Football ResultsSaturday, 8th September 2018

AFC: AFF Championship Qualyfing Round
FT
Brunei
1 - 0
Timor-Leste
AFC: SAFF Championship Group Stage
FT
Bangladesh
0 - 2
Nepal
FT
Pakistan
3 - 0
Bhutan
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
1 - 0
Atlanta
FT
All Boys
1 - 0
Defensores Unidos
FT
Deportivo Riestra
3 - 0
Deportivo Espanol
FT
Estudiantes BA
3 - 1
Comunicaciones
Argentina: FA Cup Round of 32
PEN
San Lorenzo
3 - 1
Colon Santa Fe
Argentina: FA Cup Round of 16
PEN
Newells Old Boys
5 - 3
Atletico Tucuman
Australia: NPL ACT Play-Off Final
FT
Canberra Olympic
1 - 2
Canberra FC
Australia: NPL NNSW Final
FT
Edgeworth Eagles
0 - 3
Broadmeadow Magic
Australia: NPL Victoria Play-Off QLF Finals
FT
Avondale
3 - 1
Port Melbourne
Australia: NPL WA Play-Off Final
FT
Perth Glory (Youth)
1 - 4
Perth SC
Australia: NPL Play-Off Quarter Final
FT
Devonport City
2 - 3
Heidelberg United
Austria: Regional League East
FT
St Polten II
3 - 1
Traiskirchen
Austria: Regional League Central
FT
Union Gurten
1 - 0
Allerheiligen
FT
Wels
0 - 6
Grazer AK
Austria: Regional League West
FT
Kitzbuhel
3 - 0
Hohenems
FT
Reichenau
3 - 0
BSK 1933
FT
SCR Altach II
0 - 4
Kufstein
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Lommel United
1 - 1
Leuven
FT
Westerlo
2 - 1
Tubize
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Club Always Ready
2 - 1
Fatic La Paz
FT
Surcar
1 - 2
EM Huanuni
Bolivia: Nacional B Group B
FT
2 - 1
Mariscal Sucre
FT
Universidad Crucena
0 - 0
Torre Fuerte
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Ferrocarril Palmeiras
1 - 0
Petrolero
FT
Independiente Petrolero
6 - 0
CA Rosario Central
Brazil: Serie A
FT
Sao Paulo
1 - 0
Bahia
FT
Sport Recife
0 - 0
Cruzeiro
Brazil: Serie B
FT
Criciuma
2 - 0
Fortaleza
FT
Figueirense
1 - 2
CSA
FT
Juventude
0 - 2
Sao Bento
FT
Londrina
1 - 0
Brasil de Pelotas
FT
Ponte Preta
0 - 0
Sampaio Correa
Brazil: Serie C Seria C Play-Off Semi Final
FT
Botafogo SP
0 - 3
Cuiaba
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Partizan Cherven Bryag
2 - 3
Yantra Gabrovo
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Asenovets 2005
0 - 1
FT
Borislav Parvomay
2 - 1
Sozopol
FT
Chernomorets Burgas
4 - 0
Sokol Markovo
FT
Neftochimic Burgas
3 - 1
Dimitrovgrad
FT
Rozova Dolina
0 - 0
Maritsa Plovdiv
FT
Sadovo
1 - 0
Gigant Saedinenie
FT
Zagorets Nova Zagora
0 - 0
Minyor Radnevo
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Balkan Botevgrad
2 - 1
Pirin Razlog
FT
Bansko
4 - 1
Botev Ihtiman
FT
Belasitsa Petrich
2 - 2
Rilski Sportist
FT
Germanea
1 - 1
Oborishte
FT
Hebar Pazardzhik
2 - 0
Chavdar Etropole
FT
Minyor Pernik
1 - 2
Vihren
FT
Slivnishki Geroy
3 - 0
Velbazhd
FT
Sportist Svoge
1 - 0
Marek
CAF: Africa Cup Of Nations Qualifying Round
FT
Comoros
1 - 1
Cameroon
FT
Egypt
6 - 0
Niger
FT
Equatorial Guinea
1 - 0
Sudan
FT
Gabon
1 - 1
Burundi
FT
Gambia
1 - 1
Algeria
FT
Kenya
1 - 0
Ghana
FT
Mauritania
2 - 0
Burkina Faso
FT
Morocco
3 - 0
Malawi
FT
Mozambique
2 - 2
Guinea-Bissau
FT
Namibia
1 - 1
Zambia
FT
Seychelles
0 - 3
Nigeria
FT
South Africa
0 - 0
Libya
FT
Uganda
0 - 0
Tanzania
CONCACAF: Nations League Qualifying Round
FT
Belize
4 - 0
Bahamas
FT
Cuba
11 - 0
Turks & Caicos
FT
Montserrat
1 - 2
El Salvador
FT
St Vincent & Grenadines
0 - 2
Nicaragua
Canada: CSL
FT
CSC Missisauga
0 - 5
FC Vorkuta
FT
Real Mississauga
2 - 0
Brantford Galaxy
Chile: Primera B
FT
Deportes Melipilla
1 - 0
Union San Felipe
FT
Magallanes
3 - 1
Santiago Morning
Chile: FA Cup 2018 Semi Final
FT
Audax Italiano
1 - 1
Barnechea
FT
Universidad de Chile
1 - 1
Palestino
China: League One
FT
Qingdao Huanghai
5 - 1
Meizhou Meixian Techand
FT
Shanghai Shenxin
2 - 3
Beijin BG
China: Super League Women
FT
Changchun Dazhong (W)
1 - 0
Beijing Zao Tai (W)
FT
Dalian Aerbin (W)
3 - 0
Henan Huishang (W)
FT
Hebei Yuandong (W)
1 - 9
Wuhan Jiangda (W)
FT
Jiangsu Suning (W)
2 - 1
Shanghai Shenhua (W)
Colombia: Primera B
FT
Bogota FC
0 - 3
Union Magdalena
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
2 - 3
America de Cali
FT
Chico
2 - 1
Deportes Tolima
FT
Jaguares
1 - 0
Alianza Petrolera
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
1 - 2
Varazdin
FT
Sibenik
2 - 2
Medjimurje
Croatia: Prva HNL
FT
Slaven Belupo
2 - 1
Inter Zapresic
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Brabrand
2 - 2
Kolding FC
FT
Kjellerup
2 - 3
Vejgaard B
FT
Sydvest 05
1 - 3
Dalum
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Frem
0 - 1
B93 Copenhagen
Denmark: Elitedivisionen
FT
KoldingQ (W)
0 - 3
Brondby (W)
FT
Odense (W)
0 - 3
Fortuna Hjorring (W)
FT
Thisted (W)
1 - 1
BSF (W)
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
El Nacional
1 - 2
Aucas
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
Fuerza Amarilla
FT
Gualaceo
0 - 0
LDU Portoviejo
FT
Mushuc Runa
1 - 1
CD Olmedo
FT
Orense
1 - 0
LDU Loja
FT
Puerto Quito
3 - 2
America de Quito
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Pasaquina
0 - 2
Alianza
England: League One
FT
Accrington Stanley
1 - 1
Burton Albion
FT
Barnsley
1 - 1
Walsall
FT
Blackpool
3 - 2
Bradford City
FT
Bristol Rovers
0 - 0
Plymouth Argyle
FT
Charlton Athletic
3 - 2
Wycombe Wanderers
FT
Doncaster Rovers
2 - 1
Luton Town
FT
Gillingham
0 - 1
AFC Wimbledon
FT
Portsmouth
1 - 1
Shrewsbury Town
FT
Scunthorpe United
3 - 3
Rochdale
FT
Southend United
2 - 3
Peterborough United
FT
Sunderland
1 - 1
Fleetwood Town
England: League Two
FT
Bury
4 - 0
Grimsby Town
FT
Cambridge United
1 - 2
Carlisle United
FT
Exeter City
5 - 1
Notts County
FT
Forest Green
1 - 1
Port Vale
FT
Lincoln City
0 - 1
Crawley Town
FT
Morecambe
0 - 1
Swindon Town
FT
Northampton Town
1 - 3
Cheltenham Town
FT
Oldham Athletic
0 - 1
Newport County
FT
Stevenage
1 - 0
Macclesfield Town
FT
Tranmere Rovers
1 - 1
Colchester United
England: National League
FT
Aldershot Town
3 - 2
Bromley
FT
Barnet
1 - 0
Maidenhead
FT
Barrow
0 - 1
Dagenham & Redbridge
FT
Braintree
0 - 1
Wrexham
FT
Chesterfield
0 - 0
Dover Athletic
FT
Eastleigh
0 - 0
Fylde
FT
Ebbsfleet United
0 - 1
Gateshead
FT
Halifax Town
1 - 1
Leyton Orient
FT
Harrogate Town
3 - 2
Havant & Waterlooville
FT
Salford City
1 - 0
Maidstone United
FT
Solihull Motors
0 - 1
Hartlepool United
England: National League North
FT
Alfreton Town
0 - 1
Guiseley
FT
Altrincham
0 - 2
Curzon Ashton
FT
Ashton United
0 - 5
Chorley
FT
Brackley Town
2 - 0
Hereford United
FT
Chester City
5 - 3
Bradford Park Avenue
FT
Darlington 1883
3 - 0
Telford United
FT
Kidderminster Harriers
3 - 1
Blyth Spartans
FT
Leamington
0 - 2
Spennymoor Town
FT
Stockport County
0 - 2
Boston United
FT
United Of Manchester
1 - 1
Southport
England: National League South
FT
Bath City
4 - 1
Hungerford Town
FT
Chelmsford City
0 - 0
Welling United
FT
Concord Rangers
1 - 1
Woking
FT
Dartford
2 - 2
Eastbourne Borough
FT
Dulwich Hamlet
1 - 1
Wealdstone
FT
East Thurrock United
2 - 4
St Albans
FT
Gloucester City
0 - 2
Truro City
FT
Hampton & Richmond
3 - 1
Weston Super Mare
FT
Hemel Hempstead Town
0 - 2
Billericay
FT
Slough Town
2 - 0
Oxford City
FT
Torquay United
0 - 1
Chippenham
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
4 - 1
JyPK (W)
FT
PK-35 (W)
1 - 1
Honka (W)
FT
Pallokissat (W)
2 - 5
ONS (W)
FT
TiPS (W)
1 - 1
Ilves Tampere (W)
France: Division 1 Women
FT
Guingamp (W)
1 - 1
Dijon (W)
FT
Lyon (W)
4 - 0
Soyaux (W)
FT
Metz (W)
0 - 2
Fleury Merogis (W)
FT
Montpellier (W)
0 - 1
Bordeaux (W)
FT
Rodez Aveyron (W)
2 - 3
Lille (W)
Friendly: Friendlies
FT
Argentina
3 - 0
Guatemala
FT
Ecuador
2 - 0
Jamaica
FT
Mexico
1 - 4
Uruguay
FT
USA
0 - 2
Brazil
FT
Venezuela
1 - 2
Colombia
Friendly: Friendlies
FT
Atletico de Kolkata
0 - 1
Fulham
FT
Atromitos Athinon
1 - 0
Panathinaikos
FT
Chaves
2 - 2
Pacos Ferreira
FT
Cherno More Varna
3 - 1
Chernomorets Balchik
FT
Chievo
3 - 0
Triestina
FT
Feirense
1 - 0
Arouca
FT
KSV Superfund
1 - 2
Wolfsberger AC
FT
Konyaspor
0 - 0
Adanaspor
FT
Levski Sofia
1 - 0
Radnik Surdulica
FT
Matera
0 - 2
Cosenza
FT
Monza
1 - 2
Brescia
FT
NK Osijek
1 - 0
Sloboda Tuzla
FT
Panachaiki 2005
1 - 1
Asteras Tripolis
FT
Rijeka
4 - 0
Maribor
FT
Sivasspor
1 - 1
Bursaspor
FT
Spezia
2 - 1
Sampdoria
FT
Volos NPS
1 - 1
Apollon Smirnis
FT
Volyn Lutsk
0 - 4
Lviv
FT
Vorskla Poltava
5 - 4
Oleksandriya
FT
Werder Bremen
5 - 2
Meppen
Germany: Regional League North
FT
Germania Egestorf/Langreder
1 - 0
St Pauli II
FT
Lubeck
2 - 1
Hannover 96 II
FT
SW Rehden
2 - 1
Lupo-Martini Wolfsburg
FT
Werder Bremen II
1 - 3
Jeddeloh
FT
Wolfsburg II
4 - 0
Drochtersen/Assel
Germany: Regional League Northeast
FT
Budissa Bautzen
1 - 0
Auerbach
FT
Oberlausitz Neugersdorf
2 - 1
Bischofswerdaer
Germany: Regional League West
FT
Fortuna Dusseldorf II
2 - 1
Viktoria Koln
FT
Hereknrath
1 - 2
Verl
FT
Kaan-Marienborn
0 - 0
Borussia Monchengladbach II
FT
Koln II
1 - 2
SV Straelen
FT
Rodinghausen
3 - 4
Borussia Dortmund II
FT
Rot-Weiss Essen
2 - 3
Lippstadt 08
FT
Wiedenbruck 2000
1 - 1
Wattenscheid 09
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
0 - 2
Elversberg
FT
Eintract Stadtallendorf
1 - 1
Balingen
FT
FSV Frankfurt
2 - 1
Wormatia Worms
FT
Hessen Dreieich
1 - 0
08 Homburg
FT
Mainz 05 II
2 - 3
Stuttgart II
FT
Saarbrucken
2 - 0
Pirmasens
FT
Steinbach
1 - 3
Waldhof Mannheim
FT
Ulm 1846
1 - 0
Astoria Walldorf
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayreuth
1 - 1
Illertissen
FT
Buchbach
2 - 3
Eichstatt
FT
Heimstetten
1 - 1
Schweinfurt
FT
Schalding-Heining
0 - 0
Nurnberg II
FT
Viktoria Aschaffenburg
1 - 2
Ingolstadt 04 II
Hong Kong: Premier League
FT
Southern
3 - 1
Hoi King
Iceland: 1. Deild
FT
IA Akranes
1 - 1
Vikingur Olafsvik
FT
Njardvik
2 - 1
Magni
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Breidablik (W)
3 - 0
Thor / Ka (W)
FT
Grindavik (W)
1 - 2
IBV (W)
FT
Selfoss (W)
1 - 1
HK/Vikingur (W)
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
5 - 0
Gifu
FT
Avispa Fukuoka
0 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Ehime
0 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Kyoto Sanga
0 - 0
Zweigen Kanazawa
FT
Roasso Kumamoto
1 - 3
Oita Trinita
FT
Tokushima Vortis
4 - 1
Tochigi SC
FT
Tokyo Verdy
2 - 1
Yokohama FC
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
0 - 2
Thespakusatsu Gunma
FT
Giravanz Kitakyushu
2 - 1
Kataller Toyama
FT
Kagoshima United
2 - 1
Fukushima United
FT
Ryukyu
3 - 2
FC Tokyo (U23)
FT
Sagamihara
0 - 1
Blaublitz Akita
FT
YSCC
2 - 2
Azul Claro Numazu
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Ryutsu Keizai
0 - 1
Nara Club
Japan: L1 League Women
FT
Cerezo Osaka (W)
1 - 2
Nippon University (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
2 - 3
Sony Sendai (W)
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Roda
2 - 3
NEC Nijmegen
FT
Twente
1 - 2
Oss
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Elverum
0 - 0
Alta
FT
Fram Larvik
3 - 0
Moss
FT
Raufoss
3 - 3
Asker
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
0 - 1
Brattvag
FT
Egersund
1 - 0
Arendal
FT
KFUM Oslo
3 - 1
Flekkeroy
FT
Stjordals Blink
1 - 1
Nardo
FT
Valerenga II
2 - 3
Skeid
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
1 - 4
Lillestrom (W)
FT
Kolbotn (W)
1 - 4
Arna-Bjornar (W)
FT
Lyn (W)
3 - 4
Roa (W)
FT
Stabaek (W)
2 - 0
Trondheims-Orn (W)
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Alianza
2 - 0
Chorrillo
FT
Independiente
2 - 0
Arabe Unido
FT
San Francisco
1 - 2
Santa Gema
FT
Sporting San Miguelito
0 - 0
Costa del Este
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
3 de Febrero
0 - 2
Sol de America
FT
Sportivo Luqueno
1 - 2
Cerro Porteno
Peru: Segunda Division
FT
Deportivo Coopsol
1 - 1
Carlos Mannucci
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
4 - 1
Tychy
FT
Warta Poznan
1 - 3
Sandecja Nowy Sacz
Poland: II Liga
FT
Belchatow
2 - 1
Rozwoj Katowice
FT
Olimpia Grudziadz
3 - 0
Olimpia Elblag
FT
Pogon Siedlce
1 - 3
Resovia Rzeszow
FT
Radomiak Radom
3 - 0
Gryf Wejherowo
FT
SKRA Czestochowa
3 - 2
Stal Stalowa Wola
FT
Siarka Tarnobrzeg
0 - 2
Row 1964 Rybnik
FT
Widzew Lodz
3 - 0
Gornik Leczna
Qatar: Stars Cup Group Stage
FT
Al Duhail
2 - 1
Al Kharaitiyat
FT
Al Gharafa
1 - 1
Qatar SC
FT
Umm Salal
1 - 0
Al Arabi
Romania: Liga II
FT
Balotesti
2 - 2
Dacia Unirea Braila
FT
Clinceni
1 - 0
ACS Poli Timisoara
FT
Luceafarul Oradea
0 - 1
UTA Arad
FT
Metaloglobus
2 - 3
Juventus Bucuresti
FT
Sirineasa
0 - 3
Petrolul Ploiesti
FT
Sportul Snagov
1 - 1
Ripensia Timisoara
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bucovina Radauti
2 - 1
Metalul Buzau
FT
Ceahlaul Piatra Neamt
0 - 1
Otelul Galati
FT
Focsani
1 - 0
Foresta Suceava
FT
Gloria Buzau
2 - 0
Sporting Liesti
FT
Sanatatea Darabani
2 - 0
Stiinta Miroslava
FT
Somuz Falticeni
1 - 0
Petrotub Roman
Romania: Liga III Serie 2
FT
Afumati
2 - 2
Sportul Chiscani
FT
Agricola Borcea
5 - 3
Steaua Bucuresti II
FT
Rapid Bucuresti
5 - 0
Delta Tulcea
FT
Unirea 2004 Slobozia
3 - 2
Progresul Spartac
Romania: Liga III Serie 3
FT
Unirea Bascov
3 - 0
Sporting Rosiori
FT
Universitatea Craiova
0 - 0
Aninoasa
FT
Voint Turnu Magurele
1 - 0
Atletic Bradu
Romania: Liga III Serie 4
FT
Corvinul Hunedoara
3 - 3
Metalurgistul Cugir
FT
Crisul Chisineu Cris
3 - 1
Minerul J Matasari
FT
Industria Galda
1 - 2
National Sebis
Romania: Liga III Serie 5
FT
Minaur Baia Mare
1 - 0
ASC Recea
Russia: Football National League
FT
Armavir
0 - 0
Shinnik Yaroslavl
FT
Baltika
0 - 2
Fakel Voronezh
FT
Khabarovsk
2 - 2
Dinamo St Petersburg
FT
Krasnodar II
0 - 2
Avangard Kursk
FT
Mordovia Saransk
0 - 1
Tom Tomsk
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
3 - 1
Spartak Moscow (2)
FT
Sibir
1 - 1
Rotor Volgograd
FT
Tambov
2 - 2
Chertanovo Moscow
FT
Tyumen
0 - 0
Luch-Energiya
FT
Zenit St Petersburg II
2 - 2
Khimki
Scotland: Challenge Cup 2nd Round
FT
Airdrieonians
0 - 1
Sutton United
FT
Arbroath
3 - 0
Annan Athletic
PEN
Boreham Wood
5 - 6
Dunfermline
PEN
Coleraine
2 - 1
Formartine United
FT
Dumbarton
0 - 1
Montrose
PEN
Dundee United
4 - 5
Alloa Athletic
FT
East Fife
2 - 1
Partick
FT
East Kilbride
2 - 3
Edinburgh City
FT
Falkirk
0 - 1
Connahs Quay
FT
Peterhead
0 - 1
Bohemians
FT
Queen of the South
4 - 3
Crusaders
FT
Ross County
5 - 0
Raith Rovers
FT
Sligo Rovers
4 - 1
Livingston (U20)
FT
St Mirren (U20)
3 - 2
Hamilton Academical (U20)
PEN
The New Saints
2 - 4
Queens Park
Serbia: Prva Liga
FT
Novi Pazar
2 - 2
Bezanija
FT
Radnicki 1923
1 - 0
Buducnost Dobanovci
FT
Teleoptik
0 - 4
Javor Ivanjica
South Korea: K League 1
FT
Jeju United
0 - 0
Suwon Bluewings
South Korea: K League 2
FT
Busan I Park
1 - 2
Daejeon Citizen
FT
Seongnam Ilhwa
1 - 1
Ansan Mugunghwa
FT
Suwon City
0 - 2
Seoul E-Land
Spain: Segunda Division
FT
Malaga
1 - 0
Tenerife
FT
Osasuna
3 - 1
Almeria
FT
Oviedo
0 - 4
Zaragoza
Spain: Segunda B Group 1
FT
Navalcarnero
1 - 1
Pontevedra
FT
Ponferradina
1 - 0
Guijuelo
Spain: Segunda B Group 2
FT
Athletic Club B
3 - 1
Amorebieta
FT
CD Vitoria
0 - 1
CD Izarra
FT
Tudelano
2 - 1
Gimnastica De Torrelavega
Spain: Segunda B Group 3
FT
Badalona
0 - 0
Teruel
FT
Hercules
1 - 0
Espanyol B
FT
Olot
2 - 2
Levante B
FT
Valencia Mestalla
1 - 2
Cornella
Spain: Segunda B Group 4
FT
Sevilla Atletico
2 - 1
San Fernando
Spain: Primera Division Women
FT
Espanyol (W)
1 - 0
Betis (W)
FT
Malaga (W)
0 - 4
Atletico Madrid (W)
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
2 - 2
AFC Eskilstuna
FT
Jonkopings Sodra
1 - 0
Gefle
Sweden: Division 1 North
FT
Nykoping
0 - 2
Karlslunds
FT
Sollentuna
2 - 2
Akropolis
Sweden: Division 1 South
FT
Eskilsminne
2 - 0
Husqvarna
FT
Karlskrona
0 - 4
Atvidabergs
FT
Kristianstad
2 - 2
Grebbestads
FT
Lunds
1 - 0
Skovde AIK
FT
Utsiktens
2 - 2
Oskarshamns AIK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kalmar (W)
2 - 3
Vaxjo (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
4 - 2
Linkopings (W)
FT
Rosengard (W)
2 - 0
Djurgarden (W)
Thailand: Premier League
FT
BEC Tero Sasana
2 - 4
Muangthong United
FT
Chonburi
2 - 1
Air Force Central
FT
Nakhon Ratchasima
0 - 2
Buriram United
FT
Navy FC
0 - 4
Bangkok United
FT
Ubon UMT
1 - 3
Pattaya United
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
2 - 1
Keciorengucu
FT
Ankara Demirspor
0 - 1
Bodrumspor
FT
Eyupspor
0 - 1
Kastamonuspor
FT
Gumushanespor
1 - 1
Samsunspor
FT
Inegolspor
3 - 1
Gaziantepspor
FT
Manisaspor
1 - 2
Hacettepe
FT
Sakaryaspor
1 - 2
Sariyer
FT
Sancaktepe Belediye
1 - 0
Bayrampasa
FT
Usakspor
1 - 1
Nigde Belediyespor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Fethiyespor
2 - 2
Anadolu Selcukluspor
FT
Kahramanmarasspor
1 - 1
Sanliurfaspor
FT
Kirklarelispor
0 - 0
Manisa Buyuksehir
FT
Menemen Belediye
5 - 1
Darica Genclerbirligi
FT
Polatli Bugsasspor
2 - 1
Etimesgut Belediyespor
FT
Sivas Belediyespor
3 - 0
Bandirmaspor
FT
Tokatspor
0 - 2
Tarsus Idman Yurdu
FT
Tuzlaspor
2 - 0
Fatih Karagumruk
FT
Zonguldak Komurspor
1 - 0
Pendikspor
UEFA: Nations League A
FT
England
1 - 2
Spain
FT
Switzerland
6 - 0
Iceland
UEFA: Nations League B
FT
Northern Ireland
1 - 2
Bosnia & Herzegovina
UEFA: Nations League C
FT
Estonia
0 - 1
Greece
FT
Finland
1 - 0
Hungary
UEFA: Nations League D
FT
Belarus
5 - 0
San Marino
FT
Luxembourg
4 - 0
Moldova
USA: MLS
FT
New York City
1 - 1
DC United
USA: NASL United Soccer League
FT
Carolina Railhawks
3 - 3
Nashville
FT
Charleston Battery
1 - 0
Tampa Bay Rowdies
FT
Charlotte Independence
2 - 1
Richmond Kickers
FT
Penn FC
1 - 2
Atlanta United II
USA: NWSL
FT
North Carolina Courage (W)
5 - 0
Houston Dash (W)
FT
Portland Thorns (W)
3 - 1
Seattle Reign (W)
FT
Sky Blue (W)
1 - 0
Orlando Pride (W)
FT
Utah Royals (W)
2 - 1
Chicago Red Stars (W)
Ukraine: First League
FT
Balkany Zorya
0 - 0
Ahrobiznes Volochysk
FT
Ingulets Petrove
1 - 0
Metalist 1925 Kharkiv
FT
Kolos Kovalivka
5 - 2
Hirnyk-Sport
FT
Mykolaiv
4 - 1
Rukh Vynnyky
FT
Obolon-Brovar Kyiv
0 - 2
Sumy
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro
1 - 1
Defensor Sporting
FT
Montevideo Wanderers
1 - 1
Fenix
FT
Penarol
2 - 0
Atenas
Uruguay: Segunda Division
FT
Albion
1 - 3
Villa Teresa
FT
Cerrito
0 - 1
Central Espanol
FT
Juventud
1 - 1
Tacuarembo
FT
Plaza Colonia
1 - 1
Oriental
FT
Sud America
1 - 1
Cerro Largo
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Deportivo JBL
1 - 2
Atletico el Vigia
FT
Gran Valencia
0 - 0
Angostura
FT
Hermanos Colmenarez
2 - 2
Union Atletico Falcon
FT
Margarita
0 - 0
Petrolero de Anzoategui
FT
Urena
5 - 2
Real Frontera
FT
Yaracuyanos
3 - 1
Lala
Vietnam: V League 1
FT
QNK Quang Nam
2 - 1
Ho Chi Minh City
FT
Than Quang Ninh
3 - 3
Hai Phong
Wales: Premier League
FT
Bala Town
3 - 1
Llanelli
FT
Carmarthen Town
3 - 0
Newtown AFC
FT
Llandudno
2 - 0
Barry Town