Football ResultsSunday, 9th September 2018

AFC: SAFF Championship Group Stage
FT
India
2 - 0
Maldives
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Flandria
1 - 1
Tristan Suarez
FT
San Miguel
1 - 2
Sacachispas
FT
San Telmo
2 - 0
JJ Urquiza
FT
UAI Urquiza
2 - 0
Talleres Remedios
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Sarmiento Junin
2 - 1
Union Santa Fe
Argentina: FA Cup Round of 16
FT
Argentinos Juniors
0 - 2
Temperley
Australia: NPL NSW Play-Off Final
FT
Sydney Olympic
3 - 1
Apia Leichhardt Tigers
Australia: NPL Queensland Play-Off Final
AET
Queensland Lions
2 - 1
Olympic FC
Austria: Regional League West
FT
Langenegg
1 - 2
Dornbirn 1913
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Roeselare
2 - 1
Beershot Wilrijk
FT
Union St Gilloise
2 - 2
Mechelen
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Escuela Enrique Happ
0 - 1
Universitario de Vinto
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Deportivo Kivon
3 - 2
Libertad Beni
Bolivia: Nacional B Group C
FT
CA Bermejo
1 - 1
Deportivo Aleman
FT
Industrial Aviles
3 - 0
Juventud Unida de Pocitos
Brazil: Serie A
FT
America Mineiro
0 - 0
Ceara
FT
Flamengo
2 - 0
Chapecoense
FT
Fluminense
1 - 0
Botafogo
FT
Internacional
1 - 0
Gremio
FT
Palmeiras
1 - 0
Corinthians
FT
Parana
0 - 2
Santos
FT
Vitoria
1 - 0
Vasco da Gama
Brazil: Serie B
FT
Vila Nova
2 - 1
Coritiba
Brazil: Serie C Seria C Play-Off Semi Final
PEN
Operario PR
4 - 2
Bragantino
Brazil: Brasileiro Women Play-Off Quarter Final
FT
Kindermann (W)
1 - 0
Flamengo (W)
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
1 - 2
Lokomotiv Mezdra
FT
Botev Lukovit
1 - 0
Akademik Svishtov
FT
Kom Berkovitsa
2 - 1
Botev Kozloduy
FT
Pavlikeni
3 - 1
Tryavna
FT
Sevlievo
2 - 0
Levski 2007
FT
Spartak Pleven
2 - 3
Bdin Vidin
FT
Yantra Polski Trambesh
0 - 0
Vihar Slavyanovo
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Levski Karlovo
3 - 0
Karnobat
CAF: Africa Cup Of Nations Qualifying Round
FT
Angola
1 - 0
Botswana
FT
Ethiopia
1 - 0
Sierra Leone
FT
Guinea
1 - 0
Central African Republic
FT
Lesotho
1 - 1
Cape Verde
FT
Liberia
1 - 1
Congo DR
FT
Madagascar
2 - 2
Senegal
FT
Republic of Congo
1 - 1
Zimbabwe
FT
Rwanda
1 - 2
Ivory Coast
FT
South Sudan
0 - 3
Mali
FT
Swaziland
0 - 2
Tunisia
FT
Togo
0 - 0
Benin
CONCACAF: Nations League Qualifying Round
FT
Aruba
3 - 1
Bermuda
FT
Bonaire
0 - 5
Dominican Republic
FT
US Virgin Islands
0 - 8
Canada
Canada: CSL
FT
Real Mississauga
1 - 6
Waterloo
Chile: Primera B
FT
Coquimbo Unido
1 - 1
Cobresal
FT
Deportes Copiapo
2 - 3
Deportes Valdivia
FT
San Marcos de Arica
1 - 2
Rangers de Talca
FT
Santiago Wanderers
2 - 1
Nublense
China: League One
FT
Meizhou Hakka
1 - 2
Heilongjiang Lava Spring
Colombia: Primera B
FT
Barranquilla
3 - 0
Orsomarso
FT
Fortaleza
2 - 0
Real Santander
FT
Llaneros
1 - 0
Popayan
FT
Pereira
2 - 2
Cortulua
Colombia: Primera A Clausura
FT
Deportivo Cali
3 - 0
La Equidad
FT
Deportivo Pasto
0 - 2
Atletico Nacional Medellin
FT
Envigado
2 - 1
Patriotas
FT
Huila
0 - 1
Santa Fe
FT
Independiente Medellin
1 - 1
Leones
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Alajuelense
6 - 1
CS Herediano
FT
Carmelita
3 - 0
Guadalupe FC
FT
Cartagines
0 - 1
Deportivo Saprissa
FT
Limon
3 - 1
Universidad de Costa Rica
FT
Municipal Grecia
1 - 2
Perez Zeledon
FT
San Carlos
2 - 2
Santos de Guapiles
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
2 - 2
NK Osijek II
FT
Kustosija
1 - 1
Hajduk Split II
Denmark: 1. Division
FT
FC Helsingor
0 - 1
Thisted
FT
Fredericia
1 - 2
Nykobing
FT
Roskilde
1 - 4
Lyngby
FT
Viborg
2 - 1
Naestved
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Ringkobing
1 - 0
Aarhus Fremad
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
AB Copenhagen
6 - 0
Skovshoved
FT
B 73 Slagelse
1 - 0
Hillerod Fodbold
Denmark: Elitedivisionen
FT
B93 Copenhagen (W)
0 - 2
VSK Aarhus (W)
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Delfin
0 - 0
Macara
FT
Emelec
2 - 0
Barcelona
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Chalatenango
1 - 0
Isidro Metapan
FT
Firpo
1 - 3
Aguila
FT
Municipal Limeno
2 - 3
Santa Tecla
FT
Sonsonate
3 - 3
Audaz
England: League One
FT
Oxford United
1 - 2
Coventry City
England: Womens Super League
FT
Arsenal (W)
5 - 0
Liverpool (W)
FT
Birmingham City (W)
1 - 0
Everton (W)
FT
Brighton Hove Albion (W)
0 - 1
Bristol Academy (W)
FT
Chelsea (W)
0 - 0
Manchester City (W)
FT
Reading (W)
4 - 0
Yeovil Town (W)
Finland: Ykkonen
FT
JJK
3 - 1
Ekranas IF
FT
KPV
3 - 0
AC Kajaani
Finland: Kakkonen Group A
FT
Vaajakoski
4 - 1
NJS
Finland: Kakkonen Group B
FT
FC Espoo
2 - 2
Jazz
FT
HJS Akatemia
3 - 1
BK-46
FT
Kiffen
0 - 0
HIFK II
FT
Salpa
1 - 3
KaaPo
Finland: Kakkonen Group C
FT
SJK Akatemia
2 - 2
GBK
FT
TPV
2 - 1
TP-47 Tornio
Finland: Naisten Liga
FT
HJK Helsinki (W)
2 - 0
TPS (W)
France: Division 1 Women
FT
Paris St Germain (W)
5 - 1
Paris FC (W)
Friendly: Friendlies
FT
Germany
2 - 1
Peru
Friendly: Friendlies
FT
Nurnberg
4 - 0
Dukla Praha
FT
Tsarsko Selo
1 - 1
Lokomotiv Plovdiv
FT
Zenit St Petersburg
1 - 0
Kairat Almaty
Germany: Regional League North
FT
Eintracht Norderstedt
1 - 2
Luneburger Hansa
FT
Hamburg II
5 - 0
Havelse
FT
Holstein Kiel II
0 - 2
Weiche Flensburg
FT
VfL Oldenburg
1 - 1
Oldenburg
Germany: Regional League West
FT
Wuppertaler
0 - 0
Alemannia Aachen
Germany: Regional League Bavaria
FT
Garching
2 - 0
Pipinsried
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Deportivo Chiantla
0 - 1
Coban Imperial
FT
Malacateco
3 - 3
Siquinala
FT
Xelaju
2 - 1
Deportivo Petapa
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Honduras
1 - 1
CD Olimpia
FT
CD Motagua
5 - 0
Juticalpa
FT
Platense
1 - 0
CD Marathon
FT
Real Espana
3 - 0
Vida
FT
Real de Minas
0 - 1
Lobos UPNFM
Hong Kong: Division 1
FT
BC Rangers
5 - 1
Mutual
FT
Central And Western
1 - 2
South China FC
FT
Citizen
1 - 4
Eastern District
FT
Happy Valley
5 - 1
Dreams Metro Gallery
FT
Tai Chung
2 - 2
Wong Tai Sin
FT
Wing Yee
2 - 1
Shatin
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 1st Round
FT
USM Alger
2 - 0
Al Quwa Al Jawiya
Japan: League Cup Quarter Final
FT
Cerezo Osaka
2 - 2
Shonan Bellmare
FT
Kashiwa Reysol
1 - 1
Ventforet Kofu
FT
Kawasaki Frontale
1 - 3
Kashima Antlers
FT
Yokohama F Marinos
3 - 1
Gamba Osaka
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 2
JEF United Chiba
FT
Machida Zelvia
0 - 0
Mito Hollyhock
FT
Renofa Yamaguchi
0 - 1
Montedio Yamagata
Japan: J3 League
FT
Grulla Morioka
3 - 3
Gainare Tottori
FT
Nagano Parceiro
4 - 0
Fujieda MYFC
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Cobaltore Onagawa
0 - 1
Maruyasu Okazaki
FT
Honda Lock
4 - 1
Honda Lock
FT
Reinmeer Aomori
1 - 2
Verspah Oita
FT
Sony Sendai
1 - 3
Honda FC
FT
Tegavajaro Miyazaki
0 - 0
Mio Biwako Shiga
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 0
Imabari
FT
Yokogawa Musashino
2 - 1
FC Osaka
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
1 - 5
NTV Beleza (W)
FT
JEF United Chiba (W)
0 - 0
Urawa Red Diamonds (W)
FT
Nojima Stella (W)
3 - 3
INAC Kobe Leonessa (W)
Montenegro: Druga CFL
FT
Berane
0 - 1
Kom
FT
Bokelj
3 - 0
Decic
FT
Igalo
2 - 1
Otrant Olympic
FT
Jezero
0 - 2
Arsenal Tivat
FT
Mladost Ljeskopolje
0 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
Morocco: Botola Pro
FT
FAR Rabat
0 - 1
Difaa El Jadida
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
3 - 0
Stabaek II
FT
Honefoss
2 - 4
Mjolner
FT
Nybergsund Il Trysil
0 - 0
Grorud
FT
Odd Ballklubb II
2 - 3
Fredrikstad
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Vard Haugesund
1 - 3
Kjelsas
FT
Vidar
1 - 0
Hodd
Norway: Toppserien
FT
Sandvikens (W)
4 - 1
Grand Bodo
FT
Valerenga (W)
1 - 1
Klepp (W)
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Plaza Amador
2 - 1
Tauro
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
General Diaz
3 - 1
Club Guarani
FT
Olimpia Asuncion
1 - 0
Libertad
Paraguay: Segunda Division
FT
Club River Plate
1 - 1
General Caballero
FT
Club Sportivo San Lorenzo
2 - 1
2 de Mayo
FT
Deportivo Caaguazu
2 - 2
Rubio Nu
FT
Fernando de la Mora
1 - 0
Deportivo Liberacion
FT
Fulgencio Yegros
1 - 0
Martin Ledesma
FT
Guairena
3 - 0
Resistencia
FT
Ovetense
3 - 2
Sportivo Iteno
FT
Sportivo Trinidense
3 - 0
RI 3 Corrales
Peru: Segunda Division
FT
Atletico Grau
4 - 0
Alfredo Salinas
FT
Cesar Vallejo
1 - 3
Juan Aurich
FT
Cienciano
1 - 1
Alianza Atletico
FT
Cultural Santa Rosa
2 - 2
Sport Loreto
FT
Sport Victoria
2 - 2
Deportivo Hualgayoc
Poland: I Liga
FT
Garbarnia Krakow
1 - 1
Rakow Czestochowa
Qatar: Stars Cup Group Stage
FT
Al Rayyan
3 - 0
Al Ahli Doha
FT
Al Sadd
3 - 0
Al Shahaniya
FT
Al Sailiya
1 - 2
Al Khor
Romania: Liga II
FT
Pandurii Targu Jiu
5 - 3
Farul Constanta
FT
Politehnica Timisoara
2 - 3
SCM Pitesti
Russia: PFL West
FT
Leningradets
2 - 0
Chertanovo Moscow II
FT
Lokomotiv Moscow II
0 - 0
Dolgoprudny
FT
Pskov 747
1 - 1
Luki-Energiya
Russia: PFL Center
FT
Ryazan
0 - 1
Sokol Saratov
FT
Salyut Belgorod
2 - 2
Kvant Obninsk
FT
Strogino Moscow
1 - 2
Kaluga
Russia: PFL South
FT
Krasnodar 3
1 - 1
Angusht
FT
Legion
2 - 0
Druzhba Maykop
FT
Mashuk KMV
0 - 0
SKA Rostov
FT
Spartak Vladikavkaz
3 - 1
Dinamo Stavropol
FT
Urozhay Krasnodar
1 - 0
Chernomorets Novorossiysk
FT
Volgar Astrakhan
2 - 2
Spartak Nalchik
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
FC UFA II
2 - 1
Ural 2 II
FT
Neftekhimik
1 - 0
Syzran 2003
FT
Nosta
0 - 2
Volga Ulyanovsk
FT
Zenit-Izhevsk
1 - 2
Zvezda Perm
Russia: PFL East
FT
Sakhalin
3 - 1
Chita
FT
Sibir II
2 - 1
Zenit Irkutsk
Serbia: Prva Liga
FT
Becej
1 - 5
Zarkovo
FT
Indjija
4 - 0
Backa Topola
FT
Sloboda Uzice
0 - 3
Zlatibor
FT
Trayal Krusevac
1 - 1
Metalac GM
South Korea: K League 2
FT
Ansan Greeners
3 - 2
Gwangju
FT
Anyang
3 - 1
Bucheon 1995
Spain: Segunda Division
FT
Cordoba
0 - 0
Alcorcon
FT
Deportivo La Coruna
1 - 0
Sporting Gijon
FT
Extremadura
1 - 3
Granada
FT
Numancia
1 - 0
Elche
FT
Reus
1 - 2
Albacete
Spain: Segunda B Group 1
FT
Burgos
0 - 0
Salmantino
FT
Celta Vigo B
0 - 2
San Sebastian de los Reyes
FT
Cultural Leonesa
0 - 1
Las Palmas B
FT
Fuenlabrada
1 - 0
Deportivo Fabril
FT
Internacional de Madrid
1 - 1
Coruxo
FT
Union Adarve
0 - 0
Real Madrid Castilla
FT
Unionistas de Salamanca
1 - 1
Atletico Madrid B
FT
Valladolid B
1 - 0
Rapido de Bouzas
Spain: Segunda B Group 2
FT
Barakaldo
2 - 0
Real Sociedad B
FT
CD Calahorra
3 - 1
Gernika
FT
Durango
1 - 4
Mirandes
FT
Langreo
0 - 0
UD Logrones
FT
Racing Santander
4 - 0
Arenas Club
FT
Real Union
1 - 2
Leioa
FT
Sporting Gijon B
1 - 2
Oviedo B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Alcoyano
0 - 0
Ontinyent
FT
Castellon
1 - 1
Villarreal B
FT
Ejea
2 - 1
Atletico Baleares
FT
Lleida Esportiu
2 - 1
Ebro
FT
Peralda
1 - 1
Conquense
FT
Sabadell
0 - 1
Barcelona B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Almeria B
0 - 0
Real Linense
FT
Atletico Sanluqueno
2 - 1
Ejido
FT
Badajoz
0 - 0
Murcia
FT
Jumilla
0 - 0
Granada B
FT
Malaga B
0 - 1
Talavera
FT
Melilla
2 - 1
Marbella
FT
Recreativo Huelva
0 - 0
Cartagena
FT
UCAM Murcia
2 - 1
Don Benito
FT
Villanovense
0 - 0
UD Ibiza
Spain: Primera Division Women
FT
(W)
0 - 0
Valencia (W)
FT
Athletic Club (W)
0 - 1
Barcelona (W)
FT
Granada Tenerife (W)
2 - 3
Real Sociedad (W)
FT
Levante (W)
1 - 0
Rayo Vallecano (W)
FT
Madrid CFF (W)
3 - 1
Sporting Huelva (W)
FT
Sevilla (W)
2 - 4
Fundacion Albacete (W)
Sweden: Superettan
FT
Norrby
3 - 2
Frej
FT
Orgryte
1 - 0
Osters
Sweden: Division 1 North
FT
Carlstad United
3 - 1
Team TG
FT
Linkopings
2 - 1
Skelleftea
FT
Rynninge
3 - 1
Vasteras
FT
Sandvikens
2 - 1
Assyriska
FT
Syrianska
2 - 0
Syrianska Botkyrka
FT
Umea
2 - 1
Forward
Sweden: Division 1 South
FT
Angelholms
2 - 2
Oddevold
FT
Ljungskile
1 - 1
Torns
FT
Mjallby
2 - 1
Tvaakers
Sweden: Damallsvenskan
FT
Eskilstuna United (W)
4 - 0
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Hammarby DFF (W)
0 - 3
Pitea (W)
FT
Vittsjo (W)
1 - 2
Kristianstads (W)
Thailand: Premier League
FT
Bangkok Glass
2 - 1
Ratchaburi
FT
Chiangrai United
3 - 2
Prachuap
FT
Port FC
1 - 1
Chainat
FT
Suphanburi
0 - 1
Sukhothai
UAE: League Cup Group Stage
FT
Al Ittihad Kalba
1 - 4
Ajman
FT
Al Wahda Abu Dhabi
3 - 0
Al Wasl
FT
Baniyas
3 - 0
Dibba Al Fujairah
UEFA: Nations League A
FT
France
2 - 1
Netherlands
UEFA: Nations League B
FT
Denmark
2 - 0
Wales
FT
Ukraine
1 - 0
Slovakia
UEFA: Nations League C
FT
Bulgaria
1 - 0
Norway
FT
Cyprus
2 - 1
Slovenia
UEFA: Nations League D
FT
FYR Macedonia
2 - 0
Armenia
FT
Georgia
1 - 0
Latvia
FT
Liechtenstein
2 - 0
Gibraltar
USA: MLS
FT
Portland Timbers
2 - 0
Colorado Rapids
FT
Sporting Kansas City
1 - 0
Orlando City
USA: NASL United Soccer League
FT
Las Vegas Lights
1 - 2
Los Angeles Galaxy II
FT
Orange County
3 - 2
OKC Energy
FT
Portland Timbers II
4 - 0
Tulsa Roughnecks
FT
RGV Toros
2 - 1
Real Monarchs
FT
Sacramento Republic
3 - 0
Seattle Sounders II
FT
Saint Louis
1 - 0
Reno 1868
FT
San Antonio
3 - 2
Phoenix Rising
FT
Swope Park Rangers
1 - 0
Fresno
Ukraine: First League
FT
Avanhard Kramatorsk
1 - 2
Dnipro-1
FT
Prikarpatye
7 - 1
Zirka Kirovohrad
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Boston River
0 - 0
Danubio
FT
Club River Plate
0 - 0
Nacional de Football
FT
Liverpool Montevideo
2 - 0
Rampla Juniors
FT
Racing Montevideo
2 - 0
Progreso
Uruguay: Segunda Division
FT
Deportivo Maldonado
1 - 2
Miramar
FT
Villa Espanola
1 - 2
Rentistas
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico Furrial
4 - 0
Libertador
FT
UCV
0 - 0
Petare
FT
ULA FC
3 - 2
Titanes
Venezuela: FA Cup Quarter Final
FT
Aragua
2 - 0
Atletico Venezuela
FT
Deportivo Anzoategui
1 - 1
Deportivo La Guaira
FT
Zamora
1 - 0
Llaneros
FT
Zulia
1 - 1
Carabobo
Vietnam: V League 1
FT
Da Nang
2 - 1
Can Tho
FT
Hanoi T&t
2 - 0
Song Lam Nghe An
FT
Hoang Anh Gia Lai
0 - 3
Thanh Hoa
FT
Nam Dinh
1 - 2
Sanna Khanh Hoa
FT
Sai Gon
2 - 0
Becamex Binh Duong
Wales: Premier League
FT
Cardiff Metropolitan
1 - 0
Cefn Druids