Football ResultsSunday, 8th March 2020

: League Cup 1st Round
AET
Cabinteely
4 - 3
Crumlin United
Albania: Superliga
FT
Luftetari Gjirokaster
1 - 1
Bylis
FT
Teuta Durres
1 - 1
Flamurtari Vlore
FT
Tirana
1 - 0
Laci
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
0 - 2
Primeiro de Agosto
FT
Santa Rita de Cassia
1 - 3
Academica do Lobito
Argentina: Primera Nacional
FT
All Boys
1 - 0
Quilmes
FT
Almagro
0 - 2
Deportivo Riestra
FT
Atlanta
2 - 0
Nueva Chicago
FT
Instituto Cordoba
1 - 1
Brown de Adrogue
FT
San Martin Tucuman
0 - 1
Chacarita Juniors
Argentina: Division 3 PBM Clausura
FT
Almirante Brown
1 - 1
Flandria
FT
Argentino De Quilmes
0 - 0
Villa San Carlos
FT
UAI Urquiza
1 - 0
JJ Urquiza
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Defensores VR
1 - 0
Boca Unidos
FT
Deportivo Maipu
3 - 0
Defensa y Justicia
FT
Ferro Carril Oeste
1 - 1
Huracan Las Heras
FT
Juventud Unida
1 - 0
Def. De Pronunciamento
FT
Sportivo Belgrano
0 - 1
Crucero del Norte
FT
Sportivo Penarol
3 - 0
Olimpo Bahia Blanca
Argentina: Superliga
FT
Atletico Tucuman
1 - 1
River Plate
FT
Boca Juniors
1 - 0
Gimnasia LP
FT
Independiente
3 - 0
Central Cordoba
FT
San Lorenzo
4 - 3
Lanus
Armenia: Premier League
FT
Ararat Yerevan
0 - 0
Lori FC
Australia: NPL New South Wales
FT
Apia Leichhardt Tigers
2 - 1
Sydney Olympic
FT
Mt Druitt Town Rangers
0 - 5
Sydney United 58
FT
Sydney FC (Youth)
0 - 4
Marconi Stallions
FT
Wollongong Wolves
2 - 3
North Shore Mariners
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Roar (Youth)
1 - 1
Brisbane Strikers
FT
Moreton Bay United
0 - 4
Olympic FC
FT
Sunshine Coast
2 - 6
Redlands United
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide United II
2 - 2
Modbury Jets
Australia: A League
FT
Central Coast Mariners
1 - 3
Wellington Phoenix
FT
Perth Glory
2 - 3
Melbourne City
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
0 - 1
LASK Linz
FT
Red Bull Salzburg
2 - 0
Sturm Graz
Austria: 2.Liga
FT
Amstetten
1 - 2
Ried
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
1 - 2
Drassburg
FT
Traiskirchen
1 - 3
Mannsdorf
Austria: Regional League Central
FT
Wolfsberger AC II
2 - 0
Kalsdorf
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
0 - 2
Qarabag
FT
Sabail
1 - 3
Zira
Belgium: Division 1B Promotion Play-Off
FT
Beershot Wilrijk
1 - 0
Leuven
Bolivia: LFP Boliviano Apertura
FT
Real Potosi
2 - 2
Royal Pari Sion
FT
San Jose
4 - 1
Oriente Petrolero
FT
The Strongest
6 - 2
Guabira
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Siroki Brijeg
1 - 1
Zrinjski
FT
Velez Mostar
2 - 1
Borac Banja Luka
FT
Zeljeznicar Sarajevo
1 - 0
Sloga Simin Han
Brazil: State Football Leagues Carioca Taca Rio
FT
Fluminense
4 - 0
Resende
FT
Volta Redonda
0 - 0
Vasco da Gama
Brazil: State Football Leagues Baiano
FT
Atletico-ba
2 - 1
Juazeirense
FT
Bahia de Feira
1 - 0
Jacobina
FT
Vitoria da Conquista
3 - 2
Fluminense de Feira
Brazil: State Football Leagues Paranaense
FT
Cascavel
3 - 1
Londrina
FT
Operario PR
1 - 1
Toledo
FT
PSTC Procopense
0 - 1
Coritiba
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Agua Santa
1 - 1
Inter de Limeira
FT
Botafogo SP
1 - 0
Sao Paulo
Brazil: State Football Leagues Mineiro
FT
America Mineiro
1 - 1
BOA
FT
Caldense
2 - 0
Coimbra
FT
Uberlandia
2 - 0
URT
FT
Vila Nova
1 - 2
Tombense
Brazil: State Football Leagues Gaucho Segundo Turno
FT
Internacional
2 - 0
Brasil de Pelotas
FT
Novo Hamburgo
2 - 1
Esportivo Bento Goncalves
FT
Pelotas
0 - 1
Gremio
FT
Ypiranga RS
1 - 5
Aimore
Brazil: State Football Leagues Pernambucano
FT
Central PE
1 - 1
Afogados
FT
Nautico Recife
2 - 2
Retro FC Brasil
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Vratsa
0 - 0
Levski Sofia
FT
Ludogorets
5 - 1
Dunav Ruse
FT
Slavia Sofia
2 - 1
Botev Plovdiv
Bulgaria: Second PFL
FT
Pomorie
0 - 3
CSKA Sofia
FT
Spartak Varna
1 - 1
Botev Galabovo
CAF: Confederation Cup Quarter Final
FT
Al Assiouty
0 - 1
Zanaco (ZAM)
FT
Hassania Agadir
2 - 0
Al Nasr Dubai
FT
Horoya (GUI)
2 - 0
Enyimba
FT
Renaissance Berkane
1 - 0
Al Masry
Cameroon: Division 1
FT
Avion Nkam
4 - 2
Apejes
FT
Bamboutos
1 - 0
Pwd Bamenda
FT
Cotonsport
1 - 0
Canon Yaounde
FT
Cotonsport
1 - 2
Tonnerre Kalara
FT
Dragon de Yaounde
1 - 1
New Star
FT
Eding Sport
2 - 3
Panthere
FT
UMS de Loum
0 - 0
Union Douala
Colombia: Primera B Pb Apertura
FT
Fortaleza
1 - 0
Barranquilla
FT
Huila
1 - 0
Cortulua
FT
Orsomarso
1 - 1
Tigres
FT
Real Cartagena
0 - 2
Union Magdalena
FT
Real Santander
0 - 1
Llaneros
Colombia: Primera A Apertura
FT
Bucaramanga
1 - 1
Junior
FT
Chico
2 - 2
Alianza Petrolera
FT
Envigado
2 - 2
Rionegro
FT
Santa Fe
2 - 2
Atletico Nacional Medellin
Congo DR: Linafoot
FT
Fc Simba
1 - 1
RCK
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Deportivo Saprissa
3 - 1
Cartagines
FT
Limon
0 - 1
Jicaral Sercoba
FT
Santos de Guapiles
3 - 4
Guadalupe FC
FT
Universidad de Costa Rica
0 - 4
Municipal Grecia
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
2 - 0
Istra 1961
FT
Rijeka
2 - 0
Hajduk Split
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
2 - 0
Hrvatski Dragovoljac
FT
Croatia Zmijavci
1 - 0
Rudes
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 2
Sesvete
Cyprus: Division 2 B Standard
FT
Alki Oroklinis
2 - 1
Akritas Chlorakas
Cyprus: Division 3
FT
Iraklis Gerolakkou
1 - 1
Apona Anayias
Cyprus: Division 1
FT
Anorthosis Famagusta
3 - 0
Kition Larnaca
FT
Apollon Limassol
1 - 1
APOEL
Czech Republic: Division 2
FT
Brno
1 - 0
Sokolov
FT
Hradec Kralove
1 - 1
Lisen
FT
Vlasim
0 - 1
Pardubice
Czech Republic: Division 1
FT
Karvina
2 - 0
Pribram
FT
Slavia Praha
1 - 1
Sparta Praha
FT
Slovan Liberec
4 - 0
Opava
FT
Teplice
0 - 0
Slovacko
Denmark: 1. Division
FT
Naestved
0 - 0
Nykobing
FT
Skive
2 - 1
Fremad Amager
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Avarta
1 - 1
B93 Copenhagen
FT
Holbaek
0 - 0
B 73 Slagelse
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
AB Copenhagen
1 - 2
Sydvest 05
FT
Thisted
3 - 1
Middelfart
Denmark: Superligaen
FT
Aalborg
3 - 0
Lyngby
FT
FC Copenhagen
0 - 1
AC Horsens
FT
Hobro
1 - 1
Esbjerg
FT
Nordsjaelland
2 - 2
Brondby
FT
Randers
0 - 2
Midtjylland
FT
Sonderjyske
1 - 1
Odense
Ecuador: Liga Pro Serie A Division 1 Stage 1
FT
CD Olmedo
2 - 2
Orense
FT
Emelec
4 - 0
Aucas
FT
Guayquil City
1 - 1
Macara
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
Fuerza Amarilla
4 - 1
Chacaritas Fc
FT
Gualaceo
4 - 0
Puerto Quito
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
11 Deportivo
3 - 0
Chalatenango
FT
Alianza
1 - 2
Jocoro
FT
FAS
2 - 1
Juventud Independiente
FT
Isidro Metapan
0 - 2
El Vencedor
FT
Municipal Limeno
2 - 1
Santa Tecla
England: Premier League
FT
Chelsea
4 - 0
Everton
FT
Manchester United
2 - 0
Manchester City
England: Premier League Cup Round of 16
FT
Everton (U23)
2 - 1
Reading (U23)
England: Championship
FT
Derby County
3 - 0
Blackburn Rovers
Estonia: Meistriliiga
FT
Tammeka Tartu
2 - 1
Tulevik Viljandi
Estonia: Esiliiga
FT
Vandra Vaprus
3 - 1
K-Jarve JK Jarve
France: Ligue 1
FT
Lille
1 - 0
Lyon
FT
Rennes
5 - 0
Montpellier
FT
St Etienne
1 - 1
Bordeaux
Friendly: Friendlies
FT
Osters
0 - 0
Trelleborgs
FT
Stabaek
4 - 1
Haugesund
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 1
Ranheim
Georgia: Erovnuli Liga
FT
Dinamo Tbilisi
1 - 1
Dinamo Batumi
FT
Telavi
1 - 1
Dila Gori
Germany: Bundesliga
FT
Bayern Munich
2 - 0
Augsburg
FT
Mainz 05
1 - 1
Fortuna Dusseldorf
Germany: 2. Bundesliga
FT
Dynamo Dresden
2 - 1
Erzgebirge Aue
FT
Holstein Kiel
1 - 1
Greuther Furth
FT
Sandhausen
2 - 2
St Pauli
Germany: 3. Liga
FT
Hallescher
1 - 1
Ingolstadt 04
FT
Uerdingen 05
4 - 2
Zwickau
Germany: Regional League North
FT
Eintracht Norderstedt
0 - 0
Weiche Flensburg
Germany: Regional League Northeast
FT
Viktoria Berlin
0 - 2
Union Furstenwalde
FT
ZFC Meuselwitz
1 - 1
Energie Cottbus
Germany: Regional League West
FT
Bonner
1 - 3
Rot-Weiss Essen
FT
Borussia Monchengladbach II
2 - 3
Fortuna Dusseldorf II
FT
Rot-Weiss Oberhausen
1 - 1
Alemannia Aachen
Germany: Regional League Bavaria
FT
Buchbach
2 - 2
Eichstatt
Ghana: Premier League
FT
Aduana Stars
0 - 0
Ashanti Gold
FT
Bechem United
0 - 0
Dream FC
FT
Eleven Wonders
1 - 0
Berekum Chelsea
FT
Inter Allies
1 - 1
Hearts of Oak
Greece: Super League 2
FT
Levadiakos
0 - 0
Ao Chania Kissamikos
FT
PAS Giannina
4 - 1
Kerkyra
Greece: Football League
FT
Kalamata
1 - 1
Veria
FT
Kavala
0 - 1
Niki Volou
FT
Olympiakos Volou
0 - 1
Diagoras Rodou
FT
Triglia Po
1 - 0
Ionikos
Greece: Division C Group 1
FT
Aris Avatou
0 - 0
Orfeas Xanthi
FT
Ea Alexandroupolis
1 - 0
Pandramaikos
FT
Keravnos Pernis
0 - 3
Iraklis Zygou
FT
Kilkisiakos
1 - 3
Doxa Kato Kamilas
FT
Panserraikos
5 - 0
Nestos Chrisoupolis
Greece: Division C Group 2
FT
Almopos Aridaia
3 - 0
Aris Paleohoriou
FT
Ao Sirina
0 - 3
Neos Po N. Kallikratia
FT
As Giannitsa
1 - 0
Thermaikos Thermis
FT
Makedonikos A.s.
0 - 0
Agrotikos Asteras
FT
Megas Alexandros Trikalon
0 - 0
Edessaikos
FT
Pas Florina
0 - 1
Niki Agkathias
FT
Posidonas Michanionas
1 - 0
Astrapi Mesopotamias
Greece: Division C Group 3
FT
AO Sellanon
1 - 1
Pierikos
FT
Ao Potamias
0 - 1
Economos Tsaritsanis
FT
Apo Atalanti
2 - 1
Atromitos Palama
FT
Diagoras Stefanovikiou
2 - 1
Thiseas Agrias
FT
Dias Chiou
1 - 3
Iraklis Larisas
FT
Karitsas
1 - 0
Digenis Neohoriou
FT
Meteora As
1 - 0
Almyros
Greece: Division C Group 4
FT
Ao Anatolis
2 - 0
Prevesa
FT
Apollon Efpaliou
2 - 2
Karagiannion
FT
Lfekimni
3 - 0
Asteras Iteas
FT
Makedonikos Foufas
0 - 0
Anagennisi Artas
FT
Mesologgiou
4 - 0
Nafpaktiakos Asteras
FT
Thinaliakos
3 - 0
Acheron Kanalakiou
FT
Tilikratis
4 - 0
Souli Paramithias
Greece: Division C Group 5
FT
Agios Ierotheos
5 - 0
Ermis Korydallou
FT
Akratitos
1 - 4
Thiella
FT
As Ano Meras
2 - 0
Ilisiakos
FT
Ethnikos Piraeus
2 - 1
Ae Moschatou
FT
Fostiras
1 - 0
Agioi Anargiron
FT
Kifsia
2 - 1
Keratsini
FT
Panthiraikos
1 - 1
Kallithea
Greece: Division C Group 6
FT
2 - 1
Aek Tripolis
FT
AO Palliniakos
1 - 2
Thiella Rafinas
FT
Eolikos
1 - 0
PAS Kitheron
FT
Korinthos 2006
1 - 4
Marko
FT
Panarkadikos
0 - 1
Nea Artaki
FT
Rodos
2 - 0
Acharnaikos
Greece: Division C Group 7
FT
Ao Diavolitsiou
4 - 1
Paniliakos
FT
Asteras Vlahioti
5 - 0
Olympiakos Zaharos
FT
Panargiakos
2 - 0
Pangytheatikos
FT
Ps I Sparti
1 - 0
Thiella
Greece: Division C Group 8
FT
Aeek Synka
1 - 0
Atsalenios
FT
Giouchtas
2 - 1
Episkopi
FT
Irodotos
2 - 1
Panakrotiriakos
FT
Poros
2 - 2
Rethymniakos
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Guastatoya
2 - 0
Iztapa
FT
Sanarate
2 - 1
Deportivo Mixco
FT
Santa Lucia
1 - 3
Comunicaciones
FT
Xelaju
1 - 0
Coban Imperial
Honduras: Liga Nacional Clausura
FT
CD Olimpia
1 - 1
Vida
FT
CD Real Sociedad
1 - 1
CD Honduras
FT
Lobos UPNFM
1 - 0
Real de Minas
FT
Platense
2 - 4
CD Marathon
Hong Kong: FA Cup 1st Round
PEN
Lee Man
3 - 4
Wofoo Tai Po
Hungary: NB II
FT
Ajka
2 - 0
Budafoki LC
FT
Budaorsi
4 - 1
Siofok
FT
Csakvar
3 - 2
Szeged 2011
FT
Dorogi
3 - 1
Gyirmot
FT
Gyori Eto
0 - 1
Szolnoki Mav
FT
Kazincbarcika
3 - 1
MTK Budapest
FT
Soroksar
1 - 4
Szombathelyi Haladas
FT
Tiszakecske
1 - 5
Vac
FT
Vasas
4 - 1
Nyiregyhaza
Iceland: League Cup Group Stage
FT
IBV
3 - 2
Vestri
FT
Keflavik
5 - 0
Magni
FT
Leiknir Faskrudsfjordor
1 - 4
Breidablik
India: I League
FT
Churchill Brothers
1 - 2
Gokulam Kerala
FT
Trau Fc
1 - 0
Indian Arrows
India: Super League Play-Off Semi-Final
FT
Atletico de Kolkata
3 - 1
Bengaluru
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
1 - 2
Persib Bandung
FT
PSS Sleman
0 - 0
PS TNI
International Tournaments: Cyprus Cup (Women) Group Stage
FT
Finland (W)
2 - 3
Croatia (W)
FT
Mexico (W)
2 - 2
Slovakia (W)
International Tournaments: Shebelieves Cup (women)
FT
Japan (W)
0 - 1
England (W)
FT
USA (W)
1 - 0
Spain (W)
Iraq: Premier League
FT
Al Kahraba
0 - 0
Al Quwa Al Jawiya
FT
Al Najaf
0 - 0
Baghdad FC
Italy: Serie A
FT
Juventus
2 - 0
Internazionale
FT
Milan
1 - 2
Genoa
FT
Parma
0 - 1
Spal
FT
Sampdoria
2 - 1
Verona
FT
Udinese
0 - 0
Fiorentina
Italy: Serie B
FT
Benevento
4 - 0
Pescara
FT
Juve Stabia
3 - 1
Spezia
FT
Virtus Entella
3 - 0
Ascoli
Italy: Serie C Group C
FT
Avellino
2 - 0
Ternana
FT
Bisceglie
0 - 1
Catania
FT
Monopoli
0 - 1
Casertana
FT
Picerno
0 - 2
Reggina
FT
Sicula Leonzio
1 - 0
Rende
FT
Teramo
0 - 1
Virtus Francavilla
FT
Viterbese Castrense
0 - 1
Rieti
Kazakhstan: Premier League
FT
Caspiy
0 - 2
Zhetysu
FT
FC Kaysar
1 - 0
Irtysh Pavlodar
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 1
Gor Mahia
Kosovo: Superliga
FT
Drita
2 - 1
Prishtina
FT
Llapi
2 - 1
Gjilani
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Trakai
0 - 3
Zalgiris Kaunas
Luxembourg: National Division
FT
Etzella Ettelbruck
0 - 3
Differdange 03
FT
Hostert
1 - 5
UNA Strassen
FT
Jeunesse Esch
2 - 1
Rodange 91
FT
Muhlenbach Blue Boys
1 - 1
Mondorf-Les-Bains
FT
Progres Niederkorn
2 - 1
Victoria Rosport
FT
Racing Union Luxembourg
1 - 0
F91 Dudelange
FT
Union Titus Petange
0 - 1
Fola Esch
Malta: Premier League
FT
Balzan
3 - 0
Tarxien Rainbows
FT
Gzira United
0 - 2
Birkirkara
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Atlas
1 - 2
Guadalajara Chivas
FT
Necaxa
1 - 2
Monarcas
FT
Pachuca
1 - 0
Santos Laguna
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Tapachula
4 - 1
Alebrijes de Oaxaca
Montenegro: Druga CFL
FT
Arsenal Tivat
1 - 1
Ibar
FT
Decic
1 - 2
Lovcen
FT
Jezero
0 - 2
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Mornar
1 - 0
Otrant Olympic
Morocco: Botola Pro
FT
Olympique Khouribga
1 - 0
Difaa El Jadida
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
2 - 5
Olympique Dcheira
FT
Chabab Atlas Khenifra
1 - 0
TAS de Casablanca
FT
Chabab Raidi Salmi
4 - 1
Chabab Rif Hoceima
FT
Ittihad Khemisset
3 - 4
Sidi Kacem
FT
Jeunesse Ben Guerir
0 - 1
Maghreb Fes
FT
KAC Kenitra
1 - 0
Kawkab Marrakech
FT
Racing de Casablanca
1 - 2
Chabab Mohammedia
FT
Wydad Fes
1 - 0
Wydad Temara
Netherlands: Eredivisie
FT
Feyenoord
2 - 0
Willem II
FT
Groningen
0 - 1
PSV Eindhoven
FT
Heracles
4 - 2
Waalwijk
FT
Utrecht
5 - 1
Sparta Rotterdam
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Go Ahead Eagles
1 - 2
De Graafschap
FT
NAC Breda
4 - 1
Roda
New Zealand: Premiership
FT
Eastern Suburbs
4 - 2
Hawkes Bay United
FT
Wellington Phoenix II
3 - 1
Tasman United
Nigeria: Premier League
FT
Akwa Starlets
1 - 0
Heartland
FT
Jigawa Stars
2 - 1
Kwara United
FT
Lobi Stars
2 - 2
Kano Pillars
FT
MFM
0 - 0
Enugu Rangers
FT
Nasarawa United
3 - 0
Katsina United
FT
Rivers United
1 - 0
Ifeanyi Uba
FT
Sunshine Stars
1 - 0
Abia Warriors
FT
Wikki Tourists
0 - 1
Plateau United
North Macedonia: Prva MFL
FT
Borec Veles
4 - 2
Shkendija
FT
Renova
2 - 0
Vardar Skopje
FT
Sileks
1 - 0
Makedonija GP
FT
Struga
1 - 2
Shkupi 1927
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Gostivar
2 - 1
Labunishta
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Costa del Este
1 - 0
San Francisco
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Club Sportivo San Lorenzo
1 - 1
Guairena
FT
Olimpia Asuncion
1 - 1
Club River Plate
Peru: Liga 1 Apertura
FT
Atletico Grau
0 - 0
Universidad San Martin
FT
FBC Melgar
1 - 0
Sport Huancayo
FT
Universitario
2 - 0
Alianza Lima
Poland: Ekstraklasa
FT
Legia Warszawa
1 - 2
Piast Gliwice
FT
Rakow Czestochowa
0 - 0
Pogon Szczecin
FT
Wisla Krakow
1 - 1
Lech Poznan
Poland: I Liga
FT
Stal Mielec
0 - 3
Termalica Nieciecza
FT
Wigry Suwalki
1 - 2
Olimpia Grudziadz
Poland: II Liga
FT
Gornik Leczna
1 - 2
Widzew Lodz
FT
Gryf Wejherowo
1 - 0
Znicz Pruszkow
Portugal: Primeira Liga
FT
Belenenses
0 - 0
Famalicao
FT
Gil Vicente
1 - 1
Santa Clara
FT
Moreirense
2 - 0
Maritimo
FT
Pacos Ferreira
1 - 2
Guimaraes
FT
Sporting CP
2 - 0
Aves
Portugal: LigaPro
FT
Academico de Viseu
1 - 0
Casa Pia
FT
Chaves
1 - 1
Varzim
FT
Cova de Piedade
2 - 1
Sporting Covilha
FT
Nacional
3 - 1
Benfica B
Romania: Liga I
FT
Chindia Targoviste
1 - 1
Sepsi OSK
FT
Steaua Bucuresti
4 - 1
CSU Craiova
Romania: Liga II
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
1 - 2
Petrolul Ploiesti
FT
Rapid Bucuresti
0 - 1
Scolar Resita
Russia: Football Premier League
FT
Dinamo St Petersburg
2 - 0
Ural
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 0
Akhmat Grozny
FT
Rubin Kazan
0 - 1
Krylya Sovetov
Scotland: Premiership
FT
Ross County
0 - 1
Rangers
Serbia: Prva Liga
FT
Buducnost Dobanovci
0 - 1
Dinamo Vranje
FT
Kolubara
1 - 0
Backa
FT
Novi Pazar
2 - 0
Radnicki Pirot
FT
Zemun
1 - 1
Smederevo
Serbia: Superliga
FT
Indjija
3 - 0
Vozdovac
Slovenia: Prva Liga
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 0
Mura
FT
Rudar Velenje
0 - 1
Tabor Sezana
FT
Triglav Kranj
0 - 5
CM Celje
South Africa: National 1st Division
FT
Jdr Stars
1 - 0
Steenberg United
FT
Richards Bay
2 - 0
Royal Eagles
FT
University Of Pretoria
3 - 2
Moroka Swallows
South Africa: Premier Soccer League
FT
Cape Town City
2 - 0
Bloem Celtic
FT
Highlands Park
0 - 2
Supersport United
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
1 - 2
Mirandes
FT
Malaga
0 - 1
Zaragoza
FT
Rayo Vallecano
2 - 3
Elche
FT
Sporting Gijon
4 - 0
Las Palmas
FT
Tenerife
1 - 0
Ponferradina
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Baleares
0 - 2
UD Ibiza
FT
Atletico Madrid B
2 - 2
Racing de Ferrol
FT
Celta Vigo B
2 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Getafe B
2 - 3
Pontevedra
FT
Las Rozas
2 - 0
Las Palmas B
FT
Melilla
0 - 3
Rayo Majadahonda
FT
Oviedo B
3 - 2
Sporting Gijon B
FT
Pena Deportiva
0 - 0
Internacional de Madrid
Spain: Segunda B Group 2
FT
Alaves B
1 - 1
Valladolid B
FT
Barakaldo
1 - 1
CD Calahorra
FT
Burgos
2 - 2
Arenas Club
FT
CD Izarra
1 - 1
Salamanca
FT
Real Sociedad B
1 - 1
Haro
FT
UD Logrones
1 - 1
Amorebieta
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
3 - 2
Llagostera
FT
Castellon
1 - 3
AE Prat
FT
Cornella
1 - 0
Levante B
FT
Ebro
0 - 0
Hercules
FT
Fc Andorra
2 - 1
Orihuela
FT
La Nucia
2 - 0
Gimnastic
FT
Lleida Esportiu
3 - 0
Villarreal B
FT
Olot
2 - 0
Badalona
Spain: Segunda B Group 4
FT
Algeciras
1 - 1
San Fernando
FT
Badajoz
2 - 1
UCAM Murcia
FT
Cadiz B
1 - 0
Talavera
FT
Cordoba
0 - 2
Cartagena
FT
Granada B
0 - 0
Real Linense
FT
Murcia
2 - 1
Don Benito
FT
Recreativo Huelva
0 - 0
Marbella
FT
Sevilla Atletico
2 - 2
Villarrobledo
FT
Yeclano Deportivo
2 - 2
Merida
Spain: Primera Division
FT
Betis
2 - 1
Real Madrid
FT
Levante
1 - 1
Granada
FT
Osasuna
1 - 0
Espanyol
FT
Valladolid
1 - 4
Athletic Club
FT
Villarreal
1 - 2
Leganes
Sweden: FA Cup Group Stage
FT
Brage
3 - 1
Oskarshamns AIK
FT
Elfsborg
1 - 0
Orebro
FT
GAIS
4 - 1
Eskilsminne
FT
Hacken
2 - 0
Ostersunds
FT
Hammarby
4 - 0
GIF Sundsvall
FT
Malmo
3 - 0
AFC Eskilstuna
FT
Syrianska
5 - 1
Karlskrona
FT
Varbergs BoIS
1 - 1
Brommapojkarna
Turkey: Super Lig
FT
Kasimpasa
5 - 1
Kayserispor
FT
Rizespor
1 - 1
Alanyaspor
FT
Sivasspor
2 - 2
Galatasaray
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Akhisar Belediye
3 - 2
Osmanlispor
FT
Altinordu
1 - 2
Umraniyespor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Afjet Ayfonspor
2 - 3
Tarsus Idman Yurdu
FT
Amedspor
2 - 3
Pendikspor
FT
Corum Belediyespor
0 - 0
Hekimoglu Trabzon
FT
Inegolspor
0 - 0
1922 Konyaspor
FT
Kirklarelispor
3 - 2
Gumushanespor
FT
Zonguldak Komurspor
0 - 0
Sariyer
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Bandirmaspor
5 - 0
Kardemir Karabukspor
FT
Bayburt Ozel idare
2 - 3
Usakspor
FT
Elazigspor
0 - 3
Ergene Velimese
FT
Eyupspor
3 - 2
Sivas Belediyespor
FT
Kastamonuspor
1 - 1
Ankara Demirspor
FT
Kirsehir Belediyespor
0 - 0
Bodrumspor
FT
Sakaryaspor
1 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Tuzlaspor
1 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Van Buyuksehir Belediye
1 - 1
Etimesgut Belediyespor
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
II
0 - 0
Loudoun United
FT
Atlanta United II
0 - 1
Charleston Battery
FT
Austin Bold
1 - 0
New Mexico United
FT
Memphis 901 Fc
2 - 4
Indy Eleven
FT
OKC Energy
1 - 2
Colorado Switchbacks
FT
Phoenix Rising
6 - 1
Portland Timbers II
FT
RGV Toros
1 - 5
Los Angeles Galaxy II
FT
Sacramento Republic
1 - 1
Tulsa Roughnecks
FT
Saint Louis
4 - 1
Miami FC
FT
San Antonio
1 - 0
Real Monarchs
FT
San Diego Loyals
1 - 1
Las Vegas Lights
FT
Swope Park Rangers
1 - 2
Charlotte Independence
USA: MLS
FT
Atlanta United
2 - 1
FC Cincinnati
FT
Colorado Rapids
2 - 1
Orlando City
FT
Los Angeles Galaxy
0 - 1
Vancouver Whitecaps
FT
Portland Timbers
1 - 0
Nashville
FT
San Jose Earthquakes
2 - 5
Minnesota United
FT
Seattle Sounders
1 - 1
Columbus Crew
FT
Sporting Kansas City
4 - 0
Houston Dynamo
Ukraine: Premier League
FT
Dnipro-1
3 - 0
Illichivets Mariupol
FT
Kolos Kovalivka
3 - 4
Shakhtar Donetsk
FT
Lviv
0 - 0
Karpaty Lviv
Uruguay: Primera Division Apertura
FT
Cerro Largo
0 - 0
Boston River
FT
Club River Plate
1 - 1
Defensor Sporting
FT
Liverpool Montevideo
1 - 1
Progreso
FT
Montevideo Wanderers
2 - 2
Nacional de Football
Uzbekistan: Super League
FT
Nasaf Qarshi
2 - 1
Andijan
FT
Pakhtakor Tashkent
3 - 0
Buxoro
Venezuela: Primera Division
FT
Estudiantes FC
2 - 1
Atletico Venezuela
FT
Metropolitanos
3 - 0
AC Mineros
FT
Monagas
3 - 0
Gran Valencia
FT
Trujillanos
1 - 0
Portuguesa FC
FT
Zulia
2 - 1
Carabobo
Venezuela: Segunda Division
FT
Atletico el Vigia
1 - 2
Urena
FT
Fundacion Aifi
1 - 2
Minerven Expreso Azul
FT
Llaneros
0 - 1
Fundacion Lara Dva
Vietnam: V League 1
FT
Becamex Binh Duong
1 - 0
Da Nang
FT
Hong Linh Ha Tinh
0 - 1
Viettel
FT
Sai Gon
0 - 0
Song Lam Nghe An
FT
Thanh Hoa
0 - 1
Hai Phong
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
x
Bet £10 Get £10
Exclusive Promo Code
£10CHELT
JOIN NOW
Bonus Code: £10CHELT. 18+, Welcome Bonus: New Players only, 1st Deposit, Min Deposit: £10, max £10 free bet valid for 14 days, bets must be placed at odds of 1/1 or greater and be settled within 14 days of placement. System bets no eligible. T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Mar 2020 >
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
x
Deposit £10 Get £60 + 100 Free Spins
New Customers from UK & IRL only. Deposits made with e-wallets are not valid for this promo. Bonus wagering x35 on eligible games. Winnings from bonus capped at  £500. Spins available after bonus is redeemed/lost. Opt in required. Full T&C’s apply. 18+ begambleaware.org
BET HERE
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It