Football ResultsSaturday, 9th November 2019

AFC: Champions League Final
FT
Al Hilal Saudi
1 - 0
Urawa Red Diamonds
Albania: Superliga
FT
Bylis
2 - 3
Skenderbeu Korce
FT
Luftetari Gjirokaster
0 - 0
Teuta Durres
Algeria: Ligue 2
FT
El Eulma
2 - 1
WA Tlemcen
FT
Khroub
1 - 1
MC Saida
FT
MO Bejaia
1 - 0
JSM Skikda
FT
Olympique Medea
2 - 1
Amal Bou Saada
FT
RC Arbaa
1 - 1
JSM Bejaia
FT
RC Relizane
3 - 2
Arzew
FT
Tadjenant
1 - 1
ASM Oran
FT
USM Annaba
4 - 2
USM El Harrach
Algeria: Ligue 1
FT
Ain Mlila
1 - 0
ASO Chlef
FT
Bordj Bou Arreridj
2 - 0
Paradou
FT
CS Constantine
1 - 0
CR Belouizdad
FT
ES Setif
2 - 1
USM Bel Abbes
FT
JS Saoura
2 - 1
Biskra
FT
MC Oran
1 - 0
Magra
FT
USM Alger
0 - 0
Hussein Dey
Argentina: Primera Nacional
FT
Almagro
1 - 0
All Boys
FT
Alvarado
2 - 0
Racing Club
FT
Estudiantes R.c.
0 - 1
San Martin de San Juan
FT
Ferro Carril Oeste
0 - 1
Agropecuario
FT
Instituto Cordoba
2 - 0
Santamarina
FT
Nueva Chicago
2 - 1
Estudiantes BA
FT
Platense
0 - 1
Temperley
FT
Sarmiento Junin
3 - 1
Quilmes
FT
Villa Dalmine
0 - 0
Atletico de Rafaela
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Argentino De Quilmes
0 - 3
Fenix
FT
Comunicaciones
3 - 1
Tristan Suarez
FT
San Miguel
1 - 1
Deportivo Armenio
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Crucero del Norte
2 - 2
Juventud Unida
FT
Juventud Unida Universitario
1 - 1
Ferro Carril Oeste
Argentina: Superliga
FT
Godoy Cruz
1 - 2
Independiente
FT
Lanus
0 - 1
Banfield
FT
San Lorenzo
3 - 0
Argentinos Juniors
FT
Union Santa Fe
0 - 1
Atletico Tucuman
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
1 - 1
Ararat Yerevan
Australia: A League
FT
Newcastle Jets
1 - 1
Perth Glory
FT
Western United
2 - 1
Western Sydney
Austria: Bundesliga
FT
SCR Altach
0 - 3
Rapid Vienna
FT
St Polten
5 - 1
Wattens
FT
Sturm Graz
3 - 1
Hartberg
Austria: 2.Liga
FT
Dornbirn 1913
2 - 2
BW Linz
FT
Liefering
1 - 3
Vorwarts Steyr
Austria: Regional League East
FT
Stripfing/Weiden
2 - 1
Mannsdorf
FT
Team Wiener Linien
0 - 1
Karabakh
Austria: Regional League Central
FT
Kalsdorf
1 - 2
ATSV Wolfsberg
FT
Usv St. Anna Am Aigen
9 - 0
Stadl-Paura
FT
Wels
1 - 6
Gleichenberg
FT
Wolfsberger AC II
2 - 1
Union Vocklamarkt
Austria: Regional League Salzburg
FT
Grodig
3 - 1
Sv Kuchl
FT
Pinzgau
1 - 0
Austria Salzburg
FT
SAK 1914
6 - 1
St Johann
FT
Wals Grunau
1 - 0
BSK 1933
Austria: Regional League Tirol
FT
Imst
2 - 0
Telfs
FT
Kitzbuhel
3 - 0
Wacker Innsbruck II
FT
Kufstein
1 - 3
Reichenau
FT
Schwaz
0 - 5
Worgl
FT
Zirl
0 - 3
Hall
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Austria Lustenau (AM)
1 - 1
Hohenems
FT
Bregenz
5 - 1
Langenegg
FT
Lauterach
4 - 2
SCR Altach II
FT
RW Rankweil
4 - 4
Dornbriner
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
2 - 1
Neftchi Baku
FT
Qabala
3 - 0
Sabail
Belarus: Premier League Division 1
FT
Gomel
1 - 0
Minsk
FT
Shakhter Soligorsk
5 - 1
Slavia Mozyr
FT
Slutsk
0 - 0
Gorodeya
Belgium: Division 1A
FT
Cercle Brugge
2 - 1
St Truiden
FT
Charleroi
1 - 0
Eupen
FT
Kortrijk
1 - 3
Waasland-Beveren
FT
Oostende
2 - 2
Mouscron-Peruwelz
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
2 - 1
Fk Zvijezda 09
FT
Radnik Bijeljina
1 - 1
Sarajevo
FT
Sloboda Tuzla
0 - 4
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Zrinjski
4 - 0
Sloga Simin Han
Brazil: Serie A
FT
Goias
0 - 3
Santos
FT
Palmeiras
1 - 1
Corinthians
Brazil: Serie B
FT
Brasil de Pelotas
2 - 2
Oeste
FT
CRB
2 - 1
Atletico Goianiense
FT
Figueirense
1 - 1
Coritiba
FT
Guarani Campinas
0 - 0
Ponte Preta
FT
Sao Bento
1 - 2
Cuiaba
FT
Sport Recife
1 - 0
Criciuma
Bulgaria: First PFL
FT
CSKA Sofia
1 - 0
Slavia Sofia
FT
Etar Veliko Tarnovo
1 - 0
Cherno More Varna
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Galabovo
3 - 2
Neftochimic Burgas
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
3 - 2
Strumska Slava
FT
Ludogorets II
0 - 3
Hebar Pazardzhik
FT
Montana
0 - 2
Septemvri Sofia
FT
Spartak Pleven
0 - 1
Chernomorets Balchik
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
Botev Novi Pazar
0 - 3
FT
Hitrino
3 - 0
Benkovski Byala
FT
Kaliakra
0 - 0
FT
Septemvri Tervel
5 - 0
Kubrat
FT
Shumen 1929
0 - 4
Dobrudzha
FT
Svetkavitsa
0 - 0
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Borislav Parvomay
3 - 0
Uragan Boyadzhik
FT
Chernomorets Burgas
2 - 1
Nesebar
FT
Karnobat
0 - 1
Gigant Saedinenie
FT
Maritsa Plovdiv
1 - 0
Zagorets Nova Zagora
FT
Minyor Radnevo
4 - 0
Dimitrovgrad
FT
Rozova Dolina
3 - 1
Haskovo 1957
FT
Sokol Markovo
2 - 1
Svilengrad 1921
FT
Sozopol
2 - 0
Levski Karlovo
Bulgaria: 3rd AFL
FT
1 - 3
Chavdar Etropole
FT
Balkan Botevgrad
1 - 0
Rilski Sportist
FT
Belasitsa Petrich
5 - 1
Botev Ihtiman
FT
Nadezhda Dobroslavtsi
5 - 1
Marek
FT
Oborishte
0 - 0
Minyor Pernik
FT
Pirin Razlog
0 - 3
Vihren
FT
Septemvri Simitli
2 - 1
Slivnishki Geroy
FT
Sportist Svoge
0 - 1
Bansko
CONMEBOL: Copa Sudamericana Final
FT
Independiente del Valle
3 - 1
Colon Santa Fe
Colombia: Primera A Cl-P.off Gs
FT
Santa Fe
2 - 1
America de Cali
Colombia: Primera B Pb Cl P.off Gs
FT
Bogota FC
1 - 2
Chico
FT
Quindio
0 - 0
Tigres
FT
Real Cartagena
2 - 2
Fortaleza
Congo DR: Linafoot
FT
Motema Pembe
3 - 0
Sanga Balende
Croatia: Prva HNL
FT
Lokomotiva Zagreb
3 - 1
Inter Zapresic
FT
Varazdin
0 - 0
Slaven Belupo
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
3 - 0
Dinamo Zagreb II
FT
Kustosija
3 - 0
Cibalia
FT
Orijent Rijeka
0 - 0
Hrvatski Dragovoljac
Cyprus: Division 2 Phase 1
FT
Asil Lisis
2 - 0
Eny Digenis Ipsonas
FT
Ayias Napas
1 - 2
Omonia Psevda
FT
Digenis Akritas Morphou
0 - 2
Onisilos
FT
Karmiotissa Polemidion
1 - 0
Aris Limassol
FT
Omonia Aradippou
0 - 0
Alki Oroklinis
FT
Xylotympou 2006
0 - 2
Othellos Athienou
FT
Zakakiou
1 - 1
Akritas Chlorakas
Cyprus: Division 3
FT
Ahironas Liopetriou
3 - 0
MEAP Nisou
FT
Amathus Agiou Tichona
1 - 0
ENAD
FT
Apona Anayias
1 - 0
Iraklis Gerolakkou
FT
Chalkanoras Idaliou
3 - 2
Ormidias
FT
Kourris Erimis
0 - 0
Elia Lythrodonta
FT
O Kormakitis
5 - 2
Ethnikos Assias
Cyprus: Division 1
FT
Nea Salamis
2 - 2
Anorthosis Famagusta
FT
Omonia Nicosia
1 - 0
AEL Limassol
Czech Republic: Division 2
FT
Chrudim
1 - 0
Sokolov
FT
Slavoj Vysehrad
0 - 2
Pardubice
FT
Trinec
1 - 1
Lisen
Czech Republic: Division 1
FT
Jablonec
2 - 2
Sparta Praha
FT
Pribram
0 - 0
Opava
FT
Zlin
1 - 0
Sigma Olomouc
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
B 73 Slagelse
2 - 1
Hillerod Fodbold
FT
B93 Copenhagen
1 - 1
HIK Hellerup
FT
Bronshoj
1 - 0
FA 2000
FT
Frem
2 - 0
Holbaek
FT
Skovshoved
2 - 1
Vanlose
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Aarhus Fremad
4 - 1
Brabrand
FT
Jammerbugt
0 - 1
Thisted
FT
Middelfart
2 - 1
Naesby
FT
Sydvest 05
3 - 2
Dalum
FT
VSK Arhus
3 - 0
AB Copenhagen
FT
Vejgaard B
3 - 3
Ringkobing
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
2 - 1
Silkeborg
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Jocoro
0 - 1
Isidro Metapan
FT
Santa Tecla
1 - 1
Juventud Independiente
England: Premier League
FT
Burnley
3 - 0
West Ham United
FT
Chelsea
2 - 0
Crystal Palace
FT
Leicester City
2 - 0
Arsenal
FT
Newcastle United
2 - 1
Bournemouth
FT
Southampton
1 - 2
Everton
FT
Tottenham Hotspur
1 - 1
Sheffield United
England: National League
FT
Stockport County
1 - 0
Dagenham & Redbridge
England: National League North
FT
Bradford Park Avenue
2 - 3
Kings Lynn
FT
Chester City
3 - 0
Alfreton Town
FT
Curzon Ashton
2 - 1
Telford United
FT
Farsley Celtic
1 - 1
Gloucester City
FT
Guiseley
1 - 2
Kettering
FT
Spennymoor Town
1 - 0
Southport
England: National League South
FT
Bath City
3 - 1
Concord Rangers
FT
Chelmsford City
2 - 2
Dorking Wanderers
FT
Hemel Hempstead Town
0 - 3
Braintree
FT
Weymouth
2 - 1
Hampton & Richmond
England: Northern Premier League
FT
Bamber Bridge
2 - 3
Stalybridge Celtic
FT
Lancaster City
2 - 2
Hyde
FT
Mickleover Sports
1 - 4
Witton Albion
FT
Radcliffe Fc
3 - 1
Scarborough
FT
Warrington Town
2 - 1
Stafford Rangers
England: Southern League Central
FT
Banbury United
1 - 0
St Ives
FT
Rushall Olympic
2 - 0
Alvechurch
FT
Stratford
1 - 4
Coalville Town
England: Southern League South
FT
Chesham United
2 - 0
Farnborough
FT
Harrow Borough
2 - 3
Swindon Supermarine
FT
Hendon
2 - 1
Beaconsfield
England: Isthmian Premier League
FT
Bishops Stortford
1 - 3
Corinthian Casuals
FT
Cray Wanderers Fc
6 - 1
Cheshunt Fc
FT
Horsham
4 - 0
Bowers & Pitsea Fc
FT
Lewes
1 - 2
Wingate & Finchley
England: FA Cup 1st Round
FT
AFC Wimbledon
1 - 1
Doncaster Rovers
FT
Accrington Stanley
0 - 2
Crewe Alexandra
FT
Blackpool
4 - 1
Morecambe
FT
Bolton Wanderers
0 - 1
Plymouth Argyle
FT
Cambridge United
1 - 1
Exeter City
FT
Carshalton Athletic
1 - 4
Boston United
FT
Cheltenham Town
1 - 1
Swindon Town
FT
Colchester United
0 - 2
Coventry City
FT
Crawley Town
4 - 1
Scunthorpe United
FT
Ebbsfleet United
2 - 3
Notts County
FT
Forest Green
4 - 0
Billericay
FT
Grimsby Town
1 - 1
Newport County
FT
Ipswich Town
1 - 1
Lincoln City
FT
Maidenhead
1 - 3
Rotherham United
FT
Maidstone United
1 - 0
Torquay United
FT
Mansfield Town
1 - 0
Chorley
FT
Milton Keynes Dons
0 - 1
Port Vale
FT
Nantwich Town
0 - 1
Fylde
FT
Oxford City
1 - 5
Solihull Motors
FT
Salford City
1 - 1
Burton Albion
FT
Shrewsbury Town
1 - 1
Bradford City
FT
Stevenage
1 - 1
Peterborough United
FT
Stourbridge
2 - 2
Eastleigh
FT
Sunderland
1 - 1
Gillingham
FT
Tranmere Rovers
2 - 2
Wycombe Wanderers
FT
Walsall
2 - 2
Darlington 1883
England: Premier League Cup Group Stage
FT
Southampton (U23)
3 - 1
Nottingham Forest (U23)
FT
Wolverhampton Wanderers (U23)
2 - 1
Birmingham City (U23)
England: Championship
FT
Barnsley
2 - 4
Stoke City
FT
Birmingham City
0 - 1
Fulham
FT
Hull City
0 - 1
West Bromwich Albion
FT
Leeds United
2 - 1
Blackburn Rovers
FT
Millwall
2 - 1
Charlton Athletic
FT
Nottingham Forest
1 - 0
Derby County
FT
Preston North End
3 - 1
Huddersfield Town
FT
Queens Park Rangers
2 - 2
Middlesbrough
FT
Reading
3 - 0
Luton Town
FT
Sheffield Wednesday
2 - 2
Swansea City
FT
Wigan Athletic
0 - 3
Brentford
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
2 - 3
Tammeka Tartu
FT
Kuressaare
0 - 1
Trans Narva
FT
Maardu Linnameeskond
0 - 12
Flora Tallinn
FT
Paide LM
3 - 1
FCI Levadia
FT
Tallinna Kalev
3 - 0
Tulevik Viljandi
France: Ligue 1
FT
Lille
0 - 0
Metz
FT
Monaco
1 - 0
Dijon
FT
Reims
0 - 0
Angers
FT
Stade Brestois 29
1 - 2
Paris St Germain
FT
Strasbourg
4 - 1
Nimes
France: Ligue 2
FT
Guingamp
1 - 1
Ajaccio
Friendly: Friendlies
FT
Argentina (W)
1 - 0
Colombia (W)
FT
Australia (W)
2 - 1
Chile (W)
FT
England (W)
1 - 2
Germany (W)
FT
Malaysia
1 - 0
Tajikistan
FT
Uzbekistan
3 - 1
Kyrgyzstan
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Lokomotivi Tbilisi
0 - 2
Chikhura Sachkhere
FT
Metalurgi Rustavi
0 - 2
Dinamo Tbilisi
FT
Saburtalo
3 - 1
WIT Georgia
Germany: Bundesliga
FT
Bayern Munich
4 - 0
Borussia Dortmund
FT
Hertha Berlin
2 - 4
Leipzig
FT
Mainz 05
2 - 3
Union Berlin
FT
Paderborn 07
0 - 1
Augsburg
FT
Schalke 04
3 - 3
Fortuna Dusseldorf
Germany: 2. Bundesliga
FT
Holstein Kiel
1 - 1
Hamburg
FT
Osnabruck
1 - 0
Stuttgart
FT
Sandhausen
3 - 2
Greuther Furth
Germany: 3. Liga
FT
Hallescher
0 - 1
1860 Munich
FT
Hansa Rostock
1 - 2
Duisburg
FT
Ingolstadt 04
4 - 2
Zwickau
FT
Sonnenhof Grossaspach
0 - 3
Waldhof Mannheim
FT
Uerdingen 05
0 - 3
Kaiserslautern
FT
Unterhaching
0 - 0
Meppen
Germany: Regional League North
FT
Heider Sv
2 - 1
Hamburg II
FT
Jeddeloh
3 - 3
Lubeck
FT
Wolfsburg II
3 - 0
Weiche Flensburg
Germany: Regional League Northeast
FT
Altglienicke
3 - 0
Hertha Berlin II
FT
Bischofswerdaer
2 - 1
Auerbach
FT
Chemie Leipzig
0 - 2
ZFC Meuselwitz
FT
Union Furstenwalde
3 - 3
Energie Cottbus
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
3 - 0
Bergisch Gladbach 09
FT
Koln II
3 - 0
Schalke 04 II
FT
Rodinghausen
2 - 1
Bonner
FT
Tus Haltern
0 - 1
Fortuna Koln
FT
Vfb Homberg
1 - 0
Verl
Germany: Regional League Southwest
FT
Bayern Alzenau
1 - 2
Elversberg
FT
Fc Giessen
1 - 1
Kickers Offenbach
FT
Ulm 1846
5 - 0
Bahlinger
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Rosenheim
0 - 4
Augsburg II
FT
1896 Rain Am Lech
4 - 2
Wacker Burghausen
FT
Garching
1 - 1
Bayreuth
FT
Heimstetten
3 - 1
Aubstadt
FT
Memmingen
1 - 1
Nurnberg II
FT
Schalding-Heining
0 - 0
Eichstatt
FT
Schweinfurt
1 - 0
Greuther Furth II
FT
Viktoria Aschaffenburg
0 - 1
Turkgucu-ataspor Munchen
Greece: Football League
FT
Trikala
2 - 1
Veria
Greece: Division C Group 4
FT
Anagennisi Artas
2 - 0
Nafpaktiakos Asteras
Greece: Division C Group 6
FT
Aittitos Spaton
1 - 0
Aek Tripolis
FT
Eolikos
1 - 0
Rodos
Greece: Super League 1
FT
OFI Crete
0 - 1
PAOK
FT
Volos NPS
3 - 2
Panetolikos
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
CSD Municipal
3 - 0
Sanarate
Hong Kong: Senior Shield Quarter Final
FT
Eastern Salon
1 - 0
Southern
FT
Guangzhou R&F (U19)
2 - 1
Sun Pegasus
Hungary: NB I
FT
Budapest Honved
1 - 0
Diosgyori
FT
Kaposvar
0 - 2
MOL Vidi
FT
PAKS
1 - 1
Kisvarda
FT
Puskas Academy
1 - 3
Ujpest
FT
Zalaegerszegi
1 - 1
Mezokovesd-Zsory
India: Super League
FT
Atletico de Kolkata
3 - 1
Jamshedpur
Indonesia: Liga 1
FT
PS TNI
2 - 2
Persebaya Surabaya
Iran: Azadegan League
FT
Niroye Zamini
1 - 0
Arman Gohar
Israel: Premier League
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 1
Hapoel Tel Aviv
FT
Maccabi Netanya
1 - 0
Hapoel Raanana
FT
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
Hapoel Haifa
FT
Sektzya Ness Ziona
2 - 1
Hapoel Beer Sheva
Italy: Serie A
FT
Brescia
0 - 4
Torino
FT
Internazionale
2 - 1
Verona
FT
Napoli
0 - 0
Genoa
Italy: Serie B
FT
Empoli
1 - 2
Pescara
FT
Juve Stabia
1 - 1
Benevento
FT
Perugia
0 - 2
Cittadella
FT
Pisa
3 - 2
Spezia
FT
Unione Venezia
1 - 0
Livorno
FT
Virtus Entella
1 - 1
Pordenone
Italy: Serie C Group A
FT
Monza
2 - 2
Carrarese
Italy: Serie C Group B
FT
Cesena
0 - 0
Reggio Audace
Italy: Serie C Group C
FT
Vibonese
5 - 1
Rieti
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
1 - 0
Shonan Bellmare
FT
Jubilo Iwata
0 - 1
FC Tokyo
FT
Kashima Antlers
0 - 2
Kawasaki Frontale
FT
Nagoya Grampus
3 - 0
Vissel Kobe
FT
Yokohama F Marinos
4 - 2
Consadole Sapporo
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
2 - 0
Gifu
FT
Kashiwa Reysol
3 - 0
Kagoshima United
Japan: J3 League
FT
FC Tokyo (U23)
2 - 3
Blaublitz Akita
FT
Grulla Morioka
3 - 3
Gamba Osaka (U23)
Kenya: Division 1
FT
KCB
1 - 1
Tusker
FT
Kisumu All Stars
1 - 0
Kariobangi Sharks
FT
Posta Rangers
3 - 0
Chemelil Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Feronikeli
0 - 0
Drita
FT
Llapi
1 - 4
Prishtina
Latvia: Virsliga
FT
BFC Daugava
2 - 2
Jelgava
FT
Riga
4 - 1
Spartaks
FT
Valmieras
3 - 3
FS Metta/Lu
FT
Ventspils
0 - 1
Liepaja
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Suduva Marijampole
4 - 1
Zalgiris Kaunas
Lithuania: A Lyga A Relegation Play-Off
FT
Palanga
2 - 2
Banga Gargzdai
Luxembourg: FA Cup Round of 32
FT
1 - 2
Jeunesse Esch
FT
RM Hamm Benfica
1 - 2
Swift Hesperange
Malta: Premier League
FT
Gudja United
3 - 2
Tarxien Rainbows
FT
St Lucia
0 - 2
Birkirkara
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Atletico San Luis
0 - 2
Necaxa
FT
Club Tijuana
0 - 4
Monterrey
FT
Monarcas
3 - 2
Puebla
FT
Veracruz
0 - 5
Club America
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Atlante
2 - 0
Cimarrones
FT
Correcaminos UAT
2 - 1
Venados
FT
Potros UAEM
0 - 2
Tampico Madero
Moldova: National Division Division 1
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
2 - 1
Sfintul Gheorghe
FT
Sheriff Tiraspol
1 - 1
Petrocub
FT
Speranta
2 - 1
Milsami Orhei
FT
Zimbru Chisinau
0 - 0
Codru
Montenegro: Prva CFL
FT
Iskra Danilovgrad
2 - 1
Mladost Ljeskopolje
FT
Mladost Podgorica
1 - 2
Petrovac
FT
Rudar Pljevlja
1 - 1
Zeta
Morocco: Botola Pro
FT
Youssoufia Berrechid
3 - 2
Raja Casablanca
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
1 - 1
Maghreb Fes
FT
Chabab Atlas Khenifra
0 - 0
Olympique Dcheira
FT
Ittihad Khemisset
0 - 0
Chabab Mohammedia
FT
Jeunesse Ben Guerir
0 - 0
Sidi Kacem
FT
KAC Kenitra
2 - 1
Wydad Temara
FT
Racing de Casablanca
2 - 0
Kawkab Marrakech
FT
Wydad Fes
1 - 0
Chabab Rif Hoceima
Morocco: FA Cup Semi Final
AET
Difaa El Jadida
0 - 1
TAS de Casablanca
Netherlands: Eredivisie
FT
Fortuna Sittard
1 - 0
ADO Den Haag
FT
Heerenveen
2 - 1
Sparta Rotterdam
FT
Heracles
6 - 1
VVV Venlo
New Zealand: National Womens League
FT
Capital Football Fed (W)
0 - 2
Northern Football Fed (W)
FT
Southern United (W)
3 - 0
WAIBOP (W)
North Macedonia: Prva MFL
FT
Borec Veles
1 - 1
Makedonija GP
FT
Renova
1 - 1
Akademija Pandev
FT
Sileks
1 - 0
Shkupi 1927
FT
Struga
2 - 1
Vardar Skopje
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
1 - 2
Carrick Rangers
FT
Cliftonville
4 - 0
Warrenpoint Town
FT
Coleraine
4 - 0
Glenavon
FT
Institute
1 - 1
Glentoran
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate
FT
Annagh United
2 - 1
Bangor FC
FT
Limavady United
2 - 2
Banbridge Town
FT
Lisburn Distillery
2 - 0
Moyola Park
FT
Portstewart
5 - 1
Newington Youth Club
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ards
3 - 2
Ballinamallard United
Norway: Eliteserien
FT
Haugesund
1 - 0
Viking
Norway: 1. Divisjon
FT
Aalesund
3 - 1
Sandefjord
FT
Ham-Kam
3 - 2
Nest-Sotra
FT
Jerv
0 - 2
Kongsvinger
FT
KFUM Oslo
1 - 0
Sogndal
FT
Notodden
0 - 2
Start
FT
Raufoss
4 - 5
Skeid
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 0
Tromsdalen
Norway: 2. Divisjon Promotion Play Off
FT
Kvik Halden
1 - 2
Asane
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Arabe Unido
3 - 0
Atletico Chiriqui
FT
Chorrillo
0 - 0
Tauro
FT
Independiente
3 - 1
Costa del Este
FT
Plaza Amador
1 - 1
San Francisco
Peru: Primera Division Clausura
FT
FBC Melgar
2 - 3
Sporting Cristal
FT
Molinos El Pirata
0 - 3
Deportivo Municipal
Poland: Ekstraklasa
FT
Legia Warszawa
5 - 1
Gornik Zabrze
FT
Wisla Krakow
0 - 1
Arka Gdynia
FT
Wisla Plock
0 - 0
Cracovia Krakow
Poland: I Liga
FT
Belchatow
1 - 4
Tychy
FT
Chojniczanka Chojnice
0 - 2
Stal Mielec
FT
Jastrzebie
2 - 2
Miedz Legnica
FT
Odra Opole
2 - 0
Termalica Nieciecza
FT
Radomiak Radom
1 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Stomil Olsztyn
1 - 3
Warta Poznan
FT
Zaglebie Sosnowiec
2 - 0
Wigry Suwalki
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
2 - 2
Lech Ii Poznan
FT
Bytovia Bytow
2 - 0
Gornik Polkowice
FT
Gornik Leczna
2 - 0
Legionovia Legionowo
FT
Olimpia Elblag
1 - 1
Garbarnia Krakow
FT
Pogon Siedlce
1 - 2
Stal Stalowa Wola
FT
Resovia Rzeszow
2 - 2
Katowice
FT
SKRA Czestochowa
1 - 2
Stal Rzeszow
Portugal: Primeira Liga
FT
Famalicao
3 - 3
Moreirense
FT
Rio Ave
1 - 0
Vitoria Setubal
FT
Santa Clara
1 - 2
Benfica
Portugal: LigaPro
FT
Academica
1 - 2
Farense
FT
Feirense
1 - 2
Varzim
FT
Leixoes
3 - 2
UD Oliveirense
FT
Mafra
3 - 1
Porto B
Qatar: Stars League
FT
Al Gharafa
2 - 0
Umm Salal
FT
Al Sadd
0 - 3
Qatar SC
Romania: Liga I
FT
Botosani
0 - 2
Steaua Bucuresti
FT
Chindia Targoviste
1 - 1
CSU Craiova
FT
Clinceni
1 - 0
Poli Iasi
Romania: Liga II
FT
Concordia
2 - 0
Sportul Snagov
FT
Farul Constanta
5 - 0
Pandurii Targu Jiu
FT
Gloria Buzau
1 - 2
Metaloglobus
FT
Politehnica Timisoara
1 - 0
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
SCM Pitesti
0 - 0
UTA Arad
FT
Scolar Resita
1 - 1
Petrolul Ploiesti
FT
Sirineasa
1 - 3
Dunarea Calarasi
Russia: Football Premier League
FT
Rostov
1 - 2
Tambov
FT
Rubin Kazan
0 - 1
Dinamo Moscow
FT
Spartak Moscow
2 - 0
Krylya Sovetov
Russia: Football National League
FT
Armavir
0 - 1
Shinnik Yaroslavl
FT
Avangard Kursk
3 - 2
Tom Tomsk
FT
Baltika
3 - 0
Fakel Voronezh
FT
Enisey
1 - 0
Khimki
FT
Khabarovsk
3 - 2
Chayka
FT
Luch-Energiya
0 - 2
Neftekhimik
FT
Mordovia Saransk
1 - 1
Torpedo Moscow
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
2 - 2
Spartak Moscow (2)
FT
Rotor Volgograd
1 - 1
Chertanovo Moscow
FT
Tekstilshtik Ivanovo
1 - 0
Krasnodar II
Russia: PFL West
FT
Kolomna
1 - 0
Torpedo Vladimir
FT
Leningradets
0 - 0
Znamya Truda
FT
Rodina
1 - 2
Dolgoprudny
FT
Zenit St Petersburg II
2 - 0
Zvezda St Petersburg
Russia: PFL Center
FT
Dinamo Bryansk
1 - 1
Khimik Nobomoskovsk
FT
Kaluga
1 - 2
Khimki II
FT
Kvant Obninsk
2 - 5
Ararat Moscow
FT
Metallurg Lipetsk
3 - 0
Ryazan
FT
Salyut Belgorod
1 - 0
Strogino Moscow
FT
Saturn Ramenskoye
0 - 2
Sokol Saratov
Russia: PFL South
FT
Anzhi
1 - 2
Alania-d Vladikavkaz
Saudi Arabia: Kings Cup Round 64
FT
AFIF
1 - 5
Al Nasr Riyadh
AET
Al Jabil
1 - 2
Al Adalah
FT
Al Sahel
0 - 1
Ohod
Scotland: Premiership
FT
Heart of Midlothian
5 - 2
St Mirren
FT
Kilmarnock
2 - 2
Hamilton Academical
FT
Ross County
1 - 3
Aberdeen
FT
St Johnstone
1 - 4
Hibernian
Scotland: Championship
FT
Alloa Athletic
2 - 1
Dunfermline
FT
Arbroath
3 - 0
Inverness CT
FT
Partick
2 - 1
Morton
FT
Queen of the South
3 - 1
Ayr United
Scotland: League One
FT
Clyde
1 - 2
Peterhead
FT
Dumbarton
2 - 4
East Fife
FT
Falkirk
1 - 2
Airdrieonians
FT
Montrose
3 - 0
Forfar Athletic
FT
Raith Rovers
3 - 1
Stranraer
Scotland: League Two
FT
Albion Rovers
2 - 1
Stenhousemuir
FT
Annan Athletic
1 - 0
Cowdenbeath
FT
Cove Rangers
1 - 0
Stirling Albion
FT
Edinburgh City
1 - 1
Elgin City
FT
Queens Park
5 - 2
Brechin
Serbia: Prva Liga
FT
Buducnost Dobanovci
0 - 0
Kolubara
FT
Dinamo Vranje
1 - 0
Radnicki 1923
FT
Graficar
3 - 1
Trayal Krusevac
FT
Kabel
3 - 1
Metalac GM
FT
Novi Pazar
2 - 4
Zarkovo
FT
Smederevo
0 - 1
Backa
FT
Zemun
1 - 1
Zlatibor
Serbia: Superliga
FT
Macva
0 - 1
Vojvodina
FT
Napredak
3 - 1
Cukaricki
FT
Rad
2 - 0
Spartak Subotica
FT
Radnik Surdulica
0 - 1
Mladost Lucani
Slovakia: Super Liga
FT
Dunajska Streda
3 - 1
Trencin
FT
MSK Zilina
1 - 2
Ruzomberok
FT
Senica
4 - 0
Zemplin Michalovce
FT
Sered
0 - 1
FC Nitra
FT
Spartak Trnava
3 - 2
Pohronie D. Zdana
Slovenia: Prva Liga
FT
Maribor
4 - 1
Domzale
FT
Rudar Velenje
3 - 3
CM Celje
South Africa: National 1st Division
FT
Free State Stars
2 - 2
Steenberg United
FT
Moroka Swallows
1 - 2
Jdr Stars
FT
TS Sporting
1 - 0
Tshakhuma Madzivhadila
South Africa: Premier Soccer League
FT
Amazulu
0 - 2
Chippa United
FT
Kaizer Chiefs
3 - 2
Orlando Pirates
FT
Polokwane City
0 - 1
Baroka
FT
Stellenbosch
0 - 0
Highlands Park
South Korea: K League 2
FT
Ansan Mugunghwa
1 - 4
Anyang
FT
Daejeon Citizen
3 - 1
Gwangju
FT
Jeonnam Dragons
2 - 1
Ansan Greeners
FT
Seoul E-Land
3 - 5
Busan I Park
FT
Suwon City
1 - 2
Bucheon 1995
Spain: Segunda Division
FT
Albacete
0 - 1
Lugo
FT
Huesca
3 - 1
Oviedo
FT
Las Palmas
1 - 1
Alcorcon
FT
Mirandes
2 - 0
Extremadura
FT
Sporting Gijon
0 - 1
Numancia
Spain: Segunda B Group 1
FT
Marino de Luanco
2 - 0
San Sebastian de los Reyes
Spain: Segunda B Group 2
FT
Haro
1 - 1
CD Calahorra
FT
Leioa
0 - 0
Osasuna B
FT
Real Sociedad B
3 - 1
Salamanca
FT
UD Logrones
1 - 1
Valladolid B
FT
Unionistas de Salamanca
0 - 2
Real Union
Spain: Segunda B Group 3
FT
Fc Andorra
2 - 2
Sabadell
Spain: Segunda B Group 4
FT
Badajoz
0 - 0
Atletico Sanluqueno
FT
Cadiz B
2 - 1
Merida
FT
Cordoba
2 - 0
Villarrobledo
FT
Sevilla Atletico
2 - 3
Don Benito
FT
Villarrubia Cf
2 - 2
Recreativo Huelva
Spain: Primera Division
FT
Alaves
3 - 0
Valladolid
FT
Barcelona
4 - 1
Celta Vigo
FT
Eibar
0 - 4
Real Madrid
FT
Valencia
2 - 0
Granada
Sweden: FA Cup 2nd Round
FT
Enskede
0 - 7
AIK
Switzerland: Challenge League
FT
Wil 1900
1 - 4
Chiasso
Switzerland: Super League
FT
Luzern
1 - 2
Servette
FT
Neuchatel Xamax
2 - 3
Thun
Tunisia: Ligue 1
FT
CS Sfaxien
2 - 0
Ben Guerdane
FT
Monastir
3 - 0
JS Kairouanaise
Turkey: Super Lig
FT
Gaziantep BB
0 - 2
Galatasaray
FT
Genclerbirligi
2 - 1
Kayserispor
FT
Rizespor
1 - 0
Antalyaspor
FT
Sivasspor
2 - 0
Konyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Altay
0 - 1
Fatih Karagumruk
FT
Erzurumspor
0 - 0
Akhisar Belediye
FT
Giresunspor
2 - 1
Osmanlispor
FT
Istanbulspor
1 - 2
Menemen Belediye
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 1
Kirklarelispor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Bodrumspor
3 - 0
Nigde Belediyespor
UEFA: Womens Euro 2021 England Qualifying Round
FT
France (W)
6 - 0
Serbia (W)
USA: USSF Division II USL Conference Final
AET
Indy Eleven
1 - 3
Louisville City
AET
Real Monarchs
2 - 1
El Paso Locomotive
Uganda: Premier League
FT
BUL
3 - 0
Mbarara City
FT
Bright Stars
0 - 1
SC Villa
FT
KCCA
3 - 2
Police FC
FT
Soana
1 - 1
Proline
Ukraine: Premier League
FT
Desna Chernihiv
1 - 1
Dnipro-1
FT
Illichivets Mariupol
2 - 2
Karpaty Lviv
FT
Lviv
2 - 0
Vorskla Poltava
Ukraine: First League
FT
Ahrobiznes Volochysk
2 - 1
Ingulets Petrove
FT
Avanhard Kramatorsk
2 - 0
Prikarpatye
FT
Hirnyk-Sport
3 - 0
Chornomorets Odesa
FT
Mynai
2 - 0
Mykolaiv
FT
Volyn Lutsk
3 - 2
Rukh Vynnyky
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Juventud
0 - 0
Danubio
FT
Penarol
1 - 0
Club River Plate
FT
Rampla Juniors
0 - 1
Plaza Colonia
Uruguay: Segunda Division Play Off Semi-Final
FT
Cerrito
0 - 2
Villa Espanola
FT
Sud America
0 - 0
Rentistas
Wales: Premier League
FT
Airbus UK Broughton
1 - 2
Penybont
FT
Barry Town
0 - 4
Connahs Quay
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Nov 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
x
6/1 Man City To Win OR 80/1 Man United To Win
New customers only • Max Bet £5 • £10 deposit using promo code • Free bets are granted within 72 hours and expires after 7 days • Free bet stakes not included in returns • Deposit balance is available for withdrawal at any time. withdrawal restrictions & full T&C’s apply 18+ begambleaware.org
BET HERE
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It