Football ResultsWednesday, 10th October 2018

Afghanistan: Afghan Premier League
FT
Simorgh Alborz
0 - 1
Toofaan Harirod
Algeria: Ligue 1
FT
CR Belouizdad
0 - 1
USM Alger
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Deportivo Kivon
1 - 1
FT
Universidad Crucena
2 - 3
Mariscal Sucre
Bolivia: Nacional B Group C
FT
CA Bermejo
2 - 1
CA Rosario Central
FT
Independiente Petrolero
2 - 1
Industrial Aviles
FT
Petrolero
4 - 1
Juventud Unida de Pocitos
Brazil: Serie A
FT
Botafogo
1 - 1
Vasco da Gama
Brazil: Serie B
FT
Criciuma
0 - 1
Brasil de Pelotas
Brazil: Brasileiro Women BW Play-Off Semi-Final
FT
Rio Preto (W)
3 - 2
Ferroviaria (W)
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Yantra Gabrovo
3 - 0
Tryavna
CAF: Africa Cup Of Nations Qualifying Round
FT
Ethiopia
0 - 0
Kenya
FT
Zambia
2 - 1
Guinea-Bissau
Colombia: Primera A Clausura
FT
Junior
4 - 3
Deportes Tolima
Congo DR: Linafoot
FT
AS Dragons
0 - 1
Mont Bleu
FT
Lubumbashi Sport
1 - 1
St Eloi Lupopo
FT
Motema Pembe
1 - 0
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Limon
3 - 0
CS Herediano
Czech Republic: FA Cup 3rd Round
FT
Karvina
2 - 0
Taborsko
Denmark: FA Cup 3rd Round
FT
Nykobing
1 - 2
Vejle
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
3 - 0
Clan Juvenil
FT
CDS Santa Rita
0 - 2
LDU Portoviejo
FT
Gualaceo
2 - 1
Puerto Quito
FT
Manta
2 - 2
LDU Loja
FT
Mushuc Runa
1 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Orense
1 - 0
CD Olmedo
Friendly: Friendlies
FT
Albania
0 - 0
Jordan
FT
Indonesia
3 - 0
Myanmar
FT
Italy
1 - 1
Ukraine
Friendly: Friendlies
FT
Arminia Bielefeld
2 - 1
Meppen
FT
Zadar
1 - 3
Hajduk Split
Germany: 3. Liga
FT
Energie Cottbus
1 - 2
Hallescher
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Marathon
1 - 1
CD Motagua
Iran: Azadegan League
FT
Gostaresh
1 - 0
Aluminium Arak
FT
Khoneh Be Khoneh
3 - 2
Baderan Tehran
FT
Malavan
1 - 3
Gol Gohar
FT
Mes Rafsanjan
3 - 3
Persepolis Pakdasht
FT
Qashqai Shiraz
0 - 1
Mes Kerman
Italy: Lega Pro Cup 1st Round
FT
Alessandria
2 - 0
Albissola
FT
Feralpisalo
1 - 0
Virtus Verona
FT
Giana Ermino
0 - 1
Albinoleffe
FT
Imolese
4 - 2
Pistoiese
PEN
Sambenedettese
4 - 1
Fano Alma Juventus
Japan: League Cup Semi Final
FT
Kashima Antlers
1 - 2
Yokohama F Marinos
FT
Kashiwa Reysol
1 - 1
Shonan Bellmare
Mexico: Copa MX Apertura Quarter Final
FT
Monterrey
1 - 0
Club Queretaro
Nepal: A Division
FT
Machhindra
0 - 0
Chyasal Youth
Romania: Liga II
FT
ACS Poli Timisoara
1 - 3
Chindia Targoviste
FT
Dacia Unirea Braila
0 - 2
Politehnica Timisoara
FT
Farul Constanta
0 - 3
Universitatea Cluj
FT
Juventus Bucuresti
3 - 0
Aerostar Bacau
FT
Mioveni
0 - 1
SCM Pitesti
FT
Ripensia Timisoara
1 - 1
Sirineasa
FT
Sportul Snagov
4 - 1
Balotesti
FT
UTA Arad
6 - 1
Metaloglobus
Russia: PFL South
FT
Biolog-Novokubansk
0 - 1
Chernomorets Novorossiysk
FT
Chayka
5 - 0
Spartak Nalchik
FT
Druzhba Maykop
0 - 3
Volgar Astrakhan
FT
Legion
1 - 0
Akademiya Futbola
FT
Mashuk KMV
2 - 0
Krasnodar 3
FT
SKA Rostov
0 - 0
Angusht
FT
Urozhay Krasnodar
3 - 2
Dinamo Stavropol
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
FC UFA II
0 - 3
Nosta
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
1 - 1
Chelyabinsk
FT
Ural 2 II
2 - 0
Syzran 2003
FT
Zenit-Izhevsk
1 - 1
Lada Togliatti
FT
Zvezda Perm
2 - 0
Volga Ulyanovsk
Russia: PFL East
FT
Dinamo Barnaul
2 - 1
Chita
FT
Irtysh Omsk
1 - 2
Zenit Irkutsk
FT
Sakhalin
5 - 0
Sibir II
Russia: FA Cup Round of 32
PEN
Tyumen
3 - 0
CSKA Moscow
Saudi Arabia: Division 1
FT
Abha
2 - 1
Al Ansar
FT
Al Jeel
0 - 0
Al Adalah
FT
Al Mojzel
4 - 0
Al Ain Atawlah
FT
Al Shoalah
0 - 2
Hajer
FT
Al Washm
1 - 0
Al Taee
Slovakia: FA Cup 5th Round
FT
FTC Filakovo
2 - 4
Liptovsky Mikulas
FT
Fk 09 Bacuch
1 - 3
Odeva Lipany
FT
Iskra Horne Oresany
0 - 11
Senica
FT
Lokomotiva Kosice
1 - 5
Trencin
FT
Lokomotiva Zvolen
1 - 2
Vion Zlate Moravce
FT
Malzenica
1 - 2
Sport Podbrezova
FT
Msk Povazska Bystrica
0 - 1
Samorin
FT
Skalica
4 - 1
Ruzomberok
FT
Slovan Simonovany
0 - 4
Zemplin Michalovce
FT
TJ Mladost Kalsa
1 - 3
Poprad
FT
Vydrany
0 - 3
FC Nitra
UAE: League Cup Group Stage
FT
Al Jazira
0 - 2
Al Ain
FT
Al Nasr Dubai
3 - 0
Sharjah FC
FT
Dibba Al Fujairah
1 - 0
Al Ittihad Kalba
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Belarus (U17)
2 - 2
Wales (U17)
FT
Bosnia & Herzegovina (U17)
8 - 0
Gibraltar (U17)
FT
Iceland (U17)
2 - 2
Ukraine (U17)
FT
Portugal (U17)
10 - 0
Kazakhstan (U17)
UEFA: U19 Championship Qualifying Round
FT
Austria (U19)
0 - 0
Kosovo (U19)
FT
Belarus (U19)
0 - 1
Switzerland (U19)
FT
Bosnia & Herzegovina (U19)
1 - 3
Republic of Ireland (U19)
FT
Finland (U19)
0 - 0
Denmark (U19)
FT
Italy (U19)
3 - 0
Estonia (U19)
FT
Netherlands (U19)
5 - 0
Faroe Islands (U19)
FT
Norway (U19)
1 - 2
Slovakia (U19)
FT
Slovenia (U19)
1 - 2
Hungary (U19)
FT
Spain (U19)
5 - 0
Andorra (U19)
FT
Ukraine (U19)
1 - 0
Albania (U19)
USA: NASL United Soccer League
FT
Atlanta United II
1 - 1
Pittsburgh Riverhounds
FT
Nashville
2 - 2
Toronto FC II
Venezuela: FA Cup Semi Final
FT
Deportivo Anzoategui
0 - 0
Aragua
FT
Zulia
2 - 0
Zamora