jnrs)
3 - 2
BW Linz
Austria: Regional League East
FT
Ebreichsdorf
2 - 0
Admira Wacker II
Austria: Regional League West
FT
Reichenau
2 - 3
Kufstein
FT
SCR Altach II
0 - 1
Kitzbuhel
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
2 - 0
Smolevichi STI
FT
Isloch Minsk
2 - 1
BATE Borisov
FT
Torpedo Zhodino
3 - 0
Neman Grodno
Belgium: Division 1A
FT
Gent
1 - 5
Genk
FT
Standard Liege
3 - 1
Club Brugge
FT
Zulte Waregem
1 - 2
Anderlecht
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Union St Gilloise
2 - 0
Westerlo
Bolivia: Nacional B Group A
FT
EM Huanuni
2 - 4
Surcar
FT
Universitario de Vinto
1 - 0
Escuela Enrique Happ
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Deportivo Kivon
2 - 1
Mariscal Sucre
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Deportivo Aleman
1 - 3
CA Bermejo
FT
Juventud Unida de Pocitos
1 - 2
Industrial Aviles
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Aurora
0 - 0
Oriente Petrolero
FT
Blooming
0 - 3
Jorge Wilstermann
FT
Bolivar
7 - 5
Royal Pari Sion
FT
Club Destroyers
2 - 3
Sport Boys Warnes
FT
San Jose
3 - 1
The Strongest
FT
Universitario de Sucre
0 - 0
Real Potosi
Brazil: Serie A
FT
Gremio
2 - 2
Bahia
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Vratsa
1 - 4
Ludogorets
FT
Etar Veliko Tarnovo
1 - 0
Vitosha Bistritsa
FT
Levski Sofia
2 - 0
Slavia Sofia
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
0 - 1
Yantra Polski Trambesh
FT
Botev Lukovit
3 - 0
Vihar Slavyanovo
FT
Levski 2007
0 - 7
Yantra Gabrovo
FT
Partizan Cherven Bryag
1 - 1
Kom Berkovitsa
FT
Pavlikeni
0 - 2
Bdin Vidin
FT
Spartak Pleven
1 - 0
Botev Kozloduy
FT
Tryavna
1 - 2
Akademik Svishtov
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Benkovski Byala
1 - 1
FT
Kaliakra
0 - 2
Suvorovo
Canada: CSL Play-Off Semi-Final
FT
Ukraine United
1 - 2
Scarborough
Chile: Primera Division
FT
Colo Colo
1 - 1
Union Espanola
FT
Curico Unido
3 - 1
Everton de Vina
FT
San Luis
1 - 1
Antofagasta
Chile: Primera B
FT
Barnechea
2 - 3
Santiago Wanderers
FT
Cobresal
1 - 0
Magallanes
FT
Deportes Valdivia
1 - 2
Rangers de Talca
China: Super League
FT
Guangzhou R&F
0 - 3
Beijing Guoan
FT
Shanghai SIPG
5 - 0
Guizhou Zhicheng
China: League One
FT
Dalian Transcendence
0 - 1
Liaoning Whowin
FT
Shijiazhuang Yongchang
0 - 0
Zhejiang Greentown
FT
Xinjiang Tianshan
4 - 2
Zhejiang Yiteng
Chinese Taipei: Premier League
FT
Fu Jen University
2 - 0
Taipower
Colombia: Primera B
FT
Atletico FC
1 - 0
Llaneros
FT
Barranquilla
2 - 2
Pereira
FT
Orsomarso
0 - 1
Cortulua
FT
Popayan
0 - 1
Real Cartagena
FT
Quindio
1 - 1
Fortaleza
FT
Valledupar
2 - 0
Bogota FC
Colombia: Primera A Clausura
FT
Chico
2 - 1
America de Cali
FT
Envigado
1 - 0
Jaguares
FT
Rionegro
0 - 3
Santa Fe
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
CS Herediano
2 - 0
Deportivo Saprissa
FT
Carmelita
0 - 1
Alajuelense
FT
Cartagines
5 - 1
Guadalupe FC
FT
Municipal Grecia
1 - 0
San Carlos
FT
Perez Zeledon
1 - 1
Limon
FT
Santos de Guapiles
2 - 1
Universidad de Costa Rica
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
2 - 1
Sibenik
Croatia: Prva HNL
FT
Hajduk Split
0 - 2
NK Osijek
FT
Rudes
0 - 3
Dinamo Zagreb
Cyprus: Division 3
FT
Digenis Akritas Morphou
3 - 1
ENAD
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
5 - 1
Alki Oroklinis
FT
Ermis
1 - 2
Kition Larnaca
FT
Omonia Nicosia
0 - 2
Apollon Limassol
Czech Republic: Division 1
FT
Jablonec
2 - 0
Slovacko
FT
Karvina
0 - 2
Dukla Praha
FT
Opava
0 - 1
Bohemians 1905
FT
Slavia Praha
4 - 1
Pribram
FT
Viktoria Plzen
1 - 0
Teplice
Czech Republic: Division 2
FT
Hradec Kralove
1 - 0
Trinec
FT
Taborsko
1 - 1
Prostejov
FT
Varnsdorf
3 - 1
Viktoria Zizkov
Denmark: 1. Division
FT
Fremad Amager
2 - 2
Hvidovre
FT
Naestved
1 - 1
FC Helsingor
FT
Roskilde
2 - 2
Nykobing
FT
Silkeborg
1 - 2
Lyngby
FT
Thisted
0 - 3
Fredericia
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Ringkobing
1 - 0
Sydvest 05
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
B 73 Slagelse
2 - 2
Bronshoj
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
1 - 2
Esbjerg
FT
Aalborg
1 - 3
Brondby
FT
FC Copenhagen
4 - 0
Randers
FT
Hobro
3 - 2
Nordsjaelland
FT
Midtjylland
3 - 0
Vendsyssel
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Independiente del Valle
1 - 3
Universidad Catolica
FT
LDU Quito
0 - 0
Macara
Egypt: Division 1
FT
Al Ahly Cairo
3 - 4
Al Ittihad Alexandria
FT
Haras El Hodood
1 - 3
El Geish
FT
Wadi Degla
0 - 1
Smouha
England: Premier League
FT
Fulham
1 - 5
Arsenal
FT
Liverpool
0 - 0
Manchester City
FT
Southampton
0 - 3
Chelsea
England: Premier League Cup Group Stage
FT
Nottingham Forest (U23)
3 - 1
Exeter City (U23)
FT
West Bromwich Albion (U23)
1 - 0
Liverpool (U23)
England: Championship
FT
Bristol City
1 - 2
Sheffield Wednesday
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
2 - 2
Kalju Nomme
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
1 - 0
Tallinna Kalev II
FT
Tartu Welco
2 - 3
FCI Levadia II
FYR Macedonia: Druga MFL East
FT
Bregalnica Stip
2 - 0
Plackovica
FT
Detonit Junior
2 - 2
Sasa
FT
Kit-Go Pehcevo
1 - 1
Borec Veles
FT
Tikves
3 - 1
Partizan Obrsani
FT
Vardar Negotino
1 - 2
Kozuv Gevgelija
FYR Macedonia: Druga MFL West
FT
Genc Kalemler
1 - 1
Goblen
FT
Korabi
2 - 1
Teteks
FT
Labunishta
2 - 1
Pelister
FT
Skopje
0 - 1
Struga
FT
Vellazerimi 77
0 - 2
Gostivar
Finland: Veikkausliiga
FT
HJK Helsinki
1 - 0
VPS
FT
KuPS Kuopio
2 - 0
Ilves Tampere
FT
Mariehamn
3 - 0
Lahti
Finland: Kakkonen Promotion P.off
FT
GBK
1 - 0
MuSa
France: Ligue 1
FT
Bordeaux
3 - 0
Nantes
FT
Marseille
2 - 0
Caen
FT
Monaco
1 - 2
Rennes
FT
Paris St Germain
5 - 0
Lyon
Friendly: Friendlies
FT
Czech Republic (W)
2 - 0
Slovakia (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
0 - 0
Torpedo Kutaisi
FT
Metalurgi Rustavi
0 - 3
Dinamo Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
1 - 2
Eintracht Frankfurt
FT
Freiburg
0 - 0
Bayer Leverkusen
FT
Leipzig
6 - 0
Nurnberg
Germany: 2. Bundesliga
FT
Ingolstadt 04
1 - 2
Paderborn 07
FT
St Pauli
3 - 1
Sandhausen
FT
Union Berlin
1 - 1
Heidenheim
Germany: 3. Liga
FT
Meppen
1 - 0
1860 Munich
FT
Wehen
2 - 0
Hallescher
Germany: Regional League North
FT
Eintracht Norderstedt
1 - 0
Jeddeloh
FT
Hamburg II
1 - 1
Oldenburg
FT
Havelse
1 - 2
Weiche Flensburg
FT
Holstein Kiel II
0 - 1
St Pauli II
FT
Luneburger Hansa
3 - 1
Drochtersen/Assel
FT
VfL Oldenburg
1 - 3
Hannover 96 II
Germany: Regional League Northeast
FT
Berliner AK 07
2 - 0
Optik Rathenow
FT
Chemnitzer
2 - 0
Wacker Nordhausen
FT
Germania Halberstadt
1 - 1
Hertha Berlin II
FT
Rot-Weiss Erfurt
2 - 1
ZFC Meuselwitz
FT
Union Furstenwalde
3 - 2
Altglienicke
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Aspis Xanthis
0 - 3
Aris Avatou
FT
Ethnikos Alexandroupoli
0 - 1
Panserraikos
FT
Ethnikos Sidirokastro
1 - 1
Apollon Paralimniou
FT
Kavala
0 - 0
Keravnos Pernis
FT
Kosmiou Pao
1 - 4
Aetos Orfanou
FT
Nestos Chrisoupolis
2 - 2
AE Kalampakiou
FT
Orfeas Xanthi
1 - 1
Alexandros Kilkis
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Anagennisi Giannitsa
4 - 0
Melitevs Melitis
FT
Edessaikos
2 - 1
Agrotikos Asteras
FT
Ermis Amynteou
1 - 3
Aris Paleohoriou
FT
Lagkadas
2 - 1
Koufalion Pao
FT
Makedonikos A.s.
2 - 1
Elpis Skoutareos
FT
Niki Agkathias
1 - 1
Olympiakos Kiminon
FT
Triglia Po
3 - 0
Almopos Aridaia
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Kronos Argiradon
1 - 1
Acheron Kanalakiou
FT
Lfekimni
2 - 2
Makedonikos Foufas
FT
M.alexandros Kallitheas
2 - 0
Grevena Aerata
FT
Souli Paramithias
1 - 1
Nafpaktiakos Asteras
FT
Thriamvos Servianon
0 - 0
Makedonikos
FT
Tilikratis
1 - 0
Thesprotos
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Achilleas Neokesaria
0 - 1
AO Sellanon
FT
Anagennisi Karditsa
0 - 1
Economos Tsaritsanis
FT
Fokikos
0 - 0
Almyros
FT
Olympiakos Volou
2 - 0
Meteora As
FT
Pierikos
2 - 2
Asteras Iteas
FT
Thiseas Agrias
2 - 1
Apollon Makrichoriou
Greece: Football League 2 Group 5
FT
AEEK Inka
0 - 0
Paleohora
FT
Ampeloniakos
2 - 1
Atromitos Piraeus
FT
Giouchtas
2 - 0
Ionikos
FT
Ierapetra
0 - 0
Atsalenios
FT
Keratsini
1 - 0
AE Neapolis
FT
Proodeftiki
0 - 1
Episkopi
Greece: Football League 2 Group 6
FT
AO Palliniakos
3 - 0
Niki Traganou
FT
Acharnaikos
0 - 1
Diagoras Rodou
FT
Asteras Amaliadas
0 - 2
Thiella Rafinas
FT
Foivos Kremastis
1 - 2
Paniliakos
FT
Pamvouprasiakos
2 - 0
Panmovriakos
Greece: Football League 2 Group 7
FT
Agios Ierotheos
4 - 3
Panthiraikos
FT
Chalkis
1 - 0
Korinthos 2006
FT
Egaleo
3 - 0
Apollon Eretrias
FT
Eolikos
2 - 1
Kallithea
FT
Ilisiakos
0 - 0
Agioi Anargiron
FT
Thiella
3 - 1
Charavgiakos
Greece: Football League 2 Group 8
FT
AO Katastariou
3 - 0
Pamissos Messinis
FT
Dimou Pellanas Kastoreiou
2 - 2
Amvrisseas
FT
Kalamata
1 - 0
Asteras Vlahioti
FT
Mandraikos
0 - 0
Ermionida
FT
Panargiakos
2 - 1
AO Ipatou
FT
Panarkadikos
2 - 0
Enosi Lernas
FT
Panaspropyrgiakos Doxa
7 - 0
AO Eikosimias
Greece: Super League
FT
AEK Athens
1 - 1
Olympiakos Piraeus
FT
Atromitos Athinon
1 - 0
PAS Giannina
FT
Lamia
1 - 1
OFI Crete
FT
PAOK
2 - 0
Apollon Smirnis
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
CSD Municipal
1 - 1
Antigua GFC
FT
Deportivo Chiantla
0 - 2
Comunicaciones
FT
Malacateco
2 - 1
Deportivo Petapa
FT
Sanarate
3 - 3
Iztapa
FT
Xelaju
1 - 1
Coban Imperial
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Honduras
2 - 6
Real Espana
Hong Kong: Division 1
FT
Double Flower
2 - 1
Dreams Metro Gallery
FT
Shatin
2 - 1
Citizen
FT
South China FC
1 - 2
Mutual
FT
Wong Tai Sin
0 - 7
Happy Valley
Hong Kong: Premier League
FT
Hoi King
0 - 5
Guangzhou R&F (U19)
FT
I-Sky Yuen Long
2 - 2
Kitchee
Hungary: Division 2
FT
Bekescsaba 1912
1 - 1
Kaposvar
FT
Budaorsi
3 - 0
MTE 1904
FT
Cegledi
1 - 3
Kazincbarcika
FT
Csakvar
3 - 0
Balmazujvaros
FT
Gyori Eto
1 - 1
Tiszakecske
FT
Nyiregyhaza
2 - 0
Budafoki LC
FT
Siofok
0 - 0
Vac
FT
Soroksar
2 - 1
Monori
FT
Vasas
1 - 1
Dorogi
FT
Zalaegerszegi
1 - 0
Gyirmot
Hungary: Division 1
FT
MOL Vidi
0 - 3
MTK Budapest
India: Super League
FT
Bengaluru
2 - 2
Jamshedpur
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
3 - 3
PSMS Medan
FT
Mitra Kukar
1 - 4
PSM Makassar
Israel: Division 1
FT
Beitar Jerusalem
0 - 2
Maccabi Tel Aviv
FT
Hapoel Hadera
1 - 0
Ironi Kiryat Shmona
Italy: Serie A
FT
Atalanta
0 - 1
Sampdoria
FT
Genoa
1 - 3
Parma
FT
Lazio
1 - 0
Fiorentina
FT
Milan
3 - 1
Chievo
FT
Napoli
2 - 0
Sassuolo
FT
Spal
1 - 2
Internazionale
Italy: Serie B
FT
Brescia
4 - 1
Padova
FT
Livorno
1 - 3
Spezia
FT
Palermo
1 - 0
Crotone
Italy: Serie C Group A
FT
Arzachena
1 - 0
Albissola
FT
Lucchese
1 - 1
Cuneo
FT
Piacenza
0 - 3
Novara
FT
Pisa
0 - 0
Alessandria
FT
Pontedera
2 - 1
Olbia
FT
Robur Siena
0 - 0
Arezzo
Italy: Serie C Group B
FT
Feralpisalo
3 - 1
Teramo
FT
Fermana
0 - 2
Ravenna
FT
Giana Ermino
2 - 2
Rimini
FT
Gubbio
0 - 0
Fano Alma Juventus
FT
Imolese
1 - 1
Pordenone
FT
Sudtirol
0 - 0
Albinoleffe
FT
Ternana
1 - 1
Renate
FT
Triestina
2 - 0
Virtus Verona
FT
Vicenza Virtus
2 - 1
Vis Pesaro
Japan: J1 League
FT
Kashima Antlers
0 - 0
Kawasaki Frontale
FT
Nagoya Grampus
1 - 2
FC Tokyo
FT
Shimizu S Pulse
5 - 1
Jubilo Iwata
FT
Vegalta Sendai
1 - 1
Urawa Red Diamonds
Japan: J2 League
FT
Machida Zelvia
0 - 0
Montedio Yamagata
FT
Oita Trinita
2 - 1
Kyoto Sanga
FT
Renofa Yamaguchi
4 - 1
Gifu
FT
Roasso Kumamoto
1 - 3
JEF United Chiba
FT
Tochigi SC
0 - 0
Yokohama FC
FT
Tokushima Vortis
0 - 3
Zweigen Kanazawa
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
0 - 1
Thespakusatsu Gunma
FT
Cerezo Osaka (U23)
2 - 0
YSCC
FT
Fujieda MYFC
2 - 1
Grulla Morioka
FT
Fukushima United
0 - 2
FC Tokyo (U23)
FT
Gamba Osaka (U23)
2 - 0
Gainare Tottori
FT
Kataller Toyama
3 - 2
Sagamihara
FT
Nagano Parceiro
1 - 1
Kagoshima United
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
4 - 1
Sony Sendai (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
1 - 2
Astana
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 2
Nzoia Sugar
FT
Homeboyz
0 - 0
Posta Rangers
FT
Kariobangi Sharks
1 - 1
Chemelil Sugar
FT
Mathare United
1 - 1
Ulinzi Stars
FT
Nakumatt
5 - 1
Thika United
FT
Nakumatt
0 - 2
Vihiga United
FT
Sony Sugar
3 - 0
Wazito
FT
Tusker
1 - 0
Gor Mahia
FT
Zoo Kericho
0 - 0
Sofapaka
Kosovo: Superliga
FT
Gjilani
0 - 1
Liria
FT
Trepca 89
2 - 2
Falmurtari
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
0 - 4
Rigas Futbola Skola
FT
Liepaja
0 - 1
Ventspils
FT
Spartaks
4 - 0
Valmieras
Lebanon:
FT
Nabi Sheet
0 - 1
Al Ahed
FT
Salam Zgharta
2 - 0
Shabab Al Sahel
FT
Tadamon Sour
0 - 0
Tripoli
Lithuania: Division 1
FT
Atlantas
1 - 5
Zalgiris Vilnius
FT
Stumbras
1 - 2
Suduva Marijampole
Luxembourg: National Division
FT
Jeunesse Esch
3 - 0
Hostert
FT
Racing Union Luxembourg
1 - 1
F91 Dudelange
FT
Rumelange
0 - 3
Fola Esch
FT
Victoria Rosport
3 - 1
RM Hamm Benfica
Malaysia: League Cup Semi Final
FT
Perak
5 - 0
Sabah
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club Tijuana
1 - 1
Club Queretaro
FT
Guadalajara Chivas
1 - 2
UNAM Pumas
FT
Leon
1 - 2
Monarcas
FT
Puebla
2 - 2
Lobos BUAP
FT
Toluca
2 - 1
Pachuca
FT
UANL Tigres
2 - 3
Club America
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Alebrijes de Oaxaca
2 - 0
Tampico Madero
FT
Tapachula
3 - 2
Venados
FT
Universidad Guadalajara
3 - 2
Mineros de Zacatecas
Montenegro: Druga CFL
FT
Bokelj
0 - 0
Igalo
FT
Decic
0 - 0
Arsenal Tivat
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 0
Kom
FT
Mladost Ljeskopolje
4 - 0
Jezero
FT
Otrant Olympic
5 - 3
Berane
Morocco: Elite 2
FT
Sidi Kacem
0 - 0
Jeunesse Ben Guerir
Morocco: FA Cup Quarter Final
FT
Rapide Oued Zem
0 - 1
Raja Casablanca
FT
Wydad Casablanca
2 - 1
Olympique Safi
Netherlands: Eredivisie
FT
Ajax
5 - 0
AZ Alkmaar
FT
Emmen
3 - 3
Fortuna Sittard
FT
Vitesse Arnhem
4 - 0
Heracles
FT
Willem II
1 - 1
Feyenoord
New Zealand: National Womens League
FT
Auckland Football Fed (W)
1 - 1
Capital Football Fed (W)
FT
Northern Football Fed (W)
7 - 0
Central Football Fed (W)
Norway: Eliteserien
FT
Bodo/Glimt
0 - 1
Molde
FT
Brann
1 - 1
Lillestrom
FT
Kristiansund BK
5 - 1
Tromso
FT
Odd Ballklubb
2 - 0
Ranheim
FT
Rosenborg
1 - 1
Sandefjord
FT
Start
1 - 0
Sarpsborg 08
Norway: 1. Divisjon
FT
Ham-Kam
1 - 3
Aalesund
FT
Jerv
0 - 0
Levanger
FT
Kongsvinger
7 - 2
Asane
FT
Nest-Sotra
1 - 0
Notodden
FT
Sandnes Ulf
1 - 0
Sogndal
FT
Strommen
2 - 0
Floro
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 2
Mjondalen
FT
Viking
2 - 4
Tromsdalen
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
3 - 0
Alta
FT
Elverum
1 - 3
Mjolner
FT
Raufoss
6 - 1
Honefoss
FT
Stabaek II
3 - 3
Moss
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
3 - 0
Arendal
FT
Egersund
2 - 2
Nardo
FT
Hodd
2 - 1
Skeid
FT
Valerenga II
2 - 3
Stjordals Blink
Oman: Sultan Cup Round of 16
PEN
Al Shabab Seeb
4 - 3
Dhofar
FT
Bahla Club
0 - 1
Al Oruba
FT
Majees
2 - 1
Al Bashair
FT
Smail
0 - 2
Sohar
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Arabe Unido
1 - 0
Chorrillo
FT
Sporting San Miguelito
1 - 1
Santa Gema
FT
Tauro
1 - 1
Costa del Este
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
0 - 1
Cerro Porteno
FT
Club Nacional
0 - 3
Independiente FBC
FT
Olimpia Asuncion
2 - 2
General Diaz
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
3 - 1
Zaglebie Lubin
FT
Cracovia Krakow
0 - 2
Wisla Krakow
FT
Korona Kielce
1 - 1
Jagiellonia
Poland: II Liga
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 2
Gryf Wejherowo
Portugal: Primeira Liga
FT
Benfica
1 - 0
Porto
FT
Boavista
1 - 0
Aves
FT
Portimonense
4 - 2
Sporting CP
Portugal: LigaPro
FT
Academica
2 - 7
Estoril
FT
Leixoes
1 - 1
UD Oliveirense
FT
Porto B
0 - 1
Arouca
FT
Sporting Braga B
2 - 0
Academico de Viseu
FT
Varzim
1 - 2
Guimaraes B
Qatar: Stars League
FT
Al Duhail
2 - 0
Umm Salal
FT
Al Sadd
1 - 1
Al Sailiya
Romania: Liga I
FT
Dunarea Calarasi
1 - 1
Voluntari
FT
Sepsi OSK
1 - 2
Gaz Metan Medias
FT
Steaua Bucuresti
0 - 1
Concordia
Romania: Liga II
FT
Universitatea Cluj
1 - 1
Juventus Bucuresti
Russia: Football Premier League
FT
Akhmat Grozny
0 - 0
Anzhi
FT
CSKA Moscow
0 - 1
Lokomotiv Moscow
FT
Enisey
2 - 3
Spartak Moscow
FT
Zenit St Petersburg
2 - 1
Krasnodar
Russia: PFL West
FT
Kolomna
1 - 0
Dolgoprudny
Russia: PFL East
FT
Irtysh Omsk
3 - 0
Chita
Scotland: Premiership
FT
Rangers
3 - 1
Heart of Midlothian
FT
St Johnstone
0 - 6
Celtic
Serbia: Prva Liga
FT
Bezanija
1 - 3
Zlatibor
FT
Novi Pazar
0 - 3
Javor Ivanjica
Serbia: Superliga
FT
Zemun
1 - 2
Crvena Zvezda
Slovakia: Division 1
FT
Spartak Trnava
2 - 1
Sered
Slovenia: Prva Liga
FT
Triglav Kranj
2 - 4
ND Gorica
South Africa: National 1st Division
FT
Jomo Cosmos
1 - 0
Cape Umoya United
FT
Maccabi
3 - 0
Ubuntu Cape Town
FT
TS Galaxy
0 - 1
Ajax Cape Town
South Africa: Premier Soccer League
FT
Baroka
0 - 0
Supersport United
FT
Golden Arrows
1 - 0
Black Leopards
FT
Mamelodi Sundowns
1 - 1
Bidvest Wits
South Korea: K League 1
FT
Gyeongnam
0 - 1
Jeju United
FT
Sangju Sangmu
1 - 2
Suwon Bluewings
FT
Ulsan Hyundai
2 - 2
Jeonbuk Motors
South Korea: K League 2
FT
Seongnam Ilhwa
1 - 2
Seoul E-Land
Spain: Primera Division
FT
Atletico Madrid
1 - 0
Betis
FT
Espanyol
3 - 1
Villarreal
FT
Sevilla
2 - 1
Celta Vigo
FT
Valencia
1 - 1
Barcelona
FT
Valladolid
1 - 0
Huesca
Spain: Segunda Division
FT
Cadiz
1 - 1
Gimnastic
FT
Deportivo La Coruna
1 - 1
Malaga
FT
Elche
2 - 1
Lugo
FT
Oviedo
1 - 0
Albacete
FT
Reus
1 - 2
Granada
Spain: Segunda B Group 1
FT
Burgos
0 - 1
Coruxo
FT
Celta Vigo B
0 - 1
Las Palmas B
FT
Fuenlabrada
0 - 2
Pontevedra
FT
Guijuelo
1 - 0
Deportivo Fabril
FT
Internacional de Madrid
5 - 1
Atletico Madrid B
FT
Navalcarnero
0 - 1
Unionistas de Salamanca
FT
Ponferradina
3 - 0
Rapido de Bouzas
FT
Salmantino
0 - 3
San Sebastian de los Reyes
FT
Union Adarve
0 - 1
Cultural Leonesa
FT
Valladolid B
1 - 2
Real Madrid Castilla
Spain: Segunda B Group 2
FT
Barakaldo
0 - 1
Racing Santander
FT
CD Calahorra
2 - 3
Mirandes
FT
CD Vitoria
1 - 1
Durango
FT
Gimnastica De Torrelavega
1 - 0
Gernika
FT
Langreo
4 - 0
CD Izarra
FT
Real Union
2 - 1
Real Sociedad B
FT
Sporting Gijon B
1 - 1
Arenas Club
FT
Tudelano
1 - 3
Oviedo B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Alcoyano
1 - 1
Teruel
FT
Conquense
1 - 1
Ontinyent
FT
Ejea
0 - 0
Ebro
FT
Hercules
0 - 1
Levante B
FT
Lleida Esportiu
2 - 0
Valencia Mestalla
FT
Olot
4 - 0
Badalona
FT
Peralda
0 - 1
Villarreal B
FT
Sabadell
3 - 2
Espanyol B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Almeria B
0 - 1
UCAM Murcia
FT
Atletico Sanluqueno
0 - 0
Real Linense
FT
Badajoz
0 - 0
Marbella
FT
Malaga B
0 - 2
Cartagena
FT
Melilla
3 - 0
Don Benito
FT
Murcia
1 - 1
San Fernando
FT
Recreativo Huelva
1 - 1
Jumilla
FT
Sevilla Atletico
1 - 1
Granada B
FT
UD Ibiza
1 - 3
Ejido
FT
Villanovense
1 - 3
Talavera
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
1 - 1
Orebro
FT
Brommapojkarna
2 - 4
Hammarby
FT
Hacken
1 - 1
Malmo
FT
Norrkoping
1 - 1
Djurgarden
Sweden: Superettan
FT
Helsingborg
1 - 0
Falkenbergs
FT
Varbergs BoIS
4 - 0
Norrby
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
5 - 1
Forward
FT
Assyriska
0 - 0
Team TG
FT
Carlstad United
3 - 1
Sandvikens
FT
Vasteras
2 - 0
Skelleftea
Sweden: Division 1 South
FT
Husqvarna
0 - 1
Skovde AIK
FT
Oddevold
1 - 2
Mjallby
Switzerland: Super League
FT
Grasshopper Club
2 - 1
Lugano
FT
Neuchatel Xamax
1 - 1
Sion
FT
Thun
2 - 2
FC Zurich
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
2 - 3
Winterthur
FT
Chiasso
1 - 1
Lausanne-Sport
FT
Servette
2 - 0
Wil 1900
Thailand: Premier League
FT
BEC Tero Sasana
2 - 1
Prachuap
FT
Bangkok Glass
1 - 2
Nakhon Ratchasima
FT
Chonburi
1 - 1
Chiangrai United
FT
Muangthong United
0 - 0
Bangkok United
FT
Pattaya United
1 - 4
Port FC
FT
Ratchaburi
0 - 1
Buriram United
FT
Sukhothai
3 - 2
Air Force Central
FT
Suphanburi
1 - 2
Chainat
FT
Ubon UMT
3 - 0
Navy FC
Tunisia: Ligue 1
FT
CA Bizertin
3 - 2
CS Hammam-Lif
FT
CS Sfaxien
2 - 0
Esperance ST
FT
Etoile du Sahel
5 - 3
Monastir
Turkey: Super Lig
FT
Akhisar Belediye
1 - 3
Trabzonspor
FT
Fenerbahce
0 - 0
Istanbul Basaksehir
FT
Konyaspor
2 - 2
Besiktas
FT
Yeni Malatyaspor
4 - 4
Sivasspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adanaspor
2 - 1
Balikesirspor
FT
Boluspor
1 - 1
Giresunspor
FT
Elazigspor
0 - 5
Gaziantep BB
FT
Osmanlispor
1 - 0
Adana Demirspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
6 - 2
Manisaspor
FT
Ankara Demirspor
0 - 1
Keciorengucu
FT
Eyupspor
0 - 0
Sariyer
FT
Gaziantepspor
1 - 0
Bayrampasa
FT
Gumushanespor
1 - 1
Usakspor
FT
Inegolspor
2 - 3
Samsunspor
FT
Sakaryaspor
1 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Sancaktepe Belediye
4 - 0
Hacettepe
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Fethiyespor
0 - 1
Menemen Belediye
FT
Kahramanmarasspor
2 - 1
Tokatspor
FT
Kirklarelispor
0 - 0
Anadolu Selcukluspor
FT
Polatli Bugsasspor
3 - 2
Sanliurfaspor
FT
Sivas Belediyespor
1 - 0
Darica Genclerbirligi
FT
Tuzlaspor
3 - 0
Tarsus Idman Yurdu
FT
Zonguldak Komurspor
3 - 1
Fatih Karagumruk
USA: MLS
FT
Colorado Rapids
0 - 3
Los Angeles FC
FT
DC United
2 - 1
Chicago Fire
FT
Dallas
2 - 0
Orlando City
FT
Real Salt Lake
1 - 4
Portland Timbers
FT
San Jose Earthquakes
1 - 3
New York Red Bulls
FT
Sporting Kansas City
1 - 1
Los Angeles Galaxy
USA: NASL United Soccer League
FT
Atlanta United II
2 - 1
Charleston Battery
FT
Los Angeles Galaxy II
1 - 2
Sacramento Republic
FT
Orange County
2 - 1
Seattle Sounders II
FT
Phoenix Rising
0 - 0
Reno 1868
FT
San Antonio
3 - 1
Las Vegas Lights
FT
Tulsa Roughnecks
1 - 2
RGV Toros
Uganda: Premier League
FT
Mbarara City
3 - 1
Express FC
Ukraine: Premier League
FT
Dynamo Kyiv
1 - 0
Olimpik Donetsk
FT
Lviv
1 - 3
Desna Chernihiv
FT
Shakhtar Donetsk
1 - 1
Zorya Luhansk
FT
Vorskla Poltava
0 - 2
Arsenal Kyiv
Ukraine: First League
FT
Ingulets Petrove
1 - 2
Dnipro-1
FT
Prikarpatye
1 - 1
Sumy
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Danubio
0 - 0
Cerro
FT
Fenix
2 - 1
Boston River
FT
Racing Montevideo
2 - 1
Club River Plate
FT
Rampla Juniors
1 - 0
Penarol
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
1 - 2
Monagas
FT
Aragua
1 - 2
Deportivo La Guaira
FT
Estudiantes FC
1 - 1
Zulia
FT
Trujillanos
2 - 0
Zamora
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Petrolero de Anzoategui
3 - 0
Petare
Wales: Premier League
FT
Cardiff Metropolitan
1 - 3
Connahs Quay