Football ResultsSunday, 10th November 2019

Albania: Superliga
FT
Flamurtari Vlore
1 - 1
Partizani Tirana
FT
Laci
1 - 0
Kukesi
Argentina: Primera Nacional
FT
Atlanta
1 - 1
Barracas Central
FT
Brown de Adrogue
1 - 1
Gimnasia Mendoza
FT
Guillermo Brown
2 - 1
Belgrano Cordoba
FT
Independiente Rivadavia
2 - 1
Deportivo Moron
FT
San Martin Tucuman
2 - 0
Gimnasia Jujuy
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
0 - 1
Almirante Brown
FT
Colegiales
1 - 3
Talleres Remedios
FT
Defensores Unidos
2 - 0
UAI Urquiza
FT
JJ Urquiza
3 - 0
San Telmo
FT
Villa San Carlos
2 - 1
Sacachispas
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Atletico Camioneros
0 - 1
Deportivo Maipu
FT
Boca Unidos
1 - 1
San Martin Formosa
FT
Circulo Deportivo
0 - 0
Cipolletti
FT
Def. De Pronunciamento
1 - 1
Atletico Guemes
FT
Defensa y Justicia
2 - 0
Sportivo Estudiantes Sl
FT
Desamparados
0 - 2
Sportivo Penarol
FT
Douglas Haig
1 - 1
Temperley
FT
Huracan Las Heras
3 - 1
Olimpo Bahia Blanca
FT
Sansinena
1 - 0
Deportivo Madryn
FT
Sportivo Belgrano
1 - 1
Defensores VR
FT
Union Sunchales
1 - 2
Central Norte
Argentina: Superliga
FT
Aldosivi
0 - 3
Gimnasia LP
FT
Central Cordoba
3 - 2
Patronato
FT
Newells Old Boys
2 - 0
Defensa y Justicia
FT
Racing Club
1 - 0
Huracan
FT
River Plate
0 - 1
Rosario Central
FT
Velez Sarsfield
0 - 0
Boca Juniors
Armenia: Premier League
FT
Ararat-Armenia
7 - 2
Yerevan
FT
Fc Noah
3 - 1
Lori FC
Australia: A League
FT
Adelaide United
1 - 0
Brisbane Roar
FT
Melbourne Victory
1 - 1
Wellington Phoenix
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
2 - 1
Mattersburg
FT
LASK Linz
1 - 0
Admira Wacker
FT
Wolfsberger AC
0 - 3
Red Bull Salzburg
Austria: 2.Liga
FT
Lafnitz
1 - 1
Grazer AK
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
1 - 3
Wiener Viktoria
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Wolfurt
0 - 2
Rothis
Azerbaijan: Premier League
FT
Qarabag
1 - 1
Zira
FT
Sabah
1 - 3
Sumqayit
Belarus: Premier League Division 1
FT
Energetik-BGU Minsk
2 - 1
Torpedo Zhodino
FT
Isloch Minsk
1 - 1
Dinamo Brest
FT
Vitebsk
1 - 2
BATE Borisov
Belgium: Division 1A
FT
Antwerp
2 - 1
Club Brugge
FT
Genk
0 - 2
Gent
FT
Standard Liege
1 - 2
Mechelen
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Mladost Doboj Kakanj
1 - 1
Borac Banja Luka
FT
Siroki Brijeg
1 - 0
Velez Mostar
Brazil: Serie A
FT
CSA
0 - 3
Vasco da Gama
FT
Chapecoense
0 - 1
Gremio
FT
Cruzeiro
0 - 0
Atletico Mineiro
FT
Flamengo
3 - 1
Bahia
FT
Fortaleza
1 - 0
Ceara
FT
Internacional
2 - 1
Fluminense
FT
Sao Paulo
0 - 1
Atletico Paranaense
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
0 - 1
Arda Kardzhali
FT
Botev Plovdiv
1 - 0
Levski Sofia
FT
Vitosha Bistritsa
0 - 1
Ludogorets
Bulgaria: Second PFL
FT
Lokomotiv Sofia
2 - 0
Kariana Erden
FT
Spartak Varna
0 - 4
Litex Lovech
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Rodopa Smolyan
4 - 0
Atletik Kuklen
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Lokomotiv 1927 Dryanovo
7 - 1
Juventus Malchika
Cameroon: Division 1
FT
2 - 2
Cotonsport
FT
Bamboutos
2 - 0
Fovu Club
FT
Dragon de Yaounde
1 - 1
Canon Yaounde
FT
Eding Sport
1 - 2
Apejes
FT
Panthere
1 - 0
Union Douala
FT
Tonnerre Kalara
2 - 0
Fortuna Mfou
FT
Young Sports Academy
0 - 0
UMS de Loum
China: League One Relegation Play-Off
FT
Sichuan Longfor
3 - 1
Hebei Elite
FT
Suzhou Dongwu
1 - 1
Liaoning Whowin
Colombia: Primera A Cl-P.off Gs
FT
Atletico Nacional Medellin
3 - 1
Cucuta
FT
Junior
1 - 3
Deportes Tolima
Colombia: Primera B Pb Cl P.off Gs
FT
Cortulua
3 - 1
Pereira
Congo DR: Linafoot
FT
AC Rangers
1 - 1
RCK
FT
Dauphin Noirs
0 - 1
Maniema Union
FT
Lubumbashi Sport
2 - 1
Renaissance
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Jicaral Sercoba
2 - 5
Deportivo Saprissa
FT
Santos de Guapiles
1 - 4
Universidad de Costa Rica
Croatia: Prva HNL
FT
Hajduk Split
3 - 2
NK Osijek
FT
Rijeka
0 - 5
Dinamo Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Croatia Zmijavci
2 - 0
Sibenik
FT
NK Osijek II
1 - 1
Sesvete
FT
Rudes
1 - 0
Solin
Cyprus: Division 3
FT
Digenis Oroklinis
1 - 5
Thoi Lakatamias
Cyprus: Division 1
FT
Apollon Limassol
1 - 1
APOEL
FT
Olympiakos Nicosia
4 - 0
Ethnikos Achnas
FT
Pafos
1 - 1
EN Paralimniou
Czech Republic: Division 2
FT
Hradec Kralove
3 - 0
Vitkovice
FT
Varnsdorf
1 - 1
Dukla Praha
FT
Viktoria Zizkov
2 - 1
Usti Nad Labem
Czech Republic: Division 1
FT
Ceske Budejovice
2 - 0
Slovacko
FT
Slavia Praha
3 - 0
Teplice
FT
Viktoria Plzen
4 - 1
Slovan Liberec
Denmark: 1. Division
FT
Fredericia
0 - 2
Skive
FT
Fremad Amager
3 - 0
Vendsyssel
FT
Kolding IF
0 - 2
HB Koge
FT
Roskilde
0 - 2
Hvidovre
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Avarta
1 - 2
FC Helsingor
Denmark: Elitedivisionen
FT
BSF (W)
1 - 5
VSK Aarhus (W)
Denmark: Superligaen
FT
Aarhus
4 - 2
Sonderjyske
FT
Brondby
2 - 1
Esbjerg
FT
Hobro
2 - 2
Nordsjaelland
FT
Lyngby
4 - 3
Odense
FT
Midtjylland
4 - 1
FC Copenhagen
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
CDS Santa Rita
0 - 0
Alianza Cotopaxi
FT
LDU Loja
0 - 4
LDU Portoviejo
FT
Manta
2 - 3
Gualaceo
FT
Orense
2 - 1
Duros Del Balon
Ecuador: Copa Ecuador Final
FT
LDU Quito
2 - 0
Delfin
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
11 Deportivo
1 - 1
FAS
FT
Alianza
3 - 1
Sonsonate
FT
Chalatenango
0 - 0
El Vencedor
FT
Municipal Limeno
0 - 0
Aguila
England: Premier League
FT
Liverpool
3 - 1
Manchester City
FT
Manchester United
3 - 1
Brighton Hove Albion
FT
Wolverhampton Wanderers
2 - 1
Aston Villa
England: FA Cup 1st Round
FT
Barnet
0 - 2
Fleetwood Town
FT
Bristol Rovers
1 - 1
Bromley
FT
Chippenham
0 - 3
Northampton Town
FT
Dover Athletic
1 - 0
Southend United
FT
Gateshead
1 - 2
Oldham Athletic
FT
Hayes & Yeading
0 - 2
Oxford United
FT
Leyton Orient
1 - 2
Maldon & Tiptree
FT
Macclesfield Town
0 - 4
Kingstonian
FT
Wrexham
0 - 0
Rochdale
FT
York City
0 - 1
Altrincham
England: Premier League Cup Group Stage
FT
Everton (U23)
1 - 1
Plymouth Argyle (U23)
FT
Fulham (U23)
3 - 4
Watford (U23)
FT
Sunderland (U23)
1 - 2
Liverpool (U23)
England: Championship
FT
Cardiff City
0 - 1
Bristol City
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
0 - 5
Tallinn Jk Legion
FT
FCI Levadia II
0 - 2
Flora Tallinn II
FT
K-Jarve JK Jarve
2 - 3
Rakvere Tarvas
FT
Parnu Linnameeskond
2 - 1
Tammeka Tartu II
FT
Tallinna Kalev II
2 - 3
Tartu Welco
FIFA: U17 World Cup Brazil 2019 Quarter Final
FT
Netherlands (U17)
4 - 1
Paraguay (U17)
FT
South Korea (U17)
0 - 1
Mexico (U17)
France: Ligue 1
FT
Marseille
2 - 1
Lyon
FT
Montpellier
3 - 0
Toulouse
FT
Nantes
2 - 3
St Etienne
FT
Rennes
3 - 1
Amiens
Friendly: Friendlies
FT
Japan (W)
2 - 0
South Africa (W)
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Torpedo Kutaisi
1 - 1
Dila Gori
Germany: Bundesliga
FT
Borussia Monchengladbach
3 - 1
Werder Bremen
FT
Freiburg
1 - 0
Eintracht Frankfurt
FT
Wolfsburg
0 - 2
Bayer Leverkusen
Germany: 2. Bundesliga
FT
Darmstadt 98
2 - 2
Jahn Regensburg
FT
Heidenheim
4 - 0
Hannover 96
FT
Nurnberg
1 - 5
Arminia Bielefeld
Germany: 3. Liga
FT
Bayern Munich II
2 - 1
Magdeburg
FT
Chemnitzer
0 - 0
Wurzburger Kickers
Germany: Regional League North
FT
Altona 93
0 - 3
Eintracht Norderstedt
FT
Hannoverscher
1 - 2
Havelse
FT
Holstein Kiel II
1 - 5
SW Rehden
FT
Luneburger Hansa
1 - 0
Werder Bremen II
Germany: Regional League Northeast
FT
Sv Lichtenberg 47
4 - 0
Rot-Weiss Erfurt
FT
Wacker Nordhausen
2 - 0
Berliner AK 07
Germany: Regional League West
FT
Borussia Dortmund II
1 - 1
Borussia Monchengladbach II
FT
Wuppertaler
1 - 2
Rot-Weiss Essen
Germany: Regional League Southwest
FT
Freiburg II
2 - 1
Aalen
FT
Saarbrucken
2 - 1
08 Homburg
Greece: Super League 2
FT
Apollon Larissa
1 - 1
Panachaiki 2005
FT
Apollon Pontou Kalamaria
0 - 2
Platanias
FT
Apollon Smirnis
1 - 1
Doxa Dramas
FT
Karaiskakis
1 - 1
Levadiakos
Greece: Football League
FT
Diagoras Rodou
1 - 1
Niki Volou
FT
Egaleo
1 - 2
Ionikos
FT
Ierapetra
3 - 2
Kavala
FT
Olympiakos Volou
2 - 0
Ialysos
FT
Thesprotos
1 - 0
Aspropirgos
FT
Triglia Po
1 - 0
Kalamata
Greece: Division C Group 1
FT
Doxa Kato Kamilas
1 - 2
Panserraikos
FT
Doxa Theologou
0 - 1
Nestos Chrisoupolis
FT
Iraklis Zygou
2 - 2
Aris Avatou
FT
Kilkisiakos
1 - 2
Ea Alexandroupolis
FT
Orfeas Xanthi
0 - 0
Aetos Orfanou
FT
Pandramaikos
0 - 4
Apollon Paralimniou
Greece: Division C Group 2
FT
As Giannitsa
1 - 0
Posidonas Michanionas
FT
Astrapi Mesopotamias
0 - 3
Megas Alexandros Trikalon
FT
Pas Florina
1 - 4
Almopos Aridaia
FT
Thermaikos Thermis
0 - 0
Makedonikos A.s.
FT
Thiella Sarakinon
1 - 1
Edessaikos
Greece: Division C Group 3
FT
Apo Atalanti
2 - 1
Diagoras Stefanovikiou
FT
Atromitos Palama
0 - 0
AO Sellanon
FT
Digenis Neohoriou
5 - 1
Dias Chiou
FT
Economos Tsaritsanis
0 - 5
Pierikos
FT
Iraklis Larisas
3 - 2
Meteora As
FT
Karitsas
5 - 0
Ao Potamias
FT
Thiseas Agrias
1 - 0
Almyros
Greece: Division C Group 4
FT
Acheron Kanalakiou
1 - 0
Mesologgiou
FT
Apollon Efpaliou
1 - 2
Makedonikos Foufas
FT
Asteras Iteas
1 - 2
Tilikratis
FT
Karagiannion
0 - 0
Lfekimni
FT
Prevesa
0 - 0
Souli Paramithias
FT
Thinaliakos
0 - 1
Ao Anatolis
Greece: Division C Group 5
FT
Ae Moschatou
2 - 1
Fostiras
FT
Agioi Anargiron
1 - 1
Agios Ierotheos
FT
Akratitos
0 - 0
As Ano Meras
FT
Ilisiakos
1 - 1
Ermis Korydallou
FT
Keratsini
2 - 1
Kallithea
FT
Thiella
1 - 0
Panthiraikos
Greece: Division C Group 6
FT
Acharnaikos
0 - 2
Thiella Rafinas
FT
Marko
2 - 1
AO Palliniakos
FT
Nea Artaki
2 - 1
Korinthos 2006
FT
PAS Kitheron
1 - 1
Greece: Division C Group 7
FT
Asteras Vlahioti
2 - 0
Ao Tsivili
FT
Diagoras Vrahneikon
1 - 0
Pao Vardas
FT
Ermionidas
7 - 0
Thiella
FT
Nafplio 2017
3 - 1
Panargiakos
FT
Olympiakos Zaharos
0 - 1
Ao Diavolitsiou
FT
Paniliakos
0 - 2
Ps I Sparti
FT
Zakinthos
0 - 1
Pangytheatikos
Greece: Division C Group 8
FT
Aeek Synka
0 - 2
Episkopi
FT
Atsalenios
1 - 0
Irodotos
FT
Giouchtas
2 - 0
Panakrotiriakos
FT
Rethymniakos
1 - 0
Poros
Greece: Super League 1
FT
Aris Thessalonikis
2 - 1
Asteras Tripolis
FT
Olympiakos Piraeus
2 - 0
Atromitos Athinon
FT
Panathinaikos
3 - 2
AEK Athens
FT
Xanthi
1 - 2
Panionios
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
4 - 0
Santa Lucia
FT
Guastatoya
0 - 1
Siquinala
FT
Iztapa
0 - 0
Comunicaciones
FT
Malacateco
5 - 0
Deportivo Mixco
FT
Xelaju
1 - 2
Coban Imperial
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Olimpia
1 - 0
CD Marathon
FT
CD Real Sociedad
0 - 0
CD Motagua
Hong Kong: Division 1
FT
Eastern District
4 - 1
Icanfield
FT
Hong Kong Sapling
6 - 0
North District
FT
Sham Shui Po
0 - 2
Citizen
FT
Shatin
2 - 3
Central And Western
FT
South China FC
3 - 1
Hoi King
FT
Tai Chung
4 - 1
Wing Yee
FT
Wong Tai Sin
2 - 7
Hong Kong Fc
Hong Kong: Senior Shield Quarter Final
FT
Kitchee
1 - 5
Lee Man
FT
Wofoo Tai Po
5 - 1
BC Rangers
Hungary: NB I
FT
Debrecen
1 - 6
Ferencvaros
Hungary: NB II
FT
Ajka
0 - 0
Dorogi
FT
Bekescsaba 1912
1 - 0
Soroksar
FT
Budafoki LC
1 - 0
Szombathelyi Haladas
FT
Kazincbarcika
3 - 1
Csakvar
FT
MTK Budapest
3 - 0
Siofok
FT
Nyiregyhaza
3 - 0
Szeged 2011
FT
Tiszakecske
0 - 5
Budaorsi
FT
Vac
0 - 0
Gyirmot
FT
Vasas
0 - 0
Szolnoki Mav
India: Super League
FT
Bengaluru
3 - 0
Chennaiyin
Indonesia: Liga 1
FT
Kalteng Putra
3 - 1
PSM Makassar
International Tournaments: Yongchuan International Tournament (women) Petit Final
FT
Canada (W)
3 - 0
New Zealand (W)
International Tournaments: Yongchuan International Tournament (women) Final
PEN
China (W)
4 - 2
Brazil (W)
Iran: Azadegan League
FT
Aluminium Arak
2 - 0
Persepolis Pakdasht
FT
Baderan Tehran
1 - 0
Khousheh Talaei Saveh
FT
Elmo Adab
0 - 1
Qashqai Shiraz
FT
Esteghlal Khuzestan
1 - 1
Rayka Babol
FT
Fajr Sepasi
1 - 1
Damash Gilan
FT
Gostaresh
1 - 1
Mes Kerman
FT
Mes Rafsanjan
3 - 0
Malavan
FT
Sepidrood Rasht
1 - 2
Oxin Alborz
Israel: Premier League
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
2 - 0
Ashdod
FT
Hapoel Kfar-Saba
0 - 0
Hapoel Hadera
FT
Maccabi Haifa
3 - 1
Beitar Jerusalem
Italy: Serie A
FT
Cagliari
5 - 2
Fiorentina
FT
Juventus
1 - 0
Milan
FT
Lazio
4 - 2
Lecce
FT
Parma
2 - 0
Roma
FT
Sampdoria
0 - 0
Atalanta
FT
Udinese
0 - 0
Spal
Italy: Serie B
FT
Cremonese
1 - 0
Salernitana
FT
Frosinone
2 - 0
Chievo
FT
Trapani
2 - 2
Cosenza
Italy: Serie C Group A
FT
Albinoleffe
1 - 0
Pontedera
FT
Arezzo
2 - 1
Olbia
FT
Juventus (U23)
0 - 2
Pistoiese
FT
Lecco
0 - 2
Renate
FT
Novara
2 - 1
Como
FT
Pianese
2 - 0
Pergolettese
FT
Pro Patria
0 - 0
Alessandria
FT
Pro Vercelli
1 - 1
Giana Ermino
FT
Robur Siena
1 - 1
Gozzano
Italy: Serie C Group B
FT
Arzignano Valchiampo
0 - 1
Carpi
FT
Fermana
0 - 2
Virtus Verona
FT
Modena
2 - 1
Fano Alma Juventus
FT
Padova
0 - 1
Sudtirol
FT
Piacenza
1 - 0
Gubbio
FT
Sambenedettese
2 - 0
Rimini
FT
Triestina
0 - 3
Vicenza Virtus
FT
Vis Pesaro
1 - 1
Imolese
Italy: Serie C Group C
FT
Bisceglie
0 - 3
Bari
FT
Catania
2 - 1
Sicula Leonzio
FT
Cavese
2 - 2
Catanzaro
FT
Monopoli
1 - 0
Viterbese Castrense
FT
Picerno
3 - 1
Teramo
FT
Reggina
2 - 0
Casertana
FT
Ternana
2 - 0
Paganese
FT
Virtus Francavilla
1 - 1
Rende
Japan: J1 League
FT
Oita Trinita
2 - 1
Gamba Osaka
FT
Sagan Tosu
1 - 0
Matsumoto Yamaga
FT
Vegalta Sendai
2 - 0
Shimizu S Pulse
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
0 - 0
Tokyo Verdy
FT
Machida Zelvia
1 - 0
Renofa Yamaguchi
FT
Mito Hollyhock
2 - 0
Ehime
FT
Montedio Yamagata
1 - 3
V-Varen Nagasaki
FT
Ryukyu
0 - 3
Kyoto Sanga
FT
Tochigi SC
0 - 0
Omiya Ardija
FT
Tokushima Vortis
0 - 1
Yokohama FC
FT
Ventforet Kofu
2 - 0
Avispa Fukuoka
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 1
Fagiano Okayama Next
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
Honda Lock
0 - 0
Suzuka Unlimited Fc
FT
Honda Lock
1 - 1
Mio Biwako Shiga
FT
Imabari
1 - 0
Maruyasu Okazaki
FT
Matsue City
0 - 5
Verspah Oita
FT
Nara Club
1 - 1
FC Osaka
FT
Reinmeer Aomori
1 - 1
Sony Sendai
FT
Ryutsu Keizai
1 - 2
Honda FC
FT
Yokogawa Musashino
0 - 1
Tegavajaro Miyazaki
Japan: L1 League Women Relegation Play Off
FT
Cerezo Osaka (W)
0 - 0
Nagano Parceiro (W)
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
0 - 1
Fujieda MYFC
FT
Cerezo Osaka (U23)
2 - 3
Gainare Tottori
FT
Fukushima United
1 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Kataller Toyama
1 - 2
Nagano Parceiro
FT
Roasso Kumamoto
1 - 1
Giravanz Kitakyushu
FT
Sagamihara
1 - 2
YSCC
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 1
Thespakusatsu Gunma
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
0 - 2
Irtysh Pavlodar
FT
FC Kaysar
1 - 1
Okzhetpes
FT
Kairat Almaty
2 - 1
Atyrau
FT
Ordabasy
3 - 0
Taraz
FT
Tobol Kostanay
2 - 1
Aktobe
FT
Zhetysu
3 - 2
Shakhter Karagandy
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
4 - 1
AFC Leopards
FT
Homeboyz
2 - 0
Western Stima
FT
Sofapaka
2 - 1
Wazito
FT
Sony Sugar
2 - 3
Mathare United
FT
Ulinzi Stars
1 - 0
Nakumatt
FT
Zoo Kericho
2 - 1
Nzoia Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Gjilani
1 - 1
Drenica
FT
Trepca 89
0 - 0
Ballkani
Luxembourg: FA Cup Round of 32
FT
Battembourg
6 - 0
Bio-weiss Medernach
FT
Bio Weiss Itzig
2 - 4
Differdange 03
FT
Esch
4 - 0
UN Kaerjeng 97
AET
Fc Kehlen
1 - 0
Namer 32 II
FT
Fc Stengefort
0 - 2
Victoria Rosport
FT
Jeunesse Canach
2 - 0
Etzella Ettelbruck
FT
Lorentzweiler
0 - 5
Progres Niederkorn
FT
Mondercange
4 - 0
Alisontia Steinsel
FT
Racing Union Luxembourg
5 - 1
Hostert
FT
Rodange 91
1 - 3
Mondorf-Les-Bains
FT
Rumelange
0 - 4
UNA Strassen
FT
Union Mertert-wasserbillig
0 - 2
F91 Dudelange
FT
Union Titus Petange
1 - 2
Fola Esch
FT
Wiltz
2 - 0
Muhlenbach Blue Boys
Malta: Premier League
FT
Floriana
2 - 2
Hibernians
FT
Gzira United
0 - 1
Sirens
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Guadalajara Chivas
3 - 2
Club Queretaro
FT
Leon
4 - 0
Toluca
FT
UANL Tigres
0 - 0
Pachuca
FT
UNAM Pumas
1 - 1
Juarez
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Alebrijes de Oaxaca
2 - 0
Celaya
FT
Tapachula
2 - 1
Zacatepec 1948
FT
Universidad Guadalajara
2 - 1
Loros Universidad
Montenegro: Druga CFL
FT
Decic
4 - 1
Arsenal Tivat
Montenegro: Prva CFL
FT
Sutjeska
2 - 0
Kom
Morocco: Botola Pro
FT
Olympique Safi
1 - 0
Raja Beni Mellal
FT
Wydad Casablanca
0 - 1
Renaissance Berkane
Morocco: FA Cup Semi Final
FT
Hassania Agadir
3 - 0
Moghreb Tetouan
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
3 - 0
Emmen
FT
Ajax
4 - 0
Utrecht
FT
Feyenoord
3 - 2
Waalwijk
FT
Twente
2 - 1
PEC Zwolle
FT
Willem II
2 - 1
PSV Eindhoven
New Zealand: Premiership
FT
Auckland City
2 - 2
Team Wellington
FT
Canterbury United
2 - 1
Southern United
FT
Tasman United
0 - 2
Waitakere United
FT
Wanderers SC
3 - 0
Eastern Suburbs
FT
Wellington Phoenix II
3 - 4
Hawkes Bay United
Nigeria: Premier League
FT
Adamawa United
1 - 1
Enugu Rangers
FT
Jigawa Stars
0 - 1
Plateau United
FT
Katsina United
1 - 1
Enyimba
FT
Lobi Stars
4 - 0
Kada City
FT
MFM
1 - 1
Ifeanyi Uba
FT
Nasarawa United
0 - 1
Wikki Tourists
FT
Rivers United
1 - 1
Heartland
FT
Sunshine Stars
1 - 1
Warry Wolves
North Macedonia: Prva MFL
FT
Rabotnicki
1 - 2
Shkendija
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Drita
0 - 0
Pelister
FT
Ohrid
1 - 1
Korabi
FT
Skopje
2 - 0
Fk Kadino
FT
Vardari Forino
1 - 1
Labunishta
FT
Vellazerimi 77
1 - 1
Gostivar
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Bregalnica Stip
5 - 0
Fk Pitu Guli
FT
Kit-Go Pehcevo
2 - 0
Plackovica
FT
Pobeda
0 - 1
Kozuv Gevgelija
FT
Sasa
0 - 3
Belasica
FT
Tikves
7 - 1
Osogovo
Norway: Eliteserien
FT
Kristiansund BK
4 - 0
Sarpsborg 08
FT
Lillestrom
1 - 3
Stabaek
FT
Mjondalen
3 - 1
Ranheim
FT
Molde
4 - 0
Stromsgodset
FT
Rosenborg
3 - 2
Bodo/Glimt
FT
Tromso
0 - 0
Valerenga
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Alianza
1 - 2
Sporting San Miguelito
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
5 - 0
Club Nacional
FT
Club Sportivo San Lorenzo
0 - 0
Club Guarani
Paraguay: Segunda Division
FT
2 de Mayo
3 - 1
12 de Octubre
FT
Fulgencio Yegros
3 - 0
Sportivo Iteno
FT
General Caballero
0 - 0
3 de Febrero
FT
Guairena
2 - 1
Fernando de la Mora
FT
Ovetense
0 - 0
Independiente FBC
FT
RI 3 Corrales
0 - 0
Deportivo Caaguazu
FT
Rubio Nu
1 - 2
Resistencia
FT
Sportivo Trinidense
1 - 1
Atyra Fc
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Universidad
2 - 0
Sport Boys
FT
Carlos Mannucci
2 - 2
Cesar Vallejo
FT
Deportivo Binacional
0 - 0
Alianza Lima
FT
Union Comercio
1 - 2
Sport Huancayo
FT
Universidad San Martin
3 - 1
Academia Cantolao
FT
Universitario
3 - 2
Ayacucho
Peru: Liga 2
FT
Alianza Atletico
4 - 1
Comerciantes Unidos
FT
Cienciano
4 - 2
Santos FC
FT
Sport Loreto
0 - 4
Juan Aurich
FT
Union Huaral
0 - 1
Deportivo Coopsol
Philippines: UFL Cup Semi Final
FT
Ceres
4 - 3
Stallion
FT
Kaya
3 - 0
Mendiola Fc
Poland: Ekstraklasa
FT
Lech Poznan
0 - 0
Korona Kielce
FT
Lechia Gdansk
0 - 1
Pogon Szczecin
FT
Zaglebie Lubin
2 - 2
Rakow Czestochowa
Poland: I Liga
FT
Chrobry Glogow
1 - 1
Podbeskidzie
Poland: II Liga
FT
Gryf Wejherowo
0 - 0
Elana Torun
FT
Znicz Pruszkow
0 - 6
Widzew Lodz
Portugal: Primeira Liga
FT
Boavista
0 - 1
Porto
FT
Guimaraes
0 - 2
Sporting Braga
FT
Maritimo
1 - 1
Portimonense
FT
Pacos Ferreira
1 - 0
Tondela
FT
Sporting CP
2 - 0
Belenenses
Portugal: LigaPro
FT
Academico de Viseu
0 - 2
Vilafranquense
FT
Chaves
2 - 0
Casa Pia
FT
Cova de Piedade
0 - 2
Estoril
FT
Nacional
1 - 0
Sporting Covilha
FT
Penafiel
1 - 1
Benfica B
Qatar:
FT
0 - 2
Al Mesaimeer
FT
Al Kharaitiyat
0 - 0
Muaither
FT
Al Markhiya
2 - 0
FT
Al Shamal
0 - 1
Al Bidda
Romania: Liga I
FT
Dinamo Bucuresti
0 - 0
CFR Cluj
FT
Sepsi OSK
0 - 1
Gaz Metan Medias
Romania: Liga II
FT
Rapid Bucuresti
1 - 1
Universitatea Cluj
Russia: Football Premier League
FT
Arsenal Tula
0 - 1
Zenit St Petersburg
FT
Dinamo St Petersburg
2 - 3
CSKA Moscow
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 1
Krasnodar
FT
Orenburg
0 - 0
FC UFA
Russia: PFL South
FT
Biolog-Novokubansk
2 - 1
Mashuk KMV
FT
Druzhba Maykop
4 - 3
Dinamo Stavropol
FT
Legion
2 - 0
Krasnodar 3
FT
SKA Rostov
1 - 3
Volgar Astrakhan
FT
Spartak Nalchik
0 - 2
Chernomorets Novorossiysk
FT
Spartak Vladikavkaz
3 - 4
Inter Cherkessk
FT
Urozhay Krasnodar
5 - 2
Fk Makhachkala
Saudi Arabia: Kings Cup Round 64
FT
Al Taawon
3 - 0
Al-lewaa
FT
Hajer
0 - 2
Al Raed
Scotland: Premiership
FT
Celtic
2 - 0
Motherwell
FT
Livingston
0 - 2
Rangers
Serbia: Superliga
FT
Backa Topola
2 - 2
Vozdovac
FT
Javor Ivanjica
1 - 1
Crvena Zvezda
FT
Partizan
3 - 0
Indjija
Slovakia: Super Liga
FT
Vion Zlate Moravce
0 - 1
Slovan Bratislava
Slovenia: Prva Liga
FT
Mura
2 - 4
Aluminij
FT
Olimpija Ljubljana
2 - 0
Tabor Sezana
FT
Triglav Kranj
1 - 0
ASK Bravo
South Africa: National 1st Division
FT
Jomo Cosmos
0 - 0
Mbombela United
FT
TS Galaxy
2 - 2
Royal Eagles
South Africa: Premier Soccer League
FT
Black Leopards
2 - 1
Cape Town City
FT
Golden Arrows
3 - 2
Mamelodi Sundowns
South Korea: FA Cup Final
FT
Suwon Bluewings
4 - 0
Daejeon Korail
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
1 - 1
Zaragoza
FT
Deportivo La Coruna
1 - 3
Elche
FT
Malaga
0 - 0
Fuenlabrada
FT
Racing Santander
2 - 2
Ponferradina
FT
Rayo Vallecano
1 - 1
Cadiz
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Madrid B
0 - 0
Atletico Baleares
FT
Celta Vigo B
0 - 2
Racing de Ferrol
FT
Getafe B
0 - 1
Sporting Gijon B
FT
Langreo
1 - 0
Las Palmas B
FT
Las Rozas
1 - 3
Pontevedra
FT
Oviedo B
0 - 0
Internacional de Madrid
FT
Pena Deportiva
0 - 0
Rayo Majadahonda
FT
Real Madrid Castilla
1 - 2
UD Ibiza
Spain: Segunda B Group 2
FT
Alaves B
1 - 1
Cultural Leonesa
FT
Barakaldo
3 - 1
Tudelano
FT
Burgos
2 - 0
Athletic Club B
FT
CD Izarra
3 - 1
Arenas Club
FT
Guijuelo
0 - 1
Amorebieta
Spain: Segunda B Group 3
FT
Badalona
2 - 1
Gimnastic
FT
Castellon
1 - 0
Hercules
FT
Cornella
2 - 1
Llagostera
FT
Ebro
1 - 1
Barcelona B
FT
Espanyol B
3 - 1
Ejea
FT
La Nucia
0 - 0
Villarreal B
FT
Lleida Esportiu
4 - 0
Orihuela
FT
Olot
0 - 0
AE Prat
FT
Valencia Mestalla
3 - 1
Levante B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Algeciras
1 - 2
UCAM Murcia
FT
Granada B
0 - 1
Cartagena
FT
Murcia
1 - 1
Marbella
FT
San Fernando
1 - 0
Talavera
FT
Yeclano Deportivo
3 - 0
Real Linense
Spain: Primera Division
FT
Athletic Club
2 - 1
Levante
FT
Atletico Madrid
3 - 1
Espanyol
FT
Betis
1 - 2
Sevilla
FT
Getafe
0 - 0
Osasuna
FT
Mallorca
3 - 1
Villarreal
Sweden: Allsvenskan ASV Relegation Play Off
FT
Kalmar
2 - 2
Brage
Sweden: Superettan SPR Relegation Play Off
FT
Frej
2 - 2
Umea
FT
Osters
1 - 0
Landskrona BoIS
Sweden: D1 Releagation P.off
FT
Oskarshamns AIK
2 - 0
Ifk Berga
FT
Sollentuna
2 - 0
Motala
Sweden: FA Cup 2nd Round
FT
Varnamo
0 - 2
Malmo
Switzerland: Challenge League
FT
Aarau
2 - 2
Vaduz
FT
Kriens
3 - 0
Stade Lausanne Ouchy
FT
Lausanne-Sport
5 - 0
Schaffhausen
Switzerland: Super League
FT
FC Zurich
4 - 2
Sion
FT
Lugano
0 - 3
Basel 1893
FT
Young Boys
4 - 3
St Gallen
Tunisia: Ligue 1
FT
CS Hammam-Lif
0 - 0
ES Metlaoui
FT
Chebba
0 - 0
Tataouine
FT
Club Africain
2 - 0
CA Bizertin
FT
Etoile du Sahel
1 - 0
As Soliman
FT
Stade Tunisien
0 - 0
Esperance ST
Turkey: Super Lig
FT
Besiktas
1 - 0
Denizlispor
FT
Goztepe
1 - 1
Yeni Malatyaspor
FT
Istanbul Basaksehir
2 - 1
Ankaragucu
FT
Trabzonspor
1 - 0
Alanyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Balikesirspor
0 - 0
Altinordu
FT
Boluspor
1 - 1
Bursaspor
FT
Keciorengucu
2 - 0
Adanaspor
FT
Umraniyespor
0 - 0
Hatayspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
1922 Konyaspor
1 - 1
Zonguldak Komurspor
FT
Afjet Ayfonspor
0 - 2
Manisa Buyuksehir
FT
Gumushanespor
0 - 1
Sancaktepe Belediye
FT
Pendikspor
1 - 1
Inegolspor
FT
Samsunspor
2 - 1
Hacettepe
FT
Sanliurfaspor
0 - 2
Corum Belediyespor
FT
Sariyer
0 - 1
Hekimoglu Trabzon
FT
Tarsus Idman Yurdu
5 - 0
Amedspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankara Demirspor
3 - 0
Elazigspor
FT
Ergene Velimese
2 - 0
Kirsehir Belediyespor
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 1
Kastamonuspor
FT
Kahramanmarasspor
3 - 3
Bandirmaspor
FT
Kardemir Karabukspor
0 - 5
Sakaryaspor
FT
Sivas Belediyespor
0 - 2
Bayburt Ozel idare
FT
Usakspor
0 - 0
Tuzlaspor
FT
Van Buyuksehir Belediye
1 - 2
Eyupspor
UEFA: Womens Euro 2021 England Qualifying Round
FT
Moldova (W)
3 - 1
Azerbaijan (W)
USA: MLS Championship Play Off Final
FT
Seattle Sounders
3 - 1
Toronto FC
Ukraine: Premier League
FT
Olimpik Donetsk
0 - 0
Oleksandriya
FT
Shakhtar Donetsk
1 - 0
Dynamo Kyiv
FT
Zorya Luhansk
2 - 0
Kolos Kovalivka
Ukraine: First League
FT
Cherkashchyna-akademiya
1 - 2
Obolon-Brovar Kyiv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Defensor Sporting
1 - 1
Cerro
FT
Fenix
1 - 1
Cerro Largo
FT
Liverpool Montevideo
0 - 0
Boston River
FT
Montevideo Wanderers
0 - 2
Racing Montevideo
FT
Progreso
0 - 1
Nacional de Football
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Deportivo La Guaira
2 - 0
Estudiantes FC
FT
Deportivo Lara
3 - 0
Zulia
FT
Deportivo Tachira
2 - 1
Puerto Cabello
FT
Estudiantes Caracas
1 - 1
Atletico Venezuela
FT
Lala
1 - 1
Monagas
FT
Llaneros
1 - 1
Caracas
FT
Metropolitanos
1 - 1
Aragua
FT
Portuguesa FC
1 - 1
AC Mineros
FT
Zamora
3 - 1
Trujillanos
Venezuela: Segunda Division Cl2 P.off Sf
FT
Yaracuyanos
3 - 1
UCV
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Nov 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
x
6/1 Man City To Win OR 80/1 Man United To Win
New customers only • Max Bet £5 • £10 deposit using promo code • Free bets are granted within 72 hours and expires after 7 days • Free bet stakes not included in returns • Deposit balance is available for withdrawal at any time. withdrawal restrictions & full T&C’s apply 18+ begambleaware.org
BET HERE
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It